Wapen van Terneuzen niet in Provinciehuis te Middelburg Zeeuwse Almanak HEFTIGE RINGRIJDERSKAMP OM DE KONINKLIJKE BEKERS TOCH VAKANTIEREGELING VOOR DE CADZANDSE BAKKERS IN GOES LACHEN APPELS DE BEZOEKERS TOE Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRUDAG 14 AUGUSTUS 1959 RAAD VERWIERP VOORSTEL: TIEN TEGEN VIJF STEMMEN Maar do raad „nam" liet niet. Een voorstel van de heer P. Fijn van Draat (v.v.d.) die toch nog wat trilde redden om do beslissing aan te houden, werd verworpen. De heer Henry vroeg een stemming, welke tot resultaat had, dat de beide voorstel len van B. en W. met tien tegen vijf stemmen werden verworpen. Ernstige .kritiek aan adres van Gedeputeerde Staten van Zeeland DE GEMEENTE TERNEUZEN stelt er geen prijs op, dat haar wapen naast de wapens van enkele andere Zeeuwse gemeenten zal prijken in liet nieuwe Provinciehuis te Middelburg. Een desbetreffend voorstel werd donderdagavond door de raad met tien tegen vijf stemmen verworpen, evenals een voorstel om vijf cent per inwoner een bedrag van 773 - uit te trekken voor muurschilderingen in het Provinciehuis. Verscheidene raadsleden uitten tijdens het debat over deze voorstellen ernstige kritiek aan het adres van Gedeputeerde Staten van Zeeland. De heer S. W. Henry (p.v.d.a.) stelde de zaken wel zeer scherp door te verklaren, dat Terneu zen er geen behoefte aan liceft het wapen van de stad in het provincie huis te laten aanbrengen, gezien de houding van „officieel Middelburg" ten opzichte van Zeeuwsch-'Vlaanderen. „We hebben genoeg meegemaakt met de Vrije Verenaldus dit raadslid. Tot degenen, die tegen het voorstel stemden benoorde ook de heer W. J. Weterings (r.k.), die het met nodig vond, dat voor dit doel geld werd uit gegeven. „Zelf hebben wij nog geen schilderij in de raadzaal en dan ons wapen aanbrengen in het Provincie huisNiets daarvan. 11c stem te gen", riep dit raadslid uit. Ook de heer C. J. Compiet, een par tijgenoot van de vorige spreker, vond de uitgaaf „overbodig en nutteloos". Enkele andere raadsleden lieten zich in soortgelijke bewoordingen over de ze zaak uit. Daarbij werd opge merkt, dat Gedeputeerde Staten in dit opzicht nooit iets voor Terneuzen hebben gedaan. De heer Weterings trok het zelfs in twijfel of Gedepu teerde Staten hun goedkeuring zou den hechten aan een eventueel door de Terneuzense raad te nemen be sluit tot aankoop van een of andere „kunstwerk!" Standpunt Ben W Burgemeester P. H. W. F. Telle- gen verdedigde het standpunt van B. en W. Naar aanleiding van de laatste opmerking van de heer Weterings betoogde hij, dat in Terneuzen nog geen voorstellen aan de orde zijn geweest om de stad „artistiek" te verfraaien. „We mogen dus niet zo ver gaan met te beweren, dat Gedeputeerde Staten hun goedkeuring ooit heb ben onthouden of in de toekomst zullen onthouden", zei hij. Hij zei- de voorts het weinig fraai te vin den als Terneuzen niet zou mee doen- Overigens bleek, dat er bij de raad nog meer bezwaren waren. Waarom moest alles van Middelburg uit gere geld worden? Wethouder H. A, M. A. de Meijer niettemin één van de vijf vóórstemmers zou het fraaier gevonden hebben als de gemeente „vriendelijk aangezocht" was. „Er is gesteld, dat 1000.van ons werdj verwacht". „In deze vorm is het zui ver afgeperst!" betoogde deze wet houder. De raadsvoorzitter interrumpeerde met de woorden: „Ilc wil mij liever van de uitdrnkking „afpersen" dis- tanciëren. ,,'t Is ons opgelegd", al dus de heer Tellegen. Twee raadsleden, de heren dr. M. E. H. Camps (r.