ZATERDAG IR VEERE WEER DE „ZOMERAVONDMUZIEK WALCHEREN NOORD-ZEELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN ZUID-BEVELAND LEGENDE TOT LEVEN IN DE SLOTKELDER VAN HAAMSTEDE Agenda Waar zijn onze schepen? MAANDAG 17 AUGUSTUS 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VAN 7 TOT HALF 11 Gezien de belangstelling, die vorig jaar bestond voor de „Zomeravondmu- ziek" in Vee re, heeft het bestuur van de muziekvereniging „Veere's Ge noegen" gemeénd ook dit jaar weer een dergelijk muziekevenement te moeten organiseren. Dit zal geschieden op zaterdag 22 augustus a.s. en wel van zeven uur tot half elf. Programma' s 1. Kronïngsmarsch van Meijer beer; 2. 1812, Ouverture Solennelle van Tschaikowski, bew. Mol; 3. Nightfall in camp, van D. A. Pope; 4. Polonai se militaire van Chopin, bew. Den Arend; 5. Water Music-suite van Handel; 6. Marche hongroise van Hektor Berlioz, bew. Meins. Van 9 tot 10 uur volgt dan het ca rillonconcert door beiaardier De Ligt op het carillon van de verlichte stad huistoren. Zijn programma luidt: 1. Preludium in Bes van Jef Demijn; 2. Drie oud-Nederlandse volksliede ren: a. Ic stont op hogen berghe; b. Vier Aymonskinderen; c Ic seg adieu 3. Herinneringen aan Joh. Seb. Bach van W. Créman; 4. Drie menuetten: a. van G. P. Telemann; b. van W. A. Mozart en c.: van L. van Beethoven; 5. Sonate van Gustave van Hoey; 6. Drie Nederlandse volksdansen; a: Horlepijp, b: Driekusman, c: Skotse trije; 7. Andante met variaties van Jef Denijn; 8. a: Detto „del cuccu" van F. Gasparini, b: Les pleintes d'une poupée van Franck, c: Schnit- terliedchen van Robert Schumann en 9. Improvisatie. Do taptoe op de Markt, die weer ver zorgd wordt door het Souburgse „Vlijt en Volharding", duurt van on geveer vijf over tien tot half elf. Door beiaardier De Ligt en „Vlijt en Volharding" Er is weer een attractief program ma opgesteld, bestaande uit een mu zikale rondwandeling, een promena de-concert, een carillonconcert en tot slot een taptoe op de Markt. Voor de afwerking van dit programma is de medewerking verkregen van de muziekvereniging „Vlijt en Volhar ding" uit Souburg, die van acht tot negen uur in de Grote Kerk het pro menade-concert zal verzorgen, en van de jonge beiaardier H. de Ligt uit Vlaardingen, die dit jaar is geslaagd voor het staatsdiploma beiaard M.O. Het streven van het bestuur is deze „zomeravondmuziek" te doen uit groeien tot een jaarlijks terugke rend evenement van zo mogelijk groter allure, waardoor prominen te muziekgezelschappen zouden kunnen worden uitgenodigd. Na de taptoe vertrekt van de Campveerse Toren een extra bus van de Stoomtram Walcheren, die aansluiting geeft op de laatste bus diensten naar Walcheren en Goes. „Vlijt en Volharding" begint de avond met een muzikale rondwande ling van zeven uur tot tien voor half acht. Daarna volgt van 8 tot 9 uur het promenade-concert, waarvoor het programma als volgt is vastgesteld: KERKNIEJJWS Ds. C. Boon te St.