Middelburgse raad verstrekte geldlening voor bioscoopbouw Zeeuwse Almanak VAN :mn TOT Glanzend, gezond en goedzittend haar met haarcrème PUBLIKATIE IN PERS TROF RAADSLID „PIJNLIJK" GOESE UITLEENBIBLIOTHEEK KREEG NIEUWE HUISVESTING MINISTER TOXOPEUS BRENGT BEZOEK AAN WALCHEREN Agenda 3 PROVINCIALE ZEEUW 3 E COURANT DINSDAG 1 SEPTEMBER >9i>9 TER LENIGING VAN ZALENNOOD.... B. en W.: „Zalencomplex zal als ruimte voor congressen domineren" EINDELIJK ZAL DAN TOCH achter café-restaurant Wöhler ia de Lange Delft te Middelburg een moderne bioscoopzaal verrijzen Jarenlang was dit bioscoop-plan reeds in de pen, maar financieringsmoeilijkhedeu stonden do realisering in de weg. Gistermiddag hebben zestien Middelburg se raadsleden deze moeilijkheden echter uit de weg geruimd: na lange debatten aanvaardde de gemeenteraad van Middelburg met 16 tegen 2 stemmen een voorstel om een geldlening 155,000) in hypothecair ver band te verstrekken aan de familie Wöhler. Overigens accepteerden de raasleden dit voorstel geenszins zonder slag of stoot en aanvankelijk zag het er zelfs naar uit, dat er heel wat meer tegenstemmers zouden zijn. Vele raadsleden hadden er namelijk geen behoefte aan mee to werken aan de bouw van een bioscoop, zoals onder meer de heer M. Wattel (a.r.) betoogde. Zowel burgemeester mr. Joh. de Widt, als do wethouders J. W. Kögeler en Th. J. Westerhout kouden dit bezwaar echter wegnemen: „Niet als bioscoop, maar als een gelegenheid-bij-uitstek voor congressen en vergaderingen zal dit nieuwe zalencomplex domineren", werd gezegd. En juist dit punt gaf bij de meeste raadsleden de doorslag, omdat men zich realiseerde dat er van een zalennood in Middelburg gesproken kan worden. Alleen de heren Kammeraad (v.v.d.) en drs. 31. dc Bruijne (a.r.) bleken tenslotte nog tegen. ondanks de woorden van de heer Kö geler. „Voor een zalencomplex geef ik mijn stem, maar aan bioscoopbouw wens ik niet mee te werken", aldus dit A.R.-raadslid. Ook de heer P. II. 31. Adrïaansens (k.v.p.) pleitte voor het doen do- minereu van vergader- en congres ruimte. Bovendien achtte dit raadslid, evenals de heer Kamme raad het exploitatie-overzicht, veel te optimistisch. De heer J. S. Hoek (a.r.) kon veel van de bezwaren van de heer Kam meraad delen, maar sprak zich nog niet definitief uit, omdat hij eerst de debatten en de antwoorden van B. eD W. wilde beluisteren. Ook de heer W. P. J. Baars (c.h.) voelde niet voor een „zo innige omhelzing door de over heid van het bedrijfsleven", maar met het oog op de zalennood wenste hij zijn stem aan dit voorstel te ge ven, „zij het ook niet spontaan", zo als hij er aan toevoegde. „Niet onder iedere voorwaarde wens ik de zalennood te lenigen" aldus de heer Kammeraad. Dat de exploitant er niet in geslaagd is in de particu liere sector de financiering te rege len, noémde hij een veeg teken. Ook was hij er van overtuigd, dat het bioscoopbezoek nog verder terug zal lopen. „Cijfers over dit bezoek en ook andere' getallen in liet exploitatie- Verreweg de grootste tegenstand had den B. en W. te verduren van de heer Kammeraad, die dit een „onjuiste overheidsbemoeiing" en bovendien een „benadeling van andere bedrijven" noemde. Wethouder Kögeler, die de debatten over dit onderwerp opende, vertelde, dat de heer Kammeraad de ze mening reeds in de commissie van financiën had uitgesproken. De heer Kögeler noemde het echter wèl een juiste overheidsbemoeiing. „We leven in de