-lc.) en F. Dieleman (s.g.p.) waren afwezig. Vóór het voorstel van B. en W. stemden de wethouders H. A. M. A. de Meijer (r.-k.) en M. de Vos (p.v.d.a.) en de raadsleden P. Fijn van Draat v.v.d.), M. van Langevelde (a.r.) en R. Hol (p.v.d.a.). Tegen waren mevrouw E. DoomsOrtelee (p.v.d.a.) en de he ren C. J. Compiet (r.-k.), J. A. de Feijter (c.h.), S. W. Henry (p.v.d.a.), P. J. Heijbrecht (p.v.d.a.), A. Jansen (p.v.d.a.), D. M. Ollebek (c.h.), R. Vrieling (v.v.d.), D. Waverijn (c.h.) en W. J. Weterings (r.-k.). Schip voer tegen gasboei Het motorschip „Scheldestroom" is, op weg van Antwerpen naar Rotterdam, op de Westerschelde tegen een gas boei gevaren. Zowel de gasboei als het schip werden beschadigd. Geslaagd De heer J. P. Bentschap Knook te Wemeldinge is te Boxtel geslaagd voor het patroonsexamen vakbe kwaamheid in het schildersbedrijf. In Middelburgs strijdperk verschijnen 114 landers De ringrijders allen in hoeren dracht beginnen dus 's morgens vroeg in vier banen te rijden. Vóór (Advertentie) BRILLANTINE RUSSE K R E M L O N 99 cl per flacon Voor detail Fa. «R.OLYSLAGEIt Lange Geere 1921 3üddelburg - Telefoon 3235 VAN Min FRUIT UIT DE WESTHOEK. Evenals vorig jaar gaan enkele da mes van Schomven-Duivcland met burgemeester en mevrouw A. van Citters uit Burgh naar Ede in Gel derland, waar in het openluchtmu seum een bijeenkomst wordt belegd door het landelijk comité, dat Ne derlandse volksklederdrachten verza melt voor de bekende collectie van prinses Wilhelmina en liet Neder lands Openluchtmuseum te Arnhem. Men wil met deze reünie wijzen op de grote waarde van de Nederlandse kle derdrachten en bovendien het be houd van de Veluwse (Gelderse) kle derdracht stimuleren. Tegelijkertijd wordt in Ede de traditionele folkloris tische heideweek gehouden. Deze ge legenheid wil men aangrijpen om verschillende klederdrachten te to nen aan de Canadese ambassadeur in TOREN... Keulen heeft z'n Domtoren, Piso zijn scheve torenen Vlissingen zijn Ge vangentoren. Jawel, en wanneer wij de kranteberlchten mogen geloven wat wij altijd doen dan is er voor de Vltssingse toren minstens zoveel publiciteit weggelegd als voor die van Keulen en Pisa. Goedonze to ren staat er niet zo florisant bij er is zelfs al lange, lange tijd een stevig korset voor nodig om het ge val overeind te houden, .maar het is een toren. Dat kan niemand ons af strijden. En wij kunnen best begrij pen, dat er mensen zijn, die de to ren ook in de toekomst overeind wil len houden.. Het mag dan een paar gulden kostenmaar daar heb je bok iets voor. Vandaag wordt het allemaal beslist. De vroede vaderen gaan er over pra ten en morgen zullen we het ant woord weten op de vraag, die iemand al heel lang geleden in een versje ge steld heeft. Dit versje: „Torentje, torentje busse- kruit. Wat komt er uit?" Het antwoord was: ,Hen lange fluit een lange fluit met knopen To rentje is gebroken". Wij zijn uiterst benieuwd wie van de vroede vaderen hedenmiddag de lange fluit met knopen zal bespelen. TIJDENS TWEEDE FOLKLORISTISCHE DAG Volgende week donderdag om 8 uur 's morgens begint op hot Molenwa ter te Middelburg weer de sportieve ringrijdersstrijd om de „Grote prijs van Zeeland", waarvoor de koninklijke