-Laurens nam afscheid Zondagmiddag nam ds. C. Boon, in verband met zijn emeritaat afscheid van zijn gemeente met de woorden uit Hebr. 13:20 en 21, Na de predi king werd de scheidende predikant toegesproken door ouderling J. Koole namens kerkeraad en gemeente die hem Gods zegen toewenste in zijn verdere leven en hem toebad dat God hem nog mag gebruiken voor de ar beid in Zijn koninkrijk. De gemeente zong de scheidende predikant daarna ps. 121:4 toe. Namens de classis Mid delburg sprak ds. A. J. Dondorp van Domburg, die ds. Boon een blijde le vensavond in Gods nabijheid toewen ste. Ds. S. Kok sprak namens de Ned. Herv. gemeente te St.-Laurens. Wethouder J. Riemens bracht in her- inerlng de goede samenwerking met het gemeentebestuur. Ds. Boon bracht daarop alle sprekers dank voor hun woorden en sprak daarbij do wens uit dat de afstand tussen de kerken steeds kleiner zal worden en dat zij in eensgezindheid zullen bou wen aan de gemeente Gods in St.- Laurens. Hij dankte ook de koster en echtgenote en de organist voor de goede samenwerking. Na de dienst werd de scheidende pre dikant toegesproken namens de jeugdverenigingen door de presidente van de meisjesvereniging, mej. T. Franse, die hem dankte voor alles wat hij voor de jeugd heeft gedaan en hem namens de gehele gemeente als afscheidsgeschenk een geldsbe drag aanbood. Blij verrast sprek ds. Boon hiervoor woorden van dank. De jeugdverenigingen zongen hem daar op toe ps. 121:2 en de gemeente ps. 121:3. Na afloop van de dienst was er gelegenheid om persoonlijk van ds. Boon afscheid te nemen, waarvan door velen gebruik werd gemaakt. Ds. J. Beyerman 80 {aar Ds. J. Beijerma'n te Epe, emeritus predikant van de Remonst. Broe derschap, viert donderdag zijn 80e verjaardag. Hij aanvaardde op 24 juli 1904 te Meppel het predikambt. In 1930 werd hij benoemd tot alge meen secretaris en directeur van het bureau van het Groene Kruis te Utrecht. Hij was daar tot 1 septem ber 1942. Ds. Beijerman is ook re dacteur geweest van het tijdschrift „Het Groene en Witte Kruis". Raad Meliskerke Gereformeerde school zal worden verbeterd Kosten bijna 30.000 De gemeenteraad van Meliskerke beeft in zijn laatst gehouden vergade ring besloten om op verzoek van de vereniging voor gereformeerd school onderwijs de verbetering van het schoolgebouw, alsmede het herstel van de zoutschade, na onderhandse inschrijving te gunnen aan de plaat selijke aannemer P. Harpe voor dc som van f 29-735. Voorts stelde de raad, eveneens op verzoek van dezelfde schoolvereniginp gelden beschikbaar voor de aanschaf fing van nieuwe schoolmeubelen. Ooi van het bestuur van de Boaz-schoo' werd een verzoek ingewilligd om me dewerking te verlenen tot herste' van de zoutschade aan het schoolge bouw aan de Valkenburgstraat. Op basis van de uitkomsten van het taxatierapport van de centrale com missie voor onteigennngsvergoedingen werd met algemene stemmen besloten om de grond en de opstallen van de heer Zach. Jobse aan te kopen voor het uitbreidingsplan. De koopsom is f 22-816 groot. Voorts werden drie verordeningen vastgesteld, ten eerste op ,de heffing en invordering van de straatbelasting, waarbij de tarieven ongewijzigd blij ven, ten tweede op de heffing en in vordering van de begrafenisrechten, waarbij eveneens de tarieven ongewij zigd blijven, en ten derde op de hef fing en invordering van leges, waar van sommige worden verhoogd. Al de ze besluiten werden genomen op voor stel van B. en W. De begroting