BROUWERSHAVEN VERDUBBELT SUBSIDIE AAN STUDIEFONDS WALCHEREN RIOLERING EN BEPLANTING IN KLOETINGE URGENT MARKTBERICHTEN VRIJDAG 253 SEPTEMBER 1959 PROVINCIALS ZEEUWSE COURANT BEGROTING 1960 VASTGESTELD Gedrag van carillon wekt ergernis bij raadsleden De raad van Brouwershaven heeft besloten de subsidie aan het Zeeuws Studiefonds te verhogen van f 0.05 lot f 0.10 per inwoner per jaar. Eni ge mensen uit Brouwershaven zijn door dit studiefonds in staat hoger onderwijs te volgen; als „stimulans voor andere gemeenten in Zeeland", lieeft de raad van Brouwershaven thans zijn goedkeuring gehecht aan het voorstel van b. en w., de subsi die te verdubbelen. In dezelfde raadsbijeenkomst die geleld werd door burgemeester J. L. van Leeuwen, werd de gemeentebe groting voor 1960 vastgesteld. Het is een sluitende begroting met op de Officiële publikaties OOST- EN WEST-SOUBURG. Raadsbesluit tot vaststelling bouwverbod. Het hoofd van het gemeentebestuur van Oost- en West-Souburg maakt bekend, dat een ontwerp van een raadsbesluit met bij behorende kaart tot vaststelling van een bouwverbod als bedoeld in artikel 35 der Woningwet voor de aan de hoek Kanaal straat—Braamstraat gelegen perceelsge deelten Sectie E no's 241, 620 en 621 voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage ligt van 25 september -1959 tot 25 oktober 1959 op iedere werkdag van des voormid dags 9.00 uur tot 12.30 uur en des namid dags van 2.00 uur tot 5.00 uur, behalve des zaterdags alleen van 9.00 tot 12.00 uur. O.- en W.-Souburg, 21 september 1959. OOST- EN WEST-SOUBURG. Raadsbesluit tot vaststelling bijzondere voorgevelrooilijn. Het hoofd van het gemeentebestuur van Oost- en West-Souburg maakt bekend, dat een ontwerp van een raadsbesluit met een daarbij behorende kaart, tot vaststelling van een bijzondere voorgevelrooilijn voor do aan de hoek Kanaalstraat—Braamstraat gelegen perceelsgedeelten Sectio E no's 241, 620 en 621, voor een leder ter gemeente secretarie ter inzage liggen van 25 septem ber 1959 tot 25 oktober 1959 op Iedere werk dag van des voormiddags 9.00 uur tot 12.30 uur en des namiddags 2.00 uur tot 5.00 uur, behalve des zaterdags alleen van des voormiddags 9.00 uur tot 12.00 uur. Gedu rende dit tijdvak kunnen belanghebbenden bij de gemeenteraad bezwaren indienen. O.- en W.-Souburg, 21 september 1959. Scheepvaartberichten Te Vllsslngen aangekomen op: 23-9 Enid van Antwerpen, Hilda van Brussel, Gabbl- ano van Tëmeuzen. To Vllsslngen vertrokken op: 23-9 Caltes Delfzijl naar Rotterdam, Enid naar Toron to, Eplnal naar Ryeka, Hilda naar Ueter- sen, 24-9 Gabbiano naar Hampton Roads. Gepasseerd naar Antwerpen op: 23-9 Sta nislas van Leningrad, Isls van Londen/ Gent, Deo Duce van Londen/Gent, Coralc van Zee/Gent,. 24-9 Johannes van Zee/Gent, Progress van Great Yarmouth/Gent, Drenthe van Zee/Sluiskil, Carmen van Londen, Admlralengracht van Londen, Heemraadsingel van Quimper, Forel van Londen. Gepasseerd van Antwerpen op: 23-9 Elbe (Slb.) naar Rotterdam, Prins Casimlr naar Glasgow, Globe naar Zee, Oranjefonteljn naar Amsterdam. Dongedljk naar Rotter dam, Navis naar Rotterdam, Eagle naar Londen, Antje naar Londen/Gent, Hado naar Dublin. Steenbergen naar Hamburg, Alcor naar Rotterdam, Trude K naar Zee/Gent, 24-9 Morag naar Ipswich, TJb- bergen naar Bordeaux, Olive naar Felix- town, Meidoorn naar Rotterdam. Diepvriesgebou wt j e Deze week werd in de wijk Driewe gen onder Biervliet begonnen met dc bouw van een diepvriesgebouwtje Voor de in deze wijk gevestigde diepvriesafdeling zal de totstandko ming van dit gebouwtje een belang rijke verbetering betelvenen. Tot he den waren op Driewgen de diepvries boxen' ondergebracht in een berg plaats van de heer A. Rijk op de Nieuwlandse Molen. Daar de