HARMONIE „CONCORDIA" IN THOLEN BESTAAT 75 GOEDÉ TIJDEN BIJ ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN „LUCT0R" GEREF. KERK VAN SOUBURG KREEG NIEUW JEUGDGEBOUW WALCHEREN DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT GROOT FESTIVAL Het stadje Tliolen maakt zich op om zaterdag 12 september a,s. het 75-jarig bestaan van de harmonie „Concordia" op grootscheepse wijze te vieren. De eigenlijke jubileumdatum is 24 september, maar zaterdag komt de Tholenaren beter uit als feestdag! Het jubileum van „Concordia" zal worden gevierd met een muziekfestival, waar aan niet minder dan veertien Thoolse en Brabantse korpsen deel nemen, en een officiële ontvangst ten stadhuize. Het wordt een waardige viering, want juist enkele dagen geleden hebben de Thool se muzikanten uniformen gekregen. Een fraai cadeau van de be volking bij dit jubileum! Frans vaandel nog de trots der vereniging Met het oudste bestuurslid van „Concordia", penningmeester J. Quist, lean men urenlang praten over het gezelschap. Hij is het ook, die kort na de oorlog orde op zaken stelde, het korps weer nieuw leven inblies en het daar door een goede naam bezorgde bij de zusterverenigingen op het ei land en ver daar buiten. Dank zij hèt optreden van deze nestor is „Concordia" thans een vereniging, die financieel kerngezond is en waarvan de leden als het ware één grote familie vormen. Dat is wel eens anders geweest. Althans met het oude Concordia, dat in 1844 werd opgericht, maar in 1872 ter ziele ging, omdat de animo bij de leden eruit was. In 1884 staken de heren I. van Gorsel, P. Laban, W. J. de Visser, J. J. Bybau en jhr. S. O. de Casembroot de hoofden bij elkaar en het resultaat was, dat op 24 september van dat jaar een nieuw „Concordia" werd opgericht. Deze vereniging is het, die thans jubileert. j aoor ae i< Vaandel gedragen, De trots van de Thoolse muzikan ten is het vaandel. De behoefte aan een dergelijk doek was blijk baar erg groot, want reeds in 1888 werd besloten een vaandel aan te schaffen. De toenmalige bestuursleden van „Concordia" zochten het beslist niet dicht Dij huis, want de firma Parent-Bii- laux in de Franse stad Lille werd aangezocht een vaandel voor de vereniging te maken. Toen het klaar was, gingen twee bestuurs leden het halen. Dat was geen kleinigheid in die dagen, want er kwam nog heel wat bij kijken. Welgemoed trokken de beide be stuurders naar Lille, waar zij het vaandel een pracht exemplaar dat 500 franc of f 238,55 kostte ophaalden. Ook in die tijd werden aan de grens invoerrechten gehe ven en zo kon het gebeuren, dat de „Concordia"-bestuurders nog 12 franc „cijns" moesten betalen. Overigens waren er meer extra uitgaven, want het verblijf in Lille van de beide heren kwam de verenigingskas op f 15,16 te staan. Dat bedrag werd echter tot de laatste cent verantwoord, de ver teerbriefjes, die thans zuinig wor den bewaard door de penning meester, getuigen daarvan In de jaren na 1884 tot 1940 kab belde het muzikale leven in Tlio len als een rustig stroompje voort. De harmonie maakte de spreek woordelijke ups en downs mee, maar erg slecht ging het nooit. De vereniging kwam echter „zwaar gehavend" uit de oorlog en toen was het de heer J. Quist, die de muziek van Tholen weer nieuw leven heeft ingeblazen. Niet alleen bestaat „Concordia" uit een muziekkorps van 32 man sterk, maar het heeft ook een tamboerskorps, dat vijf jaar ge leden werd opgericht en 18 