Zierikzee raamt voor 1960 een tekort van 140 mille Zeeuwse Almanak Pracht handen „HEDENESSE" HEEFT 00K PLAN VOOR VOLWASSENENCENTRUM 'jout MELKVERBRUIK IN ZEELAND MET 10 PROCENT AFGENOMEN PD-C0NTR0LEUR BALKENENDE NAM AFSCHEID TE GOES Agenda PROVINCIALE ZEÈUW8E COURANT WOENSDAG 80 SEPTEMBER 1959 GEMEENTEBEGROTING AANGEBODEN Bouw .zuiveringsinstallatie mogelijk nog dit jaar De gemeentebegroting van Zie rikzee voor 1960, die B. en W. dinsdagavond aan de raad heb ben aangeboden, sluit met een tekort van 140.000,Hoewel de financiële positie van de ge meente nog verre van rooskleu rig kan worden genoemd, is het geraamde tekort in vergelijking tot vorig jaar toch 60.000, minder. De gewone dienst geeft een totaal aan uitgaven te zien van 2.571.265,39 en aan inkom sten van 2.431.265,39. Voor de kapitaaldienst zijn deze cijfers als volgt: uitgaven 14.867.224,76, ont vangsten 12.991.345,74, dus 'n nadelig slot van 1.875.879,02. In de toelichting die B. en W. op deze begroting geven, spreken zij hun bezorgdheid uit over de te verwach ten regeling betreffende de financiële verhouding tussen rijk en gemeente. Het college baseert deze bezorgdheid op het nog ontbreken van mededelin gen omtrent de percentages der uit keringen uit het gemeentefonds. Bij de samenstelling van de begroting heeft het college zich dan ook be paald tot de cijfers zoals die golden voor de noodregeling, van toepassing tot en met het begrotingsjaar 1958. Aangaande het eigen belastinggebied, meent het college het uitgestippelde beleid van de regering in deze niet te kunnen volgen, omdat de tarieven van de gemeentelijke belastingen voor Zierikzee al boven het gemid delde landelijke peil liggen. De op brengsten van haven-, kade en lig gelden is vorig jaar te hoog geschat, zodat nu 5.000,minder op de be groting is gebracht. De opbrengsten van de rioolbelasting en reinigings rechten werden daarentegen 1000, tot 1300 hoger geraamd. Bij de indiening van de begroting voor 1959 werd reeds gewezen op de noodzakelijkheid om de trekker-man- schappenwagen van de brandweer te vervangen. Thans wensen B. en W. zo spoedig mogelijk voorzieningen te treffen. De mogelijkheid zal worden onderzocht in hoeverre een nieuwe trekker-manschappenwagen, annex nevel-tank voor de brandweer-outilla- ge bruikbaar is. Straatverlichting Verschillende malen reeds is de on voldoende straatverlichting op be- T"'"95" Hamea-Gelei Emalde punten in de stad ter spra- ce gebracht. Het advies van de commissie voor de straatverlich ting heel't B. en W. doen besluiten voor 1960 hiervoor gelden uit te trekken. Gedacht wordt aan uit breiding van do verlichting van het Kraanplein, de Melkmarkt, hoek Maarstraat-Verrenieuwstraat-Bed- deweeg, einde Weststraat, Varre- markt, Touwbaan en Wandeling. Naar verwacht wordt zal het aan brengen van deze verlichting een bedrag van 3500 vragen, terwijl het aanbrengen van verlichting op de industrieterreinen een 15-tal lichtmasten zal hier worden ge plaatst een bedrag van 10.900 vergt. Tenslotte zullen In de wo ningbouwwijken betere voorzienin gen omtrent de verlichting moeten worden getroffen. De bijdrage in het exploitatietekort van het Zweedse Rode-Kruiszieken- huis -voor 1959 werd geraamd op 3,75 per inwoner. Op advies van de administrateur is dit bedrag voor 1960 tot 3,per inwoner terugge bracht. Het zwembad dat in juni in gebruik werd genomen heeft in