In Vlissingen voortaan belasting voor televisie in de cafés Zeeuwse Almanak <3,wi in ZEEUWS TIJDSCHRIFT IN EEN STERK BESCHOUWENDE TRANT WEGSCHAP WALCHEREN WIL GEEN DIJKGESCHOT BETALEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1959 VOORSTEL BEN W. AAN DE RAAD Herziening der verordening op de vermakelijkheidsbelasting Als de gemeenteraad van Vlissingen akkoord gaat met een voorstel van B. en W., de verordening op de vermakelijkheden- belasting te herzien, zullen in Vlissingen de houders van tele visietoestellen in voor publiek toegankelijke inrichtingen hier voor belasting verschuldigd zijn. Per maand zal deze belasting voor lokaliteiten met een oppervlakte van minder dan 50 ru2 5,bedragen, voor lokaliteiten van 50 tot 75 m2 7,50 en 75 m2 en daarboven 12, Het zal mogelijk zijn de belasting per kwartaal of per jaar te voldoen, hetgeen voor de belastingplichtigen voordeliger zal zijn. De kwartaalta rieven voor de drie „formaten" zijn 12.50, 20 en 33,50; de jaar- tarieven 50.SO.en 134. In 1949 stelde de raad de „Verorde ning op de heffing ener belasting op toneelvertoningen en nndere verma kelijkheden in de gemeente Vlissin gen" vast. Hoewel deze verordening in de daaropvolgende jaren op enkele ondergeschikte punten werd gewij zigd, zijn de omstandigheden sinds het vaststellingsjaar zodanig gewij zigd, dat de raad thans een nieuwe, herziene verordening ter goedkeu ring wordt voorgelegd. Ten aanzien van eventuele finan ciële consequenties van de aange brachte wijzigingen en aanvulling wordt verwacht, dat deze van weinig of geen invloed zullen zijn op de totale opbrengst van de vermakelijkliedenbelasting. V ermakelijkheden... Het eerste artikel van de verorde ning is in die zin gewijzigd, dat daar in niet alleen de vermakelijkheden worden genoemd, waarbij wordt be oogd het verschaffen van ontspanning of vermaak, doch ook die wélke ge legenheid daartoe geven, terwijl te vens is vermeld, dat de belasting verschuldigd Is zowel voor kosteloos toegankelijke vermakelijkheden als voor vermakelijkheden, welke toe gankelijk. zijn tegen betaling in welke vorm ook. Mede op grond daarvan is in artikel twee het aan tal met name genoemde vermake lijkheden enigszins uitgebreid. De ta rieven voor judo-, jui-jitsu-, boks en wielerwedstrijden zijn in de ont- werp-verordening teruggebracht tot het peil dat in verhouding tot de tarieven voor andere sportwedstrij den verantwoord moet worden ge acht. In artikel drie is een bepaling opgenomen over vermakelijkheden gegeven door besloten gezelschappen., Het ontbreken van een dergelijke bepaling blijkt in de praktijk veel moeilijkheden te geven. Verenigingen In artikel acht is een bepaling opgenomen, die betrekking heeft op de plaatselijke verenigingen, welke één- en of tweemaal per jaar een uitvoering voor leden en donateurs geven. Men is er daarbij van uitgegaan, dat de toegangsprijs voor dergelijke vermakelijkheden als regel zodanig wordt vastgesteld, dat slechts de on kosten worden gedekt en het beha len van winst met op de voorgrond staat. Om de onkosten van dergelijke uitvoeringen te bestrijden wordt naar de mening van B. en W. een gemiddeld bedrag van 1,50 per be zoeker voldoende geacht. De vrij stellingsbepaling is derhalve zo ge redigeerd dat wanneer een toegangs prijs van meer dan 1,50 wordt ge heven wel belasting is verschuldigd en wel over de totale toegangsprijs. Voor filmvoorstellingen, gegeven door ten algemene nutte werkzame vereni gingen, zoals jeugdverenigingen, pa tronaten, sociale verenigingen en der gelijke zal eveneens vrijstelling van belasting worden verleend, mits de toegangsprijs niet meer bedraagt dan 1 per bezoeker. Is de toegangsprijs hoger, dan is een belasting verschul digd van twintig procent van dc'bru- to-opbrengst. Bestuur Polder Walcheren wil f 210.000 lenen Het dagelijks bestuur van de Polder Walcheren heeft de algemene verga