Nalatigheid van uitvoerder werd timmerman noodlottig Meningen verdeeld over vorming Bevelandse aannemerscombinaties Hubrecht Rijk 65 jaar boogschutter 1 WONDERTUIN" MET BLOEMEN VOGELS EN PLANTEN IN GOES 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 12 SEPTEMBER 1959 ONGEVAL OP NIEUWE PROVINCIALE GRIFFIE Steiger was niet voorzien van zogenaamde kantplanken VRIJDAGMORGEN speelde zich voor de rechtbank te Middelburg:, die werd gepresideerd door nir. P. van Erapel, do gerechtelijke nasleep af van een ongeval, dat gebeurde in de vroege morgenuren van de 15e januari j.l. op de iu aaubouw zijnde provinciale griffie te Middelburg. Omstreeks half acht stortte do timmerman L. C. S. uit Middelburg, tijdens werk zaamheden op het dak van het gebouw, van de stelling achter meter omlaag. In deze zaak stond terecht de Middelburgse uitvoerder J. EL, die door do officier van justitie, mr. G. J. B. van der Dussen, verweten werd nagelaten te hebben de steiger te controleren. De steiger was namelijk niet voorzien van zogenaamde kantplanken, die de timmerman in zijn val hadden kunnen tegenhouden. De officier eiste tegen do uitvoerder een geldboete van 500. De rechtbank heeft geruime tijd be steed aan de behandeling van dit on geval, waarbij de timmerman een zware hersenschudding en een ge kneusd been opliep. Temeer daar er tijdens het onderzoek door de hoofd stedelijke politie „vreemde dingen" gebeurd zijn, zoals de president aan stipte. De arbeiders, die met het slachtoffer aan het gebouw werkten, hadden namelijk aanvankelijk ver klaard, dat er niets aan de steiger na het ongeval veranderd was en dat de kantplanken wel bevestigd waren. Later herzagen zij echter hun verklaringen: Er waren wel dege lijk wijzigingen aangebracht aan de steiger, nadat S. er afgestort was. Zij hadden do dag tevoren de kantplanken niet bevestigd ge zien. De hoofdagent van politie J. C. W-, die het onderzoek ingesteld had, be greep aanvankelijk, niet hoe de tim merman die via een raamkozijn, een trap .naar de steiger en vervol gens een tweede trap een hoger ge legen steiger wilde Dereiken na van de eerste ladder gevallen te zijn, over de 1.80 meter noge kantplank naar beneden gestort kon zijn. Gladheid Volgens de uitvoerder was de tim merman door de gladheid geval len. Hij verklaarde, dat het die morgen mistig was en dat er zich ijzer op- het hout bevond. Hij kon zich niet voorstellen, dat de kant planken niet op de steiger aange bracht waren. De dag tevoren had hij ze nog opgemerkt. „Dan zou den ze die ochtend verwijderd moeten zijn", bracht de president in het midden. „En waren de planken wel aanwezig geweest, dan zou de timmerman een ver bazingwekkende acrobatische toer uitgevoerd moeten hebben om naar beneden te vallen". Toen enkele dagen later geruchten de ronde deden, dat de steiger niet in orde was geweest, zette de politie met kracht het onderzoek voort. Toen bleek, dat de kantplanken na het ongeval aangebracht waren. Een der arbeiders vertelde dat aan de Solitie tijdens een verhoor, nadat ij eerst twee uur hardnekking ont kend had. >,Vond U dat niet vreemd?", vroeg de president aan de politieman. „In derdaad", betoogde deze. „Ik kreeg de indruk, dat er wat achterzat. Ont slag of iets dergelijks. Ik vermoed de, dat er een afspraak gemaakt was." Inderdaad gaf ook één der acht ge tuigen, die later in deze zaak ge hoord werden waarvan drie getui- gen-è-decharge dat toe. „We moes ten doen alsof er niets gebeurd was", verklaarde de 24-jarige metselaar J. 