een jrote behoefte voorzien. Er werden in' totaal 29090 kaartjes verkocht, ter wijl 230 personen een - abonnements kaart bezaten. B. en W. ontveinzen zich evenwel niet dat 1959 een top jaar genoemd kan worden. Het col lege zegt in de toelichting zich te zul len beraden over het treffen van voorzieningen, aan het zwembad, die de accommodatie nog zullen verbete ren. Woningbouw De toewijzing en de bouw van de wo ningwetwoningen verlopen, aldus B. en W., zeer onbevredigend. De bouw van de 20 woningwetwoningen waar voor na veel moeite vergunning werd verkregen, kon nog nimmer worden verwezenlijkt. Bij de gehouden open bare aanbesteding door de woning bouwvereniging „Beter Wonen" is namelijk gebleken, dat de laagste ïn- schrijfsom nog aanzienlijk uitgaat boven de toegestane prijs. Door be zuinigingen aan te brengen aan de te bouwen woningen hopen B. en W. spoedig tot een resultaat te geraken. De plannen tot bouw van midden standswoningen bleken in verband met de exploitatie niet uitvoerbaar te zijn. B. en W. van Zierikzee zijn thans reeds bezig pogingen in het werk te Btellen ook voor 1960 een aantal woningwetwoningen te mogen bouwen. Wordt hiervoor toestemming verkregen, dan overwegen B, en W. of de bouw van één of enkele comple xen bejnardemvoningen mogelijk is. Ten aanzien van de eerder genoemde (Zie slot pag7 kol4) WELLICHT IN 1961 GEREED Zeeuwse Collecte ook voor muziekinstrumenten? Uit de opbrengst van de jaarlijkse Zeeuwse Collecte die ditmaal van 5 tot en met 11 oktober wordt ge houden zijn al vele lofwaardige initiatieven bekostigd. Zo werden in de afgelopen zomer in het vormings centrum te Hedenesse vakantiewe ken voor vermoeide huisvrouwen ge houden en voorts gelden beschik baar gesteld voor het Anjerfonds ten behoeve van jeugd- en cultureel werk. Hiernaast wil men nog een aantal langdurig bedlegerige patiën ten verrassen met een vakantiereisje met het Itode-Kruisschip „J. Henri Dunant". Verder is een plan in voor bereiding de Zeeuwse harmonie- en fanfareverenigingen, die hun instru mentarium moeten vernieuwen, een bijdrage in de kosten te verlenen. Hierover werden tijdens een pers bijeenkomst te Middelburg mede delingen gedaan door mr. J. F. Hornstra, diréeteur van de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk. Betreffende de laat ste subsidie wordt gedacht aan een bijdrage van tien procent. De finan ciële consequenties hiervan worden nog onderzocht. Mochten deze te hoog zijn, dan kan een maximum bijdrage worden vastgesteld. Beslissingen dienaangaande zijn evenwel nog niet genomen. VAN TOT ZOEVEND EN RONKEND. Zoevende auto's en ronkende moto ren zullen zaterdag a.s, over Schou- wen-Duiveland snorren voor een ral ly, die 75 kilometer kris kras over het eiland voert. Bruinisse is de plaats, waar het startschot wordt ge lost en de winnaars bij de finish fees telijk worden ingehaald. Feestelijk is ook het karakter van de gehele tocht. Want deze is uitgeschreven door de firma R. Boltje en Zonen te Zwolle, die te Bruinisse drie Delta werk envervroegd heeft kunnen op leveren. De aanleg van de werkha- ven, de bouwput voor de schutsluis en de toegang tot die sluis, annex- vissershaven neeft minder tijd ge kost dan men er vorig jaar voor had uitgetrokken. Vorige week donder dag kon de aannémer een punt ach ter dit werk zetten en het geheel een week eerder dan gepland, opleveren. Een reden om te