ZEVENTIG JAAR LEGER DES HEILS IN MIDDELBURG WALCHEREN MARKTBERICHTEN GEEN MEDEWERKING BOUW POSTKANTOOR KERKWERVE WOENSDAG 23 SEPTEMBER L959 PROVINCIALE Z BU W 8b COURANT 1 JUBILEUMVIERING BEGINT 3 OKTOBER Vijfduizend gulden nodig voor oliestookinstallatie Het Leger des Heilskorps Middelburg herdenkt dit jaar het 70-jarig be staan. Ter gelegenheid hiervan zijn voor de week van 3 tot en met 11 ok tober verschillende activiteiten geor ganiseerd. Deze jubileumviering wordt zaterdag 3 oktober begonnen met een grote dankstond, tevens mu ziekfestival 'n de Nieuwe kerk aan de Groenmarkt, ./.an deze dankstond wordt medewerking verleend door het Leger des Heils muziekkorps Schie dam. Deze dankstond staat onder leiding van de veldsecretaris luitenant-kolo nel en mevr. Ph. van Dalen. De mu zikale leiding berust bij de kapel meester van het Leger des Heils mu ziekkorps Schiedam, de heer A. van Geluk. Voorafgaande aan deze jubileum dankstond zal het muziekkorps O.N.D.A. de leden van het muziek korps Schiedam bij het station op wachten. Gezamenlijk zullen bef.de korpsen vervolgens 'een mars door de stad maken. Verder ligt het in de be doeling dat op de Markt enkele num mers ten gehore worden gebracht. Op zondag 4 oktober worden in de Leger des Heilszaal aan de Hoog straat een ochtend- en avonddienst belegd. Medewerking wordt hier ver leend door het muziekkorps Schie dam en het zangkoor van Middel burg. Dinsdag daaropvolgend - is de jeugd aan de beurt. In de Leger des Heilszaal wordt een grote jeugdrally gehouden met medewerking van de gitaarband uit Goes. Voor donderdagavond S oktober is in de Lutherse kerk aan de Zuidsingel een grote zanguitvoering georgani seerd met koren uit Goes, Vlissjngen en Middelburg. Het geheel staat on der leiding van kapitein C. Nieuw- land. Als sluiting van de jubileumweek worden zondag 11 oktober in de Le ger des Heilszaal een ochtend en een avonddienst gehouden, die onder lei ding staan van kolonel en mevr. A. L. Gladpootjes. Tegelijk met deze jubileumherden king gaat het Heilskorps Middel burg een actie op touw zetten voor de aanschaf van 'n oliestookinstal latie voor het Heilsgebouw aan de Hoogstraat, vanwaaruit het korps Middelburg alle activiteiten ont plooit. De verwarming is hier een nijpend, probleem. Met de oliestook installatie is echter een bedrag van f 5000 gemoeid, zodat de Heilsolda ten een beroep doen op de hoofd stedelijke bewoners. Deze actie wordt onder andere aanbevolen door de commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot en de burgemeester, mr. Joh. de Widt. GESCHIEDENIS. Zoals overal iri Nederland stuitte ook de oprichting van een Heilskorps in Middelburg op veel tegenstand. Zo erg als in de grote steden, waar de Heilssoldaten soms met rot fruit en dergelijke werden bekogeld, is het in Middelburg echter nooit gekomen. Dit nam toch niet weg dat de pioniers grote moeilijkheden haclden te over winnen voordat het korps ingebur gerd was. Vijf maanden na de oprichting werd met zegge en schrijve één kind met liet jeugdwerk gestart. Twee jaar la ter was dit aantal uitgegroeid tot 150 jongelui. In tegenstelling tot het Heilskorps zelf, waarvoor niet zoveel animo bleek te bestaan. Na drie ja ren telde het korps nog slechts 40 man. Toch werden- de korpsactivitei ten steeds uitgebreid. Zo kwam er ook al spoedig een zangkoor. Tegenwoordig telt hef korps 120 Heilssoldaten, terwijl ook het jeugd werk een belangrijke plaats inneemt in de korpsactivitevïten. Automobilist kwam bij Hulst om onder brandende auto In do nacht van maandag op dinsdag is op de provinciale weg van Niemv- Namen naar Clinge in do gemeente Hulst een verkeersongeval gebeurd, waarbij de bestuurder van een perso nenauto, de 20-jarige R. de B. uit Sint Jansteen om het leven is geko men. Omtrent de oorzaak van het ongeluk tast men volgens de politie nog in het duister. Het staat eenter vast, dat de auto ongeveer 50 meter door de langs de weg lopende sloot heeft gereden en daarna over de kóp is geslagen en in brand gevlogen. De bestuurder werd uit de wagen ge slingerd en kwam er onder terecht, Dienstdoende douanebeambten, dach ten aanvankelijk, dat er een boerde rij in brand stond. Aan blussen viel niet to denken. Het stoffelijk over schot Is later door de rijkspolitie in beslag genomen en naar het r.