Vlissingse raad drong weer eens aan op spoed bij saneringsplan lh Wijfie MIDDELBARE AKTEN RESA-HILVERSUM BOETE VAN 1600 GEËIST TEGEN VLISSINGSE AANNEMER Zeeuwse Almanak ESS(fIxTRA^ MOTOR OIL ZEEUWSE C.B.T.B. BESPRAK HET DRIE-EILANDENPLAN N.V. HAVEN TERNEUZEN WIL PARTICULIERE INTERESSE Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1959 ZO LANGZAMERHAND EEN TRADITIE.... Voorbereiding is nu in eind-stadium, maar nog geen definitieve toezegging MET EEN" GROEIEND ONGEDULD wacht de Vlissingse raad nu sinds jaar en dag reeds op het saneringsplan voor de binnenstad. Zo langzamer hand mag men het dan ook een traditie noemen, dat de Vlissingse raadsle den op gezette tijden hun ongeduld uiten en met klem betogen: „Het wordt nu echt toch wel eens tijd 0111 de datum te noemen, waarop 't plan ter vi sie wordt gelegd", zoals ir. J. H. Krietemeijer (a.r.) het in de raadsvergade ring van vrijdagmiddag nog weer eens letterlijk vroeg. De discussie waarin de ontstemming over het uitblijven van het plan bijkans tastbaar was werd veroorzaakt door enkele opmerkingen van de heer E. T. Oos terhuis (v.v.d.), uit wiens woorden men op kon maken, dat verschillende dingen in het gedrang komen doordat nog geen antwoord gegeven kan wor den op de vraag: „Wat zal het saneringsplan precies inhouden". Hoewel B. en W. spraken van een „eindfase" konden zij echter onmogelijk een toe zegging doen over een definitieve datum. De aanleiding tot deze discussie was een voorstel de grond en opstallen op Spuistraat 51 aan te kopen in ver band met het saneringsplan. „Met ook het plan-Paauwenburg en het stadhuis-plan in het vooruitzicht dreigt er door het steeds maar uit blijven van.het saneringsplan een ge vaar voor de binnenstad", aldus de heer Oosterhuis, „namelijk het ge vaar, dat steeds minder middenstan ders zich aangetrokken voelen tot die binnenstad". „Ook doet het me bijzonder vreemd aan", bekende spreker, „dat naast Spuistraat 51 juist vo rig jaar twee nieuwe panden zijn gebouwd„Is dat te vereni gen met het saneringsplan?", zo vroeg hij. Tenslotte pleitte hij voor spoedige opruiming van krotteu in de binnenstad. „Maak er zolang het saneringsplan er niet is plantsoentjes en par keerplaatsen van", adviseerde hij. De heer P. Bikker (c.li.) haakte on middellijk in op de woorden van de heer Oosterhuis. „Het duurt wel bij zonder lang", meende hij, „en ik heb sterk de indruk, dat er in de „voor bereidingsmachine" ergens een vast geroest wiel zit, waardoor de zaak zo lang blijft hangen". Vage toezegging „Een begrijpelijke aandrang", zo noemde wethouder van Popering de uitlatingen van de sprekers. „Ook B. en W. dringen steeds aan op spoed", zo betoogde hij. De heer Van Pope- ring wees er nog op, dat de raad nog onlangs informeel is ingelicht. „En daarom zult U toch moeten weten, dat er door de ingrijpende verande ringen, die dit plan inhoudt, ontzet tend veel voorbereidend werk nodig is", zo meende hij. Tenslotte kon hij echter een zij het vage toezeg ging doen: „We geraken in een'eind stadium en het plan zal nu toch wel spoedig ter visie worden gelegd". Frans, Duits, Engels en Ned. M.O.A. De kortste en voordeligste opleiding. (Beleende schriftelijke cursus De heer Krietemeijer achtte dit ech ter een „onbevredigend antwoord". „Wat we nu eindelijk wel eens willen weten", zo beklemtoonde hij, „is wanneer U precies komt met de plannen". En hij voegde er aan toe: „Een toezegging in de geest van „voor het eind van het jaar" zouden wij bijvoorbeeld appreciëren". Deze woorden waren voor de heer Van Popering aanleiding om als zijn