NIEUWS UIT ZEELAND PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer ffeithen Bialaddin WALCHEREN SPORT EN WEDSTRIJDEN HET BLONDE GEVAAR WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 13 Meer reddingsbrigades in Zeeland gewenst Op do zaterdag te Middelburg ge houden vergadering van de Kon. Ned. Bond tot het Redden van Dren kelingen, district Zuidwest, werd be sloten, dat do reddingsbrigades een aantal leden zullen aanwijzen, die in de komende wintermaanden een cur sus zullen volgen. Zij kunnen dan in de zomer van 19G0 als instructeurs bij de nieuwe reddingsbrigades op treden. Het districts-bestuur werd gewijzigd, waardoor het er als volgt kwam uit te zien: voorzitter, mr. P. C. Adri- aanse, Middelburg: secretaris I. van Bel te Middelburg en de leden P. Bouwense te Middelburg, A. E. van Eek en G. J. de Rooij, beiden te Vlissingen. In zijn overzicht van dc verrichte werkzaamheden memoreer de de heer Van Bel, dat de motorbo ten van de K.N.B.R.D. het afgelopen jaar, vaak onder zeer moeilijke om standigheden, zeer goede diensten hebben bewezen. Ook bracht hij hul de aan de bemanningen van deze bo ten, waarvan er momenteel 32 in Zeeland zijn ondergebracht. Daar een gedeelte hiervan bij de B.B. is ondergebracht, moet er naar worden gestreefd zo spoedig mogelijk tot de oprichting van reddingsbrigades ce komen op die plaatsen, waar de bo ten bij de B.B. zijn ondergebracht Verder sprak de secretaris zijn vol doening uit over de mewerking, die bij oprichting van reddingsbrigades van gemeentebesturen en BB.-auto- riteiten werd ondervonden. Helaas moest hij van enkele grotere ge meenten, waar al jarenlang reddings brigades bestonden, getuigen, dat de medewerking veel te wensen overliet De vergadering nam het besluit om meer aandacht aan de propaganda ca besteden. Voorts werd het oefenpro gramma voor de reddingsboten in de komende winter vastgesteld. Als technisch adviseur, belast met het toezicht op de bootmotoren werd be noemd de heer J. Verstraate te Kou- dekerke. Zeeuwse Geref. Ouderlingen Conferentie te Goes Om ook de ouderlingen, die de dag bijeenkomsten niet kunnen bijwonen, in de gelegenheid te stpllen een con ferentie te bezoeken, belegt het co mité Gereformeerde Zeeuwse Ouder lingen-conferentie op zaterdag 17 ok tober a.s. in de gereformeerde Ooster- kerk te Goes een middagbijeenkomst,' die om 2 uur aanvangt. Spreker zal daar zijn ds. P. D. Kuiper uit Sassen- heim, die op verzoek van het comité versóhillende vragen rondom de „nieu we Psalmberijming" zal behandelen. STRALENDE WARMTE! De vrijwel onverslljtbare chroom-stelen brander en de prachtige, grote reflector geven U krachtige, roodgloeiend stra lende warmte voor hoogstens 5 ct. per uurl Weer een echt pro duct van ALADDIN, veilig, reuk loos en uitstekend te regelen. PETROLEUM STRAALKACHEL Vraagt prospectus aan bij J. G. DE ZEEUW N.V, Postbus 84. Dordrecht Zeeuwse P.v.d.A.-vrouwen vergaderen 24 november De gewestelijke jaarvergadering van de vrouwencommissie Zeeland van de P. v. d. A. wordt dit jaar gehouden op dinsdag 24 november a.s. In deze jaarvergadering zal een be stuur moeten worden gekozen. Het bestuur is thans als volgt sa mengesteld: mevr. A. J. de Priester- Gubbels, Vlissingen, voorzitster; me vrouw M. van Loo-Van Loo, Middel burg, secretaresse; mevrouw P. Ha- rinck-Schaalje, Goes, penningmeeste res; mevr. A. J. P. C. de Vheger-De Vlieger, M'burg, 2e voorzitster; me vrouw M. de Vos-Scheel, Terneuzen, 2e secretaresse, mevrouw H. J. Sten- vert-Legeer, Terneuzen. 