■Mipwllmfl Middelburgse vissers hielden zee-wedstrijd ZWITSALETTEN TWEE KNAPEN STALEN EEN WEEK LANG BROMFIETSEN Imn Zeeuwse Almanak MIDDENSTAND VAN KAPELLE START „AKTIE1 OF 27" ZEEUWSE PLOEGTITEL DERDE MAAL VOOR C. DE JAGER Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 28 SEPTEMBER 19Ö9 AAN WALCHERSE ZUIDWESTKUST Paling van 6 ons bracht W. C.' Petiet de zege MET EEN FORSE paling van tegen de zes ons is de Middelburgse henge laar W, C. Aftiet winnaar geworden van de tweedaagse viswedstrijd, die de hengelsportvereniging Middelburg zaterdag en zondag voor zijn leden uitgeschreven had. Dezo wedstrijd kwam in de plaats voor het jaarlijks hengelconcours van de hoofdstede lijke club aan de kust tussen VYest- kapclle en Zoutelande. Overigens heeft de heer Petiet nog wel even in spanning gezeten of zijn zaterdag gevangen paling de hoofdprijs zou „houden", vooral toen bleek, dat het zeebanket zich de volgende dag beter liet verrassen. Ofschoon de heer J. de Leeuw de laatste dag twee vissen aan zijn haak sloeg, bracht hij het toch maar tot 595 punten, hetgeen hem evenwel de tweede plaats opleverde. Secreta ris N. Bek stond na de wedstrijd van zaterdag nog op de tweede plaats, die een verdwaalde geep van ruim een half pond hem opgeleverd had. Maar dankzij de betere vangsten van de tweede wedstrijddag schoven nog vier hengelaars zich tussen hun se cretaris en de eerste prijswinnaars in. Bij de junioren was het R. v. d. Yssel, die met een vis van piracies een half pond de eerste prijs be haalde. De tweede en derde prijs werden gedeeld door L. Hooftman en Neufeglise jr., die heiden 150 punten uit de zee visten. Tezamen slaagden de 66 senioren en de 10 junioren erin om rond 3,5 kg vis te verschalken, die ter beschikking gesteld werd van Kinderzorg'. De ze geringe vangst is voor een groot deel te wijten aan het minder idea le visweer. dat weliswaar de twee de wedstrijddag iets beter was, maar toch verre van goed. Krediet voor persleiding en pompgemaal Kapelle Met de vestiging van Cor Oostrom's Conservenfabriek te Kapelle zoals bekend zal deze fabriek omstreeks 1 mei 1960 moeten draaien zal de gemeente maatregelen dienen do treffen voor het aanleggen van een persleiding vanaf de Bredeweg naar do Westerschelde, ten behoeve van de afvoer van liet afvalwater van de ze fabriek. De vestiging van deze industrie maakt tevens nodig met Iilannen voor een nieuwe riolering te tomen voor de dorpen Kapelle 'en Biezelinge. Hiervoor moet onder meer aangekocht worden een perceel grond ten behoe ve van de bouw van een pompge maal. Het ligt in de bedoeling de aanleg van de persleiding en de bouw van het pompgemaal eina oktober aan te besteden. Teneinde deze werken te kunnen uitvoeren, stellen B. en W. aan de raad, die op 2 oktober in vergadering bijeen zal komen, voor, do gemeentebegroting voor 1959 te wijzigen en een krediet beschikbaar te stellen van 350.000. De globale kosten worden eveneens op dit be drag geraamd. De deelnemers werden belde dagen met bussen naar het wedstrijdterrein gebracht. De prijsuitreiking zal ge. schieden op een nog nader vast te stellen dag. Het klassement van beide dagen ziet er als volgt uit: Senioren: 1. W/C. Petiet 640 p.; 2. J. de Leeuw, 595 p.; 3. P. Krijger, 485; 4. en 5. C. Flipse en A. de Bruijne, 370; 6. L. Outermans 335; 7. N. Bek, 320; 8. C. Frederiks, 270; 9. P. van Eenennaam 245; 10. P. Neufeglise 220; 11. J. v. d. Driest 200; 12. F. de Buijzert 190; 13. en 14. J. v. d. Yssel en J. Verhage 160; 15. P. van Geeleh 145; 16, 17 en 18. H. van Hilst, J. Walraven en A. Schijvelaar 125; 19. H. Reinigert 120 en 20. J. Krijger 110. Junioren:. 