NIEUWS UIT DE KERKEN PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer „GOUDEN CIRKELGROEP KREEG TWEE NIEUWE CLUBHUIZEN UwKunstgebit WALCHEREN VRIJE M0SSELBANKEN MOGEN NIET WORDEN OPENGESTELD HET BLONDE GEVAAR DINSDAG 6 OKTOBER 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 13 KIPPENHOKKEN WERDEN OMGEBOUWD Met oliebollenacties en dergelijke verdiend Voor de zestig kabouters en vijf en vijftig padvindsters met hun leidsters van de „Gouden Cirkelgroep" te Mid delburg was het zaterdag een belang rijke dag, want hun oude honk, ge huisvest op twee zolders aan de Kin derdijk, had officieel afgedaan. In de plaats daarvan had men zoals reeds in het kort gemeld twee nieu we clubhuizen op een stukje weide, verscholen tussen de nog jonge aan plant, aan de Nassaulaan gekre gen. De officiële ingebruikneming ging gepaard met talrijke hartelijke toespraken en vele praktische cade aus, die oehoe Jeroense, de leidster, kreeg aangeboden ter completering van de clubhuisinventaris. De kabouters en padvindsters hebben deze nieuwe> huisvesting overigens niet zomaar gekregen. Er moest hard worden aangepakt voordat het zover was. Een heel groot aandeel in de verwezenlijking had oehoe Jeroense, onder wiens bezielende leiding keer op keer met een nieuwe actie voor de benodigde gelden werd gestart. Zo werden o.a. oliebollen- en spijkerac ties georganiseerd; de kabouters en padvindsters knapten zelfs kleine karweitjes op om zo iets extra's te verdienen voor hun clubhuis. De verschillende sprekers en spreek sters onder wie afgevaardigden van de Paul Krugersgroep, Gidsen padvindsters, de Golfbrekers uit Vlis- singen, de Lutem groep, de padvin- dèrsband en van de Herv. Jeugdraad, alsmede een afgevaardigde van het hoofdbestuur toonden zaterdag middag tijdens de officiële opening dan ook veal bewondering voor het doorzettingsvermogen van de „Gou den Cirkelgroep". Hierbij werd oehoe Jeroense herhaaldelijk in het zonnetje gezet, zij mocht verschillende cade aus voor de beide clubhuizen in ont vangst nemen, zoals een petroleum lamp, tennisballen, theeblad en plas tic bekers. Wethouder A. J. Kaland vertegen woordigde bij deze opening het ge meentebestuur. Hij had veel lof voor de wijze waarop de padvindsters praktisch zonder enige hulp van bui tenaf voor een eigen huisvesting wis ten te zorgen. De gemeente was de groep tegemoet gekomen door een stukje terrein beschikbaar te stellen. Ondanks dat beide loodsen vroeger MIDDELBURG Brandweer rukte tweemaal voor bermbrandje uit Met een tussenruimte van enkele uren heeft de Middelburgse brand weer vrijdagmiddag tot tweemaal toe moeten uitrukken. Het eerste a- Jarm kwam omstreeks vier uur en betrof een bermbrandje aan de Bree- weg, dat de hoofdstedelijke spuit gasten niet veel moeilijkheden ople verde De berm brandde over een afstand van ongeveer zestig meter kaal Het tweede alarm kwam vijf minuten over zes Ditmaal had door onbekende oorzaak een stuk van de berm aan de Schroeweg vlam gevat. Ook hier werd ongeveer zestig me ter door de brand verwoest. GRIJPSKERKE Aanrijding op gevaarlijk kruispunt Op het gevaarlijke kruispunt Noord straat—Kerkring te Grijpskerkc ont stond zaterdagmiddag een aanrijding tussen een personenauto afkomstig uit Vlissingen en een bromfietser, de heer J. R. uit Oostlcapelle. Persoon lijke ongelukken déden zich niet voor, maar zowel auto als bromfiets liepen enige schade op. Hoe houdt U de