PREDIKBEURTEN YERSEKE VOTEERT 1000.- VOOR OESTERFEEST WALCHEREN RAAD WESTKAPELLE LIET O.K.K. NIET IN DE STEEK UITSLAGEN KEURINGEN FOKVEEDAG VOOR WALCHEREN: ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE OOO RA NT RAAD VERGADERDE Chr. ulo verzocht leraar lich. oefeningen „Een belachelijk bedrag", noemde de heer P. de Leeuw (g.b.) tijdens de vrijdagavond gehonden raadsverga dering van Yerseke de som van 500 die B. en W. wilden voteren voor het komende oester- en mosselfeest van „Zeeland Presenteert" op 3 september a.s. Als voorzitter van het comité zette de heer Be Leeuw uiteen, dat het organiseren van dit jaarlijkse fes tijn de oester, en mosselkwehers enorme kosten geeft. „Het is toch een manifestatie van de gehele gemeen te", was zijn oordeel en daarom dien de dit raadslid een tegenvoorstel in om 1Ö00 beschikbaar te stellen. Onmiddellijk kreeg hij daarbij de steun van de heren C. Pekaar (pvda) en J. C. Sinke (ar), die deze bijdrage uit de gemeentekas volkomen verant woord achtten. Met de stemmen van de raadsleden D. van Boven (pvda), J. Koster, C. J. Gebraad en H. Corne- lisse (allen s.g.p.) tegen, werd dit laatsté voorstel na een vrij brede dis? cussie aangenomen. Aan het begin van de vergadering deelde burgemeester A. C. Willerhsen mee, dat alsnog vier woningwet-wo ningen zijn toegewezen in verband met de verbreding van de Zeedijk. Als subsidies kende de raad toe: een bedrag van 5 cent per inwoner vopr een geschenk aan het nieuwe Provinciehuis in Middelburg, 4 cent per inwoner voor "het initiatief-comi té Bevelanden wegens toetreding tot di£ pomjté u-s en tweemaal 5 gul den, resp. voor „Pro Juventute" en het Leger des Heils. Het bestuur van de Chr. uloschool had in een schrijven verzocht een le raar lichamelijke oefeningen aan to stellen en een jaarlijkse vergoeding Ziekenhuiskwestie te Bergen op Zoom Nog geen bevredigende qplossing gevonden De raadsleden van Bergen op Zoom hebben vrijdagavond ruim drie uur vrij hevig gedebatteerd over de zie kenhuis-kwestie en uiteindelijk heeft men nog geen bevredigende oplossing gevonden, Na al deze gesprekken werd tenslot te een motie aangenomen van de heer W, Benne, met 20 stemmen vóór en 2 tegen, waarin werd voor gesteld, dat de regenten van het Al gemeen Burger Gasthuis en het be stuur van het nieuw te stichten r.-k. St Elisabethsziekenhuis een bespre king zullen houden om een bevredi gende oplossing te vinden vppr deze kwestie in het belang van alle Ber gen op Zoomse bevolkingsgroepen. Eerder op de avond was nog een an dere motie verworpen met 16 tegen 6 stemmen. Hierin werd naar voren ge bracht, bij de centrale overheidsin stanties te informeren of in Bergen op Zoom twee ziekenhuizen een r.-k. en een algemeen burger gast huis kunnen worden geëxploiteerd. Niet alleen hadden de verschillende kerkeraden van Bergen op Zoom hun bevreemding geuit over de gehele gang van zaken, maar ook de kerk besturen van Tholen en St. Philips- land. Wanneer namelijk een r.-k. zie kenhuis wordt gebouwd en het alee- meen burger gasthuis moet verdwij nen. Is dit ook van belang voor de be volking van Tholen. Sint Philinsland en een gedeelte van Zuid-Beveland. Jeugd van Wemeldinge krijgt een speelweide In de vrijdagavond onder voorzitter schap van burgemeester C. N- F. van Sas gehouden vergadering van de gemeenteraad van Wemeldinge is uitvoerig gediscussieerd over een voorstel van B. en W. tot aankoop van een perceel boomgaard aan de Oranjeboomstraat. Deze grond heeft de gemeente nodig ter verdere reali sering van het uitbreidingsplan. De discussie ging over de bestem ming van een gedeelte van dit ter rein en het nog braakliggende ge deelte achter de woningwetwoningen aan de Prinses Beatrixweg tot speel weide voor de jeugd. De raad ging ten leste akkoord met. het voorstel, zodat de