1 PASSAGIEREND DRIETAL LIET SPOOR VAN VERNIELINGEN NA WALCHEREN MARKTBERICHTEN TWEE MILJOEN IN VEERE. VRIJDAG 16 OKTOBER 1959 PROVINCIALE} ZEI U W 3 b OOU RA NT POLITIERECHTER MIDDELBURG Duitse matroos stal motorfiets in Veere Voor de Middelburgse politierechter, mr. B. S. Sieperda, verschenen don derdagmiddag de 19-jarige stuur man van de binnenvaart, J. W. uit Dordrecht en de 27-jarige matroos C. P. 31. O. uit Roosendaal, die op 8 augustus in Terneuzen een avondje waren gaan passagieren. Onderweg ontmoetten zij nog een oude vriend uit de militaire dieast, waarmee ver schillende biertjes werden genut tigd. De terugweg naar het binnen schip de „Jean Luc", die tegen het middernachtelijk uur werd onderno men, markeerde het drietal door een spoor van vernielingen. Een wegver sperring werd omvergetrokken, maar vooral geparkeerde auto's moesten het ontgelden. Zo werden vier auto-antenneli, drie ruitenwis sers en één achteruitkijkspiegel ver nield. De volgende morgen regende het dan ook klachten bij de politie van vorontw-aardigdo autobezitters. Veel konden beide verdachten zich voor de politierechter van het ge beurde niet herinneren. Wel gaven zij toe dat zij flink gedronken had den. De politierechter veronderstel de, dat het wel meer dan de in het verbaal vermelde twaalf glazen bier waren geweest! De officier van justitie, mr. T. Le- bret typeerde het optreden van ver dachten met: „Systematisch de boel afbreken", waarvoor hij veertien da gen gevangenis eiste, waarvan 1 week onvoorwaardelijk en 1 week voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, alsmede toewijzing van de civiele vorderingen. Twee gedupeerden die op de zitting aan wezig waren, vroegen vergoedingen ten bedrage van f 38,95 en f 33,10. De politierechter vonniste met 1 maand gevangenis, waarvan 1 week onvoorwaardelijk en 1 week voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar plus toewijzing van de vor deringen. Ook de nog niet ingestel de. Bovendien zei hij, dat deze bin nen één jaar betaald moeten wor den. Na drie jaar Do Duitse matroos H. F. L. uit Oborhuusen moest zich verant woorden voor de diefstal van een motorfiets en een rijwiel in 1956. „Wel lang geleden", merkte de officier op, „maar de zaak is nog springlevend". Do matroos was in dertijd in Veere wezen passagie ren, maar had tegen het sluitings uur nog geen zin om naar boord terug te keren. Daarom pakte hij eenvoudigweg een motorfiets, om het feest te Vlissingen voort te zettén. Bekend met deze voer tuigen wist hij zonder het con-. tactsleuteltje met een lucifer het contact lot stand te brengen, waarop hij naar de Scheldestad reed. Hier aangekomen vond hij ook niet wat hij zocht, zodat hij na een klei ne wandeling besloot naar Veere te rug tc keren. Zijn gestolen vervoer middel had hij voor een motorfiet- senhandel geparkeerd. Voor do te rugtocht bediende hij zich van een rijwiel, dat hij in Vlissingen weg nam. Eerst kortgeleden werd de matroos bij Lobith aangehouden en naar Middelburg overgebracht, waar hij sinds 7 oktober in verzekerde bewa ring zit. Conform de eis word hij veroordeeld tot veertien dagen gevangenisstraf met aftrek. Toen verdachte de zit tingszaal kon verlaten, liet