leden telt. Voorts is twee jaar geleden een mandolineclub opgericht, die eveneens achttien leden heeft en tenslotte kan nog worden ver meld, dat er nu weer een zes man sterke signaalafdeling bij is ge komen. Het actieve bestuur, dat door de leden op de handen wordt gedragen, bestaat momenteel uit de heren: H. F. Goedemondt, voorzitter; J. H. Bal, secretaris; J. van Elsacker, tweede secreta ris; J. Quist, penningmeester; M Braai, D. Burgers en S. van Dui- vendijk, leden. De jubilerende vereniging weet zich niet alleen gedragen aoor de sympathie van de bevolking van het stadje Tholen, maar ook het gemeentebestuur staat in alle op zichten achter „Concordia". Dat blijkt o.m. uit het feit, dat de ge meentelijke subsidie f 600,be draagt. Het programma voor zaterdag 12 september a.s. vermeldt om half drie een officiële ontvangst ten stadhuize, om vier uur gevolgd door een défilé van de veertien aan het festival deelnemende korpsen. Tot 10 uur 's avonds zal vervolgens worden geconcerteerd op de Markt en op de Haven. Advertentie Geslaagd Dezer dagen slaagde de heer J. Be- rendsen te Vlissingen voor het diplo ma elektro-installateur V.E.V. CONCERT Zaterdag a.s. zal het muziekkorps van Serooskerke (W) onder leiding van dirigent A. Joosse van 89 uur 's avonds een concert geven op de muziektent. Na afloop hiervan zal men met medewerking van het tam boerkorps nog een rondwandeling door de gemeente maken. 0.- EN W.-SOUBURG Ringrijderij ook ditmaal succes Onder gunstige weersomstandigheden werd te Oost- en West-Souburg de traditionele ringrijderij gehouden, die door het publiek met grote belangstel ling werd gevolgd. Het strijdperk was het Oranjeplein, waar zowel paarden als ruiters hun beste beentje voorzetten. De uitslag was: 1. P de Visser 31 ringen; 2. J. Hoge- steger 28 r.; 3. J. Koole 26 r.; 4. M. Filius 25 r.; 5. M. Janse 25 r.; 6. Jan Melse 22 r.; 7. J. v. Eennenaam 21 r.; 8. Jaap Melse 21 r.; 9. P. Castel 19 r.; 10. A. W. Bakker 18 r.; 11. T. Boste laar 18 r.; 12. J. Joziasse 16 r.; 13. P. ROTTE BENADERDE RUGSLAGRECORD fWlion-iaricro M Kirnrmans nummers gaven vaak een aantrekke- LJertien jarige IVl. Mngmans atrijd tussen de deelnemers te belofte voor de toekomst - - De tweedaagse onderlinge wedstrij den, die de Middelburgse zwemver eniging .JLuctor et Emergo" maan dag en dinsdag heeft gehouden heb ben enkele goede prestaties en tijden opgeleverd. Zo zwom Plet Rotte de 1Ö0 meter rugslag beren in 1 min. 2241 sec. Een tijd, die slechts twee seconden boven het Zeeuws record ligt. Als tweede eindigde R. Termeer in 1.24.7. Deze zwemmer zwom echter buiten mededinging mee. Hoe groot de voorsprong van deze twee op de overige deelnemers was blijkt wel uit de tijd van nummer drie Jan Dirkse, die 1 min 37.9 sec. nodig had. Op de 50 meter schoolslag voor jongens tot en met 17 jaar maakte B. de Vries een tijd van 40,7 sec., waarmee hij bijna drie seconden voor de tweede de echte eierbeschuit De heer A. Nagtegaal nam afscheid bij P.Z.E.M. Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd heeft de heer A. Nagtegaal te Vlissingen, klerk eerste klas op het kantoor van de P.Z.E.M, te Middelburg, woensdag officieel af scheid genomen van het bedrijf. Dit gebeurde in kleine kring in de wo ning van de heer Nagtegaal. waar de directeur van de P.Z.E.M., ir. T. Mi- chielsen, de scheidende klerk dank bracht voor de aan het bedrijf bewe- zen diensten. De Gereformeerde Kerk van Souburg De heer Nagtegaal trad op 1 juni die de laatste jaren uit haar jeugdge- 1922 in dienst van de voormalige bouw en vergaderzalen was gegToeid Belgische maatschappij, die in 1929 door de geweldige toename van het door de P.Z.E.M. werd overgenomen j aantal gemeenteleden, heeft dinsdag- Drs. M. de Bruijne. de adminïstra- j avond zoals wij gisteren meldden teur. sprak hartelijke woorden van een hernieuwd jeugdgebouw in afscheid en bood namens de directie gebruik genomen. Een prachtig cora- en personeel als aandenken een pols- |plex zalen, dat ongetwijfeld tot een horloge aan. Voor mevrouw Nagte iactief verenigingsleven stimuleert, gaal waren er bloemen. De chef van Toen één van de plaatselijke predi- de afdeHng stroomverkoop, de heer kanten, ds. G. D. L. B-ederveld, na P. Hoefkens, waar de beer Nagte-1een tevoren gehouden bijeenkomst in gaal werkzaam was, dankte voor de;de kerk, de deur van het nieuwe en prettige wijze, waarop deze steeds uitgebreide jeugdgebouw met een „sleutelomdraai" opende, belandden de genodigden en belangstellenden daar in een vergader-domein, dat zij van vroeger niet terugkenden. Maar daarvoor had de hele gemeen- ite van groot tot klein zich dan ook <<f b|tartveren.g.ng van üe daolg g|weera Dn kwam eigenlijk P.Z.E.M en boon eveneens een p-p- j zien. Zo bevochten de Vries en Booy elkaar op de 50 meter rugslag voor jongens tot en met 17 jaar en gaven M. Kingmans en B. de Visser elkaar goed partij op de 50 meter vlinder slag voor meisjes tot en met 17 jaar. Een zeer goede prestatie leverde het meisje M. Kingmans. Zij zwom de 100 meter vrije slag da mes in 1 min. 24.8 sec. Voor een meisje van 13 jaar zeker een op merkelijke prestatie. Op de 50 m. vrije slag voor meisjes tot en met 17 jaar stak ze trouwens weer met kop en schouders boven de andere deelnemers uit. Zij maakte op dit nummer een tijd van 37.7 sec. ruim 4 sec. voor nummer twee. Nog 2 andere deelnemers mogen door hun prestatie op deze wedstrijden als veelbelovend worden aangemerkt. Het meisje A. Booy zwom de 25 me- 1 vrije slag voor meisjes tot en met jaar in 17.6 en H. Eclings deed er was de winnaar van de pollepel. Het eindelijk in 35.4 sec., de eerste plaats aantal deelnemers was 21. De meeste!voor Sinke, die twee seconden later volgringen. zeven, stak M. Janse. finishte. Ook verschillende andere K. Janse 15 ra 14. finish- jgg 15. L. Jobse 14" r., ll rj'kVTwtttS.ia «Tw. |bij"de jongens tot en met 12 jaar zijn taak heeft verricht en voor de ondervonden vriendschap. Namens de personeelsvereniging sprak de heer P. Maljers enkele woorden, die hij. vergezeld liet gaan van een geschenk De heer J. Petiet voerde het woord P.Z.E.M. en bood evenééns' eèn ge schenk aan. Geslaagd Voor de Acte Engels M.O. (A) slaag de dezer dagen mejuffrouw G. Kuy- pers te Hontenisse. De vier miljoen vol Nieuwe mijlpaal voor Coöp. Boerenleenbank te Hoedekenskerke Het was een grote verrassing voor de heer D. Nieuwenhuize uit 's-Gra- venpolder toen de kassier van de Coöp. Boerenleenbank van Hoede kenskerke. de heer C. Hoogerheide hem uitnodigde, op de vergadering van het bestuur der bank te ver schijnen. De heer Nieuwenhuize ging inderdaad en had daar geen spijt van. De voor zitter der bank, de heer J. Traas, deelde hem namelijk mede, dat hij door zijn inleg op 18 augustus j.l. de 4.000.000 had volgemaakt. Naar aanleiding van dit feit reikte de voor zitter hem een enveloppe met inhoud over Dat de bank hard groeit, moge blij ken uit de volgende opgave. Begin 1954 werd de 2 000.000 bereikt, eind 1956 de f 3.000.000 en nu in 1959 4.000.000. Ambachtsschool te Goes breidt leerplan uit Met O.B.A.O.