i \m.\ Record-tarweoogst leidt tot een hogere meelprijs Tekko Taks en de nieuwe uitvinding BOUW VAN NIEUW CLUBHUIS ZEELAND SPORT BEGIN 1960 orew, 3ten cm.... schrijven MULTATULI 00K ACHTER HET SCHAAKBORD ROMANTISCH PROCES TEGEN OVERVALLERS BANKASTRAAT DUURT VOORT uit de ETHER 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1959 PRODUKTSCHAP VOOR GRANEN Verplichte bijmenging zal worden verhoogd Zoals gemeld, zal, als gevolg van het bijzonder mooie en standvastige weer, de tarweproduktie dit jaar het recordcijfer van minstens 500.000 ton bereiken, hetgeen 100.000 ton meer is dan verleden jaar. Het vorige re cord dateert van «1034 toen de pro- duktie 495.000 ton bedroeg. Naar op de donderdagmorgen gehou den openbare bestuursvergadering van het Produktschap voor granen, zaden en peulvruchten werd meege deeld zal er rekening mee moeten worden gehouden dat als gevolg van deze grote produktie van inlandse tarwe een hoeveelheid van 450.000 tot 475.000 ton op de binnenlandse markt voor consumptie- en veevoe derdoeleinden afgezet zal dienen te worden. Er werd op gewezen dat dit bij de thans bestaande regeling niet mogelijk moet worden geacht tenzij een absoluut verbod tot import van tarwe voor veevoederdoeleinden zou worden afgekondigd. Aangezien dit moeilijk te realiseren zal zijn is thans dus de noodzaak aanwezig een grotere hoeveelheid tarwe voor de consumptiesector te bestemmen. In dit verband heeft het dagelijks bestuur voorgesteld de bestaande regeling dusdanig te wijzigen dat, mede gelet op de goede kwaliteit van de oogst, de verplichte bij menging wordt verhoogd tot 38 procent, (thans 35 procent). Deze wijziging zou van kracht worden op 13 december 1959. De ver- Jnicht te venverken hoeveelheid nlandse tarwe zou als gevolg van deze maatregel worden verhoogd tot ongeveer 390.000 ton. Een ■verhoging van de meel- en bloém- prijzen als gevolg van de hogere verplichte bijmenging zou niet eerder behoeven in te gaan dan omstreeks de jaarwisseling. Tevens werd voorgesteld de ver goedingsregeling ten aanzien van Zeeuwse bloem en ongebuild tar wemeel te wijzigen waardoor de verplichte bijmenging dit oogst jaar zou kunnen stijgen van 35.000 tot 35.000 ton. Na hoofdelijke stemming keurde de meerderheid der bestuursleden deze voorstellen goed op voorwaarde dat zij slechts voor dit jaar zouden gel den. Voordat zij in de vorm van een verordening gegoten zullen worden, zal het bestuur opnieuw van ge dachten wisselen over de algeméne aspecten ervan, waarbij dan zo mo- Korfbal Na de nederlaag die Togo vorige week in de Zeeuwse korf balbond leed tegen Zuidwesters 1 zijn we nu ge neigd te veronderstellen dat Togo 1 bij Apimo 1 op felle tegenstand zal stuiten. Olympia 1 dat zo voortreffe lijk voor de dag kwam tegen Animo 1 is pqk tegen Zuidwesters niet kans loos. In 2a zou Vedo 1 in de kaart van Blauw Wit 1 en Tjoba 2 kunnen spelen door van Swift 3 te winnen. Indien in 2b Volharding 1 van Luctor 1 weet te winnen wordt de positie van Volharding vrijwel onaantast baar. Wij verwachten de volgende re sultaten: 5 september 1059: 1: Animo ITogo I 2; Zuidwesters IOlympia I 3; Elto I—Vios 11. 2a: Atlas—Ondo I 2; Vedo I—Swift HI 2; Tjoba H—Top 1. 2b: Volharding ILuctor I 1; Vitesse Togo II 1; Zeelandia IDe Poel 2. 