2e penning- meesteres; mevrouw P. Welleman- Janse, Kortgene en mevrouw C. van der Hulle-Boogers, Zierikzee, leden. Van deze bestuursleden leggen de da mes M. van Loo-Van Loo en C. van der Hulle-Boogers, haar functie neer. Uitkering slachtpremies bestrijding abortus Bang Op 11 mei 1959 is het besluit van het bestuur van het Landbouwschap in werking getreden tot het verlenen van slachtpremies bij de bestrijding van abortus Bang. Veehouders, die een vrij beslag hebben, kunnen aan spraak maken op 'n slechtpremie als er in hun beslag een besmet rund wordt aangetroffen en als zij dit rund binnen 20 dagen laten slachten. De slechtpremie is 250 per rund. In de periode van 11 mei tot en met 31 augustus van dit jaar zijn in Ne derland 1721 runderen voorzien van een rood oormerk, waardoor de vee houders ervan voor de slachtpremie in aanmerking komen. Voor 1189 run deren is in die periode deze slachtpre mie betaald, tot een totaal bedrag van 297.250. In Zeeland werden 10 oormerken aangebracht en 5 premies uitbetaald, tot een bedrag van 1250. O.- EN W.-SOUBURG Toneel- en muziekavond Souburgs mannenkoor Het Souburgs mannenkoor heeft za terdag in „De Zwaan" een geslaagde uitvoering gegeven. Na een openings woord van voorzitter L. M. Naakt geboren werd een gevarieerd pro gramma afgewerkt, waarbij, het koor werd gedirigeerd door de heer A. Goedegebure. Zo zong dit ensemble o.m. „Het waren twee coninckskinae- ren", het bekende „Ecce quomodo moritur" en het befaamde „Stenka Rasin". Met name deze werken kre gen een te roem en vertolking, waar voor het koor terecht dank werd ge bracht door het publiek met een ver diend applaus. Aan dit concert werd solistische me dewerking verleend door mejuffrouw Riek Caro uit Middelburg, die bege leid werd door de vroegere ririgent van het koor, de heer S. Sanders. Mej. Caro zong liederen van Brahms, Mozart en Chopin en deed dit op een lofwaardige wijze. Zij beschikt over een helder geluid, terwijl haar mu zikaal inzicht in de te vertolken lie deren zeer te roemen valt. Haar suc ces was groot, waarna zij dankte met een toegift: Mozarts „Schlafe mein Prinzchen, schlaf-ein". Na de pauze werd door een toneel groep uit de leden een Amsterdamse volksschets „Lui van standing" op gevoerd. Ook met dit deel van het programma werd veel applaus ge oogst. De dames mochten bloemen in ontvangst nemen. Een gezellig sa menzijn besloot deze geslaagde avond. „Luchtbode" besloot het seizoen Voor de laatste keer in het seizoen 1959 nam de .Luchtbode" met'I5 dui ven deel aan een wedvlucht vanuit Parkstone (Engeland) over een af stand van 172 km. De prijzen wer den als volgt behaald: le. L. van Wallenburg; 2e. Th. Radings; 3e en 4e. Adr. van der Weele. De eindstand van de kampioenschap pen 1959 van de P.V. „De Luchtbo de" te Souburg luidt: Vitesse onaangewezen: 1. v. Peenen Zn.; 2. L. Braet; 3. F. Borremans; 4. J. P. v. d. Wart; 5. J. Jasperse; 6. C. Meulmeester; 7. Ch. de Poorter; 8. A. v. d. Weele; 9. J. Bouwman; 10. L. Janssen. Vitesse aangewezen: 1. F. Borre mans; 2. L. Braet; 3. C. Meulmees ter; 4. J. P. v. d. Wart; 5. Ch. de Poorter; 6. v. Peenen Zn.; 7. L. Janssen; 8. J. Bouwman; 9. A. Ra dings; 10. A. v. d. Weele. Fond aangewezen: 1. v. Peenen Zn.; 2. J. Jasperse; 3. C. Meulmees ter; 4. J. Witte; 5. J. P. v. d. Wart; 6. A. v. d. Weele. Jonge duiven: 1. v. Peenen Zn.; 2. A. v. Welsum; 3. A. v. d. Weele; 4. J. P. v. d. Wart; 5. L. Marinissen; 6. F. de Nooijer. Kampioen-genèraal: 1. v. Peenen Zn.; 2. J. P. v. d. Wart; 3. J. Jasper se; 4. A. v. d. Weele. Kampioenduif Vitesse: 1. F. Borre mans, 924541; 2. L. Janssen 279882; 3. C. Meulmeester 330554; 4. F. Bor remans 280060; 5. L. Braet 330910. Kampioenduif fond; 1. v. Peenen Zn., 330515; 2. J. P. v. d. Wart, 496577. Kampioenduif jonge: 1. v. Peenen Zn., 152621; 2. L. Janssen 152772; 3. J. v. Spaandonck, 153122. Begrafenis G. A. 