GOLDEN MIDWAY Nieuwe instrumenten voor 0NDA Nieuwland ZEELANDIA'S ZEGE OP RKFC BELOOND MET 2e PLAATS SHOOK de enige halfzware WALCHEREN MAANDAG 19 OKTOBER 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE O OU RANT AMATEURVOETBAL Renesse blijft voor goed nieuws zorgen; Breskens kreeg klop van Koewacht In de derde klas van het Zeeuws-Brabantse amateurvoetbal ging de vast gestelde wedstrijd HalsterenZeeland Sport wegens terreinafkeuring niet door. Voor leider Steenbergen werd de weg naar de titel weer een flink stuk geplaveid. Zelf bleven de Brabanders op het nippertje baas in de uitwedstrijd tegen Corn Boys (34) terwijl nummer twee, Zïerikzee zich in Hontenlsse van de ruif liet dringen (20). Axel werkte zich via een keurige 31 zege op Meto naar de derde plaats terwijl Zeelandia met de volle buit van RKFC terugkwam (01) en zowaar op de tweede plaats is beland. Zouden de groen-z warten in hun jubileumjaar dan toch voor een verrassing zorgen? Ook RCS verrijkte zich met twee kostba re punten. Het reisje naar Odio leverde een 23 overwinning op, waar door enige afstand kon worden genomen van de laatste plaats. Steenbergen Zeelandia Zeeland Sport Zierikzee Hontenlsse Meto Odio RCS RKFC Corn Boys Halsteren 6 5 1 0 11 25- 6 3 2 1 4 2 2 0 5 2 2 1 5 2 2 1 5 3 0 2 5 12 2 5 12 2 5 2 0 3 5 113 5 0 2 3 4 0 0 4 8— 6 6 12— 9 6 9—6 6 8—12 4 9—9 4 10—12 4 7—11 3 4—14 2 7—10 0 5- In de vierde klas G blijft Renesse voor goed nieuws zorgen. Met liefst 61 werd ditmaal tegen Grenswach ters aan het langste eind getrokken en dat was voldoende voor de tweede plaats omdat SC Gastel tegen Oude molen het loodje legde (02). Nieuw Borgvliet overwon Cluzona met 30 en NSV bleef met 61 baas over Noordhoek. Hansweertse Boys heeft tegen leider Kaaise Boys zijn huis zo duur mogelijk verkocht, maar moest tenslotte toch met lege han den naar huis (21). 5 4 1 0 9 14— 5 5 3 117 17—11 5 3 0 2 6 13— 6 5 2 2 1 6 9—7 4 2 115 11— 9 3 2 0 1 4 6—5 4 12 14 14—11 4 1 0 3 2 7—16 4 1 0 3 2 4—13 5 0 2 3 2 7—14 4 0 13 1 5—10 Kaaise Boys SC Gastel Nw Borgvliet Schutters Oude Molen NSV Noordhoek Grenswachters Cluzona Hansw. Boys Rake klappen werden er in de 4e klas H uitgedeeld. De zwaarste kreeg Breskens te incasseren. Benjamin Koewacht kwam ver rassend uit de bus met een 31 overwinning. Lewedorpse Boys, dat zelf met 42 van Oostburg won en Steen, dat de grensderbv tegen Clinge met 30 in zijn voordeel besliste, sponnen zijde bij deze uitslag en ook Yerseke, dat meer moeite met Luctor had dan verwacht werd (21). kreeg be tere papieren. Biervliet is zijn in zinking kennelijk wat te boven en Ria kreeg in ieder geval geen voet aan de gTond (6—0). L-ewed. Boys Steen Clinge Yerseke Breskens Biervliet Koewacht Oostburg Luctor Ria W 's H. Arendsk. 5 5 0 0 10 19—11 6 4 0 2 8 18— 8 5 3 11 4 3 0 1 5 2 12 5 2 0 3 5 12 2 5 12 2 5 113 5 10 4 4 0 13 7 9— 6 17— 8 5 12— 6 4 17—16 4 10—10 4 6—11 3 8—15 2 6—22 1 6—15 Advertentie oon sensatie I Zie advertentie op pagina 5 België werkt aan herstel Westvlaamse oesterteelt (Slot van pag. 1) Duitsers de spulkom inrichtten als basis voor watervliegtuigen. De sluizen werden afgedamd met een dijk en zo kon er dus geen vers water meer in het bassin worden toegelaten. Het duurde tot 1956, voordat de dijk werd gesloopt en do sluizen werden hersteld, zodat dc oe3terteclt weer kon beginnen. De N V. Halewijck startte toen met de teelt op „stokken", aan vankelijk met Zeeuwse oesters van 2 a 3 jaar. Ook de kweek van broedoesters werd ter