NIEUW UITBREIDINGSPLAN VOOR BRUINISSE IN DE MAAK WALCHEREN MARKTBERICHTEN fttuv in u tALtsi z tJ ta a w O U tt 4 N 'I RAAD BESLOOT Burgemeester contact persoon Muziekschool Voor Bruinisse ral een nieuw uit breidingsplan ontworpen worden. Vrijdagavond heeft de raad dit be sluit met algemene stemmen geno men. Bij de discussie, die zich ont spon, voordat de beslissing viel, uit te de heer S. A. Jumelet (eh) zijn be vreemding over hot feit, dat bij alle wederopbouw- en uitbreidingsplan nen, die de laatste jaren reeds zijn vastgesteld, er nu weer een nieuw moet komen. „Het maken en later weer veranderen van deze plannen gaat tenslotte ten koste van de ge meentekas", zo merkte de heer Jume let op. Het bleek echter, dat in vroe ger jaren is verzuimd industrieter rein te reserveren. Een meerderheidsvoorstel van B. en W. om ten behoeve van dit college een ongevallenverzekering te sluiten ontlokte eveneens een uitgebreide discussie. Nadrukkelijk werd aange voerd, dat 'het hier alleen een assu rantie voor „gemeentediensten" be treft. Burgemeester C. H. v. d. Linde noemde enkele voorbeelden van dienstreizen, waarop B. en W. een auto-ongeluk overkwam. De heer L. E. v. Popering (p.v.d.a.) voerde aan, dat het onbillijk is, wanneer andere meereizende raadsleden in voorko mende gevallen niet verzekerd zou den zijn. „Omdat het maar heel spo radisch voorkomt, dat raadsleden in gemeente-dienst zijn, hebben wij deze verzekering tot het college van B. en W. beperkt", zo repliceerde de burgemeester. Het voorstel werd ech ter met 4-3 verworpen. Met dezelfde stemmenverhouding verklaarde de raad zich wel akkoord met een on gevallenverzekering. waaronder zo mogelijk alle raadsleden zouden val len. Een en ander zal nog nader wor den onderzocht. Van het bestuur van de Zeeuwse Muziekschool was een schrijven ingekomen met het verzoek een contactpersoon te benoemen in muziekschool, die thans bestaat. Be sloten werd deze functie aan plaats van de relatie gemeente- burgemeester Van der Linde op te dragen. Aan B. en W. verleende de raad machtiging de kaspositie van de gemeente over het 4e kwartaal 1959 te regelen naar be vind van zaken. Dit hondfc O ju. in, dat waar nodig en mogelijk kas geldleningen kunnen worden afge sloten tegen 1%% rente. Voor consolidatie van de vlottende schuld zal men met de N.V. Bank van Nederlandse Gemeenten een kasgeldlening van 77.240 aan gaan. Nieuwe straatnamen Onder de verdere agandapunten be vond zich een voorstel tot het ver noemen van enkele straten. Zo zal de straat, die in het verlengde van de Noordstraat in plan-west ligt, voor taan ook Noordstraat heten en de straat haaks daarop waar reeds zes woningen zijn gebouwd in net vervolg de naam Bernhardstraat dra gen. Aan de heer H. Dobbelaer (Weat- straat) zal 243 ca. grond voor tuin grond worden verkocht. De leden van de gemeentelijke instel ling voor Sociale Zorg, die aan de beurt van aftreden waren, werden herkozen. Ditzelfde gebeurde met de leden van de woonruimtecommissie. Alleen zal de plaats van de heer M. van de Vel de worden ingenomen door de heer J. J. van de Velde. Om enkele vragen naar aanleiding van een toelichting op de verdere voltooiing van de haven te behande len, trok de raad zich enige tijd in besloten zitting terug. f Bij de rondvraag kwamen nog di verse onderwerpen ter tafel. Zc informeerde de lieer C. Kik (s.g. p.) naar de plaats voor de nieuwe weegbrug. De burgemeester gaf hierop als antwoord, dat nog overleg met de Weegbrugvereni ging nodig is. Voorlopig zal de oude weegbrug nog gebruikt wor den, waarvoor het verkeer van en naar de haven via de Beursstraat zal worden geleid. Na eerst zijn spijt te hebben betuigd over het afbreken van de oude Beurs vroeg de heer L. J. Hoogerheide (a. r.) naar een mogelijke verhuur van het scheepje, dat indertijd is aange kocht om de haven uit te baggeren. In Ouddorp blijkt men hiervoor na melijk interesse te hebben. Besloten werd daarom het scheepje op te knappen en te revideren, waarna