PREDIKBEURTEN SPIEGELGLASFABRIEK IN SAS VAN GENT HAD GOED JAAR CETAFLEX WALCHEREN MARKTBERICHTEN VLISSINGEN VOTEERT 1000 VOOR GASTENSTATISTIEK ZATERDAG 24 OKTOBER 1959 PROVINCIALE ZBEUWBB OORAN T 1 VERSLAG OVER BOEKJAAR 1958 Verwachtingen voor 1959 nog hoger gespannen De resultaten over 1958 van de N.V. Nieuwe Nederlandse Maatschappij tot Vervaardigen van Spiegelglas, Glazen Voorwerpen en Chemische Produkten te Sas van Gent stemmen over het algemeen tot tevredenheid. De omzet van de afdeling Spiegel- glasfabriek handhaafde zich op het niveau van het voorgaande jaar, ter wijl het rendement verbeterde. De verkoop van de produkten van de chemische afdeling steeg met vijf procent. Oe verkoop van soda voor een gelieerd bedrijf werd beëindigd als gevolg van het gereedkomen van de sodafabrïek te Delfzijl. De bruto- exploitatiewinst bedroeg f 2.719.032,65 tegen het voorgaande jaar f 2.199.154.34. In de eerste maanden van 1958 werd vooral in de afdeling gehard glas (Securit) de invloed ondervonden van de bestedingsbeperking. Daarna trad een herstel in, zodat de bezet ting van deze afdeling gedurende het grootste deel van het jaar zeer be vredigend was. De afzet van het produkt gepolijst draadglas nam verder toe. Export lager De export van spiegelglas lag bene den het niveau van het voorgaande jaar. De afzet van superfosfaat op de binnenlandse markt liep geduren de het boekjaar terug. Dankzij een belangrijke toename van de export- orders was de omzet aanzienlijk ho ger. Ook de omzet van het dubbel- superfosfaat was in 1958 hoger. Hoe wel de prijs daalde, bleek het moge lijk de kostprijs zoveel te verbete ren dat het rendement groter werd. De produktie van zwavelzuur was voldoende om de eigen behoefte te dekken. Het niet in het bedrijf be nodigde zuur werd verkocht, zij het tegen een lagere prijs dan in 1957. In de afdeling glasfabriek werd in 1958 voorts een nieuwe hardings oven inbedrijf gesteld. De afme tingen van deze oven maken het mogelijk om geheel glazen deu ren te maken. Met de aflevering van dit nieuwe produkt werd reeds een begin gemaakt. In de afdeling chemische produkten werd in november 1958 een nieu we zwavelzuurfabrielc ter vervan ging van het oude contactbedrijf in gebruik genomen. Men besloot het lodenkamerpro- ces op gereduceerde schaal in be- drijf te houden. De efficiency van dit bedrijf werd verder doorgevoerd. Door de zeer on gunstige ontwikelingen bij de Socié- té Chimique des Dérivés du Tltane moesten deze deelnemingen worden afgestoten. De samenwerking met de Albatros Superfosfaatfabrieken N.V. en de N.V Chemische fabriek Coe- nen en Schoenmakers resulteerde in de oprichting van de N.V. Algos. Verwacht wordt, dat de samenwer king tot een rationeler gebruik van de produktie -capaciteit zal leiden, alsmede tot een versteviging van de commerciële positie. Personeelsbezetting De bezetting van de afdeling spiegel - glasfabriek onderging praktisch geen veranderingen. Het aantal werknemers in de afdeling Chemi sche produkten steeg van 198 tot 218. Het loonniveau Dleef praktisch onveranderd. De wijzigingen in de prijzen van de grondstoffen waren gering. In de afdeling Chemische produkten daalden do prijzen van de fosfaten cn pyritcn, voornamelijk ten gevolge van een daling van do prijzen der zeevrachten. Do tot nu toe behaalde resulta ten wettigen reeds de verwach ting, dat net boekjaar 1959 met nog hogere resultaten zal worden afgesloten dan 1958. De activi teit is thans zodanig dat in de slijp- cn polijstafdeling werd overgegaan tot het werken in drie ploegen. De opleving in de automobielindustrie leidden tot oen verhoging van de activiteit in de afdeling gehard glas. Men verwacht voor het eind van 1959 een nieuwe, automatische oven vooar de fabricage van gebogen gehard glas in bedrijf te kunnen stellen. In 1959 werd voorts reeds een afde ling voor de vervaardiging van ge