(etalac GOESE VLIEGTUIGHERKENNERS NAAR NED. KAMPIOENSCHAP parfumerie CflPRI presenteert THREE FLOWERS WINKELIER UIT AARDENBURG GING EVEN „PROEFSCHIETEN" •1 n 1 MIDDENSTANDERS BESPRAKEN VLISSINGSE Z0MERSH0W '59 TELEURSTELLING INZAKE BENOEMING COMMISSIELID Agenda MARKTBERICHTEN VRIJDAG 23 OKTOBER 1959 PRO V1XC1 A.L'E: ZEEUWSE C OUR AUT AANSTAANDE ZATERDAG Klaas Zachariasse en Joan Kloosterman Onder auspiciën van het Commando Luchtvaartopleidingen en de Inlich- tingenscliool der Koninklijke Lucht macht worden a.s. zaterdag te Den Haag voor de 7e maal de Tvederland- se Vliegtuigherkenningskampioen- schappen gehouden. Het Nederlandse kampioensteam, bestaande uit de jeugdige Goesenaren Klaas Zacha riasse en Joan Kloosterman en de Hagenaar Bonne de Jonge, zal ook dit jaar hieraan deelnemen. Gedurende twee opeenvolgende ja ren, te weten 1957 en 1958, heeft dit driemansteam het Nederlandse kam pioenschap vliegtuigherkenning ge wonnen. Ook de deelname aan een medio maart gehopden Amsterdamse herkenningswedstrijd werd voor hen een overwinning. Twee gouden echtparen in Domburg op één dag Donderdag was het vijftig jaar ge leden, dat de nu 74-jarige heer A. Provoost to Domburg in het huwelijk trad met do nu 75-jarige mevrouw M. Passen! er. Diezelfde dag vierde in Domburg ook de heer G. Maranus en mevrouw L. Maranus-Blmmel hun gouden echt vereniging. Beide echtparen verkeren in goede gezondheid en mochten zich in grote belangstelling van vrienden en fa milie verheugen. De muziekvereni ging „Apollo" bracht hen een sere nade, die zeer op prijs werd gesteld. Breskens krijgt weer een geref- predikant De gereformeerde kerk van Bres kens, die sedert 1940 vacant is en op het ogenblik ongeveer 140 zielen telt, zal binnen afzienbare tijd weer een predikant krijgen. In overleg met de particuliere synode en de classis is namelijk besloten, dat de classis Axel van de gereformeerde kerk een predikant voor evangelisa tie zal beroepen, die dan als stand- Blaats Breskens zal krijgen. 'O toekomstige predikant zou dan gedeeltelijk voor de evangelisatie in het gewest kunnen werken en zich voor de rest aan de gemeente Bres kens kunnen wijden- Gouden huwelijksviering Het echtpaar De Zeeuw en E. do Zeeuw—De Lange aan dc Killendijk to Retranchement viert vandaag vrijdag) zijn vijftigjarige echtver eniging". Collecten De opbrengst van de Zeeuwse collec te te Retranchement bedroeg 157,45 Dc tc Zuidzande gehouden collecte voor de Nationale Reclassering, heeft 26,75 opgebracht. Dc P.I.T.-collecte heeft in Sirjans- land 17,30 opgebracht De P.I.T.-collecte bracht in Waarde een bedrag van 36,op. magere runderlappen O JQ 500 gram Het „Goese" team kan putten uit een rijke wedstrijdervaring, want ieder lid doet dit jaar voor de vierde maal aan deze landelijke kampioenschap pen mee. In Londen veroverden ze een zeer verdienstelijke plaats in de middenmoot van het algemeen klas sement tijdens „The All England Aircraft Recognition Contest", die in februari 1958 werd gehouden. De Goese jongelui moeten zaterdag middag hun titel verdedigen tegen ca. 240 geselecteerde Nederlandse en Amerikaanse vliegtuigherkenners. De Nedérlanders vertegenwoordigen een onderdeel van het Nederlandse leger, de Kon. Luchtmacht, Land macht en Marine, alsmede het Korps Luchtwachtdienst, Marva, Milva en de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart, welke