jeugd van Wemeldinge bin nen afzienbare tijd over een speel weide zal beschikken. In deze verga dering deelde burgemeester Van Sas nog mee, dat met het doortrekken van de Prinses Beatrixweg een begin is gemaakt, evenals met de bouw van zes woningwetwoningen. van G5 per leerling toe te wijzen. B. en W. zullen hiervoor een oplossing zoeken en de vergoeding bij de begro ting 1960 bezien. Aan da heer C. D. Klos verkocht de raad 'n perceel bouwgrond in 't bouw plan „Kakeldans". Voor 300 werd een stuk grond aangekocht in het sa neringsplan „Polen". De raad besloot voorts, de commissie van toezicht op het lager onderwijs op te heffen. Met algemene stemmen namen de raadsleden een voorstel tot het aan gaan van een geldlening van 100.000 tegen 4>A% rente bij de CoÖp. Raif- feisenbank Yerseke, aan. Bij de rondvraag vestigde de heer J. J. de Koeijer (air.) de aandacht op de herscholing yan dé vissérsjeugd in verband met het Deltaplan. Burge meester Willemsen antwoordde, dat dit in de eerste plaats een taak voor de ouders is. De gemeente zal niet nalaten te doen, wat mogelijk is. De heer J. Koster (s.g.p.) wees op de slechte afwatering van de industrie- bedrijven, waardoor een onwelrieken de geur boven Yerseke hangt. „Het rioleringsplan is een miljoenenpro ject", zo antwoordde de burgemees ter. „Ik ben er van overtuigd, dat het dringend noodzakelijk is, maar de fi nanciën laten de uitvoering niet toe". Nieuwe groepscommandant rijkspolitie Bruinisse Opperwachtmeester A. Pipping uit Zierikzee benoemd Met ingang van 1 september a.s. is tot groepscommandant der rijkspoli tie te Bruinisse benoemd de opper wachtmeester A. Pipping, momenteel te Zierikzee. „Opper" Pipping begon zijn loopbaan bij de politie in 1940. Hij diende aanvankelijk bij de Kon. Marechaussee. Na zijn opleiding te Apeldoorn werd hij gedetacheerd bij de brigade te Asten (Noord-Bra bant). Een jaar later volgde overplaatsing naar de brigade Zierikzee. Weer een jaar later verbleef de heer Pipping een half jaar te Bruinisse. Nog steeds in dienst van de Kon. Marechaussee werd hij vervolgens benoemd tot post- commandanl te Eikerzee. Dit verblijf te Eikerzee duurde slechts drie maan den, want per 1 juni 1943 kwam de heer Pipping bij de gemeentepolitie van Zierikzee in de rang van agent. Daar volgde kort daarop bevordering tot hoofd-agent en later tot brigadier. Dit bleef zo voortbestaan tot 1 januari 1958. Toen volgde de over gang yan gemeentepolitie naar rijks politie, waarbij de beer Pipping de rang van opperwachtmeester werd toegekend De heer Pipping volgt nu de naar Kapelle vertrokken adjudant Overbeeke op als groepscommandant te Bruinisse. De groep Bruinisse om vat de gemeenten Bruinisse, Nieu- werkerk, Oosterland, Ouwevkerk, Dreischor eri St.-Philipsland. bij Zilveren dienstjubileum Ziekenfonds Walcheren' In het gebouw van het Ziekenfonds Walcheren aan de Dr. Staverman- straat te Vlissingen heerste donder dagmorgen een feestelijke sfeer. Da gelijks Bestuur en voltallig personeel waren daar bijeen, om de heer H. Kesteloo te huldigen in verband met zijn zilveren jubileum als incasseer der Als eerste kwam de voorzitter van het dagelijks bestur, dokter J. S. Bloos uit Oost-Souburg, de 56-jarige jubilaris feliciteren. Deze haalde in zijn feestspeech verschillende herin neringen op uit de loopbaan van bode Kesteloo, die zijn vader in dit beroep opvolgde. Dokter Bloos noemde het werk van de incasseerder een „mooie sociale taak" Hij overhandigde de jubilaris een enveloppe met inhoud. De directeur van net Ziekenfonds Walcheren de heer A. Korteweg, be titelde de jubilaris als een gewaar deerd lid van het bode-team Uit naam van het personeel bood hij de heet Kesteloo een scheerapparaat aan. Een van de personeelsleden, mej. J Woltering, overhandigde me vrouw Kesteloo een keurig boeket. De heer C J Kesteloo, zoon van de jubilerende incasseerder, sprak na mens zijn vader een dankwoord. VLISSINGEN Marine-officieren mak§n puzzel-rit over Walcheren De vereniging van Marine-Officieren te Vlissingen heeft voor woensdag 2 september a.s. 