BOSCH Offers voor het kanaalobject f. 660.- LEZERS SCHRIJVEN IN TERNEUZEN VLOEIDE HET WEDSTRIJD-BIER RIJKELIJK Uit koel overleg TERNEUZENAAR REED MET AUTO OP LINKERWEGHELFT VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 (Slot van pag. 2) Pierssenpolderstraat zal tot aan de schuur David het veld moeten rui men. Op het eind van deze straat ter hoogte van de fa. Van Tatenho- ve, zal waarschijnlijk een vijftal wo ningen binnen de grens van de aldaar geprojecteerde rondweg vallen. Nieuwe brug Aan de oostzijde van het kanaal zul len gronden nodig zijn voor de nieu we brug en de daarop uitkomende wegen, ongeveer 1500 meter noorde lijk van de Lelybrug. Op de teke ning van Sluiskil is ook duidelijk de geprojecteerde rondweg te zien. Deze begint ter hoogte van de bestaande duiker, halverwege het gebouw van de P.Z.E.M.-Driekwart en de eerste woningen van Kanaalzicht (gemeen te Westdorpe). De weg mondt uit ten noorden van Sluiskil bij de nieuwe brug. Vele bedrijven Ongeveer een vierde deel van het aantal te verdwijnen panden in Sluis kil behoort toe aan zakenmensen. Zo moeten er onder andere zes café's, vier slagersbedrijven, twee bakke rijen, een schilderszaak, een textiel winkel, een timmermanszaak, een winkel in huishoudelijke artikelen, twee elektriciteitszaken, een meubel- handel, een rijwielhandel, een schoenwinkel, twee kapperszaken, een vrachtautobedrijf, een drogisterij, een viswinkel en een raachinehandel naar elders verhuizen. Voorts wat klein-industrie en een bankinstelling. Sas van Gent Het zal sterk afhangen van de finan ciële tegemoetkomingen aan betrok kenen, in hoeverre de verlangens om alles in een nieuw (winkel-) centrum op te bouwen, verwezenlijkt kunnen worden. De mogelijke consequènties van het verbreden van het kanaal zijn wat Sas van Gent betreft het moeten verdwijnen van 40 a 50 woningen waaronder verschil lende bedrijfspanden. Herbouw binnen de gemeente zal wel moge lijk, maar niet altijd gemakkelijk zijn. Gedacht wordt bijv. aan het bedrijf van de heer Snelleman waarvoor een ligging langs de kanaaloevers wel gewenst zou zijn. De Horeca-bedrijven die door de werken getroffen zullen worden (minstens 4) zullen bij herbouw de spoeling in de bebouwde kom dunner helpen maken. Deze be drijven zijn immers nu gelegen over de zgn. derde brug (richting Westdorpe) of op de Stuiver, en zijn dus verspreid. Herbouw in dezelfde buurt als waarin ze nu gevestigd zijn, lijkt niet wel mo gelijk. Een aparte zorg zal er ontstaan voor een paar winkelbedrijven die straks zullen komen te liggen in een enclave. De huizen op de Stui ver immers, die gespaard kunnen worden, zullen na het gereedko men der werken niet anders meer dan over Belgisch grondgebied be reikbaar zijn. Kaaimuur vervalt Voor zover uit de bekende gegevens kan blijken, komt ook de kaaimuur van de spiegelglasfabriek te verval len omdat daar juist het verbeterde kanaal in plaats van de bestaande bocht naar Zelzate te volgen, recht uit zal lopen in zuid-westelijke rich ting. Als gevolg daarvan zullen de spiegelglasfabriek en de blauwselfa- briek wel bijzonder dicht langs het kanaal komen te liggen. Douanekantoren De burgemeester van Sas van Gent de heer R. A. J. den Boer vestigde ook onze aandacht nog op de kwestie van de douanekantoren. Als men de tekeningen raadpleegt, dan heeft het er veel van weg, dat het na de tot standkoming van het nieuwe kanaal, reen zin meer heeft om bijvoorbeeld ie beide douanekantoren te Zelzate voor de scheepvaart en voor het ver keer te land, te handhaven. Het dou anekantoor te Sas van Gent behoeft voor de kanaalplannen niet te wij ken. Het zal alleen maar de vraag zijn hoe straks van Belgische zijde deze aangelegenheid wordt