SER voor toelating hoger personeel in bedrijfscommissie van chemie Rouwactie hervormde kerk is ook een geestelijk appèl Werknemersorganisaties tegen HUME GEEFT TOE DAT HIJ OP TAXICHAUFFEUR SCHOOT KLANKBORD VRACHTAUTO GELADEN MET MEEL VERDWEEN IN HUIS ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VERLANGEN NAAR ERKENNING (Van onze Haagse redactie) De Sociaal-Economische Raad is er in meerderheid voor om aan de Neder landse vereniging van hoger personeel en de katholieke vereniging van hoger personeel de bevoegdheid te verlenen tot het benoemen van een of meer leden van de bedrijfscommissie voor de zware chemische industrie, ingesteld voor de uitvoering van de wet op de ondernemingsraden in die bedrijfstak. Dat bleek uit de stemming over deze kwestie in de openbare vergadering van de S.E.R., die vrijdagmorgen in Den Haag gehouden is en die tot uitslag had dat 16 leden de werknemersvertegenwoordigers benevens het kroonlid de heer Berger zich tegen het verlenen van de bevoegdheid verklaarden en 24 leden de werkgeversvertegenwoordigers en de kroonleden ervoor. Er is lang over de zaak gepraat, omdat op de achtergrond ervan de principiële vraag stond, of de or ganisaties van hoger personeel i wel voldoende het werknemers- belang behartigen en of zij vol doende representatief zijn. De S. E.R. voerde de discussies aan de hand van een nota, die de com missie ondernemingsraden had sa mengesteld. WERKNEMERS TEGEN De werknemers waren tegen de toe kenning van de bevoegdheid. Als ar gument voerde de heer Middelhuis van het K.A.B. onder andere aan. dat het hoger personeel formeel juridisch wel tot de werknemers behoort, maar in feite meer als vertegenwoordiger van de directies optreedt en dus meer aan de kant van de werkgevers staat. Men is er niet mee af, dit personeel zonder meer aan de werknemerskant te scharen in de zin van wat men in het gewone spraakgebruik onder werknemers verstaat. Het kleine boertje met één knecht is een onder nemer, maar een topfunctionaris in een heel groot bedrijf met honderden employe's onderzich is een werkne mer De heer Lelieveld, eveneens een werknemersvertegenwoordiger, voeg de daaraan toe, dat een chef perso neelszaken de ene dag als vertegen woordiger van de directie opereert en de volgende dag tegenovergestel de belangen moet verdedigen bijvoor beeld als lid van de bedrijfscommis- Hiermee lag het probleem van de grens tussen werkgevers en werkne mers in volle omvang midden in de vergadering van de S.E.R. een oud probleem, zoals mevrouw Verwey- Jonker opmerkte. Als het hoger personeel zich als werknemers aaneensluit, dan heeft de S.E.R. dat te accepteren, zo vond zij. Dan blijft alleen de vraag te be antwoorden of zijn organisatie vol doende representatief is. Het zou uiteraard veel gemakkelijker zijn, als het hoger personeel zich bij een vakcentrale aansloot, doch psy chologisch is dat moeilijk te verwe zenlijken. Het besef om zich te orga niseren is bij deze mensen laat op gekomen en bovendien vrezen zij in een vakcentrale ten onder te gaan. Toch zal een vorm van samenwer king gevonden moeten worden, vond mevrouw Verwey-Jonker, die verder herinnerde aan de brief, die een aan tal hoogleraren dezer dagen aan de ministerraad heeft gezonden en waar in zij er hun verontrusting over uit spreken, dat de bij de vakcentrales aangesloten vakorganisaties zich op het terrein van het georganiseerd overleg, de publiekrechtelijke be drijfsorganisatie en de onderne mingsraden vrijwel een monopolie positie hebben toegeëigend. De be slissing, die door de S.E.R. wordt ge- Reclassering Slot van pag. 1 dadigheid verminderde er niet door. Dat de gestrengheid faalde als af weermiddel sluit echter niet uit, dat men een redelijke mate van gestreng heid nu maar achterwege moet laten. Immers, laat men de gestrengheid los, dan vervalt men automatisch tot grotere zachtheid jegens overtre ders en zo geleidelijk ook tot het