't Gilde Maandagmiddag werd op de alge mene begraafplaats te Souburg het stoffelijk overschot van de heer G. A. 't Gilde, in leven maehinestoker le klas in de Centrale Zeeland van de P.Z.E.M., ter aarde besteld. Perso neelsleden van de centrale droegen hun overleden collega, die de P.Z.E.M. 36 jaar heeft gediend, naar zijn laat ste rustplaats. Op de begraafplaats was veel belangstelling van de zijde van het P.Z.E.M.-personeel. Aan de groeve werd het woord gevoerd door de directeur der P.Z.E.M., ir. T. Mi- chielsen. Ds. Haitjema, Ned. herv. predikant te Souburg, besloot de -plechtigheid met het lezen van en kele schriftgedeelten en het bidden van het „Onze Vader". Geslaagd Voor het vestigingsdiploma „Dames- kappersvak" slaagden te Breda, mej. I. Federmann (Sluiskil) en de heer M. Harte (Terneuzen). Vaste stemming bij fruitafzet De afzet van het Zeeuwse hardfruit heeft dit jaar tot nog toe een bijzon der vlot verloop gehad. Ofschoon er zich wel eens kleine prijsschommelin- fen hebben voorgedaan, kan er over et geheel toch gesproken worden van een vaste markt. Vooral peren doen het uitstekend. Het ras Doyenne du Cornice waarvoor België overi gens na het sluiten van dc grens voor appelen een bijzondere goede af nemer voor peren een sterke be langstelling toont, wist na een ope- ningsprijs van rond 75 cent zelfs de gulden te halen. De laatste weck is de prijs zelfs ge stegen tot rond 1,05 voor de beste kwaliteiten. Ook de overige peren doen het uitstekend. Legipont bij voorbeeld noteert voor de grove sor teringen rond 50 cent, Eeurré Alex. Lucas van 55 tot 65 cent en Zwijn- drechtse Wijnperen rond 35 cent. Bij de afzet van ae appelen is naast het binnenland West Duitsland nog steeds de grootste afnemer. Zo wordt voor de Cox Orange Pippin een prijs be steed van 65 tot ruim 70 cent. De aanvoer van dit ras gaat echter af nemen. De Goudreinette is de laatste dagen gewild op een prijs van 34 tot 39 cent voor de goede kwaliteiten en Jonathan, deze week geïntroduceerd, brengt het tot een notering van 34 tot 38 cent. Nu men met de pluk van het bewaarfruit volop bezig is, zijn de aanvoeren aanmerkelijk inge krompen, maar er blijft toch nog steeds een ruim aanbod. Het aanhou dende mooie weer werkt een vlotte gang van zaken de kwekers nog steeds in de hand en de drukte heeft zich dan ook toegespitst bij het in brengen van het fruit in de koelhui zen, waarvoor ook dit jaar weer van de zijde der kwekers grote belang stelling bestaat. Al met al kan men over het verloop van de afzet tot nog toe geen kla gen hebben, waaraan vooral de grote vraag uit het buitenland niet vreemd is. Walcherse en Bevelandse A.N.A.B. vergaderde De federatie Zuid-Beveland/Walche ren van de Algemene Nederlandse Agrarische Bedrijfsbond hield zater dagmiddag een vergadering in „De Prins van Oranje" te Goes. De leiding berustte bij de heer M. de Graaf uit Kioetinge. Medegedeeld werd, dat het revuege zelschap van de bond op 8 december in Kruiningen een uitvoering zal ver zorgen. Op 1 maart zal de revue in Goes worden uitgevoerd. Als afge vaardigden naar de algemene verga dering van de vakgroep landarbeiders op 21 november a.s. te houden in Utrecht, werden afgevaardigd de heren G. W. Biersteker te Wolfaarts- dijk en J. Ringelberg te Kattendijke. De heer J. Lukaart, hoofdbestuurder van de A.N.A.B., hield een causerie over het loqnbeleid. Hoe de sport „Zonneveld" weer ruim steunde Evenals vorig jaar hebben de ringrij- ders van