3a: StormvogelsAnimo II 2; Vedo HI—AKC 2; BKC—Swift IV i. IP er< worden met de richtlijnen die de E. E.dp. zal verstrekken ten aanzien van de tarweprijs in Europa. Een der leden vroeg zich af of de bak kers als gevolg van de grotere bij menging van inlandse tarwe een wel even goede kwaliteit brood zouden kunnen bakken als thans het geval is. De voorzitter wees er in dit ver band evenwel op dat de tarwe-oogst dit jaar van een bijzonder goede hoe danigheid is en zich in het bijzonder leent voor verwerking tot brood- meel. Andere leden wezen er op dat deze verhoging van de verplichte bijmen ging niet zou mogen leiden tot een stijging van de broodprijs. In dit verband wezen zij erop dat de uit ket buitenland ingevoerde tarwe, die thans in het brood wordt verwerkt, 22 gulden per ton kost-, terwijl het inlandse tarwe een prijs maakt vau 31 gulden. Onlusten in Calcutta duren voort Er zijn eenheden van het leger In Calcutta aangekomen om de burger lijke overheid te helpen bij het onder drukken van de onlusten. Sinds maan dag zijn negen mensen om het leven gekomen. Uit de naburige stad How- rah zijn donderdag roof en brand stichting gemeld. Zes betogers werden gedood en een politieman is doodgestoken. In Cal cutta moest de politie donderdagoch tend viermpal van haar vuurwapens gebruik jnakën, Men heeft daar de toestand over het algemeen wel in de hand. De stad was donderdag zon der vervoer. Vele bedrijven en win kels zijn gesloten. Vier gemaskerde bandieten hebben ih het Parljse stadscentrum een bank overvallen. Zij wisten onder bedreiging met hun vuurwapens vier tot vijf mil joen frank buit te makeii en te ver dwijnen voor de politie verscheen. De echte Engelse sigaret van distinctie en goede smaak. GOEDE PRESTATIES VAN ATLETEN Vereniging had financieel een ongunstig seizoen Tijdens de woensdagavond gehouden jaarvergadering ran de Vlissïngse sportvereniging Zeeland Sport heeft de heer P. Loe(temeijer medegedeeld, dat men zpl trachten om in januari of febrökri 1960 te beginnen met de bouw van het nieuwe clubhuis. Uit de verschillende jaarverslagen bleek, dat de sportieve prestaties het afgelopen jaar enigszins waven te gengevallen. De handballers streden met wisselend succes en de atleten kwamen als enigen tot goede pres taties. Ook bleek het seizoen 1958.1059 wat het financiële gedeelte betreft niet zo gunstig te zijn verlopen. De rekening sloot met een nadelig saldo van bijna 1500. Dit is voor het grootste deel te wijten aan de lagere recettes en voor een deel ook aan het feit, dat de jeugdsub- sidie van de gemeente Vlissingen met 100 werd verminderd. Wat de toekomst betreft zijn er ech ter redenen om iets optimistischer te zijn. Wat betreft de afdeling handbal wareu de prestaties van het eerste elftal, dat in de hoofdklas uitkwam, zeer teleurstellend. Na één seizoen degradeerde men al weer, zonder ook Scampolo H 2; 1; Tjoba IH— 3c: Zeelandia II- WKV—Luctor lï Blauw wit 22 1. Adspiranten: A: Zuidwesters a Swift a; Vedo a—Tpgo a. B: Swift snelbjoad a; Ojido aAt las a; StormvogelsApimo c. C: Togo bElto a; Biictqr bOlym pia. D: Swift kwiek—Top a; KVLDos 55; Zuidwesters bVopo. E: Animo dNoad b; Swift vlot Swift rap; Top bSwift rap; Ondo b —Vedo b. F: VolhardingLuctor c; Vios—SSS; Slto bDe Poel. maar één winstpunt behaald te heb ben. Het eerste voetbalelftal kwam pas aan het eind van het seizoen tot betere prestaties. In deze vergadering werden de aftredende bestuursleden allen herkozen. In de plaats van de heer K. F. v. d. Bulck, die niet meer herkiesbaar was, werd de heer K. de Bree gekozen. In de plaats van de; heer K. F. v.,d. Bulck werd mevr-. M. Jongmans-Tabak in de T.C.-handbal gekozen. Be heer Varf der Bulck wérd dank gebracht voor 't vele werk, dat hij in 't belang voor het handballen heeft gedaan. De heren H. Geluk, A. Langedijk en A. v. d.' Bulek deden hun intrede in de jeugdcommissie voetbal. De heer W. Kamerbeek -keert hierin wegens vertrek" naaf elders niet meer terug. Nieuwe leden van de T.C.