LEDENTAL ZEEUWS ORANJE- GROENE KRUIS STEEG WALCHEREN Militairen haalden veevoer op Noord-Beveland Voorlopig Novib-comité te Middelburg geformeerd Vernlaatsing en verbouwing. Hooftman's kledingmagazijn Tuinbouw in het Deltagebied SPORT EN WEDSTRIJDEN CETAFLEX MARKTBERICHTEN WINST VOOR E.V.V.C.-DAMES VERLIES VOOR DE HEREN Weekend in „Ter Schelde" voor hervormde jongeren DINSDAG KO OKTQBER 1959 PROVINCIALE} 2SBUW8E COURANT ALGEMENE VERGADERING TE GOES Interessante lezing over toekomst wijkverpleging Uit het jaarverslag over 1958, dat secretaris A. J. Leenhouts uit gis singen, tijdens de zaterdagmiddag in „De Prins van Oranje" te Goes ge houden algemene vergadering van het Oranje Groene Kruis uitbracht, bleek, dat het ledental in het nfgclo- pen jaar weer een lichto stijging te zien had gegeven. Toch meende hij een minder opge wekt geluid te moeten laten horen wat betreft de activiteiten van de verschillende afdelingen in Zeeland. In vele gevallen is die volgens hem beslist onvoldoende. Het verslag van do penningmeester de heer w. van Dullemen uit Goes was heel wat gun stiger gestemd. Het afgelopen jaar had een batig saldo van f 1481.70 op geleverd. Op do begroting voor 1959 werd weliswaar een tekort van f 595.68 geraamd, maar aangezien do grootte van de meeste subsidies nog niet is vastgesteld, was de pen ningmeester van mening, dat dit te kort hierdoor ruimschoots zal wor den opgeheven. Bij de bestuursverkiezing werd de heer B. J. de Winter uit Yerseke in de vacature, ontstaan door. het over lijden van de heer W. F. Gebraad, ge kozen. Mevrouw J. Pel-Mellink werd bjj acclamatie herkozen. De voorzit ter, de heer D. Kodde uit.Zoutelande deed een beroep op de besturen van de afdelingen om de zusters zoveel mogelijk bij tc staan om hun taak op deze wijze te proberen te verlich ten. Vervolgens werd uitgebreid gediscus sieerd over de bijscholingscursus, die in samenwerking met net Groene Kruis worden gegeven. Na de pauze sprak zuster W. S. Hörchner, ver pleegster in algemene dienst van het Oranje Groene Kruis, over het onder werp „Welke mogelijke veranderin gen in de huidige vorm van de wijk verpleging zal do toekomst inhou den?", i Zustor Hörchner begon met erop te wijzen, dat dc zuster in een ge zin niet alleen moet verplegen, maar tevens moet proberen een inzicht te krijgen in de andere problemen, die er leven. Zij moet een huisgenote worden. Voorts zag zij in het geven van voorlichting, bijvoorbeeld op hy giënisch gebied, een belangrijke taak voor de wijkverpleegster. Zuster Hörchner voorzag, dat de toekomst grote veranderingen zal inhouden voor de wijkverpleging. De wijkverpleegster zal zich steeds meer gaan wijden aan de preventieve gezondheidszorg. Het gewone werk in het gezin zal dan moeten gebeuren door meisjes, die onder leiding van do wijkver pleegster speciaal voor dit werk worden opgeleid. Ook sprak zus ter Hörchner over de vrij uitge breide administratie, die do zus ters te voeren hebben. Zij wees erop, dat de belangrijkheid hier van niet moet worden onder schat. Uit deze administratie worden bij voorbeeld de statistische cijfers over do gezondheidszorg geput. Op deze interessante inleiding volg de een zeer uitgebreide bespreking, waarbij verschillende znsters hun moeilijkheden naar voren brachten. Wat de administratie* betreft be sloot men, dat de verpleegster in al gemene dienst, zuster B. Keizer aan de zusters in Zeeland hierover voor lichting zal geven. de echte eierbeschuit 500 gr. gehakt 158 Ceilt Voor getroffen boeren in Limburg Maandagmorgen vroeg arriveerden