dering een voorstel doen toekomen voor het aangaan van een geldlening van f 210.000, looptijd 30 jaar met gelijke aflossingen en tegen de ma ximaal toelaatbare rente van 4,25 procent. In een toelichting op dit voorstel wordt aangemerkt dat het tekort op de categorie buitengewone werken f 115.947,20 bedraagt, tekort ontei gening Zoutelande f 56.810.45. De af wikkeling van deze posten blijft nog onzeker, daar nog niet vaststaat hoe groot de rijksbijdragen in de diverse werken zullen zijn. Men kan echter aannemen, dat zeker 75 procent van dit voorlopige tekort f 127.000 uiteindelijk ten laste van de Polder zal blijven, aldus de toelichting. Verder geeft de post kosten nieuw kadaster over 1958 een tekort aan van f 19.000. Bovendien had de ver gadering reeds een krediet toege zegd van f 67.500 voor herbouw der poldereigendommen, zodat het te con solideren totaalbedrag f 213.000 is, af te ronden op f 210.000, aldus wordt in het voorstel naar voren ge bracht. VAN TOT EERSTE STEEN. Te Hcinkenszand zal aan de Van Cit- torstraat een nieuwe protestantse kleuterschool worden gebouwd. Een nieuwe kleuterschool, waarnaar lange tijd is uitgekekenNu wordt het ernst, want reeds morgen, woensdag middag wordt om half drie „na mens de ouders en de kleuters" de eerste steen gelegd door de oudste en de jongste kleuter van deze school. VERDER. In Koudékerke ls men al verder. Niet met een kleuterschool, maar met een jeugdhonk. Het jeugd honk van de hervormde gemeen- KAMPEERKOORTS... In niet geringe mate heeft in het afgelopen seizoen in ons goede va derland de leampeerkoorts gewoed. Hele gezinnen trokken er met tent en slaapzak op uit en het sociaal toe risme otn net ook maar eens def tig te zeggen bloeide als nooit tevoren. Die leampeerkoorts werkte ook aan stekelijk, zoals die man in IJzen- dijke 'ondervond, wiens buurman al sinds jaar en dag een verwoed kam peerder vjos. „Dat probeer ik toch ook es", dacht onze man en hij huur de een tent en trok met zijn echtge note naar Luxemburg. Maar... kamperen moet geleerd wor den'. Dat ondervond ook onze nieuw bakken globetrotter, die weliswaar van zijn ervaren buurman een lucht bed had geleend, maar die verzuimd had tevoren zijn licht eens op te ste ken over de fijne kneepjes van de kampeersport. Dat kan ik zo wel", moet hij gedacht hebben. Maar toen hij bij het opzetten van de tent hel grondzeil miste en toen hij vervol gens bij het opblazen van het lucht bed tot de conclusie kwam, dat het maar een éénpersoons luchtbed toas, ja,' toen begon onze kampeerder er heel anders over ie denken. Hetgeen de volgende morgen nog veel sterker het, geval was. Want noodgedwongen had hij om beurten met zijn echtgenote cp het één persoons bed moeten slapen... Belgische dame na geven van lift 2000 frs. armer Beroving tussen Sluiskil en Terneuzen? De bejaarde Belgische mevrouw H. uit Gent, die maandagmiddag om streeks drie uur met haar zoon en diens verloofde op weg was naar Terneuzen, stopte bij Sluiskil om een lifter mee te nemen. De lange, gebril de en er overigens gunstig uitziende heer vertelde dat hij Rotterdam kwam en ergens in de kanaalzone vloerbedekking had gelegd. Nabij het postkantoor te Terneuzen stapte de onbekende uit en dankte de bereid willige Belgische dame voor de lift. Korte tijd daarna ontdekte mevrouw H. dat uit haar reistas, die achter in de auto stond, 2.000 Belgische francs verdwenen waren. Zij verwittigde de politie, die middels controles langs boot, bus en café's alle pogingen in het werk stelde om de liftende stof feerder op te sporen, hetgeen echter tot nu toe zonder resultaat bleef. Onderdirecteur benoemd bij de De Ruyterschool Drs. M. Braak, tot heden leraar wis- en natuurkunde aan de De Ruijter- school te Vlissingen is benoemd tot onderdirecteur van deze school. De nieuwbenoemde is sedert 1 september 1944 aan de school verbonden. te, dat in het perceel