'n puzzelrit over Wal cheren georganiseerd voor haar leden. De start heeft plaats om 5 uur op het Marineterrein aan de Prins Hendrik- weg te Vlissingen en de 36 km lange rit eindigt aan de rand van deze ge meente om 8 uur. Programma concert „Ons Genoegen" Het concert, dat de koninklijke har monie „Ons Genoegen" te Vlissingen zaterdagavond bij "de afsluiting van de Zomer-Show op de Boulevard Evertsen zal geven -r- het begint om half acht zal uit de volgende num mers bestaan: 1. Mars v. d. 4e divisie; 2. Land v. d. Indra; 3. Arendsnest; 4. Chardas- fiirstin; 5. Tamboer Maitre; 6. Noord Hollandse paneeltjes; 7. Gildemars; 8. American Fantasie; 9. Concordia. Aan dit conceit zullen tevens het jeugdkorps en de signaal-afdeling van de harmonie medewerking verle nen. Het programma van het jeugd korps omvat verschillende marsen en kleine werkjes. Het geheel staat on der leiding van dirigent Will Tlnir mermans. Bij minder gunstige weei-s- omstandigheden wordt het concert in de tent op het Bellamypark gege ven. Cassière „Goed Wonen"- badinrichting jubileerde Ter gelegenheid van het feit, dat mej. N. Helm 25 jaar als cassière bij de badinrichting van de woningbouwver eniging „Góed Wonen" te Vlissingen in dienst is geweest, werd donderdag avond een bijzondere bestuursverga dering gehouden. Ook het personeel van de badinrichting was uitgenodigd om mej. Helm geluk te wensen. De voorzitter van „Goed Wonen", de heer A. C. v. d. Velde, sprak de jubi- laresse toe en bood haar bloemen en een enveloppe met inhoud aan. Van personeelszijde kwam badmeester C. Roelse de gelukwensen overbrengen en overhandigde daarbij eveneens en kele geschenken. Vanavond vuurwerk op Nolledijk in Vlissingen Concert en openluchtbal laatste evenementen van Zomer Show Vlissingen neemt vanavond afscheid van het seizoen. Officieel althans, want het is niet de bedoeling om de badgasten of het mooie zomerweer weg te jagen- Maar onder de evene menten van het comité Zomer Show wordt een streep gezet. De laatste avond zal letterlijk de klap op de vuurpijl brengen, want behalve een openluchtbal en een concert door „Ons Genoegen" zal het feestelijke programma, dat de gehele zomer door in verantwoord amnsement voorzag, worden besloten met een knal-vuur werk. Inderdaad belooft dit vuurwerk iets groots te worden, het programma al thans telt meer dan dertig „afdelin gen", die fantastische namen dragen. Onder meer zal zich tegen de ho- Dr. B. J. J. Duncker benoemd tot inspecteur M.O. Zeeland Bij beschikking van de staatssecreta ris van onderwijs is met ingang van 1 september a.s. dr. B. J, J. Duncker belast met het toezicht op de gym nasia, do lycea, de hogere burger scholen, de middelbare scholen voor meisjes, de handelsdagscholen, de handelsavondscholen, de avondlycea, de avond hogere burgerscholen en de cursussen ter opleiding voor akten van bekwaamheid tot het geven van middelbaar onderwijs in het inspec tierayon n-B, dat Zeeland, de provin cie Zuid-Holland bezuiden Maas en Lek en de gemeenten Schiedam en Vlaardingen omvat. De standplaats van de inspecteur is Bergen op Zoom. pelijk onbewolkte avondhemel een „diamanten spinnewiel met gouden spoel" aftekenen. Voorts wordt er een komisch nummer „afgestoken" en zal men een „stijgende bloemenkorf" zien. Het sprookjesachtige schouwspel zal door iedereen van de Boulevard af te genieten zijn, want het vuur werk wordt ontstoken op de Nolle dijk. De eerste vuurpijlen en bol len gaan om kwart voor elf de lucht in. Dat is na het optreden van de „New Orleans Dixie Kids", een