laatste een burgervereniging is. De Zeeuwse jongelui en de Hagenaar vormen het le team, ook wel Kroon- team genoemd, van de lezerskring „De Vliegende Hollander". Zij zullen deze dag de gast zijn van de Kon. Luchtmacht. Verwacht wordt dat hen ditmaal het vuur nog nader aan de schenen ge legd zal worden dan andore keren! Wordt nl. de hoofdprijs, do Generaal Alcr-bokaal, voor de derde maal ge wonnen, dan blijft deze prijs defini tief him eigendom. De cracks van dc Kon. Lucht macht zullen evenwel alles in het werk stellen om dit te verhinde ren. De meeste concurrentie ver wacht men to ondervinden van het Noordhollandse Iuchtwach- tersteam onder leiding van de lucht- en ruimtevaartjournalist Bart van der Klauw. Momenteel,bereiden de jongelui zich terdege op deze krachtmeeting voor. Tijdens de oefenuren boekten zij een score van ca. 6 tot 700 goed herken de vliegtuigtypen, inclusief alle ope rationele militaire vliegtuigen ter wereld. Naast de grote „parate, ken nis" die men voor het behalen van het Nederlands kampioenschap moet hebben, dient men bovendien over een zeer snel reactievermogen en-een stel scherpe ogen te beschikken. Het is algemeen bekend, dat de Ned. Vliegtnigherkenningskampioenschap- pen na de Engelse „Aircraft Recogni tion Contest" te Londen, de moeilijk ste van Europa zijn. Achtereenvol gens zullen 50 dia's gedurende 2 se conden worden getoond. Zij stellen elk een vliegtuig voor dat in de af gelopen maanden boven Nederland: heeft gevlogen, alsmede toestellen;*' die van operationeel belang zijn. Tevens verwacht men dit jaar dc eerste dia's van geleide wapens. De opschrijf tijd na elk beeldje bedraagt 8 seconden. Verplaatsing kantoor Het kantoor van de P.Z.C.; te Goes wordt met ingang van za*- - terdag aanstaande verplaatst, van Lange Vorststraat 03 naar Grote Markt 2 (Advertentie) milk of cucumber H.8 Scgeersstraat 4 Middelburg KANTONGERECHT OOSTBURG „Wild-west" onder Groede Kantonrechter mr. H. v. d. Belt kreeg donderdagmorgen tijdens de maan delijkse strafzitting te Oostburg een affaire to behandelen, die veel weg had van een „wild-wesf'-zaak. Winkelier E. L. R. uit Eede-Aardep- burg werd op 8 augustus jl. een ge weer te koop aangeboden. Voor hij tot de koop besloot, wilde bij het wa pen eerst wel even proberen. Met zijn broer Ph. R. ging hij naar de Zeeweg te Groede en loste daar en kele schoten in do lucht. Even later kwam er een Belgische auto aanrij den. waaruit drie mannen sprongen, die met het geweer in de aanslag op de gebroeders R. afkwamen en rie pen: „Rijd niet weg, of we schieten je dood". Daarna werd Ph. R. uit de auto gesleurd en op de grond gewor pen. Eén van de drie maakte zich bekend als J. H., jachtopziener en onbezoldigd wacntmeester der rijkspolitie te Groede. Tot zover het relaas, zoals E. R. dat aan de kantonrechter verhaalde. Advertentie Varf met glansen met gemak Verf het zelf met de superieure plasticverf van CETA-BEVER AMUSEMENT WAS SUCCESVOL Bezwaren tegen verdere koopacties geuit Hot comité Vlissingse Zomershow heeft zich donderdagavond tijdens een bijeenkomst met een aantal Vlis singse middenstanders in café-restau rant Kiviet te JVlissingen beraden over de iu het afgelopen seizoen ont plooide activiteiten en de eventueel volgend jaar te voeren acties. Voor zitter G. W. Oskamp gaf eerst een overzicht van de