Bestuur Polder Walcheren stelt voor '60 dijkgeschot van 60 voor P.v.d.A.-kamerfractie bezocht kanaalzone ECHTPAAR VAN DER DOE NAM AFSCHEID TE ZIERIKZEE „VOOR WIE DE BEL LUIDT" NAAR BOEK VAN HEMINGWAY 12 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1959 VOOR BUITENGEWONE WERKEN 4 MILJOEN GERAAMD Begroting - in moderne vorm - komt in december aan de orde Het dagelijks bestuur van de Polder Walcheren stelt de algemene vergade ring voor om op de najaarsvergadering, die zaterdag 3 oktober a.s. te Middelburg gehouden wordt, het dijkgeschot voor het dienstjaar 1960 voor de ongebouwde en de gebouwde eigendommen vast te stellen op f 60. per ha. Voor de gebouwde eigendommen betekent dat een heffing van f 10.per f 100.belastbare opbrengst, gelet op de herleidingsfactor 1 ha is f 600.belastbare opbrengst. In vergelijking met het dijkgeschot over 1959 houdt het nieuwe voorstel in, dat de ongebouwde eigendommen op f 1.50 minder, en de gebouwde eigendommen op f 1.50 meer vastgesteld worden. Hierbij moet echter in aanmerking worden genomen, dat het dijkgeschot over 1959 op f 60.75 bepaald werd, maar dat er toen door de ongebouwde eigendommen een bedrag van f 13.500 aan de gebouwde ei gendommen verrekend moest worden. Zoals gebruikelijk in de afgelopen jaren werd mét het dijkgeschot-voor stel ook de begroting tijdens de na jaarsvergadering aangeboden. Thans is het polderbestuur echter genood zaakt alleen het voorstel betreffen de het dijkgeschot aan te bieden. Het ligt namelijk in de bedoeling van het dagelijks bestuur om het begro tingsmodel te moderniseren en aan te passen aan de modellen, die ook in andere provincies bij de grote waterschappen worden gebruikt. Ook voor de nieuwe geconcentreer de waterschappen in Zeeland hebben Ged. Staten een modern begrotings model voorgeschreven. Het dagelijks bestuur hoopt de volgens nieuw mo del uitgewerkte begroting eind no vember of in december a.s. aan te bieden. Overigens heeft het dagelijks be stuur in een bijlage de ramingen voor de gewone dienst weergege ven. Zonder de post onvoorzien, maar mét inbegrip van een ge raamde reserve van f 12.000 voor te verwachten salarisverhogingen, is het totaal der uitgaven ge raamd op f 1.690.525,14. Daarte- genover wordt 286.634,68 aan inkomsten begroot, zodat zonder „onvoorzien" f 1.403.890,46 door dijkgeschot is te dekken. Een dijkgeschot van f 60.per ha zal naar raming een opbrengst ople veren van f 1.448.280, zodat voor on voorziene uitgaven f 44.390 overblijft hetgeen op het totaal bedrag volgens het dagelijks bestuur niet veel is, maar wel acceptabel, daar in de ra mingen der gewone werken tevens bedragen voor onvoorzien zijn begre pen van totaal 1" 19.000. Kapitaalsw erken Voor buitengewone werken is op do begroting voor 1960 in totaal een be drag van f 3.980.000 geraamd, .waar van het grootste deel wordt Opge slokt door de Noordwatering. Dit betreft voor het Zuiderstrand: ver beteren van de koppen der strand- hoofden 5. 7, 9 en 11 f 495.000, voor Concert- en balavond van Walcherse Jazz Society In hotel-restaurant „Delta" te Vlis- singen gaf de Walcherse Jazz So ciety zaterdag een concert- en bal avond, waarbij zowel het drie kwar tier durende concertgedeelte als de muziek tijdens het bal werden ver zorgd door twee in moderne stijl mu sicerende comba's: die van Fred Rijke uit Heemstede en het trio Hein van der Gaag uit Den Haag. De combo s vulden elkaar op een wel bijzondere manier aan: waar die van Fred Rijke in muzikaliteit en geïnspireerdheid tekortschoot, toonde Hein van der Gaag zich in zijn trio een voortreffelijk pianist, wiens ver tolkingen van „Moanin" en „Gone with the wind" tot de hoogtepunten van de avond behoorden. Ton Pols uit Dordrecht, die als