Dixie- land-formatie uit Breda, die het open- luohtbal op de Oude Markt zal ver zorgen. De „Dixie Kids" zijn voor Vlissingen geen onbekendereeds eerder verzorgden deze geestdriftige amateurs een concert van frisse oude- stijlmuziek. Het bal begint om acht uur en duurt tot tien uur. „Ons Ger noegen" concerteert vanavond op Bou- levari Evertsen in de verplaatsbare piuziektent. Dit concert begint om half acht en eindigt om half elfj een kwartier voor de aanvang van het vuurwerk dus. OOSTKAPELLE Concert en vreugdevuur Dinsdagavond gaf de muziekvereni ging „Crescendo" te Oostkapelle een concert in de muziektent. Na afloop marcheerde het korps met het tam boerkorps naar de omgéving van het kampeerterrein, waar 'n groot vreug devuur werd ontstoken, dat vele be langstellenden trok. „Crescendo" speelde hier populaire nummers. Tot slot marcheerde men onder een pitti ge mars weer naar het dorp. Dit was het besluit van het door V.V.V. „Mooi Oostkapelle" georganiseerde pi'o- gramma voor de zomermaanden. Door het fraaie weer zijn de diverse evenementen zeer goed geslaagd: wel in het bijzonder het door „Crescendo" verzorgde zomeravondconcert in de duinen. Walcheren ZATERDAG 29 AUGUSTUS Adventisten: Vlissingen 9.15 ds. Smit 10.15 Bijbelstudie; Middelburg 10 Bij belstudie, 11 ds. Smit. Interk. Avondgebed: Vlissingen (En gelse Kerk)7,308 uur. Evang. op G.G.: Arnemuiden: ds. GfisnTgt; ZONDAG 30 AUGUSTUS. Ned. Herv. Kerk: Aagtekerke 10 dienst, 2.30 ds. Königse (H.D.); Ar- nemuiden 11 en 4. ds. Verwey; Big- fekerke 9.3Ó en 11 ds. Roscam Ab- ing; Domburg 10 en 7 ds. Van Vliet; Grijpskerke 10 en 2.30 kand. Wape naar; Kleverskerke 2 ds. Van Woer den; Koudekerke 9 ds. Hoffman, 10.45 Hoffman, 7 Vliss.str. ds. Durk- stra; 't Zandt 10 ds. Durkstra, 10-15 jeugdkerk (Ter Hooge), 7 ds. Hoff man; Meliskerke 2.30 ds. Klooster man: Middelburg: Nieuwe Kerk: 9 ds. Speller (jeugdd.), 10.30 ds. Van Woerden, 7 ds. Dijckmeester; Nieuw- VOOR OPLEIDING TAMBOERS Grond aangekocht voor bouw van vier woningen In de vrijdagavond gehouden raads vergadering van Westkapelle is het fanfarekorps O.K.K. veel lof toege zwaaid. Dit gebeurde naar aanlei ding van een verzoek van O-K-K- voor een wekelijkse bijdrage van drie gulden van de gemeente in de kosten voor de opleiding van ver schillende jeugdleden tot tamboer. Hiertoe komt iedere week een leraar uit Vlissingen om met de jongelui te oefenen. Vooral de waarnemend bur gemeester, wethouder W. Gabrjëjse Az., liet zich in lovende bewoordin gen over het korps uit. Naar zijn mening kon de gemeente O.K.K. voor zo'n klein bedrag niet in steek latep daar de korpsleden toch al genoeg opofferingsgezindheid tonen door veel van hun vrije tijd aan de muziek te besteden. En dit doen zij toch voor de gehele gemeen schap vervolgde hij- Verder stipte hij aan dat O.K.K. al zoveel mogelijk tracht de eigen boontjes te doppen ip tegenstelling tot verschillende an dere verenigingen, die het gemakke lijker opnemen en veel vlugger een beroep op de gemeentekas doen. De raadsleden waren het met de woor den van de raadsvoorzitter eens, zo dat zonder enige discussie besloten werd tot de bijdrage. Meer woorden vergden enkele ande re verzoeken om subsidie. Vooral naar aanleiding van een aanvrage van de Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods Heiligen Naam voor een gemeentelijke bijdrage voor 1960 ontspon zich een hele discussie. Deze ging voornamelijk tqssen het S.G.P -raadslid J. de Visser, het C. H.