Souburg weer een flink be drag „bijeengestoken" voor „Sport Steunt Zonneveld". Een bedrag van .77,77 kwam „in de bus" voor het goede doel. Ook de voetballers van de Middelburgse zomeravondvoetbalclub „Broek Boys" deden hun belofte weer gestand, want door de doelpuntenac- tie, aangevuld met vrijwillige bijdra gen van spelers, werd 22,80 bijeen gebracht. Werkgever aannemingsbe drijf v.h. J. G. Broek deed er nog eenzelfde portie bij, zodat hierdoor 45.60 aan het totaal kon worden toegevoegd. Serooskerke-Kapelle 12 Een wedstrijd, die in dc eerste helft vrij aardig spel liet zien, maar die na rust afzakte tot een laag peil, waarbij de thuisclub dc zaken te hard aanpakte. Scheidsrechter Gabriëlsc moest dan ook herhaaldelijk optreden voor te fors spel. MIDDELBURG E.H.B.O.-cursussen In het a.s. winterseizoen worden door de plaatselijke afdelingen Middelburg en Vlissingen van de Koninklijke Ne derlandse Vereniging E.H.B.O. nieu we cursussen voor eerste hulpverle ning georganiseerd. Zowel te Middel burg als te Vlissingen zullen deze cursussen op 5 oktober a.s. aanvan gen. Ned. Chr. Vrouwenbond opende het werkseizoen Vrijdagavond hield de afdeling Mid delburg van de Ned. Christen Vrou wenbond haar eerste vergadering in het nieuwe werkseizoen. Voor een goed bezette zaal sprak dr. C. Gilhuis uit Den Haag op boeiende wijze over het onderwerp „Hoe brengen wij de zondag door?" Na de pauze volgde het huishoudelij ke gedeelte. De volgende vergadering zal worden gehouden op dinsdag 20 oktober a.s. in de Bogardzaal met als spreker de heer J. J. de Nast uit Ter neuzen. Deze zal het onderwerp ..Rembrandt en zijn etsen" behande len. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND N.C.V.B. vergaderde De afdeling Nieuw- en Sint-Joosland van de Nederlandse Christen Vrou wen Bond hield onder leiding van me vrouw DaviaseMeijers de eerste ver gadering van het seizoen. De heer O de Moor van het Protestants Inten kerkelijk Thuisfront sprak tijdens de ze bijeenkomst over het onderwerp „Van colbert tot uniform". OOSTKAPELLE Vergadering N.C.V.B. De afdeling Oostkapelle van de Ned. Chr Vrouwenbond hield haar maan delijkse vergadering. Spreker was ditmaal de heer Scheuing uit Vught die als onderwerp behandelde „De Bijbel, Wereldboek". De volgende vergadering werd vast gesteld op 20 oktober a.s. Mej. Bou- deling zal dan spreken over „Gast vrijheid". SINT-LAURENS Vergadering N.C.V.B. De afdeling Sint Laurens van de N. C. V. B. vergaderde onder leiding van de presidente, mevrouw D, H. Baas-Kamp. In deze vergadering sprak ds. S. W. Kok, herv. predikant te Sint Laurens over „Kerkelijk leven in Engeland." De volgende vergadering zal gehou den worden op donderdag 22 oktober, waarin ds. P. Homburg, geref. pre dikant te Vlissingen, zal spreken over „De betekenis van dc engelen Gods in ons leven." ZOUTELANDE Besmettelijke ziekten In de week van 13 tot 19 september zijn in de gemeente Zoutelande drie gevallen van difterie aangegeven. 1288. Even hardnekkig als him collega's op de Aarde dat doen, bleven de politie mannen de vluchtelingen achterna zitten Steeds op windender werd de jacht. „Die kerels zitten geweldig in angst, als je 't mij vraagt" meen.de één der agenten. „Zij hebben kenne lijk iets op hun kerfstok, anders riskeren zij niet zo veel; en direct gaat het na tuurlijk mis met die hoge snelheid.... let op! Daar heb je 't al!" Inderdaad begon en dat moment de voorste wagen hevig te slingeren en over de weg te zigzag genom daarna met een geweldige klap tegen de rotswand op te vliegen De gevolgen Al in dc eerste minuut kreeg Kouse maker voor Kapelle een vrije trap