Bioscoop met congreszalen in Middelburg reeds aanbesteed Tekko Taks en de meur/e uitvinding VERSTOPPING? CATERINA VALENTE, FRISSE FIGUUR IN ZOETE ROLPRENT WALCHEREN - oLib' i EMBER 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT PLAATS VOOR 524 PERSONEN Ged. Staten gaven fiat aan raadsbesluit voor lening NA VELE JAREN van voorbereiding krijgt Middelburg dan toch eindelijk de nieuwe en langverwachte bioscoop, die achter café-restaurant Wöhler in de Lange Delft wordt gebouwd. In de maandagmiddag gehouden raads vergadering werden de laatste financieringsmoeilijkheden uit de weg ge ruimd toen de raad een lening van 155.000 verstrekte aan do familie Wöliler in hypothecair verband. Dinsdag reeds gaf het College van Gede puteerde Staten zijn fiat aan het raadsbesluit, zodat niets de bouw meer in weg staat. Vandaag zal dan ook officieel de opdracht worden verstrekt aan de aannemer óm met de bouw te beginnen. De aanbesteding vond reeds enige tijd geleden plaats. Wanneer alles naar wens verloopt zal volgend jaar bij het begin van het toeristenseizoen Middelburg een prachtige nieuwe bioscoop rijk zijn, gebouwd naar een ontwerp van architect P. Götzen, die plaats biedt aan 524 personen. Bovendien komen er nog drie zalen, die ook gebruikt kunnen worden als één grote congreszaal, waar ook nog eens plaats is voor ongeveer 500 personen. Kosten van dit hele project: 428.000. Deze nieuwe bioscoop met congres-1 Achter de huidige achterzaal van het zalen komt in de plaats van het in café-restaurant wordt nog een twee- 1940 verwoeste City-theater in de de zaal gebouwd, die aansluit op de Lange Noordstraat. Ter vervanging van dit theater werd de exploitatie naast de bioscoop Electro zolang in de Schouwburg aan het Molenwater voortgezet. Doch dit bleef ook al bestaat deze situatie vele jaren een noodoplossing. De uiteindelijke bedoeling was nieuwbouw. Reeds in 1942 werden hiervoor plan nen gemaakt:een cafè-restaurant met een bioscoop. Pas na de oorlog kon men de zaken flink aanpakken. Met de bouw van het café-restaurant vlotte het wel, doch de bioscoop bleek een „zorgenkindje". Door vastgestelde bouwvolumen, bouwstoppen en ver schillende andere moeilijkheden moest de bouw steeds weer worden uitgesteld. Tot tweemaal toe werd van het ministerie van wederopbouw de mondelinge toezegging verkregen dat kon worden begonnen. Deze toezeggingen werden later echter weer ingetrokken. Totdat nog ge heel onverwachts deze vergun ning werd verstrekt. Een van de redenen was dat op deze bioscoop een van de laatste, zo niet de laat ste, herbouwplicht In Middelburg rust. Aan deze vergunning is echter de voorwaarde verbonden dat binnen drie maanden met de bouw wordt begon nen en hieraan kon de familie op dat ogenblik juist niet voldoen. Er waren moeilijkheden met de financiering. Totdat de gemeente bijsprong door een lening te verstrekken. Toegang De toegang tot de bioscoop is alge meen bekend: deze werd gelijk ge bouwd met het café-restaurant in de Lange Delft dat in 1951 gereed kwam. Na acht jaren komt er nu dus de bioscoop achter deze toegang Via deze wachtruimte met vitrines en de kassa komt men wanneer de bioscoop gereed is in de grote foyer met de garderobe en een buffet. Procuratiehouder S. Dekker koninklijk onderscheiden Veertig jaar werkzaam bij Rotterdamsche