iTeithen PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer ~'Ê1 f717 fif8 lil917110 i7j11 m12 [71 u Ln'^T GEBRUIKSGOEDEREN HOWARD KEEL WRAAKZUCHTIG IN „DAG DER VERGELDING" LAUWERSZEE MOET DICHT! HET BLONDE GEVAAR 14 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 5 SEPTEMBER 1959 Advertentie) Toeaanasorlis MB^ÊB MAANDAG È$$mWB DINSDAG ËWi lWBË WOENSDAG F**BÊDONDERDAG B*^W VRIJDAG ^^^B ZATERDAG B^^^ Catalogus cfogen f 2.50 JrW gf W m WSEPTEMBERJ JSEPTEMBCnff SEPTEMBER^ ^JsCPTEMlEK g *^JSEPTEMBEf^^ JjSEPTEMBEP.B tl1^*' i Maartdag 7 t/m zaterdag 12 september Gebouwen Vredenburg Deze beurs is geopend van 9-18 uur; zaterdag 12 september van 9:17. uur Deelnemende groepen; Huishoudelijke gebruiksartikelen en onderhoudsmiddelen Luxe metaal- en houtwaren, couverts, kunstnijver heids- en religieuze artikelen Luxe aardewerk, porselein, glas en kristal 'Naai- en breimachines textiel en fournituren Kleinmeu- belen Textiel-, kleding- en mode artikelen Goud- en zilverwerk, bijouterieën Uurwerken Parfu merieën, kosmetika en toiletartikelen Lederwaren Rokersbenodigd heden Speelgoederen Sport en kampeerartikelen - Optische-, foto- en filmartikelen Huisvlijt- artikelen Kinderwagens Muziek instrumenten Bladmuziek en mu ziekautomaten Winkelinrichting, zoals winkelbetimmeringen, kasregis ters, weegwerktuïgen, verkoopauto maten en andere winkelmachines Reclametoegift., souvenir- en feest artikelen Etalage-artikelen en •materialen School- en kantoor» benodigdheden, zoals schrijf-, teken-, schilderbenodigdheden, papierwaren Handelsinformatie- en voorlich tingsdiensten Vakliteratuur 4* Diversen- FILMS IN ZEELAND Wiener Sangerknaben in aardige rolprent Het reeds veelvuldig verfilmde ver haal van een onschuldig veroordeelde die na zijn ontsnapping uit de gevan genis gaat afrekenen met de ware moordenaar, komt opnieuw tot leven in de film „De dag der vergelding" in de Schouwburg (Middelburg). Ho ward Keel speelt voor de wraakbe- luste held en Anne Heywood is het lieve meisje, dat op den duur van hem gaat houden. Cyril Husack is in deze, door Charles Chrichton geschre ven en geregisseerde film, de schurk, die uiteindelijk zijn verdiende loon krijgt. Deze rolprent onderscheidt zich van talrijke andere met dit gege ven door de sfeerrijke fotografie en de bijzonder knappe, met tal van journaalopnamen werkende montage. Deze journaalopnamen konden worden gemonteerd, om dat de film speelt temidden van een katastrofale watersnoodramp: de overstroming van een der gro te Amerikaanse rivieren. Een kleine vluchteling uit Hongarije, Toni, die in Oostenrijk door een ge pensioneerde Donau-kapitein in zijn huis wordt opgenomen komt in de film „Der schönste Tag meines. Le- bens" (Electro, Middelburg) zo on der de indruk van de Wiener San gerknaben, (die echt in de film spe len), dat hij beslist ook lid van het koor wil worden. Met enige moeite lukt dit ook wel. Zijn nieuw verkre gen geluk wordt echter ruw ver stoord door een diefstal, waarvan zijn tweede moeder, zuster Maria, de dupe dreigt te worden. Toni „bekent" daarom om haar te vrijwaren, de diefstal en vlucht. Hij valt echter in een rotskloof en zweeft weken lang tussen leven en dood. De verdwijning- van het geld wordt inmiddels opge lost, zodat de film toch een happy end krijgt. De hoofdrollen zijn in handen van Paul Hörbiger, Ellinor Jensen en Paul Bösiger. De jonge inspecteur Jean (Henri Vi- dal) van de Parijse politie komt iu „Donker Parijs" (Alhambra, Vlissin- gen) in moeilijkheden als hij ver liefd wordt op het meisje Virginie, (Mylene Demangeot), dat uit de tuchtschool ontsnapt is. Hij probeert namelijk door haar bemiddeling op het