FEESTVREUGDE VERSTOORDE NACHTRUST IN SINT LAURENS WALCHEREN ZEEUWSCH-VLAANDEREN MARKTBERICHTEN SPORT EN WEDSTRIJDEN DONDERDAG 27 AUGUSTUS 1959 PROVINCIALE ZE BUW8B OOü RA NT 6 KANTONRECHTER MIDDELBURG Vee trok door droge sloot naar andere weide Verschillende inwoners van Sint-Lau- rens die op 18 juli na het middernach telijk uur wakker schrokken van veel lawaai en uit het slaapkamerraam keken zullen zich wel eens extra de ogen hebben uitgewreven toen zij een groepje van vijf opgeschoten jongelui potsierlijk verkleed in jurken en met hoedjes op door de straten zagen trekken, luidkeels zingend en schreeuwend, terwijl zij om beurten met de vuisten op een emmer roffel den. Al deze feestvreugde minder tot genoegen van de omwonenden echter was ter gelegenheid van de twintigste verjaardag van een van de jongelui, die na het gezellig samen zijn met zijn gasten nog een rond gang door het dorp maakte. Woensdagmiddag had dit verjaar dagspartijtje nog een staartje toen drie van de jongemannen, twee had den verstek laten gaan, door de Mid delburgse kantonrechter de les gele zen werden. Mr Moolenburgh kon zich best voorstellen dat men feest wil vie ren, maar dit mag toch geen aanlei ding worden tot burengerucht was zijn mening. De eis van 10 subs. 2 dagen die de officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, te gen elk der verdachten, do laborant J. C. A., de veldkweker P. J. J. H., de kantoorbediende M. V., en tegen J. en W. K., eiste, verminderde kantonrech ter in zijn vonnis tot 7.50 subs. 3 dagen. Herbo, de anderhalve jaar oude hond van mevrouw G. T. K.-M. uit Rilland- Bath, veroorzaakt nogal wat last, om dat hij er een gewoonte van maakt om voorbijrijdende bromfietsers en motorberijders achterna te rennen. Bovendien had hij herhaaldelijk kin deren angstig gemaakt door tegen hen op te springen. Het eerste gaf de eigenaresse toe, doch dat haar hond kinderen had bang gemaakt ontkende zij. De kinderen hebben hem natuur lijk geroepen en toen is de hond in zijn speelsheid op hen afgerend, was haar mening. De eis van 15 subs. 3 dagen verminderde mr. Moolen burgh in zijn vonnis tot 10 subs. 2 dagen. De Goese melkslijter A. J. F. had op 19 en 22 juni zonder toestem ming vee laten grazen in het wei land van zijn buurman, aldus stond in de tenlastelegging. Ei genlijk was dit de laatste paar maanden herhaaldelijk gebeurd. Door de langdurige droogte stond er geen water in de sloot, zodat de beesten gemakkelijk konden over- Aanleg zeewering te Breskens aanbesteed Woensdagochtend is aan het kantoor van de rijkswaterstaat te Middelburg aanbesteed het maken van een zee wering tussen de veerhaven en de handelshaven te Breskens met bijko mende werken. Er waren vijftien gegadigden waar van de fa. gebrs. Geldof te Seroos- kerke met f 1.062.840.de laagste en de combinatie fa. C. en J. J. Geluk en N.V. Baggermij. Holland te Har- dinxveld met f 1.174.000.de hoog ste was. De gehele uitslag luidt: 1. fa. gebrs. Geldof, Serooskerke f 1.062.840; 2. Aannemingsmij. Jac. G. van Oord te Utrecht f 1.094.300; 3. N.V. Aanne mingsmij. v.h. Hillen Roosen te Am sterdam f 1.095.000; 4. Aannemings bedrijf E. Blok, R'dam f 1.096.500; 5. West-Nederland N.V. te Leiden f 1.098.600; 6. C. V. gebrs. van 't Verlaat, Hardinxveld f 1.100.000; 7. N.V. Aannemings- en Han delsbedrijf van Oord te Werken dam f 1.110.500; 8. Aannemingsmij. Dikkerboom Sybrandy N.V. Oude- haske f 