verwachting, dat de positie van Middelburg door Deltaplan en Sloe- plan steeds belangrijker zal worden", aldus de wethouder, „en Middelburg moet dan gereed zijn om deze ont wikkeling op te vangen, ook op het gebied van de zalenaccomodatie". Verder achtte de heer Kögeler het on juist de concurrentie-factor in het geding te brengen. „Eerder reeds heeft de gemeente Middelburg parti culiere ondernemingen ik noem een winkelgalerij gesteund en daarbij is ook nooit de vraag gesteld of anderen benadeeld worden", aldus de wethouder, die er nog eens met klem op wees, dat hier geen subsidie wordt verleend, maar dat het een geldverlening in hypothecair verband is. Te optimistisch.... „Onaangenaam getroffen" voelde de heer Wattel zich door dit voorstel TIENDUIZENDSTE OP TOREN. Wat de vuurtorenwachters te Haam stede dit jaar hadden verwacht, is gebeurd. Het hoofd van de kust wacht te Haamstede, de heer Van de Wijk kon dezer dagen de tïenduï- zendse bezoeker van de toren ver welkomen. De achttienjarige Jaap Blazer uit Rotterdam nam stom ver baasd de gelukwensen in ontvangst. Bovendien stond hem nog een bloe menhulde en een extra rondleiding te wachten, tenvijl hem een tegeltje werd aangeboden, waarop de vuurto ren staat afgebeeld en waarop ook de namen van de lichtwachters wer den vermeld. Het personeel was zeer in zijn schik, met do tienduizendste, want vorig jaar, toen men ook al had DOORRIJDEN EN STOPPEN. Het gebeurde in een volle trein op de Zeeuwse lijn. Even vóór Kapeïle stond de heer, die rustig had zitten slapenmet kalme bewegingen van zijn zitplaats op en begaf zich met zekere tred vaar de afdeling, die men het voorbalkon pleegt te noemen. Toen stopte de trein en iedereen voor Kapelle stapte uit. Ook de heer. Ten minste, dat dachten zijn medepassa giers. En zij raakten in paniek, toen de trein zich weer in beweging zette, want in het net lagen nog des heren hoed en des heren koffer. Doch één van de reizigers hield het hoofd koel. Hij zette met brede ge baren uiteen, dat de man nu op dit ogenblik wel gemerkt zou hebben do.t zijn koffer en hoed nog meereden in de trein, zodat hij zich ijlings naar het stationsgebouw zou hébben bege ven om daar aangifte te doen. „Dus is het duidelijk, dat we de koffer en de hoed in Goes moeten afgeven" besloot de man met het koele hoofd vastberaden. En de medereizigers knikten instemmend: het was duide lijk, dat zij met een groot organisator te doen hadden. Op dat. ogenblik stopte het is nu eenmaal een verhaal van stoppen en doorrijden de trein in Goes en de organisator draaide energiek het raam omlaag, mikte koffer en hoed op het perron en beval een willekeu rig passagier op barse toon zich over beide voorwerpen te ontfermen. ,Geef maar af" bulderde hij „het is van een man in Kapelle, die komt er wél om Op dat ogenblik zette de trein zich in beweging. Waarop dc koele-hoofd- man tervreden ging zitten: petjes geleverd", zeiden de medepassagiers. 