Hulstenaar verduisterde twee schuldbekentenissen Klanken uit de ether VROUWENPOLDERS „BREEZAND' KREEG ELEKTRICITEIT AFSCHEID HUISMEESTER HUIS^ VAN BEWARING MIDDELBURG DODELIJK ONGEVAL DOOR ONOPLETTEND CHAUFFEREN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 15 AUGUSTUS 1959 RECHTBANK MIDDELBURG HIELD ZAAK AAN Officier eiste 4 maanden celstraf Do officier van justitie bij de arron dissementsrechtbank te Middelburg heeft vrijdag tegen de Hulstenaar F. S. een gecombineerde gevangenis straf van 8 maanden gevorderd, waarvan 4 maanden onvoorwaarde lijk, met een proeftijd van 3 jaar. S. moest zich verantwoorden wegens do verduistering van twee schuldbe kentenissen tot een totaal bedrag van 16.000, die toekwamen aan de erf genamen van de in Hulst gewoond hebbende niej. K. Nadat de officier zijn eis had uitgesrpoken, nam de zaak evenwel een niet voorziene wending. Verdachte beweerde name lijk, dat hij 14 dagen geleden schrif telijk aan de raad van rechtsbijstand te Middelburg om een raadsman ver zocht had. Daarvan was de recht bank echter niet op de hoogte en na dat het college zicli enkele momen ten in raadkamer had teruggetrok ken, verklaarde de president, mr. B. S. Sieperda, dat na informatie bij de secretaris van de raad daar geen brief van S. was ontvangen. Gezien de belangrijkheid van do zaak besloot de rechtbank deze voor onbepaalde tijd aan te houden. De erfeniskwestie was op volkomen normale wijze begonnen. Mej. K. had in een in 1937 opgemaakt testament haar huis met inboedel overgemaakt aan haar dienstbode, mej. J. A. te Hulst, terwijl mej. A., zolang zij leef de, rente zou krijgen van een legaat van 16.000, dat uiteindelijk aan de kerk zou toekomen. S., die het testa ment had opgesteld, was tevens aan- fewezen als uitvoerder er van. 'oorts was in het testament bepaald, dat het legaat van 16.000 door de bewindvoerder in overleg met mej. A. moest worden belegd. In 1938, korte tijd dus nadat het testament was opgemaakt, beleg de ed bewindvoerder de helft van het legaat bij de kerk, waarna hij in 1945 de andere 8000 eveneens, onder andere beleggingsvormen, bij de kerk onderbracht. Tot dus ver geschiedde de belegging dus normaal. Daarna week verdachte van het rechte pad af. De officier van justi- Autobotsing bij Rilland door inhalen op helling Met een klap, die tot ver in de om trek te horen was, zijn vrijdagavond omstreeks acht uur op de Rijksweg 53 onder Rilland-Bath Wee personen auto's op elkaar ingereden. Als door een wonder werd bij deze frontale botsing slechts één van de drie in zittenden van beide auto's licht ge wond: mevrouw Van P.de V. uit Rucphen moest zich voor een gebles seerde knie onder doktersbehandeling stellen. De botsing ontstond, toen de heer H. van P. uit Schiedam op een weghel- ling een vrachtwagen wilde passeren. Op hetzelfde moment kwam een te genligger, een door de heer P. van der D. uit Rucphen bestuurde personen auto, over ae kop van de helling. Bei de bestuurders remden uit alle macht, doch de botsing was niet te voorko men. De uit Rucphen afkomstige auto werd aan de voorzijde zodanig in elkaar gedrukt, dat hij moest worden weg gesleept. De auto uit Schiedam was weer te berijden, toen men de spat borden van de voorwielen had vrijge maakt.. Beide bestuurders kwamen bij deze botsing met de schrik vrij. Examen Voor het examen bedrijfskleding, ma nufacturen, damesstoffen en bedden en dekens slaagde te Rotterdam .de heer M- Verhulst