voor 1960 van het Bur gerlijk Armbestuur werd na behande ling vastgesteld in ontvangsten en uit gaven op f 2650k36. MIDDELBURG Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Mid delburg maakt bekend, dat in het tijdvak van 5 tot en met 12 augusus 1959 de navolgende voorwerpen aan zijn bureau als gevonden zijn aange geven: wit fietspompje, nummerbord FL-49- 30, huissleutel, bruine portefeuille, witte tennisschoen, kettingarmband je, fietspompje, lichtbruine garbardi- ne regenjas, sleutel, bankbiljet van f 10.houten klapstoeltje, fietssleu- teltje, damesring, sleuteltje, gekleurd damesbadpak, blauwe portemonnee, kortharige Duitse herdershond, ket tinkje met naamplaatje, wit kapje, blauw gebloemde ceintuur, armband (kettinkje), camera in tas, blauwe garbardine regenjas, beige portemon nee met inhoud, kleine donkerbruine portemonnee met inhoud, wit fiets pompje, zwarte dameshandschoen, fietssleuteltje no. 64, portemonnee met inhoud, nikkelen" huissleutel, tij- gerkleurige zwembroek met gekleur de badhanddoek, halskettinkje waar aan hartje, bruine portemonnee met inhoud, rode portemonnee met in houd, rode plastic bal, halskettinkje, zwarte paraplu, bankbiljet, plastic regenjas, wit zakmes, zwarte dames regenjas, bruine gummi regenjas, hoofddoek, fotostatief (driepoot). VLISSINGEN Taptoe ,Sinf-Caeeilia" Nog in het kader van de viering van haar 65-jarig bestaan, heeft de har monie „Sint Caecilia" in Vlissingen zaterdagavond op het schoolplein van de Bonedijkeschool met mede werking van de drumband een grote taptoe gegeven. 's-Middags had de harmonie een rondgang door de stad gemaakt en de harmonie „Voor waarts" uit Koudekerke had een con cert verzorgd op het plein bij de Johanneskerk. Een talrijk publiek was 's avonds naar het Bonedijkeplein getogen om de taptoe te zien. Zeer aantrekkelijk was het, dat deze uit twee gedeelten bestond, namelijk 'n zogenaamde lopende en een stilstaan de taptoe. Deze waren ingestudeerd onder leiding van de directeur de heer J. de Graaf. Perfect werden tij dens de lopende taptoe de verschil lende figuren gevormd, zoals coun teren en cirkels. Waarschijnlijk heeft het publiek het meest van dit on derdeel genoten. Examens technische school Schouwen-Duiveland Voor de in de technische school „Schouwen-Duiveland" te Zierlkzee gehouden examen aspirant V.E.V. cursist B., uitgaande van de vereni ging voor electrotechnisch vakonder, wijs in Nederland, slaagden: L. J. de Bil te Nieuwerkerk, C. Boot te Zierikzee, C. A. J. v. d. Lans to Zie- rikzee, W. Quist te Zierikzee, G. Ta- nis te Brouwershaven en J. L. Ver- kaart te Zierikzee. Er werden 2 kan didaten afgewezen. Gouden priesterfeest pastoor T. Verwer In alle stilte is zaterdag het gouden jubileum van pastoor T. Verwer, thans rustend in de Cornelia Stich ting te Zierikzee, gevierd. In de mor genuren droeg de bejaarde geestelij ke een mis op, daarbij geassisteerd door pater M. v. d. Nieuwhof en ka- zuster van de jubilaris, die jarenlang bij de missie in Afrika heeft gewerkt voor pastoor Verwer een bijzondere verrassing was. Pastoor Verwer heeft o.a. als kapelaan gestaan te Amster dam en Den Haag, Voorts is hij rec tor geweest te Bergen (N.H.). Later diende hij als pastoor de parochie van Zwaagdijk (N.H.) en tenslotte was hij 23 jaai voorganger van de mer. ae om Stichting een rustige parochie te lij Stl door te brengen. 