1.116.000; 9. Hollands Aan nemingsbedrijf Zanen Verstoep N.V. Den Haag f 1.148.000; 10. N.V. A. J. v. Haaften Den Haag f 1.157.000; 11. Amsterdamse Aannemingsmij. N.V. Den Haag f 1.157.000; 12. fa. J. Lie- vense en J. Huibregtse Westkapelle f 1.162.000; 13. N.V. Mij. tot Aanne ming van waterbouwwerken v.h. A. Hofman te Haarlem f 1.165.000; 14. S. A. Sanders' Aannemersbedrijf N.V. te Rijswijk f 1.170.500; 15. com binatie fa. C. en J. J. Geluk en N.V. Baggermij. Holland te Hardinxveld f 1.174.000. Raad Vrouwenpolder bezocht Deltawerken Na afloop van de vergadering heeft de raad van gemeente Vrouwenpol der woensdagmiddag een bezoek aan de Delta-werken bij Veere gebracht. Aan het begin van de vergadering had burgemeester A. de Kam enkele woorden gesproken ter nagedachte nis aan het overleden raadslid, de heer J. Geerse. Staande namen de raadsleden hierop enkele ogenblik ken stilte in acht. De rekening van de Vleeskeurings dienst Oostkapelle keurde de raad goed. Het tekort voor de gemeente beloopt f 176. Er werd een verorde ning vastgesteld voor de heffing van straatbêlasting. Per inwoner zal Vrouwenpolder een bijdrage van 5 cent leveren voor een geschenk aan het nieuwe provinciehuis in Middel burg. Ook aan de vereniging „Pro Juventute" te Middelburg zal een bijdrage worden verleend. Een perceel bouwgrond van de heer W. de Rijke te Serooskerke (W.). aan de Nieuws.traat, zal worden ver kocht. De raad hechtte ook haar goedkeuring aan een voorstel tot verhuring van het buffet in het ver enigingsgebouw van de heer J. Ma rijs. Een verzoek van de bijzondere lagere school om financiële mede werking voor de aanschaf van drie nieuwe olieetookkachels, werd na enige toelichting ingewilligd. Bij de rondvraag kwamen de kam peerterreinen nog even ter sprake. Bij de aanvang van de vergadering werd de heer J. Wattel beëdigd als waarnemend gemeente-ontvanger, wippen naar het aangrenzende weiland. Nu kan dit niet meer want de melkslijter heeft een be hoorlijke afscheiding laten maken. Conform werd hij veroordeeld tot twee boetes van 7.50 subs. 2 da gen. De winkelier J. A. van der G. uit 's Heer Arendslterke werd op 10 juli te Wolfaartsdijk gesnapt toen hij aan het vissen was in verboden water. Zijn vistuig werd toen inbeslaggeno- men, terwijl hij zijn vangst weer in het water moest gooien. Op de zitting bleek echter dat G. min of meer ver keerd was ingelicht over de bepalin gen die hier golden, zodat de officier 5 subs. 1 dag eiste en de winkelier zijn hengel weer terug krijgt. Het vonnis was conform. De koopman C. F. V. die in .Vüssin- gen in het woonwagenkamp verblijft werd bij verstek conform de eis ver oordeeld tot 15 subs. 3 dagen en 25 subs 5 dagen, omdat hij op 2 juni in Vlissingen in een smalle straat doorgereden was, terwijl er voor zijn auto niet genoeg ruimte was en bo vendien de bumper beschadigde van een geparkeerde auto. De eigenaresse van de geparkeerde auto, mej. De R., werd veroordeeld tot 6 subs. 2 da gen, omdat haar auto binnen tien me ter van de hoek stond geparkeerd. De eis was 10 subs. 2 dagen. H. R. B. Wiesman uit Overveen overleden Directeur Zeeuwse Zee- en Brandverzekering Mij. Woensdag is in Overveen op 74-ja rige leeftijd overleden de heer H. R. B. Wiesman, directeur van de Ver enigde Assurantiebedrijven „Neder land" N.V., de N.V. Noord-Zuidhol landse en Zeeuwse Zee- en Brandver zekering Maatschappij, de N.V. Ver zekering