gastdrummer bij het trio speelde, toonde zich even eens uit het goede hout gesneden, Fred Rijke daarentegen worstelde met een ontstemde vibrafoon, het geen niet alleen op de klank, maar ook op zijn spel van invloed was. Om de tegenstellingen te vervolgen: ver kwikkend was het optreden van te norist Theo Pihl uit Vlissingen. die als gast ondermeer een in progres sieve trant gehouden ..Pennies from heaven" aan zijn instrument ontlok te, tekenend voor zijn ontwikkeling als saxofonist. De avond werd geopend door society- voorzitter Eduard van Empel uit Middelburg, die de leden op de hoog te stelde van enkele mutaties in het bestuur. Zo moet hij zelf zijn functie in verband met militaire dienstplicht neerleggen en zal ook William Rot huizen uit Middelburg in verband met drukke werkzaamheden uit het bestuur treden. Ton Macaré uit Vlis singen neemt voorlopig de voorzit tersfunctie waar cn mej. M. Wieg man uit Vlissingen is intussen bet be stuur als secreturesse komen verster ken. Hersenschudding bij val met bromfiets Even voor de Otheense brug wilde maadagmiddag de bromfietser J. J. uit Othene uitwijken voor enkele ka- ette flessen, die op de weg lagen, j verloor hierdoor de macht over het stuur en kwam lelijk te vallen. Dokter Van der Griek, die eerste hulp verleende liet het slachtoffer over brengen naar het Julianaziekenhuis Ie Terneuzen, waar een hersenschud ding werd geconstateerd. De brom fiets werd licht beschadigd. Ongelukkige val De bromfietser A. d. B. uit Axel reed, verblind door de zon, op het Szyd- lowskiplein te Axel tegen het touw van een afrastering en kwam te val len. Met een wond aan de keel cn kneuzingen aan de arm moest d. B. rch onder geneeskundige behande- Q£ (geilen* het versterken van het duin tussen de strandpalen 16 en 18 75.000, voor de verbetering van de hoogwa terkering tussen strandpalen 42 en dijkpaal 0 f 1.500.000 en voor basalL- glooiingsverbetering f 15.000, teza men dus f 2.085.000. Voor buitengewone werken aan de zeedijk is f 520.000 geraamd (ver lengen van het bestaande strand- hoofd en uitbreiding van de ver dedigingswerken op het buiten- beloop van de inlaagdijk f 300.000 en verhogen en verzwaren van de keerkade tussen de dijkpaleu 9 en 22 f 200.000), terwijl die voor het Noorderstrand op f 225.000 be groot is. Voor versterking van het duin tussen de strandpalen 67 en 91 f 175.000 en tussen de strandpalen S3 en 35 f 50.000. Voor de Zuidwatering is een bedrag van f 400.000 geraamd voor het ver beteren van de nieuwe zeedijk nabij Fort Rammeken's tussen de dijkpaleu 3 en 15. Het opruimen van voorma lige Duitse bunkers in de hoogwater kering van de Westwatering tussen dijkpaal 0 en strandpaal 60 is be groot op f 750.000. Voor gewone werken is ln totaal een bedrag van f 425.000 geraamd. De omvang van de in 1960 uit te voeren kapitaalswerken zal ver moedelijk iets lager liggen dan het jaar tevoren. Zodoende wordt de vergoeding aan de gewone dienst voor kosten van toezicht f 10.000 lager gesteld en op f 140.000 gebracht. Voorts wordt opgemerkt, dat het steeds toenemende toeristenbezoek op Walcheren er toe geleid heeft om in de duinen tussen Westkapelle en Vlissingen een tweede duinwachtcr in de zomermaanden aan te stellen. De vernieling van de duinen en de afrasteringen nam dermate vormen aan, dat het aanstellen van een twee de duinwachter voordeliger geacht moet worden dan de herstelkosten. HAERING IN SLUISKIL Kanaalverbreding onder de loep Dinsdag heeft opnieuw een Tweede Kamer-fractie een bezoek gebracht aan dc Kanaalzone oin zich op de hoogte te stellen van de problemen die zich voordoen rond de toekomsti ge kanaalverbreding. Ditmaal was het een fractie van de P.v.d.A. bestaande uit mejuffrouw mr. Th. F. Lemaire en de heren