(N.V.V.) verwijt onrust en sociale spanning aan regering w- £eifhen PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer Gedifferentieerde loonpolitiek is voor velen: bestedingsbeperking HERINNERING TE ALBURY AAN NOODLANDING VAN UIVER Van en voor de boekenplank 'euusen, HET BLONDE GEVAAR PROVINCIALE. -ZNEUW-SE- COURANT MAANDAG 26 OKTOBER 1959 STELSEL ZWARTE LONEN NEEMT TOE (Van onze speciale verslaggever) Het blijkt hoe langer hoe méér dat het de regering is die met haar z.g. nadere verduidelijking onrust en so ciale spanningen oproept. De rege ring behoeft zich echter voorlopig nog niet bevreesd te maken, dat deze sociale spanningen zich in stakingen of was dies meer zullen ontladen. Het wordt namelijk hoe langer hoe duide lijker, dat werkgevers en werkne mers in liet land zicli steeds minder gaan aantrekken van spelregels. Het is bekend dat reeds in een aantal ge vallen loonsverhogingen worden be taald om de doodeenvoudige reden dat de werkgevers er zich wel voor wachten hun beste mensen naar een beter betaalde bedrijfstak te zien gaan. De omvang welke dit aangeno men heeft bewijst reeds dat de rege ring hier machteloos tegenover staat. En we krijgen dus nu de situatie dat het stelsel van zwarte lonen, dat al tijd als een- verwerpelijk nevenver schijnsel van de geleide loonpolitiek werd beschouwd, nu in deze gediffe rentieerde loonpolitiek een nog veel grotere omvang zal krijgen dan ooit tevoren". Tot deze conclusies kwam de heer W, F. van Tilburg tijdens een zaterdag morgen gehouden hoofdbesturenver- gadering van het N.V.V. in een inlei ding over de loonpolitieke situatie. In deze inleiding handhaafde hij zijn verwijt, dat de regering, een steeds wisselend standpunt heeft ingenomen. Met name hekelde hij de gang van zakenvan eind september, toen staatssecretaris Roolvink op een za terdag tijdens een vergadering een mondelinge- uiteenzetting gaf die er, naar de mening van de aanwezigen, op neerkwam dat de regering naar de kant van de vakcentrales was over-' gezwaaid, waarna de stichting echter op maandag een schriftelijke samen* vatting van. het regeringsstandpunt ontving, die plotseling een geheel nieuw verhaal inhield en in feite met het standpunt van dé werkgevers overeenkwam. Tenslotte, nam de re gering in de: nadere verduidelijking van 5 oktober ten aanzien van de be gindatum voor de berekening van de produktiviteit een tussenstandpunt in de strijd ging tussen 1 juli 1958 en 1 januari 1959 en er kwam 1 ok tober 1Ö58 uit de bus maar ver geleken met de algemene" aanwijzing bevat de nadere verduidelijking di verse nieuwe punten die evenzoveel beperkingen betekenden. Door al deze beperkingen staat vast, aldus de heer Van Tilburg, dat de toch al beperkte mogelijk heden tot loonsverhogingen niet alleen in belangrijke mate worden aangetast, maar in vele gevallen tot nul worden gereduceerd. Als wij daarnaast zien dat de kosten A an levensonderhoud zich in opwaart se richting bewegen met af en toe een kleine inzinking dan komt de ze gehele strak-geregelmenteerde ge differentieerde loonpolitiek voor een groot aantal Averknemers nèer op een bestedingsbeperking. Duidelijker dan ooit tevoren komt hierdoor vast te staan, dat ondanks alle schone bewe ringen voorrang wordt gegeven aan de in uitzicht gestelde huur- en melk prijsverhogingen per 1 april 1960. Hiermede heeft de regering zich ge plaatst tegenover de opvattingen van do drie vakcentrales. Op dit punt wenst het N.V.V. de re gering aan haar woord te houden. „Deze regering", zo betoogde de heer Van Tilburg, „heeft in haar haast om de lijn van de oude loonpolitiek om BABY ZEPHYR de zachtste voor uw kleine schat te buigen te veel op haar vork geno men en zich onvoldoende rekenschap gegeven van de gevolgen van deze haast. Ze zal hebben te