'ormer. Vandaar kwam SCHERPENISSE Aanvang nieuwe schooljaar De christelijke school te Scherpenisse zal weer beginnen op dinsdag 18 au gustus. De christelijke kleuterschool en de openbare lagere school vangen het nieuwe cursusjaar op 24 augustus Marktberichten VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 14 aug. Aardappelen, gr., 13—18; idem p. 6—10; Idem bonk 21—26; andijvie 17—26; bloemkool 18—67; dubb. bonen 88—1.62; komkommers 9—24: sla 12—24; idem kg 12—18; kroten kg. 24—37; rabarber 7— 14; snijbonen 661-44; spekbonen 76—93: pronkbonen 71—80; selderij 2—7; peterse lie 2—6; waspeen 12—21; spitskool 36—40 sjalotten 6—14; prei 36; postelein 25—29; uien 13—21; rodekool 2848: gelekool 32— 36; augurken A 44—87; B 21—66: C 29—46; D 12—31; Tomaten A export 24—27, binnen land 24—31; B 25—26, 26—31; C 20—21, 21— 24: Czar pruimen 82—84; Tonneboers I 44 —51; II 35; Reine Victoria 54—1.15; Reine Claude 69—86; Ananasmeloen 72—1.10, Net- meloen 54—86; Frankenthalers 1.36—1.61; Golden Champion 1.56—1.62; Alicante 146 —1.47; perziken 12—45; Early Victoria H. I 23—31; H. II 9—14; K. 11—26; James Grie ve St 56-79; H- I 37—37; H. II 29—42; K 20—52: Manks Codlln H. I 23—37; H. II 14— 18; K. 9—22; Benonie St. 57—87; H. 1 49— 95; H. II 36—40; K. 45-54; Zigeunerin St. 32—42; H. 1 23—39; H. H 19—35; K- 8—28; Perzikappel H. I 27—44 H- II 27—37; K. 10 —22; Clapps St. 34—49; H. I 24-44; H. II 22 —44; K. 22—39; Précoce St. 3649; H. I 29 —41; H. II 16-39; K. 12—24. SEROOSKERKE (W.) Orgelconcert Feike Asma In de gereformeerde kerk van Se- rooskerke (W.) verzorgde Feike Asma vrij dagavon d een orgelconcert, dat door talrijke belangstellenden werd bijgewoond. Het kerkgebouw was vrij wel geheel bezet. De organist begon het programma met Psalm 146, in de bewerking van Jan Zwart, gevolgd door o.m. het adagio in Es-dur van Joh. Sebastian Bach en enkele, met veel verve ge speelde werkjes van Handel. Voorts speelde Feiike Asma drie eigen com posities, de Toccata van Dubois en de Priére et Berceuse van Guilpiant. De organist besloot het concert met een fantasie over „Een vaste Burcht is onze God" van Jan Zwart, waarvan het koraal door de aanwezigen staan de werd meegezongen. De muziekvereniging Accelerando'' te St. Annaland presenteerde zich zaterdagmiddag voor het eerst in uniform. Op de foto: de bestuursle den van het korps, die ook letterlijk hun partij meéblazen. Motor overreed fietser in Borssele De 62-jarige loonwerker J. A. te Bors sele is zaterdagmiddag omstreeks half twee op de Monsterweg in zijn woon plaats aangereden door de motorrij der K. de W. uit 's-Heerenhoek. Het ongeluk gebeurde, toen A. per rijwiel een langs de weg geparkeerde met stro geladen wagen wilde passeren. Te laat bemerkte hij, dat uit tegen overgestelde richting een motorrijder naderde. A. werd bij de botsing tegen de grond gesmakt en Liep eem schedel- basisfractuur op. In ernstige toestand i De besturen van de rooms-katholieke werd hij naar het ziekenhuis St. Joan- j verenigingen te Aardenburg hebben na te Goes