mening uit te spreken, dat de raad toch wel „ontzettend licht over de plannen" dacht. Ter illus tratie schilderde hij de vele pro blemen, die dit plan bemoeilijken: hypotheken, rooilijn, financiering enz. Burgemeester mr. B. Kolff gaf toe tot de conclusie te zijn gekomen, dat de beide panden naast Spuistraat 51 beter niet gebouwd hadden kunnen worden. En wethouder Van Popering wees er op. dat er nog geen enkêle mogelijkheid was om het bouwen ter plaatse te verbieden. Nog nooit bijeen.... „Er zijn nog meer open stukken, die ook volgebouwd kunuen worden", waarschuwde de heer Oosterhuis, in aansluiting hierop. „Inderdaad", gaf de heer Popering toe, „en ook daar om is het zaak de plannen zo spoedig mogelijk gereed te krijgen". Ook wees hij er op, dat middenstanders in de binnenstad plannen achterwege laten, omdat zij niet weten of (5e wel in het uitbreidingsplan passen. De heer Oosterhuis drong er nog op aan om de saneringscommissie eens bijeen te roepen. Deze commissie is anderhalf jaar geleden geïnstalleerd, maar sindsdien nog nooit bijeen ge weestzo deelde hij mee. In dit verband wees wethouder Van Pope ring er op, dat het beloofde rapport van de middenstandscentrale over binnenstad en vissershaven tot op de dag van vandaag nog niet ontvangen is. Ook over de krotopruiming dach ten de raadsleden volgens de heer Van Popering te licht. „Er zijn nog altijd 1500 woningzoekenden, waarvan zeker 1000 zeer serieuze gevallen, bewoners van noodwo ningen kunnen we niet voldoende andere huizen bieden, 220 duplex- woningen konden nogjt nooit ver anderd worden in simplexwonin gen, kortom veel krotwoningen zullen nog wel een tijd bewoond blijven", zo somde hij op. De heer Oosterhuis zei echter, dat het hem slechts ging om de onbe woonde krotten en ruïnen. „Die rui men we regelmatig op", betoogde burgemeester Kolff. De raad ging daarna akkoord met dit voorstel, evenals met enkele an dere voorstellen over aankoop van panden nodig voor het saneringsplan. I DOOR PROCUREUR-GENERAAL Personeel zou te veel loon gekregen hebben Het Gerechtshof te Den Haag zal volgende week uitspraak doen in een zaak tegen de Vlis singse aannemer G. J. E., die aan verhuurd personeel boven de c.a.o, uitbetaald zou hebben. Tijdens de eerste behandeling van de zaak eiste de Middel burgse officier van justitie een boete van 2.000, waarvan f 500 onvoorwaardelijk. De eco nomische politierechter veroor deelde E. tot een boete van 25, waarna de procureur-generaal VAN TOT VERANDERD. Wanneer de veerboot „Prinses Bea- maandag na een opknap- trix" pertje weer in de vaart komt tussen Vlissingen en Breskens, zullen de pas sagiers aan de Zeeuws-V/aaime kant op een andere plaats dan voorheen hun kaartjes moeten kopen en hun kopje koffie moeten zien te bemach tigen. Het nieuwe kantoor, het kaartver koopbureau, de wachtkamer en res tauratie aan de haven worden dan onofficieel in gebruik genomen. TINTJE. Een voetbalwedstrijd met een fees telijk tintje! Die is volgende week zaterdag in Biervliet te zien. De elf tallen uit Terneuzen en Biervliet zul len dan het nieuwe sportveldencom- plex „inspelen". De gemeente, eige naar van de nieuwe aangelegde en KENNER Of de man dat verkeersbord met het stopverbod nu niet zag, of niet wilde zien, zal wel 'n geheim blijven, maar een feit is, dat hij zijn auto op een verboden plaats in Krabbendijke par keerde. Overigens was onze fabrikant uit Bergen op Zoom want dat was de man maar een ogenblikje weg en misschien ook durfde hij liet, daarom wel aan om liet parkeerverbod even te overtreden. Maar hij had pech. Want toen