Tjoba greep opnieuw Zeeuwse korfhaltitel PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer NEDERLANDS B-ELFTAL WINT MET 3-1 VAN LUXEMBURG flfiKiTSI» HET BLONDE GEVAAR 4 PROVINCIALE ZE EU W S E COURANT MAANDAG 5 OK - K 1959 NA 10-1 ZEGE OP ELTO.... Beste dag voor Blauw Wit door Tjoba-zege op Swift In een wedstrijd zonder enige span ning is Tjoba er in geslaagd zijn kam- Tjoba kreeg een Eltoploeg tegenover zich, die een volkomen „off-day" had. Vooral het doelen was bijzonder slecht verzorgd en het was dan ook geen wonder dat Elto zich spoedig gewonnen gaf, waardoor Tjoba met de regelmaat van de klok scoorde en de eindstand tenslotte bepaalde op 101. Het kampioenschap is dan ook zonder twijfel weer tereent gekomen bij de ploeg die wat spel en techniek betreft hierop het meeste recht heeft. Scampolo kon het ook tegen een vrij sterk gehavende Togoploèg niet bol werken en verloor met 28. De kans, dat Scampolo de dans nog zal ont springen is dan ook vrijwel nihil. De Souburgse derby tussen Zuidwesters en Animo werd afgesloten op een 56 overwinning voor Animo, welke ploeg in de eerste ontmoeting tussen deze twee clubs merkwaardigerwijs met dezelfde cijfers had verloren. In 2a kwam er iets meer licht in de situatie aan de kop. De Tjoba-reser- ves staken evenals hun grote broers en zusters in een prima vorm en maakten door een flinke 82 zege een eind aan de kampioensillusies van Swift in. Leider Blauw Wit nam de Ondo hindernis op voortreffelijke wijze (611) en heeft nu slechts nog zijn laatste wedstrijd tegen Top in winst om te zetten om de titel binnen te halen. De degradatiekandi daten Atlas en Elto II verloren bei den, Atlas met 110 van Top en Elto II met 47 van Vedo I, waar door de situatie onderaan de ranglijst onveranderd bleef. De stand aan de kop is hier nu: Blauw Wit 21 uit 13, Tjoba II 18 uit 12 en Swift in 17 uit 12. Laatste bleef Elto H met 3 uit 12. voorafgegaan door At las met 4 uit 13. In 2b won Volharding zoals te ver wachten viel van Togo H (51), doch zijn spel was dat van een a.s. kampioensploeg allerminst waardig. Vios II won met verrassend gro te cijfers van de Poel (104) en Vios II zou het dan ook Zeelan- dia, in de poging om met Volhar ding tot een beslissingswedstrijd te geraken, nog wel eens danig lastig kunnen maken. Advertentie In 3a deden zowel BKC als Animo II wat van ze verwacht werd. BKC rekende af met Swift IV (53) en Animo II deed de kleine kans, die AKC nog had definitief in rook ver vliegen (92). Vedo Hl was ook voor Zuidwesters III geen partij (1 10). De situatie in deze afdeling is nu zo, dat de voor BKC laatste wed strijd tegen Animo II de ploeg uit Breskens de titel kan opleveren. De stand aan de kop: BKC 21 uit 13 en Animo II 18 uit 11. In 3b waar de kampioen reeds lang bekend is, speelden, omdat in deze afdeling anderhalve competitie ge speeld wordt, Olympia II en VZOD n tweemaal tegen elkaar. Beide wed strijden, die elk een uur duurden, was Olympia n de sterkste. Het werd 7—2 en 5—0. VZOD n bleef dus itloos op de onderste plaats, klas 3c is Scampolo II de kluts helemaal kwijt. Na de nederlaag van vorige week leden de reserves uit Zaamslag andermaal verlies, nu te gen Zeelandia H (03). De schade door deze nederlaag bleef beperkt want ook nummer twee van de rang lijst WKV kwam met lege handen uit Terneuzen terug Luctor n zege vierde met 30. Door deze mïsstap- Advertentie j DAUPHINE LUCHTVERING PRIJS V.A. 5650,- pen van de leiders nam de span ning weer behoorlijk toe in deze klas. De stand: Scampolo II 16 uit 12, WK V 15 uit 13: Zeelandia H 14 uit 13; Luctor II 13 uit 12; Tjoba III 13 uit 13; Blauw Wit II 3 uit 12. VERDIENDE OVERWINNING Feijenoorders Walhout en Veldhoen faalden Het Nederlands B-elftal heeft zondag in Luxemburg met 31 gewonnen van de Luxemburgse