spoor te komen van een bende juwelendieven. Uiteindelijk gelukt dat ook. Virginie belooft dan zelfs haar leven te bete ren. „De vrouw met de zweep" in Luxor (Vlissingen) is een rolprent van de beproefde soort. De gevangene Steve Dailey trouwt, om zijn hachje te red den, met een hem onbekende vrouw. Als hij daarna losgelaten wordt, be sluit hij deze dame te gaan zoeken. Deze blijkt dan een halfbloed In diaanse te zijn, die een bonthan del drijft en niet bepaald enthou siast is als haar echtgenoot komt opdagen. Op allerlei manieren pro beert zij hem kwijt te raken. Aan het eind van de film komt ze ech ter tot de ontdekking, dat ze van Dailey houdt. (Advertentie) de meest gevraagde De liefhebbers van het Parijse nacht leven kunnen in Grand (Goes) de film „Onder de mantel van de nacht" gaan zien. De oude routinier Jean Ga- bin probeert hier als inspecteur Va.1- lois de moordzaak-Simoni op te los sen. Bij de uitvoering van deze op dracht verliest hij zijn ambtelijke plichten wel eens wat uit het oog en raakt zelfs bevriend met Lucky (Nad- ja Tiller), de vriendin van Simoni. Dat inspecteur Vallois deze zaak tenslotte volgens alle regelen der kunst tot een goed einde weet te brengen ligt voor de hand. Zondagmiddag draait in Grand (Goes) „Het lokaas van Fort Bel low". De film laat voornamelijk een groot aantal gevechten tussen de cavalerie van Fort Bellow en de Shoshones zien, terwijl een lieftallige jongedame (Lola Albright) en een vriend in het verhaal nog iets ge compliceerder maken. I like Elvis, of James, of Peter of... §f Vereerders van Elvis Presley en enkele andere idolen van de jeugd kunnen nu ook in Nederland te il recht wanneer zij een beeltenis s van hun geliefde sterren aan de hals dan wel op het hart willen gaan dragen. In Amerika hebben de fabrikanten van sieraden er al eerder brood in gezien. Goudkleu- rige hangers met een foto van El- H vis en het opschrift I like Elvis p worden er vlot verkocht en sieren de truitjes en jumpers van duizen- §f den teenagers. Dat kan nu ook in Nederland. Een Utrechtse hande- laar komt er mee op de jaarbeurs. De jeugd heeft keus tussen James H Dean, Elvis Presley, Conny, Peter Kraus en Tommy Steel. Soldaat loodste meisje kazerne in en uit Een dienstplichtig soldaat uit de le gerplaats 't Harde heeft zich een krijgstuchtelijke straf van tien da gen verzwaard op de hals gehaald door te pochen op een stunt, die hij in zijn vorige legerplaats, kamp Crailo in het Gooi heeft uitgehaald. Op de avond van 24 juni kwam de soldaat bij het kamp een meisje te gen, met wie hij een eindje ging wandelen. Toen de soldaat weer naar het kamp terug moest, verklaarde het meisje niet naar huis te willen. De soldaat bracht haar naar de ach terzijde van het kamp, liep zelf dooi de voorpoort naar binnen en loodste zijn vriendin over het hek. Hij legde haar te slapen in de kamer, die hij met 13 collega's deelt. Tot zonsop gang sliep 't meisje op de harde stro zak. Zonder dat iemand het merkte bracht de soldaat het meisje weer naar het hek. Niemand zou iets van deze geschiedenis hebben vernomen, als de soldaat niet op zijn stunt was gaan pochen. Het verhaal steeg van soldatenkantine naar onderofficie- Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. Londen 10-59%—10.60%; New York 3.78A3.78ft; Montreal 3.96%—3.96% Parijs 77.10—77.20; Brussel 7.56%— 7.56%: Frankfort 90134—90.39; Stockholm 73.06%73.11%; Zürieh 87.46—87.51, Milaan 60.92%—60-97%; Kopenhagen 54.77—54.82; Oslo 52.95%53.00%; Wenen 14.65%— 14.66%; Lissabon 13.21—13.22%; An kara 3.76%—3.77%; Praag 52.84— 52.94. VVVWVVV^W\^*^V^*VV^^'VV renmess en van daar naar de offi ciersmess. De meerderen