hij terugkwam bij zijn auto stond er. al een levensgrote wachtmeester met het opschrijfboek je in de aanslag gereed om hem op de bon te slingeren. ,JZent U de bete kenis van dat bord*", vroeg de po litieman. Meneer kon het niet ontkennen. Onze fabrikant kon liet, bovendien niet ont kennen in verband met een lieél spe ciale reden. Hij was (en is) namelijk fabrikant van sigarenbandjes, waarvan er zo'n slordige negen miljoen in omloop zijn en óp die sigarenbandjes staan de Nederlandse verkeersborden afge beeld pas voor bespeling vrijgegeven fris groene grasmatten, is met deze aan winst erg verguld. Verschillende men sen, die zich voor de aanleg hebben beijverd of op een andere manier met de sportvelden te maken zullen krij gen. zijn uitgenodigd om 's middags op het stadhuis van Biervliet aanwe zig te zijn en de openingsceremonie te helpen volbrengen. STARTSEIN'. Over naar Zuicl-Beveland Waar in Nisse vandaag het startsein tot de winkelweken wordt gegeven. Misschien e«-n beetje een wellui dend startsein, want het bestaat uit een concert. De muziekvereni ging „Excelsior" uit Kloetsnge geeft op de „tent" een concert uii maakt daarna een rondwandeling door de gemeente. VOORPROEFJE. De Langeweg in St.-Annaland wordt binnenkort onder handen ge nomen. Fietsers, automobilisten en allen, die hier elke dag voorbijkomen hebben nu al een voorproefje gekre gen. Op het ogenblik is men druk bezig met het dichtmaken van de verschillende putten. Een maatregel die de weggebruikers bijzonder wel kom zal zijn. De definitieve „goede beurt" krijgt de weg pas als er een nieuwe duiker zal zijn gelegd, waar door de sloten kunnen verdwijnen. Dc rijbaan zal dan ook breder worden AFGEVOERD (I). Bruinissc wil niet achterblijven bij Kamperland Dat is deze week gebleken. De aflevering van de bieten via dc haven verliep eerst niet zq erg vlot, omdat bet rooien dit jaar geen gemakkelijk karwei is. Maar nu is het dan toch zover. Dé eerste volgeladen wagens zijn over de wegbrug gekomen. En dot waren dan tegelijkertijd de eerste produkten, die via de nieuwe ha ven afgevoerd zijn. AFGEVOERD (II). Er is in Bruinisse nog meer afge voerd. Maar dan door de haven. Niet minder dan 6890 liter molk verdween in de periode van 1 februari tot 1 augustus door de kelen van de school kinderen. Iedere tankwagen vervoert het niet in een lteef. bij het Gerechtshof een boete eiste van 1.600, waarvan 400 onvoorwaardelijk. De aanleiding tot deze moeilijk heden ontstond in het afgelopen jaar toen de Vlissingse aannemer graafwerktuigen met bijbehorend personeel aan een tweetal aanne mers verhuurde. Overeengekomen werd, dat de Vlissingse aannemer de salarissen normaal zou doorbe talen. Bij de eindafrekening zou dit later worden vereffend. In op dracht van de huurders betaalde E. bovendien aan de vijf man be diend personeel nog een premie uit, waardoor hij echter hoven het bij de c.a.o. vastgestelde salaris zou zijn gekomen. In januari j.l. moest de Vlissingse aannemer zich hiervoor verantwoor den bij de economische politierechter te Middelburg, mr. P. van Empel. De officier van justitie, mr. T. Lebret, eiste toen een boete van 2.000, waarvan 500 onvoorwaardelijk en 1.500 voorwaardelijk. Geen voordeel De raadsman van verdachte, mr. P. C. Adriaanse, betoogde, dat de Vlissingse aannemer bij deze zaak geen voordeel had. Wat hij gedaan had betekende slechts een tege moetkoming aan de huurder, waarvoor zijn cliënt naar zijn me ning niet strafbaar was. De raads man verklaarde voorts, dat de aannemer alleen de premies had doorbetaald, de salarissen had