kiezen en als het deze regering ernst is met haar verzekering dat er allereerst een wel vaartsverruiming voor de werkne mers moet komen, dan zal zij de in voering van de algemene maatrege len als huurverhoging en melkprijs verhoging zonder meer naar een la ter, tijdstip moeten verschuiven". De heer Van Tilburg verwacht intus sen dat de meerderheid van de Stich ting van de Arbeid de inhoud van de nadere verduidelijking bij het toetsen van loonvoorstellen „op elegante wij. ze aan haar laars zal pogen te lap pen". Hij constateerde dat de nor men, die door deze meerderheid zul., len worden gehanteerd, niet te hante ren zijn zonder dat ze tot willekeur zullen leiden en'verzekerde met na druk: „Wij denken er eenvoudig niet aan de uitkomst daarvan te laten af hangen van de vaak grillige opvattin gen van de werkgeversvertegenwcör- digers in de looncommissie in de Stichting van de Arbeid. Niet uitgesproken, doch wel in de achterhoofden der heren zetelen de maatstaven zullen een rol gaan spelen. Blijkbaar veronderstellen de optimisten, waaronder ik dus de K.A.B. en het CnN.V. begrijp, op deze wijze de toepassing van de zogenaamde nadere verduide lijking tot een uitzondering te kunnen beperken. Wij hopen voor hen dan maar het beste, maar aan een dergelijke willekeur en discri minatie wensen wij onze mede werking niet te verlenen. Het N.V.V. houdt daarom vast aan haar uitgangspunt Aoor de bereke ning van de produktiA-iteit, namelijk 1 juli 1958. „Een uitgangspunt", al dus de heer Van Tilburg, „dat aan- vankelijk was ingenomen door d< grootst mogelijke meerderheid Aan het stichtingsbestuur, namelijk be halve alleen de protestants christe lijke werkgeversgroep. Maar dat was dan nog ten tijde voordat het me taaladvies was uitgebracht. Sindsdien werd het aangehangen door de drie vakcentrales. Nu staan Avij dus al leen. Deze afbraak van de meerder heid heeft de regering dan althans met liaar interventies bewerkstel ligd". Droogte heeft produktie fruit weinig beïnvloed De droogte heeft de omvang van de produktie van groenten en fruit in Nederland slechts in beperkte urate beïnvloed, zo vertelde de voorzitter van het Produktschap groenten en fruit, de heer D. J. A. M. van Arcken vrijdag in de rede, waarmee hij de bestuursvergadering opende. Dhr. Van Arcken gaf. ter illustratie van de bijzondere vraag die er dit jaar uit het buitenland is, enige ex portcijfers uit de maanden september 1959, 1958 en 1957. De fruituit- voer bedroeg:: resp.: 30.000, 18.000 en 10.000 ton. De ex port van appelen en peren geeft gro te stijging te zien. De oorzaken daar van zijn de kleine oogst in West- Duitsland én dé vroege oogst in Ne derland. Het Produktschap voor groenten en fruit besloot, de regering en de Twee de Kamer, te doen weten, dat het het Benelux-unieverdrag, dat binnenkort in de Tweede Kamer in behandeling zal komen, onaanvaardbaar acht. Exportbeperking of importbevordering? De voorzitter van het bedrijfschap A'oor de groothandel en tussenperso nen in groenten en fruit wil, nu er door de droogte een krappe binnen landse groenten- en fruitmarkt is met. betrekkelijk hoge prijzen, liever verruiming van de importmogelijk- hedën dan beperking van de export. In de vergadering van het bedrijf schap vertelde de voorzitter, de heer R. Mol, dat er in de ons omringende landen nog 'minder produkt aanwezig is dan in Nederland. Ondanks zijn eigen krappe markt heeft ons land dan ook nog een niet onbelangrijke export. Beperking daarvan kan Ne derland zich beslist niet veroorloven, meende de heer Mol, omdat h£t niet verkopen van een produkt op het moment dat-de cliënt dit wenst, bij na altijd wórdt gevolgd door het niet meer kunnen verkopen op het moment dat men het graag kwijt wil. Het vervroegd binnenlaten van met name Noord- en