-lid P. Lievepse en de raadsvoor zitter. B. en W. hadden geadviseerd dit verzoek af te wijzen, waarmee heer De Visser het geenszins eens was. Deze zei dat men het voor de ere-Gods moest opnemen, doch de raadsvoorzitter verwachtte weinig resultaten van de werkzaamheden van deze Bond. „Hoogstens hangen ze een bordje op bij de bushalte", zei hij, en hieryau verwachtte spreker weinig heil. Met vier tegen drie sterpmen werd besloten het verzoek af te wijzen. Verder werden verzoeken om subsi die afgewezen van het „Zeeuwse Wit Gele Kruis" voor een bijdrage van tien cent per inwoner en van de Rijkspolitiekapel. Besloten werd aan de reclasserings- instellingen van het Leger des Heils een bijdrage van vijf gulden te ver lenen voor 1960 en aan de Kon. Mi litaire Bond Pro Rege f 20.de Centrale van r.-k Militaire Tehuizen f 10.en aan het Humanistisch Thuisfront f 20. Voorts werd besloten aan de aanne mersfirma De Pagter en van Sluijs te Domburg een perceeltje grond in het uitbreidingsplan Noord van on geveer 500 ca. voor f 10.per ca. te verkopen. Voor de bouw van vier woningwet woningen werd een perceel land bouwgrond van 32 are 40 ca in het uitbreidingsplan Noord aangekocht van de heer K. Roelse voor een be drag van f 1680. Naar aanleiding van de benoeming van een nieuwe onderwijzer aan de openbare lagere school deelde de raadsvoorzitter mee dat de enige ge gadigde bij nader inzien zijn sollici tatie had ingetrokken. De waarnemend burgemeester voor zag nog veel moeilijkheden in het vinden van een geschikte onderwij zer In verband met de benoeming van een derde schoolarts voor de school- artsendienst. op Walcheren, westelijk Zuid-Beyeiand en Noord-Beveland werd een wijziging aangebracht in de gemeenschappelijke regeling. en St.-Joosland 10 en 7 ds. Van Haar lem; Oostr en West-Souburg 9.30 en 11 ds. Haitjema, 7 ds. Kok (jeugdd.); Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Wisse; Ritthem 10 en 2.30 ds. Kwast; Se- rooskérke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St.-Laurens 10 ds. Kok, 7 ds. Van Duyne; Veere 10 ds. Metselaar; Vlis singen: St. Jacobskerk: 10 ds. Roth- fusz, 7 ds. Kwast; Johanneskerk: 9.30 ds. Kloosterman, 7 ds. Rothfusz; Ha vendorp: 10 ds. Kwast; Bejaarden huis: 7 ds. Homburg; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 9.30 en 7 ds. Van Dullemen. Eglise Walionne: Middelburg 10.30 Pasteur Berthoud. Geref. Kerk: Arnemuiden 9 en 2 ds. Scholing; Domburg 10 ds. Dondorp, 2.30 kand. Hoogsteen; Gapinge 9.30 en 2 ds. Boot; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Goedendorp; Koudekerke 9.30 en 2.30 drs. Élshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. Van Heesen; Middelburg: Hofpleinkerk: 9.30 ds. Van Til, 2.30 en 5 ds. Van Reeven; Noorderkerk: 9.30 ds. Van Reeven, 5 ds. Van Til; Lutherse Kerk: 7.30 drs. Van Ulden; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Bohlmeijer; Oostkapelle 10 en 2.3Q ds. De Groot; Serooskerke 10 en 2.30 ds. Van Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 drs. Van Ulden; Veere: 10 en 2.30 ds. Wiersinga; Vlissingen: 9.30 en 5 drs. Verschoor; Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. v. d- Wal; Westkapelle 9.30 kand. Hoogsteen, 2.30 ds. Don- dorp. Geref. Gemeente: Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2 en 6.30 lees- dienst; Middelburg 9.30, 2 en 6.3Ó ds. Hage; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd.; Zou telande 10, 2.30 en 7 leesd. Chr. Geref. Kerk: Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen; Vlissingen 9.30 leesd., 5.30 ds. y. d. Molen. Ver. van Vrijz. Herv. ep Remonstr. Kring: Vlissingen 7 ds. Schaap. Evang. Luth, Gemeente: Middelburg 10.30 maj. ds. Bartlenia; Vlissingen 9 maj. ds. Bartlema. Doopsgezinde Gemeente: Vlissingen 10 ds. De Boer. Herst. Apost. Zendingsgemeente: Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk: Vlissin- £en (Kasteelstr.) 10 en 5 diepst, eger des Heils: Middelburg 10 Heil.