van de sol daat zochten het geval uit, de toe dracht bleek juist en de soldaat kreeg alsnog zijn straf. Intussen zit de koninklijke mare chaussee met het probleem, hoe het nu toch mogelijk is, dat een vreem deling tweemaal ongezien de wacht in het kamp Crailo heeft kunnen pas seren. (Van onze correspondent) De gezamenlijke grote politieke par tijen in Friesland, de drie agrarische standsorganisaties, de drie platte landsvrouwenbonden, de drie land- bouwjongerenorganïsaties, de beide landarbeidersbonden en de jongeren groepen van de politieke partijen en de raad van de Friese beweging (als initiatiefnemer) hebben een verkla ring uitgegeven, waarin met de meeste nadruk wordt aangedrongen op een spoedige afsluiting van en drooglegging van de Lauwerszee. Deze verklaring zal binnenkort als petitionnement aan alle meerderjari ge inwoners van Friesland ter teke ning worden aangeboden, waarna de lijsten met de handtekeningen aan de minister-president zullen worden aangeboden. De instanties, die de verklaring hebben ondertekend, zijn momenteel bezig met de organisatie van het petitionnement over de ge hele provincie. Zij roepen voor deze voor Friesland zo gewichtige zaak de medewerking van al hun leden in. Ook in de provincie Groningen is een dergelijke actie in voorbereiding. De verklaring luidt: De Lauwerszee moet dicht! Wij zijn van oordeel, dat het niet ver antwoord is, dat het belangrijke werk der afsluiting en droogleg ging van de Lauwerszee blijft lig gen. Terwille van Friesland's veiT ligheid mag het gevaar van dijk breuk en overstroming geen win ter meer voortduren. Er is grote behoefte aan meer werkgelegen heid in Friesland. Er moet ruimte komen voor onze jonge boeren en tuinders. Kortom, de Lauwerszee moet dicht. AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Stilte na forse koersdaling BEURSOVERZICHT. Vergeleken bij de koersen van de niet- officiële avondhandel van donderdag en die van vrijdagmorgen, vielen de koer sen van de internationale waarden gedu rende de officiële beurs van vrijdagmid dag hard mee. De handel was in alle hoeken minimaal, omdat men eerst wil afwachten hoe Wallstreet zal openen en sluiten. Maandag a.s. is New York, we gens Labour Day, gesloten. In Wallstreet werd donderdag, op de alom verwachte verhoging van het officiële Amerikaanse disconto door de twaalf Federal Reserve banken, vooruitgelopen door flinke ver kopen. Hierdoor ontstonden forse koers verliezen waardoor Wallstreet flauw sloot. Nabeurs werd echter bekend ge maald: dat geen wijziging in het huidige tarief van 3% pet. was gebracht. De flauwe tendentie uit Wallstreet bracht onmiddellijk aanmerkelijk lagere koer sen voor de niet-officiële handel in Amsterdam. Als laagste koers voor Philips werd genoteerd 644, Unilevers 645%, A.K.U's 375 en Kon. olies f 165 70. Vrijdagmiddag noteerden A.K.U.'s 380 en bleven slechts één punt beneden de slot- koers van donderdag. Philips was op 648% circa 3 punten lager. Unilevers hadden van enig aanbod te lijden, waar tegenover niet voldoende vraag aanwezig was. Dit kwam de certificaten van het margarinefonds op een prijs van 649 op een koersverlies van circa 9 punten staan. Kon. Olies een gulden lager op f 167. Bij deze notering lagen de olie waarden een paar dubbeltjes boven pari teit New York. De koersen op de Duitse beurzen trokken, na een lagere opening, aan. Van de West-Duitse discontover hoging, die donderdag bekend werd ge maakt, trokken de beurzen aldaar zich weinig aan. De scheepvaarthoek noteerde nauwelijks prijshoudend terwijl de cultuursector eerder wat beter gedisponeerd was. De staatsfondsen ondergingen door elkaar weinig