Zeeuwse arbeidsreserve nog 125 hoger dan in september 1958 1 HEINZ© ^1 «sat rnÊti VERENIGING SCHOOLMUSEUM VERGADERDE IN MIDDELBURG GR0EDE VIERDE WEER ZIJN JAARLIJKSE PAPTAARTENDAG CHAUFFEUR REED IN SOUBURG VER BOVEN MAXIMUM VAN 70 HERFSTST00ET K0LENMAN EEN KOOLTJE... PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 8 OKTOBER 1959 IN SEPTEMBER LAAGSTE PUNT BEREIKT Werkloosheid in Hulst en Oostburg nog ruim boven provinciecijfer De ontwikkeling van de werkloosheid in Zeeland gedurende september lieeft ongeveer hetzelfde beeld vertoond als in overig Nederland. Evenals Sn vele andere provincies was de daling van de arbeidsreserve in onze provincie minder groot dan vorig jaar. Want hoewel tijdens de maande lijkse bijeenkomst op het districtsbureau voor de arbeidsvoorziening te Middelburg de daling in de afgelopen maand van 2245 eind augustus tot 1821 eind september redelijk werd genoemd, waren er vergeleken met geptembef 1958 nog altijd bijna 125 werklozen méér. In het provincie- beeld neemt Zeeland weer getrouwelijk de vierde plaats in met 31 per 3000 mannelijke loontrekkenden, na Drente met 17, Friesland met* 54 en Groningen met 42. Het landelijk promilage is 18. Tot de daling met bijna 400 werk lozen in september hebben in belang rijke mate de rayons Goes van 239 tot 151 Tkolen van 152 tot BI en Zierikzee van 128 tot 57 e— bijgedragen. In de rayons Hulst en Oostburg is de situatie echter nog weinig rooskleurig. Beide rayons noteer den een verhoging ten opzichte van het vorige jaar: Hulst van 195 tot 341 (eind augustus 344) en Oostburg van 263 tot 332 (eind augustus 392). Hulst met 63 per 1000 mannelijke loontrekkenden en Oostburg met 56 steken be langrijk boven het Zeeuwse ge middelde van 31 uit, terwijl ook Middelburg met 46 en Vlissingen 37 deze twijfelachtige eer genie ten. De andere rayons bewegen zicht bene den het provinciale promilage: Krui- ningen met 11 per 1000 mannelijke loontrekkenden, Sas van Gent met 13,. Terneuzen met 26, Tholen met 14 en Zierikzee met 12. Uit het overzicht van de bedrijfs- klassen of beroepsgroepen blijkt, dat de bouwnijverheid (met 274 tot 246), „Benzinemenger" aan het werk in Hoedekenskerke Politie beschikt over vinger afdrukken van dader Sedert enkele weken is in Hoedekens kerke een „benzinemenger" aan het werk! De man of vrouw heeft tot nu toe twee maal de benzinetank van de auto van de fruitkweker J. van D. gevuld metwater. Beide malen is deze unfaire handeling gepleegd in de nachtelijke uren, toen de auto van Van D. voor zijn woning stond ge- {«arkeerd. De fruitkweker ontdekte iet „euvel" 's morgens, toen hij met zijn wagen wilde wegrijden. De heer Van D.t die vermoedde, dat bet hier een wraakoefening gold, strooide na de eerste maal iedere avond wat poeder op de dop van de benzinetank. Enkele dagen geleden was wederom met de benzine ge knoeid, maar nu ontdekte de Inmid dels gewaarschuwde rijkspolitie vin gerafdrukken op de benzinedop! De technische recherche van de rijkspo litie te Den Haag zal de vingeraf drukken over enkele dagen ter be schikking stellen van de groepscom mandant der rijkspolitie te Kloetinge, waaronder Hoedekenskerke ressor teert. Er zal dan gezocht worden naar de man of vrouw wiens vingerafdruk ken identiek zijn aan de fotoafdruk- ken van de recherche. Inmiddels is ook een speurhond ingeschakeld, die zonder aarzeling naar een bepaald huis in Hoedekenskerke liep. De poli tie houdt er rekening mee, dat de da der in deze richting moet worden ge zocht; „Zeeuws lerarencontact" te Middelburg bijeen „Pedagogische consequenties van het visuele tijdperk" Woensdag hiekl het „Zeeuws leraren- contact", waarbij de leraressen en le raren van het middelbaar en voorbe reidend hoger onderwijs in Zeeland aangesloten zijn, hun contactdag in de r.h.b.s. te Middelburg. Ongeveer 