Jan Dirkse van Luctor won weer de Breskense havenzwemwedstrijd Shook STERKE SPRINTER LINDERS WON KERMISK0ERS SLUISKIL Waar zijn onze schepen NEDERLANDSE HEREN ROEIDEN UITSTEKEND IN MAC0N VERRASSENDE KORFBALZEGE VAN TJ0BA III OP LUCTOR II 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 24 AUGUSTUS 1959 DEELNEMERS BLEVEN ALLEN ONDER DE LIMIET-TIJD T. Daalhuizen winnares bij de dames voor haar rivale Heieen de Vries Om even over half vier zaterdagmiddag loste burgemeester J. A. Eekhout van Breskens het startschot voor dc enige zwemwedstrijd in Zeeland, waarvoor alleen Zeeuwse deelnemers mogen inschrijven: do jaarlijkse havenwcdstrïjd in Breskens. Precies 29 minuten en 18 seconden later klom de eerste deelnemer weer aan wal, namelijk Jan Dirkse van Luctor die de ongeveer 1750 meter in deze goede tijd had afgelegd en daarmee win naar werd. Tini Daalhuizen van de Souburgse Zwemvereniging finishte slechts 24 seconden na hem als eerste van de dames. Er werd tijdens deze wedstrijden zeer snel gezwommen, wat wel blijkt uit het feit, dat alle deelnemers beneden de gestelde limiet-tijd bleven. Reeds onmiddellijk na de start nam Jan Dirkse samen met zijn clubge noot Vervoorn de kop. Een positie, die ze tot ongeveer op een kwart van de te zwemmen afstand behielden. Toen voegde Jumelet van de Ganze zich bij hen, terwijl Vervoorn iets be gon af te zakken. Bij het keerpunt op de helft van het traject lag Dirk se nog steeds eerste met op enkele meters Jumelet en Vervoorn. Op driekwart van de afstand had zich nog een vierde zwemmer bij de drie aan de kop gevoegd: De Caluwé van de Bruinvis, die er nog in slaagde Vervoorn te passe ren en zo als derde te eindigen. De rest van het veld finishte met een kleine achterstand op de vier koplopers. De winnares bij de dames, Tini Daal huizen slaagde erin een groot aantal heren te passeren. Ook zij nam van af de start de kop en had op een kwart van de afstand, bij het ronden van de havendam, een voorsprong van ongeveer 20 meter op haar ge vaarlijkste concurrente, Heieen de Vries van de Bruinvis. Daar achter kwamen Margriet Kingmans van Luctor en Willy de Bruyn van de Bruinvis. Heieen de Vries deed daar na nog een poging om bij de kop- loopster te komen, maar dit lukte niet. Tini Daalhuizen finishte met een voorsprong van 8 seconden op Heieen de Vries. Voetbal-hypnotiseur boekt resultaat H Het was om doodzenuwachtig van te worden. Blitslampen êe flitsten aan, filmcamera's zoemden. En midden in de kring van de spelers van Glou- cester City deed Henry Blythe, n M de 61-jarige hypnotiseur die zich tot taak heeft gesteld de non-league club naar het kam- M pioenschap te voeren, zijn H werk. Bijna fluisterend klonk het: „Wanneer jullie eenmaal op het veld zullen zijn, zullen H jullie volmaakt rustig zijn. Jul- lie zullen een voortreffelijke ff wedstrijd spelen, het veld zal p vandaag voor Gloucester City H zijn en dit wordt de eerste overwinning. En onthoudt dit: m H ik zal langs de lijn staan". =j Een voor Gloucester City onge- kend hoog aantal toeschouwers ff ff heeft vervolgens de ploeg met p 3-1 van Merthyr Tydfil zien winnen. Gereserveerd, maar §1 p toch bijzonder trots verliet p p Henry Blythe, de man die naar zijn zeggen meer dan duizend p mannen