Hulpactie in Zeeland enthousiast ontvangen PANTER Wegschap Walcheren in verzet tegen aanslag dijkgeschot 1959 WYBERT Zeeuwse Almanak van KUNST IN ZEELAND GOESE BETONARBEIDER TOT 9 MAANDEN VEROORDEELD Agenda 2 t> ti O V J N I A LE Z EE U W 8 E COURANT DONDERDAG 15 OKTOBER 1959 JURIDISCHE PROCEDURE Kwestie wordt bij arrondissements rechtbank aanhangig gemaakt Na een vrij langdurige discussie heeft het college van beheer van het Wa terschap Wegschap Walcheren tijdens zijn woensdagmiddag in de raads zaal van het Middelburgse stadhuis gehouden vergadering besloten in verzet te komen tegen de door de polder Walcheren opgelegde aanslag dijkgeschot 1959. Het geschil zal aanhangig worden gemaakt bij de ar rondissementsrechtbank te Middelburg. Het gaat hier om een aanslag tot een bedrag van f 36.228,01, die betrekking heeft op een oppervlakte onge bouwd eigendom, in hoofdzaak uit wegen en wegbermen bestaande. Het dagelijks bestuur had op grond van het bijzonder reglement van de polder Walcheren beswaren tegen deze aanslag ingebracht, die de polder Walcheren echter niet kon aanvaarden. Daarna had men advies over de kwestie ingewonnen bij mr- J. W. W. v. d. Hoeven te Rotterdam op grond waarvan het voorstel voor een juridische procedure werd gelanceerd. Voordat het college van beheer met een stemmenverhouding van 18 tegen 9 zijn goedkeuring aan dit voorstel had gehecht, hadden eerst verschillen de sprekers hun bedenkingen kenbaar gemaakt. Mr. J. A. Dumon Tak uit Middelburg stelde, dat ook het Wegschap de taak heeft ervoor te zorgen, dat Walcheren voor desastreuze gevol gen van calamiteiten gespaard blijft. Uit het resumé meende hij begrepen te hebben, dat land, sinds 1924 van aard veranderd, geschotvrij blijft. ..We gaan dus nu procederen voor 15% van het bedrag, waarvoor wij voor dijkgeschot zijn aangeslagen", zo had de heer Dumon Tak uitgere kend. Voorzitter J. L. Dregmans van Koudekerke bracht hier tegen in, dat het bedrag, waarom het gaat, nog al tijd dermate hoog is, dat het dage lijks bestuur zich eigenlijk verplicht gevoelt verzet aan te tekenen. .Laten we niet overhaast tc werk gaan en liever een procedure tot het uiterste vermijden", was mr. W. J. E- Crommelin van Domburg van me ning, die verder betoogde liever naar een onderlinge oplossing te zoeken. Hij onderstreepte daarbij, dat „uitvechten" tot in de hoogste in stanties ook grote bedragen kan gaan kosten en vatte tenslotte zijn visie op deze zaak samen in het verzoek, eerst de meest voor de hand liggende het onderling overleg zover als mogelijk te bewandelen. Het uitgebrachte ju ridische advies achtte mr. Loeff uit Middelburg wel „uiterst zwak". Dit lid van het dagelijks bestuur was het ten dele eens met mr. Crommelin. Hij wilde echter beide mogelijkheden tot een oplossing benut zien nJ. het voeren van een proces en het direct opnemen van contact met de polder Walcheren. Sportief „Laten we de kwestie bulten de emo tionele sfeer houden en het geschil over onze rechten in alle gemoeds rust toetsen aan een rechterlijke uit spraak". Dit was de conclusie van mr. Joh. de Widt uit Middelburg, die het geheel meer beschouwde als een kwestie van een verschillende uitleg- van de reglementen. Nadat ook de heren M. A. van Popering van Vlis- singen en J. Koene van Meliskerke hun mening nog hadden kenbaar ge maakt, sloot voorzitter Dregmans de discussie af met de woorden: „Laten we sportief tegenover elkaar staan en ieder onze rechten zoeken". Later kwam men nog tweemaal op het besluit terug. Op voor stel van de heer F. G. Sprenger van Oostkapelle besloot men namelijk bij de behandeling van de begroting voor het dienstjaar 1960 wegens de aan slag dijkgeschot een raming van ruim 36.000 op te voeren. Dit vooral om dat er bezwaren werden ingebracht tegen het aanspreken van de alge mene reserve voor dit doel. Afhanke lijk van de uitslag van de bij de rechtbank aanhangig tc