ARNEMUIDEN KRIJGT STRAKS VERPLAATSBARE MUZIEKTENT WALCHEREN Agenda ZEEUWSCH-VLAANDEREN MARKTBERICHTEN CAFÉ IN OOSTERLAND BLIJFT OP ZONDAG GEOPEND WOENSDAG 14 OKTOBER 1959 PROVINCIALE ZEBU IV S OOU R 4 NI MEERDERHEID RAAD BESLOOT TOT KOOP Begroting voor 1960 heeft tekort van rond f 18.000 Met een meerderheid van 5 tegen 2 stemmen heeft de gemeenteraad van Arnemuiden dinsdagavond besloten een verplaatsbare muziektent aan te schaffen. Voor dat doel werd een kre diet van t' 6000 beschikbaar gesteld, de prijs waarvoor de gemeente He kelingen zijn in 1954 gekochte en thans nog in uitstekende staat verke rende tent wegens opheffing van do Hekeliugse muziekvereniging, zeer waarschijnlijk zal aanbieden. Deze tent heeft een capaciteit van 60 personen en kost nieuw f 9200. Wanneer het niet mogelijk is de He- kelingse tent te kopen, wordt een nieuwe verplaatsbare tent voor 45 personen ten bedrage van f 7500 ge kocht. De heren J. L. Joosse en Joh. van Belzen (beiden, sgp) spraken er hun ongenoègen over uit, dat zoveel geld voor een dergelijk project wordt uit gegeven. „In deze tijd van bezuini ging is dat niet verantwoord", be toogde de heer Van Belzen, die niet kon begrijpen dat B. en W. een dergelijk voorstel konden doen. „Wij behoren dat geld beter te besteden", vond dit raadslid. ,.Ik geloof, dat we de gemeente niet dienen met een dergelijk be drag voor een muziektent te be stedon", voegde de heer Joosse er aan toe. „We geven de muziekver eniging al f 600 per jaar siibsidie, de muzikanten mogen gratis repe teren en vergaderen en nu geven wè ze ook nog eens f 6000. Terwijl cv voor een noodzakelijke verbe- tering van een weg geen geld be schikbaar is", aldus de heer Joos se, Hij had de indruk gekregen, dat de muziekvereniging alle las- ten van zich afstoot. Do heer G. Slex*eveld (gb) was even wel een nndoro mening toegedaan. „Die tent moet er komen", oordeelde hij. „Zelfs de kleinste gemeente heeft eh één voor zijn korps". Burgemees ter W. H. van der Heide antwoordde, dat een verplaatsbare en moderne muziektent door de leden van Arne's Genoegen niet zelf te maken is, zo als de heer Joosse suggereerde. Een vaste tent wordt bovendien veel duurder. Voorts voegde de burge meester er nog aan toe, dat de tent ook voor andere doeleinden gebruikt zal worden. Tot slot bracht hij het voorstel in stemming, met het reeds eerder vermelde resultaat. Begroting 1960 Voorts werd tijdens deze vergade ring de gemeentebegroting voor 1960 aangeboden. De gewone dienst geeft aan inkomsten en uitgaven een be- diag van f 273.062,99 weer, waarbij er een tekort is van -rond f 18.000.. Hiervan kan omstreeks 1" 10.000 met batig slot van vorige dienstja ren afgeschreven worden, terwijl B. en W. voor het resterende tekort een verhoogde uitkering van rond f 8000 geraamd hebben. De kapitaaldienst laat een tekort zien van f 90.175,74 bij een totaal aan inkomsten van f f 1.902.829,28 en aan uitgaven van f 1.993.005,02. Burgemeester Van der Heide deel- de mee, dat B. en W. thans druk ke besprekingen voeren over de aanschaf van een nieuwe trekker- manschappemvagen voor de brand weer ter vervanging van de spuit, die enige maanden geleden bij een verkeersongeluk onherstelbaar be schadigd werd. Bij de behandeling van de begroting óver 2 a 3 we kenkomen B. eu W. met na dere voorstellen. De schade-uitke ring voor de vernielde spuit is door de verzekering getaxeerd op ■ongeveer f 3000, waarop do ge meente kan rekenen als het proces gewonnen wordt. Do oude trekker-manscliappenwagen zal verkocht worden voor f 490, ter wijl de oude spuit van Iileverskerke nog f 250 zul opbrengen. H uisvuilregeling Verder