verschillende acties en evenementen, die in het kader van do Zomershow 1959 waren georgani seerd. De koopactie was, blijkens de uitlatingen van enkele aanwezigen, helaas geen onverdeeld succes gewor- den. Verschillende branches hadden wel degelijk voordeel gehad van deze ac tie, maar dit was tot enkele beperkt gebleven. Verschillende middenstan ders zeiden het nut en het voordeel van een voortzetten van de koop acties niet in te zien en wilden het daarom zelfs eens een jaar zonder koopactie proberen. Voorzitter Os kamp sprak echter de verwachting uit, dat zonder de koopactie ongetwij feld een groot aantal deelnemers voor de Zomershow zou bedanken. Ook werd de suggestie gedaan om het in plaats van de gebruikelijke koopactie met een soort braderie te proberen, die korter dan dè nor- KRING WALCHEREN Z.C.K. E.N.C.K-voorzitter: „Geen discriminerende maatregel" In de donderdagmiddag gehouden vergadering van de kring Walcheren van de Zeeuwse Coöperatieve Kuust- mestfabriek, onderafdeling van de Eerste Nederlandse Coöperatieve Kunstmestfabriek te Vlaardingen, in het „Nederlands Koffiehuis" te Mid delburg werd de agenda van de jaar vergadering van do E.N.C-K. en Z.C.K-, die volgende week in Rotter dam wordt gehouden, uitvoerig be sproken. Bij de behandeling van het agenda punt benoeming lid van Commissie van Toezicht, wees de heer F. J. Cas- tel. secretaris van de kring Walche ren der Z.C.K., erop dat dit district ach' "rgeste^ wordt. Ook ditmaal wordt weer geadviseerd een com- VANDAAG Middelburg Electro: „Het kamp op het Bloedeiland", 19 00 en 21.15 uur. 18 j. Schouwburg: toneeluitvoering St. Paulus, „Een bruid kwam op bezoek" 20 uur. Gouden Poorte: Leden vergadering Vrouwenbond P.v.d.A.. 20.00 uur. Vllssingen - Alhambra: Jerry als ba by-sitter", 19.00 en 2100 uur, alle leef tijden Luxor „Goudroof". 20 00 uur 18 laar. Goes Grand: En schiep de vrouw". 20.00 uur, 10 Jaar. Korenbeurs: A.R. Deltaconfcrcntle, 10.30 uur. missielid in deze functie te herbe noemen. Spreker vond dit niet juist, daar sinds jaren geen Walchers lid in deze commissie zitting heeft ge had. Verder sprak hij de hoop uit dat er in de toekomst rekening mee wordt gehouden, dat er ook op Wal cheren genoeg leden gevonden kun nen worden die voor deze functie de benodigde capaciteiten bezitten. De voorzitter van de E.N.C.K-, de heer G. M. F. Bom, die ook een toe lichting gaf op het jaarresultaat van dit bedrijf en de agenda van de ko mende vergadering besprak, merkte op dat een en ander om zakelijke redenen was gebeurd en dat het nooit de bedoeling is geweest ten opzichte van het district Walcheren discrimi nerende maatregelen te nemen. Een mening die overigens door de voor zitter van de Z.C.K., de heer D. W. Lindenbergh, bil de bespreking van het jaaroverzicht der Z.C.K. later nog eens extra onderstreept werd De heer Bom deelde nog mee dat er in het afgelopen jaar zeer gunstige resultaten zijn bereikt. Naar zijn mening zal dit in nog grotere mate het geval worden, wanneer volgend jaar de nieuwe fabriek „Delta Che mie" in gebruik wordt genomen. Over de huidige werkzaamheden in het bedrijf kon hij nog meedelen dat het aantal orders haasot niet afge werkt kan worden, ondanks het feit dat men dag en nacht draait Vorder deed hij nog enkele medede lingen over de financiering van deze nieuwe fabriek, aan do voltooiine -» thans