maken zaak achtte het college het namelijk beter „het zekere voor het onzekere te ne men". Dit ontlokte aan mr. Crommelin de opmerking: „Laten we nu ook een bedrag voteren voor het voeren van de procedure". Toen dit idee even wel als voorstel in stemming werd gebracht, hechtte het college er met meerderheid van stemmen niet zijn goedkeuring aan. Reliëf in brons Aan het begin van de vergadering werden de heren W. J. Cevaal, J. Moll en S. Kodde als nieuw inkomen de leden beëdigd. De heer Cevaal uit Ritthem was door de raad van deze gemeente aangewezen als afgevaar digde in de plaats van de heer J. Cevaal, van wie tijdens de vorige vergadering afscheid genomen was. Voor de beide andere heren betrof het een herbenoeming. Tevens was een vacature ontstaan in het dage lijks bestuur. Na 3 stemmingen benoemde het col lege de heer S. de Visser te Vrou wenpolder met 14 stemmen in -deze functie. Op de heer W. J. Cevaal werden 13 stemmen uitgebracht. Van de Zeeuwse Polder- en Wa- terschapsbond was een verzoek binnengekomen voor een bijdrage voor de vervaardiging van een reliëf in brons met de beeltenis van H.M. de Koningin, als ge schenk voor het nieuwe Provincie huis te Middelburg. Hiervoor werd een bedrag van f 150 uitgetrok ken. Enkele voorstellen tot grondaankoop en de overdracht in eigendom, be heer en onderhoud van een aantal wegen gingen onder de hamer door. Hetzelfde gebeurde met een voorstel tot wijziging van de verordening, die het aantal en de rangen van het personeel in vaste dienst regelt, een voorstel tot vaststelling van de rekening over het dienstjaar 1958 en de vaststelling van de som van de in de begroting 1960 geraamde uitga- Advertentie) Bescherm I U w keel en voorkom verkoudheid met EERSTE ZENDING VRIJDAG NAAR NOODGEBIED Al meer dan twintig mille bijeen voor verdroogde gebieden De bestuurscommissie van tie Gewestelijke Raad voor Zee land van het Landbouwschap heeft woensdag vergaderd, ten einde zich nader te kunnen be raden over de verdere gang van zaken met betrekking tot de Ifvin sj tot BEETJE FEEST Aanstaande zaterdagavond is het een beetje feest in Nieuw- en Sint-Joos- land. Het feest geldt de nieuwe in strumenten van de muziekvereniging „O.N.D.A.", die deze avond door de burgemeeste, mr. F. S. K. Graaf van Ramhvijck, aan bestuur en mu zikanten van „0-N.D.A." zullen wor den overgedragen, Dtt geschiedt om 8 uur in de nieuwe muziektent op het Kerk plein; de dank van het Nieuw- en St. Jooslandse korps is daarna te beluisteren in een concert. Een TELG Te Eede in Zeeuwsch-Vlaanderen vierde het echtpaar E. Buijck-R. van BESTAAN Sinds gisteren ziet het er naar uit, dat we de krant aanzienlijk zullen moeten uitbreiden. De omvang zal voortaan minstens het dubbele van de lmidige moeten zijn, willen we ge lijke tred kunnen houden met al de genen, die om maar een begin te maken twintig jaar zijn gewor den; 25, 30, 35 en zo vervolgens. Want gisteren, nietwaar, meldden wij, dat een Middelburgse magazijn meester zijn 35-jarig bestaan had gevierd. Op zichzelf een vreugdevol feit, maar toen wij de krant open vouwden en die tweekolomskop za genWel, toen meenden we, dat het een ietsje overdreven was om daar nu zoveel dagbladophef over te maken. Goed, goed 't was een misverstand. „■Jubileum" had er moeten staan dat begrepen zelfs wij vrij snel. Een foutje, waar de redactie even heel bedroefd om geweest is. Het is altijd naar om je fouten zo breed uitgeme ten geopenbaard te zien, maar in dit geval zat er nog een ander gevaar hu Het „in den aanhef" gemélde na melijk. Want voor je het weet zit je als redactie aan een nieuwe rubriek vast en wij zien ons al door Zeeland snellen, van de ene 20-jarige naar de andere 30-dito; van de 35-jarige naai de Jf5-dito, en-zö-vervolgens. Een slopend bestaan nauwelijks waard om ooit gevierd te worden. Haele het 50-jarig huwelijksfeest. Een bijzonder feest van een bijzon der