verklarend-vergoelijken van hun wandaden. Men heeft daarom aan psychologen, psychiaters, advocaten en reclasse- ringsambtenaren wel een verwijt ge maakt. Vooral in de laatste jaren kwam het vaak voor dat misdadigers toch wel duidelijk dank zij hun rap porten of pleidooien zeer milde straf fen toegewezen kregen. Afgezien echter van deze kritiek die dus ook enigermate geldt voor de reclassering moet ech ter nadrukkelijk gesteld worden, dat de reclasseringsmensen onmisbaar werk doen en dat alle pogingen, aangewend worden om van veroor deelden bruikbare elementen in de maatschappij te maken, de volle steun verdienen van iedere welden kende. Geen samenleving is gebaat met het bestaan van een grote groep mislukkelingen. Al zouden door de reclasserings-arbeid tien of twintig mensen per jaar in Nederland op de goede weg geholpen worden, dan reeds is die arbeid ten volle verant woord, want er zijn mensen gered. Ziet men dat element van onmisbaar heid in de reclassering, dan zal het niet zwaar vallen dit werk te steunen. Ook als men toch eigenlijk strengere bestraffing van de misdaad wenst dan thans dikwijls in Nederland het geval is nomen kan gebruikt worden als een wig door anderen en daarom vond mevrouw Verwey-Jonker, dat de S.E. R. voor een gewichtige beslissing stond. Zij zelf was voor de toeken ning van de door de organisaties van hoger personeel gevraagde bevoegd heid. De heer Roemers (N.V.V.) vond het een slecht adres. Hij v/as overigens bereid om ten aanzien van het hoger personeel de feiten te aanvaarden, maar hij kon niet inzien, dat hun or ganisatie anders behandeld diende te worden dan andere categorie vereni gingen. De nieuwe voorzitter van het C.N.V., de heer Van Mastrigt vestigde er de aandacht op, dat het hoger personeel door zich niet bij een vakcentrale aan te sluiten, zich bij voorbaat stelt buiten de groep, waartoe het beweert te behoren. Hij wilde dat het hoger personeel eerst een sterke organisa tie opbouwt en gaf in overweging tot zo lang met een beslissing te wach ten. Er staan nu twee wegen open. De vakcentrales kunnen een van hun mensen terugtrekken en zijn plaats afstaan aan de organisaties van ho ger personeel, maar de bedrijfscom missie kan ook worden uitgebreid met een vertegenwoordiger van het hoger personeel, met een werknemer dus, doch dan moet er ook een repre sentant van de werkgevers bij be noemd worden. Daarvoor is echter een wijziging van de desbetreffende verordening door de S.E.R. nodig. Die wijziging kan alleen met een meerderheid van twee derden van het aantal uitgebrachte stemmen tot stand gebracht worden. Deze gekwa lificeerde meerderheid werd vrijdag in de S.E.R. niet gehaald, toen het op beslissen aankwam. De commissie ondernemingsraden zal nu de zaak nog eens bekijken. BRIT VOOR ZWITSERSE RECHTER IN DE ALCOHOL. Een Urker slager is donderdag door de Zwolse politie rechter wegens het rijden onder in vloed veroordeeld tot vier weken voor waardelijke gevangenisstraf en een jaar waarvan 7 maanden voorwaar delijk ontzegging van de rijbevoegd heid. Dit ondanks het feit, dat hij bij zijn verdediging blijk had gegeven weinig vertrouwen te hebben in de bloedproef. „Zo'n bloedproef zegt toch niets. De injectienaald van de dokter staat toch immers de hele dag in al cohol". „HONDERD" UIT. In de Duivenlaan te Apeldoorn heeft Apeldoorns oudste ingezetene, de weduwe H. G. van der Gronden-Hogewen haar 102e verjaar dag gevierd. Het heeft haar daarbij niet aan belangstelling ontbroken. Maar de grootste verrassing werd haar bereid toen zij bezoek kreeg van de op een na oudste ingezetene van de gemeente, de 101-jarige Geertje Hoekert uit Uddel. De oudjes, die bei den nog beschikken over een heldere geest praatten „honderd" uit**,..