gehele dag •tevlg op zijn plaats? Hat la niet nodig, dat U angst heek, dat Uw gebit losschiet bij hat eten, lachen ol oiexenl Een weinig DBNTO- F1X e morgens op da gebiUplaat gestrooid houdt Uw gebit onwrik baar op zijn plaats an doal U alle vroegere ongemakken vergeten. Ver krijgbaar in discrete, neutrale plastic flacons, prijs f. 2.35, bij apotheken en drogisterllen. I als kippenhok dienst deden wisten de I padvindsters daar twee gezellige en aardig ingerichte clubhuizen van te maken. Ook de padvindsters en kahouters toonden zaterdagmiddag hun blijd schap over hun nieuwe „home" en de medewerking die men van het pu bliek tijdens de verschillende acties ondervonden had. Dit bleek wel uit een groot spandoek dat bij de inge bruikneming werd getoond: ..Door uw oliebollen kauwen konden wij dit clubhuis bouwen". Na de opening bezichtigden de geno digden en belangstellenden beide clubhuizen, terwijl enkele padvind- stersleden van de padvindersband voor wat vrolijke muziek zorgden. RAAD VERGADERDE Straatverlichting zal in Westdorpe verbeterd worden De straatverlichting in Westdorpe zal worden verbeterd. In dat gedeelte van de gemeente, waar nog geen klinker- bestrating ligt, zai telkens om en om een mast met T.L.-buizen en een lan taarnpaal met gewone elektrische verlichting worden aangebracht. In de vorige week gehouden raadsver gadering kon de voorzitter, burge meester G. H. E. M. van Waes een prijsopgaaf van de N.V. P.Z.E.M. overleggen, waarna de raad besloot de opdracht tot uitvoering te ver strekken. Van de stichting Concordia te Westdorpe was bij de raad een verzoek binnengekomen om een geld lening voor de bouw en inrichting van een badhuis te garanderen. Het ligt in de bedoeling dat het badhuis door de stichting zal worden gebouwd en dat de gemeente het zal exploite ren. De raad besloot dan ook de ge vraagde garantie te verlenen. VLISSINGEN Verkeersongeval in Scheldestraat Aantal Zeeuwse werklozen daalde van 2245 tot 1821 In de Scheldestraat te Vlissingen ge beurde tijdens het weekend een klein verkeersongeval, doordat mevr. K. uit Vlissingen bij het links afslaan geen voorrang verleende aan het rechtdoorgaand verkeer. Zij werd aangereden door de bromfietsbe stuurder Van R. uit Koudekerke. De fiets van mevr. K. werd zwaar be schadigd. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Door nog niet opgespoorde bromfietser aangereden Toen het 12-jarig meisje v. d. M. uit Vlissingen door de Coosje Busken- straat aldaar fietste, werd zij aange reden door een nog niet opgespoorde bromfietsbestuurder, d>ie plotseling met zijn vervoermiddel van het trot toir de rijbaan opreed. Met bloedende wonden aan een der benen moest het meisje zich onder doktersbehandeling stellen. Na verbonden te zijn kon zij naar huis terugkeren, baa Boekenbezit openbare leeszaal uitgebreid Het boekenbezit van de openbare leeszaal te Vlissingen werd uitge breid met de volgende nieuwe wer ken: Van Gulik, Meer van MienYaun; Hansen, Een lange zomerdag; Kark, Blinde keuze; Narayan, Gouden wa- ringin; Randall, De twaafde stap; Quéffélec, Un royaume sous la mer; de Beaufort, Rondom de kroon; Blond, Onoverwonnen; Collinder, Van Noach's duif tot gyrokompas; Kelle- rer. Veel leven om kitsch; Leffelaar, Het kaartenhuis-in Dixie; Moody en de Groot van Embden, Dokter aan de Pool. In de maand september werden uit geleend: 3223 romans, 258 romans in vreemde talen en 996 studieboeken. In