RINGRIJDERS STAKEN ELKAAR TE KOUDEKERKE DE LOEF AF ZEEUWSCH-VLAANDEREN WALCHEREN NOORD-ZEELAND ZUID-BEVELAND GESLOTEN 10 aug. tot 15 aug. Gsbr. Lokker MAANDAG 10 AUGUSTUS 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Erevoorzitter P. Flipse reikte bekers uit Zaterdag hebben dertig ringrijders elkaar op sportieve wijze te Koude- kerke be kampt. De beste prestatie op deze wedstrijd werd geleverd door P. Jobse met 28 ringen uit 39 beur ten, direct gevolgd door A. v. d. Heij den met 27 maal „raak". Aan het einde van de wedstrijd wer den de diverse bekers aan de win naars uitgereikt door de ere-voorzit ter, de heer P. Flipse. Na een spannende kamp werd P. Jobse Jzn. met zes ringen uit zes Diepvrieskluis te Nieuwerkerk officieel geopend De diepvrieskluis van de coöp. Diep vriesvereniging te Nieuwerkerk is vo rige week officieel geopend. Daartoe uitgenodigd waren aandeel houders en enkele genodigden in „Ons Dorpshuis" bijeen, waar de presiden te mevr. -Van Eeten een welkomst woord sprak. De burgemeseter verrichtte zelf de opening van de kluis. In „Ons Dorpshuis" citeerde de bur gemeester de bekende spreuk die hier op een hofstede staat n.l. „De tijden veranderen en wij met hen". Hij maakte een vergelijking met de in- maaktijd van onze voorouders en de tegenwoordige. Namens het gemeen tebestuur feliciteerde hij het bestuur van de diepvriesvereniging met de Srimeur op net eiland, die er dank zij oorzettingsvermogen is gekomen. Op 6 april 1.1. werd de eerste vergade ring gehouden, nu telt men al 45 le- De "heer v. d. Stoep feliciteerde ver volgens de vereniging en prees de mensen die het hebben aangedurfd een diepvrieskluis op te richten. „De diepvriesgedacnte wint overal veld; dit moet men zien als een bewijs dat de methode goed is". De aannemer, de heer H. Wandel, en de technici van de P.Z.E.M. bracht hij dank voor de prettige samenwer king. Ook de vertegenwoordiger van de firma die de installatie leverde, bracht dank voor de opdracht aan zijn firma. De heer J. A. van Nieu- wenhuyze bracht de felicitaties over van de landbouwvereniging „Een dracht Bindt". Mevr. Van Schelven van Iwaarden feliciteerde namens de afdeling Schouwen-Duiveland van de Plattelandsvrouwen Mevrouw Van Eeten dankte spreek ster en sprekers voor de hartelijke woorden tot het bestuur. Zij nomde speciaal de heer Bogert, die als secretaris veel werk heeft ver richt en de heer Drijgers die alle me dewerking heeft verleend. Jeugd van Zierikzee viste krabben De deelnemers aan de jeugdhengel- wedstrijd, georganiseerd door de hen gelsportvereniging „Oosterschelde", in samenwerking met de Stichting „Zierikzee Ontvangt Vreemdelingen, hadden zich met veel animo langs de kant van het Havenkanaal gezet en daarbij gehoopt op een goede vangst. Deze hoop bleek evenwel ijdel, want de schrale oogst van drie uur vissen bestond uit 27 krabben, 5 lompen, 3 botten en 1 paling. Een gelukkige om standigheid was, dat de organisatoren in het reglement hadden bepaald dat ook de krabben meetelden... De deelname was groot: 65 jongelui in twee groepen verdeeld, t.w. van 8- 9 jaar en van 10-16 jaar. Deze laatste groep was veruit de grootste in aan tal. De enige niet-Zierlkzeeënaar Cor Schuengel uit Rotterdam ging hier met de eerste prijs, een werpmolen, strijken. Bovendien ontving nij een prijs van 5,uitgeloofd door een jachteigenaar. De verdere uitslag in deze groep was: 2 S. v. d. Werve; 3 L. v. d. Hoek; 4 J. v. d. Zande. Bij de kleintjes ging de erepalm naar Felix Kloet, die een werphengelstok in ontvangst mocht nemen. 