Dorpsplein 31 werd ondergebracht en dat za terdag 3 oktober officieel zal wor den geopend door de president kerkvoogd, de heer W. P. Roose. NOG VERDER. Nóg verder is te Biervliet meneer Edemon Duysserinck, die 27 septem ber a.s. én zeventig jaar wordt én zijn gouden jubileum als schutter viert. Voor de schutters een reden om feest te vieren, een mening, die door handboogmaatschappij „De Ge trouwe Broeders" wordt gedeeld. Tér ere van schutter Edemon Duysse rinck organiseert de sociëteit een „grote Jubileumschieting op de lig gende wip." De jubilerende schutter, een sympathieke figuur, die men in Biervliet beter als „Montje" kent, hoopt eigenhandig de hoofdvogel naar beneden te knallen. Wie daaraan twijfelt moet maar eens in Biervliet gaan kijken, naar het jubileumge- beuren rond de liggende wip OP DE HELFT. Op dc helft van de eerbiedwaardige leeftijd van schutter Duysserinck is de voetbalvereniging „Hulst", die op 16 november a.s. 35 jaar bestaat. Er staan geen grote festiviteiten op liet programma, maar een viering „in intieme kring" wordt niet uitgesloten geacht. GEEN FEEST. Van grote festiviteiten was helemaal geen sprake, toen men op het bedrijf van de heer Jac. van der Plasse Janzn. te Kloetinge een 900 gram wegende aardappel aan de grond ontrukte. Dat zou te ver voeren. Werd nochtans de uitbundigheid be teugeld: een bijzondere aardappel was het! MINDER. Minder monstrueus was de vondst van de Domburgse meneer W. de Voogd, die in zijn tuin een doods hoofdvlinder aantrof. De derde doodshoofdvlinder, die dit jaar in Zeeland werd gesignaleerd: Terneu zen en Kapelle gingen Domburg hierin voor. Vermoedelijk zal een groter aantal van deze trelcvlinders Zeeland als „doorgangshuis" hebben gekozen. Bar rend Zwerfmans houdt zich aanbevo len voor meldingen met datum en vindtplaats die aan de trekvlin- dercentrale worden doorgegeven. (Advertentie) Geef mij maar. CIGARETTES Spoedeisende vergadering Goese gemeenteraad De gemeenteraad van Goes is tegen hedenavond woensdag in spoed eisende vergadering bijeengeroepen. De agenda vermeldt twee punten een voorstel tot het aangaan van een onderhandse geldlening van 55.000 voor de uitbreiding en verbouwing van de rijksmiddelbare landbouw school te Goes en een voorstel tot benoeming van een hoofdonderwijzer aan de prof. dr. Kohnstammschool. B. en W. hebben voor wat dit laatste agendapunt betreft een aanbeveling van drie opgemaakt. Als eerste wordt genoemd de heer A. N. Adriaans te Arnhem, als tweede de heer H. Rijk- hoek te Made en als derde de heer C. J. W. van Moort te Arnhem. Prettig wonen in de Middelburgse Stromenwijk (Slot van pag. 1) volgende fasen afkomen. Mis schien dat dit jaar nog de eerste flat van de derde fase afgebouwd kan worden. Sinds bet moment, yaarop ruim twee jaar geleden de eerste paal de grond ingedreven werd, zijn er thans 150 woningen gereed gekomen: een flat van 30, een van 24, twee van 18 en twee van 12, 16 etagewoningen, plus 32 eengezinswoningen. De bevolking van de Stromenwijk bestaat thans uit ruim 600 zielen. „Fijne woning Een van die 600 is de heer L. de Nood uit de Westerscheldestraat 11, twee-hoog. Na 12 jaar in een noodwoning gehuisd te hebben, kwam de flat voor het echtpaar De Nood vorig jaar juni als een verademing. „Het is een fijne wo ning", verklaarde mevrouw De Nood, die ondanks het feit, dat zij veel van huis is wegens haar werk in de verpleging, de straat een beetje stil vindt. Maar dat zal stellig veranderen wanneer de ver binding met de Nieuwe Vlissingse- weg gereed gekomen is. Het echt paar De Nood, dat nog een doch ter thuis heeft, vond het echter wel jammer, dat zijn uitzicht over een flink deel van Walcheren sinds Kerstmis benomen is door de grote flat aan de overzijde. Terwijl tegenover de naburige flat eengezinswoningen staan. In één van die woningen, nummer 11 in de Wielingenstraat, troffen we het echtpaar