vieren! Met me dewerking van de motorclub „Sparta" uit Zierikzee zal men daarom een oriënterings-puzzelrit KWESTIE Bezorgers van ochtendbladen zijn matineuze lieden voor dag en dauw trekken zij er op uit om uio en onze P.Z.C'. zoveel mogelijk in heel de pro vincie tijdig in de brievenbussen ie deponeren. Ook in Goes. Over het algemeen wordt die vroege bezorging ook daar op prijs gesteld, maar in dit geval geldt eveneens het aloude gezegde over al die hoofden en dl die zinnen. Dat ondervond één onzer bezorgers, toen hij op een be paald adres op een goeie morgen zo'ri vijf minuten later kwam dan ge woonlijk. Bittere verwijten moest hij hóren, want... de heer des huizes v:as er te laat door op zijn werk ge komen Die liet zich, zo bleek, roek- ken door het gerammel van de brie venbus. Zoveel hoofden, zoveel zinnen. Drie dagen later kwam onze man op, een arid,er adres en daar, vond hij een briefje op de deur geplakt met liet volgende verzoek „Gelieve' de brievenbus voorzichtig te behande len. Wij rooi den wakker". Rammelen, of niet rammelen. Dat is voor onze Goese bezorger nu de kwestie verrijden, die ook voor particulie re deelnemers gastvrij openstaat. Start en prijsuitreiking krijgen een Deltakarakter in het nieuwe café-restaurant ,,Bru"p waar men zich tegelijkertijd de geserveerde mosselen goed zal laten smaken. PROFETIE. En nu we het toch over mosselen en Bruinisse hebben: in september heeft de mosselvloot daar niet zo bar veel produkten afgeleverd. Maar dat zal in oktober anders worden, zo weet men uit Bruinisse te melden. De voorspellingen vertellen, dat in hét begin van de maand, die morgen in gaat, driekwart van de kwekers aan de leveringen zal deelnemen. En men grondt deze „profetie" op de zoge naamde D.-kwaliteit. Een vakterm, die zoveel betekent als een prima mossel met een hoog visgewient en een kleine schelp, wat de herkomst van de mosselen betreft: de helft wordt gehaald van percelen in de Grevelingen en het andere deel zoekt men hogerop, in de Waddenzee. VISGELD De visclub „Geduld Overwint Al les" uit Axel heeft tijdens de be- 1 vrijdingsfeesten een hengelwed- strijd met een filantropisch doel georganiseerd. Niet dat de '175 visliefhebbers dit bij het uitwer pen van hun lijntje dadelijk heb ben gemerkt. Nee, ieder dacht toen eigenlijk, dat het weer eens een keertje tegen zat. Want maar 19 van hen kregen iets aan de haak Toch is de opbrengst van de wedstrijd meegevallen. Het verenigingsbestuur kon de afde lingen van „Groene Kruis" en „Het Wit-Gele Kruis" elk met een bedrag van 180 verrassen. De kruisverenigingen hebben hun dank niet onder stoelen of ban ken gestoken. EN BIGGENHANDEL. In Sïnt-Annaland laat men auto-ral ly's, mosselen en liengelsportvereni- gingeu aan hun lot over en maakt de bevolking zich klaar voor de jaar lijkse biggenmarkt. Traditioneel lo pen op de eerste zaterdagmarkten de kleine varkens weer zenuwachtig snuffelend en knorrend op het markt plein om er eventueel van eigenaar tc verwisselen. Hun aantal wordt de laatste jaren echter voortdurend klei ner. Mede door de vakantieweken van vermoeide huisvrouwen in het vor mingscentrum Hedenesse is bij het ViRGiNU UO. i CIGARETTES Deens schip in Temeuzen te water Zaterdagmiddag aanstaande om 12 uur zal het 3000-tons vrachtschip „Thorkil Lund", in aanbouw bij de N.V. Terneuzense Scheepsbouwmaat schappij, te water worden gelaten. Het schip wordt gebouwd voor reke ning van een Deense rederij. Stichting van bejaarden tehuis in Sas van Gent In de dindsdagavond gehouden raadsvergadering te Sas van Gent werd met 7 tegen 4 stemmen beslo ten om op verzoek van do r.