overgebracht. De motorrij- 1 afscheid genomen van kapelaan AARDENBURG Uitstapje „Amicitia" Het dameskoor „Amicitia" uit Aar denburg maakte dit jaar zijn uitstap je naar België, waar het een bezoek bracht aan Brussel en de citadel van Namen. Het eigenlijke doel van de reis was Dinant, de plaats waar het gezelschap enige tijd pauzeerde. Ook stonden een kijkje op het vroe gere Expo-terrein in Brussel en de bezichtiging van „De Leeuw" te Wa terloo op het reisprogramma. Afscheid van kapelaan B. A. de Vos der kon na ter plaatse verbonden te zijn, naar huis terugkeren. C.N.V.-filmavond De filmdienst van het Chr. Nat. Vak verbond,gaf vrijdagavond op het plein bij de Johanneskerk te Vlissingen 'n openluchtvoorstelling, die van de zij de van het publiek grote belangstel ling trok. Na een propaganda-woord voor de christelijke vakbeweging werden enkele films vertoond. GOES D. Roose overleden Op 71-jarige leeftijd is in Goes over leden de heer D. Roose, oud-hoofdver tegenwoordiger van de grossierderij gebr. Duvekot in de Nieuwstraat. De heer Roose, die tot zijn 70ste jaar aan deze firma was verbonden, bekleedde verschillende functies op kerkelijk ge bied. Gedurende een reeks van jaren leidde hij de knapen vereniging va>n de Vrij Evangelische Gemeente te Goes. Tot voor e'nkele jaren was hij secre taris voor Zeeland van de Nederland se Zondagsschoolvereniging. De over ledene werd in 1951, bij zijn 40-jarig dienst jubileum, begiftigd met de ere medaille in zilver, verbonden aan de Ore van Oranje Nassau. De begrafe nis is bepaald op dinsdagmiddag 2 uur. WOLPHAARTSDIJK Collects De collecte voor de Stichting Chris telijke Blindenhulp „De Fakkels bij een1' te Wolf aartsdijk heeft 55 op gebracht. Zwemwedstrijden te Krabbendijke Onder overweldige belangstelling wer den zaterdag in de spuikom te Krab bendijke zwemwedstrijden gehouden. Bij de jonge meisjes werden eerste prijzen gewonnen door J. Luyk en K. Herwijnen, terwijl bij de jongens een eerste prijs werd gewonnen door Adr. van Oosten en J. Paauwe. Bij de ou dere meisjes zegevierden J. Geense en M. de Bel en bij de jongens W. Lu- teyn en A. Woutersen. Bij de heren boven de 18 jaar behaalde H Zuidweg een dubbele overwinning en daarme de de wisselbeker en bij de dames J. Moerland (wisselbeker) en mej Kas- teleyn. Na afloop van dit geslaagde zwemfeest werd nog een demonstratie gegeven door de reddingsbrigade Roo sendaal van de Kon. Ned. Ver. tot het Redden van Drenkelingen. Verkoping Ten overstaan van notaris J. J. van Dijke, werd in het hotel „De Koop handel" te Krabbendijke ten verzoe ke van de familie P. van Weele-v. d. Berge publiek verkocht een woonhuis met tuin gelegen aan de Oostweg te Krabbeadijke. Hoogste inschrijver was Joh. de Kok voor de som van f 4250.