hand genomen. Dit laatste verloopt ook uitstekend. De collecteurs zitten vol met jonge bloedjes, die zeer sterk groeien. On langs verklaarde nog een Zeeuwse kweker tegenover de heer Halewijck spontaan, nooit zulke grote oesters van één jaar te hebben gezien. De consumptie-oester is ook van uit stekende kwaliteit, doch over de fi nanciële resultaten kan men tot dus ver niet erg tevreden zijn. De slechte bodemgesteldheid van de spuikom bevordert een sterke parasietenont wikkeling en doet een sterftecijfer van 40 a 50 per jaar ontstaan. Dit alles maakt dat het schoonmaken van de oester zeer tijdrovend is en dus kostbaar. Daarom zag dc heer Halewijck als voorwaarde voor een rendabele ex ploitatie dat er een geul wordt ge graven van de sluis tot aan het diep ste punt van de spuikom, de „haard" van de parasieten. Het zal dan mo gelijk zijn ook deze diepe put leeg te laten lopen en zo van vers water te voorzien. Voorts is er meer we tenschappelijk onderzoek over de in vloed van dc parasieten, de samen stelling van bet plankton enz nodig, terwijl tevens experimenten op gro tere schaal moeten worden onder nomen. Aan deze wensen zal dus nu worden voldaan. In een vriendelijk speechje zei de minister van land bouw en zeevisserij deze middag nog eens persoonlijk de steun van de Belgische staat toe: „De oesters en Oostende zullen niet vergeten wor den Reserves In de reserve eerste klas kwamen de Zeeuwen ditmaal niet met lege han den naar huis terug. Middelburg II bracht het tegen Brabantia n tot 22, terwijl Vlissingen II nog ho gere ogen gooide door BW IH de volle buit te ontfutselen (02) Noad III had geen moeite met hekkeslui- ter WSC n en NAC Hl handhaafde zich aan de kop door met klein verschil (43) Taxandria H te ver slaan. TSC n en PSV ni deelden zes doelpunten (33) en Willem H Hl werkte zich naar de derde plaats via een 21 zege op Helmonaia IH. NAC IH TSC H Willem H Hl 5 3 117 11— 6 BW Hl 5 3 0 2 6 10—11 Noad Hl 6 3 0 3 6 22—13 PSV Hl 7 2 2 3 6 17—21 Vlissingen II 5 2 1 2 5 87 Taxandria II 5 2 0 3 4 12—10 Brabantia II 5 1 2 2 4 13—12 Helmondia III 5 113 3 10—15 Middelburg II 5 113 3 11—18 WSC H 6 1 1 4 3 7—26 die zacht en toch pittig is In de reserve tweede klas won Axel H mot 4—1 van Hontenlsse II en_doordat Corn Boys II en ilijkspeel- kwamen de Axel- Goes H tegen elkaar den (11) kwamen reserves op gelijke hoogte met die van Goes. Dosko H en Roosen daal H moesten bij een gelijke stand (00) de strijd opgeven omdat de keeper der Roosenda lers een beenbreuk opliep. Goes IH scoorde tegen Zeeland Sport II vier treffers maar dat kon niet verhinderen dat de buit toch naar Vlissingen ging omdat zij het halve dozijn volmaakten (4 6). Met de vreemde voetbaluit slag 48 streek Middelburg Hl de vlag voor Alliance n. Corn Boys n Axel H Goes II Zeeland Sport H Alliance H Hulst H Dosko H Roosendaal II Vlissingen III Middelburg III Hontenisse II Goes HI 5 3 2 0 8 13— 5 5 2 3 0 7 11— 5 5 3 117 10— 8 4 3 0 1 6 20— 8 4 3 0 1 6 22—10 4 2 1 1 5 26—11 4 2 115 10— 7 3 2 0 1 4 10— 4 4 12 14 13—12 4 0 0 4 0 7—23 5 0 0 5 0 3—26 5 0 0 5 0 7—33 VLISSINGEN Saxofonist Pihl solist op jazzavond in „Delta" Het bestuur van de Walchersc Jazz Society, heeft een beetje gehandicapt door het niet doorgaan van de lezing door Michiel de Ruyter, op de twee de society-avond, die zaterdag in „Delta" in Vlissingen werd gehouden, musicerende leden uitgenodigd de pauzen te vullen. Dit idee werd een gToot succes, want het bracht als belangrijkste gast-niusicus