hij verder berekend volgens de c.a.o. In zijn vonnis was de economische politierechter veel milder. In vier ge vallen achtte hij niet bewezen, dat te veel was betaald, maar het vijfde personeelslid had na^r zijn mening wel degelijk teveel ontvangen. De boete die hij oplegde was 25 subs. 5 dagen. De officier nam hier geen genoegen mee en tekende hoger be roep aan. Afgelopen week werd deze zaak be handeld voor het Gerechtshof in Den Haag. Hier kwam de procureur-gene raal echter tot een heel andere slot som. Het vijfde personeelslid waarvoor E. in Middelburg was ver oordeeld was naar de mening van de procureur-generaal niet teveel be taald. Overuren Deze man had volgens de aanne mer en dat nam de procureur- generaal aan overuren ge maakt. De ambtenaar van de looncontroledienst was dit inder tijd niet opgevallen. Hierdoor was dus de vergissing ontstaan als zou boven het bij de c.a.o. overeenge komen salaris het ging om een bedrag van rond 2 teveel be taald zijn. In het geval van de vier overige draglineniachinisten waarvoor de Vlissingse aannemer door de Middel burgse politierechter was vrijgespro ken achtte de procureur-generaal wel degelijk bewezen, dat teveel was betaald. In het doorbetalen van de premie zag de procureur-generaal 'n soort van camouflage om meer te betalen dan was toegestaan. Hij eiste hiervoor 1.600, waarvan 1.200 voorwaardelijk en f 400 onvoorwaar delijk. i IN HOOFDBESTUURSVERGADERING Volledige schadevergoeding gevraagd voor kanaalzone- boeren In de woensdag gehouden ver gadering heeft het hoofdbe stuur van de Zeeuwse C.B.T.B. zich o.m. beziggehouden met de eventuele gevolgen van het drïe-eilandenplan voor de land bouw en de onteigening van landbouwgronden ten behoeve van de verbreding van het ka naal Gent-Terneuzen. Tevens werd besproken een brief van de gewestelijke afdelingen van de Z.L.M. en de C.B.T.B. op Walcheren, waarvan een af- ichrift was binnengekomen. Op grond van onderzoekingen wordt verwacht, dtt tengevolge van het drie-eilandenplan de oppervlakte droogte gevoelige grond (gem. oogst- depressie 10 zal toenemen met 50 ha en de oppervlakte verdrogende grond (gem. oogstdepressie 20 met 115 ha. Het hoofdbestuur achtte het billijk, dat de schade, die de betrokken landbouwers dientenge volge zullen lijden, volledig vergoed wordt. In het gebied rond de Braak man zijn in dat opzicht minder gun- stige ervaringen opgedaan. Hierdoor gewaarschuwd en van mening, dat het drie-eilandenplan als onderdeel van de Deltawerken een gunstiger perspectief biedt ten aanzien van vol- Voortaan belasting voor t.v. in Vlissingse café's In Vlissingen zal voortaan belasting voor televisie in café's worden gehe ven.... Zonder een enkele op- of aan merking stelde de Vlissingse raad vrijdagmiddag namelijk de nieuwe verordening op de heffing van belas ting op toneelvertoningen en andere vermakelijkheden in Vlissingen vast. Dit houdt dus in dat de houders van televisietoestellen „in voor publiek toegankelijke inrichtingen" hiervoor belasting verschuldigd zijn. Per maand zal deze bellasting voor loka liteiten met een oppervlakte van minder dan vijftig vierkante meter vijf gulden bedragen, voor lokalitei ten van 50 tot 75 vierkante meter zeven gulden vijftig en voor 75 vier kante meter en meer twaalf gulden. Deze belasting kan enigszins ge reduceerd ook per kwartaal of per jaar voldaan worden. ledige schadeloosstelling, besloot het hoofdbestuur stappen te ondernemen teneinde een regeling te verkrijgen, op grond waarvan de betrokken land bouwers op volledige schadeloosstel ling kunnen