Bank te Goes De beer S. Dekker uit 's Heer Hen- drikskindeien, algemeen procuratie houder bij de Rotterdamsche Bank te Goes, is dinsdagmorgen bij zijn 40- jarig dienstjubileum onderscheiden met de ere-medaille in zilver, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau. Tijdens een bijeenkomst in het kan toor van de bank speldde burgemees ter D. M. Vermet van 's lieer Arends- kerke de jubilaris de onderscheiding op de borst. Het bankpersoneel was dinsdagoch tend wat vroeger naar kantoor geko men dan gewoonlijk, omdat men het jubileum van de heer Dekker vóór de openstell ng van de bank wilde vie ren. De jubilaris werd toegesproken door de directeur, de heer B. van den Berg, die de heer Dekker een nauwgezet ijverig employé noemde. „Door uw vasthoudendheid en door zettingsvermogen is de assurantie-af deling van de bank geworden tot wat zij nu is. In velerlei opzichten bent U een voorbeeld geweest voor de jon geren", aldus de directeur. Als blijk van waardering bood hij de jubilaris een cadeau onder couvert aan. Ook van het personeel ontving de heer Dekker een dergelijk geschenk. De heer Van den Berg betrok voorts me vrouw Dekker in de hulde door haar een boeket bloemen aan te bieden. Vervolgens sprak burgemeester D. M. Vermet. die zijn felicitaties over bracht in een vriendelijk speechje. Hij deed de verheugende mededeling dat de heer Dekker was begiftigd met de ere-medaille in zilver, verbon den aan de orde van Oranje Nassau. De heer Dekker sprak tenslotte een dankwoord. De jubilaris bracht het verdere gedeelte 'van de dag in de huiselijke kring door. Vele vrienden, kennissen en relaties kwamen hom toen feliciteren met het jubileum. foyer. Elk van deze zalen kan door een schuifwand worden afgesloten, doch bij congressen, dansavonden en andere bijeenkomsten tot één grote ruimte worden omgetoverd. De foyer en de naastliggende zaal krijgen beiden een grote glaswand Bovendien komen in de foyer aan de zijde van het parkeerterrein nog een toegang, waardoor automobilisten zonder omlopen in de bioscoop kunnen komen. Van de Foyer komt men via een klei ne trap in de grote bioscoopzaal waar 17 rijen van elk 22 stoelen staan. De zaal is araphiteatersgewijs gebouwd elke rij stoelen komt op een eigen grote „trede" zodat men ruim zicht heeft op het doek. Ook de ruim te tussen de stoelen is groter gehou den dan de hiervoor gestelde mini mumeisen. Verder is er op het balkon nog plaats voor 150 personen. In de gang tussen de foyer en de bioscoop zaal komen aan beide zijden de toi letten. Ook toneel Naas de films kunnen ook toneel voorstellingen worden gegeven. Het toneel is 16 meter lang en heeft een diepte van 6 meter. Bij filmvoorstel lingen komt hier een projectiescherm van 10 meter lengte te hangen. Naast het toneel komen een rekwisie tenruimte en kleedkamers voor da mes en heren, alsmede douches. Aan beide zijden in de grote zaal zijn twee uitgangen geprojecteerd. Bij de aankleding van de wanden wordt gebruik gemaakt van plas tic. dat geplooid in de vorm van gordijnen, wordt gespannen. Het plafond wordt iets geheel nieuws. Onder een bepaalde hoek worden houten latjes gehangen, die het geluid zo terugkaatsen dat het de akoestiek ten goede kc.mt. De zaalverüehting bestaat uit 180 lamn-ies dip. vanaf het nlafond od de verschillende hoogte komen