Zuidamerikaanse ap pelen en peren zou een belangrijke invloed op het prijspeil in de bin nenlandse markt kunnen hebben. een nachtelijk noodweer en maakte te Albury een geslaagde noodlanding. De bevolking van Albury bracht, toen het toestel zich in de lucht in moeilijkheden bevond, elkè beschik bare auto bijeen óm met de koplam pen de renbaan te verlichten. De „Uiver" maakte een geslaagde nood landing en kon later de reis naar Melbourne voortzetten. Deze foto verscheen 25 jaar geleden in alle Nederlandse dagbladen. Bo ven de Uiver van links naar rechts: Van der Brugge, Moll, Par inentier en Prins. Parmeutier en Van der Brug ge zijn bij vliegtuigongelukken cm liet leven getcomen. Een wereld beweegt Onder de titel „Een wereld beweegt" verscheen bij W. L. J. Brusse te Rotterdam een 675 afbeeldingen tel lend plaatwerk over de geschiedenis van „de volken van Azië en Noord- Afrika op de weg naar onafhankelijk heid" waarbij vooral de periode van omstreeks 1900 tot de conferentie van Bandoeng werd belicht. Dit boek is voor het eerst in 1954 verschenen in het Indonesisch. De Nederlandse bewerking kwam na een bewerking in het Engels. De inhoud werd sa mengesteld volgens een schema van gebeurtenissen en data, opgesteld door dr. J. M. Romein en dr. W. F. Wertheim, die ook voor elk hoofd stuk (Het ontwaken van Azië 1900- 1914De ontluistering van het wés ten 1914-1919; Azië komt tot bewust zijn 1919-1941; Typhoon over Azië 1941-1945 en Vervuiling en teleurstel ling 1945-1955) de inleidingen schre ven. De medewerkers van de uitgeverij n.v. Djambatan te Amsterdam/Dja karta stélden de illustraties samen onder leiding van H. M. Aran Rand wijk, die de verbindende teksten bij de afbeeldingen en de bijschriften verzorgde. Met zijn welsprekende, vaak tragi sche en aangrijpende fotomateriaal verduidelijkt dit boek veel van wat de laatste halve eeuw in Azië veran derde. De neutralistische inslag, van vei'scheidene onderschriften die. in de Britse uitgave kritiek uitlokte, is in de Nederlandse bewerking herzien. Toch vraagt men zich af of een ob jectieve beschouwing niet ook een lichtzijde aan het thans vooral van de schaduwkanten bekeken kolonia listische tijdperk had moeten aanto nen, en of het nieuwe imperialisme dat zich onder de vlag van rood-Chi na deed en doet gelden, niet met na- dryk behoorde te worden geconsta- teerd. De druk en de verdere typografische verzorging verdienen overigens alle- lof. Erotische verhalen uit de wereldliteratuur Het ziet er uit als een pakketje twi j- felwaar dat men zo even, ongekend en ongezien, in de stationskiosk koopt: een bontkartonnen doosje met twaalf minuscule deeltjes „erotische verhalen" wan. „Internationale. Ro manuitgaven" (Steentilstraat, Gro ningen). Kijkt men echter naar de namen van de schrijvers, dan blijkt men in galant maar toen zeef goed gezelschap te. komen, compareren im mers o.a. De Seingalt, Restif de la Bretonne, Boccaccio, Poe en enkele namen die voor de liefhebbers geen onbekenden zijn, als De Couvray,- Caylus, De Besenval, Cazotte e.a. En wat de vertaling betreft, die is van De vroegere K.L.M.-vlieger commo dore J. Moll heeft te Albury in het zuidoosten van Australië, Avaar hij 25 jaar geleden met de „Uiver" een noodlanding maakte, aangezeten aan een door de burgemeester aangebo den diner en beeft vervolgens een bal bijgewoond dat ter gelegenheid \'an de landing werd gegeven, aldus is zaterdagochtend men. uit Sydney verno- HOOG EN LAAG WATER De heer Moll was de tweede piloot van de Douglas DC-2 „Uiver" van de K.L-M. in de luchtrace van Lon den naar Melbourne ter gelegenheid van liet honderdjarig bestaan van laatstgenoemde stad. Dichtbij het einddoel verdwaalde de „Uiver" in 26 oktober Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge nap uur meter 