1. R. v. d. Yssel 300; 2. en 3. L. Hooftman en Neufeglise jr. 150; 4. G. v. d. Voorde 120: 5, 6. en 7. J. Outermans, Verburg en C. Ga- brlelse 25 p. Bejaarde bromfietser uit Souburg kwam te vallen Zaterdag is te Vlissingen de 76-ja- rige bromfietser, de heer Van O. uit Souburg, in dc bocht Aagje De- kenstraat-Scheldestraat komen te vallen en met een hoofdwonde en een hersenschudding in liet St,-Jo- seph-ziekenhuis opgenomen. De bejaarde bromfietser nam de bocht te ruim en kwam in botsing met de trottoirrand. Op de Prins Hendrlkweg kwamen twee wielrijders ten val, toen de ene, de heer B. uit Vlissingen, de an dere, de heer R., eveneens uit'Vlis- singen, wilde passeren. Zij liepen geen letsel op wel waren beide fietsen beschadigd. Zeeuwse Melkfederatie vergadert morgen te Goes De Zeeuwse Melkfederatie zal mor gen (dinsdag) om half drie 's mid dags de jaarlijkse algemene leden vergadering houden in „De Prins van Oranje" te Goes. Naast enkele huishoudelijke aange legenheden vermeldt de agenda nog mededelingen over het consumptie- melkprijsbeleid en de organisatie- j vorm van de Melkfederatie. Ook in Middelburg en Goes In het bureau van politie to Middel burg zijn afgelopen week twee kna pen ingesloten, die 6 dagen lang in Nederland bromfietsen en andere voorwerpen hebben gestolen. Vorige week slaagden de jongelui, de 19-ja- rige A. W. van K. en de 15-jarige J. A. P. de W.f er in uit het opvoedings gesticht „St. Joseph" bij Maastricht te ontsnappen. Daarna zwierven zij een week in Ne derland rond. Zij kwamen aan geld voor levensonderhoud door het groot ste deel van de gestolen bromfietsen te verkopen. Wanneer de benzine in één der bromfietsen op was, namen zij weer een volgende brommer. Zo belandden zij in Amsterdam, Rotter dam, Bergen op Zoom, en ook in Goes en Middelburg. In Middelburg namen zij een brom fiets van J. V. P. weg en in Goes een dergelijk vervoermiddel van de sla ger S. Enkele dagen geleden liepen C.N.V.-ers in Zeeland brachten f 7000,- bijeen Tijdens de vergadering van de Chris telijke Besturenbond te Goes deed de districtsbestuurder, de heer Been hakker, enkele mededelingen over de actie „Dankbaarheid" ter gele genheid van het vijftigjarig bestaan van het C.N.V. Landelijk is 148.000 bijeenge bracht, waarvan 7.420,09 in Zee land. Alleen het gemiddelde per lid in Noord-Holland lag hoger. De vergadering stond onder leiding van de heer M. Meijboom. Hij deel de mede, dat het vijftigjarig be staan van het C.N.V. op 23 en 24 november wordt gevierd in Goes. Voorts werd het winterprogramma besproken. Besturenvergaderingen zullen worden gehouden op 7 de cember, 25 januari en 14 maart. Dc jaarvergadering werd vastgesteld op 8 en 9 maart. VAN TOT CAMPAGNE In Sas van Gent duiden met suiker bieten geladen vrachtauto's en sche- 6en er op, dat de „campagne" weer egonnen is. Hetgeen overigens niet wil zeggen, dat men in de