-k. Bond van Ouden van Dagen aldaar, met deze bond in contact te treden over de stichting van een tehuis voor ouden van dagen. Aan het hoofd van de openbare la gere school, de heer J. J. Aarnoutse, werd eervol ontslag verleend. Als zijn opvolger werd benoemd de heer bestuur het plan gerijpt om naast opvolger werd Denoemd de neet het jeugdcentrum aldaar than» ook w! JHe^n SStelïmg^mUé „Zeeuwsch-Vlaanderen 1959" krijgt jeugdcentrum aldaar thans ook een centrum voor volwassenen te stichten. Dit nieuwe centrum hoopt men in 1961 verwezenlijkt te heb ben, aldus verklaarde de vormings leider van Hedenesse, wika De Haan. Uitbreiding De uitbreiding is gedacht achter het huidige gebouwencomplex en zal plaats bieden aan ongeveer dertig veertig personen. Verder zijn er een recreatie- en eetzaal geprojecteerd, die eventueel sa mengevoegd kunnen worden tot één zaal. Naar een financiële re- geling voor de verwezenlijking van deze plannen wordt nog ge zocht. Evenals bij de vorige collecte wordt ook ditmaal een deel van de op brengst besteed aan de bekostiging van de vakantieweken voor vermoei de huisvrouwen. Wanneer de op brengst dit toelaat wil men het aan tal vakantieweken voor 1960 van drie op zes brengen. De kosten be dragen zeven- achtduizend gulden. Ook dit jaar krijgt het Anjerfonds weer een deel der gelden voor haar jeugd- en cultureel werk. Uit dit fonds werd reeds een bijdrage van ƒ1000 verleend voor de restauratie van het Smidsklokje te Oud-Vosse- meer, 250 voor een doventelefoon en ƒ1000 bijgedragen voor een nieuwe muziektent te Zoutelande. Nieuw Een nieuw project is de boottocht voor de chronische zieken met de „J. Henri Dunant". Dit jaar waren 162 aanvragen binnengekomen. Meer dan de helft heeft men moeten afwijzen, omdat er geen plaats ge noeg is, daar do boot slechts voor één reis voor Zeeuwse patiënten be schikbaar is, aldus verklaarde dok ter J. Stumphius, Misschien volgend jaar voor anderhalve reis, hetgeen landelijk gezien voor onze provincie bevredigend is. Twintig procent van de plaatselijke netto-opbrengst wordt evenals vorige jaren voor plaatselijk maatschappe lijk werk beschikbaar *VW*W\'VW\*\*V\*VW\AA Zie voor Zeeuws nieuws ook de pagïna'B 5, 7 en 15 een subsidie van 5 cent per inwoner. De heer H. Stouthamer (gem. be lang) zag evenwel meer nut in een dergelijke tentoonstelling buiten Zeeuwsch-Vlaanderen. Onder dank aanvaardde de raad van de Stijfsel en Glucosefabriek een met de hand geknoopt tafelkleed voor de verga derzaal van B. en W. Raad Krabbendijke stelde begroting '60 vast Tekort van 24.000 uit reserve gedekt In de vergadering van dinsdagavond onder voorzitterschap van burge meester L. Cnossen, heeft do raad van Krabbendijke de begroting voor 1960 vastgesteld. Op de gewone dienst was aanvankelijk een tekort van 24.370,63, dat kon worden gedekt uit de algemene reserve. De raad be sloot evenwel een verhoging van de uitkering per inwoner aan te vragen. Ook de begrotingen voor de burger lijke instelling Maatschappelijke Zorg en het Gemeentelijk Woningbedrijf werden vastgesteld. De heer West- strate verzette zich tegen de post van 100,voor de muziekvereniging en