'J. K. uit Zoutelande, die op die mor gen de hulp van timmerman S. had Ingeroepen. K. zag het hoofd van zijn collega uit het raampje te voorschijn komen, hij draaide zich toen om ten einde naar zijn karwei te stappen en zag even later de timmerman als een schim omlaag storten. Geen planken ,.Er zaten geen kantplanken aan de steiger", betoogde hij. Die wa ren er volgens zijn verklaring vlak na het ongeluk aangespij- kerd. Dat gaven drie andere ge tuigen ook toe, een metselaar, een loodgieter en de opperman-stei gerbouwer C. van B. uit Arne- muiden. „Waarschijnlijk -• heeft niemand er erg in gehad, dat de kantplanken niet aangebracht waren", veronderstelde deze laat ste. „Maar had U daar dan niet voor moeten zorgen vroeg mr. Van Empel aan deze opperman. „Och, ik moest nog voor meerdere zaken zor gen", zei deze. „Ik heb Van B. meerdere malen ge waarschuwd, dat hij de zaak moest nazien", betoogde de uit voerder. „Ik heb hem ook verteld, dat eventuele boeten wegens ver- Burgemeester Michaëlis verrichtte opening Het zalencomplex Krijger aan de Beestenmarkt to Goes is voor bijna tien dagen herschapen in een waar lusthof van bloemen, planten en vo ois. Burgemeester H. K. Michaëlis leeft vrijdagavond deze „wondertuin" ingericht door de „Vogelvrienden", officieel geopend. Het bestuur en leden van de vereni ging hebben kosten noch moeite ge spaard om het geheel zo aantrekke lijk mogelijk te maken. Statige fla mingo's, brutale apen, snaterende kraanvogels en kakatoes uit de Dier gaarde Blijdorp, en vele sierduiven zijn op deze expositie bijeengebracht. Als entourage voor de vogels zijn fraaie tuinen en bergpartijen ge bruikt. Fraaie tropische gewassen, Hollandse bloemetjes en mooie ka merplanten wisselen elkaar af. Twee klaterende fonteinen geven sfeer en kleur aan deze expositie en een schil derachtige waterput biedt de gelegen heid daaraan een poosje aangenaam te vertoeven. De genodigden werden gisteravond verwelkomd door de nieuwe voorzit- Streekweekeind te Sluiskil voor hervormde jeugd Vandaag (zaterdag) en zondag zullen afgevaardigden van de Ned. her vormde jeugdorganisaties uit Zeeuwsch-Vlaanderen, Zuid-Beveland Walcheren en België te gast zijn bij de Sluiskilse zustervereniging. Deze organiseert onder auspiciën van de plaatselijke jeugdraad een tweedaag se streekbijeenkomst. Begonnen wordt met volksdansen. Op actieve wijze nemen de jongeren zondagmor gen deel aan een kerkdienst, die wordt geleid door ds. J. G. N. Cupedo, Ned. hervormd predikant te Sluiskil. De predikatie zal na afloop ln het jeugdgebouw „de Ark" in discussie groepen worden besproken. Na de lunch zal de heer Joh. de Vries uit Hulst een causerie met kleurendia's houden. De avondmaaltijd en een ge- tsellig samenzijn vormen het slot van dit 8treekweekend. zuimon voor zijn rekening zouden zijn". „Maar hij had toch kenne lijk toezicht van U nodig", merk te do president op. Een der getulgen-è.-dêchargc, de op- Serman-molenbaas P. C. B. uit Mid- elburg, was van mening, dat de onderste kantplank wel aangebracht was. Hij had er later nog twee kant- Slanken bijgespijkerd. Hij verklaar- e daarvoor geen opdracht gegeven te hebben, daar hij onmiddellijk na het ongeval was weggegaan om de politie te waarschuwen. De laatste getuige, de technisch ambtenaar D. ae J. van de arbeidsinspectie, ver klaarde nog, dat het ontbreken van de kantplanken zeer ernstig was. Ook de officier bezigde herhaalde malen het woord „ernstig". Vooral de wijze, waarop eerst getracht is de politie om de tuin te leiden, achtte mr. Van der Dussen hoogst ernstig. HIJ achtte het voorts bewezen, dat de arbeiders onder druk hebben ge staan. Daar ze het oneerlijk tegen over S. vonden, 2ijn ze gelukkig op de waarheid teruggekomen. „En die is, daarvan ben ik over tuigd", aldus mr. Van der Dassen, „dat de kantplanken ontbroken hebben. Verdachte heeft nagela ten de steiger te controleren. De officier vond dit een ernstig ver zuim, waarvoor hij een boete eiste van 600, Onzekerheid H.'s raadsman, mr. M. A. Terwoert, betoogde, dat er ten aanzien van het geven van de opdracht de planken