- en V.U.T.O.-cursus Bij knninlijk besluit is aan de ver eniging „De Ambachtsschool" te Goes toestemming verleend aan haar school een O.B.A.O.- en V.U.T.O.- cursus te verbinden. De O.B.A.O.-cursus leidt op voor het examen Bewijs Algemene Ontwikke ling zoals dit door het Ned. Genoot schap wordt afgenomen. Voor Zee land en West-Brabant worden deze examens, die ongeveer op het u.l.o.- niveau ITggen, jaarlijks in juli afge nomen in het gebouw van de Am bachtsschool te Goes. De vakken zijn: rekenkunde, algebra, vlakke meetkunde, natuurkunde en mechani ca. Nederlands en geschiedenis. En gels en economische aardrijkskunde De V.U.T O.-cursus, die opleidt voor toelatingsexamen h.t.s. geeft boven dien nog Duits. De O B A O.-cursuus duurt twee jaar de V ttTO-cursus één jaar. He' Bewijs Algemene ("W^kkeHn*- geef' 'negen" tnt de opleidingscursus Vóór leraren N.O. Ongeval on 'oskade te Axel Tijdens werkzaamheden op de loska- de van de C.N.A. (gem. Axel) werd de 51-jarige arbeider F. v. A. uit Axel door een bundel meertouw op het hoofd getroffen, toen dit van de 20 meter hoge kraan werd afgegooid Van A. lette niet op en kreeg de zware bundel op het achterhoofd. In bewusteloze toestand werd liet slachtoffer naar bet ziekenhuis te Slu'sk'l vervoerd. De tnn<*tand van v A is momen'eel redc'ijk. Laa'-.te oefenwedstrijd van Hulst tegen Baronie Zondag a.s. zal „Hulst" haai laatste oefenwedstrijd spelen voor de aan vang van de competitie. Ditmaal zal de in de Tweede Divisie uitkomende club „Baronie" uit Breda als partner fungeren. MIDDELBURG Vrijdagavond-concert op Middelburgse Markt Vrijdagavond a.s. zal het Middelburgs Muziekkorps op de Markt een uit voering geven. Het concert, dat om acht uur begint, zal ditmaal uitslui tend bestaan uit marsen en walsen. Wedvluchten De Middelburgse postduivenhouders- vereniging „Zeelandia" hield een de zer dagen een wedvlucht voor jonge duiven vanuit Orleans, een afstand van 418 kilometer. De eerste tien prijzen werden behaald door duiven van: 1 en 8 P. van Sabben, 2 en 7 M. Jaspers, 3 L. van Geel, 4 J. Kuijs, 5 en 10 P. Philipse, 6 J. de Buck, 9 J. C. F. Jopse. Benoeming De heer A. C. de Vos te Middelburg is met ingang van 2 november a.s. benoemd tot le opzichter stedebouw- kunde uitbreidingsplannen bij ge meentewerken te Amsterdam. VLISSINGEN Harmonie „St. Caecilia" herhaalt show taptoe Het bestuur van de Vlissingse har monie „Sint Caecilia" heeft op her haald verzoek besloten om de grote show taptoe van 15 augustus zater dagavond a.s. te herhalen. Tevoren zal de harmonie van 7.30 tot 8.30 con certeren op het tegelplein voor de Johanneskerk aan de Hogeweg. Het programma omvat de volgende wer ken: 1 üzer en staal, mars, David B. Muller, arr. J. M. Schouten; 2 Ouverture „Le chevalier breton", Herman Mellema; 3 American Pa trol, Meachan Delhaye; 4 Kronings mars uit de Profeet, Meyerbeer, arr. Molenaar; 5 Es kommt ein Vogel ge- flogen, Ochs Tiemersma; 6 Heistse zeemars '58, J. Baeck. De show taptoe begint om negen uur op het schoolplein van de Bonedijke- school. De harmonie zal ditmaal voor een tribune zorgen, die buiten het hekwerk komt. De lopende taptoe zal met de mars „Sons of the brave" be ginnen, gevolgd door „Imperial