- sk.t 7.30 Verlogs.sk;.; Vlissingen 10 Heil.sk. Evang. op G.G.: Vlissingen (Kazerne Willem Hl) 10 en 5 ds. Grisnigt, Op het terrein van de coöp. Veiling vereniging te Middelburg werd dezer dagen de zevende fokveedag van Walcheren gehouden. De uitslag van de keuringen luiden: Vaarzen, geboren tussen 15 februari 1858 en 1 juli 1958: la Bertha 8, fokk,-eig. A. Jasperse, Koudekerke; 1b Elza 5, fokk - elg. B. Arendse, Gapinge; lc Treesje 10, fokk.-eig. Js. Vos, Koudekerke; ld Rlta 6 van 't Hof Zwagerman, fokk.-eig. Padvindersband maakt mars door Middelburg Ter gelegenheid van de verjaardag van prinses Wilhelmina zal de Mia- delburgse Padvindersband op maan dagavond 31 augustus een rondgang door de stad maken, die om zeven uur begint. Gelopen wordt langs de volgende route: St. Jorisstraat, Ba lans, Spanjaardstraat, Molstraat, Dam, Lange Giststraat, Gistpoort, Korte Giststraat, Koorkerkhof, Rei gerstraat, Nieuwstraat, Londense Kaai, Segeerstraat, Lange Delft, Markt, Lange Noordstraat Bach ten Steene, Groenmarkt. Korte Burg, Ba lans en Sint Jorisstraat. Concert O.N.D.A. en Juliana te Middelburg Ter gelegenheid van de verjaardag van prinses Wilhelmina op maandag 31 augustus a.s. zullen de Middel burgse muziekvereniging O.N.D.A. en het pijper- en tamboerkorps Ju liana een rondgang maken door 't Zand. Qm half acht vertrekken beide korpsen van de speeltuin in de Baarsjesstraat. Na de mars wordt in de speeltuin omstreeks acht uur nog een concert gegeven. Brandje op zandschip Het overkoken van een pot met vet heeft vrijdagmiddag op een zand schip langs „de Punt" tegenover de Nederstraat te Middelburg een kort, maar vrij hevig brandje veroorzaakt. In de stuurhut van het zandschip „Delta", eigendom van de heer C. Kuiper uit Vlissingen, vatte het hete weglopende vet plotseling vlam. En kele i-uiten sprongen en het kompas raakte defect. Inmiddels had men de brandweer gewaarschuwd. Eer deze echter ter plaatse was, had de bemanning van het schip de vuur haard reeds geblust. Muzikale rondgang en concert te Koudekerke Maandag 31 augustus a.s. zal de Kou- dekerkse muziekvereniging „Voor waarts" ter gelegenheid van de ver jaardag van prinses Wilhlmina een rondgang door het dorp maken van half acht tot acht uur. Hierna wordt een concert gegeven in de muziek tent tot half tien. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: dokter J. C. B. Simons, Vlissingse Singel 38, tel. 5:191Vlissingen: dokter G. J. M- de Greef. Julianalaan 13, tel. 2121; Veere, Serooskerke en Oost kapelle: dokter G. Schep, Dorpsstraat 46, Serooskerke, tel. 0 118»—212; Zoutelande, Koudekerke en Westkapelle: dokter M Huygens, De CasembrooUtraat 36, West kapelle, tel. 0 1187-TT-234. Apotheek Middelburg: Van der Harst, Korte Delft 12, tel. ?7è9: Vlissingen: J. M H. van de Sande, Badhuisstraat 22-24, tel. 2066. (Advertentie/ Zondagdienst Taxi s Middelburg TRIO TAX tel. 2600 BLANKER, tol. 2865. Marktberichten AMSTERDAMSE AARDAPPELTERMI.INMARKT. 28 augustus. De totale dagomzet op do vrij dag gehouden Amsterdamse aurdappelter- mijnmarkt heeft 141 contracten bedrazen De totale weekomzet bedroeg 640 contrac ten. Consumptiesector: Eigenheimer 36 april 18.60 December 10.10, 16.00. Furore 35 maart 17.20. Alpha 45 april 17.20, 17.00 17.10, 17.00. Bintje 35 maart 18.60. April 19,00. September 12.50, 12 40. 12.30, 12 40 Oktober 14.00, 14.20. November 15.50. De cember 16.40. Bintje 45 april 22.1Q 22.00 Voran 35 november 13.00 Btntje e novem ber 29 70. 29.80, 29.90. Bintje a novemoer 27.50. Eersteling e novemoer 35.20, 85.30. VEILING MIDDELBURG. 28 aug Aardappelen. Eerstelingen' grote 13 drielingen 7. Bintjes: bonken 17 grote 14—16. drielingen 4—16. Fruit: Ananasmeloen 54—33. Sulkermeloen 42—105 Netmeloen 2255. Biamen p. doos 20—34, per kg 100. Perziken per stuk 3—21. Frar.kenthaler 95—148. Tomaten A 20—28. B 20—29, C 20. Pruimen: Jefferson 19—77. R Cl. d' Althan 24—92. R. Victoria 16—84. R Cl d" Hoeffer 91. Abrikoospruim 33—37. Appels. James Grieve I :i0-85 30 75-80 18 70-80 20. 