hij een blijmoedig „Auf wledersehn" horen. Veel indruk scheen do straf niet op hem te maken. Een klap De smidsknecht J. B. uit Axel stond terecht, omdat hij de loodgieter caféhouder P. D. een klap had ge geven. Voorafgaande aan deze ge- Raad Ellewoutsdijk is het niet eens met K.B. In de woensdag gehouden vergade ring van de raad van ERewoutsdijk deelde de voorzitter, burgemeester D. Lodder, mee, dat het besluit van deze raad, waarbij de heer L. Oosthoek tot gemeente-ontvanger werd be noemd. bij koninklijk besluit nietig is verklaard. De raad Is meegedeeld, dat de functie van gemeente-ontvan ger dient te worden gecombineerd met dezelfde functie in Borssele. Er werd op aaiigedrongen deze combi natie te helpen bevorderen. De raad stemde daar echter tegen, zodat het oatvangersschap tijdelijk nog door de heer C. J. P. van Liere zal worden waargenomen. De burgemeester deelde voorts mee, dat per 1 december een vervanger zal moeten worden gezocht voor de heer Drijfhout, tijdelijk hoofd van de openbare lagere school te Ellewouts dijk. daar deze geen vrijstelling van militaire dienst heeft gekregen. Een voorstel van B en W om een spaarbankboekje aan te vragen bij de boerenleenbank te Driewegen werd aangenomen. De raad ging aki koord met enkele begrotingswijzigin- fen en oesloot de Stichting voor chool- en Beroepskeuze een subsidie van 10 per advies te verlenen. Op een vraag van de heer J. Platschorre (p.v.d.a.) antwoordde de voorzitter, dat de vuilnisemmers binnenkort zullen worden uitgereikt. Er zijn echter nog niot voldoende emmers om in de gehele behoefte te voorzien. Volleybal in Terneuzen Tn de Terneuzense volleybalcompe titie weiden dezer dagen de volgen de w 1st l ijden gesoeela: Eerste klas Gcmvntepolitie Oud-militairen 11 1—3 (3 -15,14 16.15 8 en 6—15) Tweede klas: Koninklijke Mare chaussee II Haven- en aanverwante Belangon 30 (158, 152 en 15 -9). weldplegïng was er al het een en ander gebeurd onder meer liep de smidsknecht enige messteken op maar de officier meende, dat ver dachte de moeilijkheden had uitge lokt. Hij eiste 14 dagen gevangenis, waarvan 7 onvoorwaardelijk en 7 voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De politierechter veran derde dit in zijn vonnis tot een boete van f 50, subs. 10 dagen plus 1 week voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De zuivelhandelaar A. J. M. N. uit Sas van Gent, had in een dansgele genheid onenigheid gekregen met een der aanwezigen, die het gangpad versperde. Buiten werden de moei lijkheden, die hier uit voort kwamen uitgevochten, waarbij de zuivelhan delaar zich een goed bokser toonde, want zijn tegenstander liep een her senschudding op. Conform werd hij veroordeeld tot f 20 subs. 4 dagen, wat verdachte een schappelijke boete noemde. De caféhouder A. V. uit Sint Jan steen had ruzie gekregen met zijn echtgenote, die haar toevlucht bij de buren zocht. Toen V. op zijn kloppen niet werd opengedaan, be gon hij tegen de deur te trappen. Conform werd hij beboet met f 75 subs. 15 dagen. LAATSTE NIEUWS Franse regering krijgt het vertrouwen De Franse regering lieeft he denochtend vroeg het vertrou wen van de Nationale Verga dering gekregen voor haar Al gerijnse