* Tijdens verhoor geen teken van berouw In Zwitserland is het proces begon nen tegen de Britse piloot Donald Hume. Hij wordt ervan beschuldigd op 30 januari een bankoverval in Züricli te hebben gepleegd en daarbij een taxichauffeur te hebben gedood. Het is niet de eerste maal, dat Hume voor zijn rechters staat. In 1950 werd hij ervan beschuldigd, dat hij een man had vermoord. Er waren echter geen overtuigende bewijzen en men moest Hume vrijlaten. Later heeft Hume meermalen erop gepocht de man wél te hebben ver moord en gisteren heeft hij voor het Hof van Winterthur bekend, dat hij de man in zee had gegooid omdat hij jaloers was. Het kind van zijn ge scheiden vrouw was van hem, zo zei hij. Donald Hume heeft echter nog meer misdrijven gepleegd. Zo heeft hij bankovervallen gepleegd in Lon den. De manager van een bank werd daarbij ernstig gewond. Op die bewuste dag in Zürich was Hume naar loket drie gegaan, met zijn jas over zijn arm en de doos met de revolver erin onder de jas. Hij plaatste de doos op de balie en zei tot de kassier Walter Schenkel: han den omhoog. Schenkel ging achteruit en wilde met iets gooien en daai-om schoot ik", aldus Hume. (Schenkel verklaarde echter tegenover de poli tie dat Hume zonder een woord te zeggen op hem toetrad en hem koel bloedig in de buik schoot.) Hume leg de vervolgens uit, hoe hij zich over de balie had gewerkt en op de safe was toegerend, maar gevlucht was toen de andere bankemployé, Edwin Hug, hem een papiermand naar de benen had geworpen. Hume zei dat hij Hug een klap met de revolver op het hoofd had gegeven na met hem gevochten te hebben. Hij vluchtte, achtervolgd door de 16-jarige Ulrieh Fitze, die de bank wilde binnengaan toen Hume naar buiten rende. Deze jongen, Fitze, verdiende de beloning (voor aanwijzingen die tot de arres tatie van Hume zouden leiden was 6000 pond in uitzicht gesteld) als iemand betaald wordt. „Maar dat doen ze niet. Die van de Midland bank zijn schrapers. Ik heb gehoord dat Pitze maar vijftig frank heeft ge kregen." Toen Home naar de binnenstad 'luchtte ontmoette hij de 49-jarige chauffeur Arthur Maag. „Maag ren de op U toe. Wat gebeurde er toen", vroeg de president. „Ik schoot op hem". „Vau welke afstand?" „Onge veer op een afstand van 35 meter". De chauffeur overleed enkele uren daarna, Op de tweede dag van het proces te gen Hume besloot de rechtbank de vroegere verloofde van Hume, Trudi Sommer, niet als getuige op te .roe pen. Hume vertelde dat zijn geld op was geraakt In Zürich, nadat hij twee maal een overval op een Londense bank had gepleegd en dat hij toen het plan had opgevat naar Canada te emigreren met mevrouw Sommer of zelfmoord te plegen. Het Canadese plan ging niet door omdat hij het geld dat hij van een zekere Alcock tegoed had en waarmee hij de reis wilde betalen, niet ontving. De president wilde van Hume weten of het waar was dat hij aan mevrouw Sommer had verteld dat hij een i slecht mens was en zelfmoord wilde plegen. Hume beaamde dat hij dit zegd had, maar hij had frau Sommer niets verteld over de bankovervallen. Hij had een ander verhaal opgedist, iets over spionage. Hume zei dat hij zijn memoires heeft geschreven tot en met de Britse bankovervallen en dat hij dit levensverhaal wil verkopen. De op brengst zou dienen om de toekomst van frau Sommer te waarborgen. „Ik vertelde frau Sommer dat het voor haar beter was niet met me te trouwen. Zij wilde absoluut trouwen. Toen ik" in Canada was (twee maanden voor de overval in Züiich) probeerde ik haar te ver geten en twee weken lang heb ik Trudi niet geschreven of opge beld. Zij werd erg ongerust en tele grafeerde mij. Toen moest ik wel terugkomen", vertelde Hume met zachte stem. Hij gaf toe de nacht tevoren in de Engelse kerk in Zürich te hebben doorgebracht „mogelijk onder de in vloed van Trudi Sommer". Hij had van het avondmaalbrood ge geten en van de wijn gedronken en nam uit de kerk een kartonnen doos mee waarin hij later zijn pistool ver borgen had gehouden. Na het verhoor van Hume, die geen teken van berouw toonde en arrogant optrad, werd tot het horen van de