Theo Pilil op het podium. Begeleid door Ton Macaré (piano), Jan Wezeman (bas) en Ko ICeme- llng (drüms) speelde Phll evergreens, die Zo niet alle aanwezigen clan toch dc vrij grote kern van liefhebbers enthousiast maakte. Dat er geen da verend applaus klonk na afloop van ieder nummer kwam waarschijnlijk van zaterdag werden abusievelijk omdat er een oubliek in „Delta" kele voorletters onjuist vermeld, was, dat ongetwijfeld in de eerste plaats gekomen was om te dansen. Overigens werd ook de grammofoon- muziek, moderne muziek o.a. van Dave Brubeck, door de vele „nieuwe gezichten" beluisterd en gewaar deerd. De krachtige sax-klanken van teno rist Phil waren echter voor de So- clety-leden de grote verrassing. Pihl, een ras-musicus, wiens musiceer- trant er op wijst, dat hij van vele grote figuren uit de Jazz-geschiede- nis wat heeft opgestoken, neeft een ceerde het huisorkest van de W. J. S. in een vlot tempo en bracht hot een soort progressieve swing ten gehore, waarbij de ritmesectie er voor wist te zorgen, dat de nummers in derdaad „swingden". De volgende society-avond zal in no vember zijn. Vóór die tijd wordt waarschijnlijk nog een jaarvergade ring gehouden, waarop het program ma voor dit seizoen nader zal wor den besproken. Uitreiking medailles reservepolitie Tijdens de vrijdagavond gehoudeiï bijzondere bijeenkomst van de Be scherming Bevolking, in het Concert gebouw te Vlissingen, reikte burge meester mr B. Kolfr aan de heren J. de Ridder, B. Meerman en P. Hof, die tien jaar lid waren van de ge meentelijke reservepolitie, de herin neringsmedaille uit. In ons vei-slag eigen stijl ontwikkeld, die hij zater dag weer op' voortreffelijke wijze demonstreerde. Pihl was goed op dreef en hij verwerkte in zijn solo- irtijen vaak geestige vondsten, ünder muzikaal waren de improvi- ities van 'n ander gast-musicus. de klarinettist Gerard van Druten, wiehs stijl wat geforceerd-modern aan deed. Rinus Smit, die evenmin was aangekondigd, luchtte achter de drums zijn muzikale gemoed op nog al luidruchtige wijze. Het Society-combo stelde niet teleur, maar bracht evenmin en verrassing. Met Ton Macaré aan de plano, Jo Stokman, klarinet. Jan Wezeman, bas en Ko Kemeling, drums, musi- Officiële publikatie MIDDELBURG. KOSTELOZE INENTING EN HERINENTING TEGEN POKKEN. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat op 4 november 1939, des voormiddags te 0.30 uur, gelegenheid bestaat tot kosteloze inenting en herin enting tegen pokken in het Medisch Cen trum, Eigenhaardstraat 2. Er wordt in het bijzonder de aandacht op gevesbigd, dat de leeftijd beneden de 2 jaar als de meest geschikte voor inen ting moet worden beschouwd. Voor een Juiste vermelding in de vacci natiebewijzen van de namen en geboorte data der kinderen ls het gewenst, dat bij de aanmelding het trouwboekje der ouders wordt medegebracht. Middelburg, IS oktober 1959. VLISSINGEN. Tijdelijke afsluiting van oen gedeelte van de Paul ICrugerstraat en van een gedeelte van dc Bloemcnlaan. Burgemeester en wethouders van Vlis singen brengen ter openbare kennis, a) dat de noordzijde van de Paul Kru- gerstraat tussen de Bloemenlaan en de Irislaan en de westzijde van de Bloe menlaan tussen de Singel en de Le- liënlaan zulen zijn afgesloten voor al le verkeer met uitzondering van voet gangers vanaf 19 oktober 1939 tot en met 7 november 1959 of zoveel langer als nodig of korter als mogelijk zal blijken; b) dat het verkeer gedurende de tijd van afsluiting zal worden geleld