Echoes". De cirkel wordt gevormd onder het blazen van „Wanderleben". In samenwerking met de drumband zal daarna de „Manoeuvremars" ten gehore worden gebracht. Het slotnummer van de lopende tap toe is „Day of Triumph". Na een korte pauze begint dan de stilstaande taptoe. Het programma hiervoor luidt: 1 Roffel tamboers; 2 Taptoe trompetten; 3 Taptoe tam boers; 4 Het koraal Ich bete an die Macht der Liebe door de harmonie; 5 Fanfare. J. de Graaf; 6 The Last Post, solist: P. Slof; 7 Johan de Witt- mars, M. C Vuijk; 8 The New Colo nial, mars; 9 Afslagmars van Van Veluwe; 10 Die Ehre Gottes aus der Natur, L. van Beethoven, arr. L. E. Rugers; 11 Drumband; 12 Trafalgar, mars; 13 Drumband; 14 Wilhelmus. De algehele leiding berust bij de heer J. de Graaf, die de taptoe ook heeft samengesteld. Suggestieve oefening van Vlissingse „N.S.- zelfbescherming" Brandweer en E.H.B.O.-ploeg In touw Het stationsemplacement van de Ned. Spoorwegen te Vlissingen was woensdagavond het toneel van bedrij vig heen en weer rennende E.H.B.O.- ers en een ijlings uitrukkende brand weer. Voor de „Bedrijfs-zelfbescher- mïng" van de Vlissingse N. S. was daar een gróotscheepse oefening op touw gezet, die even na acht uur „in geluid" werd met rauwe kreet en een oorverdovend harde knal. Er was een treinbotsing tegen een stootblok in scène gezet met alle verdere gevolgen van dien. De N. S.- E.H.B.O.-ploeg onder leiding van de heer A. J. Houtman schoot onmiddel lijk te hulp om gewonden te helpen. Zij had assistentie ingeroepen van de Vlissingse E.H.B.O.-vereniging, die snel met doeltreffend materiaal aan wezig was. Om het geheel nog een beetje gecom pliceerder te maken, brak plotseling brand uit in een goederenwagon aan de andere zijde van het station. Op hulpgeroep kwam de bedrijfsbrand weer onmiddellijk in actie en werd meteen een ordonnans uitgestuurd om de Vlissingse brandweer te waar pas duide'ijk voor de dag op het mo ment, dat acht jongens en meisjes van de Gereformeerde Jeugd Centra le op het platform voor de preekstoel ieder een bordje omhoog hieven, die tezamen een bedrag van f 7224.95 uitbeeldden. Dit was het resultaat van een grote jeugdactie, die op touw ,^ras gezet voor de aankleding van dit ^jeugdgebouw. Want met een oud-pa pieractie, collectes, een voetbalwed strijd, 'n bazaar en vele andere initi atieven, had de gereformeerde jeugd bereikt, dat haar voorzitter, de heer B. Koole een geweldig cadeau kon aanbieden. „We staan werkelijk paf", was het antwoord van ds. Brederveld, toen de heer Koole hem een eigen domsbewijs gaf voor de meubile ring var de grote vergaderzaal, een orgel daarin, een volledige keukeninventaris en een prachtige wandversiering. Met een passende verlichting zijn namelijk aan weerszijden van de toegangsdeu ren tot de grote vergaderzaal twee figuren aangebracht, die de „in Christus bevrijde mens" uitbeel den. Het geheel is een schepping van 'le heer J. Krijger uit Den Haag en vervaardigd door de Sou burger A Dingemanse. DOMBURG Optocht met versierde voertuigen De Oranjevereniging te Domburg or ganiseerde op de verjaardag van H.K. H. Prinses Wilhelmina een optocht met versierde voertuigen. Zesendertig versierde kinderwagentjes en fietsen trokken met tal van belangstellenden achter de muziekvereniging „Apollo" door een groot gedeelte van het dorp waarna de burgemeester voor het ge meentehuis de prijzen uitreikte. Er waren verschillende goede groepen bij