140 leraressen en leraren uit de pro vincie hebben deze bijeenkomst, die onder leiding stond van dr. Ch. J. Philips uit Goes, bijgewoond. Gedurende de morgenuren hielden de deelnemers vaksgewijze sectieverga deringen, waarbij de leraren in bij voorbeeld Frans, Engels, wiskunde enz. de problemen en mogelijkheden in hun eigen vak bespraken. Vervol gens was er een lunch in het „Neder lands Koffiehuis". Tijdens de middagvergaderingen hield dr. Peters een met aandacht ge volgde lezing over het onderwerp „De pedagogische consequenties van het visuele tijdperk". Hierbij ging spre ker onder meer nader in op de invloed van goede lectuur, vergeleken bij de invloed van films en televisie. Hij gaf daarbij enkele getallen weer mét betrekking tot het aantal kijkers en de verschillende leeftijdsgroepen. Als interessante bijzonderheid vertelde dr. Peters daarbij, dat bijvoorbeeld in Amerika via de televisie college's ge geven worden aan studenten, die ver van de universiteiten afwonen. Ten aanzien van de film ging dr. Pe ters nader in op de omstandigheid, dat het beeld sprekender is dan het lezen van de lectuur alleen. Deze ver gadering werd onder pieer bijge woond door de inspecteur voor het middelbaar onderwijs in de tweede inspectie (waaronder Zeeland), dr. Duneker. Collecte De te Axel gehouden collecte, ten bate van het „Koningin Wilhelmina- fonds" bracht een bedrag van f 582 op. de metaalnijverheid (van 110 tot 75), de landbouw (van 290 tot 181), het niet-varend transportpersoneel (van 105 tot 61) en de groep losse arbei ders (van 399 tot 221) de daling ver oorzaakt hebben in Zeeland. Dat de werkloosheid in de landbouw echter nog bijna 100 boven het totaal van september 1958 bleef, is voor wat de arbeiders betreft te wijten aan de gunstige weersomstandigheden Zomer en droogte De daling In de bouwnijverheid is voor het grootste deel terug te vinden in de B. en U.-sector (107 tot 82). De Horecabedrijven vor men één van de weinige groepen, waar de arbeidsreserve is toegeno men, namelijk van 9 tot 25. Dit is. uiteraard een gevolg van het aflo pen van het zomerseizoen, öolt in de textielnijverheid was een lichte stijging te constateren, van 54 tot 64, omdat enkele vlassers tenge volge van de droogte ontslagen moesten worden. Een analyse van de arbeidsreserve leert, dat de seizoenwerkloosheid daalde van 50 tot 20, de wrijvings werkloosheid van 390 tot 300, die van minder geschikten van 840 tot 800 en de structuurwerkloosheid van 950 tot 700. De daling van de wrijvingswerk loosheid is voornamelijk een gevolg van het feit, dat er vrij veel jeugdige werknemers geplaatst konden wor den. Het is gebleken, dat meisjes en jongens van de scholen vlotter wor den opgenomen dan vorig jaar. De vraag -naar- mannelijke ar beidskrachten heeft een flinke sprong omhoog gemaakt: van 417 tot 783 (vorig jaar september 384). Deze hogere vraag in de metaalnijverheid, in de voedings- en genotmiddelen, het niet-varend transportpersoneel en in de groep „overige", houdt evenwel ver band met de bietencampagne in het rayon Sas van Gent, waar de aanvraag later dan vorig jaar is ingediend. Inmiddels is die vraag al weer verdwenen. Laagste punt Het aanbod van vrouwen is in Zee land in tegenstelling tot de landelijke tendens gedurende september ge daald met 10. Zoals gewoonlijk heeft de geregistreerde werkloosheid thans zijn laagste punt bereikt. Voor de volgende maand rekent men er op, dat de werkloosheid de 2000 weer wel gepasseerd zal zijn. Vanuit het rayon Tholen „pendelen" dagelijks nog on geveer 400 arbeiders naar hun werk in Rotterdam, Dordrecht (die teza men 300 arbeiders opgenomen heb ben) en naar Bergen op Zoom en om geving. Een kleiner aantal arbeiders, dat in de havens van de eerste twee steden en in de Brabantse industrieën werkt, is over overig