de eersto militaire vrachtwagens op Noord-Beveland om veevoeder te ha len, beschikbaar gesteld door de Noordbevelandse boeren, voor hun door de droogte getroffen collega's elders in de lande. Onder leiding van de eerste-luite- nant J. Ph. Lonkhuizen, vertrokken de militairen van de Geneeskundige Troepen uit Amersfoort reeds om half vijf 's morgens naar de land bouwers op 't eiland om hun vracht je bietenkoppen en blad te halen. Ge leidelijk keerden de volle wagens naar Kortgene terug, waarzij zich verzamelden voor hotel „De Stads- wijnkelder" te Kortgene. Hier wer den de militairen op koffie onthaald en ontvangen door de heren W. Goe man. gewestelijk secretaris van het Landbouwschap, C. P. Zuidweg, voorzitter van de dlstrictsraad Noord bevcland en A. J. Mlnnaart, districts secretaris. Rond het middaguur reden de eerste wagens naar de boot en onkolo uren later gingen ook de anderen terug. Eén militaire truck was bij het uit- rijden van een dam in d& sloot te recht gekomen en moest met behulp van drie andere wagens en oen land- bouwtractor weer op de wog gehol pen worden. Het veevoer ging naar het Limburgse Rouven, tussen Venlo en Roermond. Deze week zuilen nog twee konvooion naar Noord-Beveland komen en in do loop van de volgende weken zal al hot beschikbaar gestel de veevoer worden afgehaald. In totaal werden door de Noordbe velandse landbouwers beschikbaar gesteld. 530 ton bietenkoppen en blad. 50 ton hooi en stro, 3 ton voer? aardappelen en circa f 11.000 aan geld. Vacature Blervlietae raad duurt nog voort Voor de derde achtereenvolgende maal heeft de voorzitter van het centraal stembureau voor de verkie zing van gemeenteraadsleden te Biervliet dezer dagen een poging on dernomen om te. voorzien in de raads vacature, ontstaan door het bedan ken van het l'.v.d.A.-ruadalid I. A, Mlchielsen. De als tweede genoteerde op de Kan didatenlijst van de Partij van de Ar beid, de heer A. de Meijer, nam zijn benoeming niet aan Ook van do der de kandidaat voor het raadslidmaat- •"hap, die voor het vervullen van de •^engevailen plaats werd aange- Tcht, is een afwijzend herioht bin- mgekomen. Daarom is nu de vier de van de kandidatenlijst van de P v.d.A.. de heer A. Klaeljscn, tot raadslid benoemd. Het is nu even af wachten of deze de BlervHctse raad weer voltallig zal maken. MIDDELBURG Tijdens een zaterdagmiddag in café restaurant „De Eendracht'7 te Mid delburg gehouden bijeenkomst is een voorlopig comité gevormd van de Ne derlandse Organisatie voor Interna tionale Bijstand, de Novlb. Men hoopt hieruit binnenkort een defini tief comité samen to stellen, dat in Middelburg en omstreken sympathie zal trachten te kweken voor het werk van de Novib en hiervoor de steun van debevolking te verwer ven. Zoals bekend, beoogt de Novib in het kader van dé Verenigde Naties steun te verlenen aan de achtergebleven gebieden. Het ideaal van de in 1954 opgerichte organisatie is, dat het ~'3hele Nederlandse volk hiervoor m procent van het jaarinkomen be schikbaar stelt, hetgeen neerkomt op een bedrag van ruim driehonderd miljoen gulden. In deze door de heer J. J. van Aart- 8en uit Middelburg geleid® bijeen komst gaf ds. J. B. Th. Hugenholtz uit Zeist, hoofdbestuurslid van de Novib, een uiteenzetting over het doel en de werkwijze van de organisatie. Hij wees er daarbij op, dat de No vib een nationale organisatie is, waarin alle kerkelijke, politieke en maatschappelijke groeperingen voor treffelijk samenwerken. Op 1 april j.l. hadden zich 3000 mensen achter de één-procent-aotie geschaard er alclus een