bekeken. Mocht het dan zo zijn dat er een combinatie van doorlaatposten wordt gemaakt zoals dat elders ook pleegt te gebeuren dan zou het verdwijnen van het douanekantoor te Sas vna Gent een ernstig verlies zijn, temeer omdat met dit kantoor ook de aldaar gevestigde expediteurs ern stig zouden worden gedupeerd. Voor de in Sas van Gent gevestigde fabrieken geeft de verbetering van het kanaal geen direct voordeel. Enig voordeel Het grondverlies wordt enigszins ge compenseerd doordat de nu bestaan de twee eilanden (het eiland waarop de N.C.B. staat en het eiland waar op het zwembad ligt) tot één geheel zullen worden gemaakt en worden verbonden met „de vaste wal". Voort aan zal men dus binnen de bebouw de kom kunnen verkeren zonder bruggen e.d. te moeten passeren. Dit geeft mogelijkheid tot uitbreiding van de bebouwing, het uitbreiden van de sportgelegenheden aan de Sport- kade, enz. Belangrijker is evenwel dat er daardoor goede ligplaatsen worden geformeerd voor de binnen scheepvaart en dat ook bijv. de beurt vaart wordt geholpen. De nieuw te maken hoge brug die met op- en afritten zo ongeveer de Westkade zal verbinden met Passluis, zal belangrijk van invloed zijn op het silhouet van de gemeente en het aanzien daarvan belangrijk doen ver anderen. VOOR DE DERDE MAAL Provinciale kamp trok veel belangstellenden Nagekomen advertenties ALGEMENE KENNISGEVING Heden is van ons heen gegaan onze kleine lie veling SIMONE ANDREA na een bezit van slechts 3 maanden. L. de Witte A. M. de Witte— Brasser Koudekerke, 3 sept. '59 Middelburgsestraat 6b. In hotel „Rotterdam" te Terneuzen worden donderdagmiddag voor do derde achtereenvolgende maal bier tapwedstrijden voor de provincie Zee land, als onderdeel voor de landelijke wedstrijden gehouden. De belangstel ling voor deze wedstrijden was, in het bijzonder van Zeeuws-VIaamse zijde, bijzonder groot. Dit laatste is zeker niet verwonderlijk, omdat het aantal café's in Zeeuwsch-Vlaander en bijna even groot is, als in de rest van Zeeland samen. Voor deze proeven van vakmanschap hadden zich ditmaal 18 teams en 7 personen uit zaken opgegeven, die zich bijna drie uur lang intensief hebben beziggehouden met het tap pen, inschenken en serveren van gla zen en flessen bier. Een achttal leden uit brouwerij- en horecabedrijven, onder voorzitterschap van de heer H. M.de Klark, lette met argusogen op of het biertje wel voldeed aan de eisen van de twee-vingers hoge kraag en het bolvormig buikje en verder werd streng gelet op de wijze van serveren. Buiten de wedstrijden om, vertelde de heer De Klark enkele interessante gegevens over de produktie, het ver bruik en de bereiding van bier in Ne derland. In 1958 was het verbruik van bier in ons land 20% liter per hoofd, terwijl dat in Zeeland 24 liter was. Juiste cijfers voor Zeeuwsch- Vlaanderen waren niet bekend, maar deze werden voorzichtig op 50 liter per hoofd per jaar geschat. Sedert 1951, aldus Klark, is Ne- Heden is van ons heen gegaan onze lieve zus ter, schoonzuster en tante, mevrouw GEERTRUIDA PIETERNELLA VAN DULLEMEN, n de ouderdom van 7S jaar. Uit aller naam, N. D. van Dullemen Goes, 3 september '59. Piccardstraat 45. De begrafenis zal plaatsvinden maandag 7 september a.s. op de algemene begraaf plaats te Goes. Ver trek sterfhuis 2 uur. de meest gevraagde compressor koelkast Prijzen vanaf Levering vla de bonafide handel. Uitvoerig prospectus aldaar gratis verkrijgbaar. A liet nver tegenwoordig! ng N.Y. Willem van Rijn Amiterdim. Haarlemmerweg 475, tel. 185222 (10 lijnen). Dr, AMrDIIlf Alleen een door onze firma bij iedere van ons afkomstige koelkast afge- D t LAPlurvIJ ft geven garantie-bewijs geeft recht of> onze alom bekende Bosch service. derland