plan. Volgens de niet-officiële telling kreeg de regering 441 stemmen. Drieëntwintig stemmen werden tegen uitgebracht, bij 28 ont houdingen. Mislukte aanslag op Mitterand Onbekenden hebben hedenochtend vroeg een mislukte aanslag ge pleegd op oud-minister Frangois Mit terand. De aanslag had plaats in het centrum van Parijs, om 01.00 uur vanochtend. Mitterand is een krachtig voorstan der van besprekingen met de Alge rijnse opstandelingen. MIDDELBURG „Ziekenhuisverpleging op Walcheren" kocht pand Donderdagmiddag hield de vereni ging „Ziekenhuisverpleging op Wal cheren" in het „Nederlands Koffie huis" te Middelburg een algemene ledenvergadering, die slechts twintig minuten duurde. In snel tempo wer den de enkele punten die de agenda telde behandeld. Aan het begin van deze bijeenkomst had de voorzitter, de heer J. L. Dregmans, in een kort overzicht 1958 een goed jaar voor de vereniging genoemd, waarin het le dental weer een stijging onderging. Ook deelde hij mee, dat de vereni ging op de Blauwedijk te Middelburg een pand heeft aangekocht num mer 13 Waar de administratie in wordt ondergebracht, alsmede een vergaderruimte voor het bestuur. De bovenverdieping is gereserveerd als woonhuis voor de administrateur. Verder memoreerde de voorzitter de samenwerking met het ziekenfonds, die thans is beëindigd, omdat het fonds de herverzekering thans zelf ter hand heeft genomen. „Na jaren lange prettige samenwerking zijn wij op prettige en harmonische wijze uit elkaar gegaan", aldus de heer Dregmans. Hét jaarverslag 1958 werd zonder op- of aanmerkingen- goedgekeurd. Dé bestuursleden die aan de beurt van aftreden waren, de heren Feikema en Koets, werden herbenoemd. Aanbesteding slopen Smytegeldbruggetje Donderdag is aan het kantoor van de dienst Gemeentewerken te Mid delburg het slopen van het Smyte geldbruggetje over de Herengracht aanbesteed. Voor dit werk waren twee gegadigden, die als volgt met de volgende oegroting inschreven: 1. C. Westdorpe te Goes, koopprijs ma terialen f820, sloopkosten f600, te betalen aan gemeente f220; 2. J. van de IJssel te Middelburg, koopprijs materialen f300, sloopkosten f697 te betalen door gemeente f397. Jef Last sprak voor „Oost en West" Donderdagavond heeft de bekende wereldreiziger en schrijver, dr. Jef Last, voor de Koninklijke vereniging „Oost en West" in de sociëteit „De Vergenoeging" te Middelburg voor een talrijk gehoor gesproken over „Japan en de Philippijnen". Aan de hand van talloze kleine voor beelden schetste spreker ziin aan dachtig gehoor het leven van de Ja panner in de twintigste eeuw, dat heel -veel overeenkomst vertoont met het leven in de westerse wereld. Al leen in de theaters vindt men nog de oude geest van Japan. Hier worden nog de klassieke Japanse toneelstuk ken opgevoerd. Ook de steden onderscheiden zich weinig van andere wereldsteden Niet alleen de steden, maar ook het platteland is gemoderniseerd. Elk dorpje heeft zijn eigen bioscoop, ter wijl men zich ook hier van moderne gemakken bedient. Heel in het kort vertelde spreker verder iets over de verschillende cul turen in dit land en de grote moei lijkheden waarmee het heden ten dage kampt. Aan de hand van tal van prachtige dia's en