van het roken heeft p p afgeholpen, het terrein. p lllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllilllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllll Nel Frits derde tijdens wedstrijden in Frankfort In de Festhalle te Frankfort zijn za terdag internationale turnwedstrij- den gehouden waaraan ook enkele Nederlandse keurturners deelnamen. Nel Fritz werd bij de dames derde met een totaal van 26,80 punten ach ter de Duitse dames Rosi Rieder- Fottner (28,50) en Marie Krutmeyer (27 pt). De wedstrijd werd als een driekamp verwerkt met als onderdelen paard- springen, vrije oefening en brug met ongelijke leggers. De punten van de Nederlandse deelneemsters op deze drie punten waren: 8,80, 8,95 en 9,05. Willy Jaegers bracht het er bij de heren minder goed af. Hij werd acht ste in totaal met 26 punten (ringen 8,25, vrije oefening 8,70 en rek 9,05 pt). De wedstrijd werd gewonnen door de jonge Fin Otto Ksteola 28,85 pt) voor de Duitser Guenther Lyhs (28,55 pt). De Olympische kampioen Helmut Bantz uit Keulen stelde teleur. Hij kwam voorna melijk door een weinig geïnspireer de vrije oefening met precies 28 punten op de vierde plaats in het eindklassement, nog achter de Brit Stuart die 28,15 punten haalde. Burgemeester Eekhout reikte na de wedstrijden in de kantine van de vis mijn de prijzen uit aan de winnaars. Namens de zwemvereniging „Schel- destroom" huldigde hij de heer en mevrouw Wagenaar van de Souburg- se Zwemvereniging, waarvan de heer Wagenaar voor de 25c maal meege- zwommen had en die er samen veel toe hebben bijgedragen de haven- wedstrijd enige bekendheid te geven. Namens de zwemvereniging dankte de secretaris, de heer P. H. de Kra mer, alle medewerkenden. De uitslagen luiden: heren.. 1. J. Dirkse, Luctor, 29 min. 18 sèc.; 2. L. Jumelet, Ganze, 29 min. 25 sec. 3. J. B. de Caluwé, Bruinvis; 4. Th. Vervoorn. Luctor; 5. P. Rotte, Luc tor; 6. C. Wagenaar, S.Z.V.; 7. I. Sinke, Zeehond; 8. K. v. d. Male, S. Z.V.ï 9. B. Vohverk, Luctor; 10. W. v. d. Steen, S.Z.V.; 11. J. v. d. Berghe, Bruinvis; 12. L. Korstanje, Ganze; 13. A. Maat, Ganze; 14. C. Kayser, Starters; 15. A. v. d. Wal. Dames 1. Tini Daalhuizen. S.V.Z., 29 min. 42 sec.; 2. Heieen de Vries, Bruinvis, 29 min. 50 sec.; 3. H. King mans, Luctor; 4. W. de Bruyn, Bruin vis; 5. M. Hemelsoet, Bruinvis; 6. Th. v. d. Heuvel. Scheldestroom7. I. Baart, Bruinvis; 8. C. Broer, Ganze; 9. S. Vergouwe, Scheldestroom; 10. C. Levering, Zeehond; 11. F. Calli- ber, Luctor; 12. C. Evers; 13. J. Jas- perse, S.Z.V.; 14. T. van Donk; 15. T. Dolfing. Cef Kamerbeek vestigde nieuw tienkamp-record De Eindhovenaar Eef Kamerbeek verbeterde tijdens de drietanden wed strijd Engeland-België-Nederland het Nederland record tienkamp. Hij kwam tot een totaal van 6985 pun ten. Het oude record stond sedert ,19 juli van dit jaar met 6889 punten (Duisburg) op zijn naam. Met kop en schouders stak de na tionale tienkamp recordhouder. Ka merbeek, boven zijn concurrenten uit. Hij had op de eerste dag reeds een kléine puntenvoorsprong op Her man Timme, op de tweede dag won hij niet minder dan vier van de vijf nummers, namelijk de 110 meter horden in 14.8 sec., het discuswerpen met 42.77 meter, het polsstokhoog springen met 3.60 meter en het speer