NIEUWBOUW HERV. SCHOOL KOUDEKERKE IN GEBRUIK WALCHEREN ZUID-BEVEI AND ZEEUWSCH-VLAANDEREN STIJGEND LEDENTAL BIJ ZIEKENHUISVERPLEGING NOORD-ZEELAND maandag 14 september 195® P RO V I N I A L h f. h tl U \At 8 b J U U A N 1 6 EINDE AAN NOODTOESTAND ONGEVEER l'/i jaar na de ingebruikneming van de gerestaureerde her vormde school van Eoudekerke, is zaterdag weer een belangrijke dag in de schoolannalen bijgeschreven. Toen is namelijk de nieuwbouw officieel in gebruik genomen: het vierde leslokaal, alsmede een fraaie bestuurs- en personeelskamer. Het was zeker niet verwonderlijk, dat de genodigden, die de ingebruikneming bijwoonden, ten volle instemden met do voorzitter van het schoolbestuur, ds. J. H. J. Hoffman, die de school een sieraad voor het dorp noemde. De volgende spreker was burgemees ter J. L. Dregmans, die, na geluk wensen te hebben overgebracht, op merkte, dat thans ook aan de ver nieuwing van de andere scholen ge werkt wordt. Er komt een nieuwe kleuterschool en een nieuwe school voor de vereniging voor onderwijs op Geref. Grondslag. De burgemeester noemde het van grote betekenis, dat BestuursvoorzitterSchool is sieraad voor het dorp Ds. Hoffman heette aan het begin van de bijeenkomst de talrijke geno digden welkom. Hij wees er op, dat thans met de opening van het vierde leslokaal een eind gekomen is aan de „noodtoestand", waarin de school de laatste tijd verkeerde. De kinderen kregen namelijk op verschillende plaatsen les. In dit verband was de voorzitter echter dankbaar voor de hulp, die het bestuur van de vereni ging voor onderwijs op Geref. Grond slag geboden heeft. De voorzitter sprak zijn teleur stelling uit over het feit, dat me vrouw J. van Eldik wegens haar ziekte niet meer les kan geven in het nieuwe lokaal. Voorts dankte hij namens het school bestuur al degenen, die meegewerkt hebben aan de totstandkoming van de uitbreiding. Speciaal richtte ds. Hoffman zich tot het college van B. en W., de heer A. A. Leenhouts, in specteur voor het lager onderwijs die schriftelijk zijn gelukwensen ge zonden had de dienst voor Bouw en Woningtoezicht en de aannemers ds. Hoffman dankte ook de heer en mevrouw Vos, die veel werk hadden verricht om de gerestaureerde en nieuwe school „bewoonbaar" te ma ken. Ds. Hoffman hoopte dat het per soneel met vreugde zijn taak in het fraaie gebouw zal mogen uitoefenen. Eerst feest Nu <le school reeds in korte tijd gegroeid is naar een totaal van ruim 140 leerlingen, achtte de voorzitter het niet uitgesloten, dat terzijnertijd nogmaals uitgebreid zal moeten worden. Maar eerst zal in oktober a.s. feest gevierd moe ten worden: de school bestaat dit jaar namelijk 35 jaar. LEZERS SCHRIJVEN Te grote kolenproduktie Het hoofdartikel KOLEN in uw blad van 9 september, zou bij de consu ment de indruk kunnen wekken, als zou ons land momenteel over een grote voorraad huisbrand-kolen be schikken. Dit laatste is namelijk in het geheel niet het geval. Het kolen-surplus waarover de mijnen beschikken be staat geheel uit industrie-kolen. Ko len dus, welke voor huisbrand abso luut ongeschikt zijn. Goede huis brand-kolen zijn in ons land nog steeds schaars. Voor onze behoefte zijn wij daarom, wat de huisbrand-sector betreft, voor een groot deel aangewezen op