—. Koper werd de heer C. Polderman te Krabbendij ke voor f 4275. Wedvluchten Uitslag oude duiven vanuit Noyon. Rayon west, deelname 262 duiven: 1 en 10 A. A. van Driel, Kapelle; 2 Joh. Janse, 's-Hee renhoek; 3 J. op 't Hof, Kapelle; 4 J. Franse, Lewedorp; 5 J. G. Harthoorn, 's- Heer Arendskerke; 6 J. Rijk, Lewedorp; 7 F. Vermeulen, 's-Heerenhoetk; 8 P. I. Butler, Biezelinge: 9 Gebr. van Stel, We- meldinge. Rayon oost. deelname 30 duiven: I P. A. Kakebeeke, Krulningen; 2 P. van Driel, St. Maartensdijk; 3 en 8 J. van Iwaarden, Kruiningen; 4 H. A. Breker, Krabben dijke; 5 M. W. Christochowitz, Hans- weert; 6 M. Moerland, Rilland-Bath; 7 P. Suurland, Scherpenisse. NISSE Concert „Ons Genoegen" De muziekvereniging „Ons Genoegen" te Nisse zal woensdag 19 augustus een |De dames van de concert geven op de muziektent. De actie droegen een vrolijke litanie op volgende nummers zullen worden uit- het leven van de kapelaan in Aarden de Vos, die naar Made (N. Br.) is overgeplaatst. Het hoofd van de r.-k.-jongensschool de heer A. P. M. Goossens, die op de ze afscheidsbijeenkomst als voorzit ter fungeerde, bracht naar voren, dat kapelaan De Vos tijdens zijn 3-jarig verblijf in Aardenburg door zijn voortdurend goed humeur en optimis me veel sympathie en achting had verworven. Namens 22 verenigingen en instellin gen bood de heer Goossens een enve loppe met inhoud aan, welke de ka pelaan, naar hij meedeelde, voor de aankoop van een boekenkast zal ge bruiken. Nog verscheidene andere sprekers richtten zich tot de kape laan De Vos, o.m. wethouder C. Stur- tewaegen voor het gemeentebestuur. Voor de afwisseling zorgde met en kele liederen het dameskoor „Amici tia" onder leiding van pater Spee. rooms-katholieke gevoerd 1. Eurovisie, mars; 2. Flotte Bursche, ouverture van Von Suppé; 3. Ouver ture Italiënne; 4. Marjolaine, ouver ture; 5. Pinksterbloemen, fantasie; 6. Vois Roumaines, Valse de Concert; 7. Une Soirée d'automne aux Ardennes, fantasie; 8. Finale. burg voor. Collecte De te Cadzand gehouden collecte voor de Stichting Christelijke Blindenhulp „De Fakkels bijeen" te Amsterdam heeft 47,44 opgebracht. POPPENSPEL BIJ KAARSLICHT Wedvlucht De sociëteit „De Verwachting" uit Axel nam deel aan een prijsvlucht vanuit Dourban op zondag 9 aug. De uitslag was: oude duiven 1 en 8 Ch. Tieleman; 2 M. Dieleman; 3 en 6 H. van 't Holf; 4 P. Dobbelaar; 5 Em. Pieters; 7 A. Wijna; 9 J. van Damme; 10 E. van Dorsselaer. Jonge duiven: 1 J. van Hoorn; 2 J Die leman; 3 R. v. d. Veke, Zaamslag; 4 A. Peersman; 5 en 10 H. van 't Holf; 6 en 7 M Butler; 8 J. Vasseur; 9 Th. J. Borgh- stijn. Burgerlijke s' and TERNEUZEN. Bevallen: P. A. van den Hoek—Kroon, d.; E. C. van de Wege—Geolhocdt, 2 z.; M. A. P. Hamelijnck—Rijckaert, z.\ N. M. Renlque—Fokker, d.: J. den Boer—Van Baarle, d.; P. M- Marinl—De Vos, d.; H. Bijl—Cornelissen, d.; R. J. Obrie—Maas, zoon. Ondertrouwd: P. Minderhout, 23 Jaar en L. C. de Regt, 27 jaar. Getrouwd: H. P. Tollenaar 58 Jaar en A. P. de Vuijst, 54 jaar; M. de Kel2er, 23 jaar en H. Verschoor, 20 jaar; P. J. Re- mij nsen, 24 jaar en A. M. de Bruin, 21 jaar. Overleden: E. P. van Graefschepe, 76 Jaar e. van M. Verdurmen; P. M. Lensen, 89 jaar, wed. van G. van der Velde. VANDAAG. Oostburg Ledeltheater: Don Camlllo contra Peppone, 20 uur, a.l. Terneuzen Luxor: Duinkerken, 8 uur. „De Tondeldoos" trad op Koning Boudewijn in conflict met persfotograaf Koning Boudewijn der Belgen heeft in de vroege ochtenduren van zon dag een persfotograaf bij de pols ge pakt om hem te verhinderen een foto van hem buiten een nachtclub to Saint Tropez aan de Rivièra te ma ken. Koning Boudewijns zuster, prin ses Josephine