is tot zo een wonder-aktie in staat: VAN DAM'S confectiebedrijven Alleen de Confectie-fabriek zelf U koopt 2x en betaalt slechts 1x Van Dam s confectiebedrijven Opening zaterdagmorgen 24 oktober des morgens 10 uur fcledi«9st°kkr DUITSE BLADENELFTAL IN WERELDKAMPIOENSCHAPSVORM dus: 2 kledingstukken voor 1 geld! 98,-109,-119,- enz. 59,- 69,- 79,- enz. 22,- 27,- 32,- enz. 49,- 59,- 69,- enz. 98,-109,-119,-enz. 70,- 80,- 90,- enz. 82,50 92,50 enz. dus ook in MIDDELBURG - Gortstraat 44 - Tel. 4748 VRIJDAG 23 OKTOBER 1959 PROVINCIAZtB Z E E V W 8 E O O R AN T PERSSTEMMEN OVER INTERLAND Nederland gerenommeerde tegenstander genoemd Natuurlijk schreven de Duitse dag en sportbladen in juichende bewoor dingen over de magistrale 70 zege van Duitsland op Nederland. De Frankforter „Abendpost" schreef onder de kop „Duits nationaal elf tal in wcreldkampioensvorm" over de In Keulen gespeelde interlandwed strijd DuitslandNederland het vol gende: „Deze 70 over een waarlijk gerenommeerde tegenstander, die drie jaar geleden nog de wereldkam pioen met 21 verslaan kon, is van betekenis. Eindelijk hebben wij weer een voor hoede, die niet alleen fijn kan com bineren en doeltreffend aanvallen, maar ook hard weet te schieten. En laat nu niemand beweren dat de Ne derlandera geen echte internationale maatstaf voor Hei-bergers garde zijn geweest. Zij waren een hele klasse beter dan de Zwitsers in Bern. Zij hadden echter de pech een Duitse ploeg aan te treffen, zoals deze in deze imponerende vorm slechts in zijn beste dagen bij de wereldkampioen schappen heeft gespeeld Onder de kop „Herberger-elftal ln gala-vorm" schreef de Frankforter „Nachrausgabe" „Duitsland natio nale voetbalploeg heeft de zwakke periode van het afgelopen seizoen overwonnen Bij alle begrijpelijke vreugde over deze sensationele uit slag, mogen wij echter niet geheel vergeten, dat de Oraniehemden hun „negen-goal-voorhoede" van Rotter dam op twee belangrijke posities heb ben moeten veranderen en bovendien tegen een Duits elftal uitkwamen, dat werkelijk in galavorm was en zich vooral na het wisselen letterlijk aan een speelroes overgaf". Bildzeitung schreef: „Wij hebben weer een bijzonder goede voetbal ploeg, de voetbalvrienden van Duits land kunnen zich verheugen. Wat on langs bij het succes van 40 in Bern tegen de Zwitsers al werd aan geduid, werd gisteren voor 65.000 toe schouwers in het stadion van Keulen door het sensationele succes van 70 tegen Nederland onderstreept- Het is Herberger gelukt spelers te vinden, die op zijn ideeën ingaan en die in de eerste plaats op grond van hun tech- Mevr. Heemskerk begon met zege in Danlontoernooi In Amsterdam is dinsdagavond het vierde internationale Danlon-dames- schaaktoernooi begonnen. De hoofd groep bestaat uit: mevr. F. Heems kerk (kampioene van Nederland), mevr. CRoodzant (Rotterdam), mevr, F. Rinder (kampioene van West- Duitsland), mevr. I. Larson (kam pioene van Denemarken), mevr. R. Bruce (kampioene van Groot-Brit- tannië) en mevr. I. Timofejew (top- speelster van Zuid-Slavië). Tegen het weekeinde zal het toernooi met onge veer 40 Nederlandse speelsters wor den uitgebreid, die in vierkampen zullen uitkomen. De resultaten van de eerste ronde van de internationale groep luiden: mevr.Heemskerk (Ned.)mevr. Bru ce (G.