te Kapelle. tie, mr. J. L. Andreae, die uitvoerig op do zaak inging, betoogde, dat S. noch over het legaat, noch over de later er voor in de plaats gekomen schuldbekentenissen zonder meer de beschikking had. Niettemin droeg hij de eno schulbekentenis ter voldoe ning van schulden in 1952 over aan de familie A., waarna hij met de an dere schuldbekentenis ten dele schul den afbetaalde aan de familie B. en er verder verbouwingen aan het huis van zijn zoon mee betaalde. Bromfiets geraakte bij Rilland in greppel Onfortuinlijk slot van vakantietocht Op de rijksweg onder Rilland is vrij dagmorgen een bromfiets in een klei ne greppel langs het rijwielpad ge raakt. Twee bromfietsen reden ach ter elkaar in de richting Bergen op Zoom. De eerste werd bestuurd door mej. I. G. uit Amsterdam en de twee de door de lieer H. V. eveneens uit Amsterdam. Toen mej. I. G. op een bepaald moment achterom keek, zag zij een snel rijdende bromfiets nade ren met een tamelijk ver uitstekende koffer op het bagagerek. Uit voor zorg naderde zij de heer H. V., de be rijder van de bromfiets, die haar ver gezelde. Deze ging dadelijk uiterst rechts van het fietspad rijden om dé achteropkomende bromfiets te laten passeren. Door deze manoeuvre is V. in de greppel geraakt, met het ge volg, dat mevr. K. uit Duivendrecht, de duo-passagiere, van haar zitplaats op het betonnen rijwielpad werd ge slingerd. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat mevr. K. nog een duw heeft ge kregen van de koffer op de passeren de bromfiets van de heer H. W. uit St. Willibrord. De eerste hulp werd verleend door dokter Lucas Luijcx uit 's-Heeren- hoek. Mevr. K. heeft door dit ongeval waarschijnlijk een shock opgelopen. De heer V. kreeg slechts enkele schrammetjes. De bromfiets werd vrij ernstig beschadigd. Met de trein hebben de onfortuinlijke reizigers, die terug van vakantie op Walche ren op weg waren naar Amsterdam, de reis voortgezet. Verdachte beriep zich er op, dat mej. A., de dienstbode, een verklaring had getekend, waarin vermeld stond dat hij vrijelijk over het geld kon beschikken. Mej. A., die als getuige gehoord werd, verklaarde evenwel van de gehele transactie niets af te weten. „Ik hem nimmer iets gete kend", vertelde zij de politierechter. Hoewel S. de bevoegdheid had om het legaat te beleggen, noemde de of ficier de afbetaling der schulden geen belegging. In het kort ging mr. Andreae in op dc persoon van verdachte. Af komstig uit een eenvoudig milieu, werkte hij zich, begaafd met een uitstekend verstand, tot belasting consulent op, welke positie hij door zijn misdrijf weer moest prijsgeven. Bepalend voor de strafmaat noemde de officier voorts de omstandigheid, dat de kwestie niet ongemerkt aan ver dachte is voorbijgegaan. Tenslotte kwam mr. Andreae tot de gecom bineerde straf van 8 maanden, als mede toezicht van de r.-k, reclas sering. Frankrijk en België vragen kleinere soorten oesters In do donderdagavond te Yerscke ge houden vergadering van de oestcr- kwekersvereniging VEIÏO zijn do ge wichten en de exportprijzen voor liet aanstaande seizoen besproken. Medegedeeld werd, dat de exporteurs- groep Vervoex de bestaande prijzen en gewichten wil handhaven; de groep Oesterbelangen wil de handel helemaal vrij heb.ben. De vergadering bleek in het algemeen te voelen voor verlenging van de verordening van prijzen en gewichten. Daar Frankrijk kleine oesters verlangt en ook in België vraag is naar kleinere