na het ongeval aan to brengen, wie het gedaan heeft en wat er gedaan is, onzekerheid gerezen is. Volgens pleiter moeten die niet ten nadele van zijn cliënt spreken. Ook het causaal verband tussen de ontbrekende plan ken en het lichamelijk letsel achtte hij niet aanwezig. „S. kan zeer zeker de hersenschud ding opgelopen hebben vóór hij van de steiger viel", meende de raads man. Nadat hij enkele foto's over gelegd had, waaruit bleek, dat nor maal de beveiliging immer in orde geweest is, verzocht mr. Terwoert- tot slot een lagere boete op te leggen. H., die het laatste woord kreeg, ver klaarde zich aan dit ongeval in het geheel niet schuldig te voelen. De rechtbank zal uitspraak doen op 24 september a.s. IN ZALEN KRIJGER Opening ter van „De Vogelvrienden", de heer H. v. d. Broek, die verklaarde, dat het bestuur streeft naar het houden van een eigen tentoonstelling. Daar om is gebroken met de Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, waar mede de laatste jaren gezamenlijk werd geëxposeerd. Teleurstellend vond spreker het, dat dé fruitfee dit jaar geen bezoek aan de expositie brengt .„Dit kon wel gebeuren als wij tijdens het fruitcorso met een wagen zouden rijden of anders een geldelijke bijdrage hadden gegeven", aldus de voorzitter. Burgemeester Michaëlis zeido in zijn openingsspeech het jammer te vinden, dat moeilijkheden waren gerezen tussen de „Vogelvrienden" en de Maatschappij voor Tuiu- bouw en Plantkunde. Over de ten toonstelling liet hij zich in zeer waarderende bewoordingen uit. „De expositie maakt een buiten gewoon goede indruk. Zij is bij zonder geslaagd ingericht", aldus de heer Michaëlis. Hij noemde de tentoonstelling voorts een waarde volle bijdrage aan de Goeso fruit- week. Na liet officiële gedeelte werd een rondgang door de zalen gemaakt. De expositie is vandaag en do ge hele volgende week geopend. P.viA-Tweede Kamer leden in Sluiskil op bezoek „Hearing" over kanaalkwestie Na oriëntatiebezoeken van k.v.p.- en a.r.-zijde zullen op 22 september a.s. Tweede Kamerleden van de P.v.d.A. een bezoek brengen aan de „kanaal zone" in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. De deputatie zal in de middaguren, in aanwezigheid van het Terneuzense gemeentebestuur, do grieven en wen sen van het actiecomité te Sluiskil aanhoren, 's Avonds is er een „hea ring", waarvoor de gehele belangheb bende bevolking van de kénaalzone wordt uitgenodigd. Ook Stavenisse vóór behoud gasthuis B. o. Zoom Ook de raad van Stavenisse heeft donderdagavond adhaesie betuigd aan het schrijven, dat raad van Sint- Maartensdijk aan de raad van Ber gen op Zoom heeft verzonden in ver band met handhaven van het Alge meen Burgergasthuis aldaar. Het overige van de agenda bestond voornamelijk uit enkele subsidie-aan vragen. Voor het geschenk aan het nieuwe Provinciehuis te Middelburg stelt de gemeente 5 cent per inwoner beschikbaar. De Rijkspolitiekapel krijgt'een bijdrage van f5 per jaar. De muziekvereniging krijgt pas sub sidie, zodra zij in het openbaar op treedt, merkte burgemeester A. Sluijmers op. Verder verklaarde de raad zich accoord met een wijziging in de bezoldigingsbegroting 1955, be halve waar het gaat om de bezoldi ging van de havenmeester. Aan het begin van de vergadering legde de tweede ambtenaar ter se cretarie, de heer A. Quist, de eed af in verband met zijn benoeming tot waarnemend-ontvanger van de ge meente. Tenslotte betuigde de raad dank aan de heer J. A. Letzer voor de schen- Iting van een aap aan het gemeente lijk dierenpark. Chr. Middelbare Land bouwschool Middelburg Toegelaten tot de eerste klas der Chr Middelbare Landbouwschool te Middelburg: J. Baas en P. L. Lijnse te Ritthem, C. Boot te Ellemeet, J. Boogaard te Meliskerke, J. de Bruin te Lewedorp, P. Cevaal, Z. Cevaal, M. Jobse en F. Meyer