verandering. In de lokale sector werd Billiton II onveranderd geadvi seerd. Bankaandelen slechts een weinig lager. Op de incourante markt werden claims Uitgeversmaatschappij Misset op f 675 a f 700 per claim geadviseerd Deze maatschappij komt op 15 september a.s. 1268. Haastig klom pilooc Storm over de rotsen naai de plaats waar Ucayba bij de ineengedoken gestalte van de schildwacht stond. Onwillekeurig gebaarde hij, dat de ander niet zoveel ri sico's moest nemen. „Ga toch niet vlak voor zijn neus staan, chief" siste hij. „Zo meteen wordt hij wak ker en dan hebben wij de poppen aan het dansen". Maar de Indiaan grijnsde breed en schudde zijn zwar te haardos. „Dat gebeurt niet" grinnikte hij. „De poppen dansen niet. Al schreeuwt U nog zo hard, deze man slaapt vast als een luipaard in een boom." Inderdaad verroerde de piraat geen vin en snurkte rustig door. „Mm, dat poeder tje van jou doet wonderen" meende Arend. „Zou iets zijn voor sommige zenuw-wrakken van mensen in ónze jakkerende westerse we reld. Slapeloosheid is daar 'n algemene kwaal. Maar terzake. Het geweer van deze heer zou ik graag willen meenemen, maar dan weet hij natuurlijk, dat er vijanden in de buurt zijn, wanneer hij wakker wordt. Laat ons vlug maken dat we weg komen." Snel volgden de twee mannen het ruwe pad over de rotsblok ken, tot zij een goed overzicht hadden van het terrein, waar zij hoopten het nieuwe bivak te vinden van de Zorinisten. met een aandelenemissie van nominaal f 750.000 met claimrecht 100 pet. De provincie Gelderland komt binnenkort met een 4% pet. 30-jarige obligatielening groot f 10 min. a 99 pet. Prolongatie 3 procent. 3 s'ept. 4 sept. Nederland 1959 (4%) 99 ft 99ft gb. Nederland 1951 (3%) 96% 96% Nederlanc' 1948 (3%) 89% 89% Nederland 1955 (3%) 89% 89% Nederland 1947 (3%) 3 93% gb.93% gb. Nederland 1937 3 90 89% Dollarlening 1947 3 92 92% Investeringscert. 3 93ft gb. 97% Nederland 1962-64 2 99 99% gb. Ned. Indië 1937 3 97% 6 pet. Woningbouwlening '57 111 111% Nat. Handelsbank 250 245 Alg. Kunstzijde Unie 380% 379% gb. Berghs' en Jurgens 295 1. Calvé-Delft 637 gb. 630 Hoogovens n.r. 577 gb. 577 gb. Ned. Kabelfabriek 390 gb. 400 gl. Philips 651% 647% gb. Unilever 658% 645% gb. Wilton-Feijenoord 215% 219 Billiton 406% Kon. Petroleum Mij. 168.50 168.50 Amsterdam Rubber 99% 100'i Holland Amerika Lijn 164% 162 Kon. Paketvaart 129% b. 129% Rotterdamse Lloyd 155 154% Scheepvaart Unie 144% gb. 144% Stv. Mij. Nederland 170 gl. 169% Ver. H-V.A. Mij. N.V. 152 152 Deli Mij. 17250 gl. 173.50 Bank van Ned. gem. 4% 99% Bank van Ned. gem. 0-5-10 107'/a 105 Van Berkels Patent 273 269 Centrale Suiker 270 265% Intern. Nickel 98% 95ft American Motors 49% 48% Anaconda 641-3 65% Bethlehem Steel 57% 57% General Motors 56% 55% Kennecott 100% 100% New York Central 27% Pennsylvania 17ft Republic Steel 78% 78% Shell Oil Comp. 81% 81 Tide Water 24% 24% U.S. Steel 105% 103% Nat. Can. Corp. 9ft PREMIELENINGEN. Amsterdam 1951 89 88% Breda 1954 85 85% Eindhoven 1954 84% 84% Enschede 1954 82% Den Haag 1952 I 88% 88% Den Haag 1952 II 88 88% Rotterdam 1952 I 90% Rotterdam 1952 II 89% Rotterdam 1957 98% 98% Utrecht 1952 91% 91% Amsterdam 1956 I 83 82'% Amsterdam 1956 H 93% 93% Amsterdam 1956 III 93% 93% Amsterdam "33 (C. en A.) 98% 96 Dordrecht 1956 83% 83 Alkmaar 1956 83% 1. 82 A.N.P.-C.B.S.-BEURSINDICES. 