soor ten zou men als tegemoetkoming een kleinere soort aan de bestaande kun nen toevoegen. De meerderheid van de vergadering voelde voor het voorstel, het gewicht te verlagen en te beginnen met 68 tot 72 kilo dc 1000 stuks. Inmiddels werd op de vrijdag te Bergen op Zoom gehouden verga dering van de oester-adviescom missie besloten de bestaande ver ordening ongewijzigd te handha ven tot oktober, omdan de toe stand nader te bezien. In deze vergadering, die werd geleid door voorzitter mr. M. Vlaming, wer den de aftredende bestuursleden, de heren M. Nolet en C. Sinke herko zen. Het financieel .verslag meldde een batig saldo van 1035,86. „VERLICHT" RECREATIEGEBIED Transformatorstation in gebruik gesteld Dankzij de samenwerking tussen de P.Z.E.M., de gemeente Vrouwenpol der en de eigenaren van de zomerwo ningen in het recreatiegebied Bree- zand te Vrouwenpolder, hebben de zomergasten die op dit recreatieter rein hun vakantie doorbrengen, sinds enkele weken het comfort van elek triciteit. Aan dit belangrijke gebeu ren werd vrijdag nog een officieel tintje gegeven, toen de burgemeester van Vrouwenpolder, de heer A. de Kam, in aanwezigheid van enkele ge nodigden, onder wie de directeur van de P.Z.E.M., Ir. T. Michielsen en an dere P.Z.E.M.- en gemeentefunctio narissen, alsmede bewoners van het recreatieterrein, liet transformator station symbolisch in gebruik stelde. Reeds enkele jaren geleden werden in samenwerking met de gemeente en de bewoners van het recreatieterrein door de P.Z.E.M. plannen uitgewerkt om het in de gemeente Vrouwenpol der gelegen recreatieterrein Bree- zand te elektrificeren. De hieraan verbonden moeilijkheden bleken groot; de eerste pogingen strandden alle op de financiële consequenties. Maar de P.Z.E.M. en dc bewoners van het recreatieterrein gaven de moed niet op en toen in het begin van dit jaar bij een bespreking met bur gemeester A. dc Kam bleek welke GEZIEN FIGUUR VERTREKT De heer C. de Munck was ruim 40 jaar in dienst van gevangeniswezen Op Intieme, doch stijlvolle wijze is vrijdagmorgen afscheid genomen van de heer C. de Munck, huismeester in het Huis van Bewaring te Middel burg. De scheidende functionaris, die reeds meer dan 40 jaar in dienst is van het gevangeniswezen, waarvan hij 24 jaar werkzaam was in het Middelburgse Huis van Bewaring, had niet te klagen over gebrek aan belangstelling. Er waren vertegenwoordigers van de commissie van toe zicht, van do reclasseringsverenigingen, rijkspolitie en voorts enkele indi viduele belangstellenden, die vaak contact met de huismeester hadden. Na een welkomstwoord door de sociaal ambtenaar, sprak do directeur van het Huis van Bewaring, de heer Ch. Koehorst, de vertrekkende huismees ter toe. Uitvoerig werd de diensttijd van de heer De Munck belicht, waarbij wel duidelijk naar voren kwam, dat deze huismeester veel kwaliteiten bezit. Hij was gezien bij zijn superieuren, collega's en ondergeschikten door zijn sympathieke en tegemoetkomende houding, waarbij hij nimmer de rech te lijn uit het oog verloor. Waar hij kon, hielp hij, waar nodig, was hij evenwel streng. Er werden hem nog vele jaren van rust toegewenst, waarbij de heer Koehorst hem na mens het gehele personeel als „hulp middel" hiervoor twee fraaie tuin stoeltjes aanbood. RECHTBANK MIDDELBURG Melkauto met schepte scooterrijder „Hoogst onoplettend rijden". Dat verweet de officier van jus titie bij de rechtbank te Middel burg de chauffeur A. de