bedrag van 170.000 bij eengebracht. Het streven is er thans op gericht, voor Middelburg en omgeving een comité te formeren, waarin alle ge noemde schakeringen zitting heb ben. In het voorlopig comité namen zitting de heer J. J. van Aartsen, die voorlopig het secretariaat zal waar nemen, de heer A. van Belzen uit Arnemuiden, mevrouw D. P. M. Meij er uit Oostkapelle en de dames E, J. en J. C. C. Biondina uit Middel burg. Negenjarig jongetje liep bij aanrijding hoofdwond op Op de rijbaan naast het opgebroken weggedeelte op de Rouaanse Kaai te Middelburg ontstond maandagmid dag omstreeks half één een aanrij ding. die nog vrij goed afliep. Het 9-jarige knaapje A. J. uit Souburg stak met zijn fiets plotseling voor een hem tegemoetkomende auto, be stuurd door de Goesenaar W. D., de rijweg over, waardoor hij werd aan gereden. Het jongetje liep een hoofd wond op, terwijl zijn fiets in de ha ven terecht kwam- De onfortuinlijke fietser werd per auto naar huis ge bracht. De politie heeft de fiets opge vist. Missieclub van scholieren hield fancy-fair De fancy-fair, waarmee de missie- club, samengesteld uit 5e en ee klassers van de r.-k. lagere school te Middelburg zaterdag en zondag een steentje heeft bijgedragen tot het missiewerk en in het bijzonder voor de uitzending van father C, van Gastel, is een groot succes geworden. Geheel zelfstandig hebben de leerlin gen deze missieolub opgericht en zon der hulp hebben zij ook in het jeugd- gebouw aan de Kinderdijk de fancy- fair ingericht, Ze hadden zelf prij zen gemaakt of gekocht, waarvoor de talrijke belangstellenden konden schieten, grabbelen, met bussen gooien enz. Zo konden or zelfs olie bollen eten. Dat de Middelburgse missieclub ernst van zijn werk maakt blijkt wel uit het feit, dat het de beste club uit het bisdom Breda is, terwijl landelijk de vierde plaats bereikt werd. De op brengst was bestemd voor het werk. dut de heer Van Gastel binnenkort in Jegselton op Britg-Bornco gaat ver rich tón- r Advertentie Zoals bekend, zal binnenkort thans nog Vlasmarkt 33-35 te Mid delburg, naar Plein 1940 verplaatst worden. In verband met deze ver plaatsing is door de Kamer van Koophandel vergunning verleend tot hot houden van een grote uitverkoop. Zaterdag j.l. is deze verkoop begon nen on een groot succes gebleken. Velen wisten van deze unieke voor* dollgo prijzen gebruik te maken. Vooral In herenwinterjassen, gabar dine- on popelinejassen, maar ook in dames- en kinderkleding is er een buitengewoon grote sortering en zijn prijzen zeer laag gesteld. Uitslag verkoping Notaris B. A. van Verre te Middel burg verkocht in het Notarishuis in het openbaar een huis met erf en tuin aan de Oude Koudekerkseweg, nummer 56 te Middelburg. Koper werd P. H. Koole Pzn. te Middelburg voor 11.200. VLISSINGEN Vandaag begint het bevolkingsonderzoek-t.b.c. Loodzware onderdelen van een grote spiegelcamera werden maandagmid dag het Medisch Centrum aan de Julianalaan te Vlissingen binnenge dragen. Het was de apparatuur voor het bevolkingsonderzoek op tubercu lose, dat dc komende drie weken in de Seheldestad zal plaatsvinden. Zes tot achthonderd mensen zullen per dag plaatsnemen voor de kleinbeeld- camera, waarvan de films worden opgezonden naar het consultatiebu reau voor t.b.c. te Middelburg voor controle. Krijgt men binnen tien da gen na het onderzok geen reactie in de brievenbus, dan is hot gezegde: „geen bericht, goed bericht" van toe passing. Vanochtend om negen uur zullen de eerste Vlissingers zich aan het on derzoek onderwerpen, waarin burge meester mr. B. Kol.ff