Zeeland ver deeld. Momenteel beginnen verschillende bedrijven in de beide Hollanden en Utrecht weer met wervingsacties in Zeeland. Deze acties zullen ze ker nog wel met succes bekroond wórden, omdat de ontwikkeling van de •industrie, die het voor; Zeeland mogelijk maakt om men sen te binden, nog maar in het be- ginstadium is. Ten aanzien van Tholen kan nog opgemerkt worden, dat de herver kaveling meer arbeiders heeft op genomen dan vorig jaar. Dit is een gevolg van de tempo-opvoe ring, die daar is ingezet teneinde op tijd in 1961 - met de her verkaveling gereed te zijn. i Sandwich Spread ïi altijd lekker op Ie boterham jjÉtf «s mlddelpot 0.98 grote pot 1.45 GARANTIE \>1 volledige vergoeding door Uvr M leverancier, indien een Heinz 57 product niet voldoet. - f;. A.V.R.O. bridgedrive In hotel „Des Pays Bas" te Terneu zen werd dinsdagavond een bridge drive gehouden, georganiseerd dooi de A.V.R.O. Voor deze drive hadden veertig paren, verdeeld over vijf groepen van acht, ingeschreven. Voor de nummers een en twee waren prij zen beschikbaar gesteld, terwijl de winnaars in de halve finale werden geplaatst. Deze zullen te zijner tijd in Tilburg bijeenkomen met de overi ge winnaars van het district Zuid, namelijk die uit Zeeland, Noord-Bra bant, Limburg en de stad Antwer pen. Prijswinnaars wérden in: groep D (wit), 1, de heren Van der Goes- Meulenberg 38% punt; 2. mejuffrouw De Vries-mevrouw Van den Dries, 38% punt. Groep E: (wit) 1. Gebrs. Van Langevelde, 40 punten; 2. echt paar Verschelling, 39 punten. Groep' F. (wit) 1. de heren De Feijter-Ver- straaten, 38 punten; 2. Echtpaar Drok, 36% punt. Groep D (blauw) 1. de heren Kruishoop-Prins, 43 punten; 2. de heren Geerling-Feijen, 40% punt. Groep E: (blauw) 1. De heren Vergauwe-Ai IJsebaart, 38% punt; 2. echtpaar Voorhans, 36% punt. Collecte De dezer dagen in Noordgouwe ge houden reclasseringscollecte heeft 25,03 opgebracht. Universitaire examens De heer J. van der Maas Lz. te Oos- terland slaagde dezer dagen aan de rijksuniversiteit te Utrecht voor het doctoraal examen scheikunde. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor het doet. examen scheikunde: J. H. v. d. Maas te Oos- terland. Geslaagd aan de Vrije Universiteit te Amsterdam voor het kandidaatsexa men geneeskunde I mej. M. M. Diele- man te Waterlandkerkje. Geslaagd voor het kandidaatsexamen genees kunde IIC. B. H. Yoe te Zierikzee. De heer W. van der Hoeven, vroeger te Tholen, slaagde te Amsterdam voor doctorandus economie. Geslaagd te Leiden voor het doctoraal examen geneeskunde II de heer J. C. Baijens te Kapelle; AAFJE TOP SPRAK OVER „VRIJE EXPRESSIE" Was hier bekend had er al twee ongelukken gehad Woensdagochtend verscheen de chauf feur C. F. S. uit Middelburg voor de hoofdstedelijke kantonrechter wegens liet te hard rijden' op de Nieuwe Vlissingsèwèg te Souburg. In plaats van de toegestane maximumsnelheid van 70 km had de chauffeur een snelheid van om en nabij 105 km per uur gehad. Verdachte bestreed ech ter, dat hij boven de honderd had ge reden, omdat zijn wagen dit naar zijn zeggen niet kon halen. De kan tonrechter, mr. J. Moolenburgh, was er evenwel van overtuigd dat het zeer beslist harder dan de toègestane zeventig was geweest, hetgeen ook toegegeven wérd.. Prof. dr. Oldewelt hield een boeiende lezing De vereniging Schoolmuseum te Mid delburg heeft woensdag in de grote zaal van het Schuttershof te Middel burg haar jaarlijkse algemene ver gadering gehouden. Tijdens de mor genbijeenkomst heeft prof. dr. H. Ol dewelt uit Amsterdam daarbij een lezing gehouden over het onderwerp „Onbewuste krachten tussen opvoe der en Icind". Prof. dr. Oldewelt be handelde in deze inleiding hoofdzake lijk de paedagogiek in het onderwijs. Paptaarten, een plat, rond soort deeggebak met in het midden een tablet vanille-pudding! Dat