L. uit Zuidzande, die op de rijksweg onder Krabbendijke een aanrij ding veroorzaakt had, waarbij een voor hem rijdende scooter rijder de dood vond. Het ongeval gebeurde enkele honder den meters vorobij dc spoorwegover gang te Krabbendijke. De L. reed daar met zijn melkauto met aanhang wagen achter de scooter, bestuurd door de beroepssergeant K. I. M. M. uit Philippine. Deze laatste moest af remmen voor een tegenligger, omdat vóór hem met geringe snelheid een tractor met aanhanger reed. De be stuurder van de melkauto slaagde er evenwel niet in de snelheid van zijn wagen tijdig te verminderen, met het gevolg, dat de scooterrijder door De L.'s wagen geschept werd. In zorg wekkende toestand werd M. naar een ziekenhuis te Goes overgebracht, waar hij kort na aankomst aan de gevolgen overleed. Verdachte gaf toe te laat gezien te hebben, dat de scooterrijder vaart moest minderen. Eerst op 8 a 10 meter afstand merkte hij de veranderde situatie op, maar zijn snelheid van 45 a 50 km was toen te groot om het ongeluk te voor komen. De te late reactie van De L. noemde de officier van justi tie, mr. J. L. Andreae, niet het gevolg van hoogst roekeloos of hoogst onvoorzichtig rijden, wel van hoogst onoplettend rijden. Verdachte geeft er blijk van, aldus mr. Andreae, niet helemaal met aan dacht te chaufferen. De officier eiste een voorwaardelijke gevangenisstraf van 1 maand met een proeftijd van 3 jaar, een voorwaardelijke ontzeg ging van do rijbevoegdheid voor 4 maanden, eveneens met 3 jaar proef tijd, alsmede een boete van 150. De raadsman, mr. F. K. Adriaanse, betoogde, dat z'n cliënt slechts kort de gelegenheid had om na de bocht achter de spoorwegovergang de weg te overzien. Pleiter verzocht dan ook om clementie. De rechtbank zal uitspraak doen op 26 augustus a.s. Namens het college van regenten sprak mr. J. Moolenburgh, die de huismeester een rustig, beheerst en kundig persoon noemde en die hem met een „scheidsrechter ver geleek, die het best is, wanneer men hem niet merkt, maar die toch de touwtjes strak in handen houdt". Spr. bood de scheidende sigaren aan. Namens alle reclasseringsverenigin gen sprak vervolgens de heer B. L. C. Scheers, die do huismeester dankte voor alle hulp en medewerking. Hij bood de heer De Munck een barome ter en sigaren aan. Als jarenlang be zoeker van dc gedetineerde cliënten in het Huis van Bewaring, waarbij hij dikwijls in gesprek kwam met de huismeester, memoreerde mr. P. C. Adriaanse, dat huismeester De Munck hem gedurende de bezettings tijd enkele waardevolle tips gegeven liccft. Mr. Adriaanse wilde deze „laatste der Mohikanen" niet zo maar laten vertrekken en hij dankte hem voor de prettige wijze, waarop deze hem immer geholpen had. Namens de parketgroep van de rijks politie sprak operwachtmeester C. A. den Hollander woorden van dank voor de wijze, waarop de huismees ter hem en zijn collega's hielp en bij stond. Ook zij hadden gemeend de scheidende functionaris een „roker tje" te moeten aanbieden voor de da- ';en van rust, die gingen komen. Dc jeide geestelijken, die aan het Huis van Bewaring verbonden zijn, kape laan Rosenberg en ds. Aalders, ge waagden van het moeilijke element, dat zit in het werken onder opgeslo ten mensen in nood. Namens do bond voor personeel bij dc strafgerichten in Nederland deelde de heer Van Oosteroom de huismeester mede, dat het hoofd bestuur hem, wegens zijn grote activiteit in de afdeling Middel burg, tot lid