alle verzekeringsposten. In de se dert november 1958 bestaande vaca ture van onderwijzer aan de openba re lagere school werd benoemd de heer J. J. Korstanje te Goes, onder voorwaarde, dat hij uitstel krijgt van militaire dienst. Voorts verleende de raad machtiging aan B. en W. voor het doen van uitgaven, verband hou dende met de aansteling van een on derwijzeres voor het vak nuttige handwerken voor meisjes aan de openbare lagere school. Besloten werd tot aanleg van een nieuwe riolering door de Dorpsstraat en tot' verbete ring van de Johan Willem Frisostraat waarvoor 130.000 nodig zijn en tot welk bedrag een krediet zal worden gevraagd. Het voorstel van B. en W. tot het verlenen van een bijdrage aan het ministerie van verkeer en water staat van 4500 ten behoeve van de verbetering van de aansluiting van de Oostweg op de rijksweg en het overnemen in het beheer en onder houd van het thans bij het rijk in beheer zijnde gedeelte van de Oost- weg stuitte evenmin op tegenstand. SEDERT HET JAAR 1954: Wel wordt thans meer flessenmelk gedronken In een periode van vijf jaar 1954 tot en met 1958 is het consump- tiemelkverbruik in Zeeland met niet minder dan 10 afgenomen en ge daald tot 39.8 miljoen liter per jaar. In Nederland nam het melkverbruik in de periode van 1952 tot 1958 ook af met 10 Werd in 1952 nog 220 liter melk per hoofd der bevolking per jaar gebruikt, in 1958 bedroeg dit 200 liter. Deze mededelingen deed de voorzitter, drs. J. J. van Usscl, tijdens de dinsdagmiddag in „De Prins van Oranje" te Goes gehouden vergadering van de Zeeuwse Mclk- federatie. Sedert de melkstandaardisatie op 2 februari 1958 in Zeeland is ingevoerd behalve op Noord-Beveland.s het verbruik van losse melk in dat jaar afgenomen van 27.000.000 liter tot 23.000.000 liter. Het verbruik van flessenmelk steeg in de overeen komstige periode van 7.000.000 tot 9.500.000 liter. Hét totale verbruik van melk en melkproduktcn bedroeg ln 1958: 39.8 miljoen liter,-tégen 41.4 miljoen liter in 1957. Een daling der halve met 4 Als oorzaak van het verminderde melkverbruik noemde de heer Van IJssel de stijgende prijs voor de con sument (van 21 cent in 1952 tot 37 cent in 1958) en de grote verschei denheid van het voedselpakket. Be treffende de kwaliteit van de con- sumptiemelk merkte hij op, dat op detailpunten nog vele verbeteringen mogelijk zijn. Het gebruik van de gesteriliseerde melk vertoont een stijgende lijn, terwijl het verbruik van de gepasteuriseerde melk af neemt, zo deelde hij verder mede. De houdbaarheid van het produkt speelt hier een belangrijke roi. Nadat spre ker aandacht had geschonken aan het subsidiebeleid, ging hij in het kort in op de gewijzigde organisatie vorm van de melkfederatie. Tijdens deze goed bezochte vergadering werd de heffing op melk en melkproduktcn voor 1959 ongewijzigd vastgesteld op 10 cent per 100 liter. TIJDENS DRUKBEZOCHTE RECEPTIE Aardappelexporteurs boden hem televisietoestel aan Dinsdagmiddag is to Goes afscheid genomen van de lieer S. Balkenende uit Wolphaartsdijk, controleur bij de Plantenzielvtenkiindigcn Dienst. Dit geschiedde tijdens een in hotel „De Korenbeurs" gehoudenreceptie, die 'e pensioengerechtigde controleur erd aangeboden door exporteurs, kooplieden en verpakkers van export aardappelen op de Zeeuwse eilanden. Deze mensen, die een „huldigingsco mité" hadden gevormd, hebben het werk van de heer