te Middelburg, P. Dieleman te Hoek, T. Duine te Oud-Vossemeer, B. Huygens te Kerkwerve, C. Jasper- se te Koudekerke, M. Louwerse en i A. Poppe te Grijpskerke, H. Maljaars te Aagtekerke, W. B. Meyers te Se- rooskerke (W.), J. J. Nijsse te Drie wegen, J. van Strien te Anna Jaco- bapolder en C. de Voogd te Vrouwen- polder. Hedenavond gondelvaart en taptoe in Veere Heden, zaterdagavond, wordt in een feeëriek verlicht Veere een winkel- week afgesloten met een gondelvaart en een taptoe op het historische Marktplein. „Veeres Genoegen" opent de feeste- j lijkheden met een drie kwartier du- i rend concert, dat om acht uur be- j gint Van negen uur tot kwart voor tien varen de gondels; daarop aan- i sluitend wordt een muzikale wande- I ling gemaakt met het Middelburgse i tamboerkorps „Achilles", waarop de j taptoe volgt. Vrijdagavond werd de gondelvaart ook reeds met zeer veel succes ge- j houden. pniiiiniiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiM KEIZER ONDER KONINGEN.... SUGGESTIE VAN INITIATIEF-COMITÉ Binnenkort vergadering Het initiatief-comité „De Bevc- landen", dat zich ten doel stelt nieuwe impulsen te geven aan het bedrijfsleven op Noord- en Zuid-Beveland, heeft onlangs de gedachte gelanceerd, dat de Be velandse aannemers zich aaneen dienen te sluiten en combinaties moeten vormen teneinde bij in schrijvingen sterker te staan te genover de grote aannemings bedrijven van buiten Zeeland. Hoe staan de aannemers tegen over deze suggestie? Zij zijn bereid wat van hun zelfstandig heid te offeren en met één of meer collega's samen te gaan? Vooralsnog geen gemakkelijk uit te maken zaak, want de he ren aannemers hebben zich hier over nog niet beraden. Uitgaan de van het initiatief-comité „De Bevelanden" is thans tegen 5 oktober een vergadering uitge schreven, waarop de besturen van de diverse aannemersbon- ien op Zuid-Beveland nader met ieze gedachte zullen worden ge confronteerd. Tijdens de bijeenkomst zullen de meningen van de aannemers worden gepeild. Blijkt, dat zij in principe niet onwelwillend staan tegenover het vormen van combinaties, dan zal een speciale aannemersmiddag wor den georganiseerd. Hierop zullen ver schillende inleidingen worden gehou den over het fuseren van aanne mingsbedrijven, met de daaraan ver bonden mogelijkheden en moeilijk heden. Deze vergadering zal onder auspiciën staan van het Economisch Instituut voor de Bouwnijverheid te Delft. Het blijkt dus, dat het initiatief-co mité de zaken resoluut wil aanpak ken om, waar mogelijk, het bedrijfs leven nieuwe impulsen te geven. De' voorzitter van het comité, burge meester mr. H. J. M. Stleger, vertel de, dat men thans op Zuid-Beveland het verschijnsel ziet, dat de kleine aannemers hun personeel kwijtraken aan de grotere werken in Goes. Juist deze werken worden uitgevoerd'door aannemers buiten Zeeland. Een an der probleem is, dat de Bevelandse aannemers de uitvoering van een werk aan een niet-Zeeuwse aanne mer moeten overlaten, omdat zij niet zo sterk staan om het werk zelf te doen. "Uit een door liet initiatief-comité ingestelde enquête bleek, dat al leen al in de gemeenten op Zuid- Beveland exclusief Goes ruim twintig objecten gebouwd moeten worden van boven de f 50.000, waaronder scholen, be jaardencentra, dorpshuizen enz. „Het intiaitief-comité volstaat er mee enkele vergaderingen uit te schrijven en voorlichting te ge ven; de aannemers zullen zelf gestalte aan onze suggestie moe ten geven", aldus burgemeester Stiïger. Meningen De voorzitter van der.k. aannemers- bond op Zuid-Beveland, de heer C. Priem uit Lewedorp, sprak als zijn mening uit, dat het bijzonder moei lijk zal zijn om combinaties van aan nemersbedrijven tot stand to bren gen. „Het is de vraag of de aanne mers eraan willen. Persoonlijk ben ik een voorstander van