ploeg. Ondanks deze ongetwijfeld verdiende over winning heeft de wedstrijd echter voldoende teleurstellingen opgele verd om er lang over na te praten. De Nederlandse verdediging bleek hier liet zwakste punt van de ploeg door het feit, dat spil Walhout een volkomen off-day had en linksback Veldhoen ook al niet in zijn normale vorm stak. Daardoor werd de taak van de kant- halfs De Koning en Muller bijzonder zwaar. En hier lag één van de plus punten van de wedstrijd, want de Ajac-ied Muller speelde een technisch bijzonder knappe en rustige wed-, strijd en het was bepaald zonde, dat hij in de tweede helft geblesseerd raakte. Het binnentrio, bestaande uit de scherpschutters Kerkhoffs, Henk Groot en Henk Janssen, kwam nu medé door het falen van de ach terhoede niet tot zijn recht. Voor al in de tweede helft liepen deze speerpunten door de trage op bouw van de aanval herhaaldelijk 1 in de buitenspelval, die dankbaar door de Luxemburgers werd hanteerd. Reeds kort na het begin hadden de Nederlandse scherpschutters hun vi sitekaartje gepresenteerd, maar de harde schoten gingen meestal net over de lat. Het eerste doelpunt viel in de 25ste minuut toen Bosselaar haarscherp voorzette en Kerkhoffs met een prachtige kopbal scoorde. Vier minuten later was het weer raak, toen Bosselaar opnieuw scherp voorzette en Janssen scoorde, 02. Bosselaar had zelf bepaald weinig geluk toen hij een keihard schot door de paal gekeerd zag. Na de rust kwam Luxemburg met een gewij: de voorhoede in het veld. die meer stootkracht bleek te bezitten. Geheel tegen de verhouding in was het in de 19e minuut Nederland dat de voorsprong vergrootte. Bosselaar loste een hard laag schot waar de keeper overheen dook. De Luxembur gers bleven echter doorvechten. Na het uitvallen van Muller trok Bosse laar zich in de verdediging terug en er Jtwamcn nog maar zelden gevaar lijke momenten voor de Luxemburg se veste. Een niiuuut voor tijd kon Dimmer eindelijk een tegenpunt sco ren, 31. Faas Wilkes mocht dan nog niet eens zijn topvorm bereiken, toch was hij een voortdurend gevaar voor de Belgen. Hier speelt hij de keeper volkomen uit balans en gaat hij weer één van zijn treffers scoren. (Foto P.Z.C.). Inleg K.N.V.B.-toto is bijna 4,25 ton - 305.530 deelnemers De bruto-inleg van de K.N.V.B.-toto bedroeg 424.115, waarvoor 305.530 deelnemers zorgden. De eerste prijs is 103.910 en de tweede 44.530. Er kwamen 10 meldingen binnen van 14 punten, alsmede een groot aantal van 13 punten. Duits elftal versloeg Zwitserland met 4-0 Het Westduitse elftal heeft zondag in Bern met 40 gewonnen van Zwitserland. Bij de rust leidden de Duitsers met 1—0. Uitslagen Engelse league De uitslagen van de zaterdag voor de Engelse league gespeelde wed strijden, die in de pool zijn opgeno men, luiden: eerste divisie Birming ham CityLeeds United 2-0; Black burn RoversPreston North End 1 4 BlackpoolManchester City 1 —3 Bolton WanderersSheffield Wednesday 10 EvertonArsenal 31FulhamNottingham Forest 31 Luton TownWolverhamp ton Wanderers 15 Manchester UnitedLeicester City 41 New castle UnitedWest Ham United 0 0 Tottenham HotspurBurnley 11West Bromwich AlbionChel sea 13. Benjamin Fisher brengt Keres weer nederlaag toe Bobby Fisher was zaterdag de held van de vijftiende ronde van het kan didatentoernooi. In deze ronde, waar in de spelers voor de derde maal te gen elkaar uitkwamen, herhaalde Fisher zijn prestatie van het begin van het toernooi door de Russische grootmeester Keres tot zaterdag leider in de algemene rangschikking te verslaan. Na een strijd die meer dan drie uur duurde, gaf Keres zich bij de 27ste zet gewonnen'. Door deze opzienbarende nederlaag werd Keres achterhaald door Tal, die met Smislov remise overeenkwam. De Zuidslavische kampioen Gligoric koos tegen Benkoe een scherpe va riant