heer Rijk zijn bergplaats echter zelf no dig had, kon hij deze niet meer lan ger voor dit doel beschikbaar stel leu. Het nieuwe gebouwtje wordt ge bouwd door de gemeente. gewone dienst aan ontvangst en uit gaaf 'n totaalbedrag van f 335.381.86. Voor de kapitaalsdienst zijn de cij fers f 885.642,02 en f 955.826,40, een nadelig saldo derhalve van f 70.234.38 Bil de behandeling van de gemeen tebegroting- deelde burgemeester Van Leeuwen naar aanleiding van een vraag van de heer A. van de Doel (a.r.) mee, dat een schetsplan is gemaakt voor de havenbesehoeiïng; verwacht mag worden, dat in deze kwestie in de nabije toekomst voor zieningen zullen worden getroffen. De heer P. de Moor (arb.) .wees op de noodzakelijkheid, de omheining achter de kleuterschool te vernieu wen en zijn fractiegenoot M. Mat- thijsse pleitte voor het uitbaggeren van de sloot achter de havenhoofd- dijken en het herstel van de Schen- keldijk. Ook zag hij graag, dat de weg tussen Brouwershaven en Schenkeldijk wórdt hersteld. Over dit laatste zal contact worden opgeno men met de provinciale waterstaat. Carillon Het V.V.D.-raadslid W. Jonker braent de gedragingen van het stadhuisca rillon ter sprake. Gedragingen waar mee hij niet bijster was ingeno men Het uurwerk van de klok is niet zwaar genoeg voor het carillon, zo bleek uit de toelichting van de voorzitter, maar de heer Van der Lek (a.r.) drukte zich ster- LAATSTE NIEUWS Karei Doorman overvoer vissersboot Het Vliegdekschip „Karei Doorman" heeft in de nacht van donderdag op vrijdag in de Noordzee noordelijk van Delfzijl een kleine vissersboot over varen. In een radiotelegram verzocht de commandant in de nabijheid va rende schepen naar schipbreukelin gen uit te kijken. ker uit door zijn collegenoten voor te houden, dat de raad bij de aanschaf van het carillon eniger mate bij de neus Is genomen. De gedragingen het carillon is dikwijls van slog hadden ook zijn ergernis opgewekt. Bij een volgend mankement zal nogmaals de fabriek worden geraadpleegd, zo zegde bur gemeester Van Leeuwen toe. Besloten werd nog de stichting Cen trum Kraamzorg Zierikzee een jaar lijkse subsidie toe te kennen van 25 cent per verzorgingsdag. Het bedrag per leerling aan de openbare lagere school werd voor 1960 vastgesteld op f 38.55. Tenslotte zei de heer Van de Doel er voor te voelen, het voorbeeld van Kerkvverve te volgen en de gemeen telieden een vrije zaterdagmorgen te bezorgen door de werktijden op an dere dagen iets te verlengen. De voor zitter antwoordde hierop evenwel, dat hiervoor destijds geen belangstellin; i bestond. MIDDELBURG Kerkeraad Herv. Gemeente benoemde ouderling De kerkeraad van 'wijkgemeente II van de hervormde gemeente van Mid delburg benoemde tot ouderling-veor. het Open-Deunverk de heer H. J. Schouwenaar. De kerkeraad nam voorts afscheid van de heer A. Everaars, die als ouderling in wijk II ontslag heeft ge nomen. Ds. Van Houfe organiseert twee cursussen Ds. Van Houte, hervormd predikant te Middelburg, zal een eenvoudige cursus geven over geloofsvragen on der de titel „Geloven in' deze tijd", zulks in de trant van de gelijknamige radiocursus, welke ds. Van Houte thans op vrijdagavond voor de V.PR.O. geeft. Ds. Van Houte zal voorts onder de titel „Paulus" een bijbelkring leiden, waarin deze de persoon en de brieven van Paulus zal behandelen. De cursus begint op 5 oktober en de kring op 28 september a.s. Gevonden voorwerpen Op het politiebureau te Middelburg zijn inlichtingen te verkrijgen- om trent de in het tijdvak van 17 tot en met 23 september 1959 als; gevonden aangegeven voorwerpen: paar dames schoenen, vulpotlood, wit-grijs schoentje, poederdoos, herenportë- monnee met inhoud, paar. rubber, handschoenen, grijze parapluhoes, witte, handschoen, autosleutel