te han gen Naast de bioscoopzaal wordt aan de kant van het parkeerterrein nog eenw oning gebouwd. De verwar ming van de bioscoop geschiedt door een automatische oliestookinrichting van 25.000. Een naam voor deze nieuwe bioscoop is nog niet gevonden, maar misschien wortd het City, zoals vroeger, vertel de ons de heer H. A. F. G. Wöhler. Het zij-aanzicht van de nieuwe Mid delburgse bioscoop, die mettertijd op het parkeerterrein achter de Lange Delft zal verrijzen- Links de zaal dis aansluit op het bestaande café-restau rant van Wöhler met hiernaast de foyerbeiden met een glazen wand aan de zijde van het parkeerterrein. Iets naar buiten springend komt hier naast een woning. Helemaal rechts op de tekening de kleedkamers en de rekwisietenruimte. In het midden de zij-uitgangen van <fe bioscoop. Via een grote trap komt men hier op het parkeerterrein. i Advertentie i Lijdt U aan chronische of hardnekkige verstopping? Neem dan DÉFILIN. Défi- lin werkt volgens een geheel nieuw principe: het prikkelt de darmwand niet, doch zorgt dat de darminhoud de natuurlijke zachtheid en weekheid krijgt en behoudt. Op deze wijze bent U verzekerd van een normale, pijnloze stoelgang. géén gewenning géén krampen géén gasvorming géén darmprikke lingen Doos van 20 dragees f 1.20 Doos van 50 dragees f 2.60 Voor een natuurlijke stoelgang FILMS IN ZEELAND Heimweh 1st" produkt van PHIUPS-R0XAHE Wedvlucht „De Telegraaf" Een dezer dagen hield de Middelburg se postduivenhouders vereniging „De Telegraaf" een wedvlucht vanuit Nie- derlahnstein, een afstand van 310 ki lometer. De uitslag bij de jonge dui ven was: 1 en 10 M. Brasser, 2 W. Walraven, 3 R. Disven, 4 M. Walra ven, 5, 8 en 9 S. Kodde, 6 P. Pijnen, 7 E. Daane. Oude duiven: 1 W. Wal raven, 2 M. Walraven. OOSTKAPELLE Raad komt bijeen De gemeenteraad van Oostkapelle komt donderdagavond om half acht in vergadering bijeen. Op de agenda staat onder andere de vaststelling van grondprijzen voor de bouwter reinen in de nieuwe uitbreidingsge bieden; een voorstel van B. en W. tot toetreding gemeenschappelijke rege ling beschutte werkplaatsen Walche ren. Verder zal de vergroting van de parkeergelegenheid aan de duinrand worden besproken. WESTKAPELLE Concert en taptoe O.K.K. Onder dreigende wolken en vrij gro te belangstelling gaf de muziekver eniging O.K.K. te Westkapellc zater dagavond een concert in de muziek tent. De uitgevoerde nummers kregen een goede vertolking, waarbij spe ciaal een selectie uit „De Showboat" van Kern, bij het publiek in de smaak viel. Na de pauze werd, als slot van het zomerseizoen, een taptoe gebla zen. Oefening brandweer en E.H.B.O. te St.-Laurens Dezer dagen hebben de brandweer en de E.H.B.O. te Sint Laurens een oefening gehouden. In de wagenma kerij van de heer K. aan de Noord- weg was zogenaamd een brand uit- gebrokep. De gealarmeerde brand weer, onder commando van comman dant C. van Slooten, en de E.H.B.O.- ploeg, onder commando van de heer Schippers, waren spoedig aanwezig. Direct werd er water gegeven en de vier „gewonden", waarvan twee ..zwaargewond", werden uit 't bran dende gebouw" gehaald en verbon den. Na de oefening verzamelde de brand weer en de E.H.B.O. zich in het vere nigingsgebouw, waar een en ander werd besproken. Burgemeester W. Baas wees op het nut van dergelijke oefeningen. Verder vertelde hij dat in het komende seizoen bij voldoende deelname weer een E.H.B.O.