nam de raad enkele beslui ten in verband met de nieuwe rege ling voor de hulsvuilophaaldienst, die 1 januari a.s. van kracht wordt. De raad ging over tot aankoop van 750 huisvuilemmers, waarvoor de pi'ijs thans 1' 7.75 per stuk bedraagt, stelde een verordening voor het opha len van het huisvuil vast, en wijzig de de verordening op de heffing van reinigingsrechten. Deze rechten wor den thans gebracht van f 5 op f 10. Ten aanzien van deze verdubbeling was de raad van oordeel, dat de be volking een prima huisvuilophaal- dionst toch wol wat waard moet zijn. De raadsleden gingen akkoord met de volgende subsidieverzoe ken: 5 cent per inwoner aan de dienst voor de geestelijke volks gezondheid, 1 cent per inwoner voor de federatie van verpleegin richtingen voor langdurig zieken, f 5 per jaar voor de rijkspolitie- kapel, 5 cent per inwoner voor het geschenk der Zeeuwse gemeenten voor de nieuwe griffie, en f 348 aan de Zeeuwse Visserijschool. In dit verband zegde de burgemees ter toe, dat met de wens van de heer AlJaart (pvda) om de subsi dieverzoeken bij de begroting te behandelen in het vervolg reke ning zal worden gehouden. De heer C. Geus, commies ter secre tarie van Arnemuiden, werd beëedigd als waarnemend secretaris. De ge meenterekening over 1957 werd voor lopig vastgesteld, terwijl voorts optie werd verleend op bouwgrond aan aannemer A. de Hamer. In do rondvraag drong dc heer K. J. Steketee (ar) aan op meer politietoe zicht na sluiting der café's op zater dagavond, waarna tot slot de burge meester op een vraag van de heer Van Belzen meedeelde, dat de pro vinciale commissie voor DACW-wer- ken in zijn najaarsvergadering hot sluitstuk van de riolering van Arne muiden zal bespreken. Do heer Van der Heide was het met do lieer Van Belzen eens, dat er nu spoedig wat aan gedaan moet worden, hoewel dit niet incidenteel gebeuren kan. „Logies-koeien" uit Drente naar Schouwen-Duiveland Volgens de Drentse voedsclcommis- saris, do heer Th. Brouwer, willen veehouders op Schouwen-Duiveland zogenaamde logieskoeïen uit Drente opnemen. Drente is het zwaarst ge troffen door de droogteperiode, zo is vastgesteld. Een vierde deel van de voor landbouw en veeteelt gebruikte oppervlakte land is zeer ernstig door de' droogte beschadigd- Dit komt overeen met 50.000 hectare en er wofdt van een noodtoéstand gespro ken. Vier voedseltransporten, die in totaal 550 ton bietenkoppen aanvoerden, hebben het voedseltekort niet kunnen oplossen. Binnenkort zijn de eerste veetransporten te verwachten. Op Goeree-Overflakkec is ruimte, gevon den voor 120 stuks jong vee. Bij de Coöperatieve Boerenleenbank te As sen, is inmiddels een rekening ge opend onder de naam „Landboiiw- noodfonds Drente". Naar wij nog vernemen wordt op Schouwen-Dui veland inderdaad nagegaan of opna me van „logies-koeien" mogelijk zal zijn. COLLECTEN De collecte „Oktober-maand, Zeeuw se maand" heeft in de gemeente Oostburg 227.11 opgebracht. Deze collecte werd verzorgd door leden van de Oostburgse vrouwelijke vrij willigers. Officiële publikatie VLISSINGEN Spreekuur welhouilcr van volkshuisvesting. Ue wethouder van volkshuisvesting to Vlisslngcn maakt beleend, dat hij verhin derd ls donderdag 15 oktober a.s. spreekuur te houden. MIDDELBURG Schooljeugd genoot van opvoering De Wonderlamp Tot driemaal toe bevolkte dinsdag een enthousiaste kinderschare de ^Middelburgse Schouwburg. De geest drift van die honderden lagere scho lieren werd opgewekt door de acteurs en actrices van de stichting Het Ne derlands Jeugdtoneel, die onder lei ding van directeur Rob Geraerds op voeringen hebben gegeven van „De Wonderlamp", waarmee de