drs. Th. J. Westerhout en C. Egas, die in de midduguren achtereenvolgens besprekingen van vertrouwelijke aard voerden met het gemeentebestuur van Terneuzen en de comité-leden te Sluiskil. Na een bezoek aan de Nieuw Neuzen- polder en Sas van Gent werd des avonds in hotel „Meert" te Sluiskil 'n NA 29 JAAR Vader en moeder van burgerlijk weeshuis Het. burgerlijk weeshuis te Zierikzee is in feite geen weeshuis meer, al zal de naam nog blijven voortbestaan. Maandagavond hebben de laatste binnen-vader en binnen-moeder van dit tehuis, het echtpaar Van der Doe, afscheid genomen, In aanwezigheid van alle regenten en regentessen van dit weeshuis alsmede liet dagelijks bestuur van de gemeente, te weten burgemeester mr. F. Th. Dijckmees- ter, wethouder H. Kocvoets en ge meentesecretaris K. van Ommeren en mevrouw M. W. Streefkerk-van 't Noordende, die als het ware al dc wezen die hun opvoeding in het twee de ouderhuis en het burgerweeshuis volgden, vertegenwoordigde. Het is geen „begrafenisafscheid" ge worden, om de woorden van burge meester Dijckmeester te gebruiken. „Wanneer wij terugkijken op wat door dit ouderpaar in de afgelopen 29 jaar voor de wezen is gedaan. U vervulde uw functie met een liefde, die alleen ouders voor hun eigen kin deren kunnen koesteren". „Hoezeer de U toevertrouwde wezen dit hebben gewaardeerd, blijkt duide lijk uit de vele contacten, die U nog steeds met de meesten van hen on derhoudt", aldus sprak mr. C. J. B. du Croo in zijn functie van voorzitter van de regenten en regentessen van het weeshuis. Mr. Du Croo wees op de veranderde omstandigheden, die het handhaven van oen binnen-vadcr en -moeder voor de toekomst niet meer noodzakelijk maken. De wezen wbr- den thans in gezinsverband onderge bracht. Een wandelstok met een zil veren knop of een mooie „luie" stoel achtte spreker gC2ien de vitaliteit van de heer Van der Doe geen geschikt afscheidsgeschenk. Daarom hebben wij als regenten ge meend U een enveloppe met inhoud te moeten aanbieden, die U naar eigen bestemming kunt besteden", al dus de hee'r Du Croo. De heer Van der Doe betuigde in antwoord op de woorden van de voorzitter zijn dank voor het grote vertrouwen dat altijd in hem en zijn vrouw is gesteld. „Ons blijft alleen de herinnering aan wat is geweest, maar die herinnering zal altijd prettig zijn", aldus de heer Van der Doe. Brok historie Burgemeester F. Th. Dijckmeester repte in zijn toespraak tot liet schei dende echtpaar over het verloren gaan van een brok historie. „Een oude Zierlkzeese instelling houdt op te bestaan en daarmee een brok ge schiedenis, in dit: geval een stuk ge schiedenis met een sterk sociaal ka rakter", zo zei de burgemeester. Hij was verheugd, dat de heer Van der Doe de verschillende functies, die hij al lange tijd buiten zijn vader schap van het weeshuis vervulde, en dat waren er zeer vele. voorlopig nog niet uit handen zal geven. „U gaat nog lang niet rusten en daarom kan er op dit ogenblik ook geen sprake zijn van een begrafenisstemming, maar zal de blijdschap over hetgeen in de afgelopen jaren door U werd verricht moeten overheersen", aldus de burgemeester. Mevrouw Streefkerk-van 't Noorden- de droeg daarop een aan het echt paar opgedragen gedicht voor. De heer Streefkerk was aan het cijferen geslagen en hij kwam daarbij tot de conclusie, dat vader en moeder Van der Doe in de jaar die zij in het weeshuis heb ben doorgebracht, 37.000 km hebben gelopen, anderhalf miljoen traptreden zijn gepasseerd. 