de grootste bierexporteur van Europa. In 1958 werd 79 miljoen liter uitgevoerd, in hoofdzaak naar Noord-Amerika. De heer De Klark sprak zijn dank uit aan het adres van de Terneuzense V.V.V., die een leg penning voor de winnaar van deze wedstrijd beschikbaar had gesteld i Plet commentaar bij de wedstrijden werd verzorgd door Peter Knegtjeng. UITSLAG. De uitslag was als volgt: 1. Café Casino, Breskens, (Verstraaten-Du- bois) 725 punten; 2. Café De Ster, Terneuzen, (de dames Geensen-De Nijs) 647 punten; 3. Café Lammens- vliet, Sluis, (Smoorenburg-de Boeve- rer) 645 punten; 4. Café De Boéy, Vlissingen, (Pronk-Lingier); 5. Café- taria Panaché, Terneuzen, (Faas-Bol- leman) 595 punten; 6. Café Industria, Terneuzen (Secc-van Boven) 595 p.; 7. Restaurant Monopole, Terneuzen, (Hamelink-de Moor) 582 p.; 8. Hotel Victorie, Oostburg, (Adriaansen en dochter) 580 p.; 9. Café La Glacerie, Sas van Gent (echtpaar Horvirs) 523 p.; 10. Café Zeeland, Sluiskil (echt paar Van der Peyl) 512 p. Eenmansbedrijven: 1. Café „Porgy and Bess", Terneuzen, (P. Koulen) 314 punten; 2. Hotel De Post, Ter neuzen, (Faas) 305 p.; 3. Café 't Cen trum, Terneuzen, (De Kraker) 295 p.; 4 en 5 Café De Appel, Terneuzen, (mej. M. de Ridder) en Hotel Meert, Sluiskil (A. Meert) 252 p.; 6. Café De Pyramide, IJzendijke (M. B. Brakké) 237 p. De winnaars van beide categorieën zullen op 15 oktober a.s. deelnemen aan de finales te Amsterdam. V.V.V. Oostburg zal blijven voortbestaan Tijdens de algemene ledenvergade ring, die de V.V.V. Oostburg donder dagavond in „De Eenhoorn" hield, is de door de liquidatie-commissie voor gestelde opheffing van de Vereniging afgewezen. Nadat de eerste vergadering, die om 8 uur begon, reeds direct na de ope ning door de voorzitter J. van der Tempel, weer was gesloten omdat er niet genoeg leden aanwezig waren, werd in de daaropvolgende tweede vergadering, waar elf leden aanwe zig waren, besloten de V.V.V. Oost burg te laten voortbestaan. Na een langdurige discussie, waarbij onder meer werd gesproken over de noodzakelijkheid van een streek- V.V.V. voor West Zeeuwsch-Vlaande- ren werden de heren A. C. Beerman, H. M. Legrand, J. van der Tempel, P. van der Plas en A. W. Fierens tot voorlopig bestuurslid gekozen. Algemeen was men van oordeel, dat een V.V.V. in Oostburg als centrum gemeente in West Zeeuwsch-Vlaande- ren onmisbaar is. Hoopgevend was het, dat zich tijdens deze vergadering enkele nieuwe leden opgaven. Besloten werd, dat het inlichtingen bureau zal woren beheerd door de heer A. C. Beerman. De heer H. M. Legrand zal het penningmeesterschap op zich nemen. Een verzoek van het logiesbureau „Quo Vaöis" te Vlis singen, dat in Oostburg een filiaal zal stichten om tot samenwerking te komen met de plaatselijke V.V.V., werd afgewezen. Bouw kleedkamers te Middelburg aanbesteed Donderdagochtend is aan het kantoor van gemeentewerken te Middelburg aanbesteed de bouw van een kleedlo kaal op de sportterreinen aan de Nas- saulaan. Het gebouwtje omvat acht kleedkamers, vier wasruimten, een kamer voor de scheidsrechter, een ki osk, een ruimte voor berging van ma teriaal en een ruimte voor eerste hulp bij ongelukken. In de raadsvergade ring van 29 juni 1.1. voteerde de raad voor dit gebouwtje een krediet van f 54.300. Voor het werk waren vijftien gegadigden waarvan S. A. Versluijs te Middelburg met f 44.500 de laagste en A. Th. A. van Kerkhoven te Mid delburg met f 53.340 de hoogste in schrijver was. De gunning werd aan gehouden. De verdere inschrijving luidt: 1. S. A. Versluijs, Middelburg f44.500; 2. C. van de Klippe, Vlissingen f 45.700; 3. C. Priem, Lewedorp f 45.900; 4. fa. Anthonie Poelman en Zonen. Ritthem f46.444; 5. J. Hendrikse, Middelburg