van de Tan-ascli-verdediging. Benkoe verdedigde zich echter koel bloedig, vereenvoudigde de stelling en stuurde regelrecht op remise aan. Olafsson speelde tegen Petrosjan 'n buitengewoon goede partij. De IJs landse grootmeester, die vrijwel, steeds zijn partijen sterk opzet, maar in het middenspel meestal faalt, hield ditmaal het hoofd koel en verdedigde zich in het Nimzo-In- disch uitstekend. Langzamerhand kreeg de IJslander de beste troeven in handen en kort voor het afbre ken na vijf uur spelen kwam hij een pion voor. De uitslagen luiden SmislovTal KeresFisher 01 Pe trosjanOlafsson, afgebroken; Ben koeGligoric VzVz De uitslagen van de zestiende ronde luiden Tal (Rusland)Gligoric (Z.- Slavië) afgebroken Olafsson (IJs land)Benkoe (statenloos) Yz Fisher (Ver. Staten)Petros jan (Rusland) afgebroken Smislov (Rusland)Keres (Rusland) Yz V'. Na de zestiende ronde luidt de stand: 1. Keres 10,5 pnt. 2. Tal 10 pnt. en 1 afgebroken partij 3. Petros jan 8V2 pnt. en 2 afgebroken partijen 4. Gligoric 8.5 pnt. en 1 afgebroken partij 5. Smislov 7 pnt.6. Fisher 6.5 pnt. en 1 afgebroken partij 7. Benkoe 6 pnt.S. Olafsson 4 punten en 1 afgebroken partij. 1292. Een klein, ogenschijn lijk onbeduidend incident had onverwachts de ver raderlijke en eerzuchtige aspiraties van de heer Zo- rin en zijn compagnon doc tor Drago aan het licht ge bracht en ondanks de fa natieke vechtlust van hun volgelingen sloegen Val Marians politiemannen en luchtmachteenheden in verbazend korte tijd elk verzet neer. De revolutie was mislukt en er bleef de aanstichters weinig anders over dan hun heil in de vlucht te zoeken. In grim mige stille woede of luid ruchtig tieren en schelden, al naar gelang hun aard, keken de ontnuch terde rebellen de schepen van hun vluchtende leiders naVoor zulke verraders hadden zij hun leven op het spel gezetHet leek onmogelijk, dat de luchtpatrouilles van de G.P. de ruimteschepen ongehinderd zouden laten ontsnappen. En bet duurde ook niet lang of een tweetal der gevreesde „storm- schepen" dook uit de wolken neer op de vluchtelingen. In hun koepel bestierven doctor Drago eu de woud-be keizer van Valeron schreeuwend het schier van angst Nederland scoorde zonder moeite tegen Belgen (Slot van pag. 3) tikje naar Wilkes. Bijna op de lijn trachtte Wauters nog te redden. Het was echter te vergeef se moeite. En voor de zevende maal haalde Nicolay even later de bal uit zijn doel. Onsportief gefluit Inmiddels had Jurion, met een bijzón der pijnlijke wond aan het scheenbeen het veld verlaten. Ruim een kwartier speelden de Belgen met tien man. Plotseling kwam invaller Delire tus sen de lijnen. Volkomen terecht maakte aanvoerde Cor v&n der Hart arbiter Kelly erop attent, dat tevoren was overeengekomen dat slechts tot de 44e minuut van de eerste helft conform de F.I.F.A.-reglementen één veldspeler mocht worden vervan gen. Zo terecht als het ingrijpen van Cor van der Hart was, zo volkomen ten onrechte was het gefluit van en kele toeschouwers. Cor van der Hart kon toch moeilijk weten dat vol komen in strijd met de getroffen re geling borisdcoach Elek Schwarz zijn „Belgische collega" Havileck ge- nadiglijk had toegestaan, toch nog maar een invaller in de strijd te brengen Overigens, niet alleen Van dei' Hart was verbaasd, ook invaller Delire had dit stellig niet verwacht, want toen de overeenstemming tussen de beide bondscoaches was bereikt, moest de „Olympic'-speler in grote haast zijn „uitgaanskostuum" weer verwisse len voor de zwarte broek en het 10de shirt Zeven-nulde eindstand scheen be reikt. Coppens schoot nog een keer tegen de lat en zelfs deze wedstrijd scheen het einde van de klassieke nachtkaars te gaan krijgen. Maar opnieuw zorgden de Nederlanders voor een aangename verrassing. Het was, zoals gezegd, Jan Klaassens die tot