Koole. Mevrouw Koole vatte haar mening kort samen: „We wo nen hier naar ons zin". Drie jaar heb ben ze op nummer 11 gewacht, voor dat de heer en mevrouw Koole hun inundatiewoning vaarwel konden zeg gen. Op een dinsdag in maart van het vorige jaar gingen de heer en me vrouw Smeets de sleutel halen van de Zandkreekstraat 100 en sinds die tijd hebben zij er altijd even prettig in gewoond, het laatste jaar tezamen met hun dochtertje. De heer P. Smeets is onderwijzer aan de herv. school aan 't Zand („maar drie mi nuten lopen") en van zijn komst uit Nijmegen naar Middelburg in 1957 heeft hij nog nimmer spijt gehad. Zelfde lof Diezelfde lof voor Middelburg én voor de woningen hoorden we van de heer en mevrouw De Jonge uit de Westerscheldestraat 153, één- hoog, in de laatste flat die gereed gekomen is. Sinds 18 april wonen ze er met hun drie kinderen. „En best naar ons zin", verklaarden deze beide uit 's-Heer Arendsker- ke afkomstige Stromenuijkbewo- ners. „Veel zon", vervolgde me vrouw De Jonge, „de kinderen zijn verlost van hun in de vochti ge woning in-^s-Heer Arendskerke opgelopen bronchitus". Alleen de tuin. Dat zit dé bewoners wel een beetje dwars. Want ze zijn niet allen zo gelukkig als de heer De Jonge, die een strookje grond be werkt bij de Spoorwegen, waar hij werkzaam is. Maar ondanks dit lich ter of zwaarder wegende gemis is het ons toch wel duidelijk geworden, dat het in de Stromenwijk, v/aar eens 4000 tot 5000 mensen zullen wonen, thans prettig wonen is Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 5, 7 en 12. VWW^A*VVV\^^<^^W*VV^W Op de grens van Noord-Brabant en Zeeland troffen wij hem aan: de 28-jarige Australische aichitect Reu ben Lane uit Sydney, die drie en een half jaar geleden zijn vaderland ver liet en aan een zwerftocht door de wereld begon. Na Canada, de V.S., Brazilië, Engeland, Frankrijk, en België is de sportieve Australiër thans in Nederland aangekomen. Grotendeels liftend, maar bok per trein en bus reizend en onderweg werkend voor de kost, trekt Lane van land tot land. Zeeland heeft hij slechts haastig bezocht. Alleen het pittoreske Veere stond op het pro gramma. Al liftend was hij tot voor bij Rilland-Bath gekomen en op de grens Brabant-Zeeland rustte hij een poosje uit. Hier knipte onze foto graaf een plaatje van de wereldrei ziger bij het provinciebord van Zee land. Zijn volgend doel is Rotter dam. In mei van 1960 aanvaardt hij de terugreis. (Foto P.Z.C.) De auteurs, die het derde nummer in de negende jaargang van het Zeeuws Tijdschrift vuiden, hebben hun taak ieder op zijn eigen terrein grondig aangevat. Om bij het begin te beginnen: mr. W. de Bruine be handelt in een uitvoerig artikel de landing der Engelsen in Zeeland in 1809, nu dus anderhalve eeuw gele den. Hij plaatst deze gebeurtenissen, zoals liij zelf opmerkt, „waar mo gelijk in een breder verband" en het dient gezegd te worden, dat mr. De Bruine in deze opzet uitstekend is geslaagd. Zijn artikel behelst veel meer dan een loutere beschrijving. Het belicht AAN POLDER WALCHEREN In beginsel besloten om te procederen De heffing van het dijkgeschot door de Polder Walcheren volgens het niemve kadaster heeft bezwaren ont moet, met name bij het waterschap Wegschap Walcheren. De aanslag van dit openbare lichaam voor 1959 bedroeg rond 36.000. Het wegschap weigert deze aanslag te voldoen en heeft in beginsel besloten over deze aangelegenheid te procederen. Deze kwestie moet nog in de vergadering van het wegschap besproken worden. Het Wegschap Walcheren beroept zich namelijk op een artikel in het reglement voor de polder- en water schappen, waarin opgemerkt wordt, dat voor onvruchtbare gronden geen dijkgeschot geheven kan worden. Vol gens de Polder Walcheren zijn de desbetreffende wegen, in eigendom bij het wegschap, geen onvruchtbare gronden. Een ander artikel uit het reglement zegt namelijk, dat gron den, die