van verdienste had benoemd. De bijbehorende oorkon- do zal hem later nog worden uit gereikt. Na al deze sympathieke woorden dankte huismeester De Munck, mede namens zijn vrouw, die van het per soneel bloemen kreeg aangeboden, voor al deze blijken van belangstel ling Tot slot sprak de zoon van de huismeester nog enige dankwoorden, waarna met enige gepaste woorden de directeur deze afscheidsbijeen komst besloot. plannen en mogelijkheden voor dit gebied in de nabije toekomst beston den. ook in verband met de ontwik keling van het „Drie-eilandenplan", werd nogmaals een uitgewerkt voor stel door do P.Z.E.M. aan de eigena ren van de zomerwoningen op liet recreatieterrein voorgelegd. Voor het merendeel van hen ble ken de financiële consequenties van dit nieuwe plan thans aan vaardbaar, zodat eindelijk, na een RADIO- EN T.V.-RUBRIEK Sferen, jien en.... sclivijvcn Glansrol van Czerwenka in „de wereld op de maan". Joseph Haydn's „II mondo della lu im" is kort geleden eigenlijk pas ont dekt. Tijdens liet Holland Festival kreeg het een uitvoering, die door dc radio werd uitgezonden. Enkele we ken later slechts kregen dc operalief hebbers die indertijd niet in dc zaal waren, toch nog de gelegenheid, dit werk te zien. Dank zij de Oostenrijk se televisie, die heel Europa getuige liet zijn van de uitvoering, die ter gelegenheid van de Salzburgcr Fest- spiele werd gegeven. Men kan verschillend oordelen over de muzikale waarde van deze vrolij ke opera. Een van Haydn's beste althans meest opzienbarende werken is het beslist niet. Maar aan de an dere kant past de muziek zich zo su bliem aan bij de grappige tekst, dat men er toch een allerplezierigste avond aan kan beleven. Er komen bovendien hoogtepunten in liet werk voor, die Haydn zelf waard oordeelde om gebruikt te worden als motief voor zijn latere werken. Het liefdes duet uit de derde akte en do aria van Buenafede in hetzelfde gedeelte (waarbij hij ook fluit) zijn van een imponerende schoonheid. Het uitmun tende werk van het orkest kwam hier ook volledig tot z'n recht. Wat de uitvoering betreft viel vooral op de prachtige dwaze creatie van Oscar Czwerwenka als de rijke koop man Buenafede. Het succes van „II rnodo della luna" kreeg dubbel relief door zijn glansrol. De andere solisten deden trouwens weinig voor hem on der en het zal de Nederlandse kijkers vooral goed gedaan hebben, dat Cora Canne Meyer in dit gezelschap op het eerste plan bleek te kunnen staan. Zij kreeg volkomen terecht tweemaal „een open doekje". Opmer kelijk waren ook de decors, en de balletten, die de maanwerclö een on gemeen boeiende sfeer meegaven. Het was een vlekkeloze uitvoering, De dochter van Ohris-Berger-van-het Olypisch-stadion, die tijdens de v:e- reldlcampioenschappen de verbindint, vormde tussen de pers en de organi- natie van de W.K., zal binnenkort op de beeldschermen van de Nederland se T.V.-kijker te zien zijn: zij wordt namelijk omroepster bij de Vara. waarin alleen storend werkten de bij geluiden, die veroorzaakt werden door de nogal krakerige vloer van het to neel en het feit, dat de bühne te breed bleek voor de camera's, waardoor en kele malen niet het gehele beeld in de huiskamer kon komen. De televi sieregie had hiermee onvoldoende re kening gehouden. Zo lie maal toneelgedeelte. Maar die technische tekortkomingen vielen in het niet bij het voordcel, dat het hier nu eens niet een technische perfecte, maar mechanische play hack uitvoering