vla de zuidzijde van genoemd gedeelte van dc Paul Krugerstrnat en vla de oostzijde van genoemd gedeelte van de Bloe menlaan: c) dat gedurende deze tijd op de sub b genoemde weggedeelten een stopvei- bod van kracht zal zijn, Collecten Voor „Memava" (Heldring- en Mar- tha-stichtingen en „Valkenheide") werd te Axel door een tiental jeug dige collectantjes een bedrag van f 98,39 bijeengebracht over het twee de kwartaal 1959 en f 114,38 over het derde kwartaal. Kan oesierproef in Veerse Gat doorgaan? Vragen aan minister Marijnen De vaste commissie voor landbouw en visserij uit de Tweede Kamer heeft In het voorlopig verslag over de begroting 1960 de minister gevraagd naar de stand van de onderzoekingen Inzake de ocstercultuur en de toe komst van deze teelt. De minister wordt ook gevraagd of het nu defi nitief vaststaat dat er een inlaat- werk in do darn in het Veerse gat komt, zodat de voorgenomen prak tijkproef achter deze dam voortgang kan vinden. Verder wordt geinformeerd naar de inhoud van het interimrapport, dat blijkens de memorie van antwoord op de begroting 1959 aan de Eerste Kamer toen op korte termijn door de commissie ex artikel 8 van de Delta wet zou worden uitgebracht. Men vraagt of aah de ambtelijke commis sie niet een termijn kan worden ge steld en of niet kan worden toegezegd dat na het verstrijken van deze ter mijn in ieder'geval een beslissing zal worden genomen omtrent het taxe ren van de schade,- die de betrokken bedrijven tengevolge van de delta werken zullen lijden. Ook wordt nog de mening van de mi nister gevraagd of het niet wenselijk is het bestuur over de Zeeuwse stro men, dat thans ressorteert onder het departement van financiën, terwille van een doeltreffend visserij beleid, over te brengen naar het departe ment van landbouw en visserij. Aanvaring bij Temeuzen Zaterdagmorgen omstreeks negen uur is de Belgische motorspits „Ami ce", bij het binnenvaren van de Oost haven te Terneuzen in aanvaring ge komen met de uitvarende motorspits „M. Foch" uit Antwerpen. De „Ami ce". die met een lading grind op weg was van Stevensweert naar België, werd aan bakboordzijde zwaar ge deukt („geplooid") In verband met deze schade.besloot - schipper Knijf de lading grind in Terneuzen te los sen. De „Foch" (schipper Kamer beek), met een partij chinaklei op weg van Terneuzen naar Antwerpen,, liep na de aanvaring opnieuw de ha ven binnen maar heeft later de reis naar Antwerpen voortgezet. De rijkspolitie te water uit Terneuzen heeft de aanvaring in onderzoek ge nomen. Havenarbeider brak pink Do heer W. K. te. Scherpenisse, als havenarbeider werkzaam bij een stu wadoors maatschappij te Rotterdam brak tijdens werkzaamheden zijn pink. Op doktersadvies moet hij thans enige weken rust houden. GESCHENK VAN BEVOLKING Burgemeester Van Randwijck droeg het nieuwe bezit van f 9000 over Do muzikanten van de muziekvereniging ONDA uit Nieuwland hebben zaterdagavond officieel de eerste tonen laten schetteren uit het geschenk vun de Nieuwlandse bevolking: een nieuw instrumentarium van rond 9000. Dat gebeurde in do nieuwe muziektent, nadat burgemeester mr. F. S. K. J. Graaf van Randwijck aan de 11-jarige Joost Baas, do jongste muzikant van het korps, een fonkelende bugel had overhandigd en daar mee het volledige instrumentarium aan dirigent J. Lievense en zijn man nen overdroeg. De burgemeester verklaarde ver* heugd te zijn, dat de nieuwe instru menten nog juist voor het wintersei zoen aangekocht konden worden. Hij