actie voor Zeeuwse land- en tuinbouw voert Agenda TWEE HUISTER CAFÉHOUDERS ONTVINGEN VERLOVEN TERUG PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 9 OKTOBER 1959 Donderdagmorgen omstreeks half twaalf ontstond na de aankomst van de provinciale boot te Kruiningen enige vertraging, doordat tijdens het afrijden van de auto's de afsluitboom van de steiger plotseling naar bene den kwam op de cabine van een vrachtauto. Niet dan na veel moeite kon men de boom weer naar boven krijgen. De cabine van de vrachtauto liep schade op, terwijl de afsluitboom werd verbogen. Collecte De reclasseringscollecte bracht te Wilhelminadorp f 28,84 op. de aanwijzing van schuld. Hiermee is thans een einde gekomen aan een ge ruchtmakende zaak, die vooral in Zeemvscli-Vlaanderen onder de be volking veel beroering heeft verwekt. Op 13 december van het afgelopen jaar was het begonnen. Op last van B. en W. werden de beide café's, het ging hier om „De Dubbele Poort" en het „Schuttershof", gesloten. Reeds lange tijd voordien bestond er bij de politie het vermoeden,' dat in genoem de panden de zedelijkheidsvoorschrif ten niet voldoende werden in acht ge nomen. Na moeizaam speurderswerk meende de politie dat men een aan wijzing had. Dit leidde tot bovenge noemde sluiting, die onmiddellijk werd uitgevoerd. Beide exploitanten werden naar het Huis van Bewaring te Middelburg overgebracht waar zij ongeveer een maand in arrest hebben gezeten. B. en W. van Hulst hadden ondertussen de verloven ingetroklcen, waartegen beide exploitanten volgens de Drankwet onmiddellijk een beroep schrift indienden bij Ged. Staten, waar rar. P. C. Adriaansè hun belan gen behartigde. Bij het vooronderzoek in Middelburg en Hulst werden verschillende getui gen gehoord met als resultaat dat de officier van justitie besloot niet over te gaan tot verdere vervolging, waar op de verdachten op vrije voeten wer den gesteid. Op grond hiervan gaven B. en W. van Hulst toen toestemming om de café's weer open te stellen. In afwachting van hun beroepschrift bij Ged. Staten tegen het intrekken van hun verloven konden beide café houders normaal „schenken". Mr. Adriaansè voerde het wetsarti kel aan waarbij een verlof kan wor den ingetroklcen wanneer zich in het lokaliteit onregelmatigheden hebben voortgedaan, die de vrees wettigen dat voortduring van het verlof gevaar oplevert voor de openbare veiligheid en zedigheid. Daar hiervan niets ge bleken "was hebben Ged. Staten het beroepschrift van beide caféhouders gegrond verklaard. Zedelijkheidsvoorschriften niet overtreden Ged. Staten van Zeeland hebben het besluit van B. en W. van Hulst om de verloven in te trekken van de ca féhouders P. J. 1». en P. N., die beiden verdacht werden in strijd te hebben gehandeld met de zedelijk heidsvoorschriften, nietig verklaard. Reeds eerder had het O. M. besloten tegen beide caféhouders geen vervól ging in te stellen wegens on voldoen Boeren uit voormalig rampgebied popelen om hulp te bieden (Advertentie) ('ntrlilri/ Wereldmerk EAU DE COLOGNE ^yiKOiNiscH WASSERTEWB (Advertentie) Van Nelle bestellen De heer J. P. Kögeler te Zwijndrecht overleden Bekend figuur in Zeeuws geref. verenigingsleven Tengevolge van een verkeersongeval is woensdag in Zwijndrecht overle den de heer J. P. Kögeler, die zich geruime tijd beijverd heeft voor het verenigingsleven in Zeeland. Zo was hij vele jaren voorzitter van het verbond van gereformeerde jonge lingsverenigingen in Zeeland. De Ziekenfondsbode bij Vlake dodelijk verongelukt Op de Reeweg te Vlake onder Krui ningen is de 48-jarige ziekenfonds bode L. v. d. Hart uit Hansweert donderdagmiddag met zijn bromfiets in aanrijding gekomen met een vrachtauto van de fa. D. uit Goes. De heer van der Hart werd vrijwel op slag gedood. Het slachtoffer laat een vrouw en drie kinderen achter. De heer v. d. H„ bode bij het zieken fonds „Zuid- en