Middelburg en Hulst deelden 4 treffers na weinig groots duel CORN BOYS MOEST NU TEGEN METO WEER PUNT AFSTAAN J0 DE R00 WINNAAR VAN ACHTSTE BENELUX-R0NDE PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 14 SEPTEMBER 1959 DEFENSIES BEHEERSTEN STRIJDBEELD Terneuzen kreeg na rast de smaak tegen R.A.C. weer te pakken (4-0) HET VIJFDE en fraaiste doelpunt, dat 'tijdens de wedstrijd Middelburg- Hulst na een uitstekende Middelburgse aanval door linksbuiten Ad Wisse keihard ingeschoten werd, trof zeer terecht liet buitenspellot. De vier overgebleven treffers, die de beide ploegen in dit belangrijke duel - voor de 2o klas eerlijk deelden, waren van heel wat minder gehalte: twee er van waren bovendien aanvechtbaar. Maar ze bepaalden de gelijke stand 2-2, een uitslag, die beide ploegen loon naar werken gaf. Zoals nog te vaak in het vaderlandse voetbal gebeurt, beheersten ook hier over het geheel do defen sies het tinanenduel. Individueel lieten de aanvallers van beide ploegen wel aardige dingen zien, maar als formaties kwamen ze tot weinig grote da den. Vooral omdat er vele malen te hoog gespeeld werd en dat was bij de harde wind van doel tot doel bepaald niet intelligent. Overigens heeft de Hulsterse ploeg nog het meeste profijt van die harde wind getrokken, vooral in de tweede helft. De Zeeuws-Vlaamse linies slo- i ten toen uitstekend aan en het was voor een groot deel aan het voortref felijke werk van de hoofdstedelijke defensie met Bram Carol en spil Leen Gillissen als uitblinkers te danken, dat er ni§t meer ongelukken voor de groen-witten gebeurden. Want vooral de blauw-gele linker vleugel (Rob Moens-Snm Jansen) was toen gevaarlijk. Vóór rust, toen Middelburg de wind meebad, maakten de hoofd stedelijke voorwaartsen, die welis waar stuk voor stuk hard werkten het de Hulsterse defensie toch niet 7.0 heel moeilijk, omdat zij de steun ontbeerden van de achterli nies, die te vaak in teruggetrok ken posities opereerden. Want dat was de fout van Middelburg: het accent werd te veel op de verdedi ging gelegd. Behalve na het fraaie doelpunt, dat Wisse na ruim-een half uur in bui tenspelpositie scoorde. Middelburg veerde toen op en kwam tot enkele uitstekende aanvallen, die het uiter ste van de Hulstenaren vergden. Juist ln die periode maakte rechtsback Kees Janse zijn enige fout. Maar het was een fatalp misser, die Moens van dichtbij uitbuitte (0-1). De tweede helft was van heel wat minder gehalte, vooral door het ietwat rommelige karakter, dat de wedstrijd kreeg nadat Wim Groenewegen een strafschop kreeg te nemen. Hij was volgens de arbiter in het beruchte ge bied ongeoorloofd aangevallen, het geen wij aanvechtbaar achten. Groe newegen zelf voltrok het vonnis: 1-1. De sfeer, hoewel verre van on sportief, werd er niet beter op, toen Rob Moens na 25 minuten uit een corner over rechts hoog opspringend fraai inkopte. Doel man Versluis was daarbij echter na een botsing ten val gekomen. Na enige geharrewar besloot de scheidsrechter na overleg met de Middelburg-grensrechter het punt toe te kennen (1-2). Vijf min. la- tor kwam Middelburg weer gelijk: Wim Groenewegen glipte door de Hulst-defensie heen en eerst toen ontspon zich nog een aantrekke lijke strijd om de winnende tref fer. Het bleef echter 2-2. Terneuzen - R.A.C. Xa enkele teleurstellende oefenwed strijden heeft Terneuzen zijn aan hangt ook In de eerste competitiewed strijd tegen RAC gedurei.de 45 min. In het onzekere gelaten. Maar daar na kreeg men de slag weer te