najaars- tournce voor het lager onderwijs ge maakt wordt. Deze opvoeringen zijn tevens bedoeld ter herdenking van Rie Beyer, de kortelings overleden kinderschrijf ster, die onder meer „De Wonder lamp" naar het sprookje uit de 1001- Nacht, „Aladdin en de wonderlamp" bewerkte. Aan het initiatief van Rie Beyer is het tevens te danken, dat Nederland reeds in 1936 eerder dan welk ander Westeuropees land ook speciale toneelvoorstellingen voor het onderwijs geboden kreeg. De leden van het Nederlands Jeugd toneel zijn er in geslaagd om hun jeugdige toehoorders volkomen in de ban te houden met de geschiedenis van de arme Aladdin, die gelukkig is en niet. naar rijkdom haakt, juist daarom een grote rijkdom verwerft en doze dan bovenal gebruikt om er anderen mee te helpen. Met name Nina Bergsma oogstte veel bewonde ring voor de wijze, waarop zij zich in de rol van Aladdin ingeleefd had. Verder werkten mee Tilly van Vliet, John de Geest, Gr eet je Feldmann, Rudy Falkenhagen, Ria Lagas en Rob Geraerds als de stem van de lamp. Er waren bovendien aardige ■dansjes en liedjes in oosterse stijl in het stuk verwerkt, choreografisch en muzikaal verzorgd door Mariele Meycr. Arjos startte winterwerk met werkvergadering Xn tegenstelling tot voorgaande ja ren hoeft het streekverband „Arjos" een schakel van de A.-R. jonge renorganisaties op Walcheren net winterseizoen ditmaal ingeluid met een normale werkvergadering, die dinsdagavond onder voorzitterschap ran do heer A. Maljaars te Oostka- pelle In het Geref. Jeugdgebouw te Middelburg werd gehouden. De ge bruikelijke startavond, waarmee voorheen de nieuwe clubactiviteiten werden begonnen, kon dit jaar we- geiis een tekort aan financiën- niet doorgaan. In deze vergadering bleek, dat ver schillende clubs nog niet zijn begon nen met hun winterwerk. Alleen de UIT HET ZAKENLEVEN Stereo-High Fidelity concertavond Met een klein beetje suggestie zag men dinsdagavond in de vergader zaal van de P.Z.E.M.-kantoren nu eens het Concertgebouworkest, dan weer het „Modern Jazz Quartet" voor zich. Zo natuurgetrouw was de weergave van de muziek, die er op een stereo Hi-Fi concertavond van grammofoonplaten te beluisteren viel. «De muziek- en grammofoonhandel G. Wagenvoort heeft "in samenwer king met Philips Nederland N.V. aan een kleine kring van muziekliefheb bers een avond van klankschoonheid geboden, die een demonstratie van het resultaat van verschillende nieu we technische vindingen beoogde. Voor dit alles zorgden de bekende musicoloog, dr. G. van Ravenzwaay en de heer U. F- Herrmann van de afdeling High Fidelity van Philips. Met als onderwerp „De eisen van de muziekliefhebber"^ sneed de heer Van Ravenzwaay een aantal punten aan, die in de beoordeling van de steeds verder foonmus I bijvoorbeeld, voortschrijding van de techniek min der zwaarwichtig wordt, vooral om dat het speelniveau enigszins veran dert. „De helderheid van toon, zoals men die in de concertzaal vindt, wordt nu ook in de huiskamer ge bracht", aldus spreker, die zijn cau serie met enkele treffende stereofo- nische grammofoonplaten toelichtte. Hij liet daarbij een orgelconcert van Handel horen, waarin het concert element bijzonder naar voren springt. Als contrast draaide de mu sicoloog ook enkoio moderne jazz platen, waarvan hij het thema terug vond in de klassieke muziek. Aan het begin van de avond liet de heer Herrmann zijn toehoorders kennis maken met een tafel vol Hi-Fi en sterea-apparatuur. Daartoe draaide hij telkens enkele flitsen van con certstukken. speciaal om het ver schil tussen de monorale en de ste- reofonische (geluiddimensionale) mu ziek duidelijk te maken. Tevoren