hard wordt gewerkt. Bij de bestuursverkiezing van de kring Walcheren werd de "'eer K Poppe herbenoemd. Voor de functie van distrio.tsbestuurslld in het be stuur der Z.C.K. werd de kringvoor zitter, de heer C. A. Polderdijk, kan didaat gesteld. male koopacties zou moeten duren. Over het algemeen was men het er wel mee eens. dat dit vermoedelijk betere resultaten zou afwerpen: Verschillende aanwezigen uitten er voorts hun misnoegen over, dat' in de afgelopen jaren slechts .zulke feringe bedragen van 'dé zijde der' oreca-bë'drijven waren binnerige-. komen. Voorzitter G. W. Oskamp antwoordde dat dit feit er nu eenmaal ligt en dat er slechts weinig aan te doen is. In 1959 kwam er van drie horeca-bë- drijven totaal slechts 135 binnen. Over het amusement in het afgelopen seizoen was men over het algemeëh vol lof. Vooral de tochten van de „show-boat" waren een bijzonder groot succes. Men was dan ook van mening, dat. in hot volgend seizoen het aantal vaartochten' moet worden uitge breid tot minstens één per week. Voorts zullen cv ook dagtochten voor toeristen dienen te worden in gelegd. Eén van de aanwezigen pleitte ervoor nog meer het accent te leggen op de show. Suggesties van verschillende zijden om de figuur van „Neptunus" bij de verschillende evenementen meer op de voorgrond te plaatsen, vonden veel bijval. Voor Vlissingen. dat ideaal aan het water gelegen is. bestaat de mo gelijkheid om op maritiem gebied eve nementen te organiseren, die uniek kunnen zijn. Aan het slot van. deze geanimeerde vergadering dankte voorzitter G. W. Oskamp de aanwezigen voor hun op komst en zegde toe, dat de commissie, rekening houdend met de gedane sug gesties, zal trachten tot plannen te komen. WALCHEREN MIDDELBURG Ned. Chr. Vrouwen Bond Middelburg vergaderde Dezer dagen hield de afdeling Mid delburg 't Zandt van de Ned. Chr. Vrouwen Bond haar maande'ijkse bijeenkomst, waarvoor onder de le den een goede belangstelling bestond. Op deze bijeenkomst sprak mevr. W Veldman-Key uit Cohjnsplaat over het onderwerp „Mijn naaste en ik" waar de aanwezigen met aandacht naar luisterden. De volgende verga dering is op 18 november vastgesteld. Spreker op deze bijeenkomst zal zijn de heer Kolk, die een inleiding zal houden over „Het verwaarloosde kind". Ledenraad A.M.Z. koos afgevaardigden in bestuur Dezer dagen kwam in hot volksge bouw de „Gouden Poorte" te Mid delburg de ledenraad van het Alge meen Middelburgs Ziekenfonds in vergadering bijeen. Op deze bijeen komst werd het zittend bestuur van de ledenraad, bestaande uit de heren A. Jeras, voorzitter? J- Overweel, se cretaris en de heer H. J. Joziasse, bij acclamatie herkozen, allen vertegen woordigers van de verplicht verzè- kerden. Namens de vrijwillig verze kerden werd de heer P. J. Steijnen tot nieuw bestuurslid aangesteld, alsmede de heer H. Paijens namens de verplicht verzekerden. Namens de vrijwillig verzekerden werd tot afgevaardigde uit de leden raad voor bestuurder in het zieken fonds de heer J. C. Kort benoemd; als vertegenwoordigers van de ver plicht verzekerden do heron J. C. .Wisse, P, J. den Boeft cn A. Flipse. „St.-Paulus" voerde „Een bruid kwam op bezoek" op De r.-k. toneelgroep „St.