een dergelijk samengaan", aldus de heer Priem. „Voor de bouwvakarbeiders is er vol op werk, maar de aannemers zelf hebben het veel minder", zo betoogde hij. De heer Priem is van mening, dat het doen van investeringen om gro tere werken te kunnen aannemen, zeer zeker rendabel kan zijn. „Nu investeren wc vaak te veel in onze eenmansbedrijven", aldus deze aan nemer. De heer A. de Bruyne, aannemer te Goes en secretaris van de afde ling Zeeland van de Nederlandse Aannemersbond, voorziet vele moeilijkheden. „Ik geloof niet, dat vele aannemers een combinatie wensen aan te gaan", zei hij. Een samengaan als zodanig achtte hij nog tot daaraan toe. „Hoe echter het benodigde kapitaal bijeen te brengen om investeringen te doen?" zo vroeg hij zich af. De aannemer J. A. Poley te Kruinin- gen, hoofdbestuurslid van de Neder lands Christelijke Aannemersbond, zei ons nog slechts enkele uren met de gedachte van het initiatief-comité te zijn geconfronteerd, hetgeen het voor hem moeilijk maaktemet een gefundeerd oordeel te komen. „Overi gens zijn combinaties als zodanig niets nieuws, want het gebeurt niet zelden, dat twee aannemers tén werk uitvoeren Dat is dan wegens gebrek aan mensen", aldus de heer Poley. Over de bedrijvigheid in de bouwsec tor kan volgens deze aannemer ver schillend worden geoordeeld. „Plaat selijk is soms de situatie verschil lend". De voorlopige conclusie is, dat op de Bevelanden niet zonder slag of stoot combinaties van aannemingsbedrij ven tol stand zullen komen. Na de i bespreking op vijf oktober a.s. zal pas bekend zijn hoe de aannemers I erover deukan. Bejaarde inwoner van 's-Gravenpolder jubileert Een keizer onder de schutterskoningen.. Dht is de hoogbejaarde Hu brecht A. Rijk uit 's-Gravenpol- dcr, die een dezer dagen zijn 65- jarig jubileum als boogschutier viert. Bijna een mensenleeftijd be oefent de thans 82-jarige Rijk de edele handboogsport en nog altijd neemt hij actief deel aan de wed strijden van zijn club „Zeelandia" te Ovezande. In dit dorp is deze karakteristieke figuur een man van invloed in de schutterswe- reld. Want Rijk is één van de oudste boogschutters van Zeeland en zeker do oudste in „dienstja ren" Vitaliteit en vastberadenheid spreken uit de houding van de „oude baas", die met de kracht van een jonge kerel zijn zware boog spant. De glans mag er dan na zovele jaren een weinig af zijn en de tijd van schutters- titels voorbij, Hubrecht Rijk blijft een gewaardeerd boogschutter, die beslist niet voor vele tiental len jongere maats uit de weg gaat. Met vaste hand hanteert hij zijn boog, de half toegeknepen ogen onafgebroken op het doel gericht. Als de krasse grijsaard aan beurt ia, gaan zijn mede- schutters eerbiedig een stapje op zij, want Hubrecht Rijk moet de ruimte hebben. Zijn' pijlen snor ren als projectielen zo snel op hun doel af, menige hoog-of-zijvogel op do „stenge" of de liggende wip is op deze wijze het „slachtoffer*' geworden van de schietkunst van de hoogbejaarde Rijk Koning-keizer Vele malen Is Rijk scliuttersko- ning geweest, maar met de keizerstitel heeft hij zich nimmer kunnen tooien. Daarvoor moet men driemaal achter elkaar de koningstitel verwerven, welk geluk voor de hoogbejaarde Rijk niet was weggelegd. Met zijn C5 „dienstjaren" mag deze actieve Zeeuwse schutter echter zeer ze ker gerekend worden tot do kei zer onder de schutterslioniugen.... Deze onderscheiding komt hem ten volle toel Al op jeugdige leeftijd voelde hij zich tot de „stengschut terij" aangetrokken. Nau welijks 17 jaar oud was Hubrecht Rijk al te vinden in de buurt van de vele meters hoge steng. Deze sport fascineerde hem als geen andere en met het verstrijken van de jaren ontwikkelde hij zich tot een schutter van klasse* Vele ver enigingen hebben van zijn spel geprofiteerd, want voordat Rijk zich