grammofoonplaten met volksmuziek gaf de heer Last een duidelijk beeld over dit land. VLISSINGEN Kaartavond P.Z.E.M. Woensdagavond hield de personeels vereniging der P.Z.EM. voor de eer ste maal in dit winterseizoen een kaartwedstrijd voor de leden in de conferentiezaal van de Centrale Zee land, aan de Edisonweg te Vlissingen. Voor deze avond bestoijd weer veel belangstelling; er werd op een pret tige wijze gespeeld. Voor de winnaars waron aardige prijzen beschikbaar. Uitbreiding boekenbezit openbare leeszaal Het boekenbezit van de openbare leeszaal en bibliotheek te Vlissingen werd uitgebreid met de volgende werken: Bates, Een man voor Mariëtte; Bul- let, Hoe zij ter bruiloft gingen; Hai- mon, De weg over de grens; Her mans, De donkere kamer van Da mocles; Van Hoogerbemt, De op dracht van Zygmunt Sablinsky; Van Manen Pieters, Gods geheimschrift; Mons, Moord in Pompeji; Vestdijk, De redding van Fré Boldorhey; BÖ11, lm Tal der donnerndon Hufe; Baas boven baas; Bladergroen, Speelgoed met speelgoed;- Kromdijk, Bloem bollen in de tuin erl in huis; Martin, Als er oorlog komt gaan wij de woestijn in; Melchior, Ierland is an ders; Mireaux, Zo leefden de Grie ken ten tijde van Homerus. Officiële publikatie GEMEENTE MIDDELBURG. ONTTREKKEN GED. LAGEWEG AAN HET OPENBAAR VERKEER. B. en W- van Middelburg maken bekend, da,t het besluit van de raad dier gemeen te van 31 augustus 1959 tot het onttrek ken van een gedeelte van de Lageweg aan het openbaar verkeer door Gedepu-, teerde Staten van Zeeland is goedge keurd bij besluit van 29 September 195Ö;- no. 185, 2e afdeling. Het besluit ligt ter inzage vanaf heden t.m. 24 oktober 1959 ter gemeente-secre tarie (kamer 14). Middelburg, 14 oktober 1959. Verf met glans en met gemak de superieure plasticverf van CETA-BEVER n J ZUID-BEVELAND KAPELLE Hervormde mannenvereniging hield bijeenkomst De hervormde mannenvereniging tc Kapelle hield woensdagavond in het verenigingsgebouw „Obadja" haar eerste bijeenkomst van het nieuwe vergaderseizoen. De opkomst was re delijk goed. De leiding was in han den van de heer J. Groenleer. Voor de pauze besprak men een gedeelte uit de bijbel, terwijl men ook stil stond bij het programma voor de ko mende winter. Na de pauze gaven de diakenen J. Burger en L. Dekker een overzicht vim het plaatselijk diako- nale werk. Dit werk aldus deze le zing, heeft de laatste jaren een veel zijdig karakter gekregen en bepaalt zich niet meer meer zoals vroeger tot de zorg voor de armen alleen. Gevonden voorwerpen Op hot bureau van politie te Vlis singen zijn in het tijdvak van 7 tot 14 oktober 1959 de volgende gevonden voorwerpen gedeponeerd: enkele rijwielen, autopeds, colbert jasje, matrozenkraag, contactsleutel van Volkswagen, enkele huissleutels, enkele portemonnees met en zonder inhoud, regenjas, kindervest. Verder zijn aan het bureau inlich tingen te bekomen omtrent de adres sen waar de volgende voorwerpen zijn te bevragen: enkele huissleutels, portemonnees, vulpen, kussensloop van kinderwagen, babyschoentje, ijzeren gewicht, handdoek, kinderetui met kam en sleutels in etui. O.- EN W.