werpen met 61.17 meter. Dat hij slechts 15 punten verwijderd bleef 10 pi slechts een kwestie van tijd. Ook onze tweede man op de tien kamp, Herman Timme heeft een uitstekende indruk achtergelaten. Hij vestigde met 6214 punten een nieuw persoonlijk record. Bij de dames werd de 18-jarige En gelse Mary Bignall winnaar van de vijfkamp. Zij won vier van de vijf onderdelen met prestaties van inter nationaal formaat. Nel Zwier en Cor- rie van den Bosch hebben haar ech ter uitstekend partij gegeven. Zo wel bij de dames als bij de heren werd Nederland winnaar van het landenklassement voor de Belgische en de Britse vertegenwoordigers. Advertentie Zie advertentie op pagina 8 CEES RAAS TWEEDE Opkopproef van vijf na zwak bezet rennersveld Met een moordende sprint, ingezet op 300 meter voor de finishlijn, schudde zaterdagmiddag de jonge Roosendaal- se renner Jan Linders, z'n drie mede vluchters stuk voor stuk van zich af om daarna als winnaar van de uitge stelde kermiskoers te Sluiskil over de streep te snellen. Cees Raas uit 's- Heerenhoek bleef het langst aan het wiel van de snelle Linders hangen, maar tegen het geweld van die lange sprint was hij niet opgewassen, even min als de Hulstenaar Ferket, die der de werd. Slechts éénentwintig renners waren aan de start gekomen voor deze 100- km wedstrijd voor amateurs. Gedu rende de eerste 30 rqnden werden tal rijke uitlooppoging erf1 ondernomen, die echter alle faalden. Daarna kozen de Uitslagen van het betaalde voetbal De uitslagen van de eerste divisie A luiden: Rigtersbleek-De Vole- wijekers 06; KFC-Excelsior 20; SW-NOAD 22; eerste divisie B: Go Ahead-RCH 4—3; De Graaf- sehap-ZFC 05. Leeuwarden-Lim- burgia 4—0; VSV-Hermes/DVS 1—0; Helmondia '55-SHS 1—1; Eindhoven- RBC 2—1; DHC-DFC 2—2; Heracles -Alkmaar 2—2; tweede divisie B: Oldenzaal-Enschedese Boys 33. K.N.V.B. schreef in voor wereldkampioenschappen Het bondsbestuur van de K.N.V.B. heeft besloten het Nederlands elftal in te schrijven voor het toernooi om het wereldkampioenschap 1962. De eindronden van dit toernooi wor den in de periode van 15 juli tot 15 augustus in verschillende plaatsen in Chili gespeeld. De diverse landen zul len zich via voorronden in het eind- toernooi moeten plaatsen. DRENTE 33 P« nang FRIESLAND (KRL) 31 Loi Angola» IVOORKUST 31 V. Abidjan JAGERSFONTEIN 31 v. Sout- MUSILLOYD 33 Manilla NESTOR 33 Houatsn va OLDEKERK 31 V. Hagoys OOSTKERK 33 Conus ORANJE 31 Earcalon* RIJNKERK 32 Sur* SLAMAT 31 v. Napal» r ZUIDERKRUIS I LISSEKERK 32 NIEUW AMSTERDAM Waal en Raas het hazenpad, hetgeen het begin van de slag bleek te zijn. Linders en Timmermans gingen het tweetal achterna en kregen aanslui ting. Acht ronden verder wist ook de Hulstenaar Ferket nog een geslaagde sprong naar het quartet te maken. Gestadig werd de voorsprong ver groot en in de 63e ronde werd het peloton zelfs gedubbeld. Zeven ron den voor het einde liep di't vijftal weer weg van het peloton, .waarna de jonge De Waal moest lossen. De laatste omlopen deed de kopgroep het kalmpjes aan om krachten te verzamelen voor de eindfase. Behalve de vijf koplopers was het rennersveld uitgesproken zwak te noemen. De Tcrneuzense favoriet Wie- les had blijkbaar z'n dag niet en moest na ruim 80 km opgeven. Het kranige