1.400.000 m2 moest worden gedweild, 3.200.000 m2 in totaal werd schoongehouden, waarvan pas de laatste jaren met een stofzui ger, terwijl er 800.000 m2 gllas werd gezeemd, in het totaal ongeveer 110.000 keer naar de bel moest wor den gelopen. Mevrouw A. W. M. Jongmans-Brantjes, voorzitster van de regentessen, zei tot mevrouw Van der Doe: „De kinderen, die hier kwa men misten iets. U begreep, dat zij liefde misten en U gaf hen die liefde, zoals alleen een moeder die kan ge ven. U deelde in de zorgen van uw kinderen en zocht die te verlichten of helemaal weg te nemen". Zij liet haar woorden van een fraai bloemenboeket vergezeld gaan. Nadien bleef men nog lange tijd gezellig bijeen. hearing gehouden onder de toekom stig gedupeerden, waarvan wederom door velen gebruik werd gemaakt. In zijn inleiding zei drs. Westerhout. dat in feite ook zij gekomen waren om te zien en te luisteren en dat de aanwezigen ook van zijn fractie niet het verlossende woord te horen zou den krijgen. Naast de teleurstellingen, die zich ongetwijfeld zullen voordoen, vroeg spreker ook begrip voor de verbeteringen, die de kanaalverbre ding met zich mee zal brengen. Hoe de kwestie van onteigeningen en schadevergoedingen zich zal ontwik kelen kon hij uiteraard ook niet voor spellen. Wel was het zijn fractie dui delijk geworden, dat móet worden ge- nleit voor een redelijke oplossing. Talrijke vragen werden op de Ka merléden afgevuurd. De heer H. Colsen, die als eerste 't woord voerde maakte zich onge rust over het verdwijnen der Sluis- kilsebrug. Naar zijn mening zou dit Sluiskil degraderen tot een dood dorp, waarop de dag %*an het sluiten der brug de vlag halfstok moet worden gehesen. Anderen brachten uiteraard opnieuw de kwestie der cijnsgronden ter spra ke, waarna drs. Westerhout het voor beeld noemde van Zoutelande waar in een soortgelijk geval een bevredigen de oplossing gevonden was. De heer Egas was minder optimis tisch en noemde een geval in IJmuiden, waar een vishandelaar in de vorige eeuw had gebouwd en waar in 1958 de letter van het Cijnscontract consequent was ge handhaafd. De toenmalige eige naar werd toen gedwongen om zijn vishal met fundament en al op eigen kosten af te breken. Dc voorzitter M. de Vos stelde de aan wezigen enigszins gerust door te ver tellen dat uit de talrijke gesprekken die B. en W. van Terneuzen met de Rijkswaterstaat voerden is gebleken dat laatstgenoemden zeker niet onge negen zijn om vergoedingen uit te keren, ook aan eijnsgrondbewoners Nadat de heer Egas had verzekerd, dat tot op zekere hoogte de belangen der grondeigenaren door de P.v.d.A.- fractie zullen worden bepleit, kwam hij tot een samenvatting. Hierin be treurde spreker het, dat verschillen de partijen het nodig hadden geoor deeld om ieder afzonderlijk naar de Kanaalzone te komen. Hij had het fraaier gevonden, dat deze zaak, die naar zijn mening bo ven de partijbelangen gaat, geza menlijk was aangepakt. Hij was overtuigd, dat op zo kort mogelijke i FILMS IN ZEELAND Bolshoi-ballet treedt op in gelijknamige film Verscheidene werken van de beroem de Amerikaanse romanschrijver en Nobelprijswinnaar Ernest Heming way hebben de Hollywoodse filmpro ducers in de laatste jaren uitstekende stof voor een aantal films opgeleverd. Ook zijn wereldberoemde roman „Voor wie de bel luidt". Regisseur Sam Wood is erin geslaagd van dit boek, dat tijdens de Spaanse burger oorlog speelt, een vaak aangrijpende film te vervaardigen, waarin uitste kend wordt geacteerd door Ingrid Bergman en Cary Cooper, De film is tot én met donderdag te zien in AL- HAMBRA te Vlissingen. „De man zonder angst". Luxor, Vlis singen, heeft als gegeven de haat tussen de Amerikaanse rundvee- en schapenfokkers ten tijde van de cul tivering der uitgestrekte prairiën van het eens zo woeste westen. Glenn Ford speelt in deze film voor de even humoristische als koppige Jason Sweet, een schapenfokker, die zich er ondanks alle bedreigingen en aanslagen niet toe laat verleiden zijn schapen