zo spoedig mogelijk met Ouddorp in contact zal worden getreden voor verhuur of gezamenlijke exploitatie ervan. De heer Van Popering had een kijk je genomen bij de schuren in de .Pad jes, over de aankoop waaraan de ge meente onderhandelingen voert. De ze verkeren echter in een dergelijke deplorabele toestand, dat hij voor stelde verder van deze aankoop af te zien. Aldus werd dan ook besloten. Hetzelfde raadslid beveelde een me thode van chemische onkruidverdel ging aan, die op verschillende plaat sen in de gemeente schoon schip zou kunnen maken. Het inschakelen van de gemeente-werklieden voor deze karweitjes blijkt wegens hun drukke werkzaamheden niet mogelijk.' Daar om zullen de tuintjes voor de nieuwe woningwetwoningen aan de bewo ners in onderhoud worden gegeven. Ook de heer Jumelet kwam nog met enkele opmerkingen naar voren. Nu het publiek het strand langs de werkhaven heeft ontdekt, behoeft men met de plannen voor de aanleg van een betonnen zwembad voorlopig geen haast te maken. Een strandje van opgespoten zand zal al voldoen de zijn. De heer Jumelet vroeg nog aandacht voor do bestrating op ver schillende plaatsen in het dorp en voor de krotopruiming. Een en ander zal zo spoedig mogelijk ter hand ge nomen worden. Enkele gebreken aan woningen in de Noordstraat en de Kerkstraat zullen verholpen worden. In Zeeland dit jaar minder Goudreinette Van het winterfruit mag bij de appe len nog altijd de Goudreinette tot de hoofdrassen gerekend worden. Deze appel leent zich uitstekend voor be waring in het koelhuis en vooral in de wintermaanden is ze bij het pu bliek in trek. De provinciale afzet- commissie had voor gisteren de aan voer vrijgegeven in de maten klasse I van 75 mm en op. Van de Zeeuwse veilingen kreeg alleen de veiling te Kapelle aanbod van Goudreinette te verwerken en ook daar was zij niet groot. Deze bedroeg een kleine twee ton, die echter goed van kleur was. De handel had er dan ook een goede prijs voor over. De maat 85-95 mm noteerde 31 cent en de maat 75-85 mm deed 32 cent per kilo. Vergele ken met vorig jaar is dit een goede prijs. Toen bracht men de eerste Goudreinette op 2 oktober. De prijs bedroeg toen niet meer dan 15 en 16 cent. In Zeeland zal het totale aan bod Goudreinette dit seizoen lager zijn dan vorig jaar. Voor zover deze appelen niet in het koelhuis zullen worden opgeslagen, mag er de ko mende weken een ruim aanbod ver wacht worden. De heer A. Blok te Middelburg begraven Maandagmiddag vond op de algemene begraafplaats te Middelburg de be grafenis plaats van de heer A. Blok, in leven boekhouder bij de P.Z.E.M. te Middelburg. In de aula op de begraafplaats werd het woord gevoerd door de directeur der P.Z.E.M., ir. T. Michielsen, die gewaagde van het verlies, dat het bedrijf door het overlijden van de heer Blok heeft geleden. In gelijke zin sprak de chef van de overledene.- de heer P. d'Hondt, namens de col- le. Leden van het administratieve perso neel der P.Z.E.M. begeleidden hun overleden collega naar zijn laatste rustplaats. Verscheidene kransen en bloemstukken dekten de baar. Op de begraafplaats was zeer veel belang stelling van de zijde van het P.Z.E. M.-personeel, terwijl ook verschillen de leden van de Kynologenclub „Zee land", van welke vereniging de heer Blok secretaris was, aanwezig waren. Een zwager van de overledene sprak namens de familie dankwoorden voor de betoonde belangstelling. Officiële publikatie VLISSINGEN Het spreekuur van de burgemeester van Vlissingen op 23 september a.s. gaat niet door. VLISSINGEN. RAADSVERGADERING. De burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis dat op vrijdag 25 september 1959, des namiddags te 2 uur een openbare vergadering van de ge meenteraad zal worden gehouden ten ge meentehuize. Vlissingen, 19 september 1959. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 18 september. Gesche Rohden van Gent, Andros Master van Terneuzen. Royal Wood van Londen. Charlotte van Antwerpen. Henrik Danica van Antwerpen, op 19 september Papen- drecht van Wlsmar. Success van Zee. Vlissingen vertrokken op 18 september. Andros Master naar Newport News. Royal Wood naar Antwerpen, op 19 sep tember Papendrecht naar Zwarte Zee. Gepasseerd naar Antwerpen op 18 sep tember. Vesta van Boston. Ador van Ips wich. Celebes van Londen. Ouwerkerk vau Hamburg. Muphrid N van Kingslynn. Jan Kreumcr van Zee-Gent. Texelstroom van Roucn. Dlta Smit van Grangemouth. Pa- tria van Zee. Kloosterdijk van Rotterdam, op 19 september. Camissesingel van Water ford. Aeneas van Tunis. Amsteldijk van New York Andito van Zee. Gepasseerd van Antwerpen op 18 septem ber: Paul Westers naar Zweden. Spirit naar Londen. Tero naar Hamburg. Arte- mis naar Rotterdam Towa naar Rotter dam. Leuvehaven naar Kopenhagen. Al batros naar Rotterdam. Lauwerns naar Frederikshaven. Gazelle naar Fulham. op 19 september Maas naar Amsterdam. Haarsbergen naar Belfast. Sommelsdijk naar New York, Andromeda naar Den Bommel. Collecte kankerbestrijding De jaarlijkse lijstcollecte voor de -ankerbestrijding heeft in de ge- leente 's Heer Arendskerke een re- ordbedrag van f 930,70 opgebracht. De verdeling over de verschillende dorpen luidt als volgt: 's Heer Hen drikskinderen f 160,95's Heer Arendskerke f213,85; Lewedorp f238,05 en Nieuwdorp f317,85. MIDDELBURG Gezellige feestavond zomeravondvoetbal Zaterdag heeft de afdeling Middel burg van het zomeravondvoetbal in de grote zaal van het Schuttershof het seizoen afgesloten met een dave rende feestavond, waarvoor de mede werking was ingeroepen van het Rotterdams cabaret, dat het publiek een paar uur lang op gezellige wijze heeft beziggehouden. Deze feestavond werd geopend door de waarnemend voorzitter, de heer J. de Dreu, die alle medewerkenden aan de zomeravondcompetitic dank bracht. Verder stipte hij aan dat het bestuur alle mogelijke moeite doet om voor het volgend jaar een beter speelveld te krijgen dan het tot nu toe gebruikte op Modderoord. Men hoopt van de gemeente toestemming te verkrijgen om een terrein aan de Nadorstweg te gebruiken. Vervol gens werden aan de aanvoerders van de verschillende voetbalclubs de prij zen uitgereikt, waarna het woord werd gegeven aan de conferencier Bernard Barends, die de verschillen de artiesten inleidde. Voor populaire accordeonklanken zorgden Les Ger- to's, die aangekondigd werden als twintig dansende vingers, de caba retière Jopie Wennex zong enkele vlotte liedjes. Het meeste succes had den evenwel de goochelaar Jacktini die allerlei wonderbaarlijke stunts uithaalde en een van de Corelli's die, liggend op zijn rug, razendsnel onder andere een tafel en een bed op zijn voeten liet dansen, de lucht in schop te en weer opving. Voorts zong Wim Scholte nog enkele liedjes. De mu zikale omlijsting had Gerard Lam- bermon. In de pauze was er een gro te verloting met prachtige prijzen. De avond werd besloten met een bal. Minder sfraatbelasting voor Middelburgse IJsclub De Middelburgse IJsclub heeft be zwaar gemaakt tegen de aanslag in de straatbelasting over 1958 voor een bedrag van 28,40, betrekking heb bende op de ijsbaan en het clubhuisje. Voor de berekening van dit belas tingbedrag werd het „ongebouwd" (de ijsbaan) en het „gebouwd" (het clubhuisje) in één bedrag „belast bare opbrengst" opgenomen, hetgeen echter niet juist is, daar men hier te maken heeft met afzonderlijke delen. B. en W. stellen de raad dan ook voor de aanslag voor de M.Y.C. te verminderen met 14.35. Onderwijsvoorstellen B. en W. van Middelburg stellen de raad voor om een krediet van 661 beschikbaar te stellen voor de aan schaf van een nieuwe filmprojector en enige filmstroken voor de open bare lagere school aan 't Zand. De oude projector is namelijk sterk ver ouderd en ongeschikt voor het geven van goed onderwijs. Voorts is door het bestuur der ver eniging voor Gereformeerd Onder wijs medewerking gevraagd voor de aanschafing van twee projectietoe stellen voor de Gravenstraatschool en de ulo Nieuwe Haven. B. en