echtpaar! De heer Buijck, die in Eede een landbouwbedrijf be heerde, is een telg uit een burge meesters- en raadsleden-geslacht. De grootvader van de huwelijksjubilaris was namelijk van 1850 tot 1890 bur gemeester van de toenmalige ge meente Eede. Zelf werd de heer Buijck in 1919 lid van de raad van deze gemeente; na de samenvoeging met Aardenburg bleef hij lid van de nieuwe raad, een functie, die zijn zoon, de heer R. Buijck in 1953 van hem „overnam". Vanzelfsprekend was onder de velen, die het echt paar geluk kwamen wensen, ook het college van B. en W. van Aarden burg! HAAST Een beetje noordelijker, in Bier vliet, was Intussen een daverende schieting aan de gang, een schie- ting-op-de-liggende-wip- Een der tigtal trefzekere schutters betrad het krijt, waaruit F. Claeys uit IJzendijke als de beste schutter naar voren zou komen. Hij was het. die de hoogvogel schoot en de schutters van Biervliet moes ten zich haasten om de beide zijvo- g^ls neer te halen en zo althans oen deel van de eer in „eigen gemeente" te houden. De schutters A. Provoost en J. Wijffels zorgden hiervoor; L. Mast uit Philippine en B. Doens uit Biervliet schoten de meeste kleine vogels. EERSTE Bruinisse zag het eerste aardap pelschip van dit jaar zijn haven binnenstevenen. Het was een kustvaarder, die met de werk zaamheden rond het verladen van de bieten voor Puttershoek en Dinteloord voor heel wat bedrij vigheid op het havenplateau zorg de. (Advertentie) Na het eerste trekje weet U het al> een heerlijk, zacht sigaartje. Panter Senoritas. tn het bekende rode blikje 20 sfvks f2.50 y Ook in 10 stuks f 1.25 S E NORITAS ven (ƒ300.000), die moet worden om geslagen over de gemeenten en de Polder Walcheren. Bij een voorstel tot onderhandse aan bestedingen van onderhoudswerken aan wegen, kwam de heer Sprenger tenslotte nog met een voorstel voor de dag, de wegen in de noordwest hoek van Walcheren, die volgens hem wat „stiefmoederlijk" zijn bedeeld in eerste instantie voor grondige ver betering in aanmerking te laten ko men. Voorzitter Dregmans bracht hierte gen in, dat een algemeen wegenplan zal worden opgemaakt, waarvoor men eerst tot „inventarisatie" moet komen. Met 17 stemmen tegen werd het voorstel tenslotte afgestemd. hulpactie voor de verdroogde gebieden. De commissie heeft daarbij kennis genomen van de inmiddels binnengekomen reac ties uit het bedrijfsleven, en zelfs daarbuiten, waaruit bleek, dat deze actie in de gehele pro vincie enthousiast is ontvangen. Hoewel de actie nog slechts en kele dagen op gang is, komen de schenkingen in natura en geld reeds in groten getale binnen. Zo zijn al toezeggingen ontvangen voor levering van 400 ton bie tenkoppen met blad, 80 ton hooi en stro en 10 ton voeder- aardappelen, terwijl de bijdra gen in geld reeds de f 20.000 hebben overschreden! In aanmerking genomen, dat dit nog slechts de eerste opgaven zijn en dat de afwikkeling door de districten nog moet volgen, mag zeer zeker van een succesvol verloop worden gesproken De bestuurscommissie besloot het bie tenblad te schenken aan Oost-Brabant en Limburg en de bedrijven in het zandgebied van Zeeuwsch-Vlaanderen en die rond de Braakinanpoldei' voor zover deze als crepeergevallen kun nen worden aangemerkt. Vrijdag a.s. zal 50 ton bietenblad, de eerste zending van Sint-Philips- land uit, naar Limburg worden ge transporteerd met militaire vracht wagens. Deze zending is bestemd voor de veehouderijbedrijven in liet plaatsje America in dé Peel. De meer houdbare voedermiddelen zullen voor,Drente en Overijsel wor den gereserveerd, terwijl voor de. bin nenkomende gelden voeder voor Dren te zal worden aangekocht. Tevens werd besloten, om, gezien de aandrang uit de praktijk, de moge lijkheid tot het. inscharen van vee uit Drente, open te stellen, zuLks nadat door de directeur van de Gezond heidsdiénst voor Dieren een uiteenzet ting was gegeven over de daarvoor te treffen maatregelen. De organisatie-van één' en ander zal plaatshebben in nauwe samenwerking met de Gezondheidsdienst voor'Die ren en de Provinciale Voedselcom- missaris. Het zal in deze ga,an om het aantrek ken van t.b.c.