was de lekkernij, waaraan men zich gis teren, de eerste woens dag in oktober, in Groe- 4e traditiegetrouw weer te goed heeft gedaan. Men vierde in deze west Zeemvs-VIaamse plaats de traditionele „taar- tje8kermis" en dat heb ben de zeven bakkers in. het dorp kunnen mer ken. De hele dag zijn zij in de weer geweest om de bevolking van do „gelegenheidskoeken", die iets gemeen hebben met de Limburgse vlaaien, te voorzien. En dat men zich de aaptaarten goed liet smaken in Groede was voorbijvoorbeeld in de Molenstraat te zien. Daar had de heer C. Ka reis bezoek gekregen uit Middelburg en van ;nkele buurtbewoners. Want visite is ook een vaste gewoonte op pap- taartendag. Vooral uit rle omgeving komen de boeren op „taartjesker mis" hun vrienden en kennissen in Groede op zoeken om eens een ge zellige boom op te zet ten. Zo gebeurde het ook bij de heer Kareis. Vanwege het nog steeds zomerse weer had hij zijn .gasten mee naar buiten geloodst om daar op de tuinbank de con versatie voort te zetten Natuurlijk onder het genot van paptaarten, die de vrouw des huizes kwistig ronddeelde. Daarbij werden allerlei verhalen opgedist over de „Bamis-kermis" van vroeger, toen er nog verschillende kramen op het marktpleintje verschenen. Een verkla ring van de titel voor deze kermis meent de heer Kareis terug te vinden in de naam van de Sint-Ba volcerk van Groede. „Er waren er die van de staaltjes, die de heer Kareis over de traditio nele visitedag vertelt. Hij heeft dit jaarlijks terugkerend gebeuren al 68 maal meegemaakt e'n doet nog steeds ijve rig mee om de paptaar- tendag zolang mogelijk in ere te houden. Vroeger werden op deze eerste woensdag in ok tober, wanneer ook vele hoeren uit de omtrek voor een koopdag naar het dorp togen, verder nog varkentjes van koele verkocht. Dan bakkers van Groede kwam liet voor, dat de 1300 stuks van deze ge baksoort uit hun ovens haalden. Om de Groese paptaar- tendag nog muzikale luister bij te zetten heeft de muziekvereni ging „Eendracht Maakt Macht" 's avonds voor een vrolijke noot ge zorgd. (Foto p.z.a>; Hij betoogde, dat. de invloed van de jonge jaren van bijzonder grote bete kenis zijn voor het verdere leven van het kind. Bij de opvoeder ontbreekt tegenover kinderen vaak de agressie ve impuls. Wat volgens prof. dr. Ol dewelt bijzonder gelukkig is, want agressiviteit ondermijnt het ver trouwen, dat het kind in de opvoeder stelt. Voor het kind is dit zonder meer funest omdat het daardoor zijn argeloosheid begint te verliezen én merkt hoe zwak het eigenlijk inhet leven staat. Het durft de levensver ruiming niet meer aan. Prof. dr. Ol dewelt betoogde, dat het kind als het zijn argeloosheid verliest als het ware gevangen wordt 'in een kleine cirkel, met als gevolg het ontstaan van levensangst. Het optreden van de opvoeder moet zodanig zijn, dat het kind hem autoriteit kan toekennen en zo de drang in zich voelt opkomen om van hem te leren. Tevoren had de vergadering In een vlot tempo de huishoudelijke zaken afgehandeld. Uit de jaar verslagen van de secretaris-pén- ningmeester, de heer C. Roelands bleek dat het aantal leden op nieuw was teruggelopen en thans. 349 bedraagt. Ook het bezoek aan het schoolmuseum was iets terug gelopen. De huisvesting blijft nog steeds moeilijkheden opleveren en in het verslag wordt de hoop uitgesproken hiér mettertijd een oplossing voor te kunnen vinden. Uit het financieel verslag bleek, dat er over bet afgelopen jaar een batig saldo van 288,13 was. De begroting voor 1959—1960 gaf échter een nade- KANTONRECHTER MIDDELBURG lig saldo van 654,20 te zien. Bij de daarop volgende bestuursverkiezing herdacht voorzitter A. A. Leenhouts allereerst het overleden bestuurslid de heer J. Ph. Koene, in leven secre taris van Middelburg. Voor zijn vacature besloot het be stuur te trachten