bekers ingezet worden. Op deze tweede folkloristische dag die zoals bekend wordt georgani seerd door de folkloristische commissie, waarin zitting hebben verte genwoordigers van Handelsbelang, de stichting Nieuw Walcheren, V.V.V. Middelburg en de Z.R.V. zal het respectabel aantal van 114 Zeeuwse Ringrijders een poging wagen de hoogste eer te bemachtigen. Bijna alle prominente lanciers zijn volgende week tegenwoordig en de or ganisatoren verwachten in de groto finale waarin zich 30 rijders plaatsen dan ooit een ongekend heftige strijd. de middagpauze moeten ze de voor ronde van 22 beurten verreden heb ben. Omstreeks 1 uur na de pau ze trekken de 114 boeren met waarschijnlijk 3 tamboers van het muziekkorps „E.MM." uit Seroos- kerke voorop in optocht door de stad. In deze optocht is elk ringrijdersdorp met zijn eigen vlag vertegenwoor digd. De route, die de ringrijders vol gen is: Molenwater-Herengracht, Seis- dam, Achter de Houttuinen, Lan- geviele, Markt (langs stadhuis), Nieuwe Burg, Onder de Toren, Lange Delft, Markt (zuidzijde). Gravenstraat, Zusterstraat, Plein '40, Markt (weer langs stadhuis), Lange Noordstraat, Korte Noord straat terug naar het Molenwater. 30 finalisten Daarna wordt de wedstrijd voortge zet. Uit dc 114 rijders beginnen dan de 30 besten aan de gTOte finale van 10 beurten, die verreden wordt in de met rood-wit-blauwe palen aangeleg de baan voor de Schouwburg. De winnaar van deze grote finale heeft recht op de „Grote prijs van Zeeland" bestaande uit de wisselbeker van ko ningin Juliana, alsmede de herïnne- ringsmedaille van de commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr." A. F. C. de Casembroot. Deze medaille mag in eigendom behouden worden. Num mer twee wordt winnaar van de be ker van prinses Wilhelmina. De ko ninklijke bekers worden uitgereikt door de commissaris der koningin. De verdere ere-bekers zijn: die van de gemeente Middelburg, die wordt uitgereikt door burgemeester mr. Joh. de Widt, die van wijlen de heer Jac. Francke, die van de P.Z.C., de Algemene Zeeuwse Verzekerings maatschappij, de plaquette van de firma Jobse en de Caltex-beker. Al deze ere-prijzen worden pnmiddellljk na afloop van de wedstrijd bij de baan uitgereikt. De verdere prijsuit reiking geschiedt 's avonds om half 9 in de bovenzaal van de Schouw burg. Hierbij zijn ook de 15 prijzen voor de best versierde paarden, die eerst gekeurd zijn door een jury, be staande uit 3 dames en 3 heren. De overgebleven 84 ringrijders rij den in elke baan een afzonderlijke kleine finale, eveneens van 10 beurten. Er komen dus drie win naars uit de bus, die elk een prijs ontvangen, terwijl er ook voor de als tweede geplaatste een prijs is. De rijders, die de laatste twee beurten eeu ring steken, rijden een afvalkamp om de pollepel, die na de finales geredeu wordt. Vele kanshebbers Er is een groot aantal kanshebbers voor de eerste koninklijke beker en voor de andere ere-prijzen, zodat het bijzonder moeilijk is een uiteindelijke winnaar te tippen. Afgaande op de prestaties tijdens de dit jaar reeds gereden kampioenschappen cn van vorige jaren zouden we onder meer als kanshebbers willen noemen J. TOT Nederland als dank voor hetgeen Ca nada heeft bijgedragen, tot de bevrij ding van Nederland. De Canadese Heidekoningin zaal de heideweek met haar aanwezigheid opluisteren. Van afvaardigingen uit het