grote vreugde van zijn teamge noten voor het achtste doelpunt zorg de. Piet van der Kuil gebruikte een moei lijke kans die Wilkes hem in de 40e minuut bood bijzonder dankbaar (9- 0). „Tien - tien - tien" klonk het van de tribunes en pas nadat de luid- spi'ekers een vriendelijk, doch heel dringend verzoek hadden gedaan, zo als dat zeer neutraal genoemd werd ..zich van opmerkingen ten aanzien van de stand te onthouden", keerde de rust terug. In de 42e minuut was het invaller- linksbuiten Delire die, nadat Rik Cop pens zich eindelijk eens van „terriër" Jan Notermans had ontdaan, tenmin ste van dichtbij de sprcelvwoordelij- ko eer voor België kon redden. (Advertentie) BABY ZEPHYR DETECTIVE-ROMAN DOOR BERKELEY GRAY Het telegram leek erg op een val, waar Penny direct ingevlogen was. Zonder zich een ogenblik te bedenken zou het meisje naar het Paddington station gegaan zijn en had de trein naar Oxford genomen. ..Hoe kon ze zo 6tom zijn! dacht Joy. „Dat ze ons niet eerst even opgebeld heeft!' Een ritselend geluid achter haar deed haar opkijken. Net op tijd om te zien dat een man, met uitgestrekte armen op haar toesprong. XII -Waarom kunnen vrouwen nooit op één plaats blijven?", vroeg Norman zich af terwijl hij op de stoep van het grote huis in Drakeley Close stond. De Jaguar stond aan de kant van de weg maar Joy was in geen velden of wegen te zien. Er kwam geen antwoord op zijn bellen, de be woners van de bovenfat moesten ook uit zijn. Hij herinnerde zich nu dat Penny hem vertelde had dat het za- waren die overdag nooit thuis waren. Maar waar was Joy ge bleven? Ze had hem beloofd voor bet huis op hem te wachten, en hij begon zich bezorgd te maken. Het was niets voor haar iets anders te doen dan af gesproken was. Hij nam zijn sleutels uit z'n zak en liep er mee naar de voordeur. Er was toch niemand die hem zien kon, en al zou er iemand geweest zijn, wat dan nog! Hij wilde niet achterom door de tuin lopen, bang dat het te lang zou duren. Na drie mislukte po gingen gleed de sleutel de vierde keer in net slot. Hij opende de deur en ging naar binnen. Alles was rustig; op het tafeltje stond alleen een vaas met bloemen naast een zilveren blad. „Pixiel", riep hij. Maar er kwam geen antwoord. Hij riep weer, dit keer Penny's naam. Weer bleef alles stil. Met een bezorg de uitdrukking op zijn gezicht liep hij de zitkamer binnen maar in de deur bleef hij stokstijf staan, fn de kamer heerste een volkomen chaos. De laatjes van het bureau waren opengetrokken en de inhoud lag over al op de grond verspreid; ook op het bureau zelf lagen allerlei papieren door elkaar. Het was duidelijk dat iemand in grote haast elk laatje door zocht had. Conquest werd nu nog bezorgder over Joy. Zij had dit natuurlijk niet ge daan. Maar wie had het dan wel ge daan en wie zou haar binnengelaten hebben. Vlug liep hij door naar de volgende kamer. Het was de slaap kamer van Penny, zeer smaakvol en vrouwelijk ingericht. Alles stond hier op zijn plaats, dus verspilde Norman geen ogenblik tijd, maar liep recht door naar de slaapkamer van Roger Appleton. Hier lag ook alles onder steboven, maar er was nergens een spoor van Joy te bespeuren. Conquest's bezorgdheid sloeg nu over in daadwerkelijke angst. I-Iij liep door naar de badkamer die was leeg naar de logeerkamer ook leeg. Nu rende hij naar de koldordeur, die zoals een paar uur geleden, op slot was. Weer nam hij zijn sleutelbos uit zijn zak en deed de deur open. Er brandde licht in de kelder. Zijn hand gleed naar de revolver die. hij, voor hij van huis ging, bij zich gestoken had. „Is er iemand beneden?", riep hij. Maar in die stilte hoorde hij een zacht geschuifel. Er was dus iemand n de kelder! Conquest liep vlug de trap al. Zijn zenuwen waren tot het uiterste ge spannen en hij hield de revolver in zijn