'Maar de woorden bleven hun in de keel steken. Want uit de richting van het voorbal kon kwam de eigenaar van de hoed en de koffer: keurig gesoigneerd, handen gewassen en liaren gekamd. Dat had hij op het toilet gedaan zeer uitvoerig. Hij is per kerende trein teruggereisd. gehoopt dit getal te zullen halen, kwam het bezoekersaantal niet ver der dan 9080. Klaarblijkelijk ontdek ken steeds meer toeristen het fraaie uitzicht, dat zij bij helder weer van de toren af hebben. BEZOEK UIT VENLO. Nicuw-Namen (gemeente Clingc) kreeg bezoek van een zweefvlieger uit Venlo, die zijn toestel in de Zeeuws-Vlaamse gemeente aan de grond moest zetten, toen de ter- miek hem tenslotte in dc steek liet. Na enkele rondjes in het luchtruim maakte hij een voor spoedige landing op een braak lig gend stuk land, hetgeen onder grote belangstelling geschiedde. AFSCHEID.. De zweefvliegers uit Eindhoven, die vakantie doorbrachten bij het vlieg veld te Haamstede, hebben hun ten ten weer opgebroken en zijn naar huis. Hun vertrek werd door de Schouwse vliegers met leedwezen ga degeslagen en alleen zij, die zich de laatste drie weken geërgerd hebben aan het geronk van het sportvlieg tuigje, dat de zweeftoestellen in dc lucht bracht, waren opgelucht. En kele burgers vonden het motorgeronk namelijk hinderlijk, evenals trouwens de activiteiten van jongelieden, die 's nachts op bromfietsen door het stille dorp raasden. Maar dat is een ander onderwerp. De Eindhovense vliegers voerden duizend vluchten uit. In hotel „Vliegveld" namen zij af scheid met een gezellig samenzijn. AFSCHEID II Ook de verkeersbrigadiertjes in Axel, die dit jaar de school verla ten hebben, namen afscheid. Hun taak, het veilig overbrengen van hun schoolkameraden op de druk ke kruispunten, hebben zij over gedragen aan een nieuwe „genera tie" brigadiers. De scheidende „functionarissen" kregen van de Commissie Veilig Verkeer een boekwerk als aandenken. NOGMAALS AARDBEIEN In enkele tuintjes aan de Langeweg te Oosterland worden voor de twee de maal dit jaar aardbeien geplukt. Het bijzondere van deze tweede oogst is, dat de vruchten in grote en kwali teit, geenszins onderdoen voor die van de eerste oogst. SIRENES LOEIDEN TE LAAT Het is in Ziertkzcc een goede ge woonte, en niemand schrikt daar meer van, dat elke maandagmiddag om precies twaalf uur de sirenes van de brandweer hun alarmerend geloei over do stad laten galmen. Gisteren bleef het echter stil, totdat om ruim twee uur bet „vertrouwde" geluid toch nog de stilte kwam verscheuren. Nu waren de bewoners echter wel wat verontrust. Politie en brandweer kre gen telefoontjes. Zij konden echter ter geruststelling evenwel zeggen, dat het toch het gewone procfalarm was geweest, dat echter een paar uur later was doorgekomen. overzicht zijn veel te optimistisch", aldos de heer Kammeraad. Van een „noodzaak" sprak jhr. mr. T. A. J. W. Schorer (p.v.d.a.). Hij wenste echter wel te bedingen, dat de schouwburg-plannen hiervan hele maal los zullen staan, „want de bios coopzaal, die nu aan de orde is, mag dan geschikt zijn voor toneel, maar zeker niet als schouwburgzaal, om dat vele stukken een grote montage vereisen". De heer M. A. L. Hubregt- se (p.v.d.a.) vroeg zich nog af of „andere gegadigden nu ook op kre dietverlening kunnen rekenen" Latere zorg! In zijn uitvoerig antwoord betoogde burgemeester De Widt, dat B. en W., na uitvoerig beraad tot de conclusie gekomen waren, dat hier wel degelijk een groot gemeentebelang op het spel staat. Bovendien zal de rijksbijdrage ook gunstiger zijn als hier van ge meentewege een geldlening wordt verstrekt. Met nadruk' wees de bur gemeester er op, dat „een bioscoop in engere zin" nooit de steun van B. en W. zou krijgen, het gaat hier ech ter om een zalencomplex, dat tevens gelegenheid bied tot het exploiteren van een bioscoop. De heer De Widt wees er nog op, Motorrijder gewond bij botsing in Vlissingen Op de hoek van de Jan van Goyen- laan