gehele land zal zij streekprodukten in ontvangst mogen nemen. De dames van de Schouwse vertegenwoordiging nemen stokbeschuit uit Brouwershaven en fruit uit de Westhoek mee. Uiteraard zullen zij gekleed gaan in Schouws kostuum. GEZELLIG KAMPVUUR De altijd actieve Vereniging voor Vreemdelingenverkeer te Westka- pelle organiseerde dezer dagen op het strand een kampvuur-bijeen komst. De badgasten toonden door in grote getale aanwezig te zijn van dezijde. van de inwoners in teresse werd getoond. Het kamp vuur bracht een gezellige sfeer op het strand, die nog werd verhoogd door de medewerking van „De Trekkers", een groep jongelui, welke deel uitmaakt van do moiul- orgelclub „De Krekels". ....EN COLORADOKEVERS Op een ander strand, dat van Burgh met name, vonden badgasten even eens dezer dagen coloradokevers, de schrik van de aardappelverbou wers. Veel kwaad kunnen de kevers niet meer doen, want daarvoor is het al te laat in het seizoen. Toch is het beter de insecten direct te doden. Ze zijn kenbaar aan de kleur en te kening van de dekschilden: overlang- se gele strepen. Men zou zich kunnen vergissen met Lieveheerbeestjes, die ook veelvuldig op de stranden voor komen. maar oranje dekschilden heb ben met zwarte stippen. „De Schelde" zal scheepswerf in Israël bouwen Definitief contract in september a.s. verwacht De commissie voor economische za ken uit het Israëlische kabinet heeft haar goedkeuring gehecht aan een ontwerp-overeenkomst niet de N.V. Koninklijke Maatschappij De Schelde te Missingen voor de bouw van een scheepswerf in Haifa. In de officiële bekendmaking hier van wordt nog gezegd, dat de uitvoe ring van dit project de investering vereist van ongeveer 40 miljoen Is raëlische ponden, waarvoor onder de naam Israëlische scheepswerfmaat schappij een Israëlische maatschappij zal worden opgericht. Bij het bovenstaande nericht uit Je ruzalem kan nog worden aangete kend, dat naar verwacht wordt een definitieve overeenkomst met de N.V. De Schelde in de loop van de maand september a.s. gesloten zal worden. Waterleidingmij. Zeeuwsch- Vlaanderen mag capaciteit vergroten In de staatscourant van 12 augustus is een besluit van de minister van Sociale Zaken afgekondigd, waarbij aan de N.V. Waterleiding Maat schappij „Zeeuwsch-Vlaanderen" ver gunning wordt verleend voor het ver groten van het vermogen tot water- onttrekking aan de bodem van een inrichting, omvattende 152 putten, gelegen in de gemeenten St. Jansteen en Clinge, onder bepaling, dat door middel van de inrichting ten hoogste 11.700 m3 water per etmaal, 325.000 m3 water per maand en 3.500.000 m3 water per jaar aan de bodem mag worden onttrokken. Benoeming Bij koninklijk besluit is benoemd tot gezworene van het waterschap „St. Philipsland" N. L. de Oude, te St. Philipsland. GEMEENTERAAD BESLOOT: Riolering en uitbreidings plan Cadzand-Dorp De raad van Cadzand heeft donder dagavond een vakantieregeling voor de bakkers vastgesteld. Van de Ka mer van Koophandel was een gunstig advies ontvangen op het verzoek van enkele bakkers uit de gemeente, die eeu vakantieregeling vastgesteld wil den zien. Onderling was men niet tot een regeling kunnen komen, zodat hiervoor thans door de raad een re geling werd getroffen. Het voorstel van B. en W. werd met 4 stemmen voor aanvaard. De heren J. Kools (v.v.d.) en P. C. de Bruijne (c.h.) waren tegen, terwijl de