invoer' uit andere landen. Tegenover het negatieve, dat U over de Kolen- en Staalgemeenschap stelt (en dat ik zeker onderschrijf), staat dan toch dit positieve, dat door haar toedoen de handelsbelemmeringen zijn opgeheven, en er vrijheid van koop en verkoop is binnen de landen der gemeenschap op gelijke voor waarden. Middelburg, P. J. GELOK. Noot van de redactie. In het bewuste hoofdartikel is het woord huisbrand kolen niet gebruikt. Het is wel alge meen bekend, dat de Nederlandse mijnen in hoofdzaak industriekolen produceren. De hervormae school van Kouueker- ke prijkt hier in „vol ornaat" op (Le ze fotoLinks is het vorig jaar ge restaureerde gedeelte, rechts het nieuw gebouwde deel, dat zaterdag in gébruik genomen is. Het betreft een 4e leslokaal en een bestuurs- plus personeelskamer. (Foto P.Z.C.). de kinderen les krijgen in goede scho len. Namens de directie van Bouw- en Woningtoezicht sprak de heer P. Izeboud, hoofdopzichter. Hij ver zekerde, dat de centrale dienst met genoegen aan het object heeft meegewerkt. Tot 6lot was het de hoer Chr. Schipper, het hoofd der school, die uit naam van zijn per soneel inzonderheid het gemeente en schoolbestuur en de aannemers dankte. Hij verklaarde bijzonder verheugd te zijn, dat er thans een bestuurs- en personeelskamer bij de school gebouwd is. Ds. Hoff man sprak een slotwoord, waarna de genodigden in de gelegenheid gesteld werden om de nieuwbouw in ogenschouw te nemen. i MIDDELBURG De heer J. Jonker werd te De Bilt benoemd De heer J. Jonker, chef de bureau van de herverkaveling Walcheren te Middelburg, is met ingang van 1 ok tober a.s. benoemd bij do Grondver- betenings» en Ontgiinningsmaatschap- pij (Gront-Mij.) te De Bolt. De heer Jonker bekleedde talrijke functies op kerkelijk en maatschappe lijk gebied. Zo was hij ouderling der hervormde gemeente, terthislid van de Generale Synode en schiba van de centrale kerkeraad te Middelburg. Als scriba maakte hij de officiële opening mede van de gerestaureerde Nieuwe Kerk en Koorkerk, alsmede van de Engelse Kerk, terwijl hij- een belangrijk aandeel had in de totstand koming van de overeenkomst met de vereniging van Vrijzinnig Hervorm den. De heer Jonker was voorts secretaris van de commissie voor de Kerkedag- Walcheren. lid van de commissie voor het gesprek van Hervormden, Luther- sen en Doopsgezinden, alsmede van die voor het Avondgebed. Daarenboven was de heer Jonker lid van het gewestelijk bestuur van de P.v.d.A., secretaris van het gewest werkzaam geweest op Ypenburg slnds 31 januari 1954 dient hij Zeeland van de Prot. Ghr. Werkge meenschap in de P.vd.A. en ook nog tijdelijk lid van de paad van de ge meente Middelburg. a.s., in de Sint-Walburgkerk, na 's morgens in datzelfde kerkgebouw te zijn bevestigd door dr. F. J. Fokke- ma uit Doetinchem, oud-rector van de Nederlandse zendingshogeschool te Oegstgeest, intrede doen als pre dikant van de hervormde gemeente van Zutphen. Ds. Van 't Hof werd op 27 april 1919 te Spijkenisse geboren. Hij stu deerde aan de Nederlandse zen dingshogeschool te Oegstgeest en deed zijn akademische examens aan de rijksuniversiteit fcfe Utrecht en aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam. Nadat ds. Van 't Hof op 18 mei 1944 te Rotterdam was bevestigd