hand. Beneden aan de trap bleef hij staan. Alle lichten waren waren op, maar er was niemand te zien. Zijn scherpe ogen zochten de hole kelder af. Ér waren genoeg plaatsen waar iemand zich zou kunnen verschuilen. „Kom onmiddellijk tc voorschijn!" riep Norman. Er volgde echter geen antwoord. Wel hoorde hij weer het zachte schuifelen. Het kwam uit dc donkere hoek waar het bureau stond. Het was duidelijk dat de indringer hier ook geweest was; alle papieren uit het bureau la- Sen over de grond verspreid, onquest liep vlug naar de plek waar het geluid vandaan kwamcn zijn hart stond bijna stil toen hij daar ie mand in een grote deken opgerold zag liggen. Zelfs het hoofd was niet te zien, „Hemel nog an toe!" Conquest haalde vlug zijn zakmes voor dc dag, sneed de touwen door en rolde dc deken terug. Terwij] hij daarmee bezig was hoorde hij moei lijk ademhalen. Het gezicht van Joy kwam te voor schijn on even Inter ook haar hool'd cn schouders. Haar ogen waren met bloed doorlopen en haar hele gezicht was gezwollen. Conquest vloekte. „Pixie, mijn lieveling!" fluisterde hij hees. „Stil maar", fluisterde zo terug. „Er is niets met me heb het alleen een beetje benauwd. Maar wat ben ik blij dat je hier bent, Norman! Hoe kwam je zo laat?" Haar rustige manier van spreken was voor hem een grote opluchting. Toch was er een koud en gevaarlijk licht in zijn grijze ogen toen hij haar aankeek, „Wie hoeft dit gedaan?", vroeg hij, terwijl hij haar optilde en naar de leunstoel droeg. „Pixie! Wie heeft dit gedaan?" „Ikik weet het niet". Bezorgd onderzocht hij haar. Geluk kig was er niets gebroken. „Schei alsjeblieft uit, Norman!", zei ze. „Je hoeft me heus niet als een dokter te onderzoeken. Mij mankeert niets, ik ben alleen een beetje buiten adem. Dat gaat zo over", „Gelukkig", zei hij, haar nog altijd bezorgd aankijkend. „Ik zal het me zelf nooit vergeven dat lk je hier al leen heb laten heengaan". „Jij kon hier niets tegmi doen. Ik was de stommeling", antwoordde ze di rect. „Je wordt ziedend als je hoort hoe stom ik gedaan heb". „Maar was is er dan gebeurd?" „Ik stond in de gang en had net dat telegram gelezen„Ineens hield ze op en leunde naar hem over. „Nor man! Penny is verdwenen! Ik geloof geen ogenblik dat haar vader dat te legram gestuurd had „Noch Penny, noch een telegram In teresseren me op het ogenblik, wat is er met jou gebeurd?" „Dat begon ik je net te vertellen Toen ik het iclegram gelezen had hoorde ik een geluid achter me en toen ik opkeek zag ik een man op me toespringen. Wat ben ik stom ge weest om mezelf aan zoiets bloot te stellen!" „Wat voor een man was het?" -Dat weet ik niet. Hij greep me van achteren ik kon ziin gezicht niet zien". .Toy rilde nog bij de gedachte. „Hij was erg sterk en behandelde me niet bepaald zachtzinnig. Ik vocht als een wilde kat, maar het hielp niets. Hij zei geen woord. Norman, maar ik hoorde hem zwaar ademha len. Ik heb zijn gezicht kapot ge krabd maar ik kon niet loskomen. Hij pakte me op en bracht mo naar dé zitkamer waar hij me in de deken rolde; hij moest op me gaan zitten om me op de grond te houden". „Ga doorzei hij gespannen, toen ze ophield met praten. „Meer niet. Hij haalde een touw te voorschijn en bond me er mee vast. Toen hij me eenmaal in de deken had kon ik me haast niet meer bewegen en toon hij dat touw om me heen gebonden had was ik helemaal hul peloos. Daarna bracht hij me naar beneden". „En toen??' „Toen hoorde ik hem naar boven lo pen en de deur achter zich dicht smijten". „Dat heerschap moet vlug gehandeld hebben", mompelde Norman. Giveel tijd had hij niet. Hij kan nog maar een minuut of wat weggev zijn toen ik hier aankwam. Gelukkig da.1 je me opgebeld had. anders had je hier urenlang kunnen liggen". (Wordt Vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 6