heer I. de Hullu (ch.) zich van stemming ont hield. Voor de tijd van twee jaar werd de verordening als bedoeld in artikel 11 lid 2 van de winkelsluitingswet op nieuw vastgesteld. De heren I. de Hullu en P. C. de Bruijne (c.h.) stemden tegen, daar zij bezwaren hebben tegen de openstelling van winkels op zondag. In dezelfde vergadering, welke onder voorzitterschap stond van burgemees ter J. A. Leenhouts, werd het raads besluit van 30 december 1958, waar bij aan de heer M. W. de Zwart, on derwijzer aan de openbare lagere school eervol ontslag werd verleend per 1 september 1959, in dier voege gewijzigd, dat het .ontslag zal ingaan op 1 januari 1960. Op voorstel van B. en W. werd aan P. Mollet, aannemer te Hoofdplaat, opgedragen een gedeelte van de rio lering in het uitbreidingsplan Cad- zand-Dorp uit te voeren, zodat de nieuwe kleuterschool tijdig op de rio lering kan worden aangesloten. De subsidie aan het Centrum Kraam zorg wordt niet ingang van 1959 ver hoogd tot 1.per vérzorglngsdag. Voor de aanbieding' van een geschenk door de Zeeuwse gemeenten ten be hoeve van het in 1960 in gebruik te nemen nieuwe provinciehuis werd een bedrag van 5 cent per inwoner be schikbaar gesteld. Voor de verbetering van de woning van J. van HouteProvo, werd een premie van maximaal 1500 beschik baar gesteld, mits door het rijk voor 2/3 gedeelte in de kosten wordt bij- Aantal faillissementen nam in Zeeland toe Het aantal faillissementen in ons land geeft over de maand juni een grote toeneming te zien. Dit zowel ten opzichte van de voorafgaande maand als in vergelijking met juni 1958. In totaal Werden in juni 151 faillissementen uitgesproken, tegen 130 in mei en 132 in/juni van het af gelopen jaar. Het aantal faillissementen bedroeg in juni 1959 in Zeeland 10, tegen 1 in mei 1959 en 1 in juni 1958 en was ook in vergelijking mot de overige provincies, aan de zeer hoge kant. Slot van pag. 1) volgende corso kwamen de toeschou wers van heinde en ver toegestroomd uit binnen- en uit buitenland. Maar nog zijn de heren van de stichting „Zeeuws Fruitcorso" niet tevreden. Zij willen, dat iedere Nederlander doordrongen wordt van de grote betekenis van de Zeeuwse fruitteelt. In folders en andere reclamebiljetten wordt steeds opnieuw onder de aandacht gebracht, dat geen enkele streek in Nederland zo gunstig is voor do fruitteelt als Zeeland. Als kwa- liteitsprodukt doet het Zeeuws fruit, geenszins onder voor dat uit andere streken. Integendeel, de laaste jaren zijn steeds meer deskundigen tot do overtuiging gekomen, dat in onze provincie 't beste en mooiste fruit wordt ge teeld. Dc heren van de stichting Zeeuws Fruitcorso willen nog méér. Zij zijn ~v. gemeenterekening werd aangebo den met op de gewone dienst een nadelig slot van 112,09 en op de kapitaalsdienst een nadelig slot van 51.171,Of. De heren A. A. Bril en J. Kools worden belast met het on derzoek van deze rekening. De begro ting 1959 werd gewijzigd in verband met uitvoering van een gedeelte van de riolering in het uitbreidingsplan Cadzand-Dorp. Koppejan van Zoutelande, le klas kampioen Lein Minderhoud van West kapelle, Jac. van Wallenburg, de Mid delburgse rijder, Ko de Klerk van Nieuwland, W. en J. Maljers en C. P, Brasser uit Veere, J. en M. Koole en Piet Roose uit St. Laurens en Wil lem Provoost uit Domburg. We zijn er echter van overtuigd, dat dit tien tal