8.28 1.26 8.52 1.44 .9.08 1.61 9.20 1.94 9.51 1.09 -I- nap uur meter 21.23 1.43 21.45 22.05 22.14 22.39 1.61 1.78 1.22 1.37 - nap uur meter 2.10 1.18 2.29 2.56 3.08 .3.07 1.04 1.16 nap uur meter 14.58 1.47 15.16 1.63 15.42 1.77 15.45 1.24 15.46 1.39 de hand "van J. A.' Saridfort. Oök dé illustraties zijn merendeels aardig. Erg traditioneel weliswaar, maar in elk geval vervaardigd door iemand die de tekenstift wist te besturen. Kortom, het is een alleraardigst to- verdoosje, waarvan de inhoud uiter aard niet voor een jeugdig publiek bestemd is: Een heterogene verzame ling," die heel wat licht, frivool lees- vermaak brengt. „Operatie Amsterdam" Onder de titel „Operatie Amsterdam" verscheen bij Van Holkema en Wa- rendorf N.V. te Amsterdam een boek van David E. Walker, dat door de gelijknamige film, waarvoor opna men in Amsterdam en IJmuiden wer den gemaakt, bekendheid in Neder land kreeg. Het is een gemakkelijk leesbare en spannende avonturenro man geworden over enkele mensen, die voorkwamen, dat grote voorra den industrie-diamanten in 1940 in handen van de Duitsers vielen. Histo rische waarde moet men aan deze geschiedenis niet toekennen. Het is een vrijwel geheel gefantaseerd ver haal, waarover dan ook alle offi ciële gegevens ontbreken. Op de „flap" van het boek wordt dit aldus verklaard: „een geheime zending, die zo vlug in elkaar gèzet en ten uit voer gebracht" werd, dat er iii 'dear- chieven van het Britse ministerie van oorlóg geen enkel document over be staat". Niettemin: wie van een fiks avonturenverhaal houdt, kan bij dit boek wel enige uren verstrooiing vin den- Boekennieuws in het kort Dr. C. van Rijsinge vertaalde het boeiende „interview", dat de Franse filosoof en letterkundige Paul Bodin haö met de bekende natuuronderzoe ker Jean Rostand over diens opvat ting' van oorsprong en voortplanting van de mens. Hij noemde het boek ,-,Het avontuur van het leven." (Meu- lenhoff. pocket). •In de mysterie-reeks van Van Hoe ve, Dén Haag, verscheen van Pim Hofdovp het onderhoudende speur- dersverhaal „Moord in miniatuur." Aan de Ahtilope-reeks (uitgave Het Wereldvenster Baarri) 'werden twee -politieromans van W. H. van Eemlandt toegevoegd, namelijk „Ccrde duizendpoot" en „Moord met mu ziek.". Het zijn allebei échte Van Eemlandts: Scherp gedacht en goed geschreven. Voor teenagers verscheen in de se rie Kernpockets voor de jeugd een ongedwongen verhaal over meisjes, die van de middelbare school geko men, hun eerste verkenningen doen in de maatschappij: „Tüssén huis "en ho rizon" van Dola de Jong. .(Uitgeverij De Kern Amsterdam)- P. D. Degreef schreef: „De mail zonder vrees", een interessante bio grafie van Lindsbergh. Het verhaal kwam uit bij de uitgeverij Helmond in de Heldenperie. Bij dezelfde uitgever verscheen ook in de serie Jeugdpockets: „Uli de cir cusjongen van Helmut Hölscher Een vlot en sfeervol geschreven boek over het circusleven. 1310. De bezetting van de Bethomvallei verdedigde zich met de moed der wan hoop en de weinige wapens, die hun daarbij ter beschik king stonden, kwamen goed van pas- De uitslag van de strijd was echter niet twij felachtig, want tegenover iedere Shastarman stonden er wel vier groenen en re bellen. Het was slechts een kwestie van tijd. In wan hoop zocht men telecontact met de hoofdstad teneinde onmiddellijk hulp te krij gen, doch Val Marian, het hoofd van de veiligheids dienst, kon slechts machte loos de vuisten ballen en de kerels op hun eenzame post opdracht geven de strijd zo lang mogelijk te rekken teneinde tijd te winnen. Misschien kwamen de in allerijl gealarmeerde patrouilleschepen nog op tijd om te ontzetten. In de stem van de Chef klonk echter weinig overtuiging, omdat hij wel begreep, dat de arme kerels tegen zo'n overmacht Diet waren opgewassen (Advertentie) 7S-JARIG JUBILEUM Generaties kochten bij ons hun hoeden, handschoenen, shirts en verdere herenkleding.... Onze dank uit zich in onze *J* feestverrassing: Uw(thans ver' dubbelde) kans op een J •fr GRATIS KOOPDAG wanneer u vorige week bij ons t 4, hebt gekocht en koopt op 27 T pn 31 Orf-nhp* 3 A 111 on en 31 October, 3, 6, 10 en 12 November. f Notariële trekking 13 Nov. a.s. T Mogen wij u in een onzer 19 T zaken verwelkomen f* BS, 1 kunt u uitstekend terecht l v .J. .J. .J. -J. .J. DETECTIVE-ROMAN DOOR BERKELEY GRAY „Zou je zo vriendelijk willen zijn je er buiten te houden?" snauwde Frea ne haar toe. „Ik zei zo net al, dat ik een fout begaan heb door je in deze zaak te betrekken! Nu Applpton, wat zeg je er van Het is een mooi aanbod..." „Houd nu eindelijk maar eens op met die comedie. Freane", kwam op ééns de onverwachte stem van Nor man, die nu uit de badkamer tevoor schijn kwam.„Je gaat er te - ver niee". In. nlaats van verschrikt op te sprin gen, bleef Freane als verlamd staan; zijn mond viel open en zijn ogen puilden uit hun kassen. „Ik vroeg me al wanneer je op het toneel -zou verschijnen, Norman", vroeg een stóm achter Freane. Maar hij scheen het niét te horen. Hij bleef Conquest als een pilaar aanstaren, een ongelovige uitdrukking op zijn paffig gezicht Niemand zei verder nog een woord. Freane's gezicht, dat bij het zien van Norman spierwit was geworden, kreeg nu langzaam zijn kleur weer terug, zijn adem kwam in korte stoten. „Conquest!" bracht hij er hees uit. „In vlees cn bloed!" zei Norman vrolijk. „Je hebt niet met mijn geest te doen". „Hoe kom jij hier binnen, jij....?!" „Denk er aan dat er dames bij zijn voordat je verder gaat", waarschuw de Norman. „Hoe ik hier kwam is trouwens van geen belang". „Stevens", stootte Freane opeens be grijpend uit. „Wat Stevens?" „Daarom is hij niet teruggekomen", hijgde Freane. „Juist, hij had de •sleutel...." „O. heb je het over die chauffeur van je?", zei Norman. „Dan heb je het bij het rechte eind. Je kunt hem boven in het tuinhuisje vinden. Ik moest hem helaas knock-out slaan, maar morgen zal hij daar wel weer overheen zijn en zicli weer zo gezond als een vis voelen. Ja, kom maar binnen. Pixie. Je hebt toch al veel gemist!" „Ik heb alles door de open deur kun nen horen, maak je maar niet be zorgd!" antwoordde Joy. „Jij vuile ploert!", zei Freane en zijn stem was dreigend en vol haat. „Ik zal je leren je neus in andermans zaken te steken! Je geeft toe dat je mijn chauffeur aangevallen hebt en ie hebt bij me ingebroken, een over treding van de wet, waarvoor ik je in de gevangenis zal helpen!" „Over"overtredingen gesproken! Zul len we eens over een van jou pra ten?". vroeg Conquest. „Over een moord, bijvoorbeeld? Klinkt de naam van Matthew Oliver Rust je mis schien- bekend in de oren?" Freane kromp ineen alsof hij 'ge striemd werd. - „Ben je krankzinnig geworden?", bracht hij met moeite uit. „Het leek me beter op dit moment tussenbeide te komen en je te zeggen dat je geen greintje hebt om Appleton's "uitvinding te stelen", ging Norman door- „Het zou tijd verknoeien geweest zijn om je door te laten praten. We zullen de zaak anders regelen en wel zó, dat onze vriend Appleton het geld krijgt dat hem toekomt. Maar daar zul jij niets meer mee te maken hebben. Lang voordat wc 'zover zijn hang je aan de galg". Zijn harde, koude toon deed Freane opnieuw ineenkrimpen, maar zelfs nu wilde hij nog niet toegeven dat hij het snel verloren had. Hoe slecht zijn karakter verder ook zijn mocht, hij had do moed om tot het bittere cindè door te vechten. „Appleton!", zei hij, zich met moeite groot houdend, „we hebben .gewoon met een krankzinnige te doen. Alles wat hij zegt komt voort uit een ver hit brein- Ik ken niemand die Rust heet. Ik wéét niet of het