heette de heer G. Wagen voort do bezoekers welkom. afgevaardigde van Arnemuiden kon op deze bijeenkomst een gunstig ge luid laten horen. In deze plaats was mén al gestartGapinge, Middel burg en Souburg zullen evenwel bin nenkort volgen. De clubs uit Seroos- lterke en Vrouwenpolder hadden naar deze vergadering geen verte genwoordiger .gestuurd,-terwijl van Veere het teleurstellende nieuws kwam, dat van clubactiviteiten hier geen sprake meer was. Verder werd; op deze vergadering uitvoerig va?r gedachten gewisseld over de grote jubilcumactle in ver band met het 30-jarig bestaan. Dit jubileum wordt op 11 en 12 december to Utrecht gevierd. Gelijk met deze herdenking wil men landelijk gelden inzamelen ter activering van het Ar- jos-werk. Uit dit jubileumfonds hoopt men een grote propaganda- actic te financieren, het kaderwerk opnieuw te organiseren en studie materiaal aan te schaffen, Deze in zamelingsactie wordt van 2 tot 7 november gehouden. Tot nieuw bestuurslid werd mej. Mëïjers uit Serooskerke met algeme ne stemmen benoemd. Na het huishoudelijk gedeelte van deze vergadering volgde een inlei ding door de heer L. A. van Splün- der, secretaris van de gemeente Kou- dekerke, die voor een aandachtig ge hoor sprak over „Jeugd en Politiek".- Shakespeare's „Winteravondsprookje" Een langdurige ovatie viel de arties ten van de Koninklijke Nederlandse Schouwburg dinsdagavond in Ter- neuzen ten deel na hun gave vertol king van Shakespeare's „Winter avondsprookje". Dit nationale toneelgezelschap van België had de staande toejui chingen van een overigens slechts half gevuld Concertgebouw dan ook ten volle verdiend.- De Vlaamse ar tieste Jet Naessens speelde de rol van, de Siciliaanse vorstin Hermione voortreffelijk en bereikte een hoog tepunt tijdens de rechtszitting: aan het hof, waar zij terechtstond we gens een verhouding met de koning van Bohemen. Polyxenes en waar ze een pleidooi hield voor haar onschuld. Onmiddellijk daarna moet genoemd worden Ward de Ravet, die de ja loerse en van haat bezielde, maar la ter vergevingsgezinde, koning Leon- tes, op uitnemende wijze vertolkte. Bijzonder goede prestaties werden over het voetlicht gebracht door Frans van den Brande als Camillo en Hélène van Herck als Paulina, de vrouw.van Antigones. Het zou te ver voeren de tientallen medewerkers stuk voor stuk te noemen, maar zon der uitzondering deden ze de goede naam van de K.N.S. de volle eer aan. Het tweede deel was minder ernstig en lag de Vlaamse spelers bijzonder goed. Het einde was inderdaad een sprook je gelijk. Bijzonder goed verzorgd was de kleding, evenals de eenvou dige maar doeltreffende decors, ont worpen door Mimi Peetermans. Een lofwaardig idee van de stichting Zeeuwse Volksuniversiteit om dit ge zelschap eens naar Zeeuwsch-Vlaan deren te laten komen SLUIS Promotie De heer G. U. M. Ultee te Sluis, wachtmeester eerste klasse van óe rijkspolitie is met ingang van 1 ok tober benoemd tot opperwachtmees ter. VANDAAG Luxor: „Mijn kind 5s ont- 20 uur, 14 jaar. Lèdeltheater:„Alpenlied", TERNEUZEN Jeugdcabaret „De Hoepel" kwam terug „We komen terug", zeiden de jonge-] lui van het Terneuzense jeugdcaba ret „de Hoepel", toen ze in mei hun laatste programma van het vorige seizoen opvoerden. Welnu, zaterdag avond waren ze inderdaad weer te rug in het Jeugdgebouw aan de Kerk hoflaan. Met een vrijwel geheel nieuw repertoire, maar vooral weer met de zelfde vaart in de afwerking van het programma. Enkele oude nummers, zoals die van „Snip-en-Snap" en „Do- rus" waren bijgeslepen en oogstten weer de nodige open doekjes. Verder hadden de jonge produktieleiders Henk Kramer, Henk