waaraan veel werk was - v j besteed. Bijzonder aardig waren „De Volffns P.la" verscheen dejkonlng gaat verhuizen", De reddings- brandweer echter met op het terrein brigade" Zomer 1959" De remo ven de brand, omdat de „ijlbode" in boïSkind'erëtf' tn Doi'uJ" ZH°b£ Eer dit grote slotstuk van de ope ningsbijeenkomst zich voltrok, wa ren al verscheidene sprekers aan het woord geweest, die niet nalie. ten hun felicitaties van waarde volle geschenken voor de nieuwe vergaderruimte vergezeld te doen gaan. De voorzitter van de Commissie van Beheer, de heer G. van Sluijs, beklom als eerste de katheder en riep de aan wezigen een hartelijk welkom toe- Hij herinnerde in zijn toespraak aan de in 1932 gebouwde geref. kerk van Souburg, die toen door zijn omvang een waagstuk leek te zijn, maar thans zo goed aan zijn doel beant woordt. „Ons nu verrezen jeugdge bouw, is de laatste schakel in het ontwikkelingscentrum van de ge meente", aldus deze spreker, die als aanleiding tot de restauratie een schrijven van de jeugdcentrale aan de kerkeraad beschouwde. Hij bracht dank aan allen, die tot de verwezen lijking van de plannen hebben bijge dragen, en noemde daarbij in het bij zonder de architect, de heer J. D. P. de Smit, die later op de avond uit handen van ds. Brederveld een scheerapparaat kreeg aangeboden. Symbolisch droeg de heer Van Sluijs het gebouw in eigendom over aan de kerkeraad, door ds. Brederveld de sleutel ter hand te stellen. „Het fun dament van dit gebouw is de zegen van God", stelde deze predikant bij het aanvaarden van 't nieuwe jeugd gebouw. Ds. Brederveld sprak de hoop uit, dat de Jeugd dit prachtige domein zo intensief mogelijk zal be nutten voor haar vele activiteiten. Ook het gemeentebestuur van Sou burg was bij deze opening tegen woordig. Wethouder M. A. v. d. Putte kwam de gelukwens namens de burgerlijke overheid overbrengen en noemde het gebouw „een harmonisch geheel, dat eigenlijk teveel schuil gaat achter de kerk en huizen rondom". De gereformeerde vrouwenvereniging bracht als openingsgeschenk een elek trische klok mee, die mevrouw Looi- se-Looise, de presidente, met een kor te speech overhandigde Ds. P A Bohlmeijer feliciteerde de kerkeraad in zijn kwaliteit als afge vaardigde van de mannenveréniging. Als blijk van erkentelijkheid schonk de kerkeraad aan de jeugdcentrale een bedrag van duizend gulden voor het uitvoeren van de verdere plan nen. Voordat allen zich voor bezichti ging naar het nieuwe gebouw bega ven, bood de heer Van Sluijs namens de commissie van Beheer nog een doos met zeven voorzittershamers aan. een aardige strijd op tussen C. Voogd en A. Cornelisse, die de laatst ge noemde uiteindelijk in haar voordeel besliste. De tijd was 2 min. 34.7 sec., die van C. Voogd 2 min. 36 sec. Op de 400 meter vrije slag heren waren het Jan Dirkse en de buiten mededin ging zwemmende Termeer, die een buitengewoon fel gevecht om de ere plaats leverden. Jan Dirkse finishte tenslotte in 5 min. 58.4 sec. als eerste met 0.7 sec. voorsprong op Termeer. Het meisje M. Kingmans deed deze tweede dag opnieuw van zich spre ken. Zij liet op de 400 meter vrije slag dames een tijd van 6 min. 40.7 sec. voor zich afdrukken. Tini Daal huizen van S.Z.V., die buiten mede dinging meezwom maakte een tijd van 6 min. 27 sec, Dc outsider Ter meer won voorts nog in 2 min. 14.2 sec. de 8 x 50 meter wisselslag heren. Tweede was Piet Rotte in 2 min. 20.3 sec. Toen de „vuurhaard" was bedwon gen en de slangen weer werden inge rold, was er in een minimum van tijd opnieuw alarm. Een stapel hout en ander brandbaar materiaal stond in lichterlaai. Dus konden de spuit gasten opnieuw beginnen. In drie kwartier had de gehele oefe ning. onder leiding van de stations chef. de heer C. G. Coevert. zijn be slag gekregen. Na afloop kwamen alle medewerken den nog enige tijd in het station bij een om over het verloop van de oefe ning van gedachten te wisselen. Openbare verkoping Notaris B. A. van Verre te Middel burg verkocht zaterdag te Souburg een huis en erf met werkplaats aan de Braamstraat, nummer 25. Koper werd A. W. Dert te Vlissingen voor 5438,—. P«js. deren ontvingen een prijs dankzij de royale medewerking van winkeliers en enkele andere inwoners van de gemeente. Na de prijsuitreiking wer den op het recreatieterrein voor een groot aantal kinderen belangstellend enkele films vertoond. SEROOSKERKE (W.) Winkelweek Evenals voorafgaande jaren zal ook dit jaar door de winkeliersvereniging Serooskerke (W) weer een winkel week worden gehouden en wel van 26 september tot en met 3 oktober. Het batig saldo komt ten goede aan de muziekvereniging „E.M.M.", die haar medewerking verleent aan dc diverse attrakties. Geslaagd Te Den Haag slaagde voor het vak diploma waterfitter de heer J. A. de Ligny jr. te Serooskerke (W.). HOOG EN LAAG WATER nap uui meter ■f nap uur meter Vlissingen Terneuzen Hansweert Zlerikzee Wemeldinge 2.38 3.04 3.51 4.02 4.21 2.32 2.46 2.59 14.46 15.17 16.00 16.13 16.40 2.27 2.41 2.49 1.54 1.81 8.55 9.24 10.00 9.26 9.55 2.05 2.18 21.27 21.57 22.32 21.52 22.12 Raad St.-Laurens aklroord met grondruilvoorstel In verband met de bouw van een rioolzuiveringsinstallatie heeft het ge meentebestuur van St.-Laurens be sloten over te gaan tot grondruil. Als plaats voor de installatie is aangewe zen een perceel grond achter de Mo len. De eigenaar bleek echter niet genegen de grond te verkopen; wel walde hij het perceel ruilen tegen een stukje weiland naast de school, dat voor speelplaats bestemd was. Daar de schooljeugd geregeld op het sport terrein oefent, wil het schoolbestuur gaarne van deze speelplaats afstand doen. zodat een en ander zonder veel moeilijkheden kon worden geregeld Tn de woensdagmiddag gehouden ver gadering gaf de raad zijn toestem ming aan het voorstel van B. en W om genoemde gronden te ruilen. De heer K. A. Hamelink (g.b.) vroeg zich af of het sportveld wel zo ge schikt is als speelterrein voor de scholieren. Ze moeten daarvoor de weg oversteken en dat vond hij niet zonder gevaar. De voorzitter, burge meester W. Baas, zag echter geen enkele aanleiding tot ongerustheid. „Ze maken gebruik van het terrein onder schooltijd en de leerkrachten zullen bij het oversteken toezicht uit oefenen". vertelde hij gerust De heer A. Simonse (a.r.). die deel uitmaakt var het schor bestuur verzekerde nogmaals, dat van de zijde van het schoolbestuur geen bezwaren be staan tegen de ruil. Wethouder J. Koole Dzn (c.h.) merkte tenslotte op. dat het weitje (bij de school) te klein is, terwijl er bovendien geen windscherm aanwezig is en de jeugo tussen de vele ondiepe slootjes zich niet kan uitleven. Cursus welfarewerk te Middelburg De Federatie van Vrouwelijke Vrij willige Hulpverlening (V.V.H.) te Middelburg heeft onder leiding van het Rode Kruis een cursus over het Welfarewerk georganiseerd. Gedu rende elf donderdagmiddagen zullen