de jeugdleeszaal 2742 boeken. (To taal 7219). De tijdschrfiten- en krantenzaal werd bezocht door 379 mannen en 136 vrouwen. De jeugdleeszaal door 169 meisjes en 92 jongens. (Totaal 776). Eind september waren er In ons 39.056 werkloze mannen ingeschre ven tegen 41.205 eind augustus. Voor Zeeland bedroegen deze cijfers 1821 per eind september en 2245 per eind augustus. Op aanvullende werkeu waren eind september f.567 mannen werkzaam tegen 8.832 eind augustus De geregistreerde arbeidsreserve De- droeg dus per eind september 46.623 mannen, tegen een maand tevoren 50.037. Het aantal werkloze vrouwen was eind vorige maand 6.441, tegen 5.906 eind augustus. Het aantal open staande aanvragen was per eind sep tember 40.148 voor mannen en 30.077 voor vrouwen. Een maand tevoren waren deze cijfers respectievelijk 41.905 en 31.182. Zeehengelwedstrijd langs Westerschelde bij Baarland De hengelsportvereniging „De Zalc van Zuid-Beveland" hield zaterdag middag een nationale zeehengelwed strijd langs de dijk van de Wester schelde in de gemeenten Hoedekens- kerke en Baarland. In totaal waren 47 deelnemers ingeschreven voor de ze wedstrijd die werd begunstigd door prachtig weer. Na afloop van de wedstrijd, waarbij in totaal 3090 gram vis werd gevan gen, werden in hotel „Otte" te Hoe- dekenskerke de prijzen uitgereikt door de vice-voorzitter der vereniging, de heer A. Menheere. De eerste prijs, een fraaie zeemolen, werd gewonnen door de oud-Baarlander, de heer H. W. Remijnse te Oost-Souburg met 353 gr., de tweede prijs, een zeehengél, door.de heer L. de Jonge te Hoede- kenskerke met 324 gr., die tevens be slag legde op de beker voor de deel- nefner met het grootste aantal gevan gen vissen. De 3e prijs ging naar de heer A. Verdurmen te St. Jansteen m. 250 gr-, 4e was de heer J. P. Lepoe- ter te Kapelle met 223 gr. 5e de heer H. van Beveren te Oudelande met 198 gram. Het bestuur en de deelnemers kunnen terugzien op een geslaagde wedstrijd. Kapelle-Veere 5-1 In een sportieve wedstrijd met aan trekkelijk spel wist Veere tegen Ka pelle de eerste helft een licht over wicht te scheppen, door van meet af aan in hoog temo te beginnen. Het bleek echter dat men te hard van sta pel was gegaan, want geleidelijk aan zakte het tempo en tegen dat de rust aanbrak was er weer evenwicht. Al in de vierde minuut nam Ka pelle de leiding, toen Wijs de bal doorspeelde naar Kramer die zich van Huijbrechts ontdeed en met een harde schuiver -doelman Versluis het nakijken gaf. Zeven minuten later kwam Veere goedkoop aan de gelijk maker, toen Schrier vlak voor doel de bal stopte maar kwam te vallen, waarvan De Nood profiteerde (11). Gevaarlijke situaties zag men voor de doelen niet meer, zodat de rust met deze stand inging. In dc tweede helft toonde Kapelle duidelijk agressief voetbal, met mooie open combinaties waarvoor de hardwerkende Veerse verdediging op de duur moest zwich ten. Een kopbal in de 8e minuut van Wijs, doorgespeeld naar Kodde, werd verder afgewerkt, door de bal hard in de rechterhoek te jagen (21). In de 27e minuut was het weer Kodde die de bal uit een corner bemachtigde en hem weer de touwen injoeg (31). Drie minuten later moest invaller Spruit nog even zijn talenten tonen, door een hard schot over de lat te- werken. Veere kwam hierna steens meer in de verdrukking en met nog zes minuten te spelen, kreeg de vrij staande Kousemaker de bal uit een voorzet van