achterlig gende maanden bij de suikerfabrie ken heeft stilgezeten! Men heeft van MIDDEL Ze zijn er weer, de groenen! Nee, niet de groene haring die is intus sen verleden tijd gewordenmaar wij bedoelen in dit geval de groenen uit Leiden, Amsterdam, Utrecht, Gronin gen, Nijmegen, Delft. Juist, de knapen die zich hebben la ten inschrijven aan de universiteiten in ons goede vaderland, de jongelin gen, die lid zijn geworden van „de soos" en die zich deswegen de hoof den haal hébben laten knippen en die- zich gedurende enkele weken naar willekeur van het kastje naar de muur en van Pontius naar Pilatus moeten laten sturen. Er zijn er vanzelfsprekend ook bij uit Zeeland. Onlangs zat er een in de trein en het geviel zo, dat de jongeling, op weg naar huis voor een vrij week-end, te zitten kwam tegenover een struise Arnemuidse, compleet in kleder dracht. Ondanks het feitdat ons beste groentje zijn kale schedel angstvallig bedekt hield met een pet je. ontdekte zij de Arnemuidse tóch, dat er iets niet helemaal in orde was met zijn haargroei. Na geruime tijd gezwegen te hebben, kon zij zich tenslotte niet langer inhouden en vol mededogen klonk het plotseling, zo maar in het algemeen door de coupé: „Ach, 't is toch zonde! Die jongen z'n haar wil niet groeien!" En even latei', spontaan en met een viereld vol troost in haar stem, sprak ze bewogen tot de jongeling: wil ie een pepermuntje f" Want dat is in on-s goede vaderland in talrijke families al vele geslachten lang sen probaat middel geweest le gen veel hartzeer deze rustperiode juist een dankbaar gebruik gemaakt om de apparatuur grondig te moderniseren. Bij de fabriek van de C.SM. valt de bouw van een installatie voor het drogen van pulp op; ook de bouw van een enorme opslagloods trekt de aandacht. Bij de C.B.S. valt de instal latie op van een inrichting, waarbij de vrachtauto's door middel van een krachtige waterstraal van hun bie tenvrachten worden .verlost'. Aan de ze installatie wordt de laatste hand gelegd; zij is nog niet in bedrijf. GESTAAG Intussen vordert in Sint-Annaland dé bouw van het nieuwe dorpshuis gestaag. Men vernacht, dat het nog dit jaar in gebruik genomen zal kunnen worden. Er bestond roeds lange tijd behoefte aan een dergelijk gebouw; voor alle verga deringen en bijeenkomsten waren dc talrijke verenigingen op één ca fé aangewezen. OPLEVING Het doorgaands doodse haventje van Axel, beleefde weer een tijdelijke op leving: niet alleen werd het vereerd met het bezoek van een „echt zee schip" het derde van het jaar het kustvaartuig „Wolanda" uit Gro ningen. dat een lading graan innam, maar tevens is de aanvoer van sui-1 kerbleten begonnen, hetgeen ook weer voor enige bedrijvigheid zorgi.j HOBO VOOR AVRO De hoboïst P. J. Verhage zal bo- geleid door de pianist Henk Men nes buiden uit Middelburg dinsdag 29 september tussen half zes en zes uur des avonds optreden voor de AVRO-inierofoon in het „d'Oprechtc Ama- de beide knapen in Udenhout' tegen de lamp. Vanuit Udenhout werden de knapen vervolgens naar Goes en Middelburg overgebracht. Vermoedelijk zullen zij vandaag (maandag) naar Breda vertrekken, waar de Bredase politie nog een ap peltje met hen te schillen heeft. Gestolen fiets veroorzaakte deining bij spoorwegen Ongeluk gevreesd, maar