en de wethou ders zullen voorgaan. De. camera heeft een „capaciteit" van ongeveer 100 foto's per uur. De administratie ve kant van de zaak is in handen van de gemeentelijke dienst voor Sociale Zaken, die daarbij, gebruik maakt van het kaartsysteem voor de stemmingen. De inwoners worden- dan ook volgens „stemdistriqten" voor het bevolkingsonderzoek opge roepen. „Haarlems Radio Cabaret" trad op voor B.A.B. Zaterdag gaf de personeelsvereni ging van Bijkers' Aannemingsbedrijf in „Britannia" te Vlissingen een ca baretavond voor haar leden. Nadat de voorzitter, de heer N. Hollebrand- so, de bijeenkomst had geopend en speciaal de heer en mevrouw De Bruijn hartelijk welkom had gehe ten, werd het verdere gedeelte van de avond verzorgd door net „Haarlems Radio Cabaret" onder leiding van conferenciei Harry Meijer. Onder de titel „Wat kan ons gebeuren", gaf dit gezelschap, waarin diverse telovi- siesterren optraden, een vrolijke avond, die het publiek deed schate ren van het lachen. Hoogtepunten van deze avond waren ongetwij feld het optreden van Mitzi Wal ler, Europa's enige vrouwelijke kunstfluiter en het optreden van Ge- raldini en Joy, in hun muzikale keu ken. In dit nieuwe nummer wisten deze artiesten uit allerhande ge bruiksvoorwerpen bekende liedjes te toveren. Na afloop bestond nog jelegenheid om een dansje te maken op de muziek van het kwartet „Theo Sohier". Onderzoek door het I.E.!. De afdeling sreekonderzoek van hel Landbouw-Economisch Instituut (L.E. I). zal een onderzoek gaan instellen naar de toekomstige ontwikkeling van de tuinbouw in het Deltagebied- De verwachting bestaat, dat er in dit febied grote mogelijkheden voor de ulnbouw tullen ontstaan, wanneer de zeegaten zijn gesloten. Dan immers zal het verziltingsgevaar zijn gewe ken en zullen de verbindingen zijn verbeterd. Het is de bedoeling van het L.E.I. om na te gaan hoe de bestaande tuin bouw in het Deltagebied i9 gegroeid en uit welke bevolkingsgroepen de tuinders zijn voortgekomen. Bij oriën tatie op Voorne en Putten bijvoor beeld is gebleken, dat de tuinbouw al daar zich ontwikkeld heeft uit klei ne boerenbedrijven, terwijl ook een deel van de landarbeiders die zelf standig zijn geworden zijn bestaan In de tuinbouw heeft gevonden. Vervolgens zal het L-E.I. onderzoe- zoeken welke ontwikkeling m de na bije toekomst is te verwachten. Een punt van groot belang hierbij is de bex-oepskeuze van de zoons van boe ren, tuinders en landarbeiders. De vestiging van tuinders uit andere delen van het land wordt voorlopig buiten beschouwing gelaten. Het onderzoek zal achtereenvolgens worden uitgevoerd op de eilanden Voorne en Putten; IJsselmonde en Dordtse Waard; Hoekse Waard; Goe- ree-Overflakkee; Schouwen en Dui- velaradj Noord- en Zuid-Beveland, be nevens in westelijk Noord-Brabant, Minder veilingen te Kapelle Nu de aanvoeren van fruit op de veiling te Kapelle de laatste dagen aan het teruglopen zijn. heeft men besloten het aantal veilingen in te krimpen tot drie per week- De zo genaamde „tussendagen", waaronder verstaan wordt de veilingen op dins dag en donderdag, komen met in gang van heden te vervallen. De vei lingen van maandag-, woensdag- en vrijdagmiddag blijven dus gehand haafd, Trustor te Borssele vloog in brand Een tractor van de landbouwer W. van 't Westende te Borssele is maan dagmiddag omstreeks half vier in brand geraakt tijdens het bijvullen met brandstof. De tractor had de ge hele dag gedraaid en was qrg warm. Toen in de aan de boerderij gebouw de garage werd bijgetankt, brak plotseling brand