-k. zie kenhuis te Hulst overgebracht. Trekkerbestuurder bekneld onder voertuig in sloot Ernstig ongeval te Duivendijke Te Duivendijke is dinsdagmiddag de heer J. G. J. uit die plaats door de ronddraaiende wielen van zijn in een sloot gereden trekker ernstig aan de rug gewond. Het slachtoffer werd in het Zweedse Rode Kruisziekenhuis te Zierikzee opgenomen. Zijn toestand is ernstig. Het ongeluk gebeurde op een perceel aan de Hogeweg, waar de heer J. als bestuurder van de tractor werkzaam heden verrichte bij het aardappel- rooien. De heer J. kwam met de trac tor in een sloot terecht en kwam on der het gekantelde gevaarte te lig gen. De trekker moest met behulp van een dragline worden opgelicht om. het slachtoffer te bevrijden. Aanbesteding te Kloosterzande Dezer dagen zijn in Kloosterzande de rioleringswerken in het uitbreidings plan aanbesteed. Er werd als volgt ingeschreven: 1. fa. De Oude, Bier vliet f 99.9999; 2. K. Lucasse, Wals oorden, f 108.200; 3. M. P. Hol, Hulst, f 108.505; 4. fa. ELK. Schoondijke. f 125.810: 5. fa. De Ruïjser, Bier vliet, f 125.950; 6. fa. Sponselee. Kloosterzande, f 126.900; 7. fa. Tous- saint, Cadzand. f 127.750; S. fa. Frey- ser, Sint Jansteen, f 129.800; 9. fa. Muller, Hoofdplaat, f 132.500. Aanbesteding christelijke kleuterschool Terneuzen Maandagmiddag werd in het gebouw „Pro Rcge" te Terneuzen aanbesteed het bouwen van een drieklassige christelijke kleuterschool aan de Leeuwenlaan te Terneuzen. Er waren 26 inschrijvingen binnengekomen. De inschrijvingen luidden als volgt: fa. gebrs. Simons, Terneuzen, 131.570; S. J. Verstraeten, Clinge, ƒ128.000; L. Lansu, Clinge, 127.000; D. Freij- ser, Sint-Jansteen, 126.540; Aanne mingsbedrijf Leenhouts, Sluis, 123.600; gebr. M. en A. de Bruijne, Terneuzen, ƒ123.000; gebrs. Gee- rinckx, Westdorpc, ƒ122.000; N. J. Galle, Zaamslag, ƒ119.800; fa. gebrs. De Theye, Terliole, ƒ119.600; P. Haug, Zaamslag, ƒ118.400; P. Lln- ders, Hoek, ƒ118.300; fa. Verstelle, Philippine, ƒ118.000; P. Giisel, West- dorpe, 117.900; J. V. Freijser, Sint- Jahsteen, ƒ117.600; fa. P. de Rooy en Zn., Vogelwaarde, ƒ117.500; J. Ko- lijn, Terneuzen, ƒ116.750; L. W. Ha melink, Zaamslag, ƒ116.287; J. F. van der Veen, Terneuzen, ƒ116.200; P. Hamelink, Hoek. 115.890; fa. A. J. Goossens en Zn., Walsoorden, ƒ115.388: A. de Loos, Boschkapelle, 114.172; fa. Christiaansen, Oost burg, 112.000; fa. gebr. Van der Poel, Terneuzen, ƒ111.000; C. W. van Driesschc, Kuitaart, ƒ110.200; H. P. Freijser, Terhole, 108.780; gebrs. Krieckaart, Hengstdijk, 106.900, Knaapje liep tegen auto Het zesjarig zoontje van de familie P. uit de Jozef Israëlstraat te Goes stak maandagmiddag omstreeks half één plotseling de Patijnweg over. Het knaapje liep daarbij pardoes tegen de zijkant van een passerende personen auto. De jongen werd tegen het weg dek geslingerd en liep een vrij ern stige hoofdwonde op. Na door dokter v. d. Werff te zijn verbonden, werd het knaapje naar huis overgebracht. Jeugdconcert in Grote Kerk Het Rotterdams Philharmouisch Or kest heeft dinsdagmiddag een druk bezocht jeugdconcert gegeven in de Grote Kerk te Goes. Als eerste stuk werd uitgevoerd Concerto Grosso van Georg F. Handel, dat eveneens op het avondprogramma stond. De jongeren konden tevens genieten van een uit stekende vertolking van Tansmann's Suite Barocq. Dit. moderne stuk werd voor de eerste