GOUDBAND GEBRUIK ÉCHTE KOFFIEMELK! smeltend van smaak LEZERS SCHRIJVEN Echte koffiemelk is: FRIESCHE VLAG Friesche Vlag Goudband. Vlinderlicht smeerbaar 't Is goed tafelen met PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 1 OKTOBER pc hi De Oosterschelde open? „Houdt de Oosterschelde open" zegt or althans vraagt de Defensie-Com missie van de Westeuropese Unie over de maritieme defensie, in een on langs verschenen rapport. Indien er ooit oorlog komt, gaan het eerst onze havens er aan; het behoud van West- Europa zal dan afhankelijk zijn van open havens en een van de beste daarvan is de Oosterschelde. Er zijn gelukkig ook nog wat minder droevige beweegredenen om dit ge deelte van het Deltaplan nog eens te herzien. Een daarvan is de recreatie, daar wordt tegenwoordig graag zo druk mee geschermd en het Deltawerk noemt het stellig als een winstpunt. Maar zijn die gedeeltelijk zeer diepe roetwatermeren, bedreigd door de er achter liggende industrie-gebieden van de Roer, die er al hun vuil zullen «puien, wel te verkiezen boven het stromende zeewater met zijn prach tige getijde-beweging Dit levende water van de Zuidhollandse en Zeeuwse stromen is uniek in Europa. Het zeilen en (sport)-vissen wordt er steeds meer beoefend, Belgen en En gelsen hadden het allang ontdekt en ook de Nederlanders zijn nu eindelijk van het zoute water niet meer weg te slaan. Andere winstpunten zijn, behalve de bekende als behoud van de oester- en mossel-cultures 1) de mogelijkheid om Zeeland reeds dadelijk de hogere dijken te geven die het voor zijn veiligheid verlangt: veilige dijken langs de gehele Ooster schelde. 2) behoud van een belangrijk deel van het paai- en broedgebied voor de Noordzee-visserij. Dit is van groot belang voor alle landenlangs de Noordzee, die naar men mag aanne men in haar visrijkdom bedreigd wordt door de afsluiting van onze stromen. 3) behoud van een gebied van onge ëvenaarde schoonheid. Men heeft het onlangs weer eens zo goed kunnen beleven bij de vlootschouw van de Yerseker vissers: wij gaan iets opge ven dat door niets ook maar bij be nadering te vervangen is. Het is nog niet te laat, maar wel hoog tijd om gezamelijk aan het werk te gaan. E. J. Zeeger? Amsterdam-C. Keizersgracht 739. Post in Australië Uw Australische correspondent maakt het in zijn stukje „De „Post" met vele zorgen is zorgeloos toch wel een beetje te bont. De Australi sche post kan natuurlijk niet verge leken worden met die in Holland. De problemen zijn daarvoor te uiteenlo- iend. Bijvoorbeeld de huizen liggen .der veel verder van elkaar. In Hol land zijn de deuren of de brievenbus sen 8 meter van elkaar. Hier in Australië in een tamelijk bewoonde wijk minstens 25 meter. Ruw ge schat is het huis zo'n 10 meter van het voorhekje, dat is heen en terug 20 meter. Dat betekent dus dat de postbode in Australië 5% keer meer afstand moet afleggen als zijn Hol landse collega, indien dr. Leo van t Hart zijn post aan de voordeur afge leverd wil zien. In Melbourne kregen we de post 2 maal per dag, maar hier in Mount Isa en waarschijnlijk in vele andere „dun bevolkte plaat sen" 1 maal per dag wat m.i. heel goed te begrijpen is. Dat het pakje nat geregend is, is de heer Leo van 't Hart zijn eigen fout, er zijn genoeg en hele leuke brieven bussen te koop waar ook een ruimte gelaten is voor een pakje te leggen en als Leo van 't Hart een hamer en een zaag wil gebruiken kan hij er zelf eentje maken. Door de grote route en met altijd ideale verbindingen zal de post wel eens een keertje later zijn dan eigen lijk verwacht wordt en als het mee loopt misschien wel eens vroeger. Ik vind dat niet erg en begrijpelijk. Maar dat de post net allemaal even gemakkelijk opneemt is absoluut niet waar. Ik heb werkelijk respect hoe de post hier vele problemen weet op te lossen die zo typisch Austra lisch zijn. Wij krijgen uw krant toegestuurd van familieleden en hebben natuur lijk nog veel belangstelling voor het wel en wee van onze provincie. Wij zouden graag wel eens naar Zeeland terug willen komen, maar dan alleen voor een bezoek. Het emigreren is ons reuze meege vallen en wij hebben het uitstekend getroffen. M. J. van Kerkvoort. Mount Isa Queensland (Austr.). Kunst in Middelburg Er is een tentoonstelling van de Zeeuwse Kunstenaarskring in het zo stille Schuttershofstraatje verstop te Kustmuseum. En wat is