-SOUBURG Bevolkingsonderzoek op tuberculose in december Voor de derde maal zal in decembèr a.s. te Oost- en West-Souburg een bevolkingsonderzoek op iongtuber- culose worden verricht. Hiervoor zul len personen van 15 jaar en ouder worden opgeroepen. De controle op jeugdige personen wordt namelijk door de Schóolartsendienst in samen werking met het consultatiebureau uitgeoefend. Het bevolkingsonderzoek zal worden uitgevoerd in gebouw „De Zwaan" aan de Vlissingsestraat. Voor het werk zijn een 100-tal huisbezoeksters en -bezoekers nodig. BIGGEKERKE Opbrengst collecte De „Zeeuwse Collecte", uitgaande van de stichting v. Maatschappelijk en Cultureel Werk heeft in Biggeker- ke een bedrag van -94,16 opge bracht. VEILINGVERENIGING KRABBEN DUKE EN OM5TREKEN 15 oktober: Jonathan E. 80-85 49. 75-80 54-56, 70-75 54. 65*70 50, 60-65 44. I 85-90 40- 42, 90-85 46, 75-60 49-50, 70-75 49-50. 65-70 46-47, 60-65 39-41. II. 85-90 38. 80-85 41. 75-80 27-45. 70-75 39-44, 65-70 29-42, 60-65 23-34. II D. 24, IH gr. 27-38, IH f. 11*18. Kr 10-22. Goudrelnette I. 95-105 46. 85-95 46, 75-85 45. 65-75 S4. II 85-105 42, 85-95 43. 75-85 43, 65- 75 32-50-33. III gr. 24-29, III f. 20-22, Kr. 13-23. Comtesse de Paris I. 75-85 41, 65-75 42-42.10, 55-65 33.50-34. U D. 8, IU gr 17-22. m 6-12 Jucunda II. per doos 53, afw per kg. 54. Golden Delicious I 85-90 70, 80*85 69, 75-80 67-68, 70-75 63, 65-70 54- Hl gr 37-49, HI f. 17-26. Kr. 22-26. II 80-85 50, 75- 80 50. 70-75 48, 65-70 46. Lomb. Calville II 80-90 39. 70-80 41, 60*70 SI, II D 20. Bram S-edlïng H D. 19. III f. 17-20. Kr. 17-23 Lax ton Superbe I. 75-80 44, 70-75 46, 65-70 43, 60-65 36. II D. 20 III gr- 23, Hl f. 18. Kr- 9-12. Dubb. Pr Bonen H 68*112. afw 68- Talisman II 87 per doos. Cox Orange Pippin I. 85-90 61. 80-85 64, 75-30 63-65. 70-75 64-67, 65-70 56-63, 60*65 56-57, 55-60 43-44. H D. 22. IH gr. 44-49. III t. 16-24. Kr. 19- S0 Sterappel II 65-75 43, 55-65 32. H D. 17. Beurré Alex. Lucas L 90-95 63 85*90 68. 80-85 69, 75-80 72, 70-75 67, 65-70 53. II D. 19-23- UI gr. 31. III f. 26. Do amper duizend in woners van Veere heb ben stiekunipjesweg zo'n twee miljoen gul don bij elkaar ge- snaard! Dat blijkt al thans uit het saldo van de bij de Coöperatieve Boerenleenbank „Vee re" gedeponeerde spaargelden, dat vori- ?e week donderdag de wee miljoen passeer de... Een heuglijke mijl paal, die bij de spaar bank met de nodige spanning en een tel machine ter controle werd verbeid. Donder dagavond stokte de tel ling vóór de twee mil joen. Maar nog juist vóór sluitingstijd drup pelde daar de niet te onderschatten inleg van de 23-jarige adspi- rant-echtgenoot A. Ge- schierc uit Veere bin nen en de telmachine sloeg door... De boerenleenbank liet rich niet onbetuigd. In oen bijeenkomst "in de bestuurskamer van de bank aan de Kade heeft gisteren, donder dagmiddag, op de z.g.n. „Raiffeisendag", de waarnemend voor zitter, de heer S. de Visser uit Gapinge de jeugdige heer Geschic- re een enveloppe met inhoud aangeboden. Dc heer De Visser me moreerde daarbij, dat het eerste miljoen se dert de oprichting van de bank in 1920, negen jaar geleden kon wor den genoteerd. Dat de bank vertrouwen ge niet, blijkt wel uit de groei, die zich sedert dien gestaag voortzet te. In zijn dankwoord wenste de heer Ge- schicre de bank