maal uitgevoerd, waar mee Goes dus de wereldpremière be leefde. Het concert werd besloten met een compositie van Grieg. Twee fietsers reden op eikaar Mejuffrouw A. E. de R. uit Terneuzen reed maandagmiddag met een groep scholieren per fiets over de brug bij de Westsluïs. Doordat zij meer aan dacht schonk aan de zeeschepen in de naven dan aan het verkeer, kwam zij in botsing met de fiets van E. M. B. eveneens uit Terneuzen. Beide da mes tuimelden over de straat en lie pen daarbij lichte verwondingen aan armen cn benen op. MIDDELBURG Bermbrandje Zondagmiddag omstreeks vier uur. werd de Middelburgse brandweer ge waarschuwd voor een bermbrandje aan de Breeweg. De brandweer, die uitrukte met de hoge-drukspuit, had weinig moeite met het vuur maar kon toch niet voorkomen, dat onge veer 25 meter van de berm kaal. brandde. B.B.-avönden Maandagavond werd in de grote zaal van de Gouden Poórte te Middelburg de tweede van een serie van vier voorlichtingsavonden gehouden voor een groep van de 450 hoofdstedelijke noodwachters. Op deze bijeenkomsten sprak de heer A. P. Maas over de in dividuele zelfbescherming bij radio actieve neerslag bij kernwapenexplo- Deze voorlichtingsavonden wordeii in geheel Nederland gehouden "om de B.B.'ers duidelijk te maken hoe men zich in eigen omgeving het beste kan wapenen tegen mogelijke kern explosies. Deze lezingen worden ver duidelijkt met lantaarnplaatjes. Bo vendien krijgt elke noodwachter een boekwerkje mee naar huis waarin alles nog eens precies staat om schreven. De volgende twee avonden voor de Middelburgse noodwachters zijn vast gesteld op 30 september em 7 oktober. Ook voor de noodwachters in de an dere Walcherse gemeenten zullen, zo als het landelijk gebeurth- van deze voorlichtingsavonden worden georga niseerd. Laatste zomer-concert 1959 in Nieuwe Kerk Als laatste in de serie van Zomer- concerten 1959 zal mej. Jet Dubbel dam uit Rotterdam donderdag a.s een avond-orgelconcert in de Nieu we Kerk te Middelburg verzorgen. De volgende werken zullen ten ge hore gebracht: 1. Toccate und Fuge in F. van Dietrich Buxtehude; 2. Partite diverse sopra, „Christ, der du bist- der helle Tag" van Joh. Seb. Bach; 3. Fantasia in G, Peters IV nr. 11 „Trés vitement-Grave-Lentement van Joh. Seb, Baqh; 4. Prélude and Bell Allegro, ,Johri Stanley; 5. Suite Evocatrice, 1 Grave. 2 Tierce cn Taille et Récit de Chromhorne, 3. Flüte d'Echo, 4. Jeu Douxet Voix I-Iumaine, 5. Capriee van Charles Tournemire; 6. Pastorale van H. F. Mlcheelsëh; 7. Wachet auf, ruft unds die Stimme, 1. Toccate, 2. Biclnium, 3. Fuge, van Hugo Distier. Examen Aan de rijkskweekschool te Middel burg slaagde voor de. hoofdakte de heer P. J. R. Bax te, Kloosterzande. Scheepvaartberichten Te Vlissingen aangekomen op: 22-9 Frivo lity. Vüii- Temènzen, Monica Parchmann van Rotterdam, Nicola Dawr^van Zeebriig- sc. --A Te Vlissingen vertroken_ op_21-9 Gesclie Rotiden naar Zee, Caltex Delfzijl naar Per nis, 22-9 Monica Parcbmann naar Hans- weert. Gepasseerd naar Antwerpen op: 21-9 Lifa- na van Oporto, Olive van Bristol, Ubber- gen van Duinkerken. Navis van Swansea, Vrede van Swansea, Ellewoutsdiik van Lo- rient, 23-9 Meidoorn van Lissabon, Eagle van Londen. Gepasseerd van Antwerpen op: 21-9 Gnas- terland haar ftotterdam/Temeuzen. Leoni- das haar Amstèrdain, Kerkedijk naar Rot terdam; Arditó naar Finland, Angolokust naar Bremen, 22-9 Aardenbürg naur Vaste- vas Sagitta n^ar Zee, Lieve Vrouwekerk naar Rotterdam. Officiële nvHikaties VLISSINGEN. De wethouder van volkshuisvesting te Vlissingen maakt bekend, dat hij verhin derd is donderdag 24 september a.s. spreek uur te houden. VLISSINGEN. De wethouder van sociale zaken is ver hinderd hedenmiddag spreekuur tc hou den. VLISSINGEN Overdracht gedeelte Oost-Souburgseweg B. en W. van Vlissingen stellen de raad voor om tezamen met