hoopte, dat dit nieuwe bezit van ONDA een aansporing zou zijn voor de Nieuwlanders, die wat muzikaal gevoel hebben, om de gelederen van het korps te versterken. Mr. Van Randwijck vertelde de jonge Joost Baas, dat hij graag een nummertje had voorgeblazen. „Maar dat vindt ik een te groot risico", aldus de bur gemeester. Hierop deelde de voorzitter van ONDA, de heer J. Joosse, mee dat de muzikanten hun burgemeester uit dank voor alle goede zorgen, die hij voor hen besteedde, tot ere-lid hadden benoemd. Mr. Van Randwijck toonde zich hierover bijzonder verheugd. Tevoren had de heer Joosse verteld, dat binnen een jaar, nadat dé plan nen waren gemaakt, een nieuw in strumentarium aangekocht kon wor den. Dat was wel nodig, want de oude instrumenten waren niet meer zo best... In navolging van de collega's uit Ritthem besloot het bestuur van ONDA geld te lenen van de bewo ners. Er werden aandelen van 100 uitgegeven, aflosbaar in 20 jaar, die grif „van de hand gingen". De be volking leende het korps met vreug de 8000, waarvoor het gemeente bestuur zich garant stelde door jaar lijks een subsidie te verlenen. Boven dien werd via een vrijwillige inte kenlijst nog eens meer dan 1000 bijeengebracht. Tweede geschenk De heer Joosse dankte de bewo ners en het gemeentebestuur dan ook hartelijk voor dit prachtige geschenk, liet tweede binnen een jaar tijd. nadat in april de nieu we muziektent in gebruik geno men was. Burgemeester Van Randwijck richtte zich in dit ver band tot de in groten getale ver zamelde jeugd met het verzoek om geen lampen in de tent stuk te gooien... Namens de buurtenbond van Nieuw land wenste de heer A. C. Polderdijk het korps geluk met de nieuwe in strumenten en namens de muziek vereniging „Arne's Genoegen" uit Arnemuiden en het bestuur van de Zeeuwse bond van harmonie- en fan fareverenigingen deed dat de heer F. M. Geluk, die hoopte, dat in de toe komst de korpsen uit Nieuwland en Arnemuiden zoals voorheen weer eens gezamelijk voor het voetlicht zouden treden. Hetgeen voorzitter Joosse zeer gaarne wilde bewerkstelligen Namens „Arne's Genoegen" bood de heer Geluk een mars naar keuze aan En nadat mevrouw J. Jeras-Janse namens de zangvereniging geluk wensen had aangeboden, gal' het korps nog enkele marsen ten beste, waarmee veel eer met de nieuwe in strumenten werd Ingelegd. NA 31-ACHT ERST AND SWIFT BEHAALDE DE EERSTE ZEGEMET 7-4 OP KNS Bij vlagen werd uitstekend spel gedemonstreerd DE EERSTE ZEGE van de Middel burgse korfbal 2e klusser Swift is een feit geworden! Het bezoek aan KNS in Leiden werd afgesloten met een 7i overwinning, die ongetwij feld nog groter had kunnen zijn, wanneer de Middelburgers wat zorg vuldiger met de kansen omgespron gen waren. Bij vlagen speelde de Swift-ploeg uitstekend en werden de Leidenaren van het kastje naar de muur gestuurd. Tegen de gewoonte in begonnen de Swiftianen met zwak spel, waarvan de KNS-ers dankbaar gebruik maak ten door in de 14e en 22e min. dank zij de actieve Westbroek een 20 voorsprong te nemen. De tweede aan val onder leiding van Jan Mondeel deed het echter beter. Het kwartet combineerde uitstekend en dat was juist, wat tegen de strakke wind in gedaan moest worden. Een van die combinaties leverde dan ook een te- Pleidooi voor G.A.K. voor r.