in etui, nikkelen damespolshorloge met zwart lederen bandje, damesportëmonnée m. inhoud, schoudertas inhoudend brood- blikje, geel-blauwe vlieger, linker witte gymschoen, ring waaraan 6 sleutels, groene ballpointpen, sleutel aan een zakdoek, geld, zwarte tas inh. bril, zakkam, heiligbeeldje en briefje ten name van mevr. Vringer, Liefdes gesticht „Zusters van de .liefde", Kerkstraat 1, Assen, hondepennïng no. 200/59, sleutel in etui,. Zeiss Ikori. no. 708978, geld, rechter, basketball- schoen met witte sok, goudkleurige armband, blauwe jongenstrui. bruine portemonnee, bruine herenportemón- nee met ritssluiting met inh., ten na me van A. J. Smolders, rose ramme laar. goudkleurige armband, wollen sjaal, portemonnee met inhoud, rose wollen meisjesvest, broche (krul- model), broche (ovaal model), paar kindersokjes, portemonnee niet inh., fekleurde plastic boodschappentas, allpoint, sjaal, grijze ballpoint,, rode damesportemonnee met ritssluiting en inhoud, vogelpiek, witte badmuts. GEMEENTEBEGROTING 1960 Een nadelig saldo van 11.000 Do begroting I960 van de gemeente Kloetingc, die door B. en aan de raad is toegezonden ter behandeling in de vergadering van vandaag (vrij dag) vertoont een nadelig saldo vau precies f 11.009, tegen f 11.190,95 in 1959. In een uitvoerige nota aan de raad vestigen B. en \V. er de aan dacht op, dat deze begroting een aantal wijzigingen zal moeten onder gaan, in dien de nieuwe financiële verhoudingswet tot stand komt. In liet ontwerp van wet wordt zelfs ge sproken van een terugwerkende kracht, tot 1 januari 1959. Aangezien nog geen beslissing is ontvangen op net op 3 april j.l. dooi de raad gedane verzoek tot verho ging van het basisbedrag van de al gemene uitkering voor 1959, is dit m deze begroting weer geraamd op f 38.20 per inwoner en een procen tuele verhoging van 54 De pro centuele verhoging voor de belasting uitkering is evenals in 1959 ook nu gesteld op 43 In de begroting 1960 moest een be drag van f 41.573 geraamd worden voor verplichte onderwijsbijdragen Dat is f 2784 meer dan In 1959. Voor afschrijvingen werd geraamd f 28.387,82 of f 61..50 minder dan in 1959. Het rentebedrag kon f 1912,20 lager worden geraamd met een be drag van f 13.393,20, B. en W. wijzen er verder op, dat in 1959 de volgende werken kon den worden uitgevoerd: het bouwrijp maken van terreinen, de reconstructie van een gedeelte van de Lewestraat; de uitvoering van het beplantingsplan voor -de be bouwde kom: de aanleg van brandvijvers en hét plaatsen van palen langs het speelveld op het sportterrein. Als nieuwe noodza kelijk geachte kapltaalswerken zijn aan het urgentieplan toege voegd: verbetering en uitbreiding van de straatverlichting, recon structie van de Lewèstraat van rijksweg -tot Stelleweg,-. herstel gescheurde lüidklok en aansjui-, uiig op het waterleidingnet - "van panden, gelegen in het onrenda bele gebied. Als de meest urgente werken wor den door B. en W. aangemerkt de uitvoering van riolerings-r en beplan tingsplan en de verdere afbouw van het gemeentelijl? verenigingsgebouw. In de nu aangeboden begroting zijn gelden geraamd voor het aanbrengen van rabatstroken langs de bebouw de gedeelten van de Tervatense weg en een tijedelijke voorziening voo- e speelgelegenheid voor de jeugd De kapitaaldienst geeft voor 1960 'n nadelig saldo aan van f z24.256.64. Rekening houdend met de reserve van f 162.374,76, kan de vlottende schuld ultimo i960 gesteld worden op f 61.881,88. Concert Jet Dubbeldam De serie zomerconcerten 1959 in de Middelburgse Nieuwe Kerk-werd don derdagavond afgesloten met een or gelconcert door de. Rotterdamse or- ganiste Jet Dubbeldam. In tegenstel ling tot de vorige malen was de be langstelling ditmaal niet