en de President Rooseveltlaan te Vlissingen botste maandag de motor rijder G. uit Vlissingen tegen een door P. uit Meliskerke bestuurde vrachtauto. G. werd met een hersen schudding per ambulance naar het ziekenhuis overgebracht. De motor rijder had de vrachtauto niet gezien, omdat een motorcarrier en een groen tewagen het uitzicht op de hoek be lemmerden. Zowel de vrachtauto als het motorrijwiel werden beschadigd. dat bij dit voorstel geen uitspraak wordt gedaan over de schouw burg. „Ook een schouwburg is noodzakelijk, maar dat is van la tere orde, ik vrees zelfs van latere zorg, aldus burgemeester De Widt. Wethouder Westerhout wees er nog op, dat de 3ïiddelburgse za lennood zelfs niet opgeheven is als dit zalencomplex is gerealiseerd en ook nog niet als bovendien de schouwburg zou worden ver bouwd. Wethouder Kögeler antwoordde de heer Kammeraad, die vertelde, dat deze wethouder in een gesprekje had gezegd slechts matig voor dit voor stel te zijn, dat hij daarmee bedoel de te zeggen, dat hij er de voorkeur aan gaf als het bedrijfsleven zelf in staat was dit project uit te voeren. De heer Kögeler wees er verder nog op, dat de bioscoop uit de schouwburg naar de Lange Delft zal verhuizen, zodat cr ïu feite geen bioscoop Dl 3Iiddelburg bijkomt. Vervolgens bracht burgemeester De Widt het voorstel in stemming. Tijdens deze vergadering was de heer Schot (s.g.p.) afwezig. „Het verbaast me, dat over deze zaak reeds zulke uitvoerige medede lingen in de pers zijn gedaan", be kende jhr. mr. T. A. J. W. Schorer (p.v.d.a.) maandagmiddag in de Mid delburgse gemeenteraad tijdens de debatten over de gemeentelijke geld lening voor de bouw van 'n bioscoop. Door deze publicaties was de lieer Schorer „pijnlijk getroffen, omdat dit voor de betrokkenen niet aange naam kan zijn". Ook burgemeester mr. Joh. de Widt was niet tevreden met deze publica ties in de pers, temeer omdat op uc raadsstukken over dit voorstel het woord „vertrouwelijk" stond. Wet houder A. J. Kaland vertelde, dat hij aanvankelijk de mening was toege- Internationale commissie bezichtigde Zwin-dijken Rapport in voorbereiding over hervormingen aan geul De Internationale Zwin-commissie, waarvan onder anderen de commissa ris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de gouver neur van West-Vlaanderen in België, ridder Pierre van Outrijve dTdewalle, de hoofd-ingenieur-direeteur van de rijkswaterstaat in Zeeland, ir. J. II. van den Burgt en de lioofd-ingenicur van de Belgische water- en wegen bouw deel uit maken, heeft maandag de bijna herstelde zeeweringen langs het Zwin, zowel in België als in Ne derland in ogenschouw genomen. Het voornaamste doel van de bijeen komst was een bespreking over het behoud van de geul, die belangrijk is voor de vegetatie van het Zwin. Deskundigen van de Belgische en de Nederlandse waterstaat zullen rap port uitbrengen over de kwestie, waarna de Zwin-commissie aan belde regeringen zal rapporteren. Vernacht wordt, dat het technisch rapport her vormingen aan de geul zal voorstel len, waardoor uitslijting van de zee wering aan Nederlandse zijde in de toekomst uitgesloten zal zijn. De geul, die al eens verlegd is, zoekt langzaam maar zeker haar oude ge bied terug, dicht langs dc Nederland se zeewering bij hotel „Noordzee" te Cadzand. Het gevaar is niet denk beeldig, dat de geul door voortduren de uitschuring de zeewering, die ter plaatse wordt beheerd en onderhou den door