etuigen overgegaan. Frans vliegtuig stort neer: 53 doden Een vliegtuig van het type DC-7 van de Franse maatschappij „Transport Aerïens Interconti- nentaux" (T.A.L) is donderdag avond kort voor middernacht ongeveer vier km van het vlieg veld van Bordeaux, waar het was opgestegen, in een bos van pijnbomen neergestort. Van de 65 inzittenden overleefden 12 onder wie drie kleine kinde ren het ongeluk. Er zijn zes zwaar gewonden. De minister van gezondheid van Frans Kameroen, Sekoe Sissoko, be hoorde tot de lichtgewonden. De overlevenden zijn naar het schijnt uit het toestel geslingerd op het ogen blik dat dit de grond raakte. De an dere inzittenden zaten opgesloten in het vliegtuig dat in brand vloog. Er waren negen bemanningsleden. De T.A.I. deelde mee dat drie omgeko- In de gemeentelijke zwembaden van Swindon in het Engelse graafschap Wiltshire hebben leden van het ver pleegsterskorps ^Princess Mary" van de R.A.F. geoefend in het redden van op zee verongelukte vliegers. De da mes volgen op dit gebied een drie daagse cursus. De foto laat zien hoe een „slachtof fer" in een overdekte rubberboot wordt gehesen. Het Wereldgebeuren Aanslag men Britten naar men geloofde de enige niet-Fransen zijn. De DC-7 was van Parijs via Bor deaux op weg naar de Ivoorkust en de Soedanese republiek. Kort na het opstijgen weerklonk er een luide ontploffing en er kwamen geweldige lichtflitsen uit het toestel. Wrakstukken lagen over een groot •ebied verspreid. Het toestel had zich een weg van honderd meter door het bos gebaand. De reddingsploegen werden in hun pogingen belemmerd door het-duister en het ontbreken van begaanbare wegen in het bos. 0 Bij Koninklijk Besluit is met ingang van 15 oktober benoemd tot commissa ris van gemeente-politie te Vlaardingen in de rang van hoofdambtenaar derde klasse dr. C. N. Peyster te Den Haag. De heer Peyster is thans hoofdinspecteur bij de Haagse gemeentepolitie. Een grote vrachtauto met aanhan ger, geladen met balen meel is gis teren te Amersfoort van de weg af geraakt en een huis binnengereden. Er werd een enorme ravage aange richt. De chauffeur van de vrachtauto kwam uit de richting Utrecht en reed in Amersfoort over de Utreehtseweg. De bestuurder wilde op een gegeven moment rechtsaf de Bergstraat in draaien, doch verloor, waarschijnlijk doordat de remmen weigerden, de macht over het stuur. De vrachtauto reed met luid geraas letterlijk een pand aan de linkerzijde in de Berg straat binnen en verdween daarin to taal. In dit pand woont de vrouwelijke tandarts mej. De Bree, met haar moeder. Beide dames, die juist in de serre aan de maaltijd zaten, wisten zich op het nippertje te redden. Enorme stofwolken stegen op en ont trokken enige ogenblikken het gebeu ren aan het gezicht van tientallen mensen, die toesnelden. De lading, be staande uit balen veevoeder en meel, kwam meters verder terecht. Ook de naastgelegen panden werden bescha digd. Ruiten sneuvelden en deuren werden uit de sponningen gerukt. De bejaarde mevrouw De Bree, moeder van tandarts De Bree, kreeg een kast over zich heen, maar bleek na onder zoek toch niet ernstig gewond te zijn. Onmiddellijk waren politie en ge meentelijke geneeskundige dienst, alsmede de brandweer ter plaatse. De chauffeur van de aanhangwagen, G. O. uit Zuidlaren, was zo onder de indruk van het gebeurde dat hij moest worden weggebracht om op verhaal te komen. Het bleek, dat de wagen zonder dat de chauffeur kon remmen de berg was afgekomen met een snelheid van 30 tot 40 km p. uur. STEMMEN UIT DE KERKEN oiomon West Ridgeway Dias Bandaranaike had in 1956 zijn verkiezing tot premier van Cey lon vooral te danken aan zijn popu lariteit bij de „minderbedeelden" op het eiland. Hij had hen ervan weten te overtuigen, dat het geluk, hem bij zijn geboorte toegevallen in dc vorm van een rijk familiebezit aan land goederen enz., ook aan zijn zijde zou blijven als hij aan het hoofd van een Ceylonese