-Paulus" te Middelburg is het nieuwe seizoen uit stekend begonnen, zowel wat de „vorm" betreft als de keuze van zijn stuk: „Een bruid kwam op bezoek" van Stuart Olivier en George M. Middleton, dat de groep donderdag avond in de Schouwburg opvoerde. Geen machtig stuk, maar een ge noeglijk „thrillerachtig" toneelspcl- letje in drie bedrijven, waarin de verwikkelingen elkaar in snel tempo opvolgen. En daar de spelers en speelsters van „St.-Paulus" zich bij- Zonder goéd: aanpasten aan de vlotte tekst, -hebben de talrijke toeschou wers zich van begin tot oind ge amuseerd; De verwikkelingen beginnen al vrij spoedig in het eerste bedrijf, wan neer de „bruid" door het dakraam van deNew-Yorkse flat, die de ge broeders Mortimer en Wilson Travers bewonen, komt binnenhuppelen. Eerst in de laatste minuten ontpopt deze „bruid" zich in haar ware hoe danigheid. maar daartussen in zorg den de schrijvers voor vele spannen de situaties. Deze werden door regis seur L. Casfemiller (met raamre'gi© van Jan Lemaire) en zijn mensen in een vaardig tempo naar voren ge bracht. Opvallend was de rolvasthcid van de „St.-Paulus"-groep. Met name in de hoofdrollen werd vaak goed süel te zien gegeven. De gebroekera Mortimer werden door L. van Hecke en; J. van Oevelen op bekwame wijze over het voetlicht ge bracht. Uitblinkster was ook mej. Ria Jellcma, die de „bruid" fris en met veel bravour gestalte gaf. On middellijk hierna moet ook mej. I. Loontjes genoemd worden, die een charmante tante Henrietta gestalte gaf met zeer correct spel. In do bijrollen zorgde A. Damen voor een uitstekende butler-inbrekersfi guur, terwijl J. Sies een bikkelharde inspecteur voorstelde. Verder sloten mej. L. Luykx, mej. A. Joosse, F. Meyer en J. Wever zich met goede typeringen bij het geheel aan. Het decor was tot in de puntjes ver zorgd, evenals de grime van I. Lorier. Vanavond (vrijdag) is er nogmaals een voorstelling. Huisvrouwen beluisterden lezing over katoen Donderdagmiddag hebben de Mid delburgse dames van de Nederlandse vereniging van Huisvrouwen zich la ten voorlichten over „Katoen, de wondervezel der natuur". Dit ge beurde door mevr. A. Verdonk Wasmoeth, die op begriipeleijke en interessante wijze een duidelijk beeld gaf over de ontwikkeling en ver werking. Haar inleiding illustreerde spreekster aan de hand van alle mo gelijke weefsels en een geluidsfilm. Mevr. VerdonkWasmoeth was haar inleiding begonnen met een kort historisch overzicht over de ontwikkeling van de katoen. Vervol gens schilderde zij op onderhouden de wijze het hele fabricageproces van de katoenpluizen tot het spin nen en weven toe. Hiérbij besteed de zij vooral veel aandacht aan de verschillende manieren van weven, zodat de huisvrouwen een goed in zicht kregen over de waarde van de katoenstoffen, die in zoveel varia ties op do markt komen. Vervolgens wees zij op de badstof fen, tricot en fluweel, alsmede op de moderne wijze van verwerking, het bleken,, kreukherstellend maken niet als laatste snufje het wateraf stotend, plooihoüdend en kleurecht maken. Ook werd er nog éen quiz gehouden, waarbij drie dames 'n lap fluweel .wonnen. Woensdagmiddag was deze lezing reeds voor de Commissie van Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting in de Bogardzaal gehouden. Op de volgende bijeenkomst van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen op 25 november a.s. zal de heer F. Maandag Iets vertellen over de vroe gere en hedendaags© schilderkunst. De jachtopziener J. H„ dio als getui ge was