uit. Personeelsleden wisten de tractor naar buiten te sle pen en daar het vuur met zand en zakken te doven. De brandweer arri veerde korte tijd later, maar hoefde niet meer in te grijpen. De motor van de tractor werd beschadigd. RKFCZeelandia 01 Zeelandia heeft In Bergen op Zoom con kleine maar ruim verdiende over winning behaald op een hard, maar slecht spelend RKFC. Vooral in de eerste helft waren de Zeclandianen stukken sterker, maar door stug ver dedigen konden de RKFC-verdedi- gers, vaak met kunst- en vliegwerk, het aantal doelpunten tot éen be perken. Dit kwam in dc 20e minuut na een goed opgezette aanval die door Ko van Ircn met een fraai schot op de juiste wijze werd afgewerkt (01). Er kwamen nadien nog legio kansen, maar ook de Zeeuwse schutters wa ren allerminst op dreef. Na de hor- vatting waren de RKFC-aanvallen weliswaar heel wat talrijker dan voor de rust, maar toch was er voor doelman Mondeel betrekkelijk wei nig werk aan de voetbalwinkcl. Wat hij te doen kreeg deed hij be trouwbaar en slechts een keer zag het er voor de Zoolandianen be nauwd uit toen Van Bruggen hands maakte, maar da scheidsrechter zag hier terecht geen strafschop in. Ook Zeelandia kreog nog wel en kele kansjes maar door slecht schie ten en onfortuin werd geen ervan benut zodat het einde kwam met een benauwde doch kostbare zege (01). Odio -R.C.S. 2-3 In een aardige wedstrijd heeft R.C.S. twee kostbare punten uit het vuur gesleept in Ossendrecht. De Soubur gers speelden een stuk beter dan vo rige week en ook tactisch werd de zaak goed bekeken. Voor de rust, toen de Zeeuwen de wind tegen had den, werd het accent ten volle op de verdediging gelegd en inderdaad slaagde men erin de stand tot aan de rust dubbel blank te houden. Na de hervatting loste Wamehnk een hard schot dat de Odio-doelman te mach tig bleek en toen na een half uur R.C.S. een vrije trap kreeg te nemen deed Henderikx dat zo goed dat de Oesterprijzen en -gewichten voorlopig onveranderd In do vergadering van de Oester adviescommissie is besloten de prijzen en gewichten, zowel voor walhandel als voor export, voorlopig te houden zoals in het begin van het seizoen zijn vastgesteld. Zou er zich in de oesterhandel 'n belangrljko wijziging voordoen, dan zal dc oesteradvles- commissie gewichten en prijzen voor consumptieoesters herzien. LUm koud alle hout met van Ceta-JJover VEILING MIDDELBURG 18 oktober. Aardappelen Bintje bonken 23, grote 17. Furore grote 16—18. Appels Goudrelnetten I en H 83 en op 31—34. 70-80 29—30. 65-75 25—29. III 17—31. Gol den Delicious III 2338. Laxton Superbe I en II 80 en op 44, 75-80 35, 70-75 33, 60-65 24. Coxs Orange Pippin III 16—57, Lombarts Calville: I en II 75 en op 31— 13 B0;90 44—43, 65-75 26—27, III 24—28. Jo nathan I en II 80-85 42. 75-80 48—49, 65- 70 36—37, 60-65 28—35, III 21—36. Glorie van Holland IID 35—39. Peren St. Remy I en II 65 en op 24—26. III 20. Conference I en II 65-70 72. Gieser Wildeman I en II 60-65 43—51, 50-60 31-=-42, III 30—36. Ap pels val en Jcroet 817. Black Alicante 163—177, Tomaten A 43—88, B 48—50, 31—73, Groenten: Kropsla 3—16. Bloemkool St.p.k, 45-58, 4 st.p-k. 25—55, 6 st.p.Ic. 18 —46, 8 st.p.k, 15—42, 10 st.p.k. 12—22 An dijvie 7—22. Savooiekool 22—44, Rodekool 34—41. Wiittekool 26—30. Prei 29—46. Snij bonen 55—95. Kas snijbonen 138—154. Dubb. Prinsessen 120—174- Spinazie 60—75. Pronkbenen 63—87. Komkommers B se as, C 21—24, Boskroten II—M, Bospeen 26—39, Waspeen 35—47. Breekpeen 27—29. VISMIJN VEERE 19 oktober. Exportgarnalen 5626 kg 2.90— 1.69 Schar 10 kg 64—71 Bot 33 kg 