en ingezegend ais zendingspredikant, is hij eerst enige- tijd leraar godsdienstonderwijs ge weest aan het Rynlandts lyceum tc Wassenaar. Eind 1946 vertrok ds. Van 't Hof naar Indonesië, waar hij ongeveer vier jaar tê Tomohon in de Minahassa werkzaam is geweest als docent aan de opleidingsschool voor inlandse voorgangers. Nadat ds. Van 't Hof in september 1950 naar Nederland was teruggekeerd, werd hij ruim een jaar later te 's- Gravenhage bevestigd als lucht- machtpredikant. Ds. Van 't Hof is toen ongeveer drie jaar als zodanig x. *-en de Gevonden voorwerpen Aan het bureau van politie te Mid delburg zijn inlichtingen te verkrij gen omtrent gevonden voorwerpen, gevonden in het tijdvak van 3 sep tember 1959 tot en met 10 septem ber 1959. Gevonden zijn een pakje, inhoudende tandpasta, crème en drie -r.ec stukken zeeppoëzie-albumarm- bandbalkoplamp van een rij wiel portemonnees met en zonder inhoud rijwielsleuteltje spanning zoeker ballpointkokertje met ijzeren boortjes hondenriem cein- turdameshandschoenen; handdoek, washandje en stukje zeep sport kousen en sportbroekboekenrek- ïp.Zeeuwse zilveren broche sliD- hervormde gemeente van Ritthem. Tijdens zijn ambtsbediening te Rit them was ds. Van 't Hof o.a. lid van de provinciale kerkvergadering van Zeeland praesés van de classi cal vergadering van Middelburg. Program van actie vastgesteld Veteranen werken voor geestelijke weerbaarheid Op de huishoudelijke vergadering van het Veteranen-legioen Nederland, die zaterdag in Utrecht is gehouden, is een program van actie vastgesteld. Dit vermeldt onder meer het mede werken aan acties ter opvoering van do geestelijke weerbaarheid, een pro pagandistische taak ten opzichte, van Nederlands Nieuw-Guinea en het be strijden van elke negatieve gedachte in dit verband, het kweken van een grotere belangstelling voor de rijks delen Suriname en de Nederlandse Antillen, teneinde meer inhoud te ge ven aan de bestaande overeenkomst met deze gebieden en het aandacht besteden aan de sociale en juridische positie van de leden der strijdkrach ten en van de veteranen. Men wil tevens het eerbetoon aan de gevallenen op 4 mei uitbreiden tot een nationale herdenking van allen die waar en wanneer dan ook hun le ven hebben gegeven voor orde en recht, terwijl men zal voortgaan aan met de propaganda voor de handha ving van de vijfde mei als een natio nale feestdag. Men zal tevens met ie dere gewettigde actie strijden tegen misbruik van de Nederlandse vlag. Een ander punt van het program is het verlenen van steun aan Zuid-Mo- lukken. Tenslotte zal men ook alles in het werk stellen om de Navo-ge- dachte te bevorderen. De voorzitter van het Veteranen Le gioen, de reserve majoor S. Camping, verklaarde zaterdagmiddag bij de opening van het congres, dat het af gelopen jaar moeilijk is geweest. Het legioen verloor 400 leden, ondanks het feit, dat men alles in werk heeft ge steld om de breuk, die was ontstaan, te helen. De overgebleven leden zul len echter, volgens majoor Camping, eensgezind vérder gegaan, zo moge lijk in samenwerking met andere or ganisaties. Hij deelde nog mede, dat de verhouding met de overheidsin stanties aanzienlijk is verbeterd. Streekweekend van her vormde jeugd le Sluiskil Het streekweekend te Sluiskil