het waterschap „Het Vrije van Sluis", zal aantasten. Jhr. mr. A. P. C. de Casembroot ver klaarde tijdens de bijeenkomst in hotel „De Blanke Top" te Cadzand, dat het zeer moeilijk zal zijn maat regelen te nemen, daar dc natuur ter plaatse zich niet licht door dammen of dijken laat bedwingen. Lading stro ging aan het schuiven Verkeersstagnatie in Sluis Zondagavond 7 uur reed een vracht auto met aanhangwagen, beide vol geladen met stro, de Hoogstraat te Sluis in. In de bocht Vrijstraat-Hoog- straat begon de lading te schuiven en door de grote voorraad stropak ken werd een drietal geparkeerde Belgische auto's ingesloten. Boven dien werd één ervan aan de boven zijde vrij ernstig beschadigd. Daar juist de duisternis inviel, kwam liet doorgaand verkeer in moeilijkheden. Het opnieuw opladen en stuwen van de lading nam geruime tijd in beslag. De plaatselijke rijkspolitie, daarbij geassisteerd door de inmiddels gear riveerde verkeerspolitie maakte pro ces-verbaal op. De vrachtauto met oplegger behoorde aan Van B. uit Eede. Rilland-Bath ontvangt subsidie voor speelweide Het Coördinatie College voor Open bare Werken (C.O.W.) te Den Haag, heeft aan de gemeente Rilland-Bath subsidie toegezegd voor de aanleg van een speelweide ln D.A.C.W.-ver- band in die gemeente. daan, dat dit „vertrouwelijk" welis waar gold voor de stukken als ge heel, maar dat bepaalde details door, hun aard niet vertrouwelijk waren en zeker openbaar gemaakt konden worden. Hij had dan ook, zo deelde hij mee, enkele mededelingen gedaan toen een journalist hem telefonisch om inlichtingen vroeg. „Met name meende ik, dat de gro te van de hyploheek wereldkun dig gemankt kon worden", aldus de heer Kaland, die er aan toe voegde: „Het bedrag zou immers toch in de gemeentebegroting zij.i opgenomen". Deze wethouder gaf echter tenslotte toe, dat zijn ziens wijze onjuist was en dat het beter ware geweest geen mededelingen te doen aan de" pers. De heer Schorer aanvaardde de ver ontschuldiging hoffelijk, maar drong er wel met klem op aan een vertrou welijk stuk in het vervolg ook op alle punten vertrouwelijk te laten. Burgemeester De Widt sloot vervol gens de discussie over dit punt. Te voren had de heer B. A. HesselinK (v.v.d.) nog gezegd, dat het een voor uitlopen op de beslissing van de raad is om te zeggen: „Het bedrag wordt toch op de gemeente opgenomen", zoals de heer Kaland had gedaan. Aantal één uur-veilingen in Kapelle ingekrompen De één-uur-veilingen op de veiling Le Kapelle zijn ingekrompen tot drie per week, te weten maandag, woens dag- en vrijdagmiddag. De één-uur veiling van dinsdag en donderdag middag, de zogenaamde „kleine vei lingen" komen dus te vervallen. Een en ander houdt verband met het feit, dat er zo goed als geen aanbod van pruimen meer is. Voortvluchtige jongeman aangehouden in Goes De gemeentepolitie te Goes heeft zon dagavond in een café in de binnen stad aangehouden de 21-jarige woon wagenbewoner A. M., die in het po litieblad stond gesignaleerd wegens diefstal van een bromfiets en auto onderdelen in Hulst. De diefstal heeft reeds enige weken geleden plaatsge vonden. Het was M. tot nu toe steeds gelukt uit handen van de justitie te blijven. De Goese agenten, die zon dagavond patrouilleerden in de bin nenstad, herkenden M. van de foto in het politieblad. De knaap werd aan gehouden en in verzekerde bewaring gesteld. Maandagmorgen is hij over gebracht naar Hulst. Slot van pag. 1 vertrekken