niet gebeurd Ruim twee en een half uur heeft het personeel van het station Bergen op Zoom zaterdagnacht langs de spoor lijn Bergen op ZoomVlissiiigen, van de Stalenbrug tot de Ivraaien- berg gezocht naar het slachtoffer van een niet gebeurd ongeval. Toen de trein van kwart over elf uit Zeeland aan het station Bergen op Zoom arriveerde, meldde de hoofa- conducteur, dat hij langs de spoorlijn even voorbij de Stalenbrug, een fiets had zien liggen. Omdat kort daar voor de trein naar Zeeland was ge passeerd, vermoedde men, dat er misschien een ongeluk bij de overwe gen was gebeurd. Men vond op de genoemde plaats inderdaad een ver nielde fiets, met een naamkaartje van de heer W. V. te Bergen op Zaom. Toen men daar informeerde, bleek, dat de heer V. 's avonds was weggere den, maar nog niet was teruggeko men. Uit bed gehaalde lijnwerkers zochten de spoorbaan aan beide kanten af van do Stalenbrug tot de Kraaienberg, omdat men een ongeluk vreesde, maar nergens waren sporen van een onge val te vinden. Omstreeks half twee kreeg men be richt, dat de heer V. thuis was ge komen. Hij was" bij kennissen op be zoek geweest. Toen hij om half elf naar huis wilde rijden, bleek, dat zijn fiets was gestolen. Hij had aangifte van diefstal gedaan op het politiebu reau en was huiswaarts gewandeld, onbewust van de deining, die zijn fiets inmiddels bij het spoorwegper soneel had teweeg gebracht. Ver moedelijk heeft de fietsendief het „karretje" gebruikt om naar huis te lijden en het bij de Stalenbrug op de spoorbaan geworpen. Voor de derde achtereenvolgende maal behaalde Kees de Jager uit Wolf aartsdijk zaterdagmiddag in de Wllhehninapolder het Zeeuws kampi oenschap ploegen. Op de foto: de kampioen in actie! (foto P.Z.O.) Kantoorhouder P.T.T. te Heinkenszand jubileerde De kantoorhouder bij P.T.T. te Hein kenszand, de heer M. J. Huissoon heeft zaterdag zijn vijfentwintigjarig ambtsjubileum gevierd. De directeur van het P.T.-kantoor te Goes, de heer J. H. Verhaken was mot enkele van zijn naaste medewerkers naar Hein kenszand gekomen om de jubilerende kantoorhouder geluk te wensen. In zijn toespraak prees de heer Ver baken de Heinkenszandse kantoor houder om zijn grote werklust. Dank zeide hij de jubilaris verschuldigd te zijn voor de wijze, waarop hij het publiek tegemoet treedt. Dit laatste achtte hij in een dorpsgemeenschap als Heinkenszand van groot belang. Nadat spreker de loopbaan van de jubilaris had geschetst, werd het woord verleend aan burgemeester Ei sen, die in een vriendelijk en gees tig speechje de jubilaris lof toe zwaaide. De heer J. Huissoon sprak woorden van gelukwens namens de bestellers. Van vele dorpsbewoners mocht de heer Huissoon voorts ge lukwensen in ontvangst nemen. Tekening van school in Terneuzen In ons blad van vrijdag publiceer den wij een tekening van het school gebouw, dat voor het hervormd on derwijs in Terneuzen gebouwd zal worden. Deze tekening werd niet gemaakt door het architectenbureau ir. A. Rothuizen en ir. P. J. 't Hooft te Goes, maar door een lid van het schoolbestuur. Zeeuwse A.N.W.B.