een heftige kamp zal moeten voe ren met talrijke andere prominenten. Het is vanzelfsprekend, dat er ook ditmaal weer volop muziek zal zijn op de banen. Verder zal bij de grote finnlo do stand ook bekendgemaakt worden in het Frans, Duits en En gels. Tevens worden er evenals tijdens de eerste folkloristische dag speldjes verkocht voor de bestrij ding van de onkosten. Gefilmd zal er ook worden: onder meer door Po lygoon en een Engelse maatschappij. Verheugd is do commissie over de medewerking van de middenstanders. Vorig jaar bad Handelsbelang-voor zitter A. Imanse een beroep op de hoofdstedelijke middenstand gedaan meer belangstelling voor dit evene ment te tonen; uan dit beroep is een verheugend groot gehoor gegeven. Dit maakt het voor dc organisatoren mogelijk om de folkloristische dagen nog meer kleur te geven. (Advertentie) van mening, dat de gehele Zeeuwse fruitwereld voor het grootste deel eeoneentreerd op Zuid- en Noord- Jeveland moet worden ingescha keld, omdat het succes van het fruit corso uiteindelijk htin succes is. Hier wringt juist de schoen, want de meeste fruitkwekors zijn van oordeel, dat het corso alleen van belang is voor de Goese middenstandDat is overigens de enige wanklank, die men te horen krijgt. Het resultaat is echter, dat reeds vijf jaar lang vruch teloos pogingen in het werk zijn ge steld het corso „over te hevelen" naar de fruitkwekers!' Enkele jaren' geleden werd tijdens 'n vergadering van dè V.V.V. te Goes de gedachte geopperd een oogst- of fruitfeest te vieren. Dé toenmalige secretaris, 'de heer M. Haasdonk, werkte een en ander nader uit en op een gegeven moment kwam hij met plannen voor een, fruitcorso. De ze gedachte is overgenomen door de Evenementencómmissie, die de eerste drie corso's heeft georganiseerd. De eerste manifestatie van het Zeeuwse fruit kon in 1955 worden gehouden, mede dank zij royale financiële steun van de midderistandsverenigingen „Handelsbelangen" en „Hanze".te Goes. Ieder jaar opnieuw hebben de or ganisatoren alle krachten moeten samenbundelen om de benodigde gelden voor het corso bijeen te brengen. Kort nadat liet derde Zeeuwse Fruitcorso was gehou den, is een stichting in het leven geroepen, die nauw samenwerkt met de Evenementencommissie en de middenstandsvereniging. Toen in de afgelopen maanden bleek, dat men er financieel niet kon uitkomen, heeft men een geheel nieuwe opzét aan het corso gege ven. Parcours Teneinde de deelneming te stimule ren zijn voor dit lustrumcorso niet alleen de prijzen aanmerkelijk ver hoogd, maar tevens is besloten voor het eerst een geringe entree van de bezoekers te heffen. De praalwagens zullen thans op een afgesloten par cours aan het publiek voorbij trek ken. Om technische redenen leidt het parcours niet door de binnenstad, maar juist over de fraaie, goed geas falteerde wegen pis de Bergweg, Wil- helminastraat, D. P. v. d. Spiegel straat. Door hun royale opzet en hun brede trottoirs lenen deze straten zich hierbij bij uitsték voor. Resumerend komt men tot de conclu sie, dat in vijf jaar tijd heel wat is veranderd. Het Zeeuwse fruitcorso is op een geheel nieuwe leest geschoeid, de publieke belangstelling is toegeno men en de produktcn uit de Zeeuwse boomgaarden hebben meer en meer bekendheid gekregen, zowel In eigen land als In het buitenland. Daar heb ben de organisatoren dan ook vijf jaar naar