Noord-Beveland", kwam met zijn bromfiets het erf van de hofstede van de heer C. M. Kole afgereden. Op het zelfde mo ment naderde uit de richting Yerse- ke een vrachtauto van de fa. D. uit Goes, bestuurd door de 38-jarige D. E. Waarschijnlijk doordat het zicht ter plaatse slecht is, merkte de heer v. d. H. de auto te laat op en kon hij deze niet meer ontwijken. De ver slagenheid in Kruiningen en Hans- weert, waar Van der H. een geziene figuur was, is groot. Is in de Sdiouwburg, in het Conc««9.toWe»b;1W.refeeste. lijko uren de melodieën verklonken atv T"1' ik zijn en de instrumenten zwijgen, m biedt "4711" in de pauze de ware wMÜHna. 1.65 23.55 ■■471)" Eau de Cologne op Uw zakdoek gesprenkeld en diep inge ademd verfrist en geeft volkomen ontspanning. lingsverenigingen in - heer Kögeler bereikte de leeftijd van 77 jaar. Hij werd geboren te Zierikzee en kwam in 1888 naar Middelburg. Ver volgens vertrok hij in 1914 naar Terneuzen, waar hij comptabele van de Zeeuws-Vlaamse Tramwegmij. was. Na zijn Terneuzense tijd was hij enkele jaren werkzaam bij de Rotterdamse Bank te Goes. Op het eind van de Eerste Wereldoorlog werd de heer Kögeler benoemd tot directeur van het bijkantoor Zwijn drecht van de Handels- en Land- bouwbank. Na de liquidatie van deze bank aan vaardde hij'het administrateurschap van het Ziekenfonds voor de Zeeuw se Eilanden. Hij bleef echter in Zwijndrecht wonen. In die tijd werd hij gekozen tot raadslid van deze ge meente, terwijl hij in Dordrecht pen ningmeester van het diaconessenhuis werd. Zijn bijzondere verdiensten voor de ze instelling werden gehonoreerd met het ridderschap in de Orde van Oranje-Nassau, dat hem op zijn 75e verjaardag werd toegekend. Van zijn veelzijdige activiteiten noemen wij voorts nog: bestuurslid van de bond van protestant-christelijke zie kenhuizen in Nederland, lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland, ouderling van de Geref. Kerk te Zwijndrecht. Hij was een broer van de Middel burgse wethouder. Vlissingse auto te Axel in botsing met bus Een volksbusje van een Vlissings aannemersbedrijf reed te Axel bij het nemen van de bocht De Ruyterstraat- Joost de Moor straat, tegen een ge parkeerde Z.V.T.M.-bus. Bus en auto werden flink beschadigd. Persoonlij ke ongelukken deden zich niet voor. De auto werd bestuurd door de 22- jarige De N. uit Vlissingen, die de wagen, daar hij niet in het bezit was van een rijbewijs, bestuurde onder toezicht van de heer Van R. uit Vlis singen. De rijkspolitic maakte pro ces-verbaal op. Aanzienlijke schade door bosbrand bij Hulst Tussen Hulst en Graauw brak door onbekende oorzaak brand uit in een perceel bosgrond, dat eigendom was van de heer De S. te Clinge. De brandweer uit Graauw moest assis tentie inroepen van do brandweren uit Hontenisse en Hulst. Met vereen de krachten kon het vuur daarna be dwongen worden. De schade is aan zienlijk. Persoonlijke ongevallen de den zich niet voor. (Advertentie) Van Nelle bestellen WINTERJAS. Al is het overdag nog steeds zomers warm, Js avonds en 's nachts zijn een flinke overjas en een dito das geen overbodige luxe meer. Met diezelfde vrij koude avonden en nachten heb ben ook de bramen op Zuid-Beveland te maken. Dat heeft men in Kapelle op de fruitveiling danig kunnen mer ken. De aanvoer van deze vruchten is aan merkelijk teruggelopen. Bedroeg het aanbod voor de industrie vorige week nog ruim 4 ton, deze week kwam men niet hoger dan 100 kilo. Als er eenmaal nachtvorsten geweest zijn. zal het wel helemaal gedaan zijn met de pluk. Overigens is de iiidustrie nog wel happig op deze bramen. Kort ge leden werd er 71 cent per kg voor betaald. Dat is trouwens niet al leen een voorliefde van de indu strie, want ook bramen in doosjes van een half pond voor de verse consumptie vihdennog steeds gre tig aftrek. Regelmatig zijn er in Kapelle tot nu toe enkele duizenden te koop en de prijs