in het pand Kinderdijk 46 van twee tot kwart voor vijf deze lessen wor den gegeven. Het doel van het welfare-werk, dat in Nederland is opgezet naar het voorbeeld van het Amerikaanse en Engelse Rode Kruis, is dat vrijwillig sters éénmaal per week bij patiënten die langdurig ziek zijn, op huisbe zoek gaan om deze te helpen met een verantwoorde wijetijdsbesteding. Op elke cursus-middag wordt eerst een lezing gehouden over onderwer pen zoals, tuberculose, rheuma, om gang met patiënten, geestelijke ver zorging en sociale revalidatie. De rest van de tijd zal worden besteed aan handenarbeid om de vrijwilligsters hiermee vertrouwd te maken. De eerste les begint op donderdag 10 september a.s. Eind november zal de installatie plaatsvinden van de eer ste welfare-vrijwilligsters. Marktberichten VEILING „WALCHEREN" G-A. MIDDELBURG Aardappelen: Eerstelingen, bonken IS, grote 14—13, drielingen 6. Koopmans B2.. grote 18 Bintjes, bonken 17—18, grote 14 —15, drielingen 5. Blauwe Eigenheimers, grote 17, drielingen 5. Fruit: Netmeloenen 33—58. Suikermeloe nen 4494 Ananasmeloenen 5588. Per ziken per stuk 6—21. Frankenthaler 104— 130 Tomaten A 20—35, Idem B 20—36, id. C 20—25. Pruimen: Reine Claude d'Althan 54—114. Reine Victoria 30109. Abrikoospruim 33 —65 Jefferson 96100. Peren: Beurre Hardy 1 70 en op 4119, 65-75 46—51. 65-70 45. 60-70 43. 60-65 41, 2 60-70 47. 65 en op 48. 2 d 28—39, 3 2339. Bonne Louise d'Avranches 1 60-65 35, 50 en op 32—33, 50-55 26, 2 65-75 32, 60-65 38, 55-60 25—35, 50 en op 34. 3 16—30. Triom- phe de Vienne 2 70-80 52 3 3349 Seigneur d'Esperen 1 65-70 36 60-65 31—33, 60 en op 3233. 55-60 2933. 3 2527. Clapps Favo rite 2 d 28. 3 31—39 Peren, val en kroet 13—34. Appelen James Grieve 1 85 en op 45, 80- 85 46. 75-80 41. 70-75 40. 65-70 39—42 2 80- 85 38, 75-80 36, 70-75 35—36, 65-70 30. 55-60 36, 2 d 27—31 3 30—38 Ellisons Orange l 75 en op 37 Ï0-75 32. 60-65 21, 2 75 en op 22— 42, 70-75 28—30, 65-70 3531, 60-65 32—33, 55-65 31. 2 d 22—31 3 19—33. Cox Orange Pippin l 70 en op 46, 2 65 en op 42. Trans parante de Cronsel 1 75-85 33 65-75 26— 30. Manks Codlin 1 70-80 27, 60-70 28, 2 d 20, 3 17—21. Appelen, val en kroet 10—18. Groenten: Bloemkool 3 stuks per kist 69—98. idem 4 stuks per kist 72—91. idem 6 stuks per kist 60—71, idem 8 stuks per kist 48—58 Komkommers A 8—27, idem B 8—17, Idem C 8—16. Dubbele prinses sen 71—106. Snijbonen 61—U8 KroDsla 3—14. Andijvie 10—27 Prei 13—43 Savoöie- kool 43—51. Rodekool 34—38 Wittekool 10-14. Bospeen 16—37. Boskroten 16-33. Spinazie 41—57- Postelein 2448 Waspeen 1845. Rabarber 38 ZUverulen 2530. Pronksnljbonen 44—84. VEILING „WALCHEREN" G.A. IOTDDELBURG 2 september. Cox's Orange Pippin 1 80 eil op 47, 75-80 48, 70-75 49 .65-70 48. 60-65 44. 3 grof 27 kroet 11. James Grieve 1 85 en op 35 80-35 37. 75-80 39. 70-75 39. Trans parante de Cronsel 1 75 en op 26, 65-75 28, 2 d 14. 3 grof 21. 3 fijn 14. kroet 9. Bonne Louise d'Avranches l 65-70 47, 60- 65 46 55-60 43. 50-55 25, 2 60-65 42. 55-60 39, 50-55 27. 2 d 21, 3 grof 35. 3 fijn 21. kroet 17. Beurre Hardy 1 75-80 53. 70-75 55. 65- 70 53—54 60-65 55—56, 2 70-75 48. 65-70 45 60-65 47. 2 d 36 3 grof 39 3 fijn 30 kroet Aanvoer 40 ton VISMIJN VEERE. Aangevoerd: 3904 kg exportgamalen 1.74 —2.71: 111 kg bot 30-49; 196 kg tong 1.52— 1.83; 210 kg rog 16-21; 6 kg paling 2.25- 2.60; 37 kg ongesorteerde vis 34—45.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 15