daar dan? Wel 'n 63 schilderijen, die willen ge tuigen van het beeldend vermogen, van de creatieve potentie, die de Schepper elk mens heeft mee gege- ven. Door kleur, vorm, lijn en door com positie en dan uitgevoerd in diverse moderne technische mogelijkheden heeft het innerlijk leven van die schil ders gestalte gekregen, is het zicht baar geworden. En niet alleen om 't mooie, maar heel dikwijls door de diepere beteke nis, de zeggingskracht, eigenlijk de geesteshouding, is het rustig beschou wen van zo'n kunstwerk een beleve nis. Wel, wel! Even moeite doen omdat te verwerken in een wereld van veel spijkerbroeken, petticoats, patates frites en roomijstoeters. Doe niet zo stom! Dacht je nu heus, dat wij daar genoeg van hadden Niks. hoor! We vinden het wat fijn als onze tekenleraar er ons naar toe brengt en tracht ons beeldende kunst te leren zien. Jammer, dat naar ik hoor, onze ouders nog al verstek laten gaan en het lijkt alsof deze tentoon stelling alleen voor vreemdelingen is; dus buiten de bevolking omgaat. Nee hoor! De Zeeuwen komen nog wel (Goes trok zo juist 5000 bezoe kers, sieraden en schilderijen). En bovendien isi er het prachtige voor- Ingedikt: dus méér vasta melkbestand- delen en daardoor Handig: een klein scheutje zó uit de fles klaart Niets te koken of op te warmen, dus geen last van overkoken of aanbranden. Voordelig: eenhoogpereentage vaste melk- bestanddelen £26 t/m 31%) en daardoor voordelig in bet ge- bruik.Bovendien: eenbesparing aan gas of electriciteit èn tijd! Houdbaar: mits koel en donker bewaard, blijft een geopende fles enkele dagen goed. de fles waar méér in zitl heeft 31 (het hoogste percen tage) vaste melkbestanddelen. Daarom is Goudband de beste en voordeligste koffiemelk. Het beste recept voor de lekkerste filterkoffieheet water of hete melk opschenken en dan een klein scheutje Goudband. Zo komen smaak en aroma vol maakt tot hun recht. Verkrijgbaar in: flessen van 1/4 liter 270 gr.) f 0.50 1/2 liter S40 gr.) f 0.87 1 Uter (lOSO gr.) f 1.57 beeld door de overheid, die metter daad steunt, evenals de coulance van de pers. Middelburg. X. Stadhuistoren In uw blad van de 19e dezer staat dat het Middelburgse stadhuis door tientallen brandbommen werd ge troffen. Dat is onjuist. Het gebouw heeft ongerept de verschrikkingen van die dag doorstaan evenals het zo kostelijk oud-archief uwer stad. Had ik dit laatste geweten, ongetwijfeld zou ik met behulp van anderen deze schat hebben weten onder te bren gen in de sociëteit „De Vergenoe ging" die eveneens behouden bleef. Santpoort Waarnemer van die dag Noot van de redactie. In het be wuste stuk wordt gememoreerd, dat tientallen brandbommen in Middel burg hun verwoestend werk hadden gedaan. Duinvorming In mijn ingezonden stuk van 19 dezer komt een zetfout voor. Het jaartal 1898 moet Zijn 1878. Dit verschil van 20 jaren maakt ten aanzien van de duinaanwinning een verkeerde in druk, terwijl de autoriteit die bedoeld document tekende in 1898 niet meer in leven was. Cadzand, L. Bootsgezel. Twee mannen overvielen dertienjarig meisje (Van onze correspondent). Op weg naar de huishoudschool te Reuver is het dertienjarig meisje A. G. uit Swalmen gisteren door twee mannen in de bossen op de Reuver overvallen. Het meisje werd van haar rijwiel gesleurd, waarna de onverla ten haar in het bos sleepten. Op het naderen van een andere wielrijder lie ten de daders het slachtoffer in de steek en namen de vlucht. Onmid dellijk nadat de politie van deze aan randing op de hoogte was gesteld is met behulp van een speurhond de omgeving van de plaats van de over val afgezocht. Resultaat heeft dit on derzoek tot dusverre nog niet opge leverd. #De Britten hebben het zes hectare me tende, ommuurde terrein waar hun diplo matieke missie in Peking 99 jaar gehuisvest is geweest, aan de Chinese autoriteiten overgedragen. De Chinezen hebben het terrein nodig voor het uitvoeren van hun modemiseringsplannen. De Britten heb ben inmiddels een nieuw gebouw ge kregen. Altijd vers. Altijd smeuïg. Zomer en winter heerlijk smeer baar... smeltend op de tong. Dat is Rama. Maar Rama is dan ook bereid uit de allerfijnste en kostbaarste grond stoffen. Daarom heeft Rama zoveel voor op gewone marga rine. En daarom is Rama zijn prijs dubbel en dwars waard. 51 CENT PER PAKJE

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 14