W. stellen de raad voor hiervoor een kre diet van 961 te voteren. DOMBURG Raad komt bijeen De raad der gemeente Domburg zal donderdagavond om acht uur in open bare vergadering bijeenkomen. Op de agenda staan o.m. de vaststelling van het uitbreidings- en wederopbouw- plan, de benoeming van de leden van de Woonruimtecommissie en de bouw van negen woningen aan Dr. B. Vaan dragerstraat. VLISSINGEN N.V. Haven van Vlissingen vierde zilveren jubileumfeest Met een feestavond, die klonk als een klok, heeft de N.V. Haven van Vlissingen zaterdag in „Britannia" voor eigen kring het zilveren jubi leum gevierd. Een vrolijke varieté- optreden van een groep veelzijdige artiesten zorgde er vier uur lang voor de gezelligheid onder het motto „Horen, zien enlachen". De ver makelijke conferencier Daan Hooy- kaas knoopte met een vlot praatje en een leuk liedje de verschillende draden van het programma aan elkaar. Een programma dat in „ha venstijl" van wal stak met wat pret tige accordeon-muziek van de in een wit zeemans-uniform gestoken „Three Jacksons". Nelly Korfino, een artieste, die zich met veel souplesse en charme in allerlei bochten wrong kwam het reeds enthousiaste publiek in de bijna tot de laatste plaats vol gestroomde zaal dadelijk hierop en kele knappe staaltjes van haar acro batisch kunnen laten zien. De man, die het volgende programma-punt verzorgde, Hénk Bouwman toonde zich een fabuleus en toch ondoorzich tig goochelaar, toen hij, gezellig eau- serend, beloofde een en ander van zijn kunsten uit de doekjes te doen. Nadat het duo Salberti de toehoor ders van zijn meeslepende melodieën in de sfeer van het romantische We nen had gebracht, kwam Charles Matla, „de kleine man op de grote rode bal" zorgen voor de luidruchti ge klap op de vuurpijl. Het gedeelte na de pauze, waarin alle medewer kenden nog eenmaal voor het voet licht verschenen, paste eveneens in een muzikale piano-omlijsting van Koos Vermeulen. Aan bet begin had de directeur van de N.V. Haven van Vlissingen, de heer F. F. C. Mijs, al len met een hartelijk toespraakje op de zilveren feestavond binnengehaald. Hij bedankte daarin tevens voor het jubileum-geschenk aan de directie. Een gezellig bal op muziek van het Clavioline-kwartet sloot het samen zijn af. KOUDEKERKE Onderwijsbenoemingen In verband met liet ziekteverlof van mevr. A. J. van EldikSwart, onder wijzeres aan de herv. chr. school te Koudekerke, heeft het bestuur tot tij delijk vervangster benoemd mevr. C. M. de JongeBosschaart te Vlissin gen. In de vacature van mevr. M C. Dek ker, die per 1 oktober naar Yerseke vertrekt, werd met ingang van 5 ok tober voor tijdelijk mej. F. van Swen- nen te Biggekerke aangesteld. N.C.V.B. vergaderde De afdeling Koudekerke van de N.C. V.B. kwam in het nieuwe seizoen voor de eerste maal bijeen onder voorzitterschap van de presidente, mevrouw M. Barentsen-Kook. Ds. Vlaardingerbroek uit Grljpskerke sprak over het onderwerp „Esther". Collecte De in Koudekerke gehouden collecte ten bate van de kankerbestrijding bracht f 748.60 op wat negen gulden meer is <jan in 1958. Beëdiging marineofficier In het marinevliegkamp Valkenburg zal luitenant ter zee 3e klasse K.M.R., J. Moens, uit Oost- en West- Souburg a.s. vrijdagmorgen worden beëdigd. Met 31 andere officieren van de Koninklijke Marine Reserve zal hij de eed afleggen in handen van de commandant van dit onderdeel, de kapitein ter zee vlieger J. L. den Hol lander. Voor een ton schade bij brand in Koewacht Te Koewacht brak door tot nn toe onbekende oorzaak brand uit in de machine-opslagplaats van de fa. v. G. aan het Binnenpad. De snel ter plaat se zijnde brandweer kon wel enkele machines in veiligheid stellen maar een deel ging in de vlammen verlo ren. De schade wordt op f 100.000, geraamd. De firma was verzekerd. Echtpaar Van der Doe nam afscheid te Zierikzee Maandagavond namen de heer en mevrouw Van der Doe. binnen-vader en -moeder van het burgerlijk wees huis te Zierikzee afscheid. Bij dit af scheid waren