de Buck en Piet Vergouwe blijkbaar een flink deel van hun vankantie besteed aan het vervaardigen van een grote verschei denheid van nieuwe schetsjes, die vlot op de planken werden gebracht. De „Melodfca's" verzorgden een ge zellig muzikaal tussenspel. Het jeugr dige publiek was echter nog niet ge heel teruggekomen, in tegenstelling tot het vorige sezioen, toen het Jeugdgebouw dikwijls geheel gevuld was. Maar dat komt wel als ae na zomer definitief ten einde is en de propaganda voor dit instuifwerlc wat meer geïntensiveerd wordt. Lezing over Spitsbergen voor Ver. Huisvrouwen De burgemeester ran Aardenburg, de heer J. M- A. C. van Dongen, hield maandagavond in café „De Vriendschap" te Terneuzen yoor de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen een lezing met dia's over Spitsbergen. De gezellige causeur gaf een interessant relaas over zijn belevenissen op dit „witte" eiland, waar hij als 18-jarige jongeman te rechtkwam en vijf jaar verbleef. Uitvoerig vertelde de heer Van Don gen over de bijzondere aantrekkings kracht van het enorme eiland met zijn bergland, gletsjers en zijn steen- kolenïndustrie. De kleurendia's wa ren in hoofdzaak van de vakantiereis, die burgemeester Van Dongen en zijn vrouw in 1958 naar Spitsbergen maakten. Deze reis werd hem door de Vara aangeboden na het optreden in een televisieprogramma. Beslist boeiend werd het toen de heer Van Dongen de talrijke dames in zijn verhaal meenam naar de poolstreken, waar hij in 1928 actief deelnam aan de redding van de over levenden van het Italiaanse lucht schip „Italia". Een spannend verhaal over de gebeurtenissen, die 31 jaar geleden de gehele wereld bezighiel den. Tevoren waren wegens het definitief aftreden van de bestuursleden mevr. G. A. Visser-de Noo en mej. S. J. G Versprille, in het bestuur gekozen mevr. L. Reijnders-Koster en mevr. H. Brouwer-Stuart. HOEK Kaartwgdstrijd In hotel ,,'s Land Welvaren" te Hoek werd zaterdagavond een prijskaart wedstrijd gehouden, met een totaal aantal deelnemers van zesendertig. De uitslag was: 1. J. Dieleman; 2. A. Meert ens; 3. F. Tollenaar; 4. C. v. d. Velde; 5. A. de Doelder; 6. J. de Footer; 7. L. de Blaey; 8. I. de Kra ker; 9. J. Donzë. Do wedstrijd was georganiseerd door de hotelhouder J. den Hamer. I PHILIPPINE Overplaatsing De heer. W. F. Molenkamp, ambte naar dér dbuane te Philippine, werd met ingang van 1 november a.s. in a"*"ke functie overgeplaatst naai en. Aulo tegen boom De heer B. uit Philippine kwam met zijn auto door onbekende oorzaak te slippen op de weg Zelzate-Assenede (B.). De wagen kwam tegen een boom terecht en werd zwaar be schadigd. De heer B. kwam met- de schrik vrij. OOSFBURG Leerlingental van de dagscholen Als onderwijscentrum breidt Oost burg zich nog steeds uit. Dagelijks, gaan ruim 1800 leerlingen naar de verschillende dagscholen. Een aantal, dat over de verschillende onderwijs instellingen als volgt is verdeeld: r.-k. kleuterschool 80, o.l. school 166, r.-k. bijz. school 198, christelijke bijzondere school 137, openbare b.I.o. school 38, openbare uloschool 215, chr. bijzondere ulo-school 88, gemeen telijk gymnasium 27, r.h.b.s. 232, r.-k. h.b.s. 321 en lagere technische school 243. VEILING GOES 13 okt. Export- en inclustrieveilinR: Coxs Orange Pippin I 80-85 62—70, 75-80 66—76, 70-75 70—74. 65-70 59—70, 60-65 57—65 55-60 41—55, II 80-85 59. 75-80 63, 70-75 63-67 65-70 57-64, 60-65 43—56; Glorie van Holland I 85-95 44,-75-85 46, 65-75 48; Goudrelnette I 05^105 45 85-95 45, 75-85 45,40-45,60, 65-75 35,30-35,50, II d 21,40-21.80. II 85-95 42, 75-85 42 65-75 33. II d 20, grof 26, fijn 21 kroet 19.10; Jonathan I 80-85 43, 75-80 <7. 