-k. scholen Eilandelijke onderwijzers vergaderden in Goes In de zaterdag te Goes gehouden jaarvergadering van de afdeling de Zeeuwse Eilanden van de Katholieke Onderwijzersbond heeft de voorzitter de heer P. v. d. Dries te Goes, de ge dachte geopperd een gemeenschappe lijk administratiekantoor ten behoeve van de katholieke lagere scholen op Zuid-Beveland en eventueel Walche ren op te richten. Als plaats werd Goes genoemd. De agenda van de ochtendvergade ring, vermeldde slechts enkele huis houdelijke zaken In de commissie van toezicht op de schoolartsendienst werd benoemd de heer J. de Bruin te Vlissingen. Medegedeeld werd, dat een actie zal worden gevoerd voor de missie in Tangajika. Voorts werd de vernieuwing besproken. Na afloop van het huishoudelijk deel der ver gadering werd de nieuwe Marius- school te Goes bezichtigd. In d? mid dagbijeenkomst hield dr. D Barends rector van het christelijk lyceum voor Zeeland te Goes een boeiende causerie over het onderwerp: „Het onderwijs, het volk en het land van de Verenigde Staten" een en ander verlucht met kleurendia's. Examens landbouwhogeschool Aan de landbouwhogeschool te Wa peningen slaagden voor het propae- Jeutisch examen de heren J. G. Boonman uit Oud-Vossemeer en de heer P. de Visser uit Aagtekerke. De heer A. P. A. Calon uit Hoofdplaat slaagde aan deze landbouwhoge school voor het kandidaatsexamen akker- en weidebouw; de heer C. P. Dalebout uit Zierikzee voor het kan didaatsexamen planteziektenkunde. De dood op de weg Zaterdag is op de provinciale weg Hoorn-Amsterdam, nabij do gemeen te Monnikendam, een personenwagen geslipt en over de kon geslagen. Dc enige inzittende, de 43-jarige mr. J. M. H. baron van Heemstra werd uit de wagen geslingerd. Met ernstige verwondingen werd hij naar het stadsziekenhuis te Purmerend ver voerd, waar hij kort na aankomst overleed. Het slachtoffer was vorige maand benoemd tot burgemeester van Fer- werderadeel. Baron van Heemstra was ongehuwd. Het ongeluk is ver moedelijk ontstaan door het springen van een achterband. Bij een auto-ongeluk In Oesingen in de omgeving van Bern in Zwit serland is vrijdag de 18-jarige serveerster W. C. Visser, geboren in Amsterdam en laatstelijk woonachtig in Duisburg, om het leven gekomen. Zij zat in een kleine Duitse personenauto, die bij een inhaalmanoeuvre een frontale botsing met een vrachtauto kreeg. De twee andere inzittenden van de personenauto zijn eveneens om het leven gekomen. Te Zwartewegsend bij Leeuwarden is zaterdag de 20-jange J. van der Woude met zijn bromfiets tegen een hem tegemoetkomende autobus ge reden, toen hij omkeek en naar een kennis wuifde. De jongeman werd tegen het wegdek geworpen en met een schedelbasisfractuur en een ge broken been naar het diaeonessen- huis te Leeuwarden vervoerd, waar hij kort na aankomst overleed. In Rotterdam is de negenjarige J. 1. van der Hoeven op zijn fiets met 'n autobus in botsing gekomen en aan de gevolgen daarvan overleden. De 12-jarige Abraham te Brugge uit Voorschoten, is toen hij onvoor zichtig met zijn fiets de Leidseweg overstak door een personenauto over reden. De longen overleed korte tijd later. genpunt op: Jan Mondeel was er met een backhandschot de maker van. Toen direct na de uitworp KNS er met een ver schot 31 van maakte, werd Swift echter pas goed wakker geschud. De Middelburgers hervonden plot seling hun oude vorm, waarmee KNS totaal overspeeld werd. Bin nen 3 min. tijd hadden ze de 31 achterstand omgezet in een 43 voorsprong door treffers van Suus Dhont, Bert de Vries en Piet Eiff. in de resterende periode speelde de Swift-ploeg een uitstekend spellc- n het is jammer, dat toen en kele goede kansen gemist wer den. Na de hervatting nam de