iemand aan te trekken die net als de heer Koene als het ware éen schakel zal kunnen vormen tussen het gemeentebestuur van Middelburg en de vereniging. In de vacature ontstaan door het aftre den van de heer J. de Nooyer werd de heer J. L. Kristeleijn benoemd, eveneens een vertegenwoordiger uit Schouwen en Duiveland. Mr. L. G. Wolf werd bij acclamatie als be stuurslid herkozen. In de middagbijeenkomst trad me vrouw Aafje Top uit Amsterdam op, die een inleiding hield over „Vrije expressie." Zij betoogde dat men reeds als kind móet Ieren zijn optreden bij bepaaldé situaties te bepalen. Hieraan kan reeds op de lagere school gewerkt worden door de leerlingen hun per soonlijke expressies te laten ontwik kelen bijvoorbeeld door het opvoeren van pantomimes. Aafje Top gaf de aanwezige leraren cn leraressen voorts enige nuttige wenken hieromtrent. Na haar inlei ding gaf ze een demonstratie met een aantal leerlingen van de rijkskweek school en de christelijke kweek school, die een aantal pantomimes liet opvoeren over de onderwerpen mode, muziek, fotografie en lectuur. In de expositieruimte van het Schut tershof was tegelijkertijd door een aantal uitgevers een tentoonstelling van verschillende leermiddelen inge richt. Slot van pag. 1 nen opmaken, de balans met als be langrijke creditpost de zomer van 1959.... De kolen-detaillist kan het gemiddelde verbruik perklant per winterseizoen op achttien hectoliter of het wat vertrouwder, maar min der officieel klinkende „müd" stellen. Loopt dit verbruik nu terug met één mud per klant sommige handela ren schatten, dat vanuit hun stand punt bezien reeds twee mud „teloor ging" dan scheelt dit voor zijn to tale afzet direct wagons. Over vijf tienhonderd klanten genomen bij voorbeeld minstens zes van deze wa gonladingen. Geen ramp Dat echter ook dit voor de kolen- handelaar geen ramp behoeft te betekenen, wordt voldoende geïl lustreerd door de situatie van het vorige seizoen, toen door een slap pe winter dit gemiddelde van 18 hectoliter per gezin dit zijn landelijke cijfers terugliep tot 15%. Hierin is uiteraard ook de teruggang verdisconteerd, ontstaan door over schakeling van kolen-op-olie, hoewel d-t verloop nog niet groot is. Strikt materialistisch gezien is het logisch, dat de kolenhandelaren nu op een strenge winter hopen, want daarvan hangt hun jaaromzet af. Het is ongetwijfeld zo, dat een kwak kelwintertje de terugslag volkomen zal doen zijn. Dit wordt door dc voorjaarsleveringen, die vrij goed zijn geweest, niet gecompenseerd. Toch Bestaat er twijfel bij dit ver- I nis? naar een strenge winter. Als da xoienhandelaren namelijk niet- commercieel, maar menselijk rede neren, zijn ze het er met elkaar over «ens, dat pen weinig strenge winter voor hen niet zo erg zou zijn. De po sitie van de huisbvandkolenvoorzie- ning is namelijk allerminst rooskleu rig. Huisbrandkolen zijn momenteel schaars. Zij zouden dus. in zo'n strenge winter, de verlangde kolen toch niet kunnen leveren. Eierkolen Daar staat weer tegenover, dat de consument dan wél tevreden zal moeten zijn met de mindere veelal buitenlandse soorten an traciet en niet te vergeten de eier kolen, die de kolen-kleinhandela ren bij de veel gewaagde nootjes- antraciet-soorten moeten inkopen en waarmee zij thans blijven zit ten, Dc kleinhandelaar verkeert hier na melijk in een weinig benijdenswaar dige positie: de groothandelaar is verplicht bij de betere antracietsoor- ten kwantums van mindere kwali teit. én eierkolen af te nemen. Het zelfde gejdt voor de kleinhandelaar. Niet voor de consument. Hetgeen er dus op neerkomt, dat deze minder goede soorten en vooral de eierkolen zich in het magazijn van de kolen handelaar opstapelen.... De eierkool is niet meer gelietd, maar het is de vraag of de handelaars in geval van een strenge winter het