-cursus zal worden gegeven. Officiële publikatie VLISSINGEN. Spreekuur wethouder van volkshuls- vesting en bouwnUverlieid. Het spreekuur van de wethouder van volkshuisvesting en bouwnijverheid van Vlissingen, op donderdag 3 september, gaat niet door. TIJDELIJKE AFSLUITING PUINWEG TEN NOORDEN VAN DE IJSBAAN, D. en W. van VÜ33ingen brengen ter openbare kennis, dat de puinwee. celegen 'ten noorden van de IJsbaan, tussen de Koopmansweg en de West Souburgseweg vanaf donderdag 3 september 1959 tot. en met zaterdag 12 september daaraanvolgend, of zoveel langer als nodig of korter als mogelijk zal blijken, gesloten zal zijn voor alle verkeer. Vlissingen. 1 september 1959, Nieuwe rector benoemd aan Goese Lyceum Or. *J. S. Bartstra uil Haarlem Tot rector aan het Goese lyceum is met ingan» van 16 oktober a.s. be noemd dr. J. S. Bartstra jr. te Haar lem, docent in de geschiedenis aan het Laurens Koster Lyceum in Haar lem. Hij komt in de plaats van mr. W. G. F. Snijders, die vorige zomer is overleden. De conrector van het Goese iycenm, de heer J. v. d. Woude, was sedert die tijd met de waarne ming belast. De nieuwbenoemde rector is 40 jaar oud Hij werd geboren in Heemstede. Hij bezocht het gymnasium (Alpha) in Haarlem, waarna hij aan de uni versiteit te Leiden geschiedenis ging studeren Na te zijn afgestudeerd was dr. Bartstra korte tijd verbonden aan het stedelijk gymnasium te Haarlem. Daarna werd hij leraar aan de ge meentelijke h.b.s.-a. het huidige Laurens Koster Lyceum. In 1952 pro moveerde de heer Bartstra op het proefschrift „Vlootherstel en leger- augmentatie in 1770-1780". De nieu we rector is getrouwd en vader van een tweeling. Buiten schooltijd heeft vooral de sportbeoefening de aandacht van dr. Bartstra. Hij is voorts een verdien stelijk musicus, die in zijn vroegere school regelmatig muziekavonden 'or ganiseerde. Ook is hij een zeilliefheb- ber. Koninklüke onderscheidingen bij Raad van Arbeid Mej. J. C. Hopmans en de heer A. C. M. J. Schram gehuldigd Voor de vierde maal in betrekkelijk lcorte tijd werden bij de Raad van Arbeid te Middelburg Koninklijke on derscheidingen uitgereikt aan ambte naren die bij deze instelling werk zaam zijn vanaf 1919, het jaar van oprichting van de Raden van Arbeid. Het betrof ditmaal mejuffrouw J. C. Hopmans uit Goes en de heer A. C. M. J. Schram uit Middelburg, die dinsdag in een gezamenlijk,e bijeen komst met het personeel in een der kantoorlokalen, bij monde van burge- „Kleine hut" haalt peil van Engelse komedie De problematiek in „Het eenvoudige meisje", Aliiambra (Vlissingen), die van de liefde namelijk, is zo door zichtig en zo duidelijk een pseudo- problematiek, dat men wel zeer na ïef moet zijn om er in te geloven. De film ademt de sfeer van een operette en het gegeven doet boven dien denken aan de rolprenten, waar in Romy Schneider pleegt te schit teren. Één ding maakt alles echter goed en dat is de hoofdrolspeelster Cuterina Valente, die een frisse at mosfeer teweeg brengt, ondanks het decor van klatergoud. Het verhaal is, zoals reeds opge merkt, even eenvoudig als de titel. De fans van Caterina valente zullen dat voor lief nemen, want hun idool zingt en danst, dat het een lieve lust is en ze wordt geassisteerd