- en abortusvrij jong vee, dat uitsluitend kan worden on dergebracht op bedrijven welke even eens als „vrije bedrijven" staan inge schreven. Zij, -die vee wensen in te scharen of een reeds gedane gift willen wijzigen in het opnemen van één of meerdere dieren, kunnen daarvan opgave doen bij de plaatselijke bureauhouders van de P.V.C. In Zeeland opgelegde schepen weer in de vaart „Afros" verdwijnt uit Middelburg en „George" uit de Zandkreek VANDAAG ZAL EEN bijna tradi tioneel geworden beeld uit Middel burg verdwijnen: drie sleepboten zullen namelijk het liberty-schip „Afros" wegslepen. Dit ruim 7200 ton metende Schip, dat vele maanden lang schuin tegenover het Middel burgse station in het Kanaal door Walcheren heeft gelegen, zal dus op nieuw door de bruggen van dit ka naal geloodst moeten worden. Met name bij de Stationsbrug in Middelburg en bij de Keersluisbrug in Vlissingen zal dit heel wat hoofd brekens kosten. Het ligt in de be doeling, dat de sleep om half negen 's morgens uit Middelburg vertrekt. De sleepboten „Nolle", „En Avant" en „Argus" zullen dit liberty-schip via Vlissingen naar Rotterdam bren gen. Daar gaat het schip eerst in dok en komt vervolgens weer in de vaart. Ook één van de schepen, die mo menteel nog opgeslagen liggen in de Zandkreek, komt weer in de vaart Vrijdag wordt de „George", een 8500 ton metend vrachtschip van de Griekse reder Papadakis, namelijk door de sleepboot „Scaldis" naar Vlissingen gesleept. Eerst zal het schip in reparatie gaan bij de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schel de", waarna ook dit schip weer in de vaart wordt gebracht. Poging tot inbraak in Janseniuslyceum In de nacht van zondag op maandag heeft een inbreker geprobeerd de brandkast van het Janseniuslyceum te Hulst te forceren. Blijkbaar was hij nog geen all-round „vakman", want enkele schrammen op de kast achterlatend, is de man zonder enig resultaat verdwenen. Dit werd ont dekt door een van de leraren, die toevallig in de school moest zijn. On middellijk werd de rijkspolitie van een en ander in kennis gesteld. Het onderzoek is momenteel in volle Voor Zeeuws nieuws, zie ook y de pagina's 5, 7 en 10 Concert Middelburgs Kamerkoor Concert- en Gehoorzaal, Middelburg Het Middelburgs Kamerkoor heeft zich gisteravond voor het eerst „of ficieel" gepresenteerd: het gaf een concert in de Concert- en' Gehoorzaal en zorgde aldus voor een presentatie, die er zijn mocht! Met name het tweede deel van dit optreden ver diende de hoogste lof en maakte vol komen aannemelijk, dat dit kleine groepje onder de bekwame dirigent Bart Leijnse een eerste prijs wist te behalen in de amateurs-wedstrijd van de A.V.R.O. Evenwel: het hier zo nadrukkelijk vermelden van dit gedeelte na de pauze doet de vraag rijzen of het met het eerste deel dan minder goed was. En inderdaad: voor de pauze was het koor minder dan daarna. Er werd begonnen met een aantal motetten, waarna twee „Evangelische taferelen" van Schütz werden uitgevoerd. En het was hier in. dat toch wel een vocale kort sluiting werd gemaakt. Men moet Schütz voortreffelijk zin gen of hem niet zingen. Welnu, het Middelburgs Kamerkoor zong deze twee werken bepaald nog niet emi nent en had er wellicht beter aan ge daan niet zo hoog te grijpen. De stemmenverhoudingen waren minder dan in het tweede deel van het con cert. Bovendien moest de vraag worden gesteld een oud probleem overigens of het juist is, dat ge bruik wordt gemaakt van koorsolis ten, die in het ensemble weliswaar magnifiek zingen, maar als solist juist even beneden de maat blijven. Wij zijn geneigd de vraag ontken nend te beantwoorden. Men zal begrijpen, dat wij met ge mengde gevoelens het tweede