60-71 Tong 80 kg 1.48—4.27 Rog 36 kg 20—28 Tarbot 3 kg 65. Visiever 4 kg 6.90-8-79 Ongesorteerde vis 09 kg 54—1.36. Wijting 582 kg 16—26, Kabeljauw 0 kg 47—62. HOOFDKLAS VOLLEYBAL Tilburgs Tornado in Vlissingen Zaterdagmiddag werden in Vlissin gen weer twee volleybalwedstrijden voor de zuidelijke hoofdklas gespeeld. De dames en lieren van het sterke Til burg? o Tornado waren de tegen* slanders(sters) van het Vlissingse K.VtV.O. Tegeu de verwachtingen in werd de dameswedstrijd een ruime overwinning voor E.V.V.G'. (3-0). De Vlissingse heren daarentegen slaag den er niet in eon punt in Zeeland te houden (0-8). Een succes voor de dames van E.V. V.C., deze tweede overwinning, een. gemakkelijke overwinning overigens. Het team van Tornado was niet ge heel compleet, daar enkele dames verhinderd zijn zaterdagsmiddags te spelen, zodat er drie invalsters mee speelden. Na enkele moeilijkheden mot scheidsrechter en teller begon de wedstrijd ruim een kwartier ta laat. Na een wat stroef begin werd er vooral aan het eind van de eerste set vrij aardig volleybal gespeeld, met E.V.V.C, voortdurend in de aan val'(15-6). De tweede set leverde een 15-12 overwinning voor de Vlissingse dames op. Tornado speelde veel te rommelig, wat natuurlijk een gevolg was van het feit, dat do dames niet genoeg op eikaar waren ingespeeld. Do 15-9 overwinning in do derde set betekende tevens een 3-0 eind uitslag voor E.V.V.C. In deze laatste set maakte vooral Ineke Willemse veel punten door haar serve, die zc steeds precies tussen twee Tornado-speelsters in wist te plaatsen. De Vlissingse dames hebben nu in de zuidelijke hoofd- klas de leiding met 4 punten uit twee wedstrijden. De E-V.V.C.-lieren deden het minder goed, maar hun tegenstanders, vorig jaar kampioen hoofdklas zuid, waren dan ook in volle sterkte naar Vlissin gen getogen. De broers Van Iterson werkten de ene aanval na de andere prachtig af. E.V.V.C. stelde daar te genover een Cor van Loenen, Jo dc Roos en Hans Luitwieler, die ook wel weten wat smashen is. De eerste set werd echter verloren met 6-15, waar aan vooral de E.V.V.C.-verdediging schuld had. Ook de tweede set ging verloren, ondanks rustig goed spel van Ad Schreurs di-iö). In de derde set leek het er op of E.V.V.C. hot aan ging sturen op een gelijk spel. Jo de Roos serveerde een aantal keurige molenwieks en Bert d. Berg plaatste weer zijn beken- tactische balletjes. Het sterke Tornado liet echter niet met zich spelen en liep de achterstand rustig in om deze nog net in een voor- iprong om tc zetten (12-15). De Vlis- ingse heren hebben nu 4 punten be haald uit 4 wedstrijden. VLASMARKT ROTTERDAM 19 oktober 1959 Watorrootvlasi lage soorten van f 1,29 tot f 1.40. middensoor ten van t 1.45 tot f 1.73, best vine van t 1,80 tot f 2,30 pauwrootvlas: lage soorten van 1 1,00 tot f 1,30, middensoor ten van f 1,35 tot f 1,55, best vlas van f 1,60 tot t 1,85 Breekvlas: van f 0,80 tot t 1,35 naar gelang van kwaliteit en be werking Gezwingelde lokken: van t 0,60 tot f 0,90. De produktie nam In de afgelopen week verder toe. bet roten Is nagenoeg afge- lopen, De vraag bleek wederom vol? doende om vrijwel ale gezwingelde par tijen op te nemen, de prijzen bleven op het peil van vorige week gehandhaafd en voor slechts enkele betere partijen werd iets meer betaald. Het aanbod be staat voor bet grootst® deel uit vlas van de oogst 1959. Partijen, waarvoor de hou ders boven de marktwaarde vroej bleven onverkocht. Het aanbod van dauwrootvlas blijft klein daar de roting niet vordert ln verband met het droge weer. Voor