eigenhandig vergraven zijn, wel belastbaar, zijn. De juridische raadsman van de Pol der Walcheren acht de aanslag van de polder aan het Wegschap Walche ren op redelijke motieven gebaseerd. Op grond daarvan acht het dagelijks bestuur van de polder in zijn schrij ven betreffende de heffing van dijk geschot aan de algemene vergadering geen termen aanwezig een reserve te kweken voor een onverhoopt verlies van dit te verwachten proces. Voorts wordt opgemerkt, dat de Pol der Walcheren volgens het nieuwe kadaster een aanzienlijk grotere be lastbare oppervlakte, namelijk 17.578, heeft dan in 1959 geraamd werd. Hiervan is echter 323 ha eigendom van de polder zelf. Deze zijn in de administratie opgenomen, zodat voor 19.440 aan eigen dijkgeschot onder de uitgaven geraamd is tegen 2604,30 voor 1959. achtergronden van de politiek in die dagen en voorts schetst de schrijver uitvoerig de gevolgen van deze spec taculaire, historische manoeuvre. Een instructief artikel, zoals ook en dat is weer een heel ander the ma de tuinarchitect C. Sipkes een instructief, rijk geïllustreerd artikel schreef over „Onze Delta-duinen, een terugblik en prognose" met als con clusie o.m. de waarschuwing om van de duinen geen weidegebied voor vee of konijn te maken en ze evenmin zoals bij onze zuiderburen te ex ploiteren voor villabouw. Dr. C. Galan zet in een uitvoerig artikel de bezwaren uiteen, die voor Zeeland verbonden zijn aan de uitvoering van het „Meerja renplan voor ruilverkaveling en andere cultuurtechnische werken in Nederland". Hij geeft het ad vies om vanuit Zeeland te bevoeg- der plaatse naar de betekenis van liet Meerjarenplan te informeren, de bezwaren te laten horen en de eigen opvattingen kenbaar te ma ken. „Boven en beneden dc Schelde" noemde drs. M. C. Verburg zijn be schouwing over „interne Zeeuwse tegenstellingen en hun oplossing". Een oud thema, opnieuw en in een breed verband gevarieerd, met een schouderklopje voor de Zeeuwse pers, die in de spreiding van de kennis over eigen gewest volgens drs. Verburg een voortreffelijke rol heeft gespeeld. Ook deze auteur doet zijn onderwerp, met inachtneming van historische achtergronden, gron dig uit de doeken. Een enkel actueel entrefilet (over Terneuzen en het provinciewapen en de Vlissingse „bomvrije") „verlucht" dit overigens in een sterk beschou wende trant gehouden nummer van het Zeeuws Tijdschrift. v. f^. Examen De lieer J. Hollebrandse te Yerseke slaagde te Breda voor het examen vakbekwaamheid herenkapper, KUNST Concert Rotterdams Philharmonisch Orkest Grote Kerk, Goes. Solist Theo Bruins, piano. ER wordt wel betoogd, dat Schu- manns pianoconcert als kenmerken de eigenschap heeft, dat de partij van het solo-instrument voortreffe lijk is verweven met de orkest-bege leiding of liever gezegd met het or kest-spel. Het zou hier dus niet zo zeer om een dialoog tussen piano en orkest gaan dan wel om een als to taliteit opgezet muzikaal patroon, waarin de pianopartij géén eigen le ven leidt. Het klankbeeld bij Schur mann ervaart men daardoor als een geheel en niet als een twee-gesprek. Het is overigens betoog, waartegen wel wat valt in te brengen een ongenuanceerd en ongedetailleerd betoog maar dat niettemin enigs zins een aanduiding geeft van een karaktertrek van dit werk. Het merkwaardige nu gisteravond in de Grote Kerk van Goes, tijdens de uit voering van dit concert door Theo Bruins, was de consequente manier waarop deze pianist zijn vertolking wél tot een dialoog met het orkest maakte. Een tegenspraak dus tot musicologische vertogen! Evenwel": deze gevolgtrekking willen wij met alle mogelijke voorbehoud omringen. Want de akoestische om standigheden in de Grote Kerk kun nen op diverse plaatsen in het ge bouw een vertekening doen optre den, die tot verkeerde conclusies leidt. Laten wij het derhalve aldus formuleren: het spel van Theo Bruins klonk op de plaats waar