65-70 15—28, II 80-90 24 80 en up 28. 75-80 18—29, 70-75 27-30, 65-70 15—18 6070 23, II D 6—19, III 8-30 Ellisons Orange 1 75-85 37. 65-75 27. 70 en op 27. XI 65 75 24, 60 en op 27. II I. 6, fll 10-22 Manks Codlin II 70 en op 16 65 en op 18, 60-70 13—19 60 en op 13—14, IJ D 11, III 10—20 Appels val en kroet 3—18 Zigeune rin I 75-85 17—18. 65-75 13-16, II D 10, lil 3—15. Benoni: verpakt 1 70-75 64. 65-70 61 55-65 46, onverpakt Tl D 15. Transpa rante de Croncels II 65-75 12, III 92 Peren. Clapps Fav, II 65 en op 52, 50-65 53 55-60 39—40 50-55 37, III 42—51. Reurre d'Amanlls 1 70-75 2?. 60 en op 22. 60-70 22, 60-65 23. II D 21. Ill 17-34. Bonne Louise d Avranches 1 65-70 27. 60 70 34 60-65 25 -31. 55-60 24. 50-55 26. cl 60-65 28 55-70 20, III 14—24. II D 16—24 Triomphe de Vienne II 70 en op 46, III 22—52 Peren val en kroet 14—22. Seigneur d' Esperen 1 60-70 41. 65 en op 37, 60-65 33—34, 50-60 32, IU 15—26. Beurré Hardy I 70-75 44, 65-70 40. Ill 31-36. Groenten: Snijbonen 57—HO Dubb. Prm cessen 61—88. Pronkbonen 30i9. Saxa's 65—67. Sla 3—23. Boskroten 20-35 Kroten pei kg 20—35 Bloemkool 4 st p. kist 62- 89. o St p k. 43—70. 8 St p k 32—36 10 st p. k. 13. Komkommers A 1ft -23. B 8--17 C 8—16 Augurken A 77—92. B 37 - 72 C 7—34 Wittekool 18 22. Rodekool 40 -45. Sa vooiekool 943. Spitskool 10 Rabarber 4 Waspeen 13—43 Bospeen 12—33 Prsie(ein 25-38 Spitskool 18—16. Andijvie 20-39 Prei 24—35. VISMIJN VEERE 28 aug. Exportgarnalen, aanvoer 2053 kg. 261—369. Bot. aanvoer 13 kg. 30—36. Tong. aanvoer 58 kg, 167—447. Rog aanvoer 57 kg, 10-H8. Ongesorteerde vis aanvoer 13 kg. 99. Officiële publikatie VLISSINGEN Kosteloze in- en herinenting tegen pokken. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat voor kinderen bene den de leeftijd van twee jaar gelegenheid bestaat tot kosteloos inenten tegen pokken en voor personen boven die leeftijd tot kosteloos HER-inenten op woensdag 2 sep tember a.s. te 4 uur n.m. in het gebouw het Medisch Centrum. Julianalaan 4, Gemeente-secretarie. 3e afdeling Vlissingen Hof Zwagerman", Grijpskorkc; 2a The- ba's Verwachting, fokk. cig M. Goed- bloed en Zn, Gapinge; 2b Beatrix 9, cig. J. A. Wisse, Koudekerke; 2e Pel Jantje 24 van 't Hof Zwagerman, fokk.-eig. ,,'t Hof Zwagerman", Grijpskerke; 3d Pel Jantje 23 van 't Hof Zwagerman, fokk.- eig. ,,'t Hof Zwagerman"; 2e Fetje's An- drie, fokk -eig. Iz. de Buck, Grijpsker ke; 21 Irma van Marijke, fokk -cig. N. da Looff. Arnemuiden; 3a Rika 31 van 't Hof Zwagerman, fokk.-eig- ,.'t Hof Zwa german", Grijpskerke; 3b Flora, fokk.- eig. K. Poppe, Grijpskerke; 3c Agatha 35, fokk.-eig. Js. Vos. Koudekerke; 3d Rika 2, fokk.-eig. J. J- Geerse en Zn-. Mid delburg. Vaarzen geboren tussen 30 Juni 1953 en 1 Januari 1958: la Wijdhoorn 5 van Nieuw Arendsrust, fokk.-eig- fa. A- Langebee- ke en K. Osté, Serooskerke; 2a Krol 45. fokk.-eig. Js. Vos, Koudekerke; 2b Hegc- dljkster Pietje 26. eig. Iz. de Buck, Grijpskerke; 2c Witkopje 38. eig- U de Buck, Grijpskerke; 3a Annetje 26. fokk.- eig Js. Vos Koudekerke; 3b Uilkje 15, fokk-eig. G- de Jager, Serooskerke; 3c Zwartkop. fokk--eig. J- A. Wisse, Kour dekerke: 3d Nora, fokk.-eig- D. KHJf- hout, Koudekerke; 3e De Kleine Ery, fokk.-eig. Iz. de Buck, Grijpskerke; 3< Paula, fokk.-eig. J- A- Wisse, Koudeker ke; 3g Hegedükster Hiitje 15. eig. Iz- de Buck, Grijpskerke. Melkgevende koeien, hoogstens 6 maan den gekalfd, geb- na 30 Juni 1056: 18 Mieneke 2, fokk.-eig. L. P. Brasser, Vrouwenpolder; lb Marijke 6, fokk.-eig. L. P. Brasser. Vrouwenpolder; lo Anne tje 22, fokk.-eig- Js. Vos, Koudekerke; ld Maaike, fokk.-eig. G. de Jager. Seroos kerke; Ie Janna 16, fokk.-eig. A. Poppe, Grijpskerke; 2a Jacoba 8, eig. J. Loóise, Gapinge; 2b Dirkje, fokk.-eig K. Poppe, Grijpskerke; 2c Lea's Ery, fokk.