het aanbod was genoeg belangstelling om vrijwel al le partijen op te nemen, de noteringen bleven onveranderd. De eerste partijen breekvlas van de nieuwe oogst werden verhandeld, de kwaliteit is vrij goed. kraoht en kleur zijn beter dan ln andere Jaren Voor een enkele uitgezochte partij werd Iets bo ven de notering betaald. Het aanbod van gezwingelde lokken ls Iets ruimer door de gestegen vlasproduk- tie; tegen onveranderde prijzen kon de gehele produktie verkocht worden. AARDAPPELBEUR8 ROTTERDAM 19 oktober. Klei-aardappelen 35 mm op waarts Eigenheimers f 17,00—19.00. Bint je f 16.5017,50 Koopmans blauwe f 16.50 Meerlanders f 15.50—16.50. IJselster f 14,00 —15,00. Zandaardappelen 35 mm opwaarts Noorderling f 12.50—14,00 Llbertas f 1250 —14,00 Voeraardappelen f 5.00—6,00 T rijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. GRAANPEURS ROTTERDAM (officieuze noteringen per 100 kg) Tarwe franco Rotterdam per 6chlp doorsneekwaliteit loco tot 'f 3150 schptyrlj. Voedergranen— alles ai Maal- gerst naar kwaliteit tot f 26,00 Kip- pegerst Idem *- tot 27,25 Haver ongepunte op monster tot f 36.00 Rogge doorsneekwalltelt tot f 23,25 Peulvruchten - franco Rotterdam Groe ne erwten op monster - tot f 45,OQ Schokkers idem tot f 43,50, Bruine bonen boerenschoon op monster tot f 115.00. AARDAPPELTERMIJNMARRT ROTTERDAM 10 oktober. Eigenheimer oktober 8 contr. 17, december 2 contr. 18, Alpha aprü 2 contr. 19.50, 1 contr. 19.30. 17 contr 10, Bintje 35 maart 1 contr 3140, J contr- 3150 en 8 ooptr 21, april 9 contr 33.40 4 contr 22,30, 8 contr 22,20. 193 contr 22 10 Bintje 45 maart 14 contr 23.20. april 1 contr 2410 en 24 coptr. 24 Voran no vember 35 contr 14, oktober 1 contr 13. Record oktober 1 contr 12.20. novem ber 3 contr 14 Bintje .e' november 4 coptr. 44, 1 november 4250, Bintje ,a' november 9 contr. 40. Dagomzet 337 con traeten. bal ten tweede male in het Brabantse net terechtkwam (0-2). Odio zette nu alles op alles cn nadat met een prachtig doelpunt dc achterstand was verkleind slaagde dc thuisclub er daarna in via dc paal dc gelijkma ker achter doelman Oranje tc plaat sen. R.C.S. kwam nu wat in de ver drukking maar toen bij een uitval van Eenennaam alleen door de de fensie wandelde en zijn clubgenoten voor de dorde maal kon laten Jui chen (2-3) was het pleit vrijwel be slecht. Odio probeerde nog wel de bakens te verzetten maar doelman Oranje gaf geen krimp meer. NoormannenGroede 42 In een sportieve en onderhoudende wedstrijd is het Noormannen op ei gen terrein gelukt, Groede de oeido puntjes te ontfutselen. Vooral in de eerste helft golfde het spel beweeg lijk op en neer. Pas na een half uiir wist Groede, dat met de wind in de rug speelde, dit voordeel uit te bui ten door een doelpunt van A Ver berk-Moes, Even later gaf K. Huis- zoon Noormannen met een uitste kende voorzot de kans om gelijk tc komen. Het bleef bij een kans, want de kopbal van J. Gabriels ging juist over. Tegen het eind van de eerste helft joeg A. Bron en de wind de tweede goal in het Noormannendoel (0—2). In de tweede helft hadden de West» kappelaars de wind als bondgenoot. Het Groededoel kwam dan ook on der zware druk te staan. Na acht minuten zag midvoor L, Cijsouw zijn zwoegen met een doelpunt beloond. (12). Twaalf minuten later was het dezelfde speler, di' de stand op 22 bracht en het verhaal wordt eentonig het was ook Cijsouw, die Noormannen na een half uur aan de leiding hielp. Bij wijze van varia tie was het één der achterspelers yan Groede, die direct daarop Noor- mannens zege veilig stelde door de bal