groot. Het geen overigens te betrèuren was. want Jet Dubbeldam had een aan trekkelijk programma gekozen: zij speelde werken van Büxtehude, Bach, Stanley en kwam daarna via Charles Tournemire bij de modernen Micheel- sen en Distier terecht. De organiste vertolkte dit programma met grote bekwaamheid en muzikaal inzicht, waarbij met name de goed volgehou den tempi opmerkelijk waren. Men mag stellen, dat-dit. laatste concert in de opmerkelijke reeks orgelconcer ten men denke aan Koos Bons, Jeanne. Desmessieux en zeker ook de organist der kerk Jan Rijn een niet onbevredigende afsluiting vorm de. Hopelijk zal men er volgend jaar er opnieuw in slagen een dergelijke goede.serie concerten te geven: het ■orgelminnende publiek van Walche ren (en vele toeristen) zullen er do -Middelburgse Hervormde Kerkvoog dij dankbaar voor zijn. VLISSINGEN Bevolkingsonderzoek op tuberculose in oktober a.s, In de tweede helft van oktober wordl te VJissingen voor de derde maal een bevolkingsonderzoek op tuber culose gehouden. Er zullen alleen Sersonen van 15 jaar en ouder voor et onderzoek worden opgeroepen, omdat de controle op de school gaande jeugd door middel van de schoolartsendienst in samenwerking met het. consutatiebureau wordt uit geoefend. De kosten van het onder zoek komen op f 1.50 per persoon Met uitzondering van het personeel van de.,N.V.. Kon. Mij. „De Schelde' worden alle. ingezetenen ln het „Me disch Centrum" aan de Julianalaan verwacht:Indien na afloop van het onderzoek geen bericht wordt ont vangen, betekent dit, dat geen afwij kingen zijn: geconstateerd. K.V.P.-afdeling herkoos het bestuur De K.V.P.-afdeling Vlissïngen heeft tijdens een vergadering in het Beurs gebouw. de reglementaire bestuurs verkiezing gehouden. Behalve de heer B. Boschma had het gehelebestuur zich herkiesbaar ge steld. In zijn plaats koos de vergade. ring de heer S. Adriaanse. Omdat het ledental is uitgebreid, achtte men het noodzakelijk, ook het bestuur met een lid uit te breiden. Daarvoor \^erd ge kozen de: heer L. v. d. Dries uit Sou burg.' Het afdelingsbestuur ziet er thans als volgt Uit:' voorzitter W. L. M. Grofi'en; secretaris P. A. Wilderom; penningmeester A. Veijgen en als le den Chr. Hermsen, J. A. W. Schee- Sers, S. Adriaanse, L. v. d. Dries en H. Stouthart. Tenslotte benoemde de vergadering nog de afgevaardig den voor het kringbestuur. Vlissingse ex-jeugd won van veteranen Het jeugdelftal van de VC Vlissin gen, dat in 1943 kampioen werd, heeft zich ook in 1959 nog vitaal ge noeg getoond om te kunnen winnen. De „jeugd" won namelijk de „reünie- wedstrijd" tegen de Vlissingse vete ranen met 6—4. Van Rafelaar be zorgde het vroegere jeugdelftal de leiding, maar Wim Struiwich maakte al spoedig gelijk. C. Groen en J. van Wezel gaven de jeugd een 31 voor sprong, Waarna Matijs en Hendrikse de stand weer gelijk maakten. Op nieuw kwam ae jeugd echter voor; ditmaal door De Groot. Maar nog maals produceerden de veteranen de gelijkmaker. Hendriks was er de ma ker van. Toen de veteranen door het uitvallen van Boogerd echter met tien man verder moesten spelen, sloe gen de jeugdvoetballers toe. Van de Rafelaar en Groen zorgden voor een .64 eindstand. In café Kiviet reikte de Vlissingse erevoorzitter, de heer T. Mes, een wiselbeker en een repli ca aan de winnende ploeg uit en een plaquette, geschonken door de P.Z.C., aan de verliezer. Verf met glans en met gemak de superieure plasticverf van CETA-BEVER n Betoog over loonpolitiek in vergadering K.A.B. De K.A.B. afdeling Vlissingen hield in het Ariensgebouw haar eerste cul turele avond van dit seizoen. De voor zitter, de heer P. Wanst heette in het bijzonder de spreker van deze avond, de heer L. A. Weeber welkom. Hij no digde vrijwilligers uit zich