veel succes toe op de weg naar de drie miljoen. Vervolgens luisterde hij naar de felicitatie toespraakjes, die ach- tereenvo gens de heer H. J. Volkers na mens de raad van toe zicht de heer J. Baaijens, bestuurslid, de heer R. Repko, oud- kassier en de heer A. de Buck, de huidige kassier, tot hem richt ten. De laatste onthul de nog, dat sedert 1 januari j.l. het tegoed van de spaarders met 240.000 is vermeer derd. Op de foto overhandigt de heer De Visser (reclits) de heer Ge- schiere de gratis-inleg. Op de achtergrond de kassier, de heer De Buck. (Foto P.Z.C.) Raad vergaderde Hoedekenskerke heeft financiële zorgen De gemeenteraad van Hoedekensker ke, die woensdagavond onder voor zitterschap van burgemeester mr, H. J. M. Stieger bijeenkwam, heeft uit voerig gesproken over de slechte fi nanciële toestand van de gemeente. In de toekomst wordt dat nog min der in verband met de nieuwe finan ciële verhouding tussen het rijk en do gemeente. De raad was van me ning, dat de begroting voor 196C toch sluitend zal moeten zijn, het geen betekent, dat de straatbelasting en de ophaalrechten voor vuilnis verhoogd moeten worden. Anderzijds zal men over de gehele linie zuinig heid betrachten. Verschillende subsidieaanvragen kwamen in behandeling. Afgewezen werden verzoeken van de voetbalver eniging „De Beren" te Baarland, de Bond tegen het schenden van Gods Heilige naam door het vloeken, de rijksnolitiekapel en de matigheids missie onder de militairen. Het verzöek om subsidie van de muziek vereniging „Con Affezzione" te Kwa- dendamme (gemeente Hoedekensker ke) zal tijdens de begrotingszitting nader worden bekeken. De heer J. M. Clarijs was van oordeel, dat de grootte van de subsidie afhankelijk moet zijn van de prestatie. Hiermede was burgemeester Stieger het even wel niet eens. Hij zei de, dat niet de prestatie van het korps de doorslag moet geven, maar dat het een taak is voor de gemeente om een vrije tijds besteding voor de jeugd te steunen en tot ontplooiing te helpen brengen. De Christelijke Stichting voor Schooi en Beroepskeuze kreeg voor ieder ge val uit de gemeente Hoedekenskerke een subs'die van 10,Het voor stel tot het huren van een stort plaats "oor vuil ook 's-Graven- polder maakt er gebruik van werd aangenomen. Het komt de gemeen te op een uitgaaf van 25,te staan. De raad verleende zijn mede werking voor de aankoop van gym- nastiektoestellen ten behoeve van de r.-k. school te Kwadendamme. B. en W. zullen het echter zuinig aan moe ten doen. De spaarverordening voor het ge- rneentepersoneel, opgesteld aan de hand van de desbetreffende rijksre geling, werd vastgesteld niet vier te gen drie stpmmen. Tegen stemden de heren J. Boogaard (c.h.), J. Boo ne (s.g.p.) en L. Lof* (v.v.d.) De tegenstemmers spraken van een be voorrechting van de ambtenaren- klasse. Man kwam met hand tussen cirkelzaag De heer J. B., timmermaniaannemer te Oosterland kwam dezer dagen zo danig met zijn linkerhand tussen een in zijn werkplaats opgestelde cirkel zaag, dat hem drie vingers werden afgezaagd. De vervanger van de plaatselijke geneesheer, de heer Stoutjesdijk. liet de man, na hem te hebben verbonden, naar het Rode Kruisriekennuis te Zierikzee over