de nootjes liefhebbers naar de zin zullen kun nen maken. En in dat licht kan de kolendetaillist bij een denkbeeld aan een strenge winter ook een beetje lachen. Mis schien komt hij wel van zijn hoog- opgestapelde eierköoltjes afDat hij er bij zijn cliëntèle voor pleit, dat op tien mud antraciet heel goed twee mud eierkolen kan worden gemengd, zal niemand hem kwalijk nemen. Want de kolenman gelóóft in de win ter. In het andere geval zou hij zijn bestaan verloochenen.... Ter verdediging voerde. de chauf feur aan dat hij met de situatie ter plaatse zeer goed bekend is. „Ik heb daar al twee ongelukken gehad......", zei hij. Toen de offi cier van justitie, mr. J. L. An- dreae, erg verwonderd keek voeg de hij er nog aan toe: „Niet door mijn schuld, edelachtbare". De officier vond dit voor de chauf feur evenwel een reden om des te voorzichtiger te zijn. In zijn requïsi- tóir stipte hij verder aan, dat de laatste tijd de maximumsnelheid re gelmatig wordt overschreden, wat hoogst onverantwoordelijk is. De chauffeurs doen dit welbewust, zodat zij ook maar moet weten dat zij ho ge boetes riskeren. Hij eiste 60 subs. 12 dagen en 1 subs. 1 dag, omdat bij de aanhouding de chauf feur bovendien zijn rijbewijs niet bij zich had. Het vonnis luidde conform. Verschillend© malen was de chauf feur J. W. A. uit Cadzand met vrach ten zand van de haven van Goes naai" de zeedijkverzwaring te Kattendijke fereden, voordat bij controle bleek, at de vrachtwagen veel te zwaar be laden was. Bij een laadvermogen van 6500 kg. vervoerde de chauffeur een vracht van 10.655....... een overwicht van rond 60 procent, zoals de officier in de gauwigheid berekende. De eigenaar van de vrachtwagen, de transportondernemer L. van H. uit Waarde, moest z-ich hiervoor verant woorden. Deze voerde aan dat' het nat zand was waardoor het gewicht veel hoger kwam. De eis van 120 subs. 30 dagen verminderde de kantonrech ter tot 100. De Westkapelse grondwerker II. C. werd veroordeeld tot 8 subs. 2 dagen, wat nog twee gulden min der was dan de eis. Hij had met zijn bromfiets op de rijweg gere den in plaats van op het voorge schreven rijwielpad. De landbou wersknecht A. de N. uit Vrouwen polder had juist het tegenoverge- steldé gepresteerd. Die kreeg een verbaal, omdat hij op een fietspad reed waar geen bromfietsen zijn toegelaten. Conform werd hij be boet met 10 subs. 2 dagen. De Goese scholier P. van H.' was in een bocht té 's Gravenpolder op de linkerweghelft gekomen. De eis van 15 subs. 3 dagen verminderde mr. Moolenburgh tot 10. De Middel burgse metselaar L. K, werd veroor deeld tot 10 subs. 2 dagen de ge bruikelijke boete zoals de kantonrech ter het noemde omdat hij een ra dio had zonder luistervergunning. De eis was 12 subs. 3 dagen. De loswerknian F.- D. C. uit Middel burg was op 25 april te Souburg ver- baliseerd, omdat hij in kennelijke staat verkeerde. Op de zitting van 12 augustus had verdachte aangevoerd dat hij niet dronken was, omdat de verbalisant hem later alleen naar huis had laten gaan. Deze zaak was toen aangehouden om de verbalisant te horen. Deze verklaarde dat ver dachte kennelijk dronken was, doch wel in staat was geweest alleen naar huis te lopen. De officier eiste 20 subs. 4 dagen. De kantonrechter 'was het hier evenwel niet mee eens sprak verdachte die niet verschenen was vrij. Nagekomen advertenties Heden overleed tot on ze diepe droefheid mevrouw E. E. A. ANDRIESSE geb. VAN DER WIJK, geb. te Assen op 19 ju ni 1879; overleden te Antwerpen op 7 okt. 1959. Uit aller naam, J. N. Andriessé. Zamenhofstraat. 5. Antwerpen. Heden overleed onze beste broeder, behuwd- broeder en oom AARNOUT KOOLWIJK, in de ouderdom van 73 jaar. W. S. Zoete- Koolwijk. A. Koolwijk. M. E. Koolwijk- Compeer. Neven en nichten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 6