te melden huisbezoeken af te leggen ten behoe ve van het bevolkingsonderzoek. Ver der kondigde de heer Wanst aan, dat 28 oktober een tweede, en in decem ber een derde avond zal volgen. Voor de cursus Engelse conversatie had den zich 50 deelnemers opgegeven. De geestelijk adviseur, kapelaan Bouwman, wees erop, dat het onder werp van deze avond alleen de mate riële kant zou behandelen. Hij legde er de nadruk op ook de geestelijke belangen niet uit het oog te verliezen, en wees op het belang van gespreks groepen. Hierna sprak de heer Wee ber over de loonpolitiek van de na oorlogse jaren. Hij herinnerde aan het plan-de-campagne, dat door de eerste regering na de oorlog is op gesteld en besprak de vicieuze cirkel van loonsverhoging-prijsverhoging, huurverhoging-huurcompensatie. De levensstandaard is sinds 1950 met 50% gestegen. Bezitters van kleine vermogens en de arbeidende bevol king waren hierbij de ergste slachtof fers. De regering is hierdoor niet bij machte geweest de „kruipende infla tie" tegen te gaan, aldus spreker. De dividend-stop deed de investeringen in het bedrijfsleven dalen, waardoor deze werden prijsgegeven en de inves teerders miljoenen „in de zak konden steken". Het zou beter zijn, aldus de heer WTeber, dat naast de loonstop een strenge prijs-stop en een- gehalveerde dividend-stop werd doorgevoerd. Spre ker verwees verder naar de geleide loonpolitiek, die landelijk geregeld werd, met bovengenoemde nadelen. Een gedifferentieerde loonpolitiek was volgens hem de beste, en dan be- drijfstakgewijze, waarbij rekening wordt gehouden met de gemaakte winsten in het bedrijf. Arbeiders in kleine ondernemingen zouden daar van meestal niet profiteren, maar ve len van hen zouden in economischer bedrijven worden ondergebracht. Spreker memoreerde de schrijnende armoede in vele gezinnen, vooral bij ongeschoolde arbeiders, die met een loon van 60 of minder een huur moeten betalen van 20. Met nadruk propa gearde hij de gedifferentieerde loonpolitiek als de meest rechtvaardi ge. Een breedvoerige discussie volg de op dit betoog. De diverse bij de rijksbemiddelaars in behandeling zijn de C-A.O.'s werden onder de loep ge nomen en de handelingen van rege ring en rijksbemiddelaars werden scherp bekritiseerd. Nadat de heer Weeber op de vragen had geantwoord, sloot de voorzitter de vergadering. Gevonden voorwerpen Op het politiebureau teVlissingen zijn in het tijdvak van 16 tot 22 septem ber 1959 de volgende gevonden voor werpen gedeponeerd: enige dames- en herenrijwielen, diverse autopeds, diverse portemonnees, met en zonder inhoud, handdoek met zwembroek, ceintuur, huissleutel, trouwring, cer tificaatboekje, zwembroek, armband, visnet, zilveren kettinkje met kruisje, lipssleutel, halsketting met hartje en herenhandschoen. Bovendien zijn er de adresen van de vinders van de volgende voorwerpen te bekomen: broche, 1 paar slippers en een kanarie. ZEEUWSCH-VLAANDEREN BRESKENS Voorlichtingsavond visserijvereniging Heden, vrijdagavond, organiseert de visserijvereniging „Ons Belang" te Breskens in het Casino een voorlich- tings- en filmavond voor de vissers van Breskens en verdere belangstel lenden. Als spreker zal deze avond optreden de heer Van Aken-uit Dor drecht. De bijeenkomst begint om half acht. SAS VAN GENT Raad vergadert a.s. dinsdagavond De raad van de gemeente Sas van Gent vergadert a.s. dinsdagavond om 7 uur o.m. om een voordracht te ma ken voor de benoeming in vaste dienst van een hoofd van de o.l. school-A, die tevens hoofd en onder wijzer. zal zijn in de afzonderlijke cursus Frans aan deze school. Dit in verband met het feit, dat de heer J. J. Aamoutse, die op het ogenblik deze functies vervult ontslag heeft aangevraagd. De N.V. Stijfsel en Ulucosefabriek „Sas van Gent" heeft de gemeente verzocht 500 m2 bouwgrond voor 15 per m2 in het zogenaamde „Ste- vensbos" aan haar te verkopen. De raad zal dit voorstel behandelen evenals de aanvaarding van een schenking van de directie van dezelf de fabriek. Met een aantal subsidieverzoeken vermeldt de raadsagenda verder een voorstel om aan een aantal aanvra gers zekerheid te verlenen in verband met de bevordering van eigen wo- ningbezit, een voorstel om aan de heer F. Verstelle te Phiippïne optie te verlenen op gemeentegrond aan het Frederik Hendrikplantsoen en aan de Hollandiastraat voor de bouw van premiewoningen en een verzoek van ae leden van de katholieke raads fractie om de wee doners in vasie dienst in het vervolg per maand uit te betalen. Na de behandeling van enkele wij zigingen van regelingen en instruc ties worden tenslotte de gemeentebe groting voor 1960 en de begroting van de gemeentelijke instelling voor sociale zorg voor hetzelfde dienst jaar aangeboden. VEILING „KAPELLE-BIEZELINGE EN OMGEVING". 24 september Bramen exp. 54. Appelen en peren: Coxs Or. P 1 85-90 53, 1 80-85 60. 1 75-80 67. 1 70-75 63-66, I 65-70 64. 1 60-65 57, 1 55-60 41, 2 70-75 49. 2 65-70 46. 2 60-65 40, 2 55-60 35, 2 D 17, 3 grof 43. 3 fijn 23. Glone van Holland 1 85-95 37, 1 75-85 38, 1 65-75 36, 2 65-75 30, 2 D 22, 3 grof 30. 3 fijn 18. Sterappel 1 65-75 49, I 55-65 39. 2 65-75 35, 2 D 19, 3 fijn 15. Laxton Superbe 1 80-85 40, 1 75-80 40-44, 1 70-75 43—48, 1 65-70 39—42, 1 60-65 33—35, 2 D 16-17, 3 grof 15—20,3«jnl2. 2 65-70 30, 2 60-65 28. Goudrel- nette 1 85-95 39. 175-85 33, 3 grof 24, 3 fijn 15 Jonathan 1 75-80 34, 1 70-75 37, 1 65-70 30. 1 60-65 21, 3 grof 18, 3 fijn 12. Franse Relnette 1 70-80 24 3 grof 20. Lomb. Cal ville 1 70-80 SO, I 60-70 24 3 grof 21. Doyen ne du Cornice 1 80-85 94,175-80 95. 1 70-75 Si. 2 80-85 87 2 75-80 92 2 70-75 95. 2 65-70 88. 2 D 68, 3 grof70—74,3fijn43—51. Br. A. Lu cas 1 85-95 58, 1 75-85 67.20, 1 65-75 65.10, 2 75415 54. 2 65-75 51. 2D 25, 3 grof 36. 3 fijn 13. Legipont 1 75-85 61,165-7551, 1 55-65 45. 2 D 18, 3 grof 33. 3 fijn 16.St.Remy 1 75-85 22, 1 65-75 22—23, 2 D13.3grof 15, 3 fijn 12. Zw. Wijnpeer 1 60-70 35—36, 1 55-60 31.20— 31.70, 1 50-60 26, 1 60-55 25, 2 60-70 29. 2 50- 60 22. 2 D 8Va, 3 grof 14—16. 3 fijn 7—9. Pondspeer 1 75-85 16, 1 65-7517, 3 grof 13. 3 fijn 9. Conference 1 65-75 44, 155-65 35. 2 55- 6 34, 2 D 13, 3 grof31,3fijn 15. EmUe d"HelJst 1 65-75 39. 1 65-65 33. 2 D 8Vi. 3 grof 13 Kroetapelen geplukt 11, va) 11. Goudreinette val 14. Sterappel val 13. Bra men p. d. 31—38. Aardbeien p. d. 1 92—117, II 74. Groene Noten p. kg 1 63,243. Dubb. bonen 1 57, 2 46. VEILING STAVENISSE. 24 sept. Eigenheimers 11-2016. Bintjes 14.30—13. Aanvoer 35 ton. Furore 13.40—15. UIT HET ZAKENLEVEN Originele „zakenshow" in Vlissings Concertgebouw „Het moet anders dan anders zijn" hebben de zes Vlissingse winkeliers gedacht, die donderdag en vandaag in het Concertgebouw een „zaken- show" presenteren, waarin het ele ment van een modeshow op een ori ginele manier is verwerkt. Tot op de laatste plaats was de zaal die de organiserende middenstanders met hun uiteenlopende artikelen had den „aangekleed'1 dan ook bezet, toen twee „miniatuur"-mannequins, Ineke en Marjan Hooydonk, op de planken verschenen met o.a. een schooljurk, een meisjespantalon en een zeeduf- felse jopper van het gelijknamig; modehuis. De show was gegoten in de vorm van een toneelstukje over een nog niet zo lang geleden getrouwd §aar, dat de knusse woning hypermo- ern had ingericht. Uiteraard met be hulp en op advies van de exposerende winkeliers. Zo waren er radio's en te levisietoestellen te vinden van de fa H. J. v. d. Meer en meubelen van de fa. J. J. de Vlieger. De dames, die