te nemen. Zijn hard schot werd door dc uitstekend spelende doelman Tax tot corner verwerkt. Enkele verwarrende situaties voor beide doelen wisselden hierna gedurende een tiental minuten elkaar af. maar geen der voorwaart- sen wist er munt uit te slaan. In dc 12e minuut leek het er op, dat Kapel- Ie de leiding zou nemen, maar mid- voor Ruissen bracht zijn vrije schiet kans om zeep door naast te schieten. Acht minuten later kropen de bezoe kers door het oog van een naald, toen Schrier een ingeschoten bal juist voor het verlaten doel al vallende wist weg te werken. Het rook echter naar een doelpunt en toen Spruit in de 42e minuut ver uit zijn doel kwam, de bal met een grote boog over de Serooskerkse verdediging lepelde, wist de vrijstaande Kousemaker er raad mee door het leer hard de tou wen in te jagen. Na de thee kreeg de thuisclub het windvoordeel en oefen de even grote druk uit. Dc Kapelse verdediging sloot echter hecht en ge leidelijk aan werd het spel weer meer verplaatst. In de 17e minuut kreeg de thuisclub de kans de stand op gelijke voet te brengen, toen de Kapelse ver dediging hands maakte De penalty werd door Willeboordse slecht geno men en Spruit stopte de strafschop. Een 'kwartier later schoof Braam de bal door naar Kousemaker, deze pas seerde Willeboordse en bracht met een diagonaal schot de stand op 02. Met nog drie minuten te spelen kreeg Serooskerke wederom een penalty te nemen, die nu door Meijers benut werd (1—2). Odio-Zeelandia 11 In een zeer aantrekkelijke wedstrijd Is het Zeelandia gelukt in OS6en- drecht een puntje te veroveren op het vergeleken met vroegere seizoenen veel sterker geworden Odio. Bijna hadden beide puntjes mee naar Zee land gegaan, maar 1 minuut voor het einde wist Odio middels een twijfel achtige strafschop gelijk te maken. Keeper Mondeel, de ster van het veld, deed nog alle mogelijke pogingen om dit schot te keren, maar tevergeefs. Door dit doelpunt kreeg Odio overi gens loon naar werken, want dit ge- ijke spel gaf de verhouding wel weer. De wedstrijd startte in hoog tempo met Odio het meest in de aanval. De Zeelandia-verdediging wist echter niet van wijken en de uitvallen der groen zwarten waren intussen min stens zo gevaarlijk. Uit een dezer uit vallen lukte het Schoenmakers, na een solorush van Schotman, 0-1 te maken. Na de rust hetzelfde spelbeeld Zeelandia, gehandicapt door het niet meespelen van Gutteling, wist zich niet vaak aan de zware druk te ontworstelen en moest zich bepalen, tot uitvallen. Ieder had zich reeds met een 0-1 uitslag verzoend, toen Odio buiten het strafschopgebied een vrije trap kreeg te nemen. De ingeschoten bal werd via een hand van een Zee landia-verdediger gekeerd en de straf schop werd onberispelijk benut (1-1). Hontenisse-R.C.S. 31 Na spannende strijd' is RCS'er niet in geslaagd enige winst over de Schelde mee naar huis te brengen. Het duur de tot aan de 12e minuut voor Hon- tenlsse succes had toen Van Kruys- sen met een boogbal doelman Oianje kon verschalken. En de 35e minuut werd aan de thuisclub een strafschop toegekend voor een dubieuze overtre ding maar doelman Oranje wist het harde schot te keren. Na de rust een feller aanvallend Hontenisse Toch kwam in de 15e minuut de gelijkma ker toen Van Roseveldt een foutje in de verdediging afstrafte (1-1). De vreugde in het RCS kamp was van korte duur want direct daarop schoot Steyns via de handen van doelman Oranje de ba! in het doel (2-1). «Dit doelpunt deprimeerde ae Souburgers kennelijk en het wilde daarna ook niet meer vlotten. Kort vooi het eind stelde Van Kruyssen de zege voor zijn club veilig door ten derde