ëmailleerd gehard glas in bedrijf ge stéld. dat onder het merk „Emalit" op de markt wordt gebracht. De próukt wind voornamelijk toepas- Sovjetambassadeur in Washington naar Moskou Do Sowjetambassadeur in Washing ton, Mikhail Mensjikow, is vrijdag naar New York vertrokken en reist vandaag door naar Moskou. Hij heeft de onderminister van buitenlandse zaken, Robert Murpbie, van zijn ver trek op de hoogte gesteld. Officieel is medegedeeld dat Mensji kow een maand met vakantie gaat. In Washington acht men het echter niet onmogelijk dat hij zal worden vervangen door Mikhail Smirnovski, zijn eerste plaatsvervanger. Smirnovski in plaats van Mensjikow is de laatste weken verantwoordelijk geweest voor het contact met het ministerie van buitenlandse zaken Men meent in Washington ook te hebben opgemerkt dat Kroesjtsjew tijdens zijn bezoek aan de Verenig de Staten niet bijzonder vriendelijk was tegen Mensjikow. f Adi pitrtitie Zondagsdienst Taxi's Middelburg TRIO TAX, tel. 2600. BLANKER, tel. 286S. sing in de bouwnijverheid in de vorm van gekleurde gevelpanelen. De prijzen voor superfosfaat wer den voor het binnenland per 1 juni 1959 verlaagd. Het betrof hier een aanpassing aan de daling van de grondstoffenprijzen. Door de instal latie van een nieuwe fosfaatmolen is de capaciteit van de afdeling super fosfaat aanzienlijk toegenomen. Voornamelijk dankzij de toename van de exportorders is de bedrijvig heid in deze afdeling zeer bevredi- gend. Verwacht wordt, dat de resul- iten niet onder die van 1958 zullen blijven. Het inwerkingtreden van de Euromarkt beeft enige onrust op de markt doen ontstaan. f Advertentie) ïiUm koud alle hout met van Cet a-Bever Jongen stak plotseling de straat over In de Glacisstraat te Vllssingen liep het zevenjarig zoontje van de fam. L. van achter een geparkeerd staan de auto plotseling dé rijweg over. Hij werd daar toen aangereden door een bromfiets, bestuurd door zekere R. uit Souburg. Beiden kwamen te vallen, doch de jongen bekwam geen letsel. De bromfietsbestuurder daar entegen liep kneuzingen in de borst op. Nadat dokter Stumphius eerste hulp had verleend, kon de man per bus naar huis terugkeren. Bromfiets en kleding van de man werden be- schadigd. MIDDELBURG Cursusavond M.B.B. De Middelburgse Bestuurders Bond is donderdagavond het winterseizoen be gonnen met de eerste van een tweetal cursus-avonden waarop het Neder landse bevolkingsvraagstuk behan deld zal worden. Op deze eerste avond, die in het verenigingsgebouw „De Gouden Poorte" te Middelburg werd gegeven, kwamen vooral de so ciale aspecten van dit probleem aan de orde. De spreker, de heer Hay, be stuurslid van de Metaalbedrijfsbond, lichtte een en ander aan de hand van enkele cijfers duidelijk toe. Uitvoe rig besprak hij vervolgens de bevol kingstoename en afname, respectieve lijk door geboorte en sterfte. Ook de emigratie nam hij onder de loep. Voorts behandelde hij summier de ge boorteregeling en wat hiermee samen hangt. De heer Hay was ervan over tuigd, dat van de zijde van de rege ring geen maatregelen verwacht hoe ven te worden tegen een verdere toe name van deze bevolkingsdruk, hoe wel men er van deze zijde ook niets voor doet. Ook de samenstelling van de bevolking en de toename in de laat ste tientallen jaren, in vergelijking tot andere landen, werden door spre ker uitvoerig behandeld. Examen kandidaat-notaris Geslaagd voor kandidaat-notaris mr. J. J. van Luyk te Rotterdam, vroeger te Mid delburg. Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Middelburg zijn inlichtingen te verkrijgen om trent de in het tijdvak van 14 tot en met 22 oktober 1959 als gevonden aangegeven voorwerpen: rijwieldy namo, huissleutel, zilveren arm band, gewicht van 1 kilogram, blauw fietspompje, witte blouse, rechter grijze damesschoen, doosje met schroeven, hondenpenning no^ 228, witte portemonnee zonder inhoud, passer cn potlood, wieldop van Che vrolet, 2 boodschappentassen en boe renhoed, grijze jonge poes, muntbil jet, witte sjaal met zwarte cirkels, wit kinderschoentje, bruine porte monnee met inhoud, bril in zwart le deren koker, werkkiel, vulpen, bou giesleutel, combinatie tang en klein sleuteltje, ziekenfondsboekje ten na me van Poortvliet, contactsleuteltje, groene regenbroek, wijnrode geblok te parapluhoes, polshorloge met dou blé bandje. VROUWENPOLDER Vergadering N.C.V.B. De N.C.V.B., afdeling Vrouwenpolder vergaderde onder leiding van mevr. E. de Kamde Feijter. Als spreker trad op ds. S. v. d. Molen van Sint- Laurens over het onderwerp „De eni ge vrouw op Davids troon". Ook werd herdacht het overlijden van het be stuurslid mej, M. Maas. In de volgen de vergadering zal ds. v. d. Wal spre ken. OOSTKAPELLE Vergadering N.C.V.B. De afdeling Oostkapelle van de Ned. Christen Vrouwen Bond vergaderde onder leiding van mevr. M. den Hol lander-Wondergem, Mej-, Boudeling uit Middelburg sprak voor de afdeling over „Gastvrijheid". Voorts besloot men op 28 november a.s. een verkoop middag te houden ten bate van de ak- tie 4 x Z.N, Collecte De Zeeuwse collecte heeft te Oostka- pelle 123,67 opgebracht en een col lecte voor de Ned. Reclassering lever de 88 op. ZEEUWSCH-VLAANDEREN Raad komt bijeen Dinsdagavond om half acht komt de x-aad van Oostburg in openbare ver gadering bijeen. Op de agenda staat onder meer het voorstel om. ds. Blom als tijdelijk leraar Hebreeuws te be noemen aan het Koningin Wilhelmina Lyceum. Dan willen B. en W. voor stallen om in hoger beroep te gaan tegen het vonnis van de arrondisse- ments rechtbank te Middelburg inzake het geschil met het Ingenieursbureau voor Bouwnijverheid. Verder willen B. en W. een verordening op de heffing en invordering van geld voor gebruik grond of water, dat voor de openbare dienst bestemd is. Er zijn voorstellen een nieuwe bezoldigingsverordening vast te stellen voor gemeenteperso- neel en vakleerkrachten bij het lager ondewrijs. Ook zal men een voorstel tot instelling van een bode-concierge gemeentehuis bespreken. B. en W. stellen voor om het bedrag in reke ning-courant met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten op 125.000 te stellen en de verkeersmaatregelen tijdens de weekmarkt te wijzigen. Tot slot zal de behandeling van net ont werp tot herziening van het gemeen telijk herbouwplan met bijbehorende bebouwingsvoorschriften ter sprake brengen. VLISSINGEN Eerste voorstelling van filmcyclus Herv. Kerkewerk Grote belangstelling bestond er vrij dagavond in',.Britannia" voor de eer ste voorstelling van de filmcyclus, georganiseerd door de culturele com missie Hervormd Kerkewerk te Vlis- singen. De eerste van de vier in de ze reeks te vertonen films was de. uit de wereld van de Amerikaanse vakbeweging afkomstige rolprent „Het zout der aarde". De Mexicaan se actrice Rosaura Revueltas speelt in dit door Herbert J. Biberman ge- regiseerde produkt knap de rol van de vrouw van de arbeiders-leider. Een staking ter verkrijging van gro tere beveiliging in 'n mijn in Nieuw- Mexieo vormt het onderwerp van de ze film. Zij confronteert de toeschou wers niet slechts mot arbeids-vraag- stukken, maar ook met tegenstellin gen tussen de aan haar Spaanse taal en .oude Mexicaanse ti'adities vasthoudende, oorspronkelijke bevol king en de als Anglo's aangeduide Engels sprekende Amerikanen, die van elders zijn gekomen. Ook maakt men kennis met de emanciDatie- drang van de vrouwen in dit gebied. Pas wanneer de Taft Hartley wet is afgekondigd en zij zelf het posten van de mannen overnemen, wordt er kend, dat de vrouw ook buiten haar huis jn de samenleving een rol van betekenis kan spelen. Deze realisti sche, bewogen film. werd kort inge leid door de voorzitter van de orga niserende commissie, ds. Y, van der Schoot. Route mars gewijzigd Om verkeerstechnische redenen is er een wijziging gekomen in de route van de mars, die de Vlissingse sport verenigingen vanmiddag, na de over dracht van de gelden ten behoeve van de sporthal, zulen maken. De nieuwe route is thans: Nieuwe Markt, dr. Sta- vermanstraat, langs de r.