onder meer alle regen ten en regentessen van het weeshuis aanwezig, alsmede burgemeester mr. F. Th. Dijekmeester van Zierikzee. Ook werden er door de aanwezigen verschillende toespraken gehouden en het echtpaar Van der Doe kreeg een enveloppe met inhoud aangeboden. Op dit afscheid komen we morgen na der terug. A. G. Kloet nam afscheid in raad Kerkwerve In de jongste vergadering van de ge meenteraad is afscheid genomen van de heer A. G. Kloet, die gedurende meer dan 20 jaar voor de Christelijke Historische Unie deel heeft uitge maakt van dit college. De heer Kloet, die in verband met vertrek naar Zie rikzee voor zijn zetel moest bedan ken, werd lof toegezwaaid door bur gemeester S. Francke, die hem dank tracht voor het vele werk, voor de gemeente verricht. Zijn plaats wordt ingenomen door de heer A. R. Jon ker,, die aan het begin van de verga dering in zijn functie werd beëdigd Meto-Zeeland Sport 5-1 Meto heeft zondag een grote 51 zege behaald op een wel zeer teleur stellend Zeeland Sport. Aanvankelijk wogen de partijen aardig tegen elk aar op en was de ruststand, 31 in het voordeel van Meto, geflatteerd te noemen. Na de rust zakte de tegen stand van Zeeland Sport echter in een en kon Meto de score opvoeren. De eerste 15 minuten van de wed strijd waren zeker voor het goed spe lende Zeeland Sport, maar door ëen misverstand in de achterhoede kon Meto door zijn midvoor toch de lei ding nemen, 10. Vlak daarna liet de linksbinnen van Zeeland Sport de kans op de gelijkmaker aan zijn neus voorbijgaan, door uit een mooie posi tie een zeer tam schot te lossen, dat de Meto-doelman geen moeilijkheden bezorgde. Na 25 minuten deed hij het echter beter en zag hij kans on keurige wijze twee achterspelers vah Meto te omspelen en te scoren, 11. Drie minuten later was de beurt weer aan Meto. De linksbinnen rond de een mooie doorbraak met een on houdbaar schot af, 21. Zelfs werd het na 30 minuten 31, toen doel man Meyer van Zeeland Sport over een door de linksbinnen van Meto laag ingeschoten bal heendook. Nog voor rust zagen de linksbuiten en linksbinnen van Zeeland Sport daar na kans ieder een mooie scorings kans om zeep te brengen. Na rust drukte Meto Zeeland Sport direct in de verdediging, maar de Vlissingeis wisten zich hieraan te ontworstelen. Na 7 minuten spelen kwam midvooi N. Schuit na een fraaie combinatie vrij voor het Meto-doel, maar de keeper slaagde erin zijn harde schot onder controle te krijgen. Dit was voor Zeeland Sport het fatale ogen blik, want hiermee was de tegen stand gebroken. De verdere wed strijd werd daarna geheel door Meto beheerst, dat nog tweemaal wist te scoren. De scheidsrechter leidde deze soms wat harde wedstrijd uitstekend. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: A. D. 't Gilde—'t Gilde. d. A. J. Kopmels—Krombeen, z. L. Brasser Verhulst d., E. A. WUieboer—Jonkers, z, P. G. Rottier—Hofman, z. C. Wallage- Van Dam, z. Ondertrouwd: W. Best, 22 j. en F. A. Drijvers. 18 j. J. Koetsier, 27 j. en W. H. van de Voorde 24 j. Getrouwd: J. M. J. Dagevos, 26 j. en M. J. Kerkhove 22 j. A. Fruijtier 21 j. en M. P. van Wezel 22 j. 0%'erleden: J- Janse, 31 j., wedn. v. J. Baart. F. Brouwer, 74 j., e. v. P. de Looff. M. J. Schriel-, 65 j., e. v. T- Kop penaal. A. Blok, 43 j., e. v. K. C. Schut te. L. Hendrikse, 78 j„ e. v. S. Blokpoel. T. Tenhuijze, SS j., wed. v. K. Adrlaanse. M. Moens, 73 j., wedn. v- H. de Blok. ZUID-BEVELAND KAPELLE Schuurtje brandde uit Zaterdagmiddag omstreeks half vier werd te Kapelle brand ontdekt in een houten schuurtje, dat tegen de ste nen opslagschuur van de heer J. L. de Jager aan de Goessestraat is aan gebouwd. Hoewel de meeste leden van de brandweer naar het fruitcor- so te Goes waren gegaan, wist men toch een tweetal brandweermannen te bereiken, die direct de motorspuit ophaalden en deze bij de brand op de waterleiding wisten aan te sluiten. Geholpen door bewoners uit de buurt wist men erger onheil te voorkomen. Het schuurtje ging echter