f 46.999; 6. E. G. Lindenberg, Vlissin gen f 48.000; 7. J. Priem, Ovezande r 48.100; 8. J. Geschiere, Middelburg f 48.980; 9. J. la Gasse, Koudekerke f49.100; 10. fa. M. Walraven en Zn, Middelburg f49.700; 11. P. M. van Doorn, Serooskerke f49.750; 12. J. Walraven, Sint Laurens f 50.900; 13. K. de Vries, Middelburg f51.250; 14. J. Neve, Middelburg f52.885; 15. A. Th. A. Kerkhoven, Middelburg f53.340. POLITIERECHTER MIDDELBURG Veertien dagen voorwaardelijk voor rijden onder invloed Donderdagmiddag heeft de Middel burgse politierechter, mr. A. W. Thö- ne zich uitvoerig beziggehouden met twee gevallen van rijden onder in vloed, waarbij de koopman J. F. L. uit Terneuzen en de Belgische garage houder G. F. M. van H. uit Zelzate zich moesten verantwoorden. De Ter- neuzenaar had op 19 april 's avonds omstreeks half negen de aandacht ge trokken toen hij met niet al te vaste tred een Terneuzens café verliet en slingerend door de Axelsestraat weg- 1. Voor dit vreemde gedrag werd politie van twee zijden gewaar schuwd: een straatmaker die ver dachte het café had zien verlaten en een boze automobilist, die de tege moetkomende auto van de koopman plotseling op zijn weghelft kreeg. Verdachte probeerde deze verklarin gen te weerleggen door te zeggen dat hij zich van nature al een beetje wag gelend voortbeweegt. „Dat doen wij allemaal in de familie", zei hij. Dit was volgens hem ook de reden ge weest waarvoor hij indertijd voor de militaire dienst was afgekeurd. Een ilotseling overstekende voetganger _iad hem gedwongen met zijn auto een onverwachte zwenking te maken, waardoor hij op de andere weghelft was gekomen. Erg aannemelijk vond de officier van justitie, mr. T. Lebret, deze verkla ringen niet. Zijn eis luidde 14 dagen gevangenisstraf voorwaardelijk met ontzegging van de rijbevoegdheid voor een tijd van zes maanden, waar van 2 onvoorwaardelijk en 4 voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar, alsmede een geldboete van 250 subs. 30 dagen. De raadsman, mr. G. Tichelman, hield een betoog waarin hij de verklarin. gen van beide getuigen op verschil lende punten aanviel. Verder bracht hij naar voren, dat de broodwinning van verdachte voor een groot deel afhankelijk is van zijn auto, zodat ontzegging van de rijbevoegdheid hem het werken bijkans onmogelijk maakt. Het vonnis luidde conform, alleen de ontzegging van de rijbe voegdheid had de politierechter laten vervallen. Aangehouden De zaak tegen de Belgische gara gehouder kwam niet helemaal uit de doeken. De verklaringen van een wachtmeester eerste klasse van de Koninklijke Marechaussee en van een assistent der rijksbe lastingen klonken niet erg over tuigend. Besloten werd deze zaak aan te houden om nog een ge tuige op te roepen. De 21-jarige W. de B., die Zeeland heeft verruild voor Amsterdam, moest zich verantwoorden voor verzet te gen de politie toen hij onder invloed van sterke drank werd aangehouden wat hem zwaar werd aangerekend, omdat hij reeds tien veroordelingen achter de rug heeft. De reden van zijn verhuizing naar Amsterdam was „om daar zijn leven te beteren". Con form werd hij veroordeeld tot 75 subs. 15 dagen met een proeftijd van drie jaar. Conform de eis werd mevr. A. M. H. R.P. te Hulst veroordeeld tot 15 subs. 3 dagen voor het verkopen van een jasje, opbrengst 2,50, dat haar zoontje had gevonden. De chauffeur R. F. P. v. K. uit Hon- tenisse had met een auto tegen een tractor met aanhangwagen gereden. Besloten werd deze zaak aan te hou den voor verder onderzoek. De landarbeider A. J. van P. uit Hon- tenisse had zich bemoeid met een fa milieruzie en een stomp uitgedeeld, die hem conform de eis kwam te staan op 15 subs. 3 dagen. De grondwerker P. B. T. uit