ergens anders dan in het stadje Powder Valley uit de trein te laden. Voor het zover is heeft hij ech ter een aantal duels uit moeten vech ten en wordt hij tevens belaagd door de verleidelijke Dell Pay ton (Shirley MacLaine), die het aan het eind van de film toch wel met hem eens is. Twee prettige lachfilms ditmaal. De komiek Jerry Lewis zorgt voor het nodige plezier in de film „Jer ry, de schrik van het bataljon" in Grand, Goes. Een vrolijke soldaten- klucht, waarin Jerry de rol ver vult van soldaat Bixbie, de wan hoop van het Amerikaanse leger. Twee oude bekenden zijn te zien in Electro te Middelburg. Bud Ab bott en Lou Costello zorgen voor de gekste gebeurtenissen in „Ab bott en Costello bij de. kannibalen". DONDERDAGCYCLUS In Electro (Middelburg) draait don derdag een uitstekende film van de Franse regisseur Robert Bresson, ge titeld „Een terdoodveroordeeide ont snapt". Het bijzondere is, dat in de rolbezetting van deze film geen en kele beroepsacteur voorkomt. De rol van de jonge Franse luitenant Fon taine. die door de Gestapo gearres teerd wordt en in de gevangenis ge worpen, wordt vertolkt door de jeug dige Franqois Letter Je. Een zeer goe de film, waarin Fontaine blijk geeft over een ongelooflijk geduld en door zettingsvermogen te beschikken. Het beroemde Russische Bolshoi-bal let treedt op in de gelijknamige fUm, die donderdag In GRAND (Goes) wordt vertoond. Een goede balletfilm, waarin enkele beroemde balletten, zo als de Spaanse Dans uit het ballet „Het Zwanonmeer" en de „Stervende Zwaan" op sublieme wijze gedanst worden. Het opleidingsschip van de Italiaanse marine, de driemaster ,^tmerigo Ves pucci", wélke op het ogenblik zijn jaarlijkse zomerreis mankt, is dins dagochtend onder commando van ka pitein Mario Gigli, voor een vierdaags bezoek in de haven van Amsterdam aangekomen. De foto toont het f raaie schip aan het stenen hoofd. termijn zekerheid moet komen over de verschillende vraagstukken en be loofde, dat zijn fractie zal streven naar een oplossing van deze proble men. BELANGSTELLING. Het ziet er in ieder geval naar uit dat bij de komende behande ling der begroting van het mini sterie van verkeer en waterstaat, de plaatsnaam Sluiskil menigmaal over de lippen der geachte afge vaardigden zal gaan. Ook mag men verwachten dat het drs. Kort- hels, als bewindsman van dit de partement, bij het hoofdstuk „ka naalverbreding van Terneuzen naar de Belgische grens", beslist niet gemakkelijk gemaakt zal worden. Want de ere kamerfrac tie na de andere komt zich per soonlijk op de hoogte stellen van wal er in en om het kanaaldorp Sluiskil nu eigenlijk precies staat te gebeuren. En al moet men deze belangstelling dan ook voor een groot deel zien als het niet onder willen doen van de ene fractie voor de andere, toch is het verheugend voor de Sluiskilse bevol king, te weten dat hun belangen straks zullen worden besproken door Kamerleden die de situatie ter plaat se persoonlijk hebben aarischouwd en die een gewillig oor hebben gehad voor de bezwaren en moeilijkheden der bewoners. Zeker mag worden verwacht dat de verschillende afgevaardigden minister Korthals zullen verzoeken, zich dui delijk uit te spreken over de conse quenties voor Sluiskil, nu de woon kern voor het grootste deel moet worden afgebroken voor de verbre ding van een kanaal, dat toch voor 80 r/c een Belgisch belang wordt. Verder zal hem zeker worden ge vraagd hoe de regering staat tegen over de vergoedingen aan hen die nun zaken, bedrijven, woningen en kan toren straks moeten laten afbreken en die voor een groot deel elders een nieuw bestaan moeten gaan opbou wen. Hoe de regering de listige con tracten met de eijnsgrondbewoners denkt te interpreteren, een uiteenzet ting die voor de