Charlotte van Luxem- Burgemeester jhr. R J. H. Q. Röell Ten^j^ï van Haamstede vertoUite deze gevoe- voo* het gezjcht van de koning om lens met enkele welgekozen woor- andere persfotografen te hinderen. Vr;^en; HierbI3 bracht ruj bijzondere Prins Bertil van Zweden, die ook in Vrijdagavond ^heerste m„de kelder dank aan de Erven v d. Lek de het gezelschap was, sprak met de van het slot „Witte van Haemstede" een legendarische sfeer, dankzij de Legende van Westenschouwen, ge bracht door het poppentheater „De Tondeldoos" uit Zierikzee. De kelder, verlicht door helder kaarslicht, kon slechts een 70-tal mensen bergen, maar dat heeft dan ook een gedenk waardige avond beleefd. „De Tondeldoos" brengt niet het alle daagse poppenkastspel, maar brengt een bepaald stuit geschiedenis met medewerking van verschillende goede amateurspeelsters en spelers, histori sche- of legendarische gebeurtenissen tot leven. De leider van het gezel schap, de heer L. Leijdekkers, vertel de de toehoorders iets over de vroe- fere en huidige geschiedenis van chouwen-Duiveland. Verschillende episoden bezong of declameerde de heer Leijdekkers, zichzelf begeleidend op de gitaar. De Legende van Westenschouwen vertelt over de hoovaardigheid van de bewoners van het vroeger welva rende dorp. Ondanks het geestelijk vermaan terug te keren van uitspat tingen, ging het onbezonnen leven door. Het noodlot treft evenwel het dorp, als de rijkste reder tijdens een vistocht met zijn met goud beslagen vaartuig, een zeemeermin in de net ten vangt. Ondanks haar smeekbeden haar vrij te laten, nemen de hard vochtige vissers haar mee. Zelfs de profetische woorden van de zeemeer man: „Westenschouwen, 't zal je rou wen, dat je geroofd hebt mijne vrou we. Westenschouwen zal vergaan, al leen de toren zal blijven staan", kon den de wreedaards niet weerhouden hun vangst in triomf mee naar huis te voeren Als de zeemeermin, ten toongesteld op het marktplein, even wel sterft, gaan de woorden, door haar man gesproken in vervulling. Westenschouwen wordt als het ware van de aardbodem weggevaagd. Het hartelijk applaus en langdurig applaus aan het eind van de voor stelling bewees wel, dat de aanwezi- igen ten zeerste hadden genoten. Clercq, die de kelder van het slot voor deze gebeurtenis welwillend ter be schikking hadden gesteld. Onder de aanwezigen bevonden zich burge meester jhr. A. v. Citters van Burgh en burgemeester mr. F. Th. Dijck- meester van Zierikzee, die de initia tiefnemer van dit gebeuren was. persfotografen en het eind was dat de koning der Belgen met danspassen naar zijn gereedstaande auto ging. De drie genoemde vorstelijke perso nen en prins Jean van Luxemburg hebben in de nacht van zaterdag op zondag verscheidene nachtclubs in Saint Tropez bezocht. LAARDERKERK 1 LEOPOLOSKERK pan. I Krtlt n. P. MAETSUYCKER I C. UTRECHT 15 CLEODORA 14 Tj. I I 990 m. w. ESSO AMSTERDAM 1 GAASTER KERK 13 v. Anl Gt ESS EN KERK pas». 14 JIDERKERK 19 Himkurt. tESS LION IS NapOlt. V. AMSTERDAM 14 v. N*W TJISAOANE 1 PR. W. V. ORANJE 15 Toronto. STATENDAM IS Southampton. STRAAT TORREE IS P.nanfl. TOMOCYOLUE 14 v. PhlIWolphU n. Trinidad. WONOSARI IS How port Ntori.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3