rekenen. Deze' regeling dient vastgelegd te worden in de wet, die ook in de overige schade die het gevolg zal zijn van de Deltawerken zal voorzien. Kanaalzone Door de verbreding van het kanaal Gent-Terneuzen zullen een groot aantal landbouwers een deel van de bij hen in gebruik zijnde grond moeten opofferen. Uiteraard heb ben ook hier de betreffende eige naren en gebruikers recht op vol ledige schadevergoeding. Weige ring van de hein aangeboden com pensatie in de vorm van elders ge legen grond (veelal van slechtere kwaliteit) kan hun dat recht niet ontnemen. Over één en ander blijken in het betreffende gebied nog wel eens misverstanden te bestaan. Het hoofdbestuur nam met instem ming kennis van het feit, dat de be trokken landbouwers zich hebben aaneengesloten teneinde tegenover rijkswaterstaat sterker te staan met hun alleszins gerechtvaardigde eisen. Tevens werd besloten te pogen ge daan te krijgen, dat de uit dit gebied verdreven eigenaren in staat gesteld worden een ander bedrijf'aan te ko pen, dit naar aanleiding van een schrijven van de gewestelijke afde ling Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. Het hoofdbestuur was mèt de geweste lijke afdeling van oordeel, dat dit wenselijk is, omdat overgang van de status van eigenaar naar die van pachter veelal als een achteruitgang wordt aangevoeld, al mag men als eigenaar dan ook volledig schade loosgesteld zijn. KERKNIEUWS CHRIST. GEREF. KERKEN Tweetal te Haamstede-Kerkwerve K. Bokhorst te Naarden en W. Ruiter te Baarn. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP Beroepen en aangenomen naar Den Helder mej. C. A. Schipper propo- nente te Amsterdam, H er verkaveling KUNST Tentoonstelling Zeeuwse Kunstenaarskring Middelburg, Kunstmuseum. VAN DE VIER SCHILDERS, die momenteel exposeren in het Middel burgse Kunstmuseum (onder auspi ciën van de Zeeuwse Kunstenaars kring), zijn er twee, die hun reputa- tie bevestigen zonder meer en bij wie over het algemeen van een voortdu rend herkennen sprake is. Dat zijn Reimond Kimpe en zijn jongere broe- dei'-in-de-kunst, Jac. Prince. De laat ste heeft misschien iets aan expres sie gewonnen, maar behield zijn eigen toon, met een neiging tot een ingeto gener en beheerster paletgebruik. De eerste handhaafde zijn beproefde, in dringende stijl en verrast alleen dooi de keuze van zijn onderwerpen voor de op deze tentoonstelling ingebrach te (kieken, waarbij eigenlijk alleen maar van één onderwerp sprake is. De mens. Kimpe wiens produkti- viteit overigens óók verrassend is schilderde mensen, mensen, mensen. Vrouwen met vrouwen, vrouwen en mannén, man-vrouw-kind, zittende vrouwen, vrouwen met parapluie en een „Groen-violette vrouw", in de zachtgloeiende kleuren en in de strak ke lijnen, die zo typerend zijn voor deze zo zeer begaafde schilder. Een herkennen dus, een blij herken nen, mogen wij v/el zeggen. Dat ligt anders voor het werk van H. Metsers dat is een kennismaking. Ondanks de enigszins „gladde" toon van enke le composities „Cathedraal" en „Kerstnacht" bijvoorbeeld), boeit zijn werk toch door een rijk geschakeerd en harmonieus kleurgebruik, dat be loften inhoudt. Wanneer Metsers aan zeggingskracht wint én dat ligt in de lijn der verwachting kan hij zich ontwikkelen tot een kunstenaar, die ook mettertijd „iets tc zeggen heeft". Tenslotte Louis Heymans; evenals de beide eersten een „oude bekende"-, maar bij hem is vrijwel geen sprake van een herkennen. In de hier ten toongestelde werken van zijn hand moet men Heymans als het ware op nieuw ontdekken. Oppervlakkig be zien doen de soms bizarre