regering zou staan. Maar aan ongelukkige wendingen heeft het in de drie jaren die sinds dien verliepen niet ontbroken. In mei 1958 kondigde hij de noodtoestand af om krachtdadig te kunnen optreden tegen taai-onlusten. Tamil- en Slnga- lees-sprekenden waren toen in scher mutselingen verwikkeld als gevolg .van een voorstel om de taal van de uit India afkomstige Tamils gelijk te stellen met het officiële Singalees van de inheemsen. Die noodtoestand duurde tot maart j.l. Veel geharrewar verwekte Phi hp Gunawardene, minister van landbouw in zijn eerste kabinet, dat in juni van dit jaar werd ontbonden. Gunawar dene is een Trotzkist, hetgeen wil zeggen: een marxist die van Moskou niets moet hebben. Als zijn vaak vérgaande politieke aspiraties, zoals landcollectivisaties enz. in het kabi^ net kritiek ontmoetten, ontzag hij zich niet om in het openbaar zijn me de ministers aan te vallen. Minister Gunawardene speelde ach ter de schermen een rol bij stakin gen, inclusief geweldplegingen en sa botage in de haven van Colombo, bij particuliere bedrijven en overheids dienstenIn het huidige tweede kabinet-Bandaranaike werd hij niet opgenomen; het bestond alleen uit leden van de gematigd-linkse partij. Vele omstanders gingen gisteren de als Boeddhistische monniken vermomde mannen te lijf. die een moordaanslag op Bandaranaike pleegden bij zijn landhuis. De woede van die „gewone mannen" over de laffe aanslag, waarbij de premier zwaar werd gewond, demonstreerde opnieuw, dat Bandaranaike bij hen in .hoog aanzien staat. Maar deze aanslag aan de vooravond van een reis, die de eerste minister zou on dernemen naar New York (waar hij de Verenigde Naties zou toespreken), naar Londen en naar Bonn, bewijst tegelijk opnieuw dat in deze nieuwe staat felle tegenstellingen bestaan. Men heeft weieens verondersteld, dat Ceylon elf jaar geleden té gemakke lijk zijn onafhankelijkheid verwierf. Er is weinig besef van nationale een heid gegroeid. Ook een gemeenschap pelijk te bestrijden armoede vorm de geen bindende kracht: vergeleken met ander Aziatische landen is Cey lon tamelijk welvarend te noemen. Op de vraag, wie er achter de aanslag op Bandaranaike ston den, is gisteren nog geen ant woord gegeven. Maar het tijdstip van deze politieke misdaad doet vermoe den, dat het plan is beraamd door lieden wie het een doorn in het oog was dat Bandaranaike, die indertijd in de verkiezingscampagne zeer an ti-Westerse geluiden liet hoven, zich als regeerder voornamelijk ertoe heeft beperkt, om in het voetspoor van India's premier Nehroe een neu- tralitische koers te varen, en na de Russische onderdruking van de Hon gaarse opstand meer en meer in een „klimaat" terecht kwam, dat het Westen meer welgevallig moest zijn. Het Chinese optreden tegenover Ti bet en India moet die „klimaatsver andering" van de Ceylonese politiek nog heben versneld. Voor degenen die deze wijziging met lede ogen aanzagen, is Bandaranaikes plan voor een reis naar Westelijke hoofdsteden misschien een steelpan geweest die de emmer deed overlopen. en heeft Eandaranaike weieens te grote wispelturigheid ver weten, ook in religieus opzicht omdat hij, na een christelijke opvoe ding in Engeland, in Ceylon weer het Boeddhisme omarmde. Een poli tieke vijand (ditmaal van de rechter vleugel) heeft hem eens bestempeld als „de man wiens toekomst achter hem ligt". Maar in brede kring kan men het erover eens zijn, dat Banda ranaike, ondanks zijn wispelturig heid, met zijn als puntje bij paaltje kwam toch altijd gematigde politiek. Ceylon langzamerhand uit het onge luk omhoog werkte en moeizaam maar welgemeend streefde in de richting van het indertijd door hem gesuggereerde toekomstige geluk. M „Behoren wij er bij of niet Gedurende de Eerste Wereldoorlog stond het er niet best voor met de financiën van de Ned. Herv. Kerk. Al woedde de oorlog dan ook niet bin nen onze grenzen, de gevolgen dat wij als op een eiland