opgeroepen, vertelde, dat hij op dc bewuste avond met enkele Bel- f;en op de eendenjacht was. Plotse- ing hoorde hij het gefluit van kogels boven zijn hoofd; Toen hij een onder zoek instelde, zag hij op een afstand van ongeveer 800 meter de auto van R. staan. Met hun eigen auto gingen rlo jagers er op af en toen ze vlak bij waren, hoorden ze opnieuw een serie schoten afvuren. H. had toen tegen de Belgen gezegd: „Houdt jul lie geweren klaar, want je kunt nooit weten wat er gaat gebeuren". „Nadat ik me als politieman had bekendge maakt", zo vervolgde H., „heb ik de auto van die heren onderzocht. On der de voorbank vond ik een geladen geweer, terwijl een doosje patronen was weggegooid, dat naast de auto werd teruggevonden". H. zei verder, dat het meermalen voorkomt, dat on bevoegden vanuit of vlak naast hun auto staan te stropen. Als er dan iemand komt, zijn ze direct verdwe nen. „Vliegende Brigade" De officier van justitie, mr. Th. Lobret, liet duidelijk blijken, dat hij geen syllabe geloofde van R.'s verhaal. Overigens noemde hij het „proefscliieten" in do buurt van Groede met zijn vele badgasten in die tijd een gebrek aan verant woordelijkheidsgevoel. De manier van stxonen vanuit een auto noem de de officier misselijk, buitenge woon laf en onwaardig. „Als dit ïn deze streek zo doorgaat, dan zal het niet lang meer duren of de „Vliegende Brigade" gaat er op treden". aldus mr. Lebret. die ver der zei, in de toekomst met te zul len aarzelen ook de auto's van de stroners verbeurd te doen ver klaren. Hij eiste tegen E. L. R. een boete van 250 subs. 50 dagen wegens het schieten en 100 subs. 20 dagen voor het in bezit hebben van geweer en munitie Tegen Ph. R., landbouwer te Eede. eiste hij een boete van ƒ100 subs. 20 dagen wegens het in het be zit hebben van geweerkogels. Mr. v. d. Belt meende eveneens, dat een ge voelige straf hier op zijn plaats was en legde E. R. een boete op van 200 subs. 40 dagen en ƒ75 subs. 15 da- dagen. terwijl Ph. R. er af kwam met ƒ75 boete subs. 15 dagen. Bo vendien worden geweer en munitie verbeurd verklaard. (Advertentie) Wereldvermaard cn niet zonder reden Want over dc hele wereld wordt in elke goede keuken Maizena: Duryea gebruikt voor het binden van groenten, soe pen en sausen. KOUDEKERKE Geref. Vrouwenvereniging bestond zes jaar Ter gelegenheid van het 6-jarig be staan van de vrouwenvereniging der Geref. Kerk „Rondom het Woord", sprak ds. Elshout te Koudekerke in het gebouw van de School met de Bijbel over „Christelijk vooruitzien in deze tijd". Het verdere programma van deze ge zellige avona bevatte de punten sa menzang en declamatie door mevr. Kegge-Snoodijk. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Afscheid voorzitter ouden van dagen Woensdagmiddag heeft de voorzitter van de afdeling Souburg van de Bond van Ouden van Dagen, de heer J. Maris, tijdens een ontspannings- en propagandamiddag voor de bejaar den in „De Zwaan" te Souburg, af scheid genomen. Hij werd toegespro ken door burgemeester A. S. Stcmer- ding, die vergezeld van zijn wethou ders en secretaris op deze middag aanwezig was. Ook cfe bondsvoorzit ter, de heer F. Rippen, was aanwezig, om de scheidende voorzitter te be danken voor de diensten de Bond van Ouden van Dagen bewezen. De schei dende werden ook verschillende ca deaus aangeboden. Dc heer Maris dankte allen voor de blijken