Kramer, die hij met een schuiver in de uiterste hoek schoot (41). Een minuut later was het teil slotte Nieuwenhuize die met een solo ren een langs het doel gespeelde bal van Kodde afwerkte tot 51. ALGEMEEN VISSERSBELAKG" BRUINISSE: Geen mosselen uit Waddenzee overbrengen De mosselkwekersvereniging „Alge meen Vissersbelang" te Bruinisse heeft vrijdagavond tijdens een verga dering in „Het Veerhuis" als haar mening uitgesproken dat de openstel ling van vrije mosselbankea onder geen beding mag worden toegestaan Het openen van de mogelijkheid om mosselen van percelen in de Wadden zee over te brengen naar percelen in Zeeland kon evenmin de goedkeuring van leden wegdragen. Met 32 tegen 3 stemmen werd besloten, dit af te wijzen. Deze beslissingen werden genomen nadat de voorzitter melding had ge maakt van gerruchten, volgens welke plannen zouden bestaan om mosse len uit de Waddenzee in Zeeuwse per celen uit te zaaien en naar verder te laten groeien. Dit zou dan namelijk betekenen, dat het gehele jaar door mosselen van (Advertentie) Löm en plak alles met van Ceta-Bever Ds. Swaak nam afscheid van Burgh In de Ned. herv. kerk te Burgh heeft ds. J. Swaak, de plaatselijke predi kant, zondagmiddag afscheid geno men in verband met zijn vertrek naar Ellecom-De Steeg. Als tekst voor zijn afscheidspredi- katie had ds. Swaak de woorden „En dit is Mijn gebod"uit de eerste brief van Johannes gekozen. Namens de kerkeraad werd de schei dende predikant toegesproken door ouderling J. Fondse. Burgemeester jhr. A. van Citters deed dit uit naam van de burgerlijke gemeente en te vens als kerkvoogd. Hij memoreerde daarbij in het bijzonder het werk van de predikant voor de schoolca- techisatie en de „Jonge Kerk". Voor de classis Zierikzee sprak ds. M. G. Westerhof uit Nieuwerkerk, waarna ds. F. A. van Liere van Re- nesse zich als collega met enkele woorden tot de scheidende predikant richtte. Tenslotte was nog het woord aan dokter J. Zitman, directeur van het neurosensanatorium „De Viersprong" te Halsteren, die ds. Swaak dank bracht voor de geestelijke verzor ging in deze inrichting. Ds. H. K. Quéré 75 jaar Ds. H. K. Quéré uit Apeldoorn, eme ritus predikant van de Nederlandse Hervormde Kerk, hoopt dinsdag 6 oktober a.s. vijfenzeventig jaar te worden. Ds. Quéré werd op 6 oktober 1884 uit een predikantsgezin te Mechelen in België geboren. Op 28 november 1909 werd hij door zijn vader te Mastenbroek in de clas sis Kampen in het ambt bevestigd. Daarna stond hij verder nog te Ernst Nijbroek, Voorst, Numansdorp en te Helenaveen. Van 1931 tot 1936 was ds. Quéré predikant van de Her vormde gemeente van Domburg. NED. HERV. KERK Beroepen te Nederhemert (toez.) C den Boer te Veente Wijk bij Heus den H. N. van Hensoergen te Reu kum. Aangenomen naar RitthemJ. C. Nennie, vicaris te de Meern. Benoemd tot predikant-voorgangen van de Vereniging van Vrijzinnige Hervormden te Kampen R. K. de Jong te Oosterlittens. Aangenomen naar Rotterdam-Feyen- oord Ph. Comelder uit Wilhelmina- dorp. Bedankt voor Bodegraven J. v. d. Velden te Dordrecht. Bedankt voor Ommen J. W. Bameveld te 's-Gra- venhage. GEREF. KERKEN Beroepen te Buitenpost H. J. Heinen te Oudebildtzijl. Aangenomen naar Eindhoven (zesde pred.plaats) G. H Harms te Blokzijl. Beroepen te Bowness-Montgomerv (Alberta, Canada) (Christ. Reform Church) Joh. Heulen te Rotterdam- zuid (Katendrecht). CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Wildervank J. M. Vis ser te Dokkum. EVANG. LUTHERSE KERK Tweetal te Zaandam J. Hallewas te Pekela en dr. C. H. Lindijer te Rotterdam. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Paterson (U.S.A.) M Heerschap te Borssele. GEREF. GEMEENTEN IN NED. Bedankt voor Rotterdam F. Mallan te Bruinisse. 1293. De plotselinge ver schijning van drie grote luchtkruisers nabij de ge teisterde reuzenstad, wekte natuurlijk argwaan op bij enkele patrouillerende jachtvliegtuigen. Toen hun herhaalde radiografische oproepen om zich te identi ficeren onbeantwoord ble ven, gingen Val Marians agenten dadelijk tot de aanval over... Het verloop van de strijd daar beneden, deed het vermoeden bij hen rijzen, dat do aanstich ters van de rebellen wel eens konden proberen op deze manier de dans te ont springen. De kleine beweeglijke slagvliegtui gen draaiden en cirkelden om de grote sche pen heen en openden het vuur. Het onder scheidingsteken van Shastar bood hen kenne lijk geen bescherming meer, dus verspreidden de opstandelingen zich bliksemsnel om ieder voor zich te trachten een uitweg te zoeken. Weldra werd een der schepen door een vol treffer brandend omlaag gezonden...... de percelen op de Waddenzee naar percelen in Zeeland zou worden ge bracht. Men zou dan ook de zoge naamde vrije banken willen vrij ge ven om steeds mosselen uit het vrije gebied weg te vissen en in Zeeland op de percelen te brengen. De voorzitter zag nleiin grote ge varen voor de mosselcultuur en een bevoorrechting van kwekers met veel percelen. Immers mosselen Kunnen alleen naar Zeeland worden gebracht door die kwekers, die beschikken over percelen, welke leeg zijn en waarop de mosselen kunnen wor den uitgezaaid. Daar de Waddenzee zo groot is, dat intensief politietoezicht prak tisch onmogelijk is, vreesde hij te vens excessen bij het vissen op bepaalde percelen, ook wanneer de vrije banken voor de visserij gesloten zouden zijn. Mocht men evenwel ook de vrije ban ken voor ongelimiteerde visserij open stellen, dan is volgens hem helemaal het hek van de dam. De vrije banken, waarin in een be paalde periode zaad moet en mag worden gevist, zouden dan geheel worden leeg gevisst. Het zou de mos- selzaadval nadelig Deinvloeden en misschien geheel onmogelijk maken, terwijl voorts de vrije bannen thans een uitwijkmogelijkheid vormen in jaren, dat er geen zaadval is. Er worden dan veel halfwas mosse len gevist, iets wat niet meer moge- gelijk zou zijn, „als deze voor con sumptiedoeleinden eerst zouden zijn „leeggeroofd". Een namens Bruinisse bij „Zevl- bel" gedaan voorstel om na I960 de percelen in Zeeland niet meer te verpachten, maar te verloten, kon daar evenwel geen meerder heid krijgen. Men achtte deze idee te rigoureus. Bruinisse had dit voorstel gedaan, omdat er goe de en slechte percelen bestaan. Bovendien zijn er gedupeerde kwe kers, die tengevolge van de Deltawer ken percelen zijn kwijtgeraakt of aan wie voor verlies op een andere wijze een compensatie moet worden gevon den Een commissie zal nu de scha de aan de mosselpercelen opnemen en wegen zoeken om sc.hadeloossstel- ling in natura te verkrijgen. Als voorbeeld noemde de heer C. Ju- melet, dat hem was gevraagd pacht te betalen voor een verwaterperceel, dat sinds kort niet meer bestaat, omdat tef plaatse de werkhaven van Bruinisse ls aangelegd. Tenslotte werd tijdens deze vergadering nog tot bestuurslid benoemd de heer