Aarden- burg had palen van een afrastering genomen waarvoor de eis luidde 60 subs. 12 dagen. De politierechter achtte het echter niet bewezen en sprak verdachte vrij. D. C. BOM arts te Vlissingen A.s zaterdag SPREEKUUR van 8 tot 9 i.p.v. 1 tot 2 uur. Donderdag werd in Londen de ze vende internationale Doe-Het-Zelf- tentoonstelling geopend. Een van de trekpleisters is de „Lo tus zeven", een sporUvagen, die als bouwpakket verkrijgbaar is. Voc montage-uren wordt 60 uur gerekend Men kan kiezen uit twee motoren, de Ford 100 E, of de Coventry Climax 1100 c,c. met vierversnellingsbak. Indien de wagen voor persoonlijk ge bruik wordt gemonteerd, zal men van omzetbelasting verschoond, blijven. Fruitverkoop langs weg Met do ingezonden stukken van en kele lezers over de verkeerssituatie bij de P. Krugerstraat te Vlissingen ben ik het roerend eens. Hopenlijk doet men daar nu toch eens wat aan. Het gezegde: „als het kalf verdronken is dempt men de put" komt helaas nog maar al te dik wijls voor. In dit verband denk ik b.v. ook weer aan de rijksweg tussen Goes en Krui- ningen („De Smokkelhoek"). Daar staat ter plaatse het alom be kende „fruitstalletje?" hetwelk er niet weinig toe bijdraagt om ook in buitenland ons heerlijke fruit bekend te maken. Vorig jaar heeft men gemeend om in verband met de veiligheid van het verkeer daar GROTE STOPVER- BOD-borden te plaatsen. Onbillijk Misschien wel volgens sommigen. Maar ik geloof toch wel dat dit een goede maatregel was van rijkswaterstaat. Net zo goed als het Inhaken van de betreffende verko pers welke direct er toe overgingen om op hun terrein een prima par keerplaats in te richten. Nu zou men dus denken dat er alles gedaan wordt om de veiligheid van het verkeer daar ter plaatse zo goed mogelijk te maken. Edoch.... De inrit (laatste middel om deze veiligheid te verkrijgen) is te klein, zodat er talrijke moeilijke ver wikkelingen ontstaan. Wie nu' echter mocht denken dat rijkswaterstaat alle medewerking verleent om deze inrit te vergroten heeft het lelijk mis. De eigenaar heeft getracht om in ver band met de veiligheid deze inrit gro ter te maken, maar de vergunning blijft uit, Jammer, maar„als het kalf ver dronken is dempt men de put". Hopenlijk komt nu deze vergunning zoaat iedereen ervan overtuigd is dat daar alles wordt gedaan om de vei ligheid van het verkeer te bevorde ren. Kloetinge. G. K. Gastspelers bij Zeeuwse polowedstrijden Naar aanleiding van uw verslag over de polowedstrijd LuctorBruinvis te Breskens zou ik gaarne het volgen de opgenomen zien in uw blad. Met belangstelling las ik uw verslag over de gespeelde beslissingswedstrijd LuctorBruinvis te Breskens om 't kampioenschap. U schrijft hierover dat Luctor waar dig dit kampioenschap heeft „be. zwommen". Inderdaad de Luctorploeg heeft gewonnen. Maar toch zou ik voor niet insiders erop willen wijzen dat de Luctorploeg het gehele sei zoen heeft gezwommen met een of meerdere „gastspelers" dus geen originele Luctor leden of Zeeuwen. Dit is reglementair wel toegestaan, doch vind ik persoonlijk niet juist. Ik zou het dan ook veel sportiever vinden indien men in de toekomst specifiek Zeeuwse leden/spelers in wedstrijden liet uitkomen. In hoofd zaak is dit een beslissing die ligt bij de betreffende besturen. Tenslotte moet het mij van het hart dat mededelingen over prestaties van zwemverenigingen niet over een kam-worden geschoren. Onder ande ren wat de Bruinvis betreft. Deze club heeft dit jaar de kring-compe titie gewonnen, reeds op zaterdag 15 augustus j.l* doch hierover: jverd nog steeds met geen enkel woord in uw blad gerept. Sas van Gent, P. G. Sampon. Noot van de redactie. De prestaties van De Bruinvis worden met even veel