-lc. kerk, Sin gel, défilé in de Brouwenaarstraat, Paul Krugerstraat, Scheldestraat, Kasteelstraat, Hobeinstraat, Glacis straat, Badhuisstraat Betje Wolff- plein, Coosje Buskenstraat, Spui straat, Bellamypark, Nieuwendijk, Walstraat, Nieuwstraat, Bellamy park, Grote Markt. SINT-LAURENS N.C.V.B. vergaderde De afdeling Sint-Laurens van de Ned. Chr. Vrouwenbond vergaderde onder lei ding van de presidente mevrouw D. H. Baas. In deze samenkomst sprak me vrouw E. Strubbe—Van Veen uit Middel burg over „Waakzaamheid". Vier nieu we leden werden ingeschreven. In de vergadering van 19 november a.s. zal de Spanjaard textielfabriek de avond ver zorgen. Cadzand heeft nieuwe brandspuit nodig De brandweer van Cadzand is hard toe aan een nieuwe brandspuit. De gemeenteraad heeft daarover vrij dagavond bij de rondvraag gedis cussieerd. Verschillende raadsleden drongen er op aan stappen in deze richting te doen. Burgemeester J. A. Leenhouts deelde mee, dat hier over reeds contact is opgenomen met de brandweerinspectie. Aan het begin van de vergadering maakte de raadsvorzitter bekend, dat van Gedeputeerde Staten een voorstel was binnengekomen over de verbetering van de tertiaire weg van de Belgische grens via Retran- chement naar Cadzand. Dit dan in samenwerking met het waterschap „Het Vrije van Sluis". In de volgen de raadsvergadering zal dit plan worden behandeld. Overeenkomstig een voorstel van B. en W, besloot de raad aan de Vis- serijschool te Vlissingen een subsi die van 29 te verlenen als bijdra ge in de kosten van de praktische vorming van de leerlingen. Hetzelfde gebeurde met een voor stel de subsidie aan „Het Wit-Gele Kruis" te verhogen. Onder aantekening, dat de heer P- C. de Bruijne (c.hT) zijn stem er aan had onthouden, besloten de raadsle den een krediet van ƒ8500 beschik baar te stollen voor het weer bruik baar maken van het gymnastieklo kaal. Eveneens zonder hoofdelijke stem ming werd besloten de door staats bosbeheer opgemaakte bcplantïngs- plannen voor het parkeerterrein, de Duindoornstraat, de zuiveringsinstal latie en de villawijk te laten uit voeren. Binnen het uitbreidingsplan Cadzand- Dorp zal worden overgegaan tot aan besteding van een gedeelte straat met riolering. Voor de gedeeltelijke, uitvoering van het zogenaamde „100 %-plan" van de Waterleiding Mij. „Zeeuwsch- Vlaanderen" zal de gemeente het be schikbaar gestelde krediet verhogen van 1000 tot 1670. Als gevolg van al deze hesluiten moest de begroting 1959 worden ge wijzigd, waartoe dan ook werd over gegaan- VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 22 oktober. Aardappelen gr. 1318, idem p. 9—12, andijvie 11—21, bloemkool 1960, du'ob. bonen 751.56, komkommers 17—27, bospeen 29—30, sla 3—10, witlof I 1.28— 1.51. idem II 1.10—1-18, kroten 20—2G, spi nazie 28—85, kassnijbonen 1.361,53. sel derij 6—12, peterselie 5—S, waspeen 14—29, uien 13—29, rodekool 22—33, groenekool 1621, getekool 29—32. wittekool 19, sprui ten 34—70, boerenkool 15—16, prei 22—31, Alicanten I 1.54—1.74, idem If US1-59. Cox's Orange P. I 6579. n 4569, Jona than I 33—51, II 2651, Goudreinette I 33 —56. II 2553, Glorie van HoUand I 39— 48. II 36—37, Laxton Sup. II 35—45. Gol den Delicious I 52—63, II 31—59, Confe rence I 5774, Doyenne de C. I 9297, n 69—84, G. Wildeman I 41—52, II 32—46, Legipont I 43—69, II 35—67, St. Remy I 25—31, II 30—32, Zw. Wijnpeer II 24— 41, Br. A. Lucas I 41—49, H 40—59. EIERVEILING ZUID-HOLL, EILANDEN. 