brengen. VAN ONZE ADVERTEERDERS Textielwinkel werd ingrijpend verbouwd Na een verbouwing van zeven weken heeft de heer J. Jacobse woensdag zijn gemoderniseerde textielzaak in de Korte Noordstraat te Middelburg met een drukbezochte receptie, waar tal van relaties, collega's, klanten en kennissen hem geluk kwamen wensen, in gebruik genomen. Deze verbouwing is reeds de derde die met tussenpozen van enkele jaren 1947 de eerste, gevolgd door een vernieu wing in 1954 van een oud winkel pand een nieuwe moderne zaak heb ben gemaakt waar het voor de da mes gezellig winkelen is. Vooral de laatst uitgevoerde verbouwing was erg ingrijpend. De voorpui werd ver nieuwd, waardoor de winkel een ge heel ander aanzicht krèeg, dat meer aan de bouwstijl van deze tijd is aangepast. Binnen werden nieuwe "vloeren gelegd, kwamen er een nieuw plafond en moderne verlich ting, terwijl een stijlvolle winkelin richting van toonbanken, vakken en rekken cachet geven aan de zaak. De wanden zijn in rustige kleuren f eschlldcrd, die de gehele winkel een ris aanzien geven. MARKTBERICHTEN BARNEVELD. Eierveiling S.B.E Aanvoer 295.093 sluks, handel redelijk, prijzen eieren 60-53 gr. 10.02—11-50; 55-60 gr- 11-32—13.46. 60—67 gr. 13-5915-70, kleine eieren 55—60 gr. 6.04—7-54. eendeëïeren van 60—66 gr. 7.83 —9.60, alles per 100 stuks. Coöperatieve Veluwse Eierveiling Bar- neveld—Ede: weekaanvoer circa 1-300090 stuks, waarvan er thans 569.480 stuks ge veild werden, handel redelijk. Prijzen eieren van 4350 gram 8.6010-18. 00-33 gram 10.32—11.56, 44—60 gram 11.89-13^1, 60-67 gram 13-78—15.84. alles per 100 6tuka. Eiermarkt: aanvoer 2.050 000 stuks, han del redelijk, prijzen eieren van 81—65 gram 1430—15.25. algemene prijs 14.80 per 100 stuks, kiloprijs 2.39. basis 62 gr., eieren 45-60 gram 9.00-14-00. kiloprijs 2.002.33. Prijsnotering Gelders-Overijselse Vereni ging van Eierhandelaren: grote eieren 14.75—15.50. gewicht 62—63' gram, kleine eieren 12.50—1450. gewicht 56—61 gram, henneëleren 9.00—12.00, gewicht 47—55 gr. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE EN OMGEVING 15 oktober: Goudreinetten I 83-95 45, I 73- 85 44. 20-45 10, I 65*75 32 40-3430. II 85-93 38. II 75-85 36. II 65-75 32.10. lid. 23. III grof 25. Ill fijn 21, Jonathan I 80*83 46, I 75-80 48.10-49-30. I 70-75 48 10-49.70. I. 65-70 45.10-46.20. J. 60T> 41-42, U 80-85 40, II 75*80 41, II 70-75 42, II 65-70 38. II 60-65 34, lid 26, III grof 27-29, UI fijn 16, Cox Orange Pippin I 60-65 57, 55-60 44. II 60- 65 53. U 55-60 39. lid 29, UI grof 50. Com. tesse de Paris I 75-80 30, I G5-75 40.10. I 55- 65 33. II 75-35 36. II 65-75 30. U 55-63 SG, lid 10, III grof 18. IU fijn 8, Saint Remy I 85-95 21, I 75-85 30, I 65-75 31, U 75-85 20, II 65-75 19, nd 18, IU grof 17. IU fijn 13, geplukte kroct 17, rode kroet 15. Bramen 57, II 41-46, Aardbeien I 102-113, II 44-81, Noten per stuk 2S.£. V. V. Z. B. GOES Export- cn Industrieveiling. 15 oktober: Jonathan kl I 80-03 46. 75*80 48, 70-75 43,40-49.50, 05-70 45.50-43.70. 80-63 41-70-42-20, II d 28. Kl. II 80-85-41, 75-80 43, 707*5 45-46. 65-70 43, 60-65 35. lid 27. kroet 18.90. Goudreinette kl.' I 85-95 43, 75-85 43.90-44.30, 65-75 3250-3310. lid 22. Kl. II 85-95 38, 75-85 37. 