-consuls vergaderden in Oostburg De Zeeuwse consuls en waterconsuls van de A.N.W.B. hebben zaterdag in Oostburg hun algemene jaarverga dering gehouden. Zij werden daar in de loop van de morgen ontvangen door het gemeentebestuur. Burgem. mr. K. Hoekzema heette de heren hartelijk welkom, waarna men voor een excursie naar het Zwin vertrok. Burgemeester J. A. Leen- ho.uts van Retranchement en ir. L. Uildriks van het Waterschap „Het Vrije van Sluis" zorgden ter plaatse voor een uiteenzetting. Terug in Oostburg nuttigden AN. W.B.-consuls in hotel „De Eenhoorn" de lunch. Na afloop zetten de heren zich rond de tafel voor de algemene jaarvergadering onder voorzitter schap van het hoofdbestuurslid H. Ploeg uit Utrecht. Twee nieuwe consuls werden tijdens deze vergadering benoenid: de heer H. P. van Maanen uit Heinkenszand tot gewoon consul en de heer K. van Everdingen uit Vlissingen tot water consul. 11* Do middenstandsvereniging „Han> delsbelangen" te Kapelle-Biezelinge, die de laatste jaren onder meer een vijftal attractieve „Kamito-tentoon stellingen" organiseerde, zal geduren de de gehele maand oktober een nieuwe campagne op touw zetten on der het motto „Aktie 1 of 27". Deze actie houdt in, dat van dc 27 ver- koopdagen die deze maand heeft, een gemiddelde verkoopdag aangewezen zal worden met als attractie, dat op alles wat op die gemiddelde verkoop dag gekocht is, een reductie gegeven wordt van vijftig procent, ongeacht de hoogte van het aankoopbedrag. Teneinde deze campagne luister bi; te zetten, zullen alle in deze maanti vallende zaterdagen attractief ge maakt worden. Deze zaterdagaeties beginnen op 3 oktober met een grote sterrit voor wandelaars, fietsers, brommers, auto en motoren, en zelfs voor bus- en treinreizigers. De rit zal een oriënte ringsopdracht omvatten door de dor pen Kapelle en Biezelinge en omlig gende binnenwegen. De start zal zijn tussen twee en drie uur vanaf hotel „De Zwaan". Voor hen die met de minste strafpunten komen, zullen prijzen beschikbaar worden gesteld. De actie zal de eerste dag opgeluis terd worden met het optreden van de uit 60 personen bestaande kinder drumband uit Breda. Deze drumband Brandweer van Middelburg tweede in nationale strijd Bij do nationale brandweerwedstrij den, die zaterdag in Hilversum wer den gehouden, is de Middelburgse brandweer In de afdeling tankspui ten tweede geworden. Het was de eerste keer, dat in deze categorie, de moderne nevelblusmethode, een landelijke wedstrijd werd georgani seerd- En de uitslag daarvan" was dus zo danig, dat Middelburg er sinds za terdag op kan bogen, voor wat het tankspujten betreft op één na het beste korps van het land heeft. De brandweer van de staatsmijn „Mau- rits" te Geleen werd eerste, de brandweer van Venlo derde. De succesvolle Middelburgse ploeg, die een fraaie beker uit Hilversum mee naar Zeeland bracht bestond uit de heren J. Ch. Hendriks, bevelvoerder, W. Kievit, chauffeur-pompbediende, Th. Geuze, ordonnans, C. Adriaan- se en J. Poortvliet (aanvalsploeg) en A. Dunnes en A. Provoost (slangenploeg). zal 's middags een rondgang maken door beide dorpen, waarbij zij op verschillende plaatsen een showpro gramma ten beste zal geven. Zaterdag 10 oktober zal het muziek korps „Ons Genoegen" een prome nadeconcert verzorgen. Op 17 oktober wordt een groot internationaal hen gelconcours in het Kanaal door Zuid- Beveland georganiseerd door de plaatselijke hengelsportvereniging, terwijl tevens een