in eigen doel te dribbelen (4-2). In het vakantie-oord ..Ter Schelde" onder Koudekerke hebben 42 Vlis singse hervormde jongeren zaterdag en zondag een bijzonder geslaagd weekend meegemaakt. In groepjes hebben de jongens cn meisjes zich de eerste middag bezig gehouden met het uitwerken en op nemen van klankbeelden onder hot motto: „Waar denk je aan in de kersttijd?". Korte hoorspelen, die in een advents-jeugddienst op zondag 13 december a.s. in do Johanneskerk zullen worden uitgezonden. Vorm en inhoud van deze klankbeelden wer den later op de middag bij de thee nog besproken. Na de broodmaaltijd was het woord aan ds. A. Th. Rothfusz, die een in leidend woord sprak over de Avond maalsdienst, welke de jongens en meisjes zondagmorgen in de Johan neskerk bijwoonden. Gezellige muziek en zang en een wandeling naar de zogenaamde „westhoek" vulden het overige deel van het avondprogramma. Onder het genot van koffie en koek hielden do jongens en meisjes zon dagmorgen een nabespreking op de kerkdienst. Het middagprogramma vermeldde 'n reisverhaal van de heer J. Luyendijk over het onderwerp „Liftend naar Istanboel". Na de thee had zich oen gespreksfo rum voor do weekend-deelnemors ge- installeerd, dat vragen uit oen vra- genbus hehandelde. Zo werd er ge sproken over de Europese integratie ln kerkelijk verband en de mogelijk heid om ook met de Vlaamse prote stantse jongeren een weekend te be leggen. Bij de sluiting van het week end aan het eind van de zondagmid dag waren de vier Vlissingse her vormde predikanten aanwezig. KOUDEKERKE Aanbesteding sloop kleuterschool Te Koudekerke werd aanbesteed het slopen en ruimen van de oude kleu terschool aan de Middelburgsestraat. Er werd als volgt ingeschreven: fa. C. Westdorp, Goes, f 460.gebrs- De Witte. Westkapelle, f 535.—; fa. A. Huibregtse, Westkapelle f 1050.-; fa. F. L. C. Hoornlnck, Middelburg, f 1088,J. de Kroo, Koudekerke, f 1641.Het werk werd gegund aan de fa. J. de Kroo. Collecte Voor de hervormde kerkbouwactie werd te Ritthem 2750 bijeenge bracht. VEEMARKT ROTTERDAM Aanvoer ln totaal 1950 Vette Zoeten en ossen 1169 Varkens 781 Prijs In cents per kg. Ie kw 2e kw 3e kw Vette koelen 300—310 270—300 260—270 Varkens (lev. gew.) 183 180 176 Vette koelen: aanvoer iets meer. handel kalm, le kwaliteit prijshoudend, 8e en 3e kwaliteit vooral niet hoger in prijs. Prima's boven notering. Varkens (lev. gew.): aanvoer als vorige week. handel zeer kalm. met teruglopen de prijzen BIJ hef begin der markt wa ren dé prima's boven notering VEILING GOES 19 oktober Export- en Industrieveiling Jonathan I 80-85 42. 75-80 48. 70-75 48. 63- 70 46.40—46.80, 60-65 42. IID 27 U 85-90 38. 00-85 41. 75-80 42. 70-75 44. 65-70 41, 60- 65 32. IID 24. 24 18.40. Goudretnette I 75-85 43. 65-75 33. IID 22- II 85-95 38, 75-85 38, 65-75 32. IID 22—23, grof 28, fijn 21. Comtesse de Paris I 75-85 34. 65-73 37. 55- 65 29, IID 11. St Remy I 85-95 50, 75-85 24 65-75 34. IID 18. Dlv. appels kroet 19.40. Gewon# velling. Jonathan grof 3<H37, fijn Laxton Superbe I 65-70 35, grof 25. fljr) 1.1 Goudreinette grof 27. fijn 25. Gie ser Wildeman l 55-60 35—38, IID 23—26. grof 1935 t Remy grof 19—21, fijn 10. Black Alicante n 153—158. Groenten: per stuk: Kropsla I 17—20, II 7—16 Komkommers B 22. C 8—16 Bloem kool A I 59. A II 40—52 B I 33—34 afw 28—45 Per bos: Kroten 25. Per kg To maten A 71, C 29—61, afw 45. Pronkbo- nen 65. Dubb. pr bonen IMJ123. Groe ne sav. kool 31—38. Rodekool SS—35. Wlt- tekael S4-S7. Andijvie 15-19, Uien 11—21.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3