bij de jonggehuwden op bezoek kwamen liepen op de nieuwste modellen schoe nen van de N.V. Plouvïer en voor de gezelligheid zorgden o.a. de vissen in het aquarium van „Het Zaadhuis' Met een kwinkslag en een gezellig babbeltje bracht de organisator van deze „Jafro-zakenshow", de heer J. Frögen uit Zutphen, de verschillende artikelen onder de aandacht van de toeschouwers, die deze vindingrijke opzet telkens met een hartelijk ap plaus beloonden. Tussen de bedrijven door zorgden de gezamenlijke VéGé-kruideniers voor de inwendige mens. Zij boden alle aanwezigen een verfrissing aan. Na de pauze verschenen enkele de- monstratrices van Philips op het to neel, die de aanwezigen alles, en nog wat over verschillende mixers vertel den. De mannequins showden nog verschillende modellen mantels, pan talons, truitjes en schoenen uit de nieuwste wintercollecties. Vanmiddag en vanavond is er nogmaals een za kenshow in het Concertgebouw. Herenmodezaak heropend Donderdagmiddag is de uitgebreide en geheel gemoderniseerde heren modezaak van de heer T. M. de Looff in de Scheldestraat te Vlissingen of ficieel heropend. Bij deze heropening was o.a. aanwezig de heer J. P. Ven- tevogel, voorzitter van de christelijke middenstandsvereniging, die in een korte toespraak de heer De Looff har telijk feliciteerde met deze moderne zaak. „Deze zaak behoort nu tot de modernste van Vlissingen", aldus de heer Ventevogel. Dit is inderdaad niet teveel gezegd, want de heer De Looff heeft kans gezien de verkoopruimte van 4y2 meter, door het bijtrekken van een kamer en een serre, te ver groten tot tien meter. Tevens is daar achter een zeer ruime paskamer, met twee pascabines gebouwd. De inrich ting van de winkel is zeer modern. De linkerzijde van de winkel wordt geheel in beslag genomen door rek ken, waaraan de kostuums hangen, terwijl aan de rechterzijde vitrines en kasten zijn aangebracht, waarin alle herenmode-artikelen keurig ge rangschikt zijn ondergebracht. Vrij dagmiddag wordt de zaak voor de kopers opengesteld. Overschrijving aangevraagd De „Hulst'-speler W Audenaerd, aie enkele malen op de rechtsbuitenplaatp heeft geopereerd, heeft terug-over schrijving aangevraagd naar zijn oude vereniging „Steen" te Siiil Jansteen. VEILING ST.-ANN A LAND. Eigenheimers drielingen 7.01—6.70. Bintjes bonhen 2151. gewone 1 15.3815.53, 2 12.50 -12.99, drielingen 6.70—7.01. VEILING SCHERPEMSSE. Eigenheimers gewone I 13.50. Bintjes bon ken 2149. gewone 1 13.93—15.31. Aanvoer 60 ton. VEILING ST.-MAARTENSDIJK Eigenheimers 13 50, drielingen 5.49. Zintjcs 15 01—15 96, drielingen 7.90-7.61. bonken 22.0121.29. Furore 14.55. voer 5.12—5.49. Aanvoer 80 ton. Zaaliuen 40-55 16.76—16.81, 55-70 17X5. drielingen 15-21—15-20, picklers 13.36. Aanvoer 65 ton. Graanmarkt Tarwe 29—29X0. Haver 24— 25. Gerst 25—23. Kleine erwten 35—40. Schokkers 3542 Bruine bonen 90—110. Koolzaad 35—40. Maanzaad 130-145. Vei ling alleen op dinsdag en donderdag. AMSTERDAMSE AARDAPPELTERMIJNMARKT. Amsterdam. 24 sept De totale dagomzet op de heden gehouden aardappeltermijnmarkt beliep 99 contracten. Consumptierassen: Eigenheimers dec. 19. Furore mrt. 19, upr. 19.20, 19.30, 19.70. 19.80. Alpha apr. 18.70. Bintje 35 mm okt. 17.80. nov. 17.80,. 18, nut. 20X0. 20 60. apr. 21.40. Bintje 45 mm-dcc. 20.50. Voran nov. 14.30, 14.50. Record okt. 14. Libertas nov. 13X0. mrt. 15.90. Poter- rassen: Bintje-e nov. 36.50, 36X0. 37. Biritjc- a nov 31X0. 32. Eersteling-e nov. 38.50. Sir* tema-e nov. 29.10. MARKTEN BARXEVELD 24 september. Coöperatieve Veluwse clej- veiling Bameveld—Ede. Weekaanvoer circa I.250.000 Handel vltis. Prijzen eieren 44-30 gram f 7X3-6.41. 