de ge meente Middelburg het 940 meter lange gedeelte van de Oostsouburgse- weg, dat binnen de gemeente Sou burg valt vroeger de „Oude Vlis- singse weg" aan de gemeente Souburg over te dragen. Reeds in 1939 werd een gemeenschappelijk be sluit door de raden van Middelburg en Vlissingen genomen, dit gedeelte, dat in beheer en onderhoud was bij de Commissie tot Beheer over dc Middelburg-Vlissingse Rijksweg, in beheer en onderhoud over te dragen aan de gemeente Oost- en West-Sou burg. Door het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog en de inunda tie heeft de uitvoering van dit be sluit tot op heden niet plaatsgehad. Het wegdek van dit gedeelte Oost- souburgseweg verkeert in minder goede staat: het herstel zal een be drag van 54.500,vergen. Hiervan zal een bedrag van 10.500,ten laste van genoemde commissie ko men. Nieuwe aanwinsten openbare leeszaal Het boekenbezit van de openbare lees zaal te Vlissingen werd uitgebreid met de volgende nieuwe werken: Geerlink, Moord bij eb; Maclean, De laatste grens: Mansfeld, Nergens een vaderland; Rijnsdorp, Ik volg je tot Istanboel; Viertel, De laatste verzoe king; Walschap, De verloren zoon: Wilson, The middle age of Mrs. Eliot; Boerwinkel, Kerk en cultuur in deze tijd; Dinaux, Gegist bestek; Faber, Problemen rond het ziekbed; Ra- mondt, Mythologie van Grieken en Romeinen; Russell of Liverpool, Bus- hido, de gesel van de rijzende zon; Schildt, De zee van Ikaros. Bejaarden consumeren J fruit van praalwagen 1 De bewoners van de bejaar- m dentehuizen uit Kruiningen, Yerseke, Wemeldlnge, Katten- dijke en Kapelle hebben dins- dagmiddag onverwacht bezoek gekregen van een deputatie H van de veilingsvereniging „Ka- pelleBiezelinge en Omge- ving", die als een vervroegde Sint-Nicolaas binnenviel om fruit te overhandigen. Genoemde velling had name- lijk besloten om het kwaliteits- j= fruit dat vrijkwam met het af- n breken van de praalwagen, waarmee zij vorige week deel- H nam aan het Zeeuwse fruitcor- so, te schenken aan de bejaar- m dentehuizen in haar rayonge- oied. Het ging hier om een kwantum van ruim vijfhonderd kilo prima eetbare appelen, peren, druiven en pruimen. Hetgeen uiteraard door de be- jaarden bijzonder werd geap- precieerd. m Iiiiiiiiniiniiinmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiininiiiiiiiiiiiinif Vergadering Vereniging t.b.c.-bestrijding Zaterdag 10 oktober houdt de Pro vinciale Vereniging tot Bestrijding der Tuberculose in „Het Nederlands Koffiehuis" te Middelburg om 4 uur een algemene vergadering. Op de agenda staat onder meer, naast de verschillende jaarverslagen, een be stuursverkiezing. Schaakvereniging vergaderde Maandagavond kwam de schaakver eniging Vlissingen in café Kievit in jaarvergadering bijeen. De voorzit ter, de heer J. A. Smits, memoreerde in zijn openingswoord, do talrijke evenementen, die in het afgelopen seizoen in Vlissingen plaatsvonden, o.a. de wedstrijd Nederland-Enge- land, simultaanwedstrijd tegen de ne ren Flohr en Donner, de jeugdschaak- week en kortgeleden de wedstrijd te gen Gent. Na de gebruikelijke jaarverslagen van secretaris en penningmeester, gaf de heer J. Jansen een overzicht van de competitiestand op de vereni ging. Rudi Ruijg was als eerste ge ëindigd. Besloten werd om dit sei zoen weer met het zgn. systeem Kei zer verder te gaan. De vereniging telt momenteel 49 le den. Na deze vergadering werd er een gongwedstrijd gehouden, waarin na een spannende race, tenslotte de heer Dieperink zegevierde. De tweede prijs was voor de heer J. Jansen. Vrachtschip op proefvaart deed haven aan Te Vlissingen arriveerde dinsdagmid dag even na drie de „Tjïmanuc", een splinternieuw, 4000 registerton me tend vrachtschip van de Koninklijke Java-China Paketvaartlijn. Het schip, dat op de werf van Bijker in Górkum is gebouwd, was op proefvaart en deed