van waardering en zei, dat het hem zwaar viel Souburg te verlaten. Ver der werd de bejaarden, die ln groten getale aanwezig waren, een geva rieerd programma aangeboden door- het bekende duo Talmon cn de jeugd- accordeonclub van de heer Adriaan- se te Vlissingen. Do heer Rippem hield hierna een propagandarede, waarin speciaal de bejaardenzorg on der de loep werd genomen. De avond werd. met een kort woord besloten' door de waarnemend voorzitter, de- heer A. J. Leenhouts. VLISSINGEN Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Vlissingen. zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: zonnebril, witte bal, werkhandschoen, visstoeltje, slinger van auto, rubber mat, rentekaart, damesglacé, kinder- wanten en sleutels, bruine bontlaars jes, zakje filmstrips, witte das. beige kindersandaal, fietspomp je, houten duimstok, wit kindermutsje met das, rode ballpoint, 2 paar grijze sokken, (nieuw) zwarte sjaal, muntbiljetten, plastic etui met speelkaarten, psalm- boekje, rechter damesschoen, dames portemonnee met inhoud, waterpomp stang en kruisje van rozenkrans. Officiële Dublikatie VLISSINGEN DRANKWET Verzoek om verlof A Burgemeester cn wethouders van Vlis singen gelet op artikel 43 der drankwet t (Stbt. 1031 nr. 475) doen te weten, dat bij hen is ingekomen een verzoek van de heer ARtE ZAAL, wonende te Vlissingen. om verlof tot de verkoop van zwak-alcohollsche drank in het klein (verlof A) voor de beneden-voorlocallteit van het perceel Walstraat 33 en dat van 24 oktober a.s. af, gedurende twee weken tegen het verlenen van het gevraagde verlof schriftelijk bezwaren kunnen worden ingebracht bij burgo* meester en wethouders voornoemd. V.V.Z.B. i Export Ou Industrieveiling 22 oktober 195D: Cox's Orange Pippin kl. I 80-85 65, 75-80 70, 70*75 67-74, 65-70 64-72, 60-65 55-59, 55-60 36-46. II D 23-26. Kl. II 65-70 63*66, 60-65 56-57, 55-60 33-41 Goudrei- netten Kl. I 95-105 44-48, 85-95 46-51. 75-85 42 10-48. 65-75 33*10-33 20, II D 26. Kl. II 75-85 33-34, 65-75 30-31, II D 25, grof 30. fijn 25, kroet 23.70.Jonathan Kl. I 80-85 46. 75- 80 47, 70*75 49.10-49.30. 65-70 46.70-47 40. 60- 65 40-41, II D 29. Kl. II 80-85 38, 75-80 41, '70-75 43, 65-70 41-42, 60-65 38. II D 27, kroet 18.20. Golden Delicious Kl. I 85-00 67. 80* 85 63, 73-30 61-64, 70-75 54-62, 65-70 52-55, 60* 65 35-42, II D 23-30. Kl. II 70"75 52. 65-70 46. 69-65 37-39. Laxton Superbe Kl. I 75-80 40. 70-75 41, 63-70 41, 60*65 33. H D 22. Lom- barts calville Kl. 80-90 48, 70-80 46—47. 60 -70 41. Comtesse de Paris Kl. 1 75-85 38. 65-75 40—41, 55-65 30.30—30.75, III 13. St. Rerny Kl. I 75-95. SB. 65-75 25—26. II D 19. Doyenne du Cornice Kl. I 85-90 88. 80-85 .87—94, 75-80 93—98, 70-75 96—97, 63-70 88, II D 69. .Gieser Wildeman Kl. I 70-80 50, 00-70 46—47, 53-60 40, II D 22—24. Dlv. ap pels kroet 21.40. Gewone veiling- Cox's Orange Pippin grof 30—50. fijn-24—29. Golden Deilcious grof 3546. fijn 2131. Jonathan grof 30 —39. fijn 2232. Laxton Superbe grof 28. fijn 23. Goudreinette grof 29—30, fijn 24. Glorie van Holland Kl I 65-70 36—43. 70-75 38, II D 30. Doyenne du Cornice grof 77-78, fijn 57. Comtesse de Paris grof 22—30e fijn 12. Gieser Wildeman grof 34—36, fijn 22- St Remy grof 13—29, fijn 19. Noten per 100 stuks 2.90—570. VEILING KRABBENDIJKE. 