onderwer- oen. gevangen in een gedurfde vorm geving', een weinig verwarrend aan; bij een aandachtiger beschouwing komt men evenwel tot de verheugen de conclusie, dat Heymans zich ver diept heeft en dat die „verwarring" slechts bedriegelijke schijn is. Hij wist wat hij zeggen Wilde en deed dat beurtelings bewogen en suggestief („Atonïiced air"), in scherpe zelfspot („Zelfportret") of satirisch („69ste- Verjaardagsinspiratie") Zo 'zorgde Louis Heymans voor de verrassing op deze expositie, die-dus verder een „blij herkennen" en een kennismaking biedt en iat alles bij een maakt deze tentoonstelling van de Zeeuwse Kunstenaarskring zéér de moeite waard.' V. B. Adhesie werd betuigd aan het schrij ven van de afdelingen Walcheren van' de Z.LJI1 en de C.B.T.B., dat is ver zonden aan de \Herverkavelingscom-. missie Walcheren. In dit schrijven werd geprotesteerd tegen het feit, dat geen vergoeding meer wordt toege kend wegens oogstdepreciatie bij het maken van sleuven voor het draine ren alsook voor die percelen, waai de egalisatiewerkzaamheden pas in de laatste jaren zijn klaargekomen. Ten opzichte van hen, die eerder aan de beurt waren en wél vergoeding ontvingen, is hier sprake van een on billijkheid, waartegen een protest op zijn plaats Is. Genoemde brief, waarin voorgesteld wordt alsnog vergoeding uit te keren of, indien dit niet mogelijk is verre kening van de oogstdepreciatie met do ruilverkavelïngsrento voorzover het eigenaars-gebruikers betreft en een rechtstreekse uitkering voorzover het pachters betreft, kon door het hoofdbestuur worden onderschreven. Dit gold eveneens' voor het verzoek, in de brief vervat, voor de groep, die in het gebied niet meer voor drainage in aanmerking komt, verrekening met de hervcrkavelingsrente toe te passen, aangezien deze groep bij zelf uitvoeren van deze werkzaamheden hogere kosten konit. RAAD KREEG ONTWERPSTATUTEN Maar geen monopolie B. en \V. van Terneuzen hebben de raad de ontwerp statuten van de N.V. „Haven Terneuzen" doen toeko men. In een toelichtend schrijven deelt het college mee, dat van de des tijds opgestelde richtlijnen enigszins is afgeweken. Het kapitaal van de N.V. bleef vastgesteld op 100.000, te verdelen in 51 aandelen A en 49 aan delen B. Oorspronkelijk zou voor elk aandeel een oprichtersbewijs ver strekt worden, welke verhouding ten aanzien van de A-aandeleu werd ge handhaafd. Met betrekking tot de oprichtersbe- wijzen B, achtten zij echter een an dere constructie gewenst. In hun toelichting hierop zeggen B. en W. dat, wil de overheid tot daadwerkelijke medewerking aan de oprichting van de N.V. over gaan, eerst een zekere deelname moet blijken van particuliere deel nemers. Deze deelnemers moeten tevens bereid zijn aansprakelijk heid te aanvaarden door, boven hun deelname bet aandelenkapi taal, rechtstreeks te lenen aan de N.V. of garantie te verlenen. De totale deelname door particulie ren was aanvankelijk gesteld op 49 aandelen B en met daaraan vastge koppeld maximum 49 oprichtersbe wijzen B. Voor elk aandeel B c.q. op richtersbewijs B zou een garantie verstrekt moeten worden van 5000 voor door de N.V. te sluiten geldle ningen. Totaal dus 245.000. De deelname door particuliere onder nemers bij^ oprichting van de N.V. meent- het eollgo zulks in overleg met Gedeputeerde Staten van Zee land te moeten stellen op ten miii- JN24"000,e'^ garantie van Verder 'zullen er ondernemers zijn, die wel in staat zijn tot deelname in het aandelenkapitaal, doch daarenbo ven financieel niet genoeg draag krachtig tot het geven van-dè garan tie. Ten einde ook