voor een zogenaamde „degaus sing" de Scheldestad aan. Ongeveer zestig passagiers, die deze tocht meemaakten, zijn met de sleep boot „Van Woelderen" in Vlissingen aan wal gezet. Later op de middag koos de „Tjimanuc" weer zee. Vlissingse K.V.P. hield jaarvergadering Dinsdagavond hield de afdeling Vlis singen van de K.VP. in het Ariëns- gebouw haar jaarvergadering. Bij de bestuursverkiezing kon de heer B. Boschma zich niet herkiesbaar stel len. Het bestuur wefd tenslotte als volgt geformeerd de heer W. L. M. Groffen, voorzitter; de heer P. A. Wilderom, secretaris en verder de heren A. Veijgen, Ch. Hermsen, J. A. W. Scheepers, S. Adriaanse, L. van den Dries en Joh. Stouthart. De Vlissingsè stadsarchivaris, de heer Den Hoed, hield na de pauze een lezing over het oude Vlissingen. VEEMARKT ROTTERDAM Aanvoer ln totaal 3448. Wccktotaal 5323. Vette koeien en ossen. 350. Gebrulksvee 784. Vette kalveren 470. Graskalveren 478. Nuchtere kalveren 249. Varkens 6 lopers 50. Biggen 19. Paarden 65. Veulens 28. Schapen of lammeren 908. Bokken of gei ten 41. Prijs In cents per kg le kw. 2c kw. 3e kw. 300-320 275—300 260-275 290-310 260-290 240-260 210 190 170 Vett koeien Vette kalveren Slachtpaardcn Graskalveren Nuchtere kalveren Exportvarkens, lopers 100 Biggen 65 Schapen 80 Lammeren 75 Kalfkoelen 1175 Melkkoeien 1175 Varekoeicn 860 Vaarzen 870 Pinken 570 Prijs ln guldens per stuk le kw. 2c kw. 3e kw. 420 370 270 400 RAAD VERGADERDE In do jongste vergadering van de raad van Kerkwerve heeft burge meester S. Francke meegedeeld, dat zowel het ministerie rati volkshuis vesting en bouwnijverheid als de P.T.T. hebben laten weten, dat zij geen van beide zullen bijdragen in de stichtingskosten vau een nieuw postkantoortje annex woonhuis. - Na beraad hebben B. en W. besloten de houw opnieuw in Den Haag te be pleiten. Do P.T.T. heeft inmiddels toegezegd, wei een bijdrage in het exploitatietekort te zuilen verstrek ken. Opgemerkt werd nog, dat bet eigen lijk meer op de weg van de P.T.T., dan op die van de gemeente ligt, te ijveren voor een postkantoor. Toch zullen B. en W. alle mogelijke moeite doen en proberen zoveel mogelijk medewerking voor hun streven te verkrijgen. Sinds enige tijd bestaat ter secretarie een regeling, dat alle ambtenaren op één na zaterdagsmorgens vrij heb- beu. Deze uren worden op de andere dagen van de week ingenaaid. B. en W. stelden nu voor, deze. regeling uit te breiden voor de gemeentewerk lieden. Zonder hoofdelijke stemming verklaarden alle raadsleden zich met dit voorstel akkoord. In verband met het schoolreisje ver zocht de oudercommissie van de openbare lagere school een vergoe ding. Na een verduidelijking van de burgemeester, dat aan de bijzondere lagere school ook een dergelijke bij drage is verleend zij het alleen in het belang van de hoogste ldassen besloot do raad dit verzoek in te wil ligen. In de plaats van de heer Kloet zal wethouder D. v. d. Wekken optreden als vertegenwoordiger bij de water leidingmaatschappij Schouwen-Duive- land. Een verzoek van de heer H. van Oeveren om ontheffing te verkrijgen van de winkelsluitgingswet voor het verkopen van versnaperingen op za terdagavond tussen 7 en 10 uur, wil ligde de raad in. De rijkspolitiekapel zal geen jaar lijkse subsidie krijgen, maar een een malige bijdrage van ƒ10. Subsidie verzoeken van het Ned. Gespreksceu- trum, de federatie van verpleeginrich tingen voor langdurige zieken en de provinciale bond Het Wil-Gele Kruis werden afgewezen. De raad besloot verder nog, de beplanting rondom de Ned. hervormde kerk ter hand te ne men, een perceel erfpachtsgrond te verkopen en achter de doelpalen van het sportveld een hogere afrastering aan te brengen. Met betrekking tot het ophalen van huisvuil deelde de burgemeester mee, dat de eigenaar van het gemaal Flaauwers de oude boezem als