verloren. De schade beloopt enkele honderden guldens. Naar de oorzaak van de brand tast men in het duister. VLASMARKT ROTTERDAM 21 september. Watcrroot visie: lage soorten van 1,15 tot 1,25, middensoorten van 1,20 tot 1.55 best vlas van 1,60 tot 2. Dauw- root vlas: lage soorten van 0,90 tot 1,10, middensoorten van 1,15 tot 1,30 best vlas van 1,35 tot 1.60. Breekvlas: van 0.75 tot 1,10 naai gelang van kwaliteit en bewer king. Gezwingelde lokken van 0,50 tot 0.70 De proauktie was Jets ruimer dan vorige weken daar verschillende vlassers het re pelen beëindigen cn zo meer tijd beschik- oaar kregen om wat te zwingelen. Vrij wel alle aangeboden partijen van de pro- duktïe werden verkocht terwijl wederom verkopen plaats vonden uit de oude voor raden. Deze verminderden regelmatig. De prijzen waren over het algemeen iets ho ger. Lagere soorten werden minder aange boden. De produktie van dauwrootvlas blijft klein, de prijzen bleven onveranderd. Breekvlas wordt weinig geproduceerd, uit de oude voorraden kwamen enkele verkopen tot stand. Het aanbod van geswingeide lokken blijft klein, noteringen onveranderd. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM 21 september Klei-aardappelen 35 mm op waarts: Eigenheimers 15—17. Bintje 15— 15.50 Koopmans blauwe 16. Meerlanders 14—15. IJsselster 12.50. Zandaaidappelen 35 mm opwaarts. Noor derling 12-12.75. Llbertas 12—12.75. Voer- aardappelen 4.50—5 Prijzen berekend per 100 kg en op de han dels voorwaarden vastgesteld voor de ver koop van consumptie-aardappelen op wa gon. schip of auto. VEILING „KAPELLE-BIEZELINGE EN OMGEVING". 21 september. Appelen en peren: Coxs Or. P. 1 80-85 54, 1 75-80 61, 1 70-75 64, 1 65-70 64, 1 60-65 57—58. 1 55-60 40, 2 D 17, 3 grof 42—44, 3 fijn 18—25. Glorie van Holland 1 75-85 36 1 65-75 36, 2 85-95 27. 2 75-85 33, 2 65-75 26, 2 D 23, 3 grof 27, 3 fijn 17. Ster- appel 1 65-75 48. 1 55-65 36, 2 55-65 30. 2 D 16. 3 grof 28, 3 HJn 15. Laxton Superbe 1 80-85 38, 1 75-80 38, 1 70-75 42. 1 65-70 38, 1 60-63 31. 3 grof 25, 3 fijn 16. Goudreinette 1 85-95 31 1 75-85 32, 3 grof 24. 3 fijn 18- Ellisons Orange 1 65-75 42, 2 D 25. Lanes P. Albert 1 75-85 23 1 65-75 £0. 2 D 16. 3 grof 18. Bramley's Seedling 1:90-100 22, 1 80-90 23. 1 70-80 20 2 90-100 21, 2 80-90 22. 2 70-80 20, 2 D 16. 3 grof 17, 3 fijn 15. Doy enne du Com. 1 85-90 86, 1 80-85 92—97, 1 75-80 95—98, 1 70-75 90—94, I 65-70 85-87, 2 80-85 85 2 75-80 88 2 70-75 87 2 65-70 84 2 D 68, 3 grof 76. 3 fijn 53—57. Br. Alex Lucas 1 85-95 53, 1 75-85 58.70, 1 65-75 55, 2 D 20, 3 grof 34, 3 fijn 12. Conference I 75-85 44, 1 65-75 44 30, 1 85-65 36.50-36.70, 2 D 14—15, 3 grof 30. 3 tijn 11—18. Legipont 1 75-85 45, 1 65-75 51. 1 55-65 45—47 2 D 16. 3 grof 31— 34, 3 fijn 6. Br. Dilly 1 70-80 39, 1 60-70 36, 1 50-60 21, 2 D 11. Emlle dTIeijst 1 65-75 35, 1 55-65 30 2 D 12, 3 grof 21, 3 fijn 13. Pondspeer 1 75-851 6. 1 65-75 19. 2 D 13, 3 grol 16. 3 fijn 9. Maagdepeer 1 55-65 22. Kroetapelen geplukt 12, val 12. Goudreinet te val 15. Sterapel val 14. Verpakt fruit. James Grieve ex 85-90 49, ex 80-85 52 ex 75-80 54, ex 70-75 54. Gewone veiling: Bi. druiven 1 148—149, 2 120—139 Aardbeien p. d. 1 81—108. 2 50— 78. Bramen p. d. 1 31—34, 2 24-29. Red Countled 2 80—86. Groene noten p. kg 47 —59. Pruimen: Warwick Droper 2 29—35, grof 33—54, fabr 14. Monarch grof 94. R. Victoria grof 42. Aardappelen 2 15—17. Groenten: Kropsla 12—13. Andijvie 15—19. Tomaten 39—60. Pronkbonen 43. Stekuien 8%. Snijbonen 63. Bosselderij Va—2. Bloem kool 10—16 Komkommers 8—22. Dubb. bo nen 1 62, 2 56. GROENTE- EN FRUITVEILING BERGEN OP ZOOM. 21 september. Andijvie 7—11. Bloemkool 10 —61 Snijbonen 25—1.06. Stamboon dubbele prinsessen 33—88. Staakprinsessen 53—90. Komkommers 8—21 Rodekool 9—26 Witte- kool 9—17 Savooiekool 7—26. Kroten 17— 25. Bospeen 22—38. Waspeen 2141. Pre! 19—31. Sia 3—19. Tomaten 20—71. Spinazie 7—28 Druiven 1.51—1.55. Meloenen 10—98. Aardbeien 1.30—3.70 Coxs Orange Pippin 11—60. James Grieve 21—58. Manks Codlin 22—37. Glorie van Holland 11—38. Gronin ger Kroon 20—24. Transparant de Croncel 2441. Jonathan 11—25. Zoete Kroon 27— 42. Conferee 2042 Bonne Louise d'Avran- cher 2745 Doyenne du Cornice 74—81. Maagdepeer 14—20. Saint Remy 10—13. Le gipont 2048 Beurre Alexander Lucas 30 VEILING „WALCnF-REX" G.A. MIDDELBURG. 