he- trof. Deze avond bewees trouwens, dat die play back lang niet altijd zin heeft. Men had in de zangers hier tegelijk dc juiste figuren en voortref felijke acteurs en actrices. Kortom, er viel voor de vele operaliefhebbers veel te genieten. iepen enkele der solisten een naar l in een" volkomen onderbelicht Het nieuwe type t rans forma torhuisje van de P.ZJ3.M. dat in Vrouwenpol der vrijdag officieel ingebruik is ge steld voor het recreatieterrein Bree- zand. Van dit type transformatorhuis jes zullen er nog verschillende op Walcheren worden toegepast bij de elektrificatie in het kader van de her verkaveling. paar jaren, tot uitvoering kon worden overgegaan. De plannen voorzagen onder andere uit het leggen van ruim 1 kilometer lan ge spanningskabel, het bouwen van een transformatorstation en liet aanleggen van een laagspan- ningskabelnet. Voor de bouwkundige opzet van het transformatorstation en de elektri sche inrichting werd afgeweken van de tot dusver gevolgde bouw- en in- stallatiewijze, waardoor verschillen de technische voordelen konden wor den bereikt bij lagere kosten. Voor dat het echter zover was, is er ge ruime tijd aan onderzoek en voorbe reiding voorafgegaan, doch bij de P.Z.E.M. verwacht men goede resul taten van dit nieuwe systeem. De toepassing van bouwelementen voor een transformatorstation, zoals te Vrouwenpolder Is gebeurd, is iets nieuws. Ook de elektrische inrichting niet de zeer moderne hoogspannings installatie is geheel nieuw. Het re sultaat van beide noviteiten is, dat de P.Z.E.M. thans beschikt over de mogelijkheden om een klein station te bouwen met een elektro-techniseh verantwoorde uitvoering, waarvan de kosten redelijk zijn. Het nieuwe transformatorhuisje te Vrouwenpolder is dan ook de eerste van een serie van deze stations die binnenkort op Walcheren worden ge bouwd voor de elektrificatie van dit gebied, in het kader van de herverka veling. ZONDAG 18 AUGUSTUS. HILVERSUM I. 102 111 T16 kc/s. 8-00 VARA 10.00 VPRO. 10.20 JKOR. 11.45 VPRO. 12.00 AVRO. 17.00 VPRO. 17.30 VARA. 20.00— 24.00 AVRO. VARA: 8.Ü0 NWS. en postdulvenber.. 8.18 Gevar. progr. 0.45 Geestelijk leven, caus. VPRO: 10.00 Voor de Jeugd. IKOR: 10.30 Evangellsch-Lutherse kerkd. 11.30 Vra- genbeantw. VPRO- 11.45 Ber. uit de ker ken. AVRO: 12.00 Gram 12.25 Sportsple- gel. 12.35 Gram. 13.00 Nws. en SOS-ber. 43.07 De toestand ln de wereld, caus. 13.17 Meded of. gram. 13,20 Gevar. progr. v. d. sold. 14.00 Boekbespr. 14.20 Jeugdork. 15.05 Tertulia bij Anita en Juanita. 15.30 Bas en piano. 16,00 Dansork en sol. 18.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Wat weet U er van, klankb. over Suriname. 17.15 Ne derland sinds 1945, caus. VARA: 1730 Voor de jeugd. 17.50 Nws. sponuitsl. en sportjourn. 18.30 Lichte muz. 18-50 Reis beschrijving met muz. 19.20 Gram. 19.30 Cabaret. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.40 Tijdens het schrikbewind, hoorsp. 21.20 Gram. 21.42 Act. 22.00 Dans- muz. 22.30 Gram. 23.00 Nws. 23.15 Lichte muz. 23.30—24.00 Theaterork. en solist. HILVERSUM II 298 m 1007 Uc/s. 8.00 NCRV. 9.30 KRO. 17.00 IKOR. 19.00 NCRV 19.45—24.00 KRO. NCRV: 8.oo Nws.- en weerber. 8 15 Gram 8.30 Morgenwijding. 0.15 Orgelrecital. KRO: 9.45 Gram. 955 Hoogmis. 11.30 Gr. 11.40 Idem. 12.15 Apologie. 12.35 Gram. 13.00 Nws. 13.03 De hand aan de ploeg, caus. 13.10 Gram. 13.43 Boekbespr. 14.00 Zangrecital en piano. 14.30 Pianorecital. 