male doel man Oranje te laten vissen (3-1). waren ontzettend. Geen der drie inzittenden overleefde de botsing. Maar bij nader onder zoek bleek, dal de man achterin op etn an dere wijze om het leven gekomen was (Advertentie) BABY ZEPHYR DETECTIVE-ROMAN DOOR BERKELEY GRAY „Ik ga al", zei hij, terwijl hij de rook diep inademde. „Je zou trouwens niet graag een scène maken. O ja, da's waar ook, er is nog iets dat ik je zeggen wou. Ik zou wei graag een paar aandelen willen hebben in die laatste onderneming van ie: Freane's Patent Rust Remover. Ik heb daar wel vertrouwen in". „Waar heb je het in 's hemelsnaam oh!" De pijl, die Norman zo plotseling had afgeschoten, trof doel. Rodney Freane kon de angstkreet, die in hem opwelde, niet onderdrukken hij bleef Norman als verstijfd zitten aanstaren De uitwerking van zijn woorden was nog groter geweest dan Conquest verwacht had de man had zich. door zijn gvote schrik nu volkomen in dc kaart laten kij ken. .Freane's Patent Rust Remo ver" zou niemand iets gezegd heb ben, behalve degene die Matthew Oliver Rust vermoord had. „Is er iets?', vroeg Norman onschul dig. „Je ziet cr ineens zo beroerd uit! Heb je wel meer last van zulke aanvallen? Als ik jou was zou ik mijn bloeddruk eens laten meten" Woede maakte zich nu van Freane meester en met een vlugge beweging drukte hij op een paar knoppen. Di rect werd de deur geopend en vroeg zijn privé-secretaresse hem wat of hij wenste. „Haal Rawlings voor me", snauwde Freane haar toe. „Nu direct en zeg hem dat hij ook nog twee ande ren meebrengt". „Ja mr. Freane", haastte de secre taresse zich te zeggen en verdween. „Waartoe dient al die drukte?", vroeg Norman op beminnelijke toon. „Waarom vraag je om Rawlings? Ik adviseerde je om een dokter te halen" Conquest was er nu van overtuigd dat hij de spijker op de kop had ge slagen Rodney Freane was inder daad de moordenaar van Rust Ook had hij hém. Conquest, als de schul- dige willen doen voorkomen Van nu af aan zou Freane zijn bittere en zeer gevaarlijke vijand zijn. Con quest was er echter de man niet naar om zich daar veel zorgen over te maken. Er kwam een boom van een man het kantoor binnen, gevolgd door twee anderen. „Rawlings", zei Freane kortaf, naar Norman wijzend, „gooi deze man onmiddellijk mijn kantoor uit! Gooi hem de straat op!" Rawlings, een reus van een kerel, zag er uit of hij voor dergelijke kar weitjes in de wieg gelegd was. „Zeker, mijnheer!", zei hij direct, terwijl hij op Norman toeliep. Inspecteur Williams keek ontevre den. ,Ia dit alles wat je gevonden hebt?" vroeg hij. „Verder niets?" „Niets van belang, inspecteur". Detective Davidson sprak Williams altijd met „inspecteur" aan, als de laatste in een slecht humeur was. Anders noemde hij hem dikwijls „Bill". „Niets anders dan dit telefoonnum mer", ging Williams door. „Dat waarschijnlijk niets bijzonders bete kent „Ik heb nog eens over die vinger afdrukken nagedacht", zei Davidson, toen de ander zweeg. „Ik had het er al met inspecteur Barton over..." „Praat me niet over vingerafdruk ken1", snauwde Williams „Ik kan dal woord niet meer horen En Bar ton heeft ongelijk Wat hij ook zegt hij heeft ongelijk Hij denkt al tijd dat hij het weet en dat iedereen het mis heeft de ezelHij hield ineens op. „Maar je hoeft hem niet te vertellen dat ik dat gezegd heb, Mac." „Dat doe ik nooit, inspecteur", grin nikte Davidson, die altijd met „Mac" aangesproken werd omdat hij van Schotse afkomst was. „Ut ben even min op Barton gesteld als U. Maar U moet toch toegeven dat we in geen jaren zo'n goede kracht voor het onderzoek van vingerafdrukken gehad hebben. Dat