door het bekende orkest Kurt Edelhagen. Rudolf Prack vervult eveneens een niet onaanzienlijke rol bij het bren gen van een serie hedendaagse schla gers, waarvan „Tipitipitipso" „Frag mich nie was Heimv wel ae bekendste zijn. Het genre der griezelfilms wordt deze week vertegenwoordigd door „Het beest in mensengedaante", een succes van „griezel nummer een" Boris Karlof. In het verhaal wordt een één-armïge moorde naar, die in 1860 werd geëxecu teerd, opnieuw bij een misdaad betrokken. Het is een fantastische geschiedenis, die aan deze film het gegeven schonk en de fotogra fen hebben met bijzondere effec ten lugubere beelden weten tf scheppen, die ongetwijfeld bijdra gen tot de spanning in de zaal. „Het beest in mensengedaante" is te zien in Grand (Goes). Het is zeer plezierig Gianna Maria Canale weer eens in een film terug te zien. In „Slavinnen van Cartha go" een Italiaanse rolprent over het leven in de oude Romeinse kolonie Carthago aan de Afrikaanse kust beeldt zij 'n nogal boosaardige dochter i van een Romeinse proconsul uit. De I eigenlijke hoofdpersonen in de film zijn echter twee slavinnen. De oud ste en voor het verhaal de belang rijkste wordt voorgesteld door Marisa Allasio, Eigenlijk behelst „Slavin nen van Carthago" de vervolging der Christenen in de oudste tijd, maar of de makers zich helemaal aan de historie hebben gehouden is een open vraag. Het is echter een boeiende geschiedenis, sterk gero mantiseerd enfel gekleurd. Te zien in Electro (Middelburg). „Mam'zelle Striptease", Luxor (Vlis singen) brengt B.B. nog eens op het witte doek. Als een Frangaise in geldnood getuigt Brigitte in deze rolprent een zeer goed ontwikkeld commercieel gevoel te bezitten, want onmiddellijk kiest zij een (tijdelijk) beroep, dat bekend staat zeer lucra tief te kunnen zijn. Al speelt dit zich af in Parijs, haar activiteiten blij ven binnen de perken van het fat soen en omdat zij uit nood haar medewerking verleende aan een striptease-nummer, wordt dat Bri gitte (eigenlijk heet ze bij deze ge legenheid Agnès) gaarne vergeven, ook door haar papa, een strenge ge neraal. DONDERDAGCYCLUS. „De kleine hut" met Ava Gardner, Stewart Granger en David Niven is een humoristisch werk, dat het peil haalt van verscheidene Britse kome dies. Het spel van David Niven is daar in niet geringe mate de mede oorzaak van. Stewart Grenger beeldt bovendien een zeer levensechte en niet meester Joh. de Widt, werden gecom plimenteerd. waarbij deze tevens me dedeling: kon doen van de toekenning van de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De burge meester stipte hierbij o.m. aan, dat de heer Schram ook op maatschap pelijk terrein veel en verdienstelijk werk heeft verricht en met name is mede door zijn toedoen het peil der blindenverzorging in Zeeland ten zeerste verhoogd. De voorzitter van de Raad van Arbeid, mr. J. Kolkman sprak daarna beide jubilarissen in hartelijke bewoordingen toe, waarbij hij vooral de nadruk meende te moeten leggen op de persoonlijkheid van beide gedecoreerden. Beiden ont vingen de gebruikelijke enveloppe met inhoud alsmede bloemen en en kele geschenken. Sterfgeval te Hulst Maandagmiddag is in Hulst overle den landbouwer P. J. Perdaen uit Kloosterzande. In een eerder bericht spelden wij abusievelijk de naam van de overledene als ter Daan 