stortplaats heeft aange wezen. De rekening 1958 werd nog aangobo- den. Deze vermeldt voor de gewone dienst een batig saldo van 1096,73 en sluit voor de kapitaalsdienst met een nadelig saldo van 139.504,53. Op een vraag van de heer L. YV. van Kooten (cJi.) vertelde de burgemees ter, dat de loskraan aan de Flaauwers voor het verladen van suikerbieten zal worden bediend door een van de gemeentewerklieden. De heer C. v. d. Linde informeerde bij de rondvraag nog naar het plaatsen van een lan taarn op Moriaanshoofd. Besloten werd ook dit gedeelte van de ge meente van een lichtpunt te voorzien. Vette koeien, aanvoer Iets minder, handel lui. prijzen als gisteren. Vette kalveren, aanvoer als vorige week, handel vlot, prij zen niet geheel prijshoudend, prima's bo> ven notering. Graskalveren, aanvoer rui mer, handel 6tug, prijzen vooral niet ho ger Nuchtere kalveren, aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen met iets gedrukte prijzen. Exportvarkens (lopers en bigfi aanvoer korter, handel kalm, prijzen on veranderd. Biggen (lopers en biggen), aan voer korter, handel kalm, prijzen onver anderd. Slachtpaarden. aanvoer Iets klei ner. handel traag, prijzen vooral niet ho ger Schapen, aanvoer ruimer, handel re delijk, prijzen goed prijshoudend. Lamme ren. aanvoer ruimer, handel redelijk, prij zen goed prijshoudend. Kalfkoelen. aanv. als vorige week. handel kalm, prijzen iets vaster. Melkkoeien, aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen tets vaster. Va rekoeien. aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen prijshoudend. Vaarzen, aanvoer ma tig, handel stroef, prijzen ongewijzigd. Pin ken, aanvoer matig, handel stroef, prijzen ongewijzigd. Er was op de veemarkt een afdeling fok schapen. welke goede belangstelling trok. VEILING „KRABBENDUKE EN OMSTREKEN". 23 september Cos Orange Pippin 1 90-95 52, 85-90 55- 63 80-85 58-65, 75-80 62-69. 70-75 66—71, 65-70 64.70—66, 6065 57—58, 55-60 41, 2 80-85 56, 75-80 60, 70-75 64. 65-70 62. 60-65 48, 2 D 18, 3 grof 34-49, 3 fijn 13—29, kr. 12—27. Glorie van Holland 1 85-95 34, 75-85 38, 65-75 38, 75-80 37, 70-75 30. 65-70 33, 2 85- 95 32, 75-85 35. 65-75 32, 2 D 25. 3 grof 25— 29, 3 fijn 19 kr. 12—16. Ellisons Orange 1 75-80 49, 70-75 52. 65-70 51, 2 D 43, 3 grof 37, 3 fijn 30, kr. 8—12. Allington Pippin 1 60-70 33. Doyenne du Cornice 1 85-90 88, 80-85 92, 75-80 95 70-75 93 65-70 91. 2 D 66, 3 grof 76 —83, 3 fijn 56—63, kr 42. Bonne Loulsse d'Avr. 2 60-65 47, 55-60 44, 50-55 37, 2 D 23. 3 grof 34, 3 fijn 15. Beurré Ales. Lusas 1 85-95 54, 75-85 59. 65-75 55. 2 D 16, 3 grof 31 —35, 3 fijn 15—18, kr. 11—15. Conference 1 70-75 41 65-71) 38—40, 60-65 33—36, 55-60 29— 31, 3 grof 33—38, 3 fijn 15—31. Legipont 1 7585 48, 65-75 50. 55-65 45. 3 grof 36. Soldat Laboureur 3 grof 30. Dubb. pr. bonen 1 44-47. 2 44-46. afw. 25—26. Mach. Daue- rente 2 p. doos 39. Talisman 1 per doos 110. Bramen 2 per doos 32. V.VJZ.B. GOES. 22 september. Export- en industrieveiling. Coxs Orange Pippin kl. 1 80-85 63, 75-80 68, 70-75 72 65-70 70.50-70.75 60-65 64, 55-60 46, 2 D 21. kl. 2 80-85 58, 75-80 61. 70-75 64, 65-70 64 60-65 59, 55-60 44. 2 D 18. Glorie van Holland kl. 1 85-95 33. 75-85 39, 65-75 37, 2 D 24 Bramley Seedling kl. 1 80-90 24, 70-80 21. 2 D 16. Goudreinette kl. 1 85-95 32, 7585 33. Sterappel kl. 1 65-75 50. 55-65 39, 2 D 21. Allington Pippin kl. 1 70-80 39. 60-70 37 2 D 27 Doyenne du Cornice kl. 1 85-90 97. 80-85 101—104, 7580 100—104, 70-75 '99—101. 65-70 95-96, 2 D 77, kl. 2 85-SO 86, 80-85 85-91, 75-80 91—94. 70-75 89-92. 