deel van het concert afwachtten. Maar gelukkig, toen bleef het koor wél binnen de perken van zijn overigens niet geringe vermogens. Voortreffe lijk zoals dirigent Leijnse zijn koor klank opbouwde van het pianissimo uit en vervolgens bij alle dynamische nuanceringen zorgvuldig oplettend dat do homogeniteit van de klank bewaard bleef. Zo ontstond een wer kelijke kamerkoorklank, die steunde op twee pijlers, de bas en de discant, de sopranen en de bassen. Deze twee groepen vormden de kern van dit koor. Tenoren en alten bleven daar bij achter, maar en dit nu was een verdienste van Leijnse de diri gent wist dit zo goed mogelijk te camoufleren. Als een tenorklank bij voorbeeld in een forte-passage lelijk zou klinken, dan werd deze passage eenvoudig aangepast aan de klank mogelijkheden van de bewuste groep. Men kan het dus zo formuleren: bin-, de beperkingen van dit koor werd de hoogst mogelijke prestatie geleverd. Maar het zal overigens zaak zijn en wij denken opnieuw aan Schütz deze beperkingen voortdurend voor ogen te houden. Zo was dus het tweede deel van het concert, waarin met name Valerius- liederen (traag tempo!) en volkslied bewerkingen werden gezongen, een hoogtepunt. Als soliste trad op de sopraan Corry Bijster, die weer eens opnieuw be wees een voortreffelijk zangeres te zijn. Met name was dat het geval in Glucks „O del mio dolce", maar ook UITSPRAKEN RECHTBANK Wegens toebrengen zwaar lichamelijk letsel De rechtbank te Middelburg heeft woensdagmorgen de 22-jarige beton- arbeider A, P. uit Goes veroordeeld tot een gevangenisstraf van 9 maan den, waarvan 5 maanden voorwaar delijk met een proeftijd van 3 jaar, en 4 maanden onvoorwardelïjk, met aftrek. Zoals bekend was deze 'Goesenaar op de late avond van zondag 5 juli be trokken bij een heftige vechtpartij in de Lange Kerkstraat te Goes, waar bij de 50-jarige Goese cafetariahou der F. Leijnse na enkele hem met een stoelpoot toegebrachte slagen op de grond viel en kort daarna over leed. Volgens verschillende getuigen verklaringen was de officier tot de overtuiging gekomen, dat P. de ca fetariahouder de klappen had gege- dc regenjas mét de herkenbare snit ven. Ook de rechtbank achtte P. schuldig aan het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel. Evenals de officier verweet de rechtbank verdachte niet, dat hij schuldig is aan de dood van de eafetariahouder. L. leed name lijk, zoals uit het rapport van de gerechtelijk geneeskundige bleek, aan een hartkwaal, die een plot seling overlijden tot gevolg kon hebben. Bovendien kon bet ge bruik van sterke drank en het verkeren in staat vai. opwinding hierop van invloed zijn De uit spraak luidde conform de eis van de officier. De 19-jarige winkelbediende J. A. van A. uit Zierikzee werd eveneens conform de eis van de officier - ver oordeeld tot een gevangenisstraf van 3 maanden, waarvan l onvoorwaar delijk en 2 voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar, alsmede toe zicht van de reclassering van het Le ger des Heils. Van A. was mede plichtig geweest aan één der dief stallen, die de nog 1 jaar jongere Jan de J. uit Zierikzee op zijn gewe ten had. De rechtbank veroordeelde tenslotte de Belgen R. Y. uit Bove- ren-Maas en C. J. uit Antwerpen elk tot een onvoorwaarde'ljke gevange nisstraf van 1 jaar, met het bevel tot onmiddellijke inhechtenisne ming. De beide Belgische mannen hadden boter en geld gestolen uit een winkel van G. M. te Clinge. Ook deze uitsprak was conform de els. in liederen van Von Brucken Fock Zeeuws componist! en Badings was zij excellent. Zij werd kundig begeleid door Jan Rijn. De jonge hoboïst Ph. Fey speelde in een aria van Bach en Handel de obligaat-solo, weliswaar vrij schools, maar tevens hield zijn spel toch wel beloften in voor de toekomst. Tenslotte nog één opmerking: hét programma was té overladen. Na tuurlijk wil men een eerste maal een uitgebreide wapenschouw