omgetoverd tot lichte en vrolijke ruimten, die van een geheel nieuwe meubilering zijn voorzien. De eigenlijke uitleenbibliotheek is onder gebracht in het lokaal rechts van de hoofdingang gelegen. Achter de bi bliotheek vindt men de leeszaal. De muur tussen beide lokalen is gedeel telijk weggebroken, zodat de beide vertrekken één geheel vormen. Langs de wanden zijn tot mans hoogte stalen Deense boekenrekken aangebracht. Op verschillende af standen tussen de rekken zijn uit klapbare tafeltjes met verlichting gemaakt. Hier kunnen de bezoekers rustig in de boeken „snuffelen". Ook zij, die een krant, tijdschrift, perio diek of naslagwerk willen inzien, hebben daarvoor ruimschoots de ge legenheid. Inplaats van vroeger zes zetels, beschikt men thans in de „leeshoek" over enkele tafeltjes en zestien stoelen. Alles in moderne en frisse kleuren uitgevoerd. De jeugd Ook de jeugd neemt een belangrijke plaats in bij de Goese leeszaal. Het ongeveer 40 vierkante meter grote lokaal links van dc ingang is als jeugdbibliotheek ingericht. De jon gens en meisjes hebben een keus uit liefst vijftienhonderd boeken. Als ze eens een uurtje langer dan anders in de leeszaal willen vertoeven is dat helemaal geen bezwaar meer, want er is nu ruimte genoeg! De verhuizing van de leeszaal kwam op een voor het personeel zeer gun stig tijdstip. Van 1 augustus tot 7 september is de bibliotheek namelijk gesloten. Vele verwoede lezers had den voor de vakantie nog een extra „voorraad" ingeslagen, zodat men ongeveer 2000 boeken minder moest verhuizen. In die periode is de gehele bibliotheek een „restant" van rond 6000 boeken verhuisd. Een grote, verhuiswagen moest er twee ritten voor maken. Dat ging overi gens heel wat vlugger dan het tijd rovende in- en uitpakken van de boe ken. De leeszaal is nu nog wel niet geheel op orde, maar nog voor de officiële opening op vrijdagavond aanstaande zullen de duizenden boe ken keurig in het gelid staan. NIEUWE BESTEMMING. Inmiddels heeft de vroegere leeszaal aan de Singelstraat alweer een nieu- Oriëntatiereis over de gemeentelijke herindeling Minister E. H. Toxopeus zal op 7 en 8 september een werkbezoek brengen aan Walcheren. Hij zal zich hier ori ënteren over knelpunten in do plan nen tot gemeentelijke herindeling op dit eiland. Dc minister zal vergezeld worden door een aantal ambtenaren van het ministerie en het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland. Voordat het wetsontwerp tot herinde ling van de gemeenten op Walcheren, welk aantal van zestien tot negen te ruggebracht zal worden, wordt inge diend, wenst de minister zich terdege op de hoogte te stellen van de hier aan verbonden problemen. Do tocht begint 's maandagsmorgens te half tien in de gemeente 's.Hcer Arendskerke op Zuid-Beveland. Deze gemeente is ten nauwste bij de sa menvoegingsplannen op het eiland Walcheren betrokken, omdat ook zij grondgebied zal moeten afstaan aan de gemeente Vlissingen, onder ande re het gebied van het zuid-Sloe. Daarna brengt de minister achter eenvolgens een bezoek aan Nieuw- en Sint-Joosland, Middelburg, St. Lau rens, Grijpskcrke, Meliskerke, West- kapclle, Aagtckerke, Domburg, Oost- kapelle, Serooskerkc, Vrouwenpolder en Veere. Dinsdags volgt te half ne gen een bezoek aan Souburg, waarna Ritthem, Vlissingen, Koudekerke, Biggekerke en Zoutelande op het pro gramma staan. Na afloop van zijn tweedaags bezoek aan Walcheren zal minister Toxopeus omstreeks half een dinsdagmiddag in hotel „De Burg" te Middelburg een persconferentie houden. Plan voor verbetering weg Waterlandkerkje-St.