werk van de 40-jarige Cees van Espen uit Axel werd beloond met een fraaie 6e plaats en een enthou siast applaus van het talrijke publiek. Vijftien renners reden de koers uit met als resultaat: 1 J. Linders, Roosendaal de 100 km in 2 u. 40 min. 2 C. Raas, 's-Heerenhoek, 3 W. Ferket, Hulst, 4 L. Timmermans. Roosendaal, 5 H. J. de Waal, Axel, 6 C. van Espen, Axel, 7 A. Wagenma kers, Standaardbuiten, 8 W. Kuijster- man, Bossenhoofd, 9 J. van Espen, Axel, 10 J. Vos, Roosendaal, 11 A. v. d. Linden, Tilburg, 12 A. Somers, Til burg, 13 F. Proost, Vlaardingen, 14 Th. van Poeeke, Koewacht en 15 R. Mali- paard, Breda. Jan Middelburg won met 4-2 van le klasser Alliance Middelburg heeft op eigen veld ecu 4-2 zege op de le klusser Alliance behaald. De groen-witten misten Groenewegen, voor wie de jeugdige Vos meespeelde en gezien, diens pres taties in deze wedstrijd, lijkt hij een ernstig kandidaat voor een blijvende plaats in de voorhoede. Hij toonde werklust en spelinzicht en zijn twee doelpunten mochten er zeker zijn. Voor de rust nam Alliance de leiding toen een door Sep genomen vrije trap achter Versluys verdween. Nog voordat thee werd gedronken kwam de gelijkmaker tot stand. Een goede combinatie tussen Bostelaar, Goos- sen en Vos werd door laatstgenoemde op de juiste wijze in een doelpunt omgezet (1-1). Na de hervatting nam Middelburg reeds vrij spoedig de lei ding toen Wisse een 'afgemeten voor zet gaf, die Lievense in liet net joeg (2-1). Allinace kwam hierna wat feller opzetten en inderdaad slaagde Aarts erin met een keurig doelpunt de partijen op gelijke voet te bren gen (2-2). Toen kort daarop Vos een kansje kreeg benutte hij dat dankbaar om zijn club opnieuw een voorsprong te bezorgen (3-2). Alliance stelde wel iswaar hardnekkige pogingen in het werk een nederlaag te ontlopen en enkele malen kwam Versluys' heilig dom in groot gevaar maar het beslissende schot ontbrak. Vlak voor het einde werkte Goossen zich net jes langs enkele verdedigers om daar na met een vliegend schot in de bo venhoek de zege tot een feit te ma ken (4-2). Luctor heeft op nieuw de jaarlijkse havenzwemwed strijd in Breskens gewonnen. Bij de dames slaagde Tini Daalhuizen erin haar naaste concurrente Heieen de Vries van Bruinvis, 8 seconden vóór te blijven. Op de foto: Jan Dirkse (rechts) feliciteert Tini Daalhuizen met haar fraaie overwinning. (Foto P.Z.C.) Rotterdams R.F.C. won in Terneuzen met cijfers 3-2 In een oefenwedstrijd tegen het Rot terdamse R.F.C. heeft het eerste elf tal van Terneuzen zondag zijn nieu we aanwinsten aan het publiek voor gesteld. De meningen over het eerste optreden van aanvalsleider Meeusen (ex-le divisieclub D.F.C.) en "Van Vugt (res. elftal N.A.C.), liepen nog al uiteen. Beiden moeten kennelijk nog wat „acclimatiseren" en als ze dan hun individuele speelwijze wat kunnen beheersen, kan de opstelling van deze spelers een geduchte ver sterking betekenen. Meeusen is een man die men kansen moet geven; de enige die hij kreeg betekende meteen een beheerst doel punt. Van Vugt is een hardwerkende schakelspeler, waarvan het elftal nog veel plezier kan beleven. Dc rechts- buitenplaav.s blijft zwalc bezet. Met alle respect voor het vele nuttige werk dat aanvoerder Sandrini heeft verricht