is voor de hervormde jeugd, die vanuit Walcheren, de Bevelanden, Zeemvsch- Vlaanderen en België was opgeko men een groot succes geworden. Bs- langrijk tijdens deze tweedaagse bij eenkomst was ongetwijfeld de bezin ning op het onderwerp, of de kerk van tegenwoordig als een last of als een lust moet worden beschouwd. Dit was Qamelijk het thema van de predikatie, die de plaatselijk her vormd predikant, ds. J. G. N. Cupedo, zondagochtend hield voor een stamp volle kerk. De dienst droeg een apart karakter, omdat de jeugd er een actief aandeel in had. Dat was ook de opzet van de predikant, wat duidelijk bleek bij de gedachtenwisseling in het jeugdge- bouw „de Ark", na afloop van de kerkdienst. Hier kwam duidelijk naar voren, dat de jeugd graag meer van dergelijke diensten zou villen zien. Een denk beeld, waarvoor men echter eerst de oudere generatie wil proberen te win nen. Tn groepsverband en door een jeugd forum werd de vraag „Waarom Is de kerk voor jou persoonlijk lastig?" behandeld. Met als tegenhanger het probleem: „Ben je zelf ook wel eens lastig voor de kerk?" De discussie werd besloten met een dankwoord van ds. Cupedo. Het ontspanningsgedeelte was zater dag reeds begonen met volksdansen en het optreden van de heer P. Kolijn met liedjes en sketches. Na de lunch zondagmiddag behandel de de heer J. de Vries uit Hulst de geschiedenis van Zeeuwsch-Vlaande- ren. geïllustreerd met kleurendia's. Met een gezellig samenzijn zondag avond werd het streekweekend beslo ten. óversnoer kralen vulpen in etui scheerkwast kinderbolero sjaal geldbedrag grijze petvoorhamer mes zwempak, muts en handdoek ring met sleutels losse sleutels gehaakte handschoen fototoestel kinderjasjedriehoekige reflector. RITTHEM Afscheid, bevestiging en intrede ds. I. P. C. van 't Hof Ds. I. P. C, van 't Hof zal zondag 20 september a.s. afscheid nemen van de hervormde gemeente van Ritthem en de week daarop, name lijk zondagmiddag 27 september WESTDORPE Katholieke actie op reis De katholieke actie van Westdorpe maakte haar jaarlijks uitstapje. Dit jaar werd een bezoek gebracht aan Oostakker in België. Ook Gent cn Knokke werden bezocht. BRESKENS Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Breskens zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen vierdelige dl nstokpak schone klerenonder andere overhemden, sokken bretels eD zakdoeken gele slipper gouden ring bankbiljet vliegerportemonnee, inhoudende rozenkrans Belgisch geld zwarte boerlnnen-overdoekwitte riem hulssleutelrood gelakte portemon nee met inhoud bol vliegertouw jutezakken; geldbedrag; doosje met „Diabolo"-kogeltjes. Burgerlijke stand TERKEUZEN. Bevallen: A. Hoekstra—Van der Wijk, d-J S. Walhout—Ver helst, z.; T. Galle—Ivens, z.; A. F. M- van Kruijssen—Vissers, z.; C- A. Naesseos—Staal, z.; H. J. WlUemsen— Kouwtjzer. d.. S J. de Jonge—De Jonge, d.; A E. van Leussen—Kuijper. z.; T de Koeljer—Meertens. d.; Ch de Klerk—van Jole, d.r L, A Machlelsen—Dooms, z Ondertrouwd: K DJ. Tolhoek, 22 Jaar er, M. A. Dooms, 20 Jaar. Getrouwd: M Verhelst, 26 Jaar en 3 Et. M. de Letter, 25 jaar Overleden: F. J M. Vemlmmen, 5 jaar; J. M. van Luik, 68 Jaar, wed. van C. den Toom; H. Herrebout, 70 Jaar» e. van C. WlUemsen. Prijzen etalagewedstrijd De fruitfee, die