geven, maar dat leidde in dit geval toch tot een teveel. Er was zeer veel belangstelling: do zaal was geheel bezet. Een verheu gend verschijnsel, dat het Kamer koor moge inspireren op de ingesla gen weg voort te gaan. Dit unieke groepje betekent een waardevolle aanwinst voor het Zeeuwse muziek leven. de K. „De Voetbalpool" Vlissingen, Britannia; „liet Vlissingsch Schouwspel" IN OVEREENSTEMMING met de traditie heeft ook „Het Vlissingsch Schouwspel" zich in het nieuwe sei zoen gepresenteerd met een blijspel, waarvan gisteravond in „Britannia" te Vlissingen de première ging. Het is een goed begin geworden. In een vlot tempo en tegen een tot in de puntjes verantwoord decor (zelfs kerstkaarten op de schoorsteen...) van Jan Henneman gaven de Vlis- singse amateur-tonelisten een plezie rige vertolking van de al even plezie rige komedie in drie bedrijven „De voetbalpool" (Easy money) door Ar nold Ridley. Een hoogst amusant verhaal, met pittige teksten en een actueel te noemen intrige, spelend in een bij uitstek Brits gezin, dat verrukkelijke mogelijkheden biedt tot subtiele typeringen. Onder regie van Jacques Corbeel met Jan Lemaire jr. als raamregis- seur) zijn die mogelijkheden er voor treffelijk uitgekomen. Het zo mense lijke. verhaaltje over een familie, "die plotseling een flinke geldprijs wint dan weerverliest en in die tussentijd een klein gamma van vreugde en verdrietelijkheden door maakt, kwam van begin tot einde overtuigend over het voetlicht. Waar bij men het bijzonder blije slot in een zo „blij blijspel" als dit met een blij gemoed accepteert. Er is over vrijwel de gehele linie goed tot uitstekend spel te zien ge geven. Met als uitblinkers Mies v. d. MostPost als een vinnige oma, Nel KunstLipjes dis een moederlijke praatgrage vrouw-des-huizes en met vooral Jan Knuijt als een even gedis tingeerde, als onverwacht slagvaar dige heer-des-huizes. Dit drietal, aan gevuld ook met lila de Nijs als een ontwapenend, pittig nichtje, speelde met de gloed der overtuiging zij het dan dat do laatste zich dient te hoeden voor een teveel aan enthou siasme, waarbij haar dictie soms een tikkeltje in het gedrang dreigt te komen. In de bijrollen, die overigens ook heel goed tot hun recht kwamen, zouden Emmy Jansen—Verhulst en Geert van Oorschot Az. hun spel nog kunnen verbetepen door een meer ontspannen stijl, en dient Anton Gil lissen te waken voor om een mo determ te gebruiken „mannetjes- makerij". Cora EuwePoppe en Geert van Oorschot zorgden beiden voor heel aanvaardbare typeringen. Het gehele ensemble was evenwel prima ingespeeld en behoudens een enkele verspreking werd „De voet balpool" op de planken gezet met precies die lichte toets, die dit blij spel nodig heeft. Met bloemen voor de dames en een (voor de niet zo spontane) Vlissingers langdurig en hartelijk applaus kwam het slot van een hoogst onderhoudende opvoering, die vanavond en morgenavond her haald wordt. v. B. VANDAAG. Middelburg Electro: „Het dal van de vrede", 19 00 en 21.15 uur, 14 Jaar; So ciëteit De Vergenoeging: Causerie over Japan en de Phllippljnen. voor Oost en West. 20 00 uur; Ned. Koffie huis: Vergadering ..Zlekenhulsverple. glng op Walcheren, 16.00 uur; Zaal v. d. Berge: Inlichtingen over emigra tie, 19-30 en 21.30 uur. Vlissingen Alhambra: „Ï-Iet veld van eer", 20.00 uur, 18 jaar. Luxor: „De man van Del Rlo", 20.00 uur, 14 Jaar. Britannia: „De voetbalpool", Het Vlisslngs Schouwspel, 20-00 uur; Scheldokwartler: Uitvoering voor ouden van dagen, 20.00 uur. Goes Grand: „De trots en de hartstocht 20.00. uur, 14 jaar. Prins van Oranje: filmavond, 20 uur. Landbouw: vergadering Bond van Gepensioneerden afrt Zuid- en Noord-Beveland uui Prins van Oranj- ichtmgsavond aanstaande mllitanen, uitgaande van classlcale ieugdra.id Ned Herv. Kerk, 19,30 uur. Slot Ostcndc: vergadering korfbal vereniging „Togo", 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2