L. v. d. Berge, Jzn. *Jéh(mha «f. DETECTIVE-ROMAN DOOR BERKELEY GRAY Ze knapte nu zienderogen op. Haar wangen kregen weer kleur en ze bracYit haar haar zover in orde dat het er bijna zo uit zag als normaal „Waar is mijn tas?", vroeg ze toen. „Waarom wil je je tas Ineens heb- ben?" „Ik moet mijn gezicht opknappen antwoordde ze nem. „Je ziet er zo ook lief genoog uit zei hij. „Maar weet je zeker dat je die man zelfs niet éven gezien hebt?" „Even wel, ja. Maar ik kreeg maar een hele vage indruk van iets dat op me afsprong. Ik kan je onmogelijk vertellen hoe of hij er uit ziet of hij oud of Jong was, of wat dan ook. Hot ging auemaal zo ontzettend vlug, Norman". Hij had al die tijd met opgetrokken knieën naast haar op de grond geze ten, maar nu stond hij op en begon onrustig heen en weer te lopen. „Wat zei je over een telegram?" Ze vertelde hem het hele verhaal. „Natuurlijk was dat een val", zei hij, toen ze uitverteld was. „Zo zeker ais twee keer twee vier is". „Neem de trein van vier uur vijfenveertig naar Oxford ik wacht op het station". En dat arme ding is er ingelopen. Ik kan het we! begrijpen ze had de hele dag al op een bericht van haar vader gehoopt en ik geloof niet dat ze werkelijk dacht dat er iets ernstigs met hem gebeurd kon zijn". „Wat kunnen we doen?", vroeg Joy praktisch. „Ze is natuurlijk al lang weg". Hij keek even op zijn horloge. „Bijna vijf uur. Ja, die trein is weg". „Zouden weNee, dat gaat niet. De politie in Oxford opbellen zou niets helpen. Ze zouden jou in de eerste plaats niet vertrouwen en we hebben bovendien niet genoeg aanwijzingen. Wat denk je van Bill Williams? Hij zou misschien „Nee, we kunnen niets doen" onder brak hij haar. „Tenminste op het ogenblik niet. En als we iets kunnen doen dan doe ik het alleen, zonder de politie. Die verknoeit de zaak alleen maar. Voel je je nu heus beter?", voegde hij er bezorgd aan toe. „Je zult wel een paar kneuzingen opge lopen hebben". Ze stond op en trok een pijnlijk ge zicht. „Verduveld ja", zei ze, terwijl ze over haar been wreef. „Mijn been doet pijn; en ook mijn armen en hier mijn borst Er kwam weer een woedende blik in zijn ogen. „Als ik de vent, die jou zo behandeld heeft, ooit te pakken krijg „Zo erg is het niet. Norman. Het had veel erger kunnen aflopen". „Ja", zei hij ernstig, „erger dan Je op het ogenblik vermoedt". „Wat bedoel je?" „Die schooier had het hele huis af. gezocht toen jij binnenkwam. O ja, dat wou ik je nog vragen, hoe ben je eigenlijk binnen gekomen?" „Ik was stom genoeg om de boel te gaan verkennen, inplaats van rustig op je te wachten, zoals we afgespro ken hadden. Het keukenraam stond half open. ik kon er gemakkelijk doorheen. Het telegram lag op het tafeltje in de gang „Riep je om te zien of er iemand thuis was?" „Ja, toen ik uit de keuken kwam riep ik Penny's naam". „Hij moet in de kelder geweest zijn toen hij je hoorde en dacht natuur lijk dat je Penny was. Nee, wacht even, dat kan niet, je riep haar naam. Hij hield je hoogstwaarschijnlijk voor een van Penny's kennissen. En nu kom je waar ik wezen wil, Pixie! Als hij geweten had wie je was dan had hij je zeker vermoord. We staan geen van tweeën zo goed aangeschreven bij Frcane en zijn helpers! Je bent maar net de dans ontsprongen". „Wat deed die man hier. denk je' „Hij wist dat dat telegram afgele verd zou worden en wachtte daar na totdat Penny de deur uit was", zei Conquest, vlug nadenkend. „Toen