10,05 Radio Phllharm.crk. 18.00 Sport 10.30. Vespers IKOR 17,00 Kerkd- 18.00 Ge- wijde inu/.. 18.30 De kerk aan het werk, caus. 19.40 Bljbclverteil-.ng. NCRV: 1900 Kerkelijk nws. 19 05 Gram. 19 20 Rep KRO: 1945 Nws. 20.00 Gram. 20 40 Idem. 21.30 De kustvaarder Esther II. hoorspel. 22,10 Lichte muz. 22.35 Gram. 22 45 Avond- gebed en lit-kal. 23 00 Nws. 23.15—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. Gezamenlijk progr van AVRO, KRO, VARA en VPRO- 14,00-15.25 rep. tennis- kampioensch., Seheveningcn. NTS: 15.30—17.00 Eurovisie: Duitse Evan gelische kerkdag 1959. VARA: 20.00 En passant.. 20:30 Herinnering aan Hommeles. Gezamenlijk progr. van AVRO, KRO, VARA en VPRO' 22.00 Sportact. 22.30— 22.45 Wereldkampioensch wielrennnen. VLAAMS-BELG T.V PROGRAMMA 19.30 Nws., act. en mum. 20.00 Feulli 20 25 Fllmprogr. 20 40 Gevar. progr 2105 Gianni Schlcchl, iper- (overname v. d NTS). 22.00 Nws. en journ. 22.30 Eurovisie: overname v. d. NTS: wereldkampioen sch. wielrennen. 22 45—23.00 Nabesch. we reldkampioensch. wielrennen. FRANS-BELG. T.V -PROGRAMMA. Geen opgave ontvangen MAANDAG 17 AUGUSTUS, HILVERSUM I. 102 m 748 kc/s. 7.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Pianospel. 8.30 Gram. 9.00 Gym. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9-40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 11.00 Radiophllharm. ork. 11.45 Voordr. 12.00 Lichte muz. 12 30 Land- en tuinb.- meded 12.33 Voor het platteland- 1243 Ilamipondorgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Me ded. of gr. 13.25 Theaterork. 13.55 Beurs- ber. 14.00 Lichte muz. 14.15 Voor de vrouw 14.45 Planorecital. 15.15 Boekbespr. 15.30 Gram. 17.00 Gram. 18,00 Nws. 18.15 Re- geringsultz. De verantwoordelijkheid v. d. vrouw 1. li. atoomtijdperk, caus. door mevr. T. C. C- Scholten v. Xterson. (P.S. P.). 18.25 Amateursultz 19.00 Muzikale caus. met gram. 10.30 Voor de jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.35 Vierkante cirkels, caus. 20.55 Gram. 21.20 Act. 21.35 Kamerkoor en sol. 22 00 Hawaiian muz. 22.15 Mil. ork. 22.45 Gram. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. van New York. 23.17—24.00 Gr. HILVERSUM II. 208 m 1007 kc/s. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. 7.13 Gewijde muz. 7.50 Een woord v. d. dag. 8.li Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 0 4i> Voor de vrouw. 10.15 Theologische etherleergang. 11.00 Gram. 11.20 Feulli. 1140 Gram. 12.00 Kla vecimbel. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- cn tuinbouwmeded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram of act. 13.00 Nws. 13.13 Lichte muz. 13.45 Gram 14,30 Gelijk over steken. 15.30 Gram. 13 00 Bijbeloverden king. 16.30 Pianorecital 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Gram 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsultz Rljksdeien overzee Aru baanse volksmuz doo' Rlen Hasselaar. 18 00 Orgelspel. 18 30 Koorzang. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Lichte muz. 1930 Act. 19.55 Gram. 20.00 Idem 20,30 Intern, jeugdconre. 21.10 Klankb. 21.30 Promena de ork. 22.00 Parlementair comm. 22.15 Gram. 22.25 Vocaal ens. en sol. 22.45 Avondoverdenking 23 00 Nws. en SOS- ber. 23,15—24-00 Gram. VLAAMS-BELG T.V PROGRAMMA. 19 30 Nws. act., journ en sport 20 15 Film voor de Jeugd 3u 30 Documentaire 21.00 Filmrep. over China. 22.10 Nws en journaal. FRANS-BELG. T.V .-PROGRAMMA. Geen opgave ontvangen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 4