2-9 3-9 4-9 Intern, concerns 455.11 454.39 450.27 Industrie 231,27 229.76 227.45 Scheepvaart 158.49 158 27 156.95 Banken 195.34 190.44 188.97 Indon. fondsen 139.02 138.61 138.20 Algemeen 315.79 314.62 311,85 Volgens de Zweedse pers is de beken de Zweedse filmregisseur Ingmar Berg man, wiens werk verscheidene malen in Cannes is bekroond, te Boda in Midden- Zweden in het geheim in het huwelijk getreden met de uit Estland afkomstige pianiste Kaebi Laretei. Het is Bergmans vierde huwelijk? (Advertentie STAATSEXAMEN (H.B.S. of Gymn.) De kortste en voordeligste opleiding R E S A - HILVERSUM (Bekende Schriftelijke Cursus) DETECTIVE-ROMAN DOOR BERKELEY GRAY „Zo zie je dus", zei Joy, „dat Nor man onmogelijk in East Croydon geweest kan zijn. Laura heeft deze flat aangehouden nadat ze getrouwd is al hebben zij en Charles een heel mooi huis in Pinner het is maar een kleine flat, en gemakke lijk dicht bij de schouwburg." „Hoe kleiner de flat, hoe gemakkelij ker het voor iemand is weg te glip pen", snauwde Williams. „Vervloekt, Conquest, je zult me met deze non sens niet kunnen nemen." „Ik probeer dat niet eens", antwoord de Norman ongeduldig. „Geef me even tijd om me aan te kleden, en dan ga ik met je mee naar de po litie „Nu gaan we de goede richting uit." „Maar ik heb één conditie." „Nee!", riep Williams. „Ik zal in geen enkele voorwaarde toestemmen „Doe niet zo stom. Ik vraag je al leen om langs Hilton Mews te gaan op weg naar de gevangenis. Laura is er nog, en je kunt even met haar praten. Ze zal je de namen van haar gasten geven en dan kun je ook met hèn gaan praten. Goed?" „Je bent een handige kerel, Con quest, en dit is zo'n ernstige zaak dat het er lelijk voor me uit zal zien als ik je laat ontglippen", zei de in specteur, op zijn lip bijtend. „Wil je me op je erewoord beloven dat je niet zult trachten te ontvluchten?" Zijn stem werd bijna smekend. „Je hebt nog nooit iets werkelijk gemeens gedaan, en je woord is voor mij vol doende „Mijn woord van eer?" Norman knik te. „Klankën uit het verleden. Goed, mijn erewoord heb je. Laat me nu gaan om me aan te kleden." Hij ging naar de slaapkamer en Wil liams gaf Davidson een wenk, die onmiddellijk voor de deur posteerde. „Dat zal niet veel helpen als hij een geheime uitgang naar de trap heeft", mompelde de inspecteur ongerust. „Dat is niet aardig van je, Williams", protesteerde Joy, „het ene moment aanvaard je zijn woord, en het vol gende verdenk je hem van voor de gekhouderij." „Ik zit er over in, Joy ik zit er erg over in. Vervalste vingerafdruk ken! Ik heb nog nooit zulke onzin gehoord! Wél in sensationele myste rie verhalen, maar zulke dingen ge beuren niet in de praktijk Hij brak ineens af, verward herinner de hij zich een rechtzaak van vervals te vingerafdrukken, die Scotland Yard een paar jaar geleden in han den had gehad. Hij probeerde op de details te komen, maar het gelukte hem niet. Hij zelf was niet bij die rechtzaak betrokken geweest. Hij was blij toen Conquest binnen kwam, gewassen, geschoren en in een net tweed pak. Toen hij de on berispelijke. knappe figuur zag, twij felde hij. Het was moeilijk om zo'n man met de lage misdaad in East Croydon te associëren. Hij zette het gevoel van twijfel echter van zich af. Geen enkel alibi kon tegen het bewijs van die vingerafdrukken op en sinds jaren kende hij Normal} Conquest nu als de vastberaden, jon ge onruststoker, die voor niets stond. „Als ik jou was, mijn liefje", zei Norman, terwijl hij Joy kuste, „dan ging ik nog een uurtje slapen. Maak ie over mij maar geen zorgen, ik ben gauw genoeg terug. Ik ben klaar. Bill". Williams keek hem doordringend aan. „Vergeet niet dat je onder ar rest bent, Conquest", gromde hij. „Als je je fatsoenlijk gedraagt zal echter niemand het merken." „Lijkt het je beter om me in boeien te slaan?", vroeg Norman opge wekt. „Je moet niet denken dat ik dat erg zou vinden. Je zult alleen een nóg belachelijker figuur slaan als je ze me weer af moet