pakken en dat resulteerde in een klinkende 4-0 zege. Ging de eerste helft zonder spectaculaire momenten voorbij, na do rust werd er gcswitclied en ge combineerd dat het een lieve lust was. Dit had tot gevolg, dat het sterk verjongde RAC talloze malen met de rug tegen de muur werd gedrukt. Dat geen hogere score werd bereikt was onder meer te wijten aan enke le minder gelukkige beslissingen van scheidsrechter Hoog nboom. RAC pakte de zaken energiek aan en bezorgde de defensie 'an de-thuisclub direct handen vol werk. De afwer king was evenwel te peuterig. -Het spel golfde daarna op en neer en daar bij was dikwijls aantrekkelijk voet bal te zien. Zowel keeper Doorns als zijn collega aan de andera kant, So bers, zagen kans hun heiligdom voor de rust schoon te houden. Na de rust domineerde Terneuzen. Bij een schermutseling voor het Rijense doel kopte De Meijer in de zesde minuut de eerste treffer in de touwen. Vijf minuten later prik te Sandrinï een goed voorgegeven corner -fn het enige gaatje, dat de RAC-defensie had opengelaten, 2-0. Na een half uur kreeg links buiten Wissel de bal toegespeeld en in volle sprint deponeerde hij het leer achter Sijbers, 3-0. In de ze fase moest RAC alle zeilen bij zetten om niet door Terneuzen overspeeld te worden. Drie minuten later ondernam Van Vugt een solo door de Rijense defen sie om met een beheerst schot de sco re op 4-0 te brengen. Keeper Sijbers, die vallend trachtte dit doelpunt te voorkomen, brak een middenhands- beentje en werd vervangen door J. Maas. In de laatste minuut scoorde Wissel weer. maar zijn doelpunt werd afgekeurd. Bij deze aanval botste in valler-doelman J.- Maas tegen zijn broer L. Maas, die op de grond bleef liggen en met een brancard van het veld gedragen moest worden. Ach teraf bleken de gevolgen voor Maas mee te vallen. Het veteranenduo Kees van Espen- Piet van As (op de foto Se en 3e van rechtsheeft zaterdagmiddag de Se „Havenronde'* van Terneuzen te- heerst. Dankzij een grap van een supporter („Tien gulden voor Van Espen als hij 10 sec. voorsprong weet te nemen"ging de Axelse veteraan er inderdaad van doorsa men met Van As. Ze waren niet meer in te halen. Zo dubbelden zélfs ette lijken in het veld, zoals hier gebeurt Met dc gedubbelden op sleeptouw vervólgden ze hun weg naar de over winning, die in handen lcwa/m van Piet van As. De Hulstlinksbuiten Rob Moens maakte het de Middelburg-defensie meermaleyi danig lastig. In Kees Janse vond hij echter een oplettende bewaker cn in laatste instantie was er nog altijd doelman Henk Versluis om zoals hier de bal voor de koplustige Moens weg te graaien. Van links naar rechts kijken Bram Carol, Janse en Leen Gillissen be langstellend toe. (Foto P.Z.C.). Bulgarije versloeg de Russische voetbalploeg Voor groep 3 van de Europese zone in de voorronden van het Olympisch voetbaltournooi heeft Bulgarije de tweede wedstrijd tegen Rusland in Sofia met 1-0 gewonnen. Deze stand was reeds bij de rust bereikt. De eer ste wedstrijd, die in juni van dit jaar in Moskou werd gespeeld eindigde destijds ln een gelijkspel: 1-1. Denemarken heeft dó voetbalwed strijd tegen Noorwegen, in de voor ronde voor de Olympische spelen, in Qslo gewonnen met 4-2 de rust was 1-1. (Advertentie) Ook in Virginia en American halfzwaar - dié is het toch maar! „SCHERP VUUR" IN 4e KLAS H Nieuweling Koewacht verkocht huid duur tegen kampioen Lewedorpse Boys Bepaald verrassende uitslagen zijn er in de tweede klas van het amateur voetbal niet uit de bus