en de ontelbare doelpunten die.hij in de loop der jaren voor z'n club heeft gescoord, menen we toch. dat de rechtervleugel hard aan een wijziging toe is. Vooral door het ontbreken van de beide verdedigers Franken en Koch, was de defensie bij tijden zo "lek als een zeef. Twee der drie doelpunten ontstonden door een te ver opdringen der verdediging en het gebrek aan snelheid om bij een doorbraak, de ge vallen gaten te dichten. Dc uitslag doet minder ter zake. In de 20e, 33e en 35e minuut scoorde het Rotterdamse binnentrio ieder één maal. Een beheerst schot van Meeu sen in de 2e en een gelukstreffer van Wissel in de 10e minuut na de rust. brachten de eindstand op 2-3. Grote zege van Russische atleten op Duitsland De atletiek landenwedstrijd tussen de dames- en herenploegen van Rus land en Duitsland, die in Moskou wercl gehouden, is in tegenstelling tot verleden jaar in Augsburg toen de Duitse heren met een verschil van 10 punten de Russische atleten ver sloegen, geëindigd in een grote neder laag voor de Duitsers. De Russische heven wonnen met 129 tegen 91 pun ten en de Russische dames zegevier den met een wel' zeer groot verschil, namelijk 82 tegen 39. GEEN TITELS, TOCH TEVREDEN.... Meeste Europese titels (4) gingen naar Duitsland Hoewel er geen enkele titel naar Ne derland ging zijn de Europese roei- kampioenschappen te Macon tocli ?n succes geworden voor onze heren daar alle drie Nederlandse vertegen woordigers in de eindstrijd kwamen, een positief punt, dat van bijzondere waarde is in een voor-olympisch jaar. In tegenstelling met voorgaande ja ren hebben de Nederlanders in de finales geen figurantenrollen ge speeld. De gestuurde vier slaagde er zelfs in, na een voortreffelijk geroei de race, tweede te worden achter de ploeg van Duitsland. Duitsland, dat opnieuw ,de „Coupe Glandaz" won, toonde opnieuw te beschikken over de sterkste heren-roeiers ter wereld. Vier maal ging ditmaal in Macon de Duitse vlag in de mast. Tweemaal legde voorts nog een Duitse roeier beslag op een tweede plaats. Rusland van 1953 tot 1956 de sterkste roeinatie behaalde twee titels. Zwitserland zorgde voor één Europe se kampioen. Van de Nederlanders bleek in de fi nale alleen van Weezenbeek (skiffs) geen rol van betekenis te kunnen spelen. Bakker en Rentmeester ^le double scull van Hollandia, brachten het tot een zeer eervolle derde plaats. Van Weezenbeek, die bij de dui- zend meterlijn als kansloos op de laatste plaats lag, werd vijfde. De twee zonder stuurman werd een Duitse overwinning, evenals de gestuurde twee. Op het nummer vier zonder stuurman behaalde Zwitserland de titel. De vier met stuurman was weder om een Duitse zege. Gcrmania uit Diisseldorf roeide 47 slagen per minuut bij de start. De Neder landse vier van Nereus leverde 'n verwoed gevecht met de ploeg uit Zuid-Slnvië om de tweede plaats. Al in de eerste fase zagen de Am sterdammers kans hun rivalen achter zich te laten. De double sculls was voor Rusland. Nederland word zoals gemeld, derde, nadat zij halverwege de baan de Zwitsers van die plaats hadden verdrongen. De Duitsers won nen ook het nummer pair-oars en het nummer achten, waarmee zij tevens het landenklassement op hun naam brachten. Nederland werd vierde in dit klassement na Rusland (2) en Tsjechoslowakijc (3). Vierde van de 26 deelnemende landen! S.S.S. UIT COMPETITIE In avondklas leed Swift V eerste nederlaag Weer moesten zaterdag diverse wed strijden van liet Z.Iv.B.