-B.) 1—0; mevr. Timofejew (Zuid-Slavië)mevr. Rinder (Did.) 1—0; mevr. Larsen (Den.)mevr. Roodzant (Ned.) Nieuwe tegenstander voor Vlissingen II De voetbalwedstrijd Vlissingen II TSC II, die voor zondag was vastge steld, is uitgesteld. Ingelast is nu Vlissingen II—NAC II. Schaaktoernooi Smislow wint in 25ste ronde van Benkoe Te Belgrado is het kandidaten- schaaktoernooi voortgezet met het spelen van de partijen van de 25ste ronde. De uitslagen waren: Benkoe Smislow 01, Petros janKercs Olafsson—Tal Gligo- ricFisher afgebroken. De stand luidt thans: 1. Tal 18 punten plus 1 afgebr. partij; 2. Keres 15% punt plus 1 afgebr. partij; 3. Smislow 14 punten; 4. Petrosjan 13% punt; 5. Gligoric 11 punten plus 2 afgebro ken partijen; 6. Fisher 10 punten plus 1 afgebroken partij; 7. Olafsson 8 punten plus 1 afgebroken partij; 8. Benkoe 7 punten. Bridge-drive te Yerseke werd volledig succes De te Yerseke, met toestemming van de Nederlandse Bridgebond gehouden bridge-drive, is oen volledig succes geworden. Niet minder dan 140 deel nemers hebben aan deze drive deel- fenomen. De eerste prijswinnaars in e zeven series waren Serie G: mevr. De Schipperdhr. Van Heel, 137 punten; serie A: de heren CorvcleynKlink, 136; serie E: mevr. Kreitzdhr. van Wijck, 134; serie F: dames Seijbel-Eokman, 131; serie B: dames Nijssen Scheepstra, 130; serie C: heren Jan sen—Willemsen en heren Buysvan der Giessen, 124; serie D: dames KlunderBossuwé, 122. De verenigingsbeker die door de bridgeclub Yerseke ter beschikking was gesteld, werd gewonnen door de Nederlandse vereniging „Neerlan- Jia" uit Antwerpen met 22 punten. De tweede plaats was voor de club „Zuid-Bcveland" uit Goes met 19 punten terwijl de beide Vlissingse clubs „de Vlissingse Fles" en „Scal- dis" met 14 punten de derde en de vierde plaats delen. nische vaardigheid in staat zijn spe lend te winnen. Prachtig liep de bal van linie paar linie, hulpeloos zagen de Nederlanders, die onlangs met 91 van België wonnen, toe". „Het Nederlandse elftal ging in de Duitse aanvalswerveling ten on der" schreef de Main Post in Würzburg, „De Nederlandse hoop werd snel vernietigd. Aanvanke lijk hadden de vla de vleugels op rukkende Nederlanders wel een paar kansen om tot doelpunten te komen, doch die kansen werden do'or de nitstekend reagerende Ewert steeds getorpedeerd. Wil kes liet in die periode zien dat hij tot veel in staat is, doch later liep hij op Szymaniak vast en tenslotte gaf hij het maar op. Betrekkelijk de beste Nederlander was Klaassens, die herhaaldelijk op de aanval overschakelde en meerde re keren scherp op het Duitse doel schoot. De overige Nederlandse ver dedigers gingen tenslotte in de Duit se aanvalswerveling ten onder". De Niimberg Nachrichten was van mening dat de Nederlanders met 0—7 misschien wel wat ondergewaardeerd zijn. De hoge uitslag komt ongetwij feld op rekening van de defensie, die op alle posten onzeker speelde. Ook de geroutineerde stopper Van der Hart verloor bij de steeds groter wordende achterstand het overzicht, zodat hij zich tenslotte tegen Seeler een zware overtreding permitteerde, waarbij een waarschuwing beslist op haar plaats was geweest- De lialfspelers Notermans en Klaas sens waren goed in de spelopbouw, maar zij overdreven hm» wens om in het offensief te komen, waardoor voor de Duitse voorhoede deur en doel werden geopend. De voorhoede der Nederlanders luid in het veld goede momenten, maar de aanval verloor tegen de zelfbewuste en consequente Duitse dekking steeds meer aan ef fect. Heden is van ons heen gegaan, na een smarte- lijk lijden, onze lieve vrouw, dochter, zuster, behuwdzuster en tante ANNA GERTRUD VAN DER HARST geb. Nonnewitz op