Maatschappij „Vesta" en de N.V. Nationale Zee- en Brand- Assurantie Maatschappij. De overle dene, die officier was in de orde van Oranje Nassau, was commissaris van diverse maatschappijen en bestuurs lid o.a. van de Nederlandse Unie van schadeverzekeraars, van de Vereni ging van Brandassuradeuren in Ne derland en van de Vereniging van Gevolmachtigden. Ook in het r.k. kerkelijk leven had de heer Wiesman vele functies. MIDDELBURG Concert Excelsior wordt op Molenwater gegeven In verband met de middenstandsten toonstelling die onder de naam Shet land-Show vrijdagmiddag op de Mid delburgse Markt zal worden geopend en hier drie dagen voor het publiek te bezichtigen blijft kan het vrijdag avond-concert van de muziekvereni ging Excelsior op de Markt niet doorgaan. In verband hiermee wordt de uitvoering gegeven in de muziek tent op het molenwater. Het concert vangt aan om acht uur. VLISSINGEN Druk bezochte kinder middag op „Shetland Show" Bijna negenhonderd kinderen be volkten dinsdag het terrein van de „Shetland Show" aan de Wilhelmi- nastraat te Vlissingen. Deze grote toeloop was in hoofdzaak te danken aan het optreden van Jan Klaassen met zijn „levensgrote" poppenkast. Een grote menigte van nieuwsgieri ge en verlangend kijkende kinderen verdrong zien rond het podium, om toch vooral niets te missen van de avonturen van deze in de kinderfan tasie nog altijd opwindende figuur. De speciale kindermiddag is wel een, succes voor de „Shetland Show" ge-' worden, want ook de ponywagentjes hebben af en aangereden door het centrum van Vlissingen, vol met jon gens en meisjes, die de sensatie van deze niet alledaagse rondrit wilden meemaken. O.- EN W.-SOUBURG Concours „De Luchtbode" Met 114 jonge duiven startte de post- duivenhoudersvereniging „De Lucht bode" uit O.- en W.-Souburg zondag vanuit Orleans 'n concours over een afstand van 214 km. Het verloop van deze wedvlucht was traag en tal van duiven worden nog vermist. De eerste prijsduif werd dezelfde dag om 11.22 uur geklokt door de heer J. Hooge- steger. De tiende en laatste prijsduif kwam een vol etmaal later binnen. De uitslag is verder als volgt: 2 F. de Nooyer, 3 J. Vermeulen, 4 L. Janssen, 5 A. van Welsum, 6 A. v. d. Weele, 7 J. van Spaandonk, 8 en 10 L. Mari- nisse en 9 A. M. van Peenen. GRIJPSKERKE Raad Grijpskerke verwees subsidies naar begroting 1960 De raad van Grijpskerke kwam woensdagavond in vergadering bij een. Een aanvraag van het bestuur van de bijzondere school om een ge meentelijke vergoeding voor 86 2/3 leerling maal f 50 oftewel f 4333,30 werd ingewilligd. Het verzoek van het Zeeuws consul tatiebureau vóór alcoholisme om een subsidie van f 25.stelde de raad uit tot de begroting 1960. Ditzelfde gebeurde met een subsidieaanvraag van het bestuur van de stichting „Verpleeg- en Rusthuizen Midden- Zeeland". Een voorstel tot vaststel ling van een vergoeding op de hef fing van straatbelasting werd vast gesteld. Het bestuur van de bijzondere lagere school had bij B. en W. een verzoek ingediend voor de aanschaf van nieuw meubilair, tot een bedrag van f 5.911,15. Öok dit werd aangehou den tot de begroting 1960. Tijdens deze vergadering stelde de raad ook een verordening vast voor het ophalen van huisvuil en het ge bruik van vuilnisemmers. Een ver zoek van de heren A. Ridderbos en K. Louws om optie op perceel bouw grond, werd verleend tot 1 april 1960. Op een subsidieverzoek van de