22 Oktober. Sortering I, soort 00 19.50— 19.60, 0 17.70—18.00, 1 16.80—17.00, 2 15.80— 16.00, 3 13.40—13.C0, 4 11.50—11.70, 5 10.80— 11-10, 6 ÏO-OO—10.10. Aanvoer: 120.000 stuks. VEILING BERGEN OP ZOOM 23 oktober: Andijvie 7—14. Bloemkool 10 —54. Snijbonen 1.21—1.71. Stamboon dub bele prinsessen 77—1.40. Komkommers 3 —30. Rodekool 15—20. Wittekool 33—24. Savooiekool 11—28. Bospeen 10—23. Was peen 10—30. Prei 15—31. Sla 3—19. Sprui ten 27—1.20. Tomaten 20—I.I3. Spinazie B5—71. Aardbeien 1.10—350. Golden Deli cious 29—62. Jonathan 14—45. Cox Oran ge Pippin 16—71. Goudreinette 19—38. Glorie van Holland 10—58. Lombarts Cal ville 13—44- Zoete Ermgaard 15—22. Saint Remy 31—35. Comtesse de Paris 20 31. Beurre Alexander Lucas 46—55. Gleser Wildeman 44. VEILING STAVENISSE 23 oktober. Aanvoer 15 ton. Uien middel 24.60. bonken 28. drielingen 20,70. Picklers 15. Stek 10. VISMIJN VEERE Exportgarnalen 4414 kg 131—189. Bot 102 kg 32-43. Tong 17 kg 180-479. Rog 37 kg 26-29. Tarbot 4 kg 35. Wijting 270 kg 32- Walcheren ZONDAG 25 OKTOBER Ned. Herv. Kerk: Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Colijn; Biggekerke 9,30 en 2 ds. R. Abbing; Domburg 10 en 7 ds. v. Vliet; Gapinge 2 ds. De Boer; Grijppskerke 10 ds. Richard, 2.30 ds. Rothfusz; Kleverskerke 2 ds. Wierin- ga; Koudekerke 10 ds. Hoffman, 2.30 ds. Hoffman, 7 Vliss. str. ds. Hoff man; 't Zandt 10 ds. Durkstra, 10.15 jeugdkerk, 7 ds. Durkstra; Melisker- ke 2.30 ds. v. d. Schoot; Middelburg: Nieuwe kerk 9 ds. Stratlng, 10.80 ds. Aalders, 7 ds. Enker; Engelse kerk 10 geen dienst; Koorkerk 10 ds. v. Houte; Nieuw- en St.-Joosland 10 cii 7 ds. v. Haarlem; Souburg 9.30 en 11 ds. Haitjema. 7.30 Gezinsdienst, Interkerkelijk; Oostkapelle 10 ds. En ker, 7 ds. v. d. Schoot jeugdd.)Rit- them 10 ds. Kwast. 2.30 ds. v. Duyne; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St.-Laurens 10 en 2.30 ds. Kok; Veere 10 ds. Wieringa; Vlissin gen: St. Jacobskerk 10 ds. Rothfusz (pogstd.), 5 ds. Kwast; Johannes- kerlt 9.30 ds. Kloosterman, 7 ds. Rothfusz; Havendorp 10 ds. Metting van Rijn; Bejaardentehuis 7 ds. Kwast; Vrouwenpolder 10 ds. De Boer; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 9.30 cn 2.30 ds. v. Dullemen. Eglise Wallonne: Middelburg 10.30 Pasteur Berthoud. Geref. Kerk: Arnemuiden 10 en 2.30 Veldhuijzen; Domburg 10 leesd., 2.30 ds. Streefkerk; Gapinge 9.30 en 2 ds. Boot; Grijpskerlce 10 en 2.30 RONDVRAAG VERLICHTINGSPROBLEEM Jaarstukken Britannia ook naar raadsleden SLECHTS WEINIG AGENDAPUN TEN waren voor de Vlissingse raads leden gistermiddag aanleiding voor een discussie. Eén van de weinige voorstellen, die de tongen in bewe ging brachten, was de verlening van een krediet van duizend gulden voor „het doen verwerken van gegevens voor de samenstelling van een gas- tenstatistiek voor kustbadplaatsen". De commissie van financiën had zich over dit voorstel haar oordeel voor behouden, ..want", zo verduidelijkte de heer E, T. Oosterhuis (v.v.d.), „de commissieleden kregen het stuk pas tijdens de commissievergadering voor het eerst onder ogen, terwijl ook de wethouder nog weinig aanvullende gegevens kou verstrekken". Tijdens deze raadsvergadering kon wethouder W Poppe dat echter wel. Hij vertelde, dat voor deze gasten- statistiek in totaal een bedrag van 27.000 nodig is. In principe hebben zich reeds 23 kustplaatsen opgege ven, terwijl er in totaal 40 deelne mers kunnen zijn. Naar hun grootte zullen de badplaatsen in verschillen de groepen worden ingedeeld- Des gevraagd deelde hij mee, dat de dui zend Vlissingse guldens niet alleen aangewend zullen worden voor het gastenboek, maar ook voor andere activiteiten: recreatieve ontwikke ling, bestrijding van zeevervuiling door olie, enz. Op een vraag van de heer Oóater- huis gaf de heer Poppe als zijn oor deel, dat het Centraal Bureau voor Statistiek in deze materie nooit zulke breedvoerige en verregaande inlich tingen kan verstrekken als de te verwachten gastenstatistlek. Boven dien heeft het Centraal Bureau voor Statistiek reeds laten weten zich niet meer met deze materie te