-zaterdagmiddagvoetbal werden de heren G, de Best en I. Bogte. Van de aftredende leden was de' heer W. Ovaa niet meer herkiesbaar. In de redactie-commissie van het clubpr- faan „Spurt" wei-den gekozen: mej. Zijlstra, mej. L. van Gëmert, K. de Bree, B. Walker, G. de Best, H. Geluk, M. van Rijswijk, J. van Rijswijk en E. v. d. Velde (redacteur). In de kas- commissie werden de heren J. Lou-: werse, J. Smits en I. Mulder gekozen, terwijl de heer K. F, v. d. Bulck als reserve werd aangewezen. Mej. L. van Gemert en de heren A. H. v. d. Bulck, K. de Bree, H. Geluk, B. Wal ker en Visser werden door het be stuur aangewezen als leden van de voetbalpooicommissie. Tijdens deze vergadering besloot men tevens oju te trachten tot. een betere verstandhouding te komen met de zustervereniging Vlissingen. Koning Saoecl van Saoedi-Arabië is in Cairo aangekomen. President Nas ser van de V.A.R., die de vorst vo'oj* een officieel bezoek had uitgenodigd., was ter verwelkoniing aanwezig. In 1950 werd Saoedi-Arabië door pre sident Nasser beschuldigd van een komplot tegen de V.AJR. Emiel Verstraete dertien in Ronde van Zweden Jo de Roo tweede in België Donderdag is de ronde van Zweden v'bóf amateurs begonnen. Emiel Ver straete- uit Eede werd dertiende. De uitslag van de eerste etappe, van Varbërg naar Vaexjoe (208,7 km) luidt: L Brands (Belg.) 4 uur 58 min. 29 sec.; 2. Covens (Belg.) 4.58.30; 3. Baunsoe (Den.) 4.58.37; 4. Steyaert (Belg.) 4.59; 13. Emiel Verstraete (Ned.) 4.59.03; 15. Joop van der Put ten (Ned.) 5.05.25: IS. Joop "VVuur- man. (Ned.) z.t.; 22. Frits Knoops (Ned.) 5.08.8. In een wedstrijd over 176 km in de Belgische plaats Kortemarck is Jo de Roo uit Schore tweede geworden op 15 sec. achter de Belg Daniel, die in 4 uur 32 min. won. Jaap Huissoon uit Heinkenszand werd elfde. RADIO- EN T.V.-RUBRIEK Verheugende prestatie van Nederlands talent. Er wordt in Nederland vaak ge klaagd over gebrek aan talent, Mep zoekt naarstig naar toneelstukken en beweegt hemel en aarde om de rech ten te verkrijgen van buitenlandse stukken. En ziedaar, het zilver dat men elders zoekt, ligt als goud hier zomaar op straat. Er was een meneer Paul Rodenko, die zich niet interes seerde voor het medium televisie, die er nog nooit een regel voor op papier had gezet en zelfs nog nooit een te levisiespel had gezien. Totdat V.A.R.A.-regisseur Kees van Iersel hem aanschoot met het ver zoek, een van zijn verhalen voor de T.V. te bewerken. Het was zuiver toeval; het resultaat was van een ni veau, dat kan wedijveren met wat we uit het buitenland op het scherm te zien krijgen. Als men er nu eens toe zon overgaan, het sluimerende Nederlandse talent voor de televisie te interesseren. Bij toeval of met iets aantrekkelijker voorwaarden We behoeven na deze uitwijding niet meer te betogen, dat we alle lof heb ben voor Paul Rodenko's parabel van de liefde en het huwelijk van de, man die zichzelf bedroog. Ogenschijnlijk was het gegeven wemig'mèer dan èën „Comedy of errors", éen spel der ver gissingen, zoals het een basis was voor zoveel blijspelen en kluchten sinds Shakespeare. Maar ergens had deze zichzelf bedriegende man toeji een dieper karakter. Rodenko wilde betogen dat huwelijkspartners meer moeten zijn dan brave echtelieden. Het doorbreken van de sleur, was het eigenlijke gegeven van Rodenko's mo raliteit. De uitwerking van deze ori ginele gedachte getuigde van veel zin voor de dramatische kunst. Su- blieme dialogen gaven de malle si tuaties een bijzondere bekoring. De structuur van het spel liet