zaterdag haar intre de in Goes heeft gedaan, heeft de prij zen uitgereikt aan de deelnemers van de etalagewedstrijd van de Goese mid denstanders. De prijzen werden als volgt toegekend: eigen etalage: 1 sla gerij J. van Sabben; 2 kledingmaga zijn V. en A. Hopmans; 3 opticien A. R. de Muymck; door beroeps etaleur gemaakte etalage: 1 Magazijn Poley (tevens wisselbaker); 2 kledingmaga zijn Bos; 3 sportkledöng Frits Gerrit sen. WOLPHAARTSDIJK Filmavonden melkhandelaren Donderdagavond en vrijdagavond ga ven de gezamenlijke melkhandelaren te Wolfaartsdijk, in samenwerking met. een margarinefabriek te Zoeter- meer, filmavonden in het Dorpshuis en de openbare lagere school Oud- Sabblnge. Voor de pauze werd een aantal kleine filmpjes vertoond en na de pauze de hoofdfilm ..Ik heet Niki" Voor beide avonden bestond grote belangstelling, 's Middags was er 'n filmprogramma voor de school jeugd. KAPEILE Pryswinnaars van bloemententoonstelling In de veilinghal van Kapelle werd vrijdagavond een Floralia-bloemen- tentoonstelling geopend. De uitslagen van de particuliere inzendingen op deze expositie zijn: Bloeiende kamerplanten: le pr. D. van Maris; 2e pr. mevr. N. Schipper de Jonge; 3e pr. J. A. van Neuren; eervolle vermeldingen: M. Wisse en mevr. N. de Schipper-de Jonge. Niet bloeiende kamerplanten: le or J. Vermaas; 2e pr. mevr Van Wel-de Schipper; 3e pr. A. C. Clement; eer volle vermeldingen: A. L Schrier en mevr E. Fossen-Snoep. Snijbloemen allerhande: le pr. Ian Hermes; 2e pr. C. Oele. Bloemenmanden: le pr. Corrle van de Vrie; 2e pr. P. Oele en 3e pr. P. Oele. Bloemenschalen: le pr. Iz. Slabbe- koom; 2e pr4 mevr, N. do Schipper- VUet; de Jonge. Mozaïken: le pr. F. C. v. d. 2e pr. Q. Wisse. Blcembakjes: le pr. mej. M. Slabbe- koorn; 2e pr. J. Hermes; 3e pr. mevr. Zoeteweij; eervolle vermeldingen: M. Gelolc en mevr. J. A. Oele-Leijs. Snijbloemen (Dahlia's): le pr. P. Oele; 2e pr. H. Slabbekoorn; 3e pr. P. Oele; 4e pr. P. de Puit; 5e pr. P. Oele; 6e pr. H. Slabbekoorn; 7e pr. P. de Puit; eervolle vermeldingen: P. Oele; mej. T. Hoogesteger; C. Oele en mej. M. Slabbekoorn. Bij de dahlia-wedstrijd werden prijs winnaar: le pr. B. Spuy met wissel beker (2 x) en P. de Puit; 2e pr. Jac. Eversdijk en C. Hermes; 3e pr. P. Oele (2 x). OP DE BEVELANDEN Algemene vergadering in Goes gehouden De vereniging voor Ziekenhuisvcrplc- ging in Zuid- en Noord-Beveland hield zaterdag onder voorzitterschap van mr. dr. A. J. J. M. Mes haar al gemene jaarvergadering in „De Prins van Oranje" te Goes. Uit het jaar verslag van de secretaris-penning meester, de heer A. de Lange, bleek, dat het aantat leden van de A-ver zekering per 1 januari 1959 bedroeg 13.457, dat van de B-verzekering (2e Idas) 1974, dat van de C-verzekering (bijkomende klinische kosten) 9169, dat van de poliklinische verzekering 791, dat van de aanvullende verzeke ring 23.491, dat van het sanatorium fonds 867 en dat van de indiviluele sanatorium-verzekering 4754. De O verzekering, de aanvullende verzeke ring en de poliklinische verzekering vertoonden eeu belangrijke groei. Het aantal ziekenhuisopnamen be droeg in de A-verzekering 690, in de B-verzekering 141 en in de aanvul lende verzekering 68, totaal 899. Aan verpleegkosten werd uitbetaald in do