87 „U vergist u, meneer ant woordde Tekko kalm, ter wijl hij zich door recher cheur Snuffelmans, gelaten de armen op de rug liet draaien. „In dat pak zit tiets verbodens!" „Dat zul- cn wc dan wel eens zien! schreeuwde dc inspected en begon inderhaast di touwtjes te ontknopen. Me ipanning keken Tekko ei le temmer toe hoe de in looteur het papier ifwik kelde, de doos opende, ei mtateld achteruit deinsde .Honig!" stotteide hij te leurgesteld. „Gewone honig, inulleiniana! „Ja Bruins Honig, Inspecteur!' lachtte Tek ko bereidwillig toe. „Voor meneer de tem mer on de beren, voor hun medewerking aan ue „u-^aiwousinju. uien gowuuii presentje, anders niet! Bent U nu tevreden?" „Hm!" mompelde de inspecteur nadenkend. „Bruins Honig, zou dat mogelijk kunnen zijn ,_,c;n Ltnciiu meiK uiuuu. men maakt tegen woordig de meest onwaarschijnlijke dingen mee. Er kan natuurlijk ook mee geknoeid zijn Weet je wat? We kunnen het gauw genoeg weten!" al te overdreven Engelse Sir Philip Ashlow uit, terwijl Ava Gardner als de begeerde vrouw het drietal schip breukelingen, dat op een onbewoond eiland is aangespoeld, vol maakt. Grand (Goes) vertoont deze waarde volle ontspanningsfilm. De gewaagde avonturen van Don Giovanni oftewel Don Junn op het terrein van de liefde zijn boeiend genoeg om verfilmd te worden. Omlijst door Mozarts muziek uit de gelijknamige opera is „Don Giovanni" een muziekfilm, die de liefhebber niet zal willen missen. Te zien in Alhambra (Vlissingen). Electro (Middelburg) tenslotte ver toont de spitse komedie „Wet is wet" met Femandel en Toto in de hoofd rollen. Regisseur Christian Jaque leverde wederom een gaaf en verma kelijk filmwerk, waarin Fernandel niet teleurstelt. Marktberichten BEURSBERICHT MARKT GOES. I september. Granen, zaden en peul vruchten. Tarwe, basis 15% vocht, boe- renschoon af boerderij per 100 kg t 29— f 29.30. Gerst, basis 15 vocht, idem f 24—f 29.25- Haver, basis 15 vocht, idem f 25—f 24. Kleine groene erwten, Idem f 35—f 41. Schokkers, idem f 42— f 45. Bruine bonen, idem f 90—f 100. Blauwmaanzaad, Idem f 140—f 145. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw bin nenlandse sortering 12—f 12.50. Bintje, 35 mm opw., exportsortering f 12-50- Prijzen per 100 kg, geleverd aan de sor- teerinrlchting, sorteerkosten voor reke ning van koper. Hooi. Lucernehool, geperst uit de ruiter werd verkocht voor f 120—f 130 per ton. Stro. Gerstestro f 48—f 52.50 pe tron, ge perst af bedrijf. Tarwestro f 48—f 50 per ton, geperst af berdijf, Erwtenstro f 80— f 90 per ton, geperst af bedrijf. Vlas. Vlas, ongerepeld, af boerderij, goede kwaliteit 22—27 cent per kg Voor afwijkende kwaliteit 19—22 cent per kg. Voor gerepeld vlas (voorjaarslevering) werd 2532 cent per kg betaald. Aller beste partijen deden Iets boven deze no tering. Eieren Voor eieren kan een prijs van f 182—f 1.88 per kg worden gemaakt. VISMIJN TE VEERE. I september. Aangevoerd: 3399 kg export- garnalen 1.68—2.74: 175 kg bot 39«8; 238 kg tong 1 38—3.70: 140 kg rog 18—27; 3 kg paling 1 94—2 07: 3 kg visiever 7; 44 kg ongesorteerde vis 36—58. ROTTERDAMSE VEEMARKT. Aanvoer in totaal 3542- V.'eektotaal 5465. vette koeien en ossen 350: gebruiksvee 1112; vette kalveren 463; graskalveren 500; nuchtere kalveren 228: varkens 10: lopers 14; biggen 28; paraden 84: veulens 52; schapen