gekomen. Roosendnal en Internos besloten tot een puntenverdeling (22) en ook het belangrijke Zeeuwse voetbalduel tussen Middelburg en Hulst eindigde met deze uitslag (22). Terneuzen behaal de in zijn eerste competitiewedstrijd een stevige overwinning op het be zoekende R.A.C. (40). Dosko faalde opnieuw, want T.S.C. ging met de volle winst strijken (12). AI zeggen deze twee opeenvolgende nederlagen nog niet alles, het feit dat het beidé thuiswedstrijden waren, getuigt in geen geval van een superioriteit der ex semi-profs. De nederlaag, die Rood Wit vorige week tegen Vlissingen opliep, werd ditmaal gevolgd door een stevige 50 overwinning op B.S.C. dat naar het zich laat aanzien weer een erg moeilijke tijd tegemoet gaat. Middelburg 2 1 1 0 3 4—3 Terneuzen 1 1 0 0 2 40 Goes 1 1 0 0 2 6—2 TSC 1 1 0 0 2 2—1 Vlissingen 1 1 0 0 2 10 Rood Wit 2 10 12 5—1 Hulst 10 10 1 2—2 Internos 10 10 1 1—1 Roosendaal 10 10 1 11 RAC 10 0 10 0—4 Dosko 2 0 0 2 0 24 BSC 2 0 0 2 0 2-11 In do derde Was moest Com Boys we derom een veer laten. Ditmaal be vocht Meto een puntenverdeling (1-1) waardoor de Sassenaren nog steeds op hun eerste overwinning wachten. Odio kwam gemakkelijk over de RK FC-hindernis (5-1), maar Axel kreeg het in en tegen Halsteren hard te verduren. Maar de volle winst ging mee naar huis (2-3). Honteriisse kwam tegen Zeelandia maar met de hakken over de sloot (1-0) en ook Zeeland Sport kwam tegen RCS niet verder dan één doelpunt, was overi gens ook hier genoeg was voor de winst (1-0). Zierikzee deed keurig werk door Steenbergen een punt te ontfutselen, waarbij we de mogelijk heid van wijziging door drie protes ten maar buiten beschouwing zullen laten (2-2). Steenbergen 2 1 1 0 3 8— 2 Zierikzee 2 1 1 0 3 4— 3 Zeeland Sport 2 1 1 0 3 3— 2 Axel 2 1 1 0 3 4— 3 Odio 1 1 0 0 2 5— 1 Hontenisse 1 1 0 0 2 1— 0 Meto 1 0 1 0 1 1— 1 Zeelandia 2 0 1 1 1 2— 3 Corn Boys 2 0 2 0 2 2— 2 Halsteren 1 0 0 1 0 2— 3 RCS 2 0 0 2 0 1— 5 RKFC 2 0 0 2 0 1—11 Dit moment uit de korfbalwedstrijd Swift-Fluks is typerend voor de laat ste 20 min, va/ti dit belangrijke duel. Want toen konden de Middelburgers het tempo van de Leidse ploeg niet meer bijbenen, waardoor de schiet grage Fluks-mensen de gelegenheid kregen uit alle mogelijke posities te schieten. En met succes, want zij zetten een J)-B achterstand in een 7-JJ zege om. (Foto P.Z.C. IN EEDE Saaie rit was aanzien nauwelijks waard Het achtste Benelux-criterium in Eede heeft zondag Jo de Roo als overtuigend winnaar toegejuicht na een overigens vrij vlakke wedstrijd, waarin meer dan de helft van het aantal deelnemers, waar ouder tal van prominenten zoals Wim van Est, Piet de Jongh en Noel Foré, door herhaalde bandenpech tot opga ve gedwongen werd. In het parkoers was namelijk een 500 m, lange macadamweg opgeno men, die in zeer slechte staat ver keerde. Tal van ontsnappingen wer den hier in de kiem gesmoord. De beslissende ontsnapping v^n de Belg Rik Luyten en de Zeeuw Jo de Roo (na 100 km) vormde eigenlijk het enige hoogtepunt van deze koers. Daarvoor was de wedstrijd het aan zien nauwelijks waard, zodat de ju ry er in dit stadium zelfs toe over ging premies uit te loven voor dè laatst doorkomende renner van het grote peloton, waarin Jo de Roo zich overigens liet gelden. De eerste ont snapping kwam van de weer goed rijdende Piet Rentmeester samen met Piet de Jongh en de eeuwige pech vogel Bram van Sluis. Het peloton joeg onder aanvoering van Huissoon de vluchters achterna, zodat enkele ronden later het