je bekend is dat Conquest een berucht misda diger is, en dat hij hij de politie niet bepaald hoog aangeschreven staat. Hij, heeft al verschillende zware misr daden op zijn naam staan. Zo iemand geloof je toch zeker niet?" „Laat ik je zeggenbegon Ap pleton verbijsterd. „Enkel en alleen door zijn duivelse handigheid is hij tot nu toe aan de gevangenis en aan het schavot ont snapt", ging Freane door, terwijl hij met een beschuldigende vinger naar Norman wees) „Hij is duivels handig, dat moet ik toegeven. Maar hij is een gevaarlijk,individu". „Mijn goeie man, al dat gepraat zal je niets baten", onderbrak Norman hem, „Zo'n diepe schuilkelder als de ze, met dikke stenen muren cn zwa re houten deuren heeft óók zijn te gen. Het gevaar er van is dat je denkt dat er werkelijk niemand in kan komen en je alleskunt laten rondslingeren......" „Waar heb ie het óver.?", vroeg Fre ane voorzichtig. „Je denkt dat je alles kunt laten slingeren zonder dat er een haan naar zal kraaien", ging Norman door. „Maar door dat te denken heb ie een onherstelbare fout gemaakt, ïk heb eens een kijkje genomen in je kantoor hier beneden en ook in het kamertje er achter, waar je werkbank staat. Het was. een grote stommiteit van je daar alles zo open en bloot te laten liggen, Freane!" Norman's woorden deden Rodney Freane wankelen. Penny en haar vader keken elkaar verward aan- Ze begrepen er niets van. Maar Freane begreep het maar al te goed en óp hetzelfde moment realiseerde Freane zieh.dat nu voor hem alles was vér kelten. Daar had Conquest wel vopr gezorgd. „Jo dacht dat de boel Uier veilig zou zijn", ging Conquest meedogenloos voort. „Maar van het mómënt af, dat ik een voet op High Mount zette, had ik sterk het gevoel dat je door de mand zou vallen. Je hebt gepro beerd me voor die moord te laten opdraaien, Freane, en dat was een vuile streek waar, je voor zult boeten. Ik heb genoog bewijs gezien om je op te laten hangén"- „O!", fluisterde Jóy. „Bedoel je dat. je......?" „Ik, heb daar foto's van mijn vinger afdrukken gevonden en verder al les wat je nodig hebt om valse vin gerafdrukken te maken", zei Nor man toornig. „Zelfs het whisky-glas dat „John Beecher" bij ons gestolen heeft met mijn vingerafdrukkeu er nog op. Zulke bewijzen kun je niet zo maar wegredeneren, Freane!" Rodney Freane schrompelde voor hun ogen in elkaar; er kwam een uitdrukking van volslagen wanhoop op zijn gezicht, „Ilc weet niet waarom je Rust ver moord hebt", vervolgde Norman. „Je had er misschien een goede reden voor. Ik veronderstel dat hij chanta ge op je pleegde maar waarom mij er in te betrekken? Dat was een intens gemene en lage streek. Was het overigens nodig hem zó wreed te vermoprden Enfin, dat kun je aan de vechters vorklaren......" „Ik héb hem niet vermoord!" barst te Freane ineens los. „Rust zoog iedereen uit! Hij heeft mij ook bijna geruïneerd.'Die bewuste avond ben ik naar hem toegegaan om op de een of andere manier mijn geld terug te krijgen": Freane sprak vlug verder. „Ik ver dacht hem er van dat hij het in zijn garage bewaarde". „Het lielpt je allemaal geen zier, Freane. Je had mijn vervalste vin gerafdrukken bij je „Ja. dat is ook zo", haastte Freane zich te bqamen. ,Ik was van plan om Rust bewusteloos te slaan meer niet én ik wilde jou voor de dief stal laten opdraaien. Maar Rust pak te oen pook en gooide zich op me, terwijl hij wild in het rond sloeg. Ik lieb hem uit zelfverdediging gedood dat is iets anders dan moord". „Dat zal de jury uitmaken", zei Nor man kortaf. „Ik zal nooit voor een jury hoeven te verschijnen", riep Freane uit en er was plotseling een triomf in zijn stem. „Je bent een stommeling ge weest, Conquest, om me te vertellen dat je in dat kamertje geweest bent. (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 8