-korfbalpro- granima worden afgevoerd. In de eerste klas vonden echter alle wed strijden doorgang. Het resultaat van deze uitslagen was, dat zowel Zuid westers als Vios zich nu wel defini tief veilig gesteld hebben. Vooral Vios liet er tegen Animo I geen twijfel over bestaan wie de sterkste was (14 6). Ook Scampolo echter moest bij Zuidwesters diep in het zand bijten (11.3). Het lot van Scampolo I lijkt dan ook vrijwel bezegeld. Swift II handhaafde zich vlak onder de lei ders door niet 95 van Olympia I te winnen. Dc stand in de eerste klas wijzigde zich niet. In 2a kon Tjoba II weer een wed strijd inhalen. Het werd tegen Atlas Jan Blom kreeg Zeeuwse damcup in bezit Jan Blom uit 's-GravenpoIder is win naar geworden van de Zeeuwse dam cup. Na in de tweede ronde met drie punten de eerste plaats te hebben be zet, moest Jac. Sinke in de derde ron de (de laatste), die in Goes werd ge speeld tegenover zijn sterkste rivaal Jan Blom plaats nemen. Blom en En gelvaart, die beiden twee punten uit twee partijen bezaten, hadden zich op een hevige strijd voorbereid. Blom speelde met wit en opende met 33—28. Sinke antwoordde als gewoon lijk zeer agressief met 1923 en 14x 23, een afruil, die vele mogelijkheden doet ontstaan. Blom gaf kalm en rus tig antwoord en gaf na de twintigste zet de voorkeur aan het flankspel, dat hij zo goed demonstreerde, dat Sinke bij «de 43ste zet tot een afruil gedwon gen werd. Wit liet hier het zeer juist berekende 38—33 op volgen. Na het spelen van 2329 moest Sinke capitu leren. De partij Krijger—Engelvaart, die bijna vijf uur duurde, eindigde in remise, zodat Blom zich winnaar kon noemen. De einduitslag is: Blom 4 uit 3, Engelvaart 3 uit 3, Sinke 3 uit 3 en Krijger 2 uit 3. Zeiltocht Veere-Terneuzen voor het laatst gevaren Zondag- is voor de 12e maal de zeil wedstrijd Veere-Terneuzen gehouden, georganiseerd door de Royal Belgian Sailing Club uit Gent. Zoals gebrui kelijk was ook ditmaal do deelname weer bijzonder groot, mede onidat de wedstrijd voor verschillende klassen open staat. Nadat de vloot van jachten in een lichte mist uit Veere was vertrokken verliep de verdere reis rondom Wal cheren naar Terneuzen vlot. Commo dore H. Leten, die met de organisatie was belast, verklaarde na aankomst in Terneuzen, dat dit de laatste tocht was geweest, in verband met dc af sluiting van de Veerse haven. Voor een soortgelijke wedstrijd zal de R.B. S.C. dus naar andere mogelijkheden moeten uitzien. De uitslagen luiden: platbodems: 1. Yetty van schipper Hebbelynck, 5 uur 32 min. 25 sec.; 2. Pax van Wachens; 3. Woelwater van Deporrc; vlinders: 1. Moriot van schipper Y. Vandeberge 5 uur 54 min. 25 sec.; 2. Coquette van J. de Brou wer; 3. Phalelne van P. Hebbelynck; draken: 1. Escape van A. Galcyn, 5 uur, 59 min. 25 sec.; 2. Olifant van Cornet d' Elzius; 3. Seagull van N. Baumont; Rork-klasse: 4. 