genoegen in de P.Z.C. vermeld als die van andere clubs. Geen auto's binnen Veere Naar aanleiding van het schrijven van B. Pot, wil ik het volgende op merken. Hierin brengt hij naar voren dat de massamens is begonnen, 't schavot in elkaar te timmeren," om de maagd van Veere te onthalzen enz. enz. De gemeente kunnen we nu nog een tik keltje onder curatele zetten enz. Als gebore nen getogen Veerenaar voel ik me verplicht om enige weer stand te bieden aan deze, één van de vele, ja, zelfs massamensen. Begrijpen ze dan niet dat Veere zijn sfeer door de eeuwen heen heeft be houden, alleen door de inwoners met hun besturen Voelen ze niet aan dat ze zich gedragen als de beste stuurlui die aan wal staan? Het woord curatele, mr. Pot, wordt toch alleen maar gebruiktbij 'n stuurloos schip? De vroegere mr. Koops in Veere be zat een fiets en verklaarde: Veere moet je binnen lopen. Sinds deze heer burgemeester van Muiden is, bezoekt hij jaarlijks Veere, ja in Veere met een auto. Ze zullen nog zo degenereren enz. is een kermis smoesje van een waar zegster. Hendrik Willem van Loon heeft bete re ideeën neergeschreven, maar was de voorloper van de massa waar je nu van spoegt. In zijn tijd in Veere kwamen er veel auto's met geschil derde mensen naar zijn Houttuin. Veere, B. van Beveren. Aanbesteding herverkaveling „Zak van Zuid-Beveland" De N.V. Grontmij. te De Bilt heeft donderdagmorgen namens de Her verkavelingscommissie Zeeland in café Verbeek te Ovezande aanbe steed: het egaliseren van percelen in de complexen 94, 95 en 106, het gra ven van waterleidingen en kavelslo- ten. het opschonen en uitdiepen van wegsloten, het normaliseren van ka- velsloten, het leggen van diverse dui kers, het dichten van sloten en put ten en het draineren van de gereed gekomen complexen, ten behoeve van de herverkaveling Zak van Zuid- Beveland. Er waren zeven inschrijvers: fa. Joh. de Kroon te Rhenen, f 78.350; N.V. „Zeeland" te Middelburg f 85.524; fa. J. en K. T. de Oude te Biervliet, f 86.600; fa. J. D. Jansen te Middel burg, f 87.700; fa. J. v. d. Hilst-v. d. Weerd te Renesse, f 90.200; fa. M. Uil te Middelburg, f 95.000 en fa. C. J. Kuipers te Ouwerkerk, f 95.500. De gunning is aangehouden. Visaanvoer van Zeeuwse Stromen De totale visaanvoer van de Zeeuw se Strofnen was in juli 6.089. 940 kg. ter waarde van f 962.149; vorig jaar was de aanvoer in juli slechts 1.452.356 kg., met een opbrengst van f 426.839. Dit jaar werd in juli 14.873 kg. tong aangevoerd, met een totale waarde van f 46.038, terwijl vorig jaar 31.184 kg. aan wal werd gebracht, die f 96.211 opbrachten. De aanvoer van consumptiegarnalen was 59.649 kg., met 'n totaalprijs van f 197.938. Vorig jaar werden 36.797 kg. garna len gevist, die in totaal f 147.143 op- brcahten. De vangst van consump tiemosselen lag dit jaar vijf maal zo hoog als die van vorig jaar. namelijk 5.754.500 kg. (1156.700 kg.) ter waarde van f 656.950; (f125.348). Zierikzee brak met eeuwenoude traditie Zierikzee heeft met 'n eeuwen- oude traditie gebroken. De ker- §f mis Is donderdagochtend om 10 S H uur niet ingeluid door de stad- huisbode zoals de gewoonte is, maar voor eenmaal heeft de s s stadstimmerman enkele forse H halen aan het klokketouw ge- H daan. Hij verdiende daarmee de 2,60, het equivalent van de vroegere „Zeeuwse Rijks- H s daalder", die reeds ver in het verleden werd uitbetaald aan de stadsbode, wanneer deze op eerste kermisdag het klokke- touw had gehanteerd. Zierikzee s heeft twee stadhuisboden. De ene is echter ziek en zijn col- lega had andere bezigheden. De stadstimmerman, de heer H W. Haze, heeft toen het „start- s 3ein" voor de kermis gegeven. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 13