dè leeftijd van 62 jaar. Uit aller naam. A. J. van der Harst Middelburg, 22 oktober 1959 't Zanddorp 39. De teraardebestelling zal plaatsvinden op maandag 26 oktober a.s. des namiddags 2.30 uur op-de algemene be graafplaats te Vbssin- §en. Vertrek vanaf ingel 34 te Vlissingen om 2 uur. De overledene ligt op gebaard in het Gast huis te Middelburg. Liever geen bezoek en verzoeke geen bloemen. Heden overleed, zacht en kalm, in de hope des eeuwigen levens, onze geliefde vader, be huwd-, groot- en over grootvader MARINES NIEUWENHUIZE, wed. van Jacoba Paamve, in de gezegende ouder dom van bijna 93 jaar. Goes: P. Nieuwenhuize. E. Nieuwenhuize van de Vliet. Biezelinge: M. Nieuwenhuize. T. Nieuwenhuize Nijssen. Chr. Nieuwenhuize W. Nieuwenhuize— Slabbekoorn. Wed. M. IJzerman— Nieuwenhuize, J. de Waard— Nieuwenhuize. J. de Waard. Klein- en achter kleinkinderen. Biezelinge, 22 okt. *59. Schelpenweg 6., De begrafenis zal plaatsvinden op zater dag 24 oktober a.s. te Biezelinge, om 12 uur. Heden overleed onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder BASTIANA HELENA VAN DE LINDE, weduwe van L. L. DE VOS, in de ouderdom van 96 jaar. Namens de familie, C. J. de Vos. Zwolle, 22 okt. 1959. Mauritsstraat 34 A. De begrafenis zal plaatshebben maandag 26 oktober a.s., om 14 uur, op de algemene begraafplaats tc Mid delburg. LET OP. Nu ook in Middelburg (door overproduce gedwongen) voor ae VAM DAM's 25 JARIG BESTAAN garandeert u elk kledingstuk voor 100% -Si. Desondanks onvervalste fabrieksprijzen KOSTUUMS mod. coupe en dessins COLBERTS Italiaanse dessins PANTALONS enorme sortering Enorme sortering JONGENSKLEDING REGENJASSEN kort en lang model GABARDINEJASSEN 1 en U-rif" modellen DAMESMANTELS prachtige collectie het nieuwste van het nieuwste MANTELKOSTUUMS Franse en Italiaanse modellen Breda: /yir, Dr. Frederikstraat 14 Telefoon 33180 Veerdienst Noorwegen- Nederland onrendabel Een woordvoerder van de rederij „Fred Olsen" te Oslo heeft bekend gemaakt, dat zijn maatschappij het Nederlands-Noorse plan voor een veerdienst tussen Noorwegen (Kris- tiansand) en Nederland (Delfzijl) wegens „do geringe winstmogelijk heden totaal verwerpt". Een woordvoerder zei dit In een com mentaar op een bericht uit Amster dam, waarin vermeld werd, dat de rederij Fred Olsen het veerplan in studie had genomen, nadat de Am sterdamse rederij Vinke en Co zich een week geleden had teruggetrok ken. „Het is juist, dat men ons iets van het plan en de berekeningen heeft getoond", zo zei hij, „maar ge zien de vereiste grote investeringen en het korte seizoen, dat wij kunnen verwachten, beschouwen wij het pro ject als totaal onrendabel. Nederlander in Djakarta van „Oranje" gehaald Volgens het Indonesische persbureau Antara hebben Indonesische autori teiten, vlak voor het vertrek van de „Oranje", een Nederlander aange houden, die gepoogd zou hebben bui tenlandse munten uit het land te smokkelen. De. „Oranje" werd woens dag zeven uur lang doof politie- en immigratieautoriteiten doorzocht. De Nederlander die later werd aange duid als J. S., had volgens een woord voerder van het bureau van de pro cureur-generaal drie tassen met buK tenlandse munten bij zich zonder; over de nodige vergunning te be schikken. De koffer waarin zich de tassen bevonden, werd eveneens in beslag genomen. De woordvoerder zei dat J. S. spoedig berecht zal worden. Het gezin van S. is zonder hem uit Djakarta vertrokken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 15