A-verzekering 103.891,75, in de B- verzekering 35.556,10, in de aan vullende verzekering 48.469,40. Aan bijkomende kosten werd uitbe taald in de A-verzekering 50.523,34, in de B-verzekering 16.979,76, in de aanvullende verzekering 984,83, in de C-verzekering 41.097,43 en in de poliklinische verzekering 6636,23. Aan waarnemersuitkering aan de aanvullende verzekerden werd in '58 uitgekeerd 10.845. Deze uitkering bedraagt voor patiënten van 16 tot 20 jaar 3 en voor ouderen 5 per dag. De heer De Lange memoreerde in zijn jaarverslag voorts het 30-jarig bestaan van de vereniging, dat in 1958 werd herdacht. Hij wees erop, dat de vereniging zich steeds aan de zich wijzigende omstandigheden heeft aangepast en een grote ver scheidenheid van verzekeringen biedt. „Zij is geen particuliere verze keringsmaatschappij maar een on derlinge vereniging zonder winstoog merk. Zij beschikt over een reserve, Opnieuw brief over ziekenhuis Bergen op Zoom Ditmaal van de protestantse kerkeraden De kerkeraden van de protestantse kerken in Bergen op Zoom hebben zich met een brief tot het college van regenten van het Algemeen Burger Gasthuis on het bestuur van de Stich ting St.-Elizabeth-ziekenhuis gericht over de bekende ziekenhuiskwestie. In deze brief wordt uiteengezet, dat de kerkeraden destijds geen behoefte hadden aan een nieuwe regeling voor het beheer van het ziekenhuis te Ber gen op Zoom door een college, dat zou worden benoemd door de kerke lijke groeperingen, aangevuld met twee leden van het gemeentebestuur. Het argument van de protestantse kerkeraden tegen deze regeling was dat zij bet ziekenhuis uit de verant woordelijkheid van de gemeenteraad en daardoor uit de openbaarheid zou halen. Zonder nader overleg nu is de bouw van een rooms-katholiek zie kenhuis aan de orde gesteld hetgeen er toe zou leiden, dat het Algemeen Burger Gasthuis haar taak als zie kenhuis zou moeten beëindigen. Het is duidelijk, aldus de kerkeraden, dat wij hiertegen veel grotere bezwaren hebben dan de reeds eerder gedane suggestie. Bij deze nieuwe oplossing zouden de rechten van de minderheid veranderen in gunsten. De kerkera den zouden er de voorkeur aan geven wanneer het Algemeen Burger Gast huis zo spoedig mogelijk tot de bouw van een nieuw ziekenhuis zou over gaan zoals tot voor enkele maanden in de bedoeling lag. Indien tot deze oplossing niet kan worden besloten dan is eeö r.-k. zie kenhuis alleen maar aanvaardbaar wanneer voor de uiet-r.-k. bevolking van „stad en achterland" (d.w.z. 27.000 van de 95.000 bewoners van d:t gebied) een behoorlijke ziekenhuis- accommodatie op algemene grondslag blijft bestaan. Dus: handhaving van het huidige algemene ziekenhuis. die voldoende mag worden geacht om eventualiteiten het hoofd tc bieden", aldus de secretaris-penningmeester. Na kennis te hebben genomen van de gunstige adviezen van de accoun tant en van de controle-commissie werd de rekening over 1968 goedge keurd. Het verlies op de aanvullende verze kering 8190,51) werd gedekt uit de reserve voor deze verzekering en van de winst op de andere verzeke ringen 15.222,22) werd 5000 ge stort in het fonds voor bijzondere gevallen en het restant overgebracht naar de algemene reserve. De aftredende bestuursleden, de heren S. Balkenende, M. van