niets te - wensen over en getuigde van een merkwaardige feeling voor het me dium T.V., waaraan overigens de wijze lessen van Kees van Iersel niet vreemd zullen zijn geweest. Het spel van Kees Brusse's dubbele persoonlijkheid met de spiegel, was lijzonder knap gevonden. Naast hem moet ogenblikkelijk Andrea Domburg en Lo van Hensbergen genoemd wor den, die van de echtgenote en de psychiater prachtig getypeerde figu ren maakten. Het was een impone- Eén minuut stilte op alle voetbalvelden Voor de aanvang van alle wedstrij den, die zaterdag en zondag a.s. on der auspiciën van de K.N.V.B. en zijn afdelingen worden gespeeld, zal één minuut stilt ein acht worden ge nomen ter nagedachtenis aan de oüd- voorzitter en het erelid van de KJsT, V.B., de heer K. J. J. Lotsy. De vlag gen op de Nederlandse voetbalvelden zullen die dagen halfstok worden ge hesen. SCHAAKRUBRIEK Kon zich meten met beste Nederlandse schakers (Red. Drs. M. C. Verburg) In I960 zal het 100 jaar geleden zijn dat Multatuli met zijn Max Havelaar een politieke en literaire revolutie ip ons land ontketende. Onlangs kwa men wij in de schaakliteratuur enige partijen van hem tegen, die er van getuigen dat hij achter het schaak- hord dezelfde hartstochtelijke en ro mantische figuur was als met de pen. Deze parallel tussen schaak- en le vensstijl gaat trouwens hij de mees ten wel op. Multatuli was een sterk schaker, kon zich met de beste Ne derlandse schakers meten en speelde zeer origineel. Uit brieven van hem blijkt dat hij het schaken beschouw de als een „verdriet af lijder", de in spanning was voor hem een ontspan- UITLOKKING ONTKEND Cafétariahouder bekende ten laste gelegde heling De rechtbank in Amsterdam heeft donderdag het proces voortgezet te gen de vier verdachten van de over val in de Bankastraat, waarbij de 67- jarige winkelierster Carolina Belles gestorven is. Dinsdag waren de drie jongste verdachten gehoord, donder dag was de beurt aan de 28-jarige gedetineerde cafetariahouder W. van Hij ontkende met nadruk medeplich tig te zijn geweest aan de overval en aap enkele andere inbraken, die zijn jeugdige klanten ten laste worden ge legd.'Ook ontkende hij deze jongens daavtoe te hebben overgehaald, het geen hem in de'dagvaarding pp uit lokking te staan is gekomen. Het enige wat hij toegaf was, dat hij van hen enkele malen de buit in ontvangst had genomen, met ande re woorden, hij bekende de hem ten laste gelegde heling. De cafetariahouder werd tevens in de schoenen geschoven, dat hij zijn twee jeugdige -klanten de tip zou hebben gegeven de winkelierster in de Ban. kastraat te beroven. „Hoe kan ik nu de tipgever zijn geweest?" riep hij uit, „ik ken Amsterdam-Oost nauwe lijks en deze twee jongens wonen zelf alle twee in de Bankastraat." Wel gaf de cafétariahouder toe in de bewuste nacht, (zondagochtend 8 maart) samen met de laatste ver dachte, de 18-jarige loodgieter A. de H., de enige der verdachten die intus sen weer op. vrije voeten is gesteld, geruime tijd nadat Van G. en P. A. H. uit de cafetaria naar de Banka straat waren vertrokken, in deze ■straat poolshoogte te zijn gaan ne men. Twee getuigen a décharge in de zaak tegen de cafetariahouder ontbraken op het appèl en verdachte wenste evenals zijn raadsman niet van het erhoor van deze twee getuigen af te zien. Na rijp beraad in raadkamer deelde de president, mr. J. Spanjaard, mede dat het proces op donderdag oktober zal wórden voortgezet. ning, een „gymnastie van 't denkver mogen". Veel heeft hij aan het schaken te danken; het spel is hem „een borrel" „den eenigen dan ook dien ik drink" Ook trok de van