twintig jaar geleden defini tief in 's-Gravenpolder vestigde, i had hij wel acht woonplaatsen: i Goes, Kwadendamme, Kruinin- i gen, Nisse, Noord-Brabant, Ove- I zande, wederom Goes en 's-Gra- venpolder. Niet alleen voelt de grijsaard zich tot de boog- schutterij aangetrokken, maar ook aan de liggende wip i heeft hij zijn liart verpand, i Slechts zelden zal Rijk een wed- strijd overslaan. Door weer en j wind rijdt hij 's zomers en 's win- j ters op de fiets van 's Gravenpol- der naar Ovezande, waar volgen- de week zaterdag dit zeldzame 1 jubileum met een wedstrijd zal worden gevierd. Weinig veranderd De pientere ogen in het gerim- pelde gezicht glinsteren, als 1 Rijk herinneringen ophaalt, j Op schuttersgebied is de laatste j 65 jaar niet veel veranderd, i meent de bejaarde boogschutter. Rijk blijkt een gezellig en aange- i naam causeur, die graag en veel i vertelt over zijn belevenissen als 1 schutter. Als je hem vraagt, waarom hij na zovele jaren nóg j actief aan de wedstrijdsport deel- 1 neemt, luidt het antwoordt: „Ik j doe het veel te graag!" Het te- kent hem ten voeten uit.... iimiiiinHiuiiiiiwniniiniitiiiiM Sportveld te Biervliet zondag in gebruik Officiële opening zaterdag 3 oktober a.s. Het nieuwe gemeentelijke sportvel- deuconiplex aan de Singel te Bier vliet is praktisch klaar. Nog slechts enige kleinere werkzaamheden uan kleedlokalen e.d. resten nog. Met dit prachtige sportpark is Bier vliet werkelijk een bijzondere aan winst rijker geworden. Niet alleen de sportvelden zelf zijn keurig in orde, maar ook de accommodatie is prima verzorgd, tqnvijl de entourage van het geheel door de ruim aange brachte beplanting bijzonder l'raai »'s te noemen. Reeds de toegang tot Let terrein is bijzonder goed gekozen. Vanaf de parkeerplaats aan de Singel ver leent een stijlvol bruggetje toegang tot het complex, waar men naast een keurig voetbalveld met oefenhoek 'n 2-tal prachtige tennisbanen aantreft Prachtige beplantingsstroken verle nen nog meer cachet. Ook aan kleed lokalen en bergruimten is de nodige aandacht bestee Zowel bij de voet balvelden als de tennisbanen beho- ren afzonderlijke kleedlokalen, die volkomen aan hun doel beantwoor den Verder werd aan de toegang tot het complex een kaartverkopershok- 1e opgetrokken. Aan de oostzijde van het hoofd voet balveld zijn staantribunes aange bracht. Een daar liggende dijk laakte dit. mogelijk zonder dat hier- Druk op waterleiding in Vlissingen liep terug Vrijdag werd In Vlissingen zoveel wa ter gebruikt, dat reeds in de middag uren de druk op het waterleidingnet niet op het gebruikelijk niveau kon worden gehandhaafd. In de avonduren vooral tussen zeven cn acht werd de druk zo laag. dat de hoger gelegen gebouwen in de stad en met name de hoogste verdiepingen van vele flatge bouwen, geheel zonder water kwamen te zitten. De directie van het waterlei dingbedrijf vestigt er gaarne nog eens de aandacht op, dat het na de lange droogteperiode, die deze zomer meebracht en welke nog steeds voort duurt, zaak is. zo weinig mogelijk wa ter te gebruiken. aan hoge kosten gespendeerd moes ten worden. De voetbalvelden zelf liggen er on danks de grote droogte goed bij. Zo wel voetbalveld als oefenterrein zijn voorzien van een dichte, verende grasmat. De plannen en de aanleg van het sportpark werden verzorgd door de Nederlandse Heide Mij, terwijl de fa. Wernink de aanleg van de ten nisbanen verzorgde. De bouw van de kleedlokalen en bergruimten werden verricht door de plaatselijke aanne mer Th. van Waas. Besloten werd het voetbalveld reeds a.s. zondag, wanneer Biervliet een competitiewedstrijd speelt tegen Yerseke. in gebruik te nemen. Met de officiële opening van het geheel zal men echter wachten tot zaterdag 3 oktober a.s.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 12