pijperkorpsendag wordt gehouden. Diverse bekende tamboer- en pijperkorpsen zijn hier voor uitgenodigd. Ook voor de zater dagen 24 en 31 oktober zal voor een bijpassend programma worden ge zorgd. (Slot van pag1 klassering, de in Arnemuiden woonachtige W. Mcsu, had ruim dertig punten minder dan De Ja ger en Van Dijke Verheugend is de toenemende belang stelling voor de" Zeeuwse kampioens- ploegwedstrijd. Mede dank zij het prachtige najaarsweer waren rond 2500 bezoekers uit alle delen van de provincie naar de Wilhelminapolder gekomen om de prestaties van de deelnemers te beschouwen. Het voor een groot deel uit de landbouwers stand afkomstige publiek kon ter zake -kundig worden genoemd, zodat het des te meer van de wedstrijden genoot. Er werd goed geploegd! Dat was ook de indruk van de voorzitter van de jury, de heer J. G. van Liere tc Goes, die een uitvoerige beschou wing hield bij het bekend maken van do uitslag. Rest nog te vermelden, dat zowel bij de paarden- als bij de 'tractorploegers tal van fraaie prij zen beschikbaar waren gesteld. Dc uitslag was: Faardcnploegers: 1. J. J. do Visser, Wilhelmmadorp, 349 punten; 2. Joh. Mijnhere, Grijpskerke, 333 pnt.; 3 C. Zweedijk, Wilhelminadorp, 330% pnt; 4. I. Wisse, Sint-Laurcns, 327% punt: 5. D. Lorier, Middelburg, 309 punten; 6. P. Pouwcr, Middelburg, 297% punt;.7. C. Braamse, Wilhel minadorp, 259 punten. Tractorploegers: 1 en kampioen C. de Jager, Woltaartsdijk, 386% punt; 2. A. van Dijke, 's-Heer Arendskerlce, 385 punten; 3 W. Mesu, Arnemuiden, 352 punten; 4 J. Cappon, Zuidzande, 346 punten; 5. L. Verhage, Koude- kerke, 333 punten; 6 M. J. Quaak, IJzendiike, 333 punten; 7. A, Geel hoed, Krulningen, 325 punten; 8. J. C. Dieleman, Axel, 324 punten, 9 P. Hondrikse, Nieuwerkerk, 324 pun ten; 10 P. Jansen. Hoek, 320% punt; 11 J. D. A. Haak, Zaamslag, 320% punt; 12 A. Sturtewagen, Axel, 319% punt; 13 L. Minderhoud, Nieuwvlict, 316% punt; 14 M. C. Steendijk, Stavenlsse, 312% punt; 15. W. A. Markusse, Geersdijk, 312 pun ten; 16 A. v. d, Dries, Ovezande, 305 punten; 17 L. J. de vlager, Drcischor, 303% punt; 18 A. 'M. van Hoeve, Vlake 300% punt; 19 p. de Looff, Geersdijk, 298 punt; 20 M. C. Wisse, Kattendijke, 297 punten; 21. L. F. Polderdijk, Nieuw- en St.-Joosland, 291% punt; 22 P. de Kraker, Ter neuzen, 282 punten; 23 J. J. Crucq, Nieuw- en Sint-Joosland, 276 pun ten; 24 J. J. v. d. Slikke, Poortvliet, 272% punt; 25 Jac. de Looff, Co- lijnsplaat, 271 punten; 26 L. Pau wels, Kuitaart, 229 punten. programma va tcur". Circus van Bever met voortreffelijk programma Spectaculair en sensationeel is het programma zeker, dat het Circus van Bever het „hooggeëerd publiek" dit seizoen laat zien. Nauwelijks hadden zaterdagavond drieduizend mensen in Vlissingen een plaats ge vonden in de zesmaster of men werd overompeld door liet enthousiaste optreden van „moderne" cowboy's. Dat was het begin van een onver valste circusvoorstelling gekenmerkt door vaart, durf en hevig applaudi- scrend publiek. Als laatsten traden op dc Deense wervelwindspringers The Wilfordts, die vele minuten vlugheid en lenig heid demonstreerden. Tussen deze twee nummers worden er vele van zodanig peil getoond, dat een ras echte liefhebber van het aloude cir cus wel in de ban moest geraken. De