provinciale bond „Het Wit-Gele Kruis" besliste de raad afwijzend. Een voorstel, om na verkregen goed keuring de uitvoering van de ver nieuwing en de verbetering van de Kerkring op te dragen aan de op een na laagste inschrijver, de heer J. van Wallenburg te Veere, voor f 24.500 en tevens een aantal vierkante me ters grond aan te kopen, is nog in behandeling vanwege onderhandelin gen over deze aankopen. Aan het begin van de vergadering werd de heer J. D. Engelvaart amb tenaar ter secretarie, beëdigd als waarnemend secretaris. Tenslotte werd de gemeenterekening over 1958 overgelegd en de begroting voor hot dienstjaar 1960 aangeboden. WESTKAPELLE Concert en taptoe O.K.K. Zaterdag a.s. geeft het muziekgezel schap O.K.K. te Westkapelle om kwart over acht een concert. Het pro gramma is als volgt: 1. Semper Fi- delis, mars, J. P. Sousa; 2. Antigone, ouverture, F. Rousseau; 3. München Kindl, wals, K. Kontzak, arr. Rhode; 4. Showboat, J. Kern; 5. The mad major, mars, K. Alford. Na afloop van dit concert wordt om ongeveer negen uur een taptoe gege ven. Het programma hiervan luidt: 1. Roffel tambours; 2. Taptoe tam bours; 3. Gelukkig is 't land; 4. Tap toe hoornblazers; 5. Blijf bij mij Heer; 6. Taptoe bereden wapens; 7. Drumband; 8. Heer die Uw tent in de Hemelen spreidt 9. Drumband; 10. Land of hope and glory; 11. Drum band; 12. Marcia Eroica, mars; 13. Drumband; 14. Tambour maitre; 15. Drumband modelmars; 16. Manoeu vre mars; 17. Wilhelmus. Hersenschudding bij val met fiets te Axel Bij het passeren van een kinderwa gen op de Zuidsingel te Axel kwam de bromfietser S. uit Axel zo onge lukkig te vallen, dat hij met een her senschudding in htt ziekenhuis te Sluiskil moest worden opgenomen. Burgerlijke stand MIDDELBURG Bevallen P. Nahumury-Tonikoe z-, M. Pouwer-Wlsse z., M. J. de Visser-de Bart z., M. Hoebeke-Verburg z., M. J. Koole- Baak z., E. Brand-v. d. Linden z., W. C. Bos-Relnhoudt d., P. Wiegel-de Visser d., M. R. C. Parinussa-Kayadoe z., W. M. Duivenvoorde-Warmerdam z., C. J. Mel- se-de Kat d., J. Burger-Pouwer d. Ondertrouwd: A. C. Dourleijn 23 j. en L. A. Koole 22 J., A. Haan 23 j. en A. M. Dingemaaise 19 j., A. J. de Koene 24 j. en E. C. van Loo 18 j. Getrouwd: C. Davldse 28 3- en W. van Damme 29 J., M. A. Hillemam 27 J. en A. van Keulen 22 j. Overleden: P. de Visser 83 j., wed. v. J. C. Maas. P. E. Kunst 66 j. e.v. J. van den Broeke. VLISSINGEN. Bevallen: P. J. Smits—Laport, d.; J. Oreel—Griep, d.; A. C. Ouborg—Vriens, z. en d.; A. C. GroendijkVan Dalen, d.; B. Paling—v. d. Kop, z.; C. M. van Sor- gen—Den Hollander, z.; K. J. Mechlelsen De Kam, z-: G. M. Roelse—Leeuwen burg, z.; A, Bots—Labrie, d. Ondertrouwd: P. van der Vliet, 45 3 aar en J. J. Mijnsbergen, 26 jaar; L. van Rijs wijk, 25 3 aar en M. C. Belzer, 21 3 aar: W. G. Koster, 35 jaar en M. J. C. Hen driks, 41 jaar. Getrouwd: I. W. de Jonge, 39 jaar en C. M. Willemse, 35. jaar; C. F. J. J. de Ruij- ter, 29 Jaar en C. J. van Elten, 25 jaar; N. Schot, 51 jaar en R. Ribun, 34 jaar; K. J. Pervoost, 25 jaar en M. J. Wiel inga, 22 jaar; J. A. Belfroid, 64 jaar en Ch. de Klerck, 63 Jaar; C. van de Gaag, 29 Jaar en W. van Weele, 23 jaar. Overleden: W. Steendam, 69 Jaar, e. van A. Blom; J. Vleugel, 49 jaar, e. van M. van Fraassen. GROEDE Tenniswedstrijd Begunstigd door bijzonder goede weersomstandigheden werd zondag j.l. op het gemeentelijk sportveld te Groede een tenniswedstrijd gehouden