elke frase ontdane waarheid van het schaken hem aan. Zetten terugnemen was hem éen gru wel, het moest hard tegèn hard gaan „alsof 't leven ervan afhipg. Anders baat het niet". Men controlere dit al ler en zijn volgende partij met wit tegen J-. L. Switzan ±1875) eens aan zijn eigen kennis omtrent Multatuli. I. e4, e5; 3, f4, ef4; 3. Lc4, fö; (in deze gedemodeerde variant thans direct Dh4f het gebruikelijkst) 4. De2, Dh4f5. Kdl (tegenwoordig zou men Kfl spelen) 5fe4; 6. Pc3, Kd8; (zwart moet vroeg of laat uit de ver ticaal van de witte dame en zo nodig c7 tegen Pd5 dekken. Op Pf6 volgt Pf3) 7. Pe4, c6; 8. Pf3, De7; 9. Lg8, Tg8; 10. d3, d5; (op g5 volgt h4 enz.) II. LM, h6; (met de4, Lg5 enz. kon zwart drie stukken voor de dame krijgen met goed spel) 12. Pd6! (wit gaat nu met P en L of T en L op positioneel voordeel ag) 12. De2v; 13. Ke2, Ld6; 14, Ld6, Lg4; 15. Tael, Kd7; 16. La8 (blijft e7 van uit een veilig punt com troleren) 16Pa6; 17. Kf2, Le6; kost een pion, Lg4 ware daarom re latief beter) 18. Pe5+, Kc7; 19. Pc6, bc6; 20. Te6. Tad8; 21. Thel, Td7; 22. Tg6.\ Tb8; 23. Tle6, Tb6; 24. Ld6t, Kd8; 25. b3, c5; 26. Ke2, Pc7; (er dreigde na Ke2, Lf8 met winst Kc7; 28. h4, TeG; 29. Te6, van g7 én h6) 27. Lc7f, - Td6; (ook zonder torenruil zou de witte koning binnendringen) 30. Te7t, Td7; 31. Td7f, Kd7; 32. Ke3, d4t; 33. Ke4, Ke6; 34. KM, gG; 35. Ke-4, KdG; 36, b4 en wit won. i Na cb4 volgt Kd4 enz. Op Kc6 volgt Ke5 op a6, a4, 89. Zodra alle beren in de piste waren, zei de iijspec- teur: „Nu wil ik beren wel eens zien voetballen. Geef me een bal! Mooi, dank je! Straks krijg je een paar potten honig om de beesten te voeren en dan wil ik het verschil wel eens zien. Wed den dat ze nu niets doen?" „Zeer slim!" merkte Snuf- felmans droogjes op. De in specteur nam nu de bal en slingerde die de arena in. Niet zodra zagen de heren wat er gebeurde of zij her innerden zich het heerlijke spelletje en stortten zich enthousiast op de bal. Om beurten gaven zij een trap tegen het leder en speelden ermede als ervaren voetballers. Het was een enig gezicht. En dat alles zonder ho nig. Op de tribune keken een verslagen ipsp.ee- rende spelavond, die dubbel prettig was, omdat het hier éen produkt van de Nederlandse geest betrof. Vooraf gaf de journaaldienst opnieuw enkele beelden uit Parijs (jammer dat de kwaliteit zo slecht was), had dr. L. de Jong weer een van uitstekende buitenlandse overzichten gegeven en verfelde Thom Keiling het een en an der over zijn reis naar Afrika. Hij graafde niet diep, maar illustreerde zijn verhaaltje met bijzonder leuke fijmflitsen, die hij zelf maakte. We hopen nog eens meer te zien van wat Kejlipg in Zuid-Afrika opnam. Schoolradio begint weer De stichting Nederlandse Schoolradio begint na de zomervakantie haar we kelijkse uitzendingen met de pror gramma's voor het eerste trimester. Op dinsdag 15 september (14.40 15.00 uur) wordt begonnen met de eerste les van de serie „verhalen van vroeger". Dit is een herhaling in eriigpzins gewijzigde vorm van ;een sërie reeds eerder uitgezonden - pro gramma's. In een veertiental hoorspe len wordt aan de Nederlandse cul tuurhistorie aandacht geschonken. Op woensdag 16 september (10-00 10.20 uur) begint, eveneens in hoor- spelvorm, de eerste les, gewijd aan het reisverhaal van de Noor Thor Heyerdahl met het vlot Kon-Tiki. Veertien achtereenvolgende weken zullen de kinderen de belevenissen meemaken van het vlot en zijn be manning bij hun 8.000 km lange tocht over de grote oceaan. Tenslotte wordt in de vrijdagmor- gënuitzending (9.40—10.00 uur) weer een serie „ritme en