zaten midden in een wereld, die toen haar grootste beroeringen beleefde, bleven niet uit. Een van de gevolgen was, dat het leven toen aanmerkelijk duur der werd. De kerk was daarop niet voorbereid. Zij heeft ook in die Eerste Wereldoorlog weinig geprofiteerd van de bijzondere inkomsten, die er toen werden verdiend. Een groot deel van de predikanten had toen een traetement dat lag tussen 800 en 1000. Toen is er in het brein van een paar mannen, waarvan er één in onze provincie woonde, een gedachte gevallen dat er een actie moest komen om 1 miljoen gulden bijeen te brengen, om van de rente van dit bedrag, de allerlaagste tractementen wat op te trekken. Dat idee kwam niet voort uit de toen nog Algemene Synode. Wel heeft deze na tuurlijk goedkeurend geknikt en aanbevelingen gegeven en ze was heel content met de toezegging dat, wanneer het miljoen er was, dit bedrag officieel zou worde aangeboden, maar van de synode zelf ging deze actie niet uit. Wanneer we nu denken aan dat mil joen, glimlachen we, nu het jaarlijks om zo vele miljoenen gaat voor een kerk als dé Ned. hervormde, wan neer zij haar eredienst in stand wil houden. Het bleek trouwens ook toen spoedig dat er nog andere maatrege len nodig waren, omdat het leven nog een heel stuk duurder werd dan op het ogenblik toen de actie „aanpak ken" begon. Het predikantstrakte ment moest worden opgetrokken tot een hoogte, als waarvan men midden in de Eerste Wereldoorlog nog niet droomde, In die tijd werd ook nog niet gedacht aan verhogingen en kin dergelden en de pensioenen waren ook uiterst laag. Dat alles is nadien gekomen. Na de Tweede Wereldoorlog kwamen dezelfde moeilijkheden als na de eerste. Het leven was wéér zoveel duurder geworden. Voor instandhou ding van de eredienst in een gemeen te was wéér zoveel meer nodig. En daarbij kwam dan nog de last van al die verwoeste kerken, die weer moes ten worden hersteld en opgebouwd. En als of dit nog niet genoeg was, '—id die steeds kwam er: over ons land toenemende industrialisatie, die maakte dat steden aangroeiden in een mate als vroeger niet voor mogelijk was gehouden, dat kleine dorpen wer den tot grote steden en heerlijkheden, waar alleen maar enkele huizen ston den bij de plaats waar vroeger een kasteel of iets dergelijks had ge- gestaan, tot een woonplaats voor en. kele tienduizenden. Waar moeten al die kerken vandaan komen, die daar nodig zijn? De kerkbouw was toch reeds een eind achterop. En zo is dan nu de actie gaande om 16 miljoen bijeen te brengen, welke actie van daag officiëel start met een bidstond in de Domkerk te Utrecht en een massa-bijeenkomst in een van de enorme jaarbeurshallen. Basisbedrag Die 16 miljoen zijn niet meer dan een basis-bedrag om daarmee 160 kerken te bouwen, zoals ieder heeft kunnen lezen op de aanplakbiljetten en in de advertenties van kranten. Er is voor die kerken nog veel meer nodig. Dat moet worden geleend. Tegenwoordig weet men dat een kerk, waar de ge meente des zondags te samen komt, niet voldoende is. De bijgebouwen zijn even belangrijk. In de krant voor deze actie, die huis aan huis is be zorgd staat ook een artikeltje van een architect, die schrijft: „Zo'n modem kerkgebouw richt zich naar de hemel én naar de wereld". De cen trale ruimte is bestemd voor de pre- (Zie slot pag8 kol. 5) S. W. R. BANDARANAIKE ....slachtoffer van aanslag Zware regenval in Z.W. Frankrijk Al 24 uur lang wordt het Baskenland in het uiterste zuidwesten van Frank rijk geteisterd door een zware regen. Vrijdagmorgen bleek de toestand in sommige streken kritiek. De steden Saint-Jean- de Luz en Cibourze staan voor driekwart blank. De spoorlijn tussen Biarritz en Hendayc kan niet meer gebruikt worden. Talrijke we gen zijn onbegaanbaar. Verscheide ne huizen zijn ingestort. Het water, dat in de overstroomde gebieden nog steeds stijgt, sleurt bomen en gewas sen mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 13