Balkenende, dat hij gedurende 28 jaar voor de Planten- ziekentenkundige Dienst in Zeeland verrichtte, wel bijzonder gewaar deerd. Dat bleek uit do woorden van co mitévoorzitter C. Meijer uit Rrui- ningen en ook uit het prachtige ge schenk, dat de aardappelexporteurs de heer en mevrouw Balkenende aanboden: een televisietoestel. En dat, terwijl de heer Balkenende voornamelijk betrokken was bij de keuring van die aardappelen, die naar het buitenland verzonden moesten worden...... In zijn toespraak stipte de Heer Meijer aan, dat de handelaren nim mer een vergeefs beroep op de heer Balkenende deden. „U hebt vele uren voor.de Palntenziektenkundige Dienst gewerkt, waarvan uw superieuren niets wisten... U verrichtte daarbij uw werk met eerlijkheid en oprechtheid en stond de handelaren met raad en daad bij". Nadat hij het televisie- September bijzonder droog! m (Van onze weerkundige medewerker) n Ook deze laatste septemberdag m ff zal droog en zonnig weer bren- H gén, met voor de tijd van het H jaar vrij hoge temperaturen. Gemiddeld over het gehele land |f H ls er deze maand 3 mm regen H gevallen, een record, dat tot dusver op naam stond van sep- H tember 1865 met 6 mm. Uit voorlopige cijfers blijkt, dat ff Vlissingen 5 mm neerslag heeft 33 H gekregen. Ook was deze maand bijzonder zonnig en het is zelfs mogelijk, dat in De Bilt het ff zonrecord van 231 uren, in 1928 s s geregistreerd, wordt geëven- H aard. Ook oktober zal met droog f| H weer beginnen en de tempera- ff turen blijven het grootste deel 33 van deze week flink boven nor- maal. Koud is het alleen in Rusland, waar tot dicht bij de ff H Zwarte Zee al wat natte sneeuw is gevallen. _=3 lllllllllllllllillilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllll Raad Zierikzee besloot elf lichtmasten te plaatsen De gemeenteraad van Zierikzee heeft tijdens haar dinsdagavond gehouden vergadering besloten elf lichtmasten te plaatsen op het industrieterrein. Dit in verband met het feit, dat de hcrenkledingfabriek fa. Van Dam de hal op het industrieterrein in gebruik zal nemen. De plaatsing van de mas ten en daaruit verder voortvloeiende werkzaamheden zullen de gemeente f 8465 kosten. Voordat het eerste agendapunt aan de orde was gesteld, wees burge meester F. Th. Dijckmeester de raadsleden op de meeuw, die op de raadstafel prijkte. Hij was van me ning, dat dit geschenk, onlangs aan geboden op een mosselavond van de Zierikzeese vissers, de aandacht van de raadsleden bij de visserij zou be palen. Het pand Meelstraat 10, in ge bruik bij de rijkspolitie, was in dertijd door de 'gemeente voor een bedrag van f 850 per jaar ver huurd, waarbij de aanwezige stof fering en het meubilair waren in begrepen. Nu de politie de stoffe ring en het meubilair voor een bedrag van f 2200 heeft aange kocht, besloot de raad de huur prijs per 1 april j.l. tot f 750 per jaar te verminderen. Aan de he ren M. C. Knuist en P. J. ten Haaf werd eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de openbare la gere school te Zierikzee, terwijl de laatstgenoemde met algemene stemmen werd benoemd tot onder wijzer aan de openbare u.l.o.