gehele veld weer was herenigd. Even later probeerde Huissoon en Van Kerckhoven weg te komen maar ze bleven op 50 m voor het peloton hangen, zodat ook deze ontsnapping weinig perspectief bood. Na 25 Km kwam er een solo-vlucht van Gijs Pauw, die na enkele ronden steun kreeg van de Belg De Paepe, maar ook deze ylucht liep op niets Min of meer verrasend was de 4-2 nederlaag in de 4o klas G die Hansweertse Boys in do thuiswed strijd tegen Noordboek opliep (2-4) en we zullen ons oordeel over de zwakte van de boys of de kracht van Noordhoek nog even opschorten al vrezen we voor de Boys dat het eerste hot geval is. SC Gastel gaf het gedegradeerde Grenswachters een lesje (5-1). NSV en Nieuw BorgvIIet deelden de buit, maar Kaaiso Boys liet Ronesse niet zover komen. Met een 2-0 nederlaag moesten do Zeeuwen naar Schouwen terug. De Schutters troffen éénmaal meer do Roos dan Cluzona. SC Gastel 1-2; Kaaise Boys 1-2; Noordhoek 1-2; Do Schutters 1-2; NSV 1-1; Nieuw Borgvliet 1-1; Clu zona 1-0; Hansweertse Boys 1-0; Re- nesse 1-0; Grenswachters 1-0. Niet al te best In de vierde klas H werd al direct met scherp geschoten. Het begon voor Biervliet op het nieuwe veld niet al te best want Ycrseke, dat daar de spits moest afbijten, deed dat radi caal en met liefst 7-2 werd de thuis club verslagen. Nieuweling Koewacht verkocht zijn huid tegen kampioen Lewed. Boys zo duur mogelijk en dc 2-3 nederlaag is zeker geen schande. Voor Luctor voorzien we dit jaar moeilijkheden. De tweede nederlaag werd ee nfeit, want Steen klopte het met 5-1. Met dezelfde cijfers moest nog een ploeg uit „dc zak" van Zuid- uit zodat Rentmeester het maar eens alleen probeerde. Door toedoen van Noel Foré werd ook hij echter terug gehaald. Vlak daarna moest hij door een lekke band opgeven. Na 100 km leidde Rik Luyten tenslotte de be slissende slag door er mot Jo de Roo oan zijn wiel vandoor to gaan. Vrij snel namen ze 20 sec. voorsprong, wat ze tot ruim drie min. wisten op te voeren. In d^ laatste fase van de strijd wisten Piet Maas en Mies Stolker zich nog uit het peloton los te maken. In de eindsprint zegevier de De Roo met enkele lengten voor sprong op Luyten, die gehand'capt was door een leeglopende band. De uitslag luidde: 1 De Roo (Schoro) 3 uur 55 min.; 2 Luyten (Belg) op enkele lengten; 3 Stolker (Breda) op 2 min. 15 sec.: 4 Maas (Plndorp) z.t.; 5 Pascal (Belg) op 3 min.; 6 Van Avermaete (Belg) z.t.; 7 Westdorp ('s-Heeren- hoek) z.t.; 8 Tuytens (Belg) z.t.; 9 Piet van Est (Fijnaart) z.t.; 10 Huissoon (Heinkenszand) z.t.; 11 De Groot (Amsterdam) z.t.; 12 Ver hoef .(Rotterdam), z.t. Blauw-Wit verrast door Vedo (5 -1) Zeeuws korfbalprogramma In de eerste klas van de Z. K. 15. viel geen enkele verrassing te noleren. Tjoba hield Animo er met 61 on der en ook Elto bleef de baas over Zuidwesters'I 3). Scampolo no teerde tegen Swift n haar elfde ne derlaag en bleef dus vast op do on derste plaats. Jammer was dat Togo Olympia geen doorgang kon vinden, omdat Togo geen kans zag zijn eer ste twaalftal in het veld te brengen. Do stand onderging geen wijziging. Tjoba moet thans uit do drie reste rende wedstrijden (thuis tegen Elto en Vios en uit tegen Togo) nog vier punten halen om opnieuw kampioen te worden in de eerste klas. In 2a haalde Vedo een huzarenstuk uit door te Kloetinge leider Blauw Wit kansloos met 5—-1 te kloppen. Vedo vertoonde een prima spelletje en was op alle linies beter. Door deze Blauw-Wit-nederlaag en het feit dat Tjoba H zoals te verwachten was