zullen be zighouden als deze intergemeente lijke samenwerking mettertijd goed draait. Daarna ging de raad vlot met het voorstel akkoord. Bij de over te leggen stukken was een nota van B. en W. inzake de vertegenwoordiging van de raad in de aandeelhoudersvergadering van de N.V. Grand Hotel Britannia. De ze vertegenwoordiging wordt een „weinig gelukkige regeling" ge acht en is volgens de statuten ook niet mogelijk. De heer E. G. Va der (k.v.p.), die het denkbeeld van een raadsvertegénwóordïging had geopperd, was uiteraard teleurge steld, maar het was voor hem een pleister op de wonde, dat de jaar stukken van de NV. aan de raad overlegd zullen worden. Verder behandelde de raad weer een groot aantal onderwijs- en grond- voorstellen. Zo werd tot onderwijzer in vaste dienst aan de Jacob Cats- school benoemd de heer P. J. P. Vink te Heiloo. Aan de gemeente'ijke u.t.s werden in vaste dienst de Vlissingse heren A. A. Coone (praktijk metaal- bewerken) en P. J. van Strien (prak tijk houtbewerken) benoemd. Verder werd een aantal voorstéllen betref fende subsidies en leningen aanvaard. Bij de rondvraag drongen de heren 'E. T. Oosterhuis (v.v.d.) en P. Bik ker (c-h.) er op aan enkele punten in de stad (met name op de Singel) be ter to verliohten. Burgemeester mr. B. Kolff deelde mee, dat Gedeputeer de Staten van Zeeland een aantal verlichtingssubsidies hebben goedge keurd. Nagegaan moet echter nog worden, welke punten dit betreft. De heer F. van Sabben (c.h.) wees nog eens op de onhoudbare toestand bij het hulppostkantoor aan de Clijver- straat, waar do wachtende rijen inen- -aen soms tot op do straat staan. drs. Vlaardingerbvoek; Koudekerke 9.30 en 2.30 drs. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. van Heesen; Middel burg: Hofpleinkerk 9.30 ds. Boon stra, 2.30 en 5 ds. Van Til; Noorder- kerk 9.30 ds. Van Til, 5 ds. Boonstra; Lutherse kerk 7.30 ds. Boot; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Bohl- meijer; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. De Groot; Serooskerke 10 en 2.30 ds. Van Wouwe; St.-Laurens 9.30 en 2.30 drs. Van Ulden; Veere 10 leesd., 2.30 ds. Boonstra; Vlissingen 11 en 5 drs. Verschoor; Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. v. d. Wal; Westkapelle 9.30 en 4 ds. Streefkerk. Geref. Kerk (art. 31): Middelburg 8.30 en 4.30 ds. Trimp; Souburg 9.30 ds. Douma; Vlissingen 4.30 ds. Dou- ma; Vrouwenpolder 9.30 en 2.30 ds. v. Beveren; Zoutelande 10.45 ds. Trimp, 4 leesd. Geref. Gem.: Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2 en 6.30 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Hage; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd.; Zou telande 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk: Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Drechsler. Ver. van Vrijz. Hervormden en Re- monstr. Kring: Middelburg 10 ds. v. Houte. 2.30 Oogst dienst; Vlissingen 7 ds. Bierman. Evang. Luth. Gem.: Middelburg 10.30 ds. Ten Rouwelaar; Vlissingen 9 ds. Ten Rouwelaar. Doopsgez. Gem.: Vlissingen 10 da. De Boer. Herst. Apost. Zendïngsgem.: Vlissin gen (Bakkersg.) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk: Vlissin gen (Kasteelstraat) 10 en 5 dienst. Leger des Heils: Middelburg 10 Heil. sk., 4 openb. s.k., 7.30 Verloss. sk.; Vlissingen 10 Heil. sk. Evang. op G.G.: Vlissingen (Kazerne Willem M) 10 en 5 ds. Schaap. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: dokter J. C. B. Simons, Vlis singse Singel 38. tel. 2191; Vlissingen: dokter A. H. van Dijk Koudekerkseweg tel. 3459 (b.g.g. te!. 2916); Veere Serooskerke eri Oostkapelle: dokter J. W. Oosterhof, Markt A 155, Veere, tel. 01181—271; Zoutelande. Koudekerke en Westkapelle: dokter L. Sloss, Middel burgsestraat 1, tel. 231. Apotheek Middelburg: Hummelea, Markt 69. tel. 2134; Vlissingen: J. H. Tan—Meyer, Singel 60, telef. 