Penny weg was kon hij naar binnen Alles wijst erop, dat Appleton ge vangen gehouden wordt en dat Frea- ne en hij gisteravond onenigheid ge had hebben". „Hoe bedoel je?" „Waartoe diende dit haastige onder zoek. denk je?" vroeg hij, terwijl er een starre uitdrukking in zijn ogen kwam. „Ik zal het je vertellen. De televisie van Appleton is vernield en hij heeft geweigerd aan Freane te vertellen of er een plan van be staat. Appleton weet dat hij zijn uitvinding alleen in ziin hoofd heeft, maar Freane gelooft hem niet dus heeft hij iemand hier naar toe gestuurd om te trachten het plan te vinden Hij had do kamers doorzocht en was hier beneden toen hij jou hoorde roe pen". „Maar hoe kom je hierdoor tot de conclusie dat Appleton gevangen ge- houdes wordt?" „De sleutels". „De sleutels?" vroeg zc, niet be grijpend. I „Deze man moet Appletons sleutels gehad hebben", legde hij haar uit. „De kelderdeur was op slot en hij had de deur niet geforceerd, dat kon ik goed zien. Ik kan alle deuren ope nen met mijn sleutels, maar ik ge loof niet dat er in heel Londen nog een tweede bos sleutels, zoals ik heb, bestaat. De indringer moet de voor deur met Appletons huissleutel ge opend hebben..." „Zou hij niet bang geweest zijn dat iemand hern zien zou? Een totaal onbekende, die zomaar zichzelf binnenlaat..." Drakeley Close is een heel stil laantje", onderbrak hij haar. „Er staat maar één huis, en de bewoners van dat huis zijn de hele dag weg Wie zou er hier komen? De melk boer en de bakker, verder zie je geen sterveling, vooral niet op een stil middaguur. In Londen is trouwens zoiets de gemakkelijkste zaak ter wereld, niemand let hier op je, vooral niet in zo'n kosmopolitisch gedeelte als dit hier. Buiten zou het nog iets heel anders zijn. maar In zo'n stad als deze..." .Jk ben erg ongerust over Penny" zei Joy ernstig. „Ik ook maar lk geloof niet dai haar leven in gevaar is" antwoordde hij. „De indringer van zoeven zal aan Freane moeten vertellen dat b' er niet in geslaagd is om de verlane de papieren te vinden. Daar kunnen we zeker van zijn want wij heb ben er vóór hem naar gezocht en niets gevonden. Het geheim van die unieke televisie zit alleen in Apple tons hoofd, zoals ik al ec ..„r zei. Penny zal niet door haar vader op het station in Oxford afgehaald wor den, maar door iemand, die haar naar haar vader toe zal brengen". „Is Freane niet erg onvoorzichtig?" „Hij kan niet anders. Ik heb het je wel vootspeld. Pixie. Freane wordt door angst en omstand'fbeden ge dwongen om de dingen overhaast te doen. Hij wil het meisje gebruiken om Appleton te dwingen in zijn etsen toe te stemmen en het zal hem waarschijnlijk nw» eelukken ook". „Dat zal het hem zéker", was Joy het met hem eens. „Mr. Appleton zal zich geen ogenblik henenken, maar direct alles goed vinden als hij weet dat Penny's lot ermee gemoeid is. O, Norman! Wat denk je dat ze met Penny zullen doen als haar va der eens niet toe mocht geven?" .Jn elk geval niet zo heel veel goeds", antwoordde hij met over tuiging. „En daarom moeten we zo gauw mo gelijk bandelen Als we maar wisten wéar ze Appleton vasthielden! In elk geval moeten we in High Mount met zoeken beginnen zo gauw het donker Is gaan we er naar toe". „Ik zie niet In wat dat voor goeds zal opleveren", zei ze. twijfelend. „We kunnen toch niet zo maar een bewoond huis binnengaan". (Wordt Vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 11