65-70 85. Br. Alex Lucas kl. 1 85-95 57, 75-85 64, 65-75 60, 2 D 22. Leeipont kl. 1 75-85 52, 65 75 51.60-52.10 55-65 46.90-47.70, 2 D 21. Conference kl. 1 75-85 48, 65-75 46, 55-65 36, 2 D 18. Goudreinette kroet 13—14. Div. ap pels geplukte kroet 12—14, kroet 6. Bramen 2 72.30. Gewone veiling. Coss Orange Pippin grof 27—52, rijn 1530. Bramley Seedling grof 16—19, fijn 9—17. Glorie van Holland grof 25—32, fijn 19—22. Sterappel grof 26—23, fijn 17—21 Allington Pippin grof 20—21, fijn 15. Laston Superbe grof 25. Conference grof 2839, fijn 15—24. Doyenne du Comice grof 70—89, fijn 40—75. Br. Alex Lucas grof 23— 33, fijn 10-13. Legipont grof 30—37, fijn 13—28 Bonne Louise kl. 1 60-65 44, 55-60 39, gror 30 Black Alicanté 2 139—140. Fran- kenthaler 2 129—131. Bramen per doos 1 33—36, 2 29—31. Aardbeien per doos 1 77— 88, 2 51 Dubb. pr. bonen 1 61—64, 2 59—63. BEURSBERICHT MARKT GOES. 22 september. Granen, -zaden en peulvruch ten Tarwe, basis 17 vocht, boerenschoon af boerderij per 100 kg f 23—i 29.55. Gerst, basis 15 c.'o vocht. Idem f 24—f 27.75. Haver, basis 15 vocht, Idem f 23—24 50. Kleine groene erwten, idem f 35—f 4250. Schok- Kers, idem f 36—f 43. Bruine bonen, idem f 100—f 105. Blauwmaanzaad. Idem f 140- f 144. Aardapelen. Bintje, 35 mm opw., binnen landse sortering f 14—f 15. Bintje, 35 mm opw., exportsortering f 15.50. Prijzen per 100 kg, geleverd aan de sorteerinrichting, sorteerkosten voor rekening van koper Voederaardappelen noteerden f 455—f 4.50 per 100 kg. Hooi. De prijs van lucemehool bedroeg 120—f 130 per ton geperst uit de ruiter. Stro Gerstestro r 50—f 52 per ton. geperst af oedrijf. Tarwestro 1 47.50- f 50. idem. Erwtenstro (kleine groene erwten) f 85— f 90. idem. Erwtenstro (schokkers) f 80— t 85 idem Uien Uien noteerden 1516 cent per kg, veldgewas. Vlas Vlas. ongerepeid, 3f boerderij, goede kwaliteit 23—28 cent per kg. Voor afwij kende kwaliteit 20—23 cent per kg. Voor gerepeld vlas (voorjaarslevering) werd 26— 33 cent per kg betaald. Er bestaat reeds vrij veel vraag naar zaaïklaar verhuurde grond, waarvoor prijzen van f 1000 per ha worden besteed. Eieren. Voot eieren kan een prijs van f 1.84—1 1.88 per kg worden gemaakt. VISMIJN VEERE. Aangevoerd: 4712 kg export garnalen 114— 1052 kg handelsgamalen 122—140; 10 kg not 53-54; 165 kg tong 1.70—3.71; 64 kg rog 16—24 6 kg visiever 4.00—11.95; 100 kg ongesorteerde vis 28—4.74; 19 kg wijting 16 —18; 6 kg paling 1.70-1.82; 11 kg kabel jauw 36—45. VEILING „KAI'ELLE-BIEZELINGE EN OMGEVING". 22 september. Bramen industrie 2 cxp. 72.30. Appelen en peren: Coxs Or. P. 1 80-85 60, 1 75-80 66, 1 70-75 69. 1 76-70, 1 65-70 68, 1 60-65 58-60, 1 55-60 43, 2 55-60 36. 2 D 19. 3 grof 41 3 fijn 16-18. Glorie van Hollend 1 8595 34. 1 75-85 37-38, 1 6575 34.90-3620, 2 7585 33, 2 6575 31, 2 D 22—24, 3 grof 30. 3 fijn 18. Sterappel 1 6573 48, 1 55-65 39. 2 5565 34. 2 D 17. 3 grof 24, 3 fijn 14. L3X- ton Superbe 1 80-85 31, 1 75-80 37. 1 70-75 41. 1 6570 39. I 60-85 33. Goudreinette 1 8595 31, 1 7585-33, 3 grof 26. 3 fijn 17. Bramley's Seedling l 90-100 23. 1 80-90 23, 1 70-80 21, 2 D 17 3 grof 17, 3 fijn 14. Doyenne du Comico 1 80-85 93, 1 75B0 96, 1 70-76 93, 1 6570 88 2 80-85 87-88. 2 7 580 88—93, 2 75 75 87—90. 2 6 570 84—80 2 D 70, 3 grof 74— 79, 3 fijn 55—58. Br. A. Lucas 1 8595 53, 1 7585 62 20, 1 6576 57 80, 2 D 21, 3 grof 36, 3 fijn 16. Conference 1 75-85 44, 1 6575 46— 48, 1 5565 34. 2 D 14, 3 grof 34—35. 3 fijn 13-18. Legipont 1 7588 51, 1 6575 51.10, 1 6565 45—46, 2 D 19, 3 grof 34, 3 fijn 17—19. Br. Clairgeau 1 7585 43, 1 6575 43. 1 856S 27, 3 grof 21. Emlle d'Heljst 1 7585 36, 1 6575 40. 1 55-65 33. 2 D 14, 3 grof 18. Ponds peer 1 7585 17, 1 6578 18, 3 grof 13. 3 lijn 91b. Maagdepeer 1 6575 30, 1 5565 25. Kroetappelen geplukt 12, val 9. Goudreinet te val 14. Sterappel val 11. Dubb. bonen 1 62. 