70-75 48,20-48,80, 6570 46,80-47,10; C MARKT GOES 13 oktober 1959. Granen, zaden en peul vruchten, alles boerenschoon af boerde rij per 100 kg. Tarwe, basis IVU vocht, 1 29,00—t 30,00. Gerst, basis 15V» vocht. i 24.00—f 28,50. Haver, basis 1SV* vocht, f 24,00—t 25,00. Kleine groene erwten 35,00—f 41,50. Schokkers, 36.0O-£ 42,50. Bruine bonen f 110,00—117,50. Blauw- maanzaad, t 135.00—142,50. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw-, bin nenlandse sortering, 13,00—f 16,00, ex port sortering, 16,00f 17,00. Meerlander 35 mm opw., binnenlandse sortering, 15,00—f 16,00- Prijzen per 100 kg, gele verd aan de sorteerinrichting, sorteer- kosten voor rekening van koper. Voederaardappelen noteerden 5,50-f 6,< per 100 kg. Hooi. Hooi, geperst uit de ruiter werd verkocht voor 1 150,00—160,00 per ton. Stro, per ton, geperst af bedrijf. Gerste stro 65,00—70.00, Tanvestro f 60,00— f 65. Erwtenstro f 105,00—f 110,00. Schok kersstro 100,00—f 105,00. Uien. De prijs van uien bedroeg 17—18 cent per kg, veldgewas. Vla3. Voor ortgerepeld vlas, af boerderij, goede kwaliteit werd 25—29 cent per kg betaald, terwijl voor afwijkende kwali teit 20—25 «ent per kg kon worden geno teerd. Gerepeld vlas (voorjaarslevering) deed 26^34 cent per kg. Eieren. Voor de eieren kan een prijs van f 1,96—f 2,00 per kg worden gemaakt. 1 kg stootlappen 3,48 WESTDORPE „Naar het Zonne-eiland" Vanavond (woensdag) zal er voor de leden van de K.A.B. te Westdorpe 'n bijeenkomst zijn in het verenigings gebouw van de stichting „Concor dia", waar de heer R. Plasschaert een lezing zal houden over zijn reis door Frankrijk naar het zonne-eiland Mal- lorca. Hij zal zijn lezing illustreren met lichtbeelden. Bouw van het badhuis is begonnen Deze 'week zal worden begonnen met de bouw van het badhuis te West dorpe. Dit zal een plaats krijgen in het verenigingsgebouw van de stich ting „Concordia". Tegelijkertijd zal in het gehele gebouw centrale ver- wanning worden aangelegd. Collecte De collecte voor het Katholiek Mili tair Thuisfront te Westdorpe bracht in tótaal f 78,40 op. ZAAMSLAG C.J.V. begon winterseizoen De ling Oost Zeeuwsch-Vlaanderen van de christelijke Jongeren Vereni ging (C.J.V.) opende het wintersei zoen met een startavond in het ver enigingsgebouw te Zaamslag. Behan- :1 werd onder meer een creatief spel. Hervormde kerkbouwactie De Hervormde Kerkbouwactie heeft in Zaamslag tot nu toe reeds het bedrag van 4000 overschreden. Ver wacht wordt dat het eindbedrag nog aanmerkelijk hoger zal zijn, daar van de uitgegeven lijsten nog enkele moeten worden ingeleverd. GEMEENTERAAD BESLOOT Ziekteverlof burgemeester tot 1 december verlengd De gemeenteraad van Oosterland heeft dinsdagavond niet 5 stemmen voor en 2 tegen besloten óm geen zondagssluiting in te voeren voor liet café „De Blauwe Keet". Tegen wa ren de stemmen van.de beide s.g.p.- raadsleden, de heren M. Boogert en L. M. Bolle, die van mening waren, dat er wel degelijk een zondagsslui ting moet worden ingevoerd. De c.li.- leden A. Bal en A. Stoutjesdijk wa ren in principe ook tegen het open blijven van het café op zondag, maar meenden, gezien de grote financiële consequenties, die een eventuele slui ting voor de gemeente met zich mee zou brengen toch vóór te moeten stemmen. Loco-burgemeester M. J. Zeijler deelde tijdens deze vergade ring mede, dat het ziekteverlof van burgemeester S. W. A. Laurense tot 1 december was verlengd- De raad besloot van mevr. wed. L- Beije 13 are grond te kopen tegen een prijs van f 0,70 per ca. De uitga ven over 1989 van het bijzonder on derwijs in dc gemeente werden vast gesteld op f 3748,08 en voor het open baar onderwijs op f 3550,87. Voor beide scholen een bedrag van f34,92 per leerling. De heer J, van der Maas, ambtenaar ter secretarie werd aangesteld tot secretaris-penning meester van dc stichting „Zweedse geschenkwoningen". De wijziging van de rechtspositie van het gemeen- tepersoneel zal nader worden gere geld door de vaststelling van een wijziging van het ambtenarenregle- 41,70—42,30, II d 27, II 80-85 40, 75-80 44. 