Halst, A. J. van Liere en J. J. Pieper werden her kozen. In de controle-commissie werd gekozen de heer A. Walhout te Borssele. Besloten werd met ingang van 1 ja nuari 1959 voor psychiatrie 42 in plaats van 30 dagen te vergoeden. Een voorstel van de onderafdeling Baarland om deze uitkering voor psychiatrie ook te doen bij verple ging in een andere verpleeginrichting dan een ziekenhuis werd niet aange nomen. Een voorstel van de onderafdeling 's-Heer Arendskerke om de contribu ties met 15 te verlagen, werd te ruggenomen. Het bestuur achtte het van meer belang om de uitkeringen zo hoog mogelijk te doen zijn. De uitkeringen werden vastgesteld als volgt: A-verzekering. Onbeperkt aantal da gen (behalve voor psychiatrie 42 da gen, voor neurologie 100 en voor rheuma 150 dagen). Bijkomende kos ten 100. B-verzekering: Aantal dagen als bij A. Bijkomende kosten 150. Zowel in de A- als in de B-verzekering is er recht op 2 per dag voor sanaforium- verpleging onbeperkt C-verzekering: Cl 125 voor bijko mende kosten, C 2 250 enz. Poliklinische verzekering 150 per jaar per verzekerde. Aanvullende verzekering: onbeperkt aantal dagen in de normale laagste klas nadat men bij het ziekenfonds is uitgetrokken (voor psychiatrie 42 da gen), verder 25% van de verpleeg- prijs in een Nederlands Sanatorium, extra-uitkering van 3 of 5 per dag (zie boven) voor kosten van waarneming in gezin of bedrijf, enz. Bij de rondvraag werd in antwoord op een vraag dienaangaande door het bestuur toegezegd, dat geprobeerd zal worden de algemene vergadering in het vervolg in de maand juni te beleggen. SCHERPENISSE Collecte De kollecte voor de Kankerbestrij ding heeft te Scherpenisse opge bracht 226,50. De bond van Platte landsvrouwen te Scherpenisse had de organisatie en de uitvoering van deze kollekte voor haar rekening genomen. ZIER1KZEE Rode Kruis Welfare-cursus te Zierikzee gestart Dertig cursisten zijn vorige weck in het Ned. Hervormd Verenigingsge bouw te Zierikzee begonnen met de Welfare cursus van het Ned. Rode Kruis. Mr f. Th. Dijckmeester, voorzittei van het Rode Kruis te Zierikzee, sprak aan het begin enkele woorden van voldoening over het van start faan van dit werk In Zierikzee. De urgemeester geloofde dat dit werk veel kon bijdragen tot een zinvol be zighouden van de patiënten. Mej. Melnders uit Arnhem, de do cente van de cursus, hield een inlei dende causerie over het Welfare werk. Zij stelde het Welfarewerk als een uitstekend middel voor het verdrij ven van de verveling bij de patiën ten. De cursus omvat 12 lessen. Marktberichten VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. XI september Aardappelen, gr. 1217 idem p 3—11: idem bonk 19—21; andijvie 1117; bloemkool 27—58; dubb.bonen 33— 82; komkommers 23—34; bospeen 21—25; sla 416; kroten 17—25; spinazie 2438; snijbonen 27—1.19; pronkbonen 1914: spekbonen 79; selderij 10—13: peterselie 6—10; waspeen 10—27; sjalotten 15—18: prei 22—24; uien 10—19; rodekool 18—24: gelekool 16—30: groene kool 14—23; Ana nasmeloen 56—95; Netmeloen 4618. sui kermeloen 64—1.13: Alicante 1.53—1.65. Golden Champion 1.80—181: Frankentha- lers 1-571.75; Muscaat v Alexandsië 1 64 —1.88; tomaten A export 4547, binnen land 20—50: B 46 20—59; C 31—32, 20—43; CC 20—22, 2021. James Grieve, extra. 