21 september. Aartlapelen: Koopm. Bl. gio- te 18—20, drielingen 7—8. Bintje bonken 19 —22, grote 14—15, drielingen 3. Fruit: Blac Alicante 148—163. Frankenthaler 115— 168. Golden Champignon 193—197. Netme- ïoenen 12—57 Buikermeloenen 95. Ananas meloenen 39—82. Aardbeien per doos 65— 101. Perziken per stuk 11—20. Tomaten A 32—52, B 42—48, C 21-36. Appels val en kroet 13—34. Peren val en kroet 10—23. Peren: Conference 1 en 2 75-75 36. 60-70 31, 55-65 24—36. 2 D 23, 3 17—28. Bonne Louise d'Avranches 1 en 3 60-70 35-55. 55-65 41. 3 26—48 Beurre Hardy 1 en 2 60-70 63. 65 en op 69, 3 50—63. Doyenne du Commlce 1 en 2 65 75 77 65 en op 76, 6065 65, 3 59-67. Le gipont 1 en 2 70-75 48, 60-70 53, 556 5 42, 50- 60 38. 3 21—41. Appels: Coxs Orange Pippin 1 en 2 6 570 50-67 75 en op 60. 6065 49—50, 55-60 36. 2 D 26 3 22—68. Glorie van Hol land 1 en 2 70-80 41—44. 70-75 38. 3 29. Al- llngton Pippin 1 en 2 70-80 29, 60-70 26. Goudreinette 75 en op 29. Groente: Bloemkool 3 stuks per kirt 41—53, 4 stukspe r kist 32—51, 6 stuks per kist 23— 40, 8 stuks per kist 20—28, 10 stuks per kist 10—12. Komkommers A 16—30, B 14—22. C j0—14 Spinazie 13—34. Postelein 9—25. Bos- fcrofen 19-25. Andijvie 9-25. Savoolekool 10-41. Wittekool 9—12. Rodekool 28—37. Dubb. prinsessen 63—78. Snijbonen 57—72. Pronkbonen 27—42. Kropsla 3—14. Waspeen 36—45. Bospeen 28—42. VISMIJN VEERE. 21 september Aangevoerd. 2600 kg export- garualen 1.18-193; 3194 kg handelsgaxna- len 121—1.40: 43 kg bot 43—63; 138 kg tong 1.75—4.01; 116 kg rog 16—20; 4 kg visiever 6.12—9 97 56 kg ongesorteerde vis 33—220; 62 kg wijting 16-19: 22 kg kabeljauw 34— 65; 20 kg paling 2.09-2.79. V.V.ZJ8. GOES. 21 september. Export- en industrieveilmg. Coxs Orange Pippin kl. 1 80-86 55, 75-80 59, 70-76 64, 65-70 62. 6065 56-58, 55-60 39, 2 D 18. Bramley Seedling kl. I 90-100 23. 80-90 23, 70-80 20. 2 D 17. Laxton Superbe kl. 1 75-80 35 70-75 37. 65-70 31, 60-65 26. Alling- ton Pippin kl. 1 60-70 32, 2 D 18. Glorie van Holland kl. 1 85-95 36. 7685 38-39. 65- 75 34—37, 2 D 23. Legipont kl. 1 7585 43. 65-75 50. 55-65 45. 2 D 21. kl. 2 65-75 48, 55-65 43, 2 D 17. Pondspeer kl. 1 7585 17, 65-75 18. 2 D 15. Br. Alex Lucas kl. 1 85-95 50. 7585 54, 65-75 52, 2 D 19. Conference kl. 1 75-85 48. 65-75 43, 55-65 36. 2 D 13. Goudrei nette kroet 16. Div. apels geplukte kroet 14, kroet 12. Gewone veiling. Coxs Orange Pippin grof 32—41, fabriek 14—16. Bramley Seedling grof 17 fijn 16. Glorie van Holland grof 28-30, fijn 19. Sterappel kl. 1 55-65 37. grof 23—33, fijn 18. Laxton Superbe grof 26= Br. Alex Lucas grof 23-27, fijn 10-11. Legi pont grof 26—33, fijn 10—16. Conference grof 24--35, fijn 11—15. Doyenne du Corni ce kl 1 7580 93. 70-75 91. 65-70 85, 2 D 62—63, kl. 2 85-90 84. 8085 89, 7580 SO, 70-75 89, 65-70 84, grof 73. fijn 26—56. Bonne Louise kl 1 65-70 51—54, 6065 53—58, 5560 51—56, 50-55 37-40, 2 D 17-18, grof 38—39, fijn 152-20. Pondspeer grof 12—14, fijn 6—9. Black Alicante 1 142-150, 2 123. Bramen per doos 1 34—37. 2 31. Aardbeien per doos 1 83-93. Groenten. Per stuk: Kropsl3 1 9—22, 2 3— 10 Komkommers A 23, B 22—25. Bloemkool A 48<9, B 28. Meloenen 98 Per bos: Kro ten 27—38 Per kg: Tomaten A 41—58, B 52-61, C 27—12, CC 20—26. Snijbonen 87— 93. Pronkbonen 1548. Dubb. pr. bonen 56 -62. Gr. sav. kool 29—38. Rodekool 35. VEILING „KRABBEN DIJKE EN OMSTREKEN". 21 september Glorie van Holland 1 8595 35. 75-85 37—37.80, 65-753 5.10—35.60. 2 D 23, 1 80-85 36 7580 37 70-75 35, 65-70 29. 3 grof 2430, 3 rijn 18-21. kr. 11-22 Sterappel 2 D 13. 3 grof 31. 3 fijn 13. Verpakte Sterap pel 1 75-80 57. 70-75 61. 6570 53. 60-65 47. 55 60 35. Laxton Superbe 1 SOS5 30, 7580 34. 