charmante Ilonka Karoly, die binnenkort voor televisie van de BB C moet optreden, kwam tweemaal in de piste. De eerste keer als „balle rina op het ongezadeld paard" en de tweede maal presenteerde zij moder ne hogeschool, Beide keren overtuig de zij door kennis, aanleg en gratie. De Noorse fjordpaarden, de Friese stamboekhengsten en de Arabieren werden met tact en zorg gepresen teerd door Maurice Houck en Emiel Karoly. De paarden als „heren in het verkeer" was een nieuwtje, dat ongetwijfeld succes had. Een grap pig intermezzo waren de Shetland- pony's, die „naar de speeltuin gin gen". iet Hongaarse trio Binders was verbluffend, de Duitser Ulfi ver baasde het publiek door op twee vin- -ers een „hand"-stand op hot slappe oord te maken, met gewaardeerde humor werkten de komische rekwer- kers het trio Petroff in de piste en tijdens het optreden van de twee Bergans in de nok van het circus zullen ongetwijfeld velen even de ogen hebben gesloten omdat het zo enerverend en verbluffend was. Origineel en leuk waren de Neder landse clowns de Rubatïes; een pret tige noot in dit programma van Van Bever, dat zaterdag in Vlissin gen de première voor ons land be leefde, nadat het circus met succes een tournee had gemaakt door Noorwegen en Denemarken, De ar tiesten waren pas zaterdag in Vlis singen aangekomen. Van vermoeid heid was noch tijdens het matinee noch tijdens dc avondvoorstelling iets te bemerken. Vara-bestuurders hielden vergadering in Goes De Walcherse en Bevelandse be stuurders en werkers van de Vara kwamen zaterdagmiddag in „De Prins van Oranje" te Goes bijeen, waar na een welkomstwoord van districtsvoorzitter A. J. Wijnands uit Goes, de heer J. Pop uit Hilver sum algemeen propagandaleider een toespraak hield, waarin hij enkele problemen van de huidige ra dio- en televisie-uitzendingen be sprak. Nadat hij de reclame in de televisie-uitzendingen aan een bc- rking onderworpen bad, riep hij aanwezigen op mee te werken spoedig mogelijk het 500.000ste lid-abonné voor de Vara te werven. Thans bedraagt 't ledental 487.301. Uit de bijeenkomst werden, alvorens de heer Pop met zijn toespraak be gon, eerst enkele actuele vragen van algemene aard op radiogebied ge steld, die hij in zijn toespraak be antwoordde. Het bekende accordeon-duo De Pi co's bracht tijdens deze bijeenkomst uitstekende accordeonmuzlek ten ehore, zowel populair als klassiek. A'ot slot van deze middag werd een groot aantal kleurendia's geprojec teerd, voornamelijk betrekking heb bende op de bouw van de nieuwe studio's te Hilversum, in een omlijs ting van toepasselijke muziek. Aan hot eina van dezo bijeenkomst deelde de voorzitter mede, dat dezer dagen de afdelingen Baarland en Rilland-Bath zullen worden opge richt. VANDAAG. Middelburg Schouwburg: „De zevende reis van Slndtoad", 20 uur. 14 Jaar. Electro: „Ketenen van de baat", 19, 21.15 uur, lil jaar; kunstmuseum: Ex positie Zeeuwse Kunstenaarskring, 15—18 en 20—22 uur; Miniatuur Wal cheren met tentoonstelling Delta plan, Molenwater 9—16 uur. Vlissingen Albambra: „De viking?-. 19 en 21.13 uur, 14 Jaar; Luxor: „De ontembaren", 19 en 21 uur, 14 jaar; Strandliote!n* deshow, 20 uur, Goes Grand: „De Vikings", 10 en 8143 uur. 14 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2