50X5 gram 8.64—10.81, 55- 60 gram 11X2—13.49, 60-63 gram 13.81—15X0, alles pei 100 stuks. Eierveilïng S.B E. Aanvoer 255X01 stukc. Handel redelijk. Prijzen eieren 39-55 graèi 5.90—10,35, 55-60 gram 11.61—13,06, 60-67 gV- 13.41—14-74. eendeöieren 45-65 gram 4.544- 9,53, alles per 100 stuks. Eiermarkt. Aanvoer 2.150.000. Handel rede lijk. Prijzen eieren 60-65 gram 14X5— 15.2$, algemene prijs 14,60 per 100 stuks. Kiloprijs 2,36, basis 62 gram 44-60 gr 7,00-13,75. Ki loprijs 1X9—2X9. Prijsnotering Gelders-Overijseise Vereni ging van Elerhandelaren, grote eieren 14,40 —15X5, gewicht 62-68 gram. Kleine eieren II.40—14,25, gew 56-61 gram. henneöleren van f 7.0O—10X0. gewicht 46—53!a gram. Pluimveemarkt. Aanvoer plus minus 69iC/0 stuks. Prijzen slachtkippen 1.55—1X0 per kilo. Slachtkuikeas 1X0—1,75. Handel traag. VEILING KRABBENDIJKE EN OMSTREKEN. 24 september. Cox Orange Pippin 1- 85-90 58—62, 80-85 62—68, 75-80 64—72, 70-75 64—Tf; 65-70 62-69, 60-65 58-60, 55-60 41—47, 2 D 16, 3 grof 37—55, 3 fijn 17—24, kr. 11—35. Glorie van Holland 1 85-95 37, 75-85 39. 65-75 37, 75-80 36, 70-75 38, 65-70 33. 2 85-95 36, 75-85 39. 65-75 36 2 D 24. 3 grof 29—32. 3 fijn 18—20. kr 8—20. Laxton Superbe 1 80- 85 37, 75-80 40 70-75 40. 65-70 36. 60455 29. 2 D 11. 3 grof 26-27. 3 fijn 14. Jonathan 1 85-90 34 80-85 39 75-80 45. 70-75 46. 65-70 36. 60-66 20 3 grof 26. val 6. Lombarts Calville 2 80-90 23. 70-80 31. 60-70 23. St. Re my val 13. Zwijndr. Wijnpeer 1 60-70 31. 55-60 27, 50-55 21. 2 D 9. 3 grof 21. 3 fijn 11. Beurré Alex. Lucas 1 85-95 56, 75-85 64. 65-75 60. 2 D 19. 3 grof 32. 3 fijn 12—13. kr. 9. Conference 2 65-75 39. 5>65 32. 75-80 45. 70-75 45. 65-70 39. 60-65 33, 55-60 27. 2 D 14—16, 3 grof 23, 3 fijn 13. Verpakt fruit. Cox Orange Pippin 1 95-100 57, 90-95 62. 85-90 66—67. 80-85 71. Dubb. pr. bonen 1 59, 2 37—58. Bramen 2 per doos 33. V.V.Z.B. GOES 24 september. Export- en industrlevelllng.' Coxs Orange Pippin lel. 1 90-95 64. 85-90 65- 56, 80-85 58-61, 75-80 59-66. 70-75 G2-72, 65-70 56-67 60-65 56—58 55-60 38—42, 2 D 20-22. Jonathan fcl 1 85-90 34, 80-85 39, 75- 80 43, 70-75 43. 65-70 36. 60-65 30. Laxton Su perbe kl. 1 80-85 31. 75-80 35. 70-75 41. 65-70 39. 60-65 33. 2 D 16. Bramley Seedling kl. I 80-90 22. 70-80 20. 2 D 18. Sterappel kl. 1 65-75 51 55-65 41. 2 D 17. Goudreinette kl. 1 85-95 38 75-85 35—37. Glorie van Holland kl. 1 85-95 39. 75-85 39. 65-75 33. 2 D 24. Con- ference kl. 1 65-75 47. 5>65 35—36, 2 D 17. Doyenne du Cornice kl. 2 85-90 86. 80-35 97, 75-80 101. 70-75 101. 65-70 91—93. 2 D 74. Br. Aiex. Lucas kl. 1 85-95 62. 75-85 6690—6320. 65-75 64 50—64.70 2 D 26. Legipont kl. 1 75-85 52. 65-75 51, 55-65 45. 2 D 1T. Zwijndr. Wijn peer kl 1 60-65 36 55-60 33. 50-55 22. 2 D 10. Goudreinette kroet 14. Div. appels gepluk te kroer 12—13, kroet 12. Bramen -2 76.20. Gewone veiling Coxs Orange Pippin grof 2849. fijn 1441. Bramley Seedling grof 17. fijn 15. Glorie van Holland grof 29—32t. fijn 19—21. Sterappel grof 27—28. fijn 17. Laxton Superbe grof' 19—25, fijn 13—16. Zwijndr. Wijnpeei grof 18—19. fijn 8—10. Conference grof 22- 33. fijn 11—16 Doyenne du Cornice grof 72—85. fijn 47—58. Br. Alex. Lucas grol 35—37, fijn 16-^18. Legioont grof 21—33, fijn 815. DE PROVINCIALE A FZETCOM.MISSIE VOOR ZEELAND maakt aan de Fruittelers bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en geveild, vanaf: Maandag 28 september 1959: Goudreinette. alle maten. Nouveau Poiteau, alle maten. Donderdag 1 oktober 1959: Comtesse de Paris, 65 mm en op. Overige appel- en perenrassen, behalve op: Maandag 5 oktober 1959: Golden Delicious, alle maten, mits niet grasgroen, op 5 mm sorteren Winston, alle maten. Donderdag 8 oktober 1959: Comtesse de Paris, alle maten. Saint Remy, D moet gesorteerd worden in de maat 5065 mm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 15