- school te Zierikzee. De heer S. Balkenende uit Wol]aarts dijk werd bij zijn afscheid van de Plantenziektekundige Dienst dinsdag danig in de bloemetjes gezet. Hier bekijkt hij met zijn vrouw het tele visietoestel, dat hem bij die gelegen heid werd aangeboden, (Foto P.Z.C.) toestel had aangeboden, richtte de heer Meijer zich nog in hartelijke bewoordingen tot mevrouw Balken ende, die hij een bloemenhulde bracht. De plaatsvervangend direteur van de Plantenziektenkunaige Dienst, mr. F. du Marchie Sarvaas, zag in deze bij eenkomst een symbool van samen werking, die er tussen de P.D. en het bedrijfsleven behoort te bestaan. Hij ging do loopbaan van de heer Balkenende 11a. Zo releveerde hij, dat de scheidende functionaris in augus tus 1931 zijn werkzaamheden bij de P.D. begon als plaatselijk controleur. In 1949 volgde zijn benoeming tot controleur en in 1954 zijn promotie tot controleur A. De heer J. Valkier, die namens de af deling Zeeland van de V.B.N.A. het woord voerde, herinnerde er aan, hoe de export van aardappelen tijdens de loopbaan van de heer Balkenende tot ontwikkeling kwam. „Dat was voor een deel ook uw werk", aldus de heer Valkier, die als besluit van zijn toe spraak een bloemstuk van abnormale afmetingen liet aanrukken. Vervolgens spraken nog de heren J. Leeuwenburgh, technisch hoofdamb tenaar I bij de P.D., S. K. Phaff, die namens het personeel van het hoofd bureau in Wageningen het woord voerde, J. Hertgers, kringambtenaar van de P.D. te Goes, N. de Regt van het kantoor Goes, F. de Groene uit Wilhelminadorp, namens de telers, A. J. Veerman, voormalig hoofd van de P.D. in Zeeland, J. C. van Drlm- melen uit Breda, namens de verladers uit Noord-Brabant, C. Wisse namens de verladers uit Hansweert en J. Bal kenende, een broer van de scheidende controleur. Verschillende sprekers boden nog een geschenk aan. Tenslotte sprak de heer Balkenende een dankwoord, waarmee deze zeer druk bezochte receptie een einde nam. Auto's botstendrie Belgen licht gewond Vlakbij de Kaaipoort te Aardenburg kwamen twee auto's met elkaar in botsing, waardoor nogal wat mate riële schade ontstond. Een personen auto, bestuurd door de heer M. W. uit Knokke (België) kwam vnnuit de Kaaipoort de Weststraat ingere den en botste daarbij op de van rechts uit de Brouwerijstraat komen de personenauto van de heer J. H. uit Terneuzen. De Belgische wagen reed door de schok het trottoir op en kwam tegen de hoek van een woon huis tot stilstand. De andere auto reed door op het trottoir voor de er naast staande woning. De Belgische auto werd zwaar beschadigd en moest worden weggesleept. De wo ning waar hij tegenaan, was gebotst kreeg een gat in de muur. De drie in zittende Belgen, werden bij de bot sing licht gewond. Goedenacht Slaapt U slecht door reumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen, neem dan Togal. Verdrijft in al die gevallen snel eu afdoende die pijnen en U slaapt daardoor heerlijk. Togal baat Zuivert de nieren en is onscha delijk voor hart en maag. Bij apo theek en drogist 0,95, 2,40 en 8,88. VANDAAG Middelburg Electro: „Het vlees ls twak", 19 en 21.16 uur. 18 Jaar. Gouden Poorte: Lezing B.B., 20 uur. Schuttershof: Ca baretavond C.O.A.K., tto uur. Kunstmu seum: Expositie Zeeuwte Kustenaars- kring, 15 tot 18 en 20 rot 22 uur. Bogord- zaal. Fancy-fair Tamooer- en Pljpir- 'korps „Juliana". 19.30 uur. Molenwater. Miniatuur Waloheren met tentoonstelling Deltaplan, 9 tot 18 uur. Vlissingen Alhnmbra: „De Vikings". 19 en 21.15 uur, 1-1 jaar. Luxor: „Maracai- bo", 20 uur, 14 Jaar. Goes Grand: „De Vikings",.20 uur, 14 J.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2