ervan ligt ongeveer op 40 cent per doosje. De aanvoer op Zuid-Beveland is half juli al begonnen. Het mooie weer heeft ervoor gezorgd, dat de oogst nog nooit zo groot is ge weest als dit jaar. INSTUIF. Dat het ondanks alles toch me nens wordt met het najaarseizoen, is niet alleen aan de fruitveiling in Zuid-Beveland te merken. Maar ook op een heel ander, voor deze periode toch bijzonder karakteristiek terrein, namelijk dat van het verenigingsle ven en de ontspanningsmogelijkheden op lange avonden. Het bestuur van de „Instuif" van de Ned. Hervormde Kerk te Wemeldinge heeft dat ook begrepen. Onder voorzitterschap van de heer W. Wedekind vergaderde men om de plannen voor de aanstaande winter uit de doekjes te doen. Op 17 oktober a.s. gaat de Wemeldingse in stuif van start. GEVAARLIJK. We blijven nog even op Zuid-Be veland. Iu een bunker op de zoge naamde „bergweide" te Borsscle werd een nog niet gesprongen granaat uit de oorlogsdagen ge vonden. Onmiddellijk heeft men in Borssele voor deze gevaarlijke vondst de mijnopruimingsdienst gewaarschuwd, die het gevaarlij ke „souvenir" heeft weggehaald. (Advertentie) diarrhee. influenza, per Vi lip VÜ e n 42'f i'0&Jfl a r in etuis met 6 poeders maar ook m zonder prijsverhoging. Vraag uw drogist. MEENK'S POEQfifcS helpen! Er zijn Mccnk 's Poeders KM hoofdpijn, kies pijn, hoest, griep, JBrirrhcc. influenza, rhcumatiek, koorlsifmeid bij gevatte kou. periodieke pijnen enz. Verkrijgbaar in etuis met 6 poeders maar ook in een handige plastic HUISAPOTHEEK (met 6 verschillende etuis 6 poeders), zonder prijsverhoging Vraag uw drogist MEENK'S POEDERS helpen! Er zijn MtghkJi tVBcfffeifk Hoé#J0 Jiics- Vykuigbaar 1*5 r Kok in \TT)TllEEK ziekenhuis in Rooscudaal overge bracht. Voor het leven van de heer Eist wordt zelfs gevreesd. De heer Eist kwam met zijn auto over de Plantagelaan van de rich ting Wouw en wilde de Rondweg oversteken om naar Pindorp te rij den. Toen hij dit deed, naderde van de richting Bergen op Zoom de heer Van Rossum, die een aanrijding niet meer kon voorkomen. De auto van de heer Eist werd in de zijkant aangereden. Beide wagens werden zwaar beschadigd. De heer Eist mankeerde ogenschijn lijk niets ernstigs, hij kwam zelfs de heer Van Rossum, die ernstig bloe dend in de auto zat, te hulp. Plotse ling zakte de heer Eist echter in elkaar. Toen een dokter ter plaatse kwam om de eerste hulp te verlenen, bleek dat dé heer Eist er ernstiger aan toe was dan de heer Van Ros sum. Hij had een zware hersenschud ding en inwendige kneuzingen opge lopen. De heer van Rossum had een zware hoofdwonde, een hersenschud ding en ook inwendige kneuzingen. De rijkspolitie van Wouw stelde een onderzoek in naar de schuldvraag. De heer Eist mocht deze weg ter plaatse niet oversteken, terwijl de heer Van Rossum bovendien nog van rechts kwam. De beide totaal ver nielde wagens moesten worden weg gesleept. Op de foto de beide auto's tegen de boom de wagen van de heer Eist; daarachter de auto van de heer Van Rossum. Goese automobilist bij Wouw zwaar gewond Donderdagmiddag tegen half drie is op de Rondweg bij Wouw een ernstig auto-ongeluk gebeurd, waarvan de heer M. van Rossum uit Goes en de heer Jac. Eist uit Wouw liet slacht offer zijn géworden. Beiden werden zwaar gewond naar het Charitas- periodlgke in c'P® een hïndit VANDAAG. Middelburg Electro: „Onstuimige driften, 19.00 en 21;15 uur, 18 Jaar. Schouwburg: „Comanche", 20.00 uur, 14 jaar. Vlissingen Alhambra: „Ketenen van de haat", 19.oo en 21.00 uur, 18 Jaar. Luxor: „Timboektoe", 20.00 uur, 14 Jaar. v Goes Grand: „Rivalen zien niet om", 20.00 uur, 14 Jaar. (Advertentie) Hie superieure plasticverf van CETA-BEVER Advertentie) Van Nelle bestellen SPECIAAL VOOR DRENTE EN OVERIJSEL (Advertentie) Van Nelle bestellen Vertraging bij veer te Kruiningen GEEN VERVOLGING...

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2