hoofdste delijke ploeg onmiddellijk weer het intiatief in handen en dat leverde in de 13e minuut een doelpunt op van Piet Eiff (3—5). Anneke Steijn zorgde in de 27e min. met een schep- bal voor een 63 voorsprong. KNS slaagde er in zich eventjes onder de druk van Swift te ontworstelen en een kwartier voor tijd slaagde het erin de achterstand tot 64 te redu ceren. Swift zag gelukkig het gevaar en Jan Maljers verhoogde de voor- Srong weer tot 74. De Leidse Deg gaf zich hierna gewonnen. Ria Boon en Jopie Ludiknuize toonden zich uitstekende vervangsters voor Ineke Vermeulen en Addie van Da len. Het belangrijke treffen tussen Algemene en Fluks werd uitge teld. Verder haalde Sperwers het steld. Verder haalde Sperwers 1 eerste puntje binnen: 11 tegen HSV. terwijl Zwervers de leiding van het met-spelende Actief over nam na een benauwde 21 zege op Olympiaan. De stand Zwervers 5 4 1 0 9 25—16 Actief 5 4 0 1 8 29—22 Algemene 4 3 1 0 7 2614 HSV 5 13 15 13—13 Fluks 4 2 0 2 4 23—15 Olympiaan 3 1113 10—10 Swift 5 1 1 3 3 23—32 Sperwers 5 0 14 1 1832 KNS 4 0 0 4 0 10—23 Wales en Engeland speelden gelijk De te Cardiff gespeelde voetbalwed strijd tussen de landenploegen van Wales en Engeland is geëindigd in een gelijkspel: 1-1. Bij de rust leid den de Engelsen met 1-0. De zeer jonge Engelse ploeg (gemiddelde leeftijd 22 jaar) die niet minder dan vijf debutanten bevatte, had lange tijd een voorsprong door een doel punt van rechtsbinnen Jimmy Greave3 in de eerste helft. In de voorlaatste minuut zagen de 62.500 toeschouwers middenvoor Graham Morre de gelijk maker scoren. Voetbaluitslagen van de Belgische ere-afdeling De uitslagen van de zondag voor de Belgische competitie gespeelde wed strijden luiden in de eerste afdeling: Daring C.B.-Waterschei Thor 1-2; Berchem Sport-SC Anderlecht 0-3; Antwerp FC-Union St. Gillis 2-2; CS Verviers-La Gantoise 2-0; Beringen FC-OC Charleroi 0-0; Stanard Luik- FC Luik 0-1; FC Brugge-Beerschot 1-4; St. Truiden-Lierse SK 0-2. Na de zesde competitieweek heeft Union de leiding met 10 punten, ge volgd door Anderlecht met 9 punten, FC Brugge bezet de laatste plaats met 2 punten. KERKNIEUWS Bevestiging en intrede ds. J. Eijgendaal Zondag werd in de Nederlands her vormde kerk te Zuidzande ds. J. Eij gendaal bevestigd als predikant van deze gemeente. Bevestiger was con sulent, ds. L. S. Blom uit Aarden- burg, die een korte overdenking hield naar aanleiding van Mattheus 25 vers 15: „Hij gaf talenten". Na de bevesti ging zong de gemeente haar nieuwe predikant staande toe psalm 134 vers 3. De prediking van ds. Eijgendaal handelde over dezelfde gelijkenis van de talenten. Hij wees er met nadruk op, dat voor iedereen het ogenblik van verantwoording over de gegeven talenten zal aanbreken Nadat burge meester H. P. Everwijn de nieuwe predikant namens de burgerlijke ge meente had verwelkomd, spraken nog de heren I. Risseeuw en I. van Crui- ningen resp. namens kerkeraad en de kerkvoogdij en ds. M. de Jong uit Groede namens de classis IJzenmjke. Deze laatste spreker wees erop, dat ds. Eijgendaal, behalve de taak va a predikant van Zuidzande, ook het werk als ziekenhuispredikant van het ziekenhuis te Oostburg wacht. Ds. Eijgendaal dankte de sprekers voor hun woorden Na afloop van de dienst kregen de gemeenteleden de gelegen heid om met de nieuwe predikant en diens vrouw 'persoonlijk kennis te maken. Wegens plaatsgebrek moest de strip Tekko Taks blijven overstaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3