tussen leden van de tennisclub „Mid delburg" en leden van de tennisclub „Groede". Deze wedstrijd, waarvoor grote be langstelling bestond, werd overeen komstig de verwachtingen gewonnen door Middelburg en wel met 12 tegen 3 punten. Voor de winnende ploeg was door V.V.V. Groede een vruchtentaart be schikbaar gesteld. Deze werd na af loop van de wedstrijd uitgereikt door de burgemeester van Groede. De uitslag was als volgt: Dames dubbelspel: G. Grinftn-M. Dos- sche/S. Reneman-T. Meulmeester 6 2, 86; O. van Hijfte-H. Govaert/M. Fukken-Th. Sandberg 6—3, 26, 6. Heren dubbelspel: A. Verberkmoes-J. Wolfert/L. Pai-ent-W. Sandberg 64, 26, 3—6; A. Dierkx-D. Dekker/H. Potteboom-R. Fukken 36, 36; Karels-v. d. Velde/Parent-Potteboom 1—6, 3—6. Dames enkelspel: M. Dossche-S. Re- neman 6—3, .2—6, S—6; O. van Hijf- te-Th. Sandberg 26, 36; G. Grimm-T. Meulmeester 61, 64; H. Govaert-M. Fukken 16, 46. Hren enkelspel: J. Wolfert-W. Sand berg 2—6, 26; D. Dekker-R. Fuk ken 26, 36; Karels-Pareiit 16, Gemengd dubbelspel: G. Grimm-A. Dierkx/Th. Sandberg-L. Parent 16, 26; O. van Hijfte-A. v. d. Velde/ Reneman-R. Fukken 57; H. Go- vaert-J. Wolfert/M. Fukken-W. Sand berg 86; 4—6, 26. AXEL Nieuw rijwielpad langs provinciale weg Op de provinciale weg AxelTer- neuzen is men thans doende met het leggen van een vrijüggend rijwielpad. Een gedeelte wordt thans reeds be tegeld, zodat binnen enkele weken al een deel van dit rijwielpad (dat van af Spui tot de bebouwde kom van Axel loopt) in gebruik kan worden genomen. Wedvlucht Vlucht op Orleans van de P.V. „De Ver wachting" te Axel. Uitslag: A. Blommaert 1; A Peersman 2 en 10; J. Bakekr 3; P. Dobbelaar 4; C Vèrstfa- ten 5; H. v. 't Hof 6 en 9; J. v. Hoorn 7; R. v, d. Veke 8. Kringvlucht op Orleans. Uitslag: J. den Exter 1; C. v. d. Berg 2; S. v. d. Bergen 3, 6, 8 en 9; J. du Puy 4; J. Helda 5; E. Wijnacker 7; W. Verhagen 10. VOGELWAARDE Ploegkampioenschap Het streekploeg-kampioenschap voor Oost Zeeuwsch-Vlaanderen zal vol gens een besluit van êen te Axel ge houden vergadering op 29 aug. a.s. worden gehouden óp het bedrijf van de heer P de Feyter te Vogelwaarde. Een jury van 6 personen is bereids samengesteld. De rijkslandbouwcon- sulent te Axel, ir. Haenen zal de prij zen uitreiken. Een 20-tal geslecteer- de ploegen zal elkaar de titel betwis ten. AARDENBURG Bevordering De groepscommandant der rijkspolitie te Aardenburg, opperwachtmeester A. J. Punt werd met ingang van 1 augustus 1959 bevorderd tot adjudant der rijkspo litie. Schiétingen De schuttersvereniging „Sint Sebas- tiaan" te Aardenburg nam met 2 pe- letons van elk 5 man deel aan de 5e grote prijsschieting van Oostende (België), een handboogwedstrijd waaraan door 235 schutters uit heel België werd deelgenomen met als eni ge buitenlandse gasten de Aarden- burgse schutters. Van de 47 peletons plaatste Aardenburg zich als 9e en Amsterdamse aardappeltermijnmarkt. 28 aug. De totale dagomzet op de woens dag gehouden aardappeltermljnmarkt be liep 83 contracten. Consumptlesector Eigenheimer 35 april 18.50, 18.60, 18.60. September 12.50. Alpha 45 april 17.00. Bin tje 35 april 18.90, 19.00, 19.10, 19.20, 19.10, 19.00. September 13.80, december 16.40, 16.30. Bintje 45 jfjpril 22.00, januari 19.50. Voran 35 november 12.50, 12.60. Rekord 35 okto ber 12.50. Poterseotor. Bintje e november 29.50, 29.40, 29.50, 29.60, 29.50, 29.60, 29.80, 29.80. Sirtema e november 29.60. 