geen verlies leed tegen Elto n (51) is de spanning aan de kop van deze afdeling tot ongekende hoogte ge stegen. Jammer is echter dat de drie koplopers niet een gelijk aantal wed strijden gespeeld hebben. De stand bovenaan ziet er nu als volgt uit: Blauw Wit I 17 uit 11; Tjoba II 16 uit 10 on Swift III 14 uit 9. In 2b ging Togo II in een vooral te gen het einde wat rommelige wed strijd met 35 ten onder tegen Zee landia I. Vitesse I voegde zich via een 67 overwinning op Vios II de finitief in de bovenste helft van de ranglijst. Met nog twee wedstrijden to spelen door beide ploegen is de stand bovenaan nu: Volharding I 18 uit 10 en Zeelandia I 16 uit 10. Vol harding en Zeelandia moeten nog tegen elkaar uitkomen en resp. tegen Togo II en Vios n. In 3a werden in- twee wedstrijden liefst 33 doelpunten gescoord. Animo II spande de kroon met een 200 zege op Zuidzande en Stormvogels, bevrijcf van kampioenskanseri; ver sloeg Swift IV met 121. BKC deed het tegen AKC wat kalmer (40). De strijd om de titel gaat nu wel en kel tussen BKC (19 uit 11) en Ani mo II (16 uit 10). In 3b besloot Vopo do competitie met een onverwachte nederlaag te gen Olympia n (43). Wij kunnen echter moeilijk aannemen dat hier 'n volledig Vopo aan het werk geweest is. Door deze zege wisselde Olym pia n weer van plaats met DOS '55. In 3c kwam Scampolo H weer een stapje dichter bij de titel door een krappe 65 zege op Tjoba III. WKV maakte aan do kampioenskans van Zoolandia II een einde (32). De stand aan de kop: Scampolo n 16 uit 10; WKV 15 uit 12 on Luctor II 11 uit 10. De volledige uitslagen: 1. Tjoba I—Animo I 6—1; Elto I— Zuidwesters I 63; Scampolo I— Swift H 0—8. 2a. Blauw Wit IVedo I 15; Tjo ba H—Elto II 5—1. 21). Togo IIZeelandia, I 3—5; Vios IIVitesse 67. 3a. BKC—AKC 4—0; Animo 11-^ Zuidzande 200; StormvogelsSwift IV 12—1. 3b. Olympia IIVopo 43. 3c. WKV—Zeelandia n 3—2;- Scam polo H—Tjoba III 6—3. Adspiranten A Toga a—Zuidwesters a 52; Ani mo b—Swift a 1—17. B Stormvogels—Swift snel 02. D Top a—Swift lenig 0—3; Swift kwiekTop a (8/9) 2—2. E Atlas 1)Noad b 40; Top b— Swift vlot 0—3; Swift vlot—Swift rap 0—3. F Blauw WitVolharding 3-7-4. Beveland in Zeeuwsch-Vlaanderen de vlag strijken, 's - Hecv-Arendskerke werd door Clingc duidelijk geklopt (5-1), Breskons hoeft zich tegen Ria wat kunnen „inschieten". Acht tref fers van Breskens tegen niet één van Ria was het eindresultaat van dit schuttersfeest (8-0). Lewed. Boys 2-4; Breskens 1-2; Clin- ge 1-2; Yereeke 1-2; Oostburg 1-2; Steen 2-2; Koewacht 1-0; 's Heer Arendskerke 1-0; Biervliet 1-0; Ria 1-0; Luctoi 2-0. in de reserve eerste klas gaf NAC III hot bezoekende WSC II geen schijn van kans (9-0) terwijl TSC II zijn eerste wedstrijd in volle winst omzette. Brabantla II moest met lege handen naar Eindhoven terug (3-0). BW J.1J. kwam juist over de Noad-hindernis (3-2) en Willem H III stuurde Middelburg II zonder winst naar huis terug (4-2). Vlissingen II bereikte tegen PSV in een goed resultaat door met 4-1 ta winnen. In de reserve tweede Idas begon Corn Boys II met een 5-1 zege op Hontenisse II. Vlissingen III moest do winst aan Dosko II afgeven (4-Ö) en Goes III moest hetzelfde doen aan Axel II (1-4). Hulst II deed het beter dan de grote broers want zij brach ten de volle winst mee uit Middelburg waar hot derde van do groen-witten met 0-4 werd verslagen. Goes II kwam in Roosendaal tegen Alliance n maar juist met de hakken over de sloot .(3-4).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 10