70-75 45, 65-70 43, 60-65 36, II d 24, kroot 16,10; St.-Remy I 85-95 23, 75-85 28, 65-75 30. II d 20; Nouveau Polteau I 75-85 35, 65-75 30, 65-65 25, II d 10; ComtMse de Paris I 75-85 44—45 66-75 45,30—45.50, 55-65 36- 3650. II d 12; div. appels: kroct 16.10. Gewone velling: Coxs Orange Pippin grof 44-60, lijn 25—40; Glorie van Holland grof 37. Jonathan grof 25—36, fijn 9—16; Lombarts Calville I 80-90 44, 7WB0 48, 60-70 36, Gleser Wildeman 60-70 46, 55-60 39, II d 24; St.-Remy grof 17-20, fijn 14; Doyenne du Cornice I 85-90 86, 89-85 92. 75-80 97, 70-75 97, 65-70 92, II d 72, grof 79—80, fijn 58; Zwijndr. Wijnpeer I 60-70 36-37, 55-60 32— 36, 50-55 27-34, lid 11-13, grof 19-22, fijn 10—15. Comtesse dc Paris grof 21—25. fijn 11—19; Br. Alex Lucas I 85-95 64. 75-35 69. 65-75 01. II d 24. grof 30, fijn 9; Nouveau Polteau grof 18; Black Alicante II 155 161; dubb. pr.bonen II 76—109; bramen per doos II 43; noten per 100 stuks 2.10— 3.50. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE 13 okt. Goudreinette I 85-95 46. 75-85 44,80, 65-75 34.u0-34.70, II 75-85 36.40, 85-96 40. 65- 75 33.20. II d 20. III grof 24-25, III fijn 20; Jonathan I 80-85 41, 75-80 46, 70-75 48, 65-70 46, 60-65 41, II 75-80 38. 70-75 43 65-70 37—38, 60-65 33. II d 25, III grof 24-27, III rijn 15; Glorie van Holland I 85-95 42. 75- 85 47. 65 75 40, II 75-85 38, 6575 37. lid 24. (II grof 23; Cox Orange Pippin I 75-80 66, 70-75 67-69, 6570 63—69, 60-05 56, 5560 44, II 60-65 51, 55-60 37. n d 20, III grof 42.70— 45,20, III fijn 24; Sterappel 6575 48, 6565 36, II 65-75 30; Sch. v. Nordhausen I 70-75 35. 65-70 34, 60-65 30. lid 21; aardbeien per doos II 50, bramen per doos II 3344, bra men Industrie 53, dubb. pr.bonen I 97—100. Comtesse de Parts I 7585 43. 6575 44.80-— 45, 5565 34.60, II 75-85 38, 65-75 39, £565 30, lid 12, III grof 19, in fijn 8.5, St.-Remy I 8595 23, 75-85 28, 6575 29, II 7585 21, 6575 21, II d 18, III grof 17, III fijn II; Zw Wijnpeer II 60-70 37, 50-60 35, 60-80 33, II d 0. III grof 20. III fijn 6.5, geplukte kroet 15. rode kroet 15. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 13 oktober. Aanvoer in totaal 3599. Week- totaal 5510- Vette koeien en ossen 350; ge- bruiksvee 1252; vette kalveren 410; gras kalveren 575; nuchtere kalveren 340; var kens 12; biggen 66; lopers 50; paarden 65: veulens 16: schapen of lammeren 434; bokken of geiten 20. Prijzen ln cents per kg. Ie kw. 2e kw. 3c kw- Vette koeien 300—318 270—300 260—270 Vette kalveren 290-315 260—290 240-260 Slachtpaarden 210 190 170 Prijzen in guldens per stuk. Graskalveren Nuchtere kalveren Lopers Biggen Schapen Kalfkoelen Melkkoeien- Vare koelen Vaarzen Pinken Vette koeien aanvoer als le 2e 3e kwaliteit. 