14e, met een totaal aantal punten van resp. 17 en 15. De kampioen behaalde 21 punten. Vóór de prijskamp werden de schutters officieel ontvangen door burgemeester en schepenen van Oostende. De handboogschutter H. van Iwaar- den uit Aardenburg slaagde er in voor de 3e achtereenvolgende maal het kampioenschap van St. Sebasti- aan op de staande wip te veroveren. Zowel in 1957, 1958 als deze zomer werd hij eerste in de zomercompeti tie, die verdeeld was over 6 schietin gen JDe uitslag was: 1. H. van Iwaar- den, 30 p.; 2. O. Ongenae, 29 p.; 3. J. van Iwaarden, 19 p.; 4. H. Lippens, 18 p.; 5. J. de Rijcke, 15 p.; 6. Fr. Lippens, 14 p.; 7. M. van Iwaarden, 14 p.; 8. E. Gijsel, 13 p.; 9. R. de Rijcke, 12 p. en 10. P. van Damme, 12 p. Wedvluchten De gecombineerde postduivenhoudersver- enigingen „De Bonte Duif' en „De Grensvliegers" te Aardenburg, namen met 58 jonge duiven deel aan de prijs- vlucht uit Orleans. De snelheid van de eerstaankomende duif was 545 meter per min. De uitslag was: 1 R. Braet; 2, 3, 5 en 9 M. de Smet; 4 R. Galle; 6 G. Lam- paert; 7 B. Herman; 8 Urb. Maes; 10 Rob. Braet. Tevens werd door beide vereni gingen deelgenomen aan de prijsvlucht uit Moesereen. De snelheid van de eerst aankomende duif was 1296.6 meter per minuut, met 29 oude duiven. De uitslag was: 1 en 5 M. de BaerdemaekeT; 2 A. de Baerdemaeker; 3 en 7 R. de Windt; 4 Ed. Blaeeke; 6 C. Verschaeve; 8 M. de Smet; 9 G. de Roover; 10 Em. Verhulst. Ook werd door deze verenigingen deel genomen aan de prijsvlucht uit Moes- croen met 68 jonge duiven. De snelheid van de eerstaankomende duif was 1278 5 meter per minuut. De uitslag was: 1 R. ■Braet; 2 Cl. Rodts; 3 A. Temmerman; 4 en 8 R. Galle; 5 M. de Smet; 6 A. Breijaert; 7 M. de Baerdemaeker; 9 M. Verwulst; 10 R. Galle. Ploegwedstrijd te Oostburg De C.J.B.T.B., afdeling Oostburg hield zaterdag op een perceel tanve- stoppel van de neer Cappon te Zuid- zande haar jaarlijkse selectieploeg- wedstrijd. De grond was door de aan houdende droogte vrij hard, hetgeen de taak bij de deelnemers niet verge makkelijkte. Niettemin werden er goede prestaties geleverd. De uitslag was als volgt: 1 I. Cappon ;2 L. Min- derhoud; 3 P. Luteyn; 4 M. Quaak; 5 S. Dekker; 6 M. de Hullu; 7 A. van den Broecke. Eenhoornvoetbaltoernooi te Oostburg gestart De eerste dag van het door de voet balvereniging „Oostburg" georgani seerde Eenhoornvoetbaltoernooi heeft het kleine aantal belangstellenden, dat de warmte trotseerde om zich toch naar het voetbalveld op het ge meentelijk sportterrein te Oostburg te begeven, niet gebracht wat er van verwacht had mogen worden. "Vooral de eerste wedstrijd tussen het elftal van de organiserende club en Biervliet I viel tegen. De Oostburge- naars gaven spel te zien dat met dé competitie in zicht geen al te hoge verwachtingen geeft. Voor de aanvang van de wedstrijd werd één minuut stilte in acht geno men in verband met het overlijden van het lid van Zeeland Sport, de heer D. Oosterling. Oostburg lanceerde de eerste aanval, maar zonder succes. Reeds na 7 mi nuten deed Biervliet het beter toen de Oostburgse keeper J. Visser een schot van de linksbuiten niet voldoen de onder controle kon krijgen en P. van de Bossche gemakkelijk kon doelpunten (01). Ruim 10 minuten later was het al 0—2, doch om onver klaarbare reden keurde de scheids rechter dit doelpunt af wegens onge oorloofd aanvallen van de keeper. Het Oostburgse spel, dat