deze catagoric i« de gelegenheid te stellen in de N.V. deel te nemen is het gewenst, dat net aantal opriclitersbewijzen B wordt verminderd, omdat daaraan de ga rantie is gekoppeld. Als gevolg daarvan zal de te stel len garantie per oprichtersbewijs B verhoogd moeten worden tót f 7000, waarbij dan het aantal be wijzen verminderd wordt tot 85. Zo komt men toch aan de tota'e garantie van 245.000. Zoals gesteld zal dus én de provincie Zeeland én de gemeente Terneuzen eerst kunnen overgaan tot daadwer kelijke oprichting der N.V. wanneer de particuliere ondernemers zich in- terrcsSercn tot een aansprakelijkheid van 7000 per bewijs B. in casu mol een minimum van. 18 bewijzen B en minimum garantie van 126.000. In de statuten is gesproken van aanspra kelijkheid, zodat inplaats van garan tie een rechtstreekse geldlening aan de N.V. geëist zou kunnen worden Tene'nde één particid'erp onderne ming niet de overhand in zijn sector te doen verkrijgen zou et college nog gesteld willen zien, dat bij de oprich ting tenminste drie particulieren deel nemen en geen enkele deelnemer een meerderheid van het aantal, uitgege ven oprichtersbewijzen B kan ve-rkrij- getk - "•■•f Meisje uit Kamperland bij ongeval omgekomen Val ohder bietenwagen Vrijdagmiddag omstreeks half vijf is op de provinciale weg tussen Wis- senkerke en Kamperland een ongeluk gebeurd, dat het leven heeft gekost aan het twaalfjarige dochtertje Nau- t.p van de familie B. uit Kamperland. Het meisje is, toen zij zich met haar fiets door eeii tractor met oplegger - en een daarachter gekoppelde aan hangwagen liet voorttrekken ten val gekomen en onder de met suikerbie ten geladen aanhangwagen geraakt. Zij overleed kort na het ongeval. De tractorcombinatie, waarvan zowel de oplegger als de aanhangwagen met bieten was geladen, reed in de richting Kamperland. Het meisje hield zich met één hand vast aan de oplegger. Vermoed wordt, dat zij de macht over het stuur kwijtraakte, toen een suikerbiet van de oplegger viel en onder het voorwiel van haar fiets kwam. Een trieste bijkomstigheid is nog, dat juist voordat het ongeluk ge beurde een rijkspolitieman uit Geersdijk met zijn' auto heeft ge tracht de tractorcombinatie te passeren om het meisje te waar door dit niet direct mogelijk was. Nog voor hij een nieuwe poging kon doen, gebeurde het ongeluk. VANDAAG Middelburg-Schouwburg. „De zevende reis van. SIndbad", 2U uur, 14 jaar. Electro: „Ketenen van dc haat", 19, 21.15 uur, 18 Jaar. Gouden Poorte: Feestavond Veteranen Legioen Nederlnnd. 20 uur. Kunstmuseum: Expositie Zeeuwse Kun stenaarskring. 15—18 en 20—22 uur. Miniatuur Walcheren met. tentoonstel ling Deltaplan, Molenwater 9—18 uur. Vlissihgcn-Alhambra: „Do Vikings", 19 en 21,15 uur. 14 Jaar. Luxoi. „De ontembareu", 19 en 21 uur, 14 jaar GoesGrond: „De Vikings". 19 en 21.15 uur, 14 Jaar. MORGEN Middclbnrir-Schouwburg: „De zevende reis van'Slndbud". 14.30 .en 20 uur, 14 jaar. Electro: „Ketenen van dè haat". 15.30, 19 en 21.15' uur. 18 jaar. Kunstmuseum: Expositie Zeeuwse Kun stenaarskring, 13 tot 18 uur. Molenwater: Miniatuur. .Walcheren met tentoonstelling Deltaplan, 9—ia uur. Vlissingcn-Aihambra: „De Vikings", 15. 19 en 21.15 uur, 14 jaar. Luxer„Dé ontembaren", 15. 19 en 21 uur 14 jaar De ThuishavenP Suasso spreekt om 8 uur. Goes-Grand: „De Vikings". 15, 19 en 2115 uur, 14 jaar. Prins van Oranje: Vergadering Provin ciale Vara, -15 uur. Grote Kerk. Vergadering district Zee land Ned. Organlstenvereniging, 14 uur. Korenbeurs;. Vergadering A.N.M.B., 15

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2