gestreefd. Bij het eerste lustrum mag worden geconstateerd, dat rij tot nü toe in liun opzet zijn geslaagd! KUNST Exposities in Zierikzee en Brouwershaven MET ZIJN ZESDE zomertentoonstel- ling heeft Brouwershaven voor een bijna pikante tegenstelling gezorgd; in de benedenzaal van het raadhuis is namelijk werk te zien vamde. jeug dige, hedendaagse, moderne schilder. Peter van Veelen uit Zonnemaire .cn in de bovenzaal hangen doeken uit de zeventiende eeuw. Enerzijds dus het gedegen, conventionele en al ge ruime tijd erkende vakwerk van"fï- guren als Jan Breughel de Oude, Ga- rel Fabritius en Jan van Goyen om er enkele te noemen en ander zijds het nog lang niet erkende, „daaddriftige" werk van een. jon geman uit onze dagen. Boven: de pastorale rust van landschappen, stiï- Jevens, zeegezichten en portretten, vervaardigd met de weloverwogen rust van de vaardige vakman; bene-., den de resultaten van de worsteling tussen een zich ontwikkeld kunste naar en de materie. Hierboven schre ven we reeds over „daaddriftig" werk en die indruk wekken vooral de olie verven van Peter van Veelen. Hij moést schilderen, móest met penseel en palet zeggen wat hij meende te' zeggen te hebben en daaruit ontstond vooral eerlijk werk. Doeken als „Ver zinkende stad", „Ontmoeting" en Verwachting" boelen door de gloed der overtuiging, die zij afstralen en daarnaast door een oorspronkelijke vormgeving en een fel, "maar harmo nisch kleurgebruik. Van Veelen be schikt over een sterke zeggings kracht, die vooral in zijn olieverven tot uiting komt, maar die voor zijn tekeningen en gouaches als het ware té sterk is. Niettemin tekende hij bij voorbeeld ook een geestig zelfpor- ret, scherp van lijn en expressie. Maar men krijgt toch wel de indruk, dat hij de verf broodnodig heeft om zijn intenties en emoties de krach tige toets te kunnen geven,, die zij behoeven. Hij schildert „modern", maar windt er geen doeltjes om en versluiert zijn bedoelingen niet in een abstract lijn- en kleurenspel. Het is fris, oorspronkelijk werk, dat be loften inhoudt. ZIERIKZEE. Wie in deze weken op Schouwen- Duiveland tentoonstellingen wil bezoeken, kan terecht. In Zierik zee is in het historische 's Graven steen charmant werk te zien van Zierikzeese zondagsschilders, aan gevuld met een enkel werk van Jan Jongschaap en Ad Braat, van welke laatste kunstenaar vooral enkele fraaie vazen en wandbor den te bewonderen zijn. Deze ex positie werd in het sfeervolle zaal- .tje, met zijn plavuizen en balken zoldering, bijzonder overzichtelijk en met veel smaak ingericht. V.B. VANDAAG. Middelburg Schouwburg-bioscoop: De zwarte baretten, 20 uur. 14 jaar; Elecr tro: Foei, Nicole, 19, 21.15 uur; Molen water. Miniatuur Walcheren mét tentoonstelling Deltaplan, 9—23 uur; Prov. Bibliotheek; expositie prent briefkaarten van Walcherèn,. 10-^-12.30," 13.30—18 uur; Zaal Van de Berge vji. Groenewegen: vergadering "Alg, Ned. BouWbedrijfsbond, 20 uur, Vlissingen Showboat-avondtocht met de Provinciale boot langs de kust van Walcheren en Vlaanderen, inscheping 19 uur; Cosy Corner: open vakantie bridge-drlve, aanvang 20.30 uur; Al- hambra: De ondergang van de Titanic (A night to remember), 19 en 21 uur, 14 Jaar; Luxor:-Het lokaas van Fort Bellow, 20 uur, 14 jaar. Goes Grand: Meisjes,' mambo's en whiskey, 20 uur, 18 Jaar,,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2