gedurende de gehele wedstrijd van doorzettings vermogen en een wil om te doelpun ten verstoken bleef, werd veel te kort gehouden terwijl hét middenveld vol komen werd prijsgegeven aan de te genpartij, Biervliet daarentegen bouwde de aanvallen op via goed open spel, waarbij vooral het goede spelverdelen van de spil G. Duseijn opviel. Ook na de rust bleef het een onge ïnteresseerd spel van de thuisclub en ook het invallen van P. Baas op de linksbuitenplaats voor de nog wel zeer jeugdige en onervaren J. Ver- planke en het te veel verwisselen van plaats in de voorhoede kon hierin geen verandering brengen. In de 10e minuut van de tweede helft kon Biervliet zijn voorsprong tot 0 2 verhogen via hun rechtsbuiten en nog een kwartier later werd de zege zeker veilig gesteld, toen de midvoor 03 op het scorebord liet aanteke nen. Enkele minuten voor het einde werd het zelfs nog 04 en met de af trap voor Oostburg kwam het einde. De tweede wedstrijd, tussen de twee derde klassers Zeeland Sport uit Vlis singen en RCS uit Souburg, begon di rect goed. De Souburgers wisten al vlug een 10 voorsprong te nemen toen doelman K. de Ridder van Zee land Sport in het geheel niet reageer de op een afstandsschot van de links half Van Eenennaam, dat in de rechterbovenhoek verdween. Tot on geveer een kwartier voor de rust was het een aantrekkelijke wedstrijd met goed heen en weer golvend spel, dat zeker gunstig afstak bij het vertoon de van de beide eerste elftallen. Voor de rust kwam er in de stand geen verandering meer. Na de rust duurde het tot de 14e mi nuut voor midvoor Klopmeijer uit een voorzet van Jansen de stand op 11 kon brengen. In de 28e minuut bracht F. Rieteco de stand op 21 voor Zee land Sport en 3 minuten voor het ein de was het Jansen die er via een kop bal uit een door Klopmeijer genomen corner 31 van maakte. De invaller d'Hont die direct daarna inviel voor de geblesseerde Rieteco, mocht in de weinige resterende minu ten bijna het genoegen smaken van nog een doelpunt te scoren. Jansen maakte er beheerst 41 van. Aanstaande zondag speelt RCS eerst in de verliezersronde tegen Oostburg en daarna strijden Zeeland Sport en Biervliet om de eerste en tweede plaats. Bekende Duitse sportman overleden na blindedarm-operatie De middenvoor van het Duitse hoc- key-elftal, Wolfgang Nonn. is woens dagavond op 23-jarige leeftijd in het ziekenhuis van Muhlheim overleden. Nonn. die sinds september 1956 21 maal voor Duitsland uitkwam, werd vrijdag voor een blindedarm-operatie in het ziekenhuis opgenomen. Aan vankelijk leek de operatie geslaagd, maar sinds het begin van deze week ging zijn gezondheidstoestand hard achteruit. Ondanks een tweede opera tie overleed hij woensdag. Zijn laat ste interland speelde Wolfgang Nonn in april van dit jaar tegen Neder land, toen Duitsland, mede dankzij een doelpunt van zijn stick met 21 won. VEILING MIDDELBURG. Eerstelingen: bonken 21—22, grote 15—16, drielingen 9—11. Bintjes bonken 19—23, grote 16—17, drielingen 8—10. Fruit. Ananasmeloenen 41—105, Suikerme- loenen 98—135. Netmeloenen 41—170. Perzi ken per stuk 8—35. Bramen per doos 19— 32. Frankenthaler 126—148. Tomaten A 20 —30, B 20—33, C 20—21. Fruit: Appels Manks Codlin I 70 en op 25, I 60 en op 20, I 60-70 20-26, II 65 en op 23-27, HD 15-21. III 10-24. Pruimen: Reine 01. d' Althan 45—103. R. 01. d' Hoeffer 66—91. R. Cl. Verte 94. Reine Victoria 15—101, Abrikoosprulra 