-eig- ïz. de Buck, Grijpskerke; 2d Annie, fokk - eig. M Goedbloed en Zn, Gapinge; 3a Aaltje Mineke 10, eig. 't Hoi Zwugcr- man", Grijpskerke; 3b Grietje 2, eig. J. Poppe, Biggekerke; 3c Femmy 4, fokk.r eig. Fa- A. Langebeeke en K. Osté, Se rooskerke; 3d Margriet 2. fokk -eig. J. A. Wisse, Koudekerke. Droogstaande koeien en melkgevende langer dan 6 maanden gekalfd, geb- na 31 december 2955: la Mieneke 3. fokk.- eig L. P. Brasser, Vrouwenpolder; lb Emma, fokk.-eig. P. Verhage Wan.. Kou dekerke; lc Cobi, fokk.-eig. N. de Loof. Arnemuiden; ld Pel Jantje 22 van 't Hof Zwagerman, fokk.-eig. „'t Hof Zwager man", Grijpskerke; sa Adèla, fokk.Telg. \V. de Buck, Middelburg; 2b Bertha 5, fokk.-eig. A. Jasperse, Koudekerke; 2c Zwartkop 8. fokk--eïg. Jac. de Nood, Veere; 3a Mona 3, fokk.-eig. J A. Wis se, Koudekerke; 3d Antje 21, fokk--eig. B. Arendse, Gapinge. Droogstaande koeien en melkgevende lan ger aan 6 maanden gekalfd, geboren tus sen 30 juni 1956 en 1 Januari 1957: la Boukje 91, fokk -eig Js. Vos, Koudeker ke; lb Marijke 5, fokk.-eig. L. P Brasser, Vrouwenpolder; 2a Dania 4, fokk.-eig. W. Louwerse, Gapinge; 2b Diana, fokk -elg. K. Poppe, Grijpskerke; 2c Gerda, fokk.- eig. N. de Looff. Arnemuiden; 3a Sikker ma's Hiitje, fokk.-eig. A. van Tatenho- ve, Serooskerke; 3b Juliana 31, fokk.- eig. W. Louwerse, Gapinge; 3c Margriet 7, fokk.-eig. L. J. Lorier en Zn-, Middel burg; 3d Truida, fokk.-eig. J. Louwerse, Sint-Laurens; 3e Annie 8, fokk.-eig- J- J. Geerse en Zn., Middelburg. Melkgevende koeien, hoogsten 6 maan den gekalfd, geboren tussen 31 decem- t -r 1955 en 1 juli 1956; la Treesje 6, fokk.- eig. Js. Vos, Koudekerke; lb De Goedo 7, fokk.-eig. B. Arendse, Gapinge; lc Tannie, fokk.-eig. Jae. de Nood, Veere; 2a Fetje 43, eig. ,,'t Hof Zwagerman", Grijpskerke; 3a Felsum Hiitje 49, eig, Iz. de Buck, Grijpskerke; 3"d Sjoke 47, eig. Iz. de Buck, Grijpskerke. Droogstaande koeien en melkgevende langer dan 6 maanden gekalfd, geb. tus* sen 31 december 1955 en 1 juli 1856: la Leons Adèla 2, fokk.-eig. W. de Buck, Middelburg; lb Reintje van Plantlust, fokk -eig. J. Maljaars, Oostkapelle; lc Geertje 5, fokk--eig. A. Lorier, Spybyrg; ld Juliana 28. fokk.-eig. W, Louwerse, Gapinge: 2a Paula 3 van Plantlust. fokk- eig. J Maljaars. Oostkapelle; 2b Boutje 5. fokk.-eig. J. Wattel, Gapinge; 2c Ma- thilde, eig, N. de Looff, Arnemuiden; 3a Mietje 53, eig. J. Poppe, Biggekerke; 3b Marie 8, eig. J. Poppe, Biggekerke; 3c Annie 7, fokk.-eig. J. J Geerse en Zn., Middelburg; 3d Marijke 187, eig. Iz. de Buck Grijpskerke: 3e Stientje 31, eig, A. Lorier, Souburg; 3f Doortje 2, fokk - eig. A. Lorier, Souburg; 3g Frida van Pietje, fokk--eig. H. A. Vos, Middelburg. Melkgevende koeien, hoogstens 6 maan den gekalfd, geboren in 1055: la Doortje, fokk.-eig. J. van Sluys, Zoutelande; lb Beatrix 2, fokk.-eig. L. P. Brasser, Vrou wenpolder; 2a Beppie 2 van 't Hof Zwa german, fokk-eig. ,,'t Hof Zwagerman", Grijpskerke; 2b Janna 15, fokk.-eig. A. Poppe, Qrijpskerke; 3a Hielke 46, eig. Iz. de Buck, Grijpskerke; 3b Mleske 4, eig- P. Koole, Souburg; 3c Jeltje, fokk -elg. L. J. Lorier en Zn., Middelburg; 3d Ma rijke, eig. Iz. de Buck, Grijpskerke; 3« Jacoba 8. eig. J. Bpoise, Gapinge. Nagekomen advertentie Heden overleed tot on ze diepe droefheid, in de hope des Eeuwigen Levens, na een gedul dig gedragen lijden jnze lieve moeder, be huwd-, groot- en ovei grootmoeder MARIA GOF.nilARl wed van W HtHBHt'XlTSE eerder van L. MONT/.NARI op de leeftijd van 75 jaar. Uit aller naam. A. Bostelaar Vllssjngen, Zeemanserve 56. De teraardebestelling zal plaatshebben op dinsdag 1 septemhe a.s., des namiddags uur, vanaf Tooroolasu 15. De overledene ligt op gebaard in het St. Jo- seph-zi ekenhuis Het condoleantieadi e: is: Toopoplgan lp, Geen bloemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 15