2025. ZUID-BEVELAND GOES Filmavond „Kasporgo" In de zaal Krijger te Goes hield de r.-k. sportvereniging „Kasporgo" donderdag een drukbezochte film avond. Het programma vermeldde diverse kleurenfilms, waaronder en kele, die tijdens het bezoek dat de volksdansgroep van „Kasporgo" me dio juni 1957 en 1958 aan Zweden bracht, waren opgenomen. Deze films tekenden de toestand zoals ze was: de in verbroedering samenle vende leden van het Goese „Kaspor go" en hun Zweedse gastheren, in de plaats Solleftea. Voorts werkte aan deze avond mee de Zweedse mevrouw De Miranda van het Zweeds Cultu reel Instituut, die zei, dat de nu ca. 10 jaar oude vriendschapsbanden tussen „Kasporgo" en Zweden een voorbeeld zijn van internationale vriendschap. De heer C. W. Vervest, voorzitte rvan de vereniging sprak een inleidend- en slotwoord. Hij voor zag de films voorts van commentaar. WEMEL01NGE Collecte De ten bate van de A.V.O. gehouden col lecte heeft in Wemeldinge opgebracht 1 316,36. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE EN O. 23 october Goudreinette geel: I 95-305 46, I 85-95 50, I 75-85 47. I 65-75, Goudreinette I 35-95 45. I 75-85 42-50, I 65-75 33.10. II 75-35 34, U 65-75 31. II d 25. III grof 29,^ IHfljn 25.60; Jonathan I 80-85 42. I 75-80 48.00. I 70-75 49.36—49.70. I 65-70 4 6.40—46.60 13 60-65 41., II 80-85 39, II 75-80 42. II 70-75 44, II 65-70 42, II 60-65 38.30—38.40, II d 28.80—29.20, OT grof 34, III fijn 17; Cox'S Or. P. geel: I 75-30 73. I 70-75 74. I 63- 70 66. I 60-65 59. I 55*60 46. Cox's Or. P. I 80-85 66. I 75-80 69. I 70-75 71. I 65-70 63, I 60-65 56—58. I 55 60 41, II d IS—24, III grof 46. Golden Delicious er. 85-90 72, ex. 30-85 76, ex. 75-80 80, ex. 70-75 73, ex. 65-70 59, I 80 85 66. I 75-80 70, I 70-75 71. I 65-70 61, I 60-65 47. II 80-85 66. II 7580 63, II 65-70* 51. II 70-75 61, H 60*65 38. II d 23. I.- grof 4246, Lomb. Calville I 80-90 37, I 70-30 44. I 60-70 34, H d 21, III grof 30; sterappel n 55-65 32, II d 17, Winston I 75*85 42, I 65-75 44, I 55-65 38; H. D. Rei- nette II 85-95 36, II 75-85 37, H 65-75 £9, IU grof 29; Laxton Sup. I 70-75 45, I 65-70 30, I 60.65 34, II d 21; Gieser wildeman I 60-70 39—45. II 60-70 32—42, I 50-60 34—38, II 50-80 27—37. II d 17—24, HI grof 23-36. Ill fljn 14—24, Klelpeer I 55-60 28. 50-60 27. ir 60-65 26, II 50-55 21; Doyenne du Com. I 70-80 71. Br. Dlel II 65-75 26. II 55-65 25;. Zoete Ermgaard I 55-65 4147, I 65-75 53— 56. II 65-75 43, II 55-65 33—40, II d 22—31, HI grof 38, III fijn 22: Comt. dc Paris I 75-85 39, I 65-75 42.60, I 55-65 31, II 65-75 38, II 55-65 27, II d 11. Ill grof 23. Ill fijn 12. St. Reipy I 85-95 23, I 75-85 27, I 65-75 25. II 85*95 19. II 75-85 21, II 65-75 23. II d 19, III grof 20, m lijn 16: Pondspeer I 7585 19, III grof 17. Kroetappelen 19, id. rood 17.30. Aardbeien p. d. I 93—114, II 44—66; bl. druiven p. kg I 156—161. II 143; noten p. st. 2,5—5,5; misjels 37—42. Groenten: kropsla 7, andijvie 7—17, bloem kool 10—52, tomaten 83—90, bosselderlj 3— 10, dubb. bonen 100135, wittekool 20, sav.kool 17—21, knolselderij 9, snijbonen 108, aardappelen II 15. VEILING KRABBEKDXJKE 23 oktober. Jonathan I 83 90 41. 80-83 46. 75-80 47, 70-75 48, 65-70 46, 60-65 40, II 80- 85 39, 75-80 43, 70*75 45, 65-70 43, 60-65 38, IID 27, III gr. 26—34. fijn 20—21. Uroct 16 —18. Comtesse de Paris I 73-85 38, 63-73 39, 55-65 31, III gr. 23, fijn 12. lcroct fl. Conference III fijn 38. Zoete Ermgaard I 65-75 53, 55-65 46, IID 23, III gr, 40, 22 kroet 9. Gicscr Wildeman I 55-65 45, IID 28, III gr. 37, fijn 21. Dubb. pr. bonen afw. 85. Goudreinette I 85-95 34, 75-85 36, 65- 75 32, IID 24. St. Remy I 65-75 23, IID 20, III gr. 20. fijn 14, kroet 6. VEILING GOES 23 oktober. Jonathan I 80-85 42, 75-80 46, 70-75 48. 