en lammeren 672; bokken of geiten 31. Prijzen in cents per kg. le kw 2e (|tw 3e kw. Vette koeien 305—325 283—300 275—285 Vette kalveren 300—345 280—300 240—260 Slachtpaarden 245 210 190 Prijzen In guldens per stuk le 2e 3e kwaliteit. Graskalveren Nuchtere kalveren Biggen Lopers Veulens Schapen Lammeren Kalfkoeien Melkkoeien Vare koelen 42' 373 275 100 85 75 425 300 250 75 70 50 70 60 60 1200 1000 875 1200 1000 875 890 800 675 900 800 650 580 500 400 Iets ruimer, han del kalm, prijzen als gisteren; vette kal veren aanvoer iets korter, handel vlug, goed prijshoudend: graskalveren aanvoer groter, handel stug. prijzen van vorige week met moeite te handhaven; nuchtere kalveren aanvoer iets ruimer, handel wil lig, prijzen onveranderd; biggen aanvoer kleiner, handel redelijk, prijshoudend; lopers aanvoer- kleiner, handel redelijk, prijshoudend; slachtpaarden aanvoer ta melijk, handel stroef, vooral niet hoger in prijs; veulens aanvoer als vorige week, handel levendig, prijzen stabiel: schapen aanvoer iets minder, handel lui. even la ger Ln prijs; lammeren aanvoer Iets min der. handel lui, even lager ln prijs, kalf koeien aanvoer iets kleiner, handel kalm. prijzen constant; melkkoeien aanvoer Iets kleiner, handel kalm, prijzen constant; vare koeien aanvoer flink, handel stil, vooral niet hoger in prijs; vaarzen aan voer als vorige week, handel traag, met gedrukte prijzen; pinken aanvoer als vo rige week, handel traag, met gedrukte prijzen. V.V.2.B. GOES. 1 september. Export- en industrieveillng. Ellisons Orange kl. I 85-95 35. 75-85 39, 65-75 38.40—39.20, II D 23—24 Manks Cod- lin kl. I 70-80 28, 60-70 28, II D 17. James Grieve kl. I 90-95 36, 85-90 36, 80-85 40, 75-80 43. 70-75 43, 05-70 39, XI D 26. Tr. de Croncel kl. I 85-95 25. 75-85 27, 65-75 25— 26, II D 14—15. Coxs Orange Pippin kl. I 85-90 47. 80-85 50, 75-80 52, 70-75 57. 63-70 57. William Duchesse kl. I 85-95 39. 75-65 41, 65-75 41, IX D 28. Br Hardy kl. I 80-85 53, 75-80 55—56. 70-75 54.60—55.80, 65-70 63-10 —53 20. 60-65 54.10—54.30 II D 36. Bonne Louise kl. I 70-75 53, 65-70 52, 60-65 49.70— 51-10, 55-60 4620—46 40, 50-55 3920—39 60, II D 20. Div. appels kroet en val 3 Bra- men H 58 9062.50. Gewone veiling. Zigeunerin kl 75-85 17, II D 10, grof 13, fijn 9. James Grieve kl. II 80-85 33. 65-70 33. grof 23—31. fijn 18—28. Manks Codlln kl. II 60-70 25. grof 18—20, fijn 13—16 Tr. de Croncel kl. n 85-95 25— 26. II 24, grof 16—20. fijn 11—14. Ellisons Orange kl. II 65-75 32, grof 20—21, fijn 16. Coxs Orange Pippin grof 13—28. Tr. de Vienne kl. II 80-85 54-n57, 75-80 4547. 70- 75 5457, 65-70 54—58, D II 38, grof 39 41, fijn 28—36 Bonne Louise kl. II 85-75 47, 60-65 46. 55-60 42, 50-55 35. grof 30—39, fijn 20—23. William Duchesse kl. II 75-85 38, 65-75 39, grof li—24, fijn 14. Br. Hardy grol 30—38, fijn 27—37. Br. Lebrun kl. I 75-85 39. 65-75 40. 55-60 38, II D 20. grof 24—25, fijn 18 Reine Victoria I 98—129 II 47—113, grof 78—105, fabriek 14—56 Abri- koosprulm grof 57—63, fabriek 43 Bur- bank Giant l 60. II 10. grof 58-64, fa briek 20—38. Jefferson I 76—80. ri 31 Rel- P' Claude d'Althan II 66. Warwick Drop per I 91, II 53. grof 67-68, fabriek 49. Rademakers I 92. Bramen per doos 1 30— 33, EI 29—31. Dubb. pr. bonen I 81—96, II 75—85.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3