wij zaten niet in de eerste plaats als een onderdeel van een totaliteit, maar als een zelfstandig element. En het had de volgende kenmerken: klein van toon, uiterst transparant, zeer beheerst en zonder een al te meesle pende lyriek. Wanneer men.daar te genover stelt het (overigens voor treffelijk spelende) orkest, waarin met forse, bewogen streken een kleurig en uitermate expressief beeld werd gepenseeld, dan kan men zich voorstellen, dat de vertolking van dit concert de indruk maakte alsof een bescheiden kamermusicus plot seling voor het feit werd gesteld met een tot dusver ongekend eroot or kest te moeten meespelen. Misschien is dat juist de indruk, die Schumann heeft bedoeld: dit concert immers is een van de eerste werken, waarmee hij componist van pianomuziek hét terrein van het orkest betreedt. Ziedaar dus een indruk. Een indruk, die het zij nogmaals herhaald afhankelijk kan zijn van de akoes tische omstandigheden. Dezelfde ver tolking in een concertzaal maakt wellicht een geheel andere impressie. Overigens: 'deze indruk is bepaald geen slechte! Men hoorde Schumann weer eens anders, terwijl bovendien toch wel duidelijk kon worden vast gesteld, dat Theo Bruins een feno menaal pianist is, die dit werk gran dioos beheerst. Het orkest ook gisteravond weer onder de eminente leiding van Edu- ard Flipse was het concert begon nen met Handels Concerto Grosso opus 6 nr. 8. Een prachtig begin, vooral ook door het uitstekende or- kestspel. Doch ook hier waren de verhoudingen weliswaar niet zoele, maar toch wel een eind uit de buurt. Dat was namelijk het geval bij het concertino-spelde tegenstelling tus sen tutti en concertino was bijzonder groot. En men kan zich afvragen of bij de uitvoering van een der^rik werk met zulk een ruim-bezet strijk orkest het concertino slechts uit drie man moet bestaan. Na de pauze werd Beethovens Ze vende uitgevoerd, naar het woord van Richard Wagner de „apotheose van de dans", ditmaal evenwel ook de apotheose van dit concert. Flipse zorgde hier voor een magnifieke ver tolking, die weer eens een verkwik kend voorbeeld was van een inter pretatie vanuit de muziek-zelve. Flipse houdt zich daarbij niet op met allerlei filosofieën, maar brengt de muziek-puur. Het orkest'volgde zijn intenties nauwgezet en verdiende al le lof voor dit uitstekende spel. Het talrijke publiek betuigde zijn in stemming met opstaan na elk deel van het programma. Applaus wordt namelijk in het kerkgebouw niet op zijn plaats geacht, waarbij evenwel moet worden aangetekend dat dit al leen voor volwassenen geldt: tijdens het jeugdconcert, dat 's middags werd gegeven, werd wél geapplaudis seerd. En hoe! De jongelui gingen uit van het „handklapt en betuigt". Tijdens het avondconcert werd er dus alleen maar opgestaan, hetgeen evenwel toch een huldebetuiging is en principieel gelijkstaat met ap plaus. Maar het is wat plechtiger, dit ons-gezamenlijk-verheffen van de- zitplaatsen. Maar toch ook wel een beetje zonderling: zodra het pu bliek staat, gaat het orkest beleefd heidshalve ook staan. En nadat bei de partijen elkander hebben aange keken, gaat het publiek zitten, ver volgens het orkest. Het concert werd gegeven onder auspiciën van. de Zeeuwse Volksuni versiteit. namens welke instelling ds. H. M. Strating een kort begroetings woord sprak. de K. VANDAAG Middelburg Electro „Abbot en Costel- lo bij de kannibalen", 19.00 en 21.15 u„ alle leeftijden Molenwater Minia tuur Walcheren met tentoonstelling Deltaplan, 9.00 tot 18.00 uur Kunst museum Expositie Zeeuwse Kunste naarskring. -15.00 tot 18.00 en 20.00 tot 22.00 uur. Gouden Poorte Bijeenkomst Ned. Ver. van Huisvrouwen. 20.00 uur. Vlissingen Alhambra „Voor wie de klok luidt 20.00 uur, 18 jaar Luxor: „De man zonder angst", 20.00 uur, 14 Jaar. Goes Grand „Jerry de schrik van het bataljon". 20.00 uur, 14 Jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2