400 350 250 70 60 50 60 50 40 85 70 80 1275 1050 900 1275 1050 900 875 775 675 925 775 625 580 500 400 vorige week, handel lui, prijzen als gisteren; vette kal veren aanvoer tamelijk, handel vlot, prij zen niet lager; graskalveren aanvoer als vorige week, handel flauw, prijshoudend; nuchtere kalveren aanvoer als vorige week. handel redelijk, niet geheel prijs houdend: lopers aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen onveranderd; big gen aanvoer als voirge week, handel kalm, prijzen Iets minder; slachtpaarden aanvoer gewoon, handel traag, prijzen vooral niet hoger; schapen en lammeren aanvoer tamelijk, handel goed, prijzen onveranderd: kalfkoelen aanvoer ruimer handel kalm, prijshoudend: vare koeien aanvoer groter, handel slepend, prijzen iets gedrukt; vaarzen én pinken aanvoer gewoon, handel traag) prijzen ongewij zigd. EÏERXOTERING GOES Bericht van handelaren: klppeëieren 11 cent, kleine eieren 8 cent, eendeëieren 7 cent. Spaarfonds „O. en O." brengt revuevoorstelling Het spaarfonds „O. en O." te Axel zal op 22 oktober a.s. zijn winter seizoen openen met een revue-voor stelling in „Het Centrum" te Axel. Voor deze avond werd gecontrac teerd het in Z. Vlaanderen reeds goed bekende Haarlems Radio Caba ret van Harry Meyers, dat de revue „Wat kan ons gebeuren" voor het voetlicht zal brengen. Exposilie „Jeugdlectuur" De stichting Chr. Openbare Leeszaal te Axel zal van 27 tot 29 oktober a.s. in haar gebouw aan de Wal- straat te Axel een tentoonstelling organiseren van „Jeugdlectuur". Voor deze tentoonstelling zal onge twijfeld, mede gezien de steeds toe nemende belangstelling voor deze leesbibliotheek, veel interesse be staan. Biljartwedstrijd Te Axel werd een biljart-tweekamp georganiseerd tussen de Axelse spe lers R. Dieleman en G. Mattheeuws, die het opnamen tegen de bekende Roosendaalse spelers J. Konings en M. Koevoets. De Axelaars toonden zich de sterksten en wisten beiden hun partij te winnen. Dieleman had hiervoor 8 beurten nodig (300 car.); Mattheeuws 13 (150 car.). De hoog ste serie maakte de heer Dieleman (95 car.). Granaat opgegraven Op de vuilnis-stortplaats te St. Jan steen aan de Tragel, werd tijdens werkzaamheden een onontplofte gra naat gevonden. De mijn opruimings dienst, die direct werd gewaarschuwd ontfermde zich over het gevaarlijke oorlogs-souvenir. Bakkers maakten trip naar Brussel De bakkers uit Axel en omgeving hebben een trip naar Brussel ge maakt, waar zij een bezoek brachten aan de Wereldtentoonstelling voor het bakkersbedrijf. De bakkers had den een leerzame dag, maar vele in woners van Axel zaten met oud ment en het arbeidsovereenkomsten- besluit. Voorts werden een voorstel tot wijziging van de bezoldigingsver ordening 1955 en een voorstel huur- compensatie gemeentepersonèel goedgekeurd. De raad besloot per 1 januari 1960 lid te worden van de vereniging Pro Juventute. Enkele subsidieaanvragen, onder meer van het Wit-Gele Kruis, werden afgewe zen. B. en W. werden gemaentigd om de oudé stoelen van het gemeen telijk verenigingsgebouw in verband met de aanschaf van een nieuwe in ventaris tegen f4 per stuk te ver kopen. Voorts werd tijdens deze vergade ring nog medegedeeld, dat de dooi het vorige hoofd van de openbare lagere school gebouwde garage, die indertijd door de gemeente voor f 400 is aangekocht, thans voor een bedrag van fl,50 per week wordt verhuurd- Tevens werd gepleit om het gemeentelijk verenigingsgebouw grondiger op te knappen. De -heren. L.. M. Bolle, M. Boogert, J. v. d. Zande en A. Bal werden tot slot benoemd in de commissie tot onder zoek van de rekening over 1956 van het gemeentelijk woningbedrijf. Bij de rondvraag vroeg de heer A. Bal hoe vér het thans staat met de plannen voor dc bouw van de zuive ringsinstallatie. De voorzitter deelde mede, dat er thans nog aan deze plannen wordt gewerkt. De heer J. v. d- Zande vroeg wat voor inventa ris voor het gemeentelijk vereni gingsgebouw zal worden aangeschaft en óf deze in de gemeente zal wor- brood, omdat er die dag niet gebak den gekocht. J ken werd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 15