doen." „Uit ondervinding weet ik dat we net zo goed machinegaren om jouw polsen kunnen binden!" „Mijn tweede naam is Houdini", zei Norman glunderend. „Wist je dat niet?" Zijn nonchalante manier van doen en z'n gekscherende toon brachten de inspecteur opnieuw in twijfel. Zelfs deze jonge bandiet, met al zijn on verschilligheid, zou zich niet zo kun nen gedragen als hij geen goed ge weten had. Maar de inspecteur her innerde zich de vingerafdrukken en hoe nauwkeurig ze bij Scotland Yard onderzocht waren. Zonder een woord te zeggen liep Williams naar de lift. Ze gingen alle drie naar beneden en namen daarna plaats in de politieauto, die voor de ingang van het mooie en weelderige flatgebouw in Park Lane stond. De inspecteur wisselde een paar woor den met een man in burger, die bij de auto stond, en toen reden ze weg. „Je zendt de mannetjes dus weg?", vroeg Norman. „Arme brave Willi ams Je zult zo ontgoocheld worden. Of misschien niet?" Hij keek de inspecteur aan. „Hoe dan ook ik heb het gevoel dat je het niet prettig zou vinden me deze aan klacht in de schoenen te schuiven." „Mond dicht!", beet Williams hem toe. Er- werd geen woord meer ge sproken totdat de auto stilhield voor de zonnige flat van Laura Campbell. Ze moesten verschillende keren bel len voordat de deur door de jonge actrice geopend werd. Ze zag er sla perig uit en was nog in négligé. „Jij, Norman!", riep ze verbaasd uit. „Halen 'we je uit je bed?", vroeg Nor man verontschuldigend. „Het spijt me, meisje. Onvergeeflijk, dat weet ik, maar mijn vrienden zouden je een paar vragen willen stellen „Kom binnen!", onderbrak Laura hem. „Ik ken mr. Williams natuurlijk. Is er iets mis?" Niettegenstaande het vroege uur zag ze er verzorgd uit. Haar prachtige roodblonde haar omlijstte haar ge zichtje dat ook zonder make-up fris en mooi was; haar ogen hadden een vragende blik; en haar stem, een van haar kostbaarste bezittingen voor het toneel, gaf Williams het gevoel een bruut te zijn om haar zo vroeg te komen storen. Ze gingen de gezellige zitkamer bin nen. „Neemt U me niet kwalijk, Miss Campbell", gromde de inspecteur. „Eigenlijk moet ik U nu mrs. Har ding noemen, geloof ik. I ret gaat over gisteravond „O hemel! Zijn er klachten inge diend?", onderbrak ze hem ontdaan. „Ik weet wel dat we nogal wat her rie maakten, maar het was een bij zondere gelegenheid, en ik had ge dacht dat men het voor één keertje niet zo erg zou vinden." „Daar gaat het niet over Miss. Het gaat over mr. Conquest. Hij zegt dat hij gisteravond hier was. Kunt U me ook vertellen hoe laat of hij kwam en wanneer hij vertrok?" Zijn ernstige toon niet begrijpend, keek Laura even naar Conquest, en werd gerustgesteld door zijn glim lach en een vlugge knipoog. „Er waren zoveel mensenLaat me even denken; o ja, Norman en Joy kwamen tegelijkertijd met Char les, en Charles zei iets over Norman's auto die hij aangereden had. Het was ongeveer tien over elf vlak nadat ik thuis was gekomen van de schouw burg en voor alle andere gasten ook begonnen te komen." „Zo", zei Williams. „En wanneer ver trok hij?" „Niet voor het einde van de partij. Dat moet zo ongeveer drie uur 's morgens geweest zijn." ,En was hij al die tijd aanwezig?" „Natuurlijk." „Miss Campbell! Dit is zeer belang rijk. Uw antwoorden zijn nogal ter loops!" „Hoe bedoelt U terloops?" „U had veel mensen hier en U was de gastvrouw", vervolgde de inspec teur. „U moet het erg druk hebben gehad. Zou het mogelijk zijn dat Con quest, zonder dat het U opviel, voor een tijdje weg was? Bent U er zeker van kunt U er op zweren dat hij de hele avond hier was?" (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 10