1. Jupiter van Kloos, 6 uur 32 min. 25 sec.: 2. Alcha van dokter Boun; 3. Little gull van H. de Burburc; Rork-klasse 3: 1. Hestia van Van Beuningen, 5 uur 44 min. 15 sec.; 2. Oiseau blue van A. Parisis; 3. Scaldis van Provost; Rork-klasse 1 en 2: 1. Belle poule van R Nelson, 5 uur 57 min. 45 sec., 2. Baltic Rose van H. Leten; 3. Clyde van D. Etienne; motorjachten: 1. Ro my van R. Migom; 2. Cirrus van H. dé Raese; 3. Vellella van W. de 1 Schrijver. een royale 81 zege en meer en meer gaat Tjoba II de leiders bedreigen. De stand bovenaan is nu Blauw Wit I 35 uit 9, Swift III 12 uit 8 en Tjoba II 11 uit 7. In 2b waar de strijd om dc onder ste plaats zeer spannend leek te worden, is deze spanning plotse ling weggevallen, omdat SSS zich uit de competitie heeft terugge trokken. Alle door SSS gespeelde wedstrijden zijn dus vervallen. Door dit terugtrekken zal Togo II dus het tweedeklasserschap be houden alhoewel van Zeelandia I weer met 62 werd verloren. Swift IV is echter al te veel ach ter om nog mee te doen in dc strijd om de titel. In 3b bevestigde Vopo nogmaals, dat de titel bij de allersterkste terecht is gekomen want ook VZOD I kreeg in Borssele geen voet aan de grond (16 4). In 3c haalde Tjoba III het stoute stukje uit om Luctor II met 54 over de Schelde terug te sturen. De kampioenskansen van Luctor II kre gen hierdoor een flinke knauw waar van echter Scampolo II weer profi teert. De stand bovenaan is nu: Scampolo H 10 uit 7, Luctor II 10 uit 8, en Zeelandia II 10 uit 9. In de avondklassc zorgde Zuid westers H ervoor, dat leider Swift V de eerste nederlaag kreeg aan gemeten (84). Het was voor Zuidwesters II toch een goede week, want ook van Vedo n werd overtuigend gewonhen 36K. V. L. won volgens de verwachtingen van Animo III (37). Door de Swift-nederlaag komt het kampi oenschap toch nog enigszins in gevaar. Swift V moet nog drie wedstrijden spelen, waaromier één tegen K. V. L., dat de tweede plaats inneemt. Uitslagen De uitslagen: le kl. Vios IAnimo I 146; Swift IIOlympia II 95; Zuidwesters IScampolo I 113. 2a: Tjoba HAtlas 81. 2b: Zeelandia ITogo II 62. 3a: Swift IVZuidzande 94. 3b: Vopo—VZOD I 15—4. 3c: Tjoba UILuctor II 54. Avondklas: Vedo nZuidwestei's II 36; Zuidwesters IISwift V 84; Animo ni—KVL 37. Adspirantcn: D: KVL—Vopo 2—5. E: Vedo bNoad b 30; Top b Animo c 20. F: De Poel—SSS 4—0; Elto b—Vios 0—1. Emiel Verstraete start in de ronde van Zweden Dc Zeeuwse renner Emicl Verstraete zal samen met Frits Knoops, Joop Wuurman en Joop van der Putten deelnemen aan de Ronde van Zwe den, die van 3 tot en met 8 septem ber wordt gehouden. Ab Sluis uit Badhoevedorp is als re serve aangewezen terwijl Evert van Mokum als ploegleider zal fungeren. De wedstrijd gaat over zes etappes en eindigt met een tijdrit over 14 km. Op 30 augustus zal Verstraete deelne men aan een wegwedstrijd rondom Berlijn. Motorrenner in Alkmaar dodelijk verongelukt Tijdens de zondagmiddag gehouden internationale motorraces op het ge meentelijk sportpark te Alkmaar zijn twee renners ten val gekomen, van wie er een, dc Amsterdamse renner Henk Verhoef, om het leven kwam. In zijn val sleurde hij de renner G. Muts uit Hilversum mee Beiden wer den naar het centraal ziekenhuis ver voerd, waar Verhoef, die een dubbele beenbreuk, een ribf.ract.uur en een hersenschudding had opgelopen, kort daarna overleed. Muts liep een ge scheurde kuit op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 6