rijm" uit- gezondëh onder auspiciën van me vrouw Wanda Reumer. De serie wordt weer afgesloten met enkele lessen „vrij reizen door dichtërsland" waarin kinderen door henzelf geko zen gediohten voordragen. teur en rechercheur verbouwereerd toe. „Mis!" steunde de inspecteur. Maar de directeur vond het helemaal - nlet: mis. „Grossartig!" schreeuwde hij tegen de trotse temmer. „Een seer besonderes nummer. Jij bekomt een con tract voor twee jaren met dubbel honorarium en vette letters op de plakkaten!" ZATERDAG S SEPTEMBER. HILVERSUM I. 402 m 746 Uo/s. 7.00 VARA 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20^00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram.: 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.55 Voor U en uw gezin, caus. 0.05 Gym. voor de vrouw. 9.15 Gram. (9.55—9.40 Watprst.) VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10 20 Cabaret, IQ.50 Metropole-ork. 11.25 Buitenl. week- overz. 11-40 Ajt en piano. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz 13.40 Muzlekrevue. 14.20 Streekuitz. 14.45 Ham mondorgel en zang. 15-05 Boekenwijs heid. 15.25 Elias, Oratorium (deel I). 16.40 Caus. 16-55 Vers van de pers. 17.30 Weelf- jounn. 18-00 Nws. en comm. 18 20 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Wie A zegt, moet B zeggen, caus. 19.40 Het werk van het Nederi. Bijbelgenoot schap, gesprek. 10.55 Deze week, caus. VARA: '20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.35 Pro-I menade-ork. 21.15 Soc. comm. 21,30 Hoe was het ook weer? 22.00 Sportnws 23.30 Lichte muz. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.Q0 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7,30 Gram. 7.45 Morgengebed en lit kal. 8 00 Nws. 8-15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw- 10 00 Voor de kleuters. 10.15 Gram 10.30 Ben Je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12,00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram, 12.30 Land- en tuinbouwme ded. 12.33 Gram. 12,50 Act. 13.00 Nws. 13.10 Zonnewijzer. 13.20 Zang. 13.40 Gram 14.00 Voor de Jeugd. 14.10 Accordeonmuz. 14.30 Kron. v. letteren en kunsten. 14.55 Koor zang. 15.15 Metropole-ork. en solist. 15.40 Boekbespr. 15.50 Gregoriaanse zang. 16.20 Voor de Jeugd. 10 50 Dansork. en soliste. 17.20 Lichte muz. 17.40 Instr. trio 18.00 Journalistiek weekoverz. 1810 Amateurs-; progr. 18.30 Voor de kinderen. 18.45 Vra- genbeantw. lil.OO Nws. 19.10 Act. 19.?5 Lichtbaken, caus, 10.40 Omr. ork. en so list. 20.35 Gram. 21.00 Licht progr. 21.30 Mannenkoor, orgel en harmonle-ork. 22.05 Dichte muz. 22.35 Wij luiden de zondag in. Aansluitend: avondgebed en Ut kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. In Esperanto. 23,22 —24.00 Nouveauté's. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 15.00—plm. 17.15 Concours hlppl- que In Rotterdam- 17.15—18.00 Eurovisie: wereldkampioenschappen waterskiën te Milaan. 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20,20 Uit AVRO's telearchief. 21.00 Rep. Firato '59. 21.30—22-35 Gevar. muz. VLAAMS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 15,30—17.00 Eurovisie NTS: rep. intern, concours hippique te Rotterdam. 17 00— 18-00 Voor de jeugd- 19 30 Nws., act. en weerber. 19.45 De week in beeld 20.15 Tony Corsari show. 21.45 TV-feuUl. 22.10 Nieuws. FRANS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. Eurovisie: 16.30 Sportprogr. uit Turijn. Eurovisie: 17.15 Wereld- en Europ. kam- pioensch. waterskiën te Milaan. 19.30 Voor de vrouw. 2(1.00 Nws. 20,35 T,V.-spel, Daarna: Wereldnieuws.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 6