63-75 32. Ud 21, grof 28, fijn 21.80-22.10, kroet 19.80 Cox'3 Orange Pippin kl. I 80*85 64 75-80 68-73. 70-73 71- 73, 65-70 65-72, 60-65 58-62, 55-60 44-47, Ud 23-26 Glorie van Holland kl. 1 65-75 46. Comtes3e de Paris kl. I 75-85 40. 65-73 38.80-33.60. 55-65 32.20-33.00. lid 13 St Re my kl. I 75-85 22, 65-75 27. Ild 18. Dlv. ap pels kroet 17.40. GEWONE VEILING Cox's Orange Pippin grof 42.50, fijn 22- 34. Golden Delicious kl II 80*85 59. 75-80 63, 70-75 53. 65-70 45. Jonathan grof 30-39, fijn 19-25. Zwljndr wijnpeer kl. I 60-70 29, 55-60 30. 60-55 27. Ud 11 Comtesse de Pans grof 19-22, fijn 9-11. Gieser Wilde man kl. I 60-70 46. 55-60 38. Ud 21, grof 35, fijn 19. St. Remy grof 19. fijn 18. UIENVEILING SINT MAARTENSDIJK 15 oktober; Uien middel 40-45 23.10 55-70 28,10. Bonken 25 49 Drielingen 20.8 Pick les 12.53. Stek 8.60. Aanvoer 60 ton MARKT ST. MAARTENSDIJK Tarwe 29.30. Gerst 24.28. Haver 24.25. Klei ne erwten 35.42. Schokkers 3G.42. Kool zaad 35.39. Maanzaad 1.15-1.40. Bruine bo nen 1.00-1.10. VEILING SINT MAARTENSDIJK Furore 16.93-16.80 Drielingen 9.60. Aart- voer 25 ton. Voer 6.35. UIT HET ZAKENLEVEN Modern benzinetankstation te Kapelle geopend Fundamenten voor een restaurant reeds gelegd Eigenhandig heeft burgemeester H. G. van Suijlekom van Kapelle don derdagmiddag bij een der „invals poorten" van zijn gemeente „de SmokkeJhoek" de benzinetank van zijn auto volgegoten. Dat deed hij uit een vau de pompen van het nieu we Caltex-servicestation. Met deze handeling en het hijsen van de maat schappij-vlag even tevoren was dc opening van het moderne tankstati on een feit geworden. Op dit nu tot pleisterplaats „verhe ven" punt aan de rijksweg, waar ook reeds de fundamenten voor een res taurant liggen, had een grote groep genodigden en belangstellenden zich verzameld om de exploitanten van het station, de heren J. Leys en J. Rijn, met hun nieuwe „verkeersver- zorgingsbedrijf" geluk te wensen. Daarbij werden vele hartelijke woor den gesproken. Burgemeester Van Suijlekom zinspeelde op de verdere ontwikkeling van dit markante punt, temidden van de Beveiandse boom gaarden. Ook de beide wethouders van Kapelle gaven door hun aanwe zigheid blijk van hun belangstelling. Namens Caltex Petroleum Mij. N.V., kwam de zöne-manager uit Rotter dam, de heer J. M. Waisvisz, de ge lukwensen met deze nieuwe onder neming overbrengen. Hij sprak daar bij over de „dienende taak" van een servicestation, wat eigenlijk al in de naam ligt opgesloten. Als openings geschenk bood hij de exploitanten een elektrische klok aan. De directeur van de Provinciale Zeeuwse V.V.Vde heer G. W. Os kamp uit Vlissingen, sprak de hoop uit, dat het tankstation in de toe komst annex restaurant ook voor de vele toeristen een aangename on derbreking van de reis over Zeelands snelweg mag zijn. „Maak propagan da voor uw achterland", zo stelde de heer H. Blok, de voorzitter van de Kapelse middenstandsvereniging „Handelsbelangen" het Hij bezag het verlenen van service derhalve van een andere kant en heette de heren Leys en Rijn hartelijk welkom in de rijen van de middenstanders. De heer Leys sprak een dankwoord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 19