65-70 45, 60-65 39. IID 27. II 80- 85 37, 75-a0 41, 70-75 44, 65-70 41, 60-65 33, IID 26, kroet 16,80. Glorie van Holland» II 75-85 43, 65-75 39, IID 31. Goudreinette I 85-95 45, 75-85 42, 65-75 32—33. IID 26. n 7-585 38, 65-75 32, IID 26, grof 30, fijn 25,60—25,90, kroet 22,80. Golden Delicious I 75-80 63, 65-70 59, 60-65 49, IID "9. Lom- barts calville I 80*90 41, 70-80 44, 60-70 30. Comtesse de Paris I 75-85 38, 65-75 42, 55- 65 30, IID 11. St. Remy I 75-85 25. 65-75 27, IID 21. Gieser Wildeman I 60-70 46. 55-80 37, IID 25. Div. appels kroet 19.40. Gewone veiling: Cox's Orange Pippin II 70-75 25, 65-70 34, 55-60 31, IID 23, grof 42, fijn 23—31. Golden Delicious II 30: 85. 46—54, 75-80 50—51, 70-75 49—50, 65-70 42—43, 60-65 31, grof 28—43. fijn 22—31. Jonathan grof 34—37, fijn 20—23. Lom barts Calville grof 34. Comtes&e de Paris grof 18—23, fijn 15. Gieser Wildeman grof 36, fijn 18. St. Remy grof 23, fijn 19- Black Alicante I 158—169, II 158—162. Groenten: Per stuk: Kropsla I 14—15, II 3—6. Bloemkool A I 40—71, A II 18—35, B I 27, afw. 12—33. Knolselderij 14—23. Per bos: Wortelen 36—38. Kroten 7—221. Selderij 18—11. Per kg: Tomaten A 72—62, B 96, C 39—51. Spruiten I 79, afw. 57. Dubb. pr. bonen I 142—146, II 130, afw, 105—114. Groene sav. kool 32—34, afw. 15. Rodekool 26—34. Wittekool 24—25. AndiJ-j vie 12—18. Uien 9—14. Prei 27—35. Spina zie 22. Pronkbenen 55. VEILING MIDDELBURG 23 oktober. Aardappelen grote 17—16. Fruit: Blac Alicante 149—176. Aardbeien per doos 69, Meloenen 18—33. Tomaten: A 59—79, B 43—58, C 26—76, CC 34—26. Ap pels Jonathan verpakt: I 75 en op 47. 65- 75 45. Jonathan onverpakt I en II 80-83 49. 75-80 40, 70-75 41—42. 65-70 34—41. 60-65 28—36. IID 22—25, in 24—43. Golden De licious I en II 75--80 48. 70*75 41—51, 65-1 70 43-44, 60-65 32, IID 22—37, III 16-29. Goudreinetten: I en II 75-35 S5, 65-75 23— 3* HD 24—25, III 21—37. Cox's Orange Pippin I en II 60-65 63—65, 5.V60 1212. Glorie van Holland I en U 65-70 44. 60-70 - 39, UD 2S32. lil 30—33. Groninger Kroon I en II 65 en op 43—44, 55-65 40—41, IID 30, II 25—34. Appels val en kroet 32—26. Peren: Beurré Alex Lucas I on II 85 en op 43. 75-85 4346, 75 en op 31. 65*75 35 47, III 18—36. St. Remy I en II 75-85 26, 75 en op 23, 65-75 22—25. 63-70 25, IID 25. III 21—23. Comtesse de Paris I en II 65-73 36, 60-70 34. 75 en op 38, 55-60 33. 60 en op 32, m 17—27. Doyenne du Commice III 81—76. Conference I en II 60-65 65. Zxvijn- drechtse Wijnpeer I en II 60-65 25, III 13 —23. Nouveau Poiteau III 17—32. Peren val en kroet 6—46. Groenten: Kropsla 3—15. Bloemkool 3 st.p.k. 25—48, 4 st.p.k. 2149. 6 st.p.k. 2043, 8 st.p.k. 12—34. Komkommers A 36 B 25. Savoosekool 12—37. Rodekool 30—36, Wittekool 26—31, Boerenkool 14. Spruiten 31—79, Veldsla 149—150. Witlof 84—95. Dubb. Prinsessen 101—175. Snijbo nen 86—161. Kassnijbonen 115—143. Pronk- bonen 78 Prei 2744. Andijvie 7—10. Bos peen 2712. Boskroten 8—21. Bosrapen 10—16. Uien per kg 23—25. Brcckpccn 25—30. Spinazie (glas 64—70. Waspeen 47. VISMIJN BRESKENS. Van 11—17 oktober. 305 kg bot; 21 kg schar: 445 kg tong: 11 kg *chol; 400 kg rog. 231 kg kabeljauw; 571 kg wijting: 3 kg tarbot: 975 kg onverkochte vis: 23.235 kg export garnalen; 3244 kg binncnl. gar nalen. VEILING MIDDELBURG 23 oktober. Appels: Jonathan I 85 en op 39—49, 80-85 42—45. 75-80 46—47.70. 70-75 47—48,80. 65-70 46—49, 60'65 42—43, II 85 en op 38, 30-85 39, 75-30 42—43, 70-75 42—1.5. 65-70 40—43.60, 60-65 39, IID 27, III grof 33.10—33.70. III fijn 24—25, kroet 16,80. Goudreinetten: 1 85 en op 46, 75 85 41—44 n 75 en op 35, 70-75 32, 65-75 32.60—36, 63- 70 26, IID 24-25, III grof 30. III fijn 25, kroet 18.4021.80. Golden Delicious ver pakt I 85-90 72, 80-85 74. 75-80 75. 75-80 77. 70-75 76—77. Cox's Orange PlppJn I 70-75 62, 65-70 61, 60-65 49—52, 55 60 41. Ill grof 37, III fijn 28, kroet 16, Peren: Comtesse de Paris I 75-85 42—45, 65-75 41, 65-65 30 —32, UD 12, in grof 23—25, III fijn 12, kroet 8. Totale aanvoer 140 ton.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 19