35—74, Jel- ferson 30—83. Triomphe de Vienne: I 65-70 52—57. I 60-65 53, I 60 en op 55-57, II 60-70 24—56 II 70 en op 49, HD 50, III 28—52. Clapps Favou rite: II 60-65 54-57, II 55-60 51, III 46-50. Seigneur d' Esperen: I 70 en op 52, UI 26. Bonne Louise: II 70 en op 50. Peren val en kroet 10—22. James Grieve: I 85 en op 35, I 80 en op 32 —33, I 75-80 29—37, I 80-85 34—35, I 70-75 28. I 65-70 26-29. II 60-70 26-29, II 75 en op 33—34. II 70-75 28—33, II 65-70 28-30, IID 22—29, III 13—29. Zigeunerin: I 75-85 18—21, I 70 en op 25-26, I 65-75 16—26, n 75 en op 18, n 75-85 23, II 65-75 16—21, II 65 en op 16, HD 12—17, Hl 8—18. Transparant de Croncel: II 75 en op 23, II 70 en op 21, II 65-75 26, in 32—27. Appels val en kroet 3-25. Groenten. Kropsla 3—17. Bloemkool 3 st. p. kist 68—85, 4 St. p. k. 55—82, 6 St. p. k. 40— 69, 8 st. p. k. 22—28. Komkommers A 12— 24, B 8—20, C 8-18. Andijvie 20—37. Snij bonen 57—107. Pronkbonen 31—62. Dubb. Pr. 66-113. Prei 11—27. Postelein 18-58. Spina zie 50—57. Rabarber 416. Boskroten 15— 33. Bospeen 10—38. Waspeen 10—36. Savooie kool 10—44. Rodekool 41—44. Wittekool 23 —35. VISMIJN VEERE. Export garnalen, aanvoer 4428 kg, 180—259. Handelsgaraalen, aanvoer 44 kg. 159. Bot, aanvoer 37 kg, 3644. Tong. aanvoer 149 kg, 124—420. Rog, aanvoer 35 kg, 17—20. Paling, aanvoer 10 kg, 170—298. Krab, aan voer 2 kg, 17. Ongesorteerde vis, aanvoer 36 kg, 29-51. VEILING TERNEÜZEN. Sla 6—26.70. Bloemkool 17—51. Groene komkommers A 27—28, B 22—23, C 11—17. Witte komkommer 14—25. Meloenen 47—76. Selderij 6—11. Peen 19—32. Kroten 14. Bin tjes, bonken 18, I II—17. Andijvie 42—47. Stoksnijbonen 64—91. Princ. bonen 25—88. Sabo 73. Pronkbonen 60—65. Kroten 37. Rodebool 3445. Spitskool 34. Savooiekool 7—43. Waspeen 17. Prei 30—36. Rabarber 11—15. Tomaten A 29—36. B 35—37, C 20— 26. Uien 20—22. Appelen: James Grieve nuish. I 85,25, 80, 26—28, 75 28—33, 70, 29—33, 65, 26—31, II d 17, grof 18-28, fijn 20-22, kroet 15. Manks Codlin huish. I 70, 25, 60, 22. JI d 10—11, grof 15—18, fijn 11—12. Zoete appelen fijn 14. Chap. Libelie grof 15—17. Peren Cl. Fav. fijn 41—48. Tr. de Vienne huish. I 80, 40-47, 75, 55—56, 70, 52—63, 60, 46—50, II d 36—37, grof 37—51, fabr. 31—41, kroet 20—28. Jutteperen fijn 26. Br. de Merode grof 25-28. R. Cl. d' Alth. II 72-83 fabr. 43—57. Reine Victoria grof 77—80, fabr. 22— 50. Abrikozen pruimen grof 74, fabr. 63. Druiven 1.53—177. Bramen p. d. 17. Geslaagd Te Breda slaagden voor het examen koBtUmière de dames P. Roskam en H. Minderhout, beiden te Souburg. Collecte De collecte voor het Hoogeland heeft te Scherpenisse opgebracht 31,95. KERKNIEUWS GEREFORMEERDE GEMEENTE. Beroepen te Patterson (Haledon Avenue) New Jersey (U.SA..) ds. M. Heerschap te Borssele. Nagekomen advertenties. Heden overleed nog onverwachts onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder, SARA JACOBA OÜTERMANS weduwe van L. J. SCHEERS, op de leeftijd van 67 jaar. Middelburg: M. J. Simons- Scheers G. Simons en kinderer Middelburg: A. J. Hondsmerk- Scheers C. Hondsmerk Vlissingen: L. A. Hendrikse- Scheers L. Hendrikse en kinderen Middelburg, 25 augustus 1959. De Pluimstraat 16. teraardebestelling zal plaatshebben D.V. op vrijdag 28 augustus a.s. te 13.30 uur op de algemene begraaf plaats te Middelburg. Vertrek sterfhuis 13 uur. Tandarts PEETERS. A.s. vrijdag GEEN SPREEKUUR.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3