-Kruis De provinciale waterstaat heeft een plan opgemaakt, dat de verbetering van de weg WaterlandkerkjeSint Kruis beoogt. Deze weg, die voor de omringende streek van uitermate groot belang is, zal opnieuw worden aangelegd. Het ligt in de bedoeling om de verbeteringen aan de weg, die in onderhoud is bij het waterschap „Het Vrije vau Sluis" en de „Kleine Boompoldor" en waarbij onder meer ook de gemeenten Aardenburg en Wa terlandkerkje zijn geïnteresseerd, met het oog op do hoge kosten, zo moge lijk in D.A.C.W.-verband uit te voe- Hoe gezellig en modern het thans geworden is in de Goese uitleenbi bliotheek laat deze foto duidelijk zien. (Foto P.Z.C.). we bestemming gekregen. De r.-k, h. b.s. heeft beslag gelegd op het lokaal dat dus spoedig weer m „bedrijf" zal komen. Het gebouw aan de Vlas- markt heeft thans zijn vierde be stemming gekregen. Oorspronkelijk is het pand gebouwd als school, maar omstreeks 1920 vormde het de huis vesting voor de keuringsdienst van waren. In 1922 werd het gebouw „Vakschool voor Meisjes". Thans zijn drie lokalen dus als leeszaal in gericht en in de resterende vertrek ken krijgen leerlingen van do Am bachtsschool les. Mettertijd krijgen deze lokalen ook een andere bestem ming, maar hiervan is thans nog niets definitiefs bekend. Nu het probleem van de huisvesting is opgelost, doet liet leeszaalbestuur hernieuwde pogingen om de openba re uitleenbiblotheek o.u.b. om te zetten in een openbare leeszaal en biblotheek o.l.b.. Als dit gelakt en dat ziet er wel naar uitdan krijgt de vereniging aanmerkelijk meer snbsidie. Regel is dat slechts gemeenten van meer dan 20.000 in woners over een o.l.b. beschikken, maar gezien de functie van Goes als centrumgemeente, kan hiervoor een uitzondering worden gemaakt. Het bestuur van de Goeso o.b.l. verwacht nog dit jaar een gunstig bericht te ontvangen, waaruit het pad van de leeszaal dan voorlonig voor enkele jaren geëffend zal zijn! Elevatorbak strandde op mosselperceel De motorsleepboot „Tieja" geraakte maandagmiddag met een duizend ton metende elevatorbak bij de inloop van de Zandkreek in moeilijkheden. De oorzaak hiervan was, dat de sleep boot haar schroef had verloren. De elevatorbak strandde op een mossel perceel. Vanuit Wemeldinge voer het bergingsvaartiug „Arendsoog" ter as sistentie uit. Dit vaartuig heeft de elevatorbak losgetrokken. De „Tie. ja" zal door een andere sleepboot naar Dordrecht worden gebracht voor reparatie. Bietencampagne te Sas van Gent De beide suikerfabrieken te Sas van Gent zijn reeds druk bezig met de voorbereidingen voor de a.s. campag ne. Deze campagne, welke ongeveer 10 weken zal duren, zal meerdere honderden arbeiders weer een wel kome bron van seizoeninkomsten op leveren. De verwachting is, dat de verwerking van de suikerbieten zal aanvangen op een datum gelegen tussen 25 en 28 sept. a.s. X Voor Zeeuws nieuws zie ooh S de pagina's 5, 6 en 7. Middelburg Electro: „Le Schiave dl Cartagine", 10 cn 21.15 uur, 18 Jaar; Miniatuur Walcheren met tentoonstel ling, Molenwater, 9-23 uur. Vlissingen Alhambra: „Das einfache Mtldchen", 19.00 en 21.00 uur, alle leeft. Luxor Vlissingen: „Mam'zelle Strip tease", 20.00 uur, 18 Jaar. Goes - Grand-theater: „Het beest in mensengedaante, 20.00 uur, 18 Jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2