zegt tenminste ie dereen". „Dat zegt Barton, bedoel je. Gister avond heb ik nog een heel gesprek met hem gehadVerdorie, daar gaat die telefoon weer luister jij even Mac". Davidson nam de telefoon van de haak. „Voor U, inspecteur", zei hij, het mondstuk met zijn hand bedekkend „De chef. Hij wil U direct spreken Het is dringend". Na zijn telefoontje stond Williams zwijgend op en verliet het kantoor Nog geen minuut later stond hij voor Colonel Santling, het hoofd van de C.LD. „Ga zitten, Williams", zei hij, naar een stoel wijzend. „Nee, ga maar niet zitten Ik hoef je maar even te spre ken". Zijn toon was kortaf. „Arres teer Conquest en breng hem hier". „Op welke gronden. Sir?" „Dat weet je heel goed", antwoordde Santling. „Op grond van moord. Gis teren had je hem hier, maar Je hebt hem stom genoeg weer laten gaan Dat was een grote fout, Williams. Dit keer zal het moeilijker zijn hem in handen te krijgen. Wie weet waar hij nu uithangt". Williams werd kwaad. „U moet het me niet kwalijk nemen, Sir, maar ik ben het niet met U eens dat ik een fout begaan heb", ant woordde hij: „En als er geen nieuwe bewijzen zijn „We hebben geen nieuwe bewijzen nodig", snauwde de chef, naar een rapport dat voor hem lag wijzend. „Ik heb met Barton over deze zaak gesproken, en dit is zijn rapport. Er bestaat geen twijfel over, het waren Conquest's vingerafdrukken". „Maar ik heb U toch gisteren ver teld „Het kan me niets schelen wat je me gisteren verteld hebt", onderbrak de ander hem op barse toon „Ik ben er zeker van dat Conquest ons weet op zijn handige manier zand in de ogen gestrooid heeft. Ik ben trouwens niet van plan er over te argumente ren, Williams Ga hem zoeken en breng hem hier". Er kwam een koppige uitdrukking op William's gezicht. „Zal ik de anderen ook maar direct meebrengen, Sir?" „Welke anderen?" „Die samen met Conquest op die par tij van Laura Campbell waren, op de avond van de moord", antwoordde Williams stug „Ik wil U toegeven dat Conquest veel doen kan maai op twee plaatsen tegelijk zijn. dat niet". „De mensen, met wie jij hebt gespro ken. hadden het allen mis" „Zij hadden het allen mis. zegt U en Barton heeft gelijk?", vroeg Wil liams kwaad. „Het spijt me. Sir. maar daarmee ben ik het niet eens. Ik heb die mensen grondig verhoord en ik zeg U, dat we een belachelijk figuur zullen saan als we Conquest zouden arresteren. Hij zal de ene ge tuige na de andere laten komen om te bewijzen dat hij in Londen was toen Rust vermoord werd". De stem van de inspecteur was zo ernstig dat Santling zich in zijn stoel liet vallen en peinzend over zijn kin streek. „Het is inderdaad onmogelijk, Wil liams". zei hij, „tenzij zijn vrienden liegen om hem te besehei men. Maar ik denk niet dat ze een meineed voor hem zouden doen. Als het eenmaal zo ver is „Zijn vrienden!", barstte Williams los. „Dat waren geen vrienden van Conquest, Sir. Ze kenden hem zelfs nauwelijks Het waren allen zeer vooraanstaande mensen. Lord Duf- fington Graaf Staveley Sir Walter Ross, de minister Harrison Alcock, de beroemde acteur en zo zijn er zeker nog vijftien anderen, al len mensen van onberispelijk gedrag. Die zullen er toch niet om liegen? Dc heb ze ondervraagd tot ik er hees van werd. en ze v aren 't er allen, zonder uitzondering, ,ver eens. dat Conquest van elf uur 's avonds tot drie uur 's morgens op die partij aanwezig ge weest is Er bestaat geen twijfel aan, hij is geen moment weggeweest. Ik zeg U eerlijk dat hij een onbetwist baar alibi heeft. Ik zelf ben er van overtuigd dat hij niets met die moord te maken heeft (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 11