70-75 33. 6570 37. 60-65 26, 2 D 13, 3 grof 21. 3 fijn 12, kr. 10, val 8. Coxs Orange Pip pin 1 80-85 50. 75-80 55. 70-75 56, 6570 56, £0- 65 52, 5560 37. 2 D 16. 3 grof 33. kr 14—26. Dubb. pr. bonen afw. 29. Bramen 2 26 p. doos. VEILING TERNEUZEN. Per 100 stuks: Sla 3—10.80. Per stuk: Bloemkool A 25—51, B 10—13. Witte kom kom mers 12—27. Meloenen 62. Per bos: Sel derij 12.. Kroten 14—17. Per kg: Andijvie 8—18 Stoksnijbonen 59—92. Prinsessenbo- nen 31—73. Pronkbonen 30. Rodekool 30— 35. Savooiekool 35—41. Wittekool 19-26. Waspeen 22—27. Prei 26—31. Spinazie 26- Tomaten A 31-55, C 20-30, CC 20-21. Particulier detective maakt val van 6 meter Zaterdagmorgen heeft de Haagse ge neeskundige dienst bij een huis in de Gerard Reijnstraat de 29-jarige par ticulier detective R. J. W. D. uit Den Haag opgehaald en naar de „Ursula- kliniek" te Wassenaar overgebracht, omdat D., na een val van zes meter hoogte van een balkon daar een schedelbasisfractnur had opgelopen. D. bevond zich, voordat hij op de be gane grond belandde bij de 42-jarige huishoudster M. W. L. van W, die gehuwd is met zekere V. Zowel de huishoudster als de particu lier detective bleken min of meer on der tnvloed van alcoholhoudende drank te zijn. Omdat de politie voorshands meent dat het niet onmogelijk zou zijn dat het hier geen ongeluk betreft maar een poging tot doodslag, is de huis houdster aangehouden. De particulier detective kon nog niet worden gehoord. UIT HET ZAKENLEVEN Demonstratie met vochtscherm Gisteren demonstreerde de firma Rath Doodeheefver in het „Con certgebouw" te Vlissingen met net R. D.-vochtscherm, een middel ter behandeling van vochtige en zoutbe vattende muren. Over dit middel werd reeds eerder in dit blad geschreven Na afloop van de demonstratie werd aan het geringe aantal belangstellen den gelegenheid tot net stellen van vragen gegeven. Vandaag zal men ir hotel-café „Suisse" te Middelburg de monstreren, terwijl morgen in hotei „De Zwaan" te Souburg zal worden gedemonstreerd. Zoon kreeg ongeluk; vader kwam kijken en werd overreden Op de Emmerweg te Dalen is in de nacht van zondag op maandag de motorrijder J. H. jr. met als duopas- passagiere mejuffrouw B. uit Anen- veen, komende uit de richting Em- men, in botsing gekomen met de au to van de heer D. uit Emmen, ko mende van de verbindingsweg. Dit ongeluk liep betrekkelijk goed af, behoudens materiële schade. Mejuf frouw B. kreeg en lichte hersen schudding en werd per auto naar huis vervoerd. De vader van H., de 65-jarige gara gehouder J. H. te Dalen, begaf zich per rijwiel naar de plaats van het ongeluk. Aldaar aangekomen plaat ste hij zijn rijwiel tegen een boom, stak de weg over en raakte onder 'n passerende auto. Hij werd daarbij zo danig veiwond, dat hij nige uren la ter in het ziekenhuis "in Koevorden overleed. Kerntechniek in de toekomst normaal leervak op h.t.s. (Van onze parlementaire redacteur) Met het oog op de automatisering en de snelle ontwikkeling van het aantal elektronische toepassingen in de techniek streeft de minister van on derwijs, kunsten en wetenschappen ernaar om in overeenstemming met het „advies over de aanpassing van de vakopleiding aan de automatise ring" van_ de Sociaal Economische Raad de bijscholing van in do indus trie werkzame technici op het gebied van de elektronica mogelijk te ma ken door middel van cursussen, te verbinden aan daarvoor in aanmer king komende lagere, uitgebreid en hogere technische scholen- Naar het oordeel van een commissie „opleiding middelbare deskundigen voor de kernfysica en de kernener gie" is net niet gewenst te streven naar de opleiding van gespecialiseer de kerntechnici op middelbaar niveau, doch dient aan de huidige verdeling van het h.ts.-onderwijs naar studie richting te worden vastgehouden, met die verstande dat kerntechniek op de duur als normaal leervak in het programma voor de verschillende studierichtingen aan de h.t.s. zal wor den opgenomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3