2 53. Aardbeien p. d, 1 97—109, 2 55-79. Bramen p d. 1 33—38. EIERNOTERING GOES. Bericht van handelaren: kippeëieren 10 cent. poeljeëieren 7','a cent; eendeëleren 7 cent. VEILING SINT-ANNALAND. Eigenheimers gewone 1 17.52—17.65, 2 11.10 13.02. drielingen 7.98. Bintjes bonken 22.10, eewone 1 13.07—15.63, 2 11.98-14.79, drielingen 7.42 VEILING SCHERPENISSE. Eigenheimers gewone 1 10.5014.53, 2 14.73 —15 02 Aanvoer 75 ton. UIENVEILÏNG SINT-ANNALAND. Uien middel 17.07, drielingen 1429. Picklcrs 2535 14 42, 20-28 13.50. UIENVEILÏNG SCHERPENISSE. Uien middel 17.08-17.10, drielingen 14.30, picklers 28-35 13.18, 2528 13.18. Aanvoer 60 ton.. VEILING SINT-MAARTENSDIJK. Eigenheimers 14.50—15.83. drielingen 6.50. Bintjes 1320—15.63, drielingen 7.13—7.54, bonken 23—2160. Furore 14.70—1461, voer 528. Aanvoer 63 ton. VEILING STAVENISSE. Eigenheimers 9-48. Furore 13.40—14.50. Bintjes 1420-16.80, bonken 21.60, poters 6, voer 520. Aanvoer 50 ton. Uien middel 4570 16.83-16.90, drielingen 15. Picklers 20-28 1220. 2535 14. Aanvoer 30 ton. Kruiningen koopt garage, die verkeer belemmerde Problemen rond accommodatie haven en kaden te Hansweert De gemeenteraad van Kruiningen be sloot in zijn op dinsdagavond gehou den vergadering tot aankoop van de garage van de heer O. O. de Jonge te Kruiningen. Deze garage vormde voor het verkeer van de Hoofdstraat naar de Brouwerijstrat een ernstig obstakel en zal nu worden verwij derd. Bovendien zal ook uit estetisch oogpunt een belangrijke verbetering worden verkregen. Besloten werd voorts een geldlening aan te gaan bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten, groot 214.000,— tegen een rente van 4%%. Deze gel den zijn benodigd voor de aankoop en het bouwrijp maken van grond in 't uitbreidingsplan „Elndpe de Rond te" te Kruiningen. Te Hansweert werd een perceel grond aangekocht dat gelegen is achter de openbare lagere school. Deze grónd is bestemd voor de bouw van een nieuwe school. In de rondvraag werd door de heer A. YVeststrate (p.v.d.a.) een belangrijk punt aangesneden, waaruit nog een vrij lange dis cussie ontstond. Dit raadslid in formeerde naar -de mogelijkheden tot. verbetering van de accomo date van de haven en kaden te Hansweert. Een lijndienst op En- f;eland overweegt thans de moge- ijkheid om Hansweert als voor haven te gebruiken. De bestaande accomodate is welis waar tamelijk gebrekkig, maar zou niettemin bruikbaar zijn. De rederij onderzoekt thans het vervoersaan bod. De voorzitter, burgemeester A. Schipper, zei dat Kruiningen niet is aangewezen als ontwikkelings kern, hetgeen een ernstig nadeel is. Dat Goes als zodanig wel is aange wezen en daardoor gemakkelijker zal kunnen komen tot de aanleg van een insteekhayen, ondanks het feit, dat onlangs in het landbouwblad van de Z.L.M. werd vermeld dat 60% van alle landbouwprodukten, die in Zee land worden verscheept, te Hans weert worden verladen, kan slechts bevremeding verwekken. Aangestipt werd nog, dat het ge meentebestuur ongeveer zes maanden geleden bij Ged. Staten inlichtingen inwon over een mogelijkheid tot aan leg van een insteekhaven in het Ka naal door Zuicl-Beveland maar tot- nu toe hierover niets vernam B. en W. overwegen thans persoon lijk contact op te nemen met Ged. Staten. De raad vroeg zicb af hoe het mogelijk is, dat Goes grote plan nen kan maken voor havenoutlllage voor kustvaartuigen, terwijl te Krui ningen zelfs de geringste verbetering bij de rijkswaterstaat op bezwaren stuit. Bovendien zal Goes in de toe komst door het Kanaal door Zuid- Beveland open vaarwater moeten vin den, doordat door de uitvoering van het Deltaplan de Oosterscbelde zal worden afgesloten. Oriënterende bespreking over grafische C.A.0.'s Het centraal bureau voor de grafi sche bedrijven in Nederland deelde mede dat gisteren een oriënterende bespreking beeft plaats gehad met enkele leden van het college van rijksbemiddelaars. Y'envacht kan worden dat nader over leg zal volgen teneinde tot een zo spoedig mogelijke beslissing omtrent do drie grafische C4i.o.'s te geraken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 15