22 oktober. Comtessede Paris I 75-85 28. I 65-75 40.50, I 53-65 29. II h 13, UI gr 18—23, III fijn 6—15, kr. 9. Br A Lucas I 85-90 66, I 80-85 71, I 73-80 74, I 70-75 78, I 65-70 65, II D 32, III gr. S2—37, III fijn 23—24, kroet 17 Golden Del- I 85-85 70. I 75-80 73, I 70-75 73, I 65-70 64. III gr 48—31, II' fijn 31—37. kr. 23—37 Jeanne d' Are kroet 25. Cox's O P. 1 80-85 64. 1 75-80 69. I 70-75 79, I 65-70 67. I 60-65 57—58, I 55-60 4S—57, II D 23—28, III gr 42—45, Hl fijn 27—30. kr. 10—26. Glorie van Holland I 85-95 41, I 75-85 43. I 65-75 41, II D 27, III gr. 35—36, III fijn 29. kr. 24. Goudreinetten I 65-95 44, I 73-85 3D, I 65-75 33, II 05-95 "4, II 75-85 35, H 63-75 31, U D 33, III gr. 24—28, Hl fijn 53—34, kr. 21. Jonathan E 80-85 55, E 75-80 58, E 70-75 60, E 65-70 59, E 60-65 46, I 90-95 40. I 'S-SO 41, I 80-85 40.30—49. I 75-80 48.70- 49 80. 1 70-75 51-10-31 30. I 65-70 48.60. I 60a-65 40, H 80-85 42, II 75-80 44 II 70-75 4. II 65-70 43 U 60-65 37. H D 29. IH gr 2938, IH fijn 23—25. kr 13—22. Laxton Superbe II 80-85 37, H 75-80 39. II 70-75 42, II 65-70 38. II. 60-75 31. II D 23. lil gr 20, in fijn 22, kr. 11—15, Verpakt fruit: Gold. Del- I 85-90 70, I 80-83 73-81 ,1 75-80 78-00, I 70-73 72—76,- Jönathas X 70-73 65. MARKTBERICHTEN BARNEVELD Eelervelling S.BE. Aanvoer 270720'stuks Handel redelijk. Notering: eieren van 49 tot 55 gram 10.93-12 09, eieren van 55*60 gr. 1254-14.29, eieren 60-65 gr. 1440-15.77, cendeëieren 53-66 gr. 6,01-10.60, alles per 100 stuks. Weekaanvoer circa 1.250.000 stuks. Handel kalm. Notering: eieren 45-50 gr. 9.93*11.13, eieren 50-55 gr. 11.39-12.13, 55-60 gr 12.53- 14.40, 60-68 gr. 14.67-16.35. alles per 100 stuks. Eeiermarkt. Aanvoer 2.000.000 stuks Han dle kalm Notering: eieren 61*65 gr 14.75- 16.00. algemene prijs 1540 per 100 stuks, kiloprijs 2.50, basis 62 greieren 46-60 gr. 10.00-14 25, kiloprijs 2.17-2.38. Prijsnotering Gelders-Overljselse vereni ging van Bierhandelaren. Grote eieren 15.25-16.00, gewicht 62-68, kleine eieren 13- 13, gewicht 56*61 gr. henneëieren 10.50- 1240, gewicht 48-55 gr. AMSTERt AMSE AARDAPPELTERMIJNMARKT. 22 okt De totale dagomzet op de gehou den aardappeUermijnmarkt beliep 142 contracten. Consumpf.esector: Eigenheimer oktober 16.80 16 70. Furore april 20.59. Alpha april 19.50. Bintje 35 maart 2140, april 22.20 22.30 22.40 22.30 december 18.60. Bintje 45 maar 23.30, april 2440 Voran novem- bt 1340 13.20 13.10 13.00 Record novem ber 13.50 Libertas november 1340. Potersec-tör: Bintje e november 4340 13.20 43.00è Sirtema e november 33.20. 36.00 364 0 36.90 37.00- Sirtema a novem ber 3*200 VEILING ST. MAARTENSDIJK. 22 oktober Eigenheimers 15.50—14.81, bonken 23.03—22 60 Bintjes 1742 drlelln- gen 10 04 Furore 17.09 voer 649 Aanvoer 20 ton- UIE.WEILING ST. MAARTENSDIJK. Zaaluien 40-55 24, 55-70 26.72—26.01, bon ken 26.88. drielingen 21.20—21.19. picklers 12.80, stek 9.79—9 80. Aanvoer 60 ton. GRAANBEURS ST MAARTENSDIJK. Tarwe 29—30. Gerst 25—28. Haver 25—26. Kleine erwten 37—43. Schokkers 40—45. Bruine bonen 100—120- Koolzaad 3540- Maanzaad 115—142. VISMIJN VEERE. 22 okt Exportgarnalen, aanvoer SS23 kg. 148—209 Handelsgarnalen, aanvoer .89 kg, 148—152 Scha:, aanvoer 11 kg, 79—83. Bot. aanvoer 5 kg, 75 Wijting aanvoer 206 kg, 42—48 Tong. aanvoer 6 kg. 125— 343. Kabeljauw, aanvoer 1 kg, 56. Onge sorteerde vla aanvoer 22 kg, 63—«9.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 19