63 —59. I 5156: II 4254; Ellison Or., extra 50—56; I 39—56; II 34—18: Cox's Orange I 49—65: n 33—42. Transparant, extra, 34— 42; I 34—15; II 34—10; Mank's Codltn I 35—42: II 22—39; Beurré Hardy 1 50—72; II 50—62; Conference I 2816; II 17—46; Legl- pont I 43—61; n 25—43; Bonne Louise I 42 —67; IT 34—66; Triumph I 67—74; n 45—66. KERKNIEUWS Afscheid ds. Bouwknegt Zondag nam ds. D. Bouwknegt af scheid als voorganger van de Gere formeerde Kerk te Wolfaartsdijk. in verband met zijn vertrek naar Den Haag (Moerwijk). Ds. Bouwknegt had tot tekst van zijn afscheidspreek gekozen Ezechiël 47:2. Aan het slot van de dienst spraken ds. J. van der Leek, namens ae classis Goes, ds. K. van Liere namens de Ned. herv. gemeente te Wolfaartsdijk en burge meester B. H. G. ter Haar Romeny namens de burgerlijke gemeente. Verder de heer De Ruiter namens het kerkbestuur van de Geref. Kerk te Den Haag (Moerwijk) en de heer J. de Kam'namens de kerkeraad van de Geref. Kerk te Wolfaartsdijk, op wiens verzoek de scheidende predi kant staande werd toegezongen Ge zang 29. Afscheid ds. Dondorp „Ik neem afscheid, maar Jezus blijft. Gelooft en gehoorzaamt". Met deze woorden nam zondagmiddag in de stampvolle gereformeerde kerk te Westkapelle en zondagavond in de niet minder volle gereformeerde kerk te Domburg, ds. A. J. Dondoip afscheid van deze gemeenten. Deze woorden symboliseerden tevens de kern van zijn afscheidsprediking 1 Petrus 1 vers 25 „Maar het woord des Heren blijft in der eeuwigheid". In Westkapelle werd ds. Dondorp namens de kerkeraad en de gemeen te toegesproken door ouderling P. van Sighem. „Uw werk in onze ge meente", zo zei deze. „kan niet nut teloos zijn. Want wat gedaan wordt uit liefde tot Jezus, dat houdt zijn waarde en zal blijven bestaan". Daarna zone de eemeente de predi kant en zijn gezin toe gezang 29 vers 1Halleluja eeuwig dank en ere. Namens de classis Middelburg sprak ds. Van Heesen De Ned. Herv. Kerk werd vertegenwoordigd door de heer A. Dekker, die in zijn woord van dank het grote verlangen van ds. Dondorp tot samenwerking tussen de Hervormde Kerk en de Gerefor meerde Kerk aanhaalde. De waarne mend burgemeester van Westkapel le, de heer W. Gabriëlse. zei ver heugd te zijn over de goede ver standhouding tussen kerk en bur gerlijke gemeente onder ds. Don doip. Deze dankte tenslotte allen voor de liefde en het medeleven, dat hij ge durende zijn 4-jarige ambtsperiode •n Westkapelle heeft mogen onder vinden. 's Avonds In Domburg sprak de heer A. Bosselaar in gloedvolle woorden namens de kerkeraad en de gemeen te. Hier werd de classis Middelburg vertegenwoordigd door ds. Breder- veld van Souburg, de Ned. Herv. Kerk door ds. Van Vliet cn de ge meenteraad door burgemeester mr. W. J. E. Crommelin. Ook hier dankte ds. Dondorp allen voor de genegenheid, die hij had ont- Hij sprak tenslotte enige hartelijke woorden tot de koster Geert se die dit najaar, na veertig laar het 'kos terschap vaarwel zegt De scheiden de predikant vertolkte zijn vreugde over de samenwerking koster-predi kant. Hedenavond om half acht zal kandi daat Hoogsteen in de consistorie te Domburg in een samenkomst nader kennis komen maken met de ge meenten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 7