betrokkenen zo be langrijk is. Een verscheidenheid van zaken in de ze kanaalverbredingskwestie schreeuwt om een oplossing, waarhij niet in de laatste ulaats gedacht moet worden aan de aanzienlijke ka pitalen, die do gemeente Terneuzen alleen al moet gaan steken in de uit voering van het uitbreidingsplan Sluiskil, dat van de verdwenen woon kern een geheel nieuwe moet maken. Zeeuwse collecte wordt begin oktober gehouden Vermoeide huisvrouwen naar Hedenesse Traditiegetrouw zal ook dit. najaar de Nederlandse Federatie voor Vrou welijke Vrijwillige Hulpverlening op verzoek van de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel werk de bekende Zeeuwse collecte organiseren, die dit jaar wordt ge houden in de periode van 5 tot en met 11 oktober a.s. De opbrengst van deze collecte wordt besteed aan verschillende doeleinden. Zo zal ditmaal, evenals in het afge lopen jaar, een gedeelte van de op brengst worden gebruikt vóór het financieren van vakantieweken voor vermoeide huisvrouwen op Hedenes se. Hoewel door de medewerking van de directie van het vormingscentrum Hedenesse in de afgelopen zomer 75 in plaats van het oorspronkelijk ge plande aantal van 60 dames konden worden gehuisvest, moesten toch 72 dames teleurgesteld worden. Wan neer de opbrengst van de komende collecte dit toelaat zal het aantal va kantie weken voor vermoeide huis vrouwen voor 1960 verdubbeld wor den, zodat niet 3 maar 6 vakantiewe ken gereserveerd kunnen worden. Bovendien wordt de mogelijkheid overwogen nog een week te reserve ren voor suikerpatiënten. Verder zal een gedeelte van de verkregen gel den worden besteed om een aantal chronische bedlegerige patiënten, die in een inrichting of ziekenhuis wor den verpleegd, in de gelegenheid te stellen een vakantietocht mee te ma ken met de Rodekruisboot „J. Henri Dunant". Evenals vorige jaren zal ook nu weer een deel van de op brengst ten goede komen aan het An jerfonds Zeeland, terwijl 20 procent van de plaatselijke netto-opbrengst ter beschikking zal worden gesteld vooi' plaatselijk maatschappelijk werk. Heden is na een kort ziekbed, in de ouderdom van bijna 74 jaar, van ons heengegaan, onze lieve en zorgzame man, vader, behuwd- en grootvader, de heer JOHANNES FRANCISCUS VAN DE PUTTE Domburg: L. van de Putte- de Vliegei Maarssen ■Stationsweg 3: J. Schenk- van de Putte Mr. W. L. Schenk Anneke Wim Marjoleine 's-Gravenhage L. v. Meerdervoort 981 W. de Baare- van de Putte Jr. J. de Baare Hans Michiel Domburg, 22 sept, 1959 Noordstraat 23 Liever geen bezoek. De teraardebestelling zal plaatshebben op za terdag 26 september v.m. 11.30 uur op de algemene begraafplaats te Middelburg. Algemene kennisgeving. Na een kortstondige ziekte, is rustig van ons heengegaan, onze innig geliefde vrouw, behuwdzuster, tante en huisgenote NAANTJE VIJN, geb. WUIS. Haar leven was offe ren. P. Vljn en verdere familie. R. Huisman. Vlissingen. 22 sept. '59. Julianalaan 11. De teraardebestelling zal. plaatsvinden vrij dag 25 september a.s., des namiddags 2 uur op de algemene be graafplaats te Den Burg (Texel). Geen bezoek. Heden overleed onze geliefde vader, be huwd- en grootvader, broeder, behuwdbroc- der en oom ABRAHAM CORNELIS SALOMÉ, weduwn. van MARIA RISSEEUW, in de ouderdom van ruim 84 jaar. A. J. Salomé J. S. Salomé Kotvis Bram. Groede, 22 sept. 1959. Marijkeplein A 357. De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 25 september a.s., des namiddags 3 uur op de algemene begraaf plaats te Groede. Dr. W. A. BAX chirurg te Vlissingen, is afwezig van heden 23 september t.m. 11 oktober. Collecte De extra-collecte ten bate v.... Zuiderzeefonds beeft in de Neder lands herv. kerk te Sluis ƒ41,78 op gebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 8