2 D. de Spirt 3 W. Verwest en 4 H, Kik. Marktberichten VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. T aug. Aardappelen, bonk, 12—14; Idem. gr., 10—17; idem, poter, 48; andijvie 17— 28; bloemkool 4382; dubb. bonen 1.00— 1.41; snijbonen 90—1-44; pronkbenen 62— 75; komkommers 11—21: sla 11—26; stoof- sla 13—46; kroten 20—35: rabarber 6—9; spinazie 60—68; selderij 3—6; peterselie 6—12: waspeen 23—M; spitskool 41—48: ro dekool 38—49; gele kool 40—44; augurken A 75—85; idem B 40—71; Idem C 15—47: Idem D 14—28; uien 17—37; pred 18—21; to maten A export 29, binnenland 31—40; B 30-31, 3241; C 28, 23-30; CC 20, 20—22. Ananasmeloenen 73—1.20. Netmeloenen 73 —05; perziken 12—61; Reine Claude 64—92; Ontario 67—84; Czar pruimen 6384; Reine Vict. 45-73; Alicante 1.84—1.87; Franken- thaler 1.74—1.78; Gold Champion L65—1.96; Perzikappel St. 65-72; H 51-74; H n 36— 63; K 18-65; Yellow St, 60-79; H. 41—65; H- II 25-51; Mank's Coól. 31—39; H- II 24 —30; K. 13—30; Zigeunerin St 48-49; H- 40-63; H- n 35-44; K. 25—26; James Grie ve St. 66-60; H. 43—73 H. H 35—49; K- 31—47; Early Vlet. H. 25-38; H. H 21—39; K. 22—28; Benoni St. 48—69; Clap's St 31— 53; H. 31—50; H. II 23-41; K- 20-32: Pré- eose St. 34-65; II 80-63, H. II 20—29; K 17—48; N. Ho 11. H- 29—33: H. H 21—31; K. 16—29. VEILING BERGEN OP ZOOM. 8 augustus. Stam boor» dubb. princess en 83—93, afwijkend 69. Aanvoer 6000 kg. Collecten De collecten in de Ned. Herv. Kerk te Zaamslag leverden in de maand juli de volgende totaal-bedragen op: voor diaconie 882,54; voor kerk- voogd'j 308,59; voor „Zuiderzee- fonds f 168,21; „verjaringsfonds" 18,25. De te Sint-Annaland gehouden collec te ten bate van diverse christelijke doeleinden bracht 193,15 op. Voor het ziekenfonds werd te Sint- Annaland een bedrag gecollecteerd van niet minder dan f204,40, beurten winnaar van de wisselbeker. Met eenzelfde aantal ringen legde ook W. Koole beslag op een beker. De derde beker ging naar L. de Pag- ter met vier ringen en de vierde be ker met eenzelfde aantal ringen naar W. Brasser. De vijfde wisselbeker plus een herinneringsmedaille ging met vier maal „raak" naar P. J. Rey- nierse. Verder werden nog bekers ge wonnen door W. Koole, een zuil door J. v. Sluijs, een herinneringsmedaille door P. J. Reynierse en een beker door P. Jobse Jzn. Op de medaille kleine finale geschon ken door de Koudekerkse ringrijderij vereniging legde W. Koole met vijf ringen uit zes beurten beslag. De pollepel werd gewonnen door W. Brasser, de troostprijs ging naar L. de Pagter. Met acht ringen behaalde A. v. d. Heyden de prijs van de mees te volgringen. De prijs oudste ringrij ders ging naar w. Koole. De verdere uitslag luidt: 1. P. Jobse, 28 ringen uit 39 beurten; 2. A. v. d. Heijden, 27 r.; 3. W. Koole no. 121, 26 r.; 4. W. Brasser, 25 r.; 5. A. de Pagter, 25 r.; 6. L. de Pagter, 25 r.; 7. D. v. d. Voorde, 23 r.; 8. W. Koole no. 1, 21 r.; 9. J. P. Reijnierse, 21 r.; 10. L. Verhage Jzn., 20 r.; 11. Jac. Wisse, 20 r.; 12. D. Kluijfhout, 18 r.; 13. Jac. de Witte, 17 r.; 14. J. v. Sluijs, 16 r.; 15. Chr. Jobse, 16 r.; 16. M. v. d. Heijden, 16 r.; 17. Js. Vos, 16 r.; 18. C. Vos, 15 r.; 19. L. Brasser. 15 r.; 20. P; v. d. Heijden, *5 r.; 21. A. de Lange, 14 r.; 22. B. Vos, 14 r.; 23. A. Francke, 12 r.; 24. W. de Pot ter, 12 r.; 25. P. Jobse Izn., 11 r.; 26. A. Luteijn, 9 r.; 27. K. Jobse, 9 r.; 28. Jac. Vos, 9 r.; 29. Jac. Simonse, 7 r. en 30. L. Verhage, 4 r. VUSSINGEN Badinrichting „Goed Wonen" is niet rendabel De exploitatie van de badinrichting van de woningbouwvereniging „Goed Wonen" te Vlissingen is niet rendabel. De in 1957 ingevoerde verhoging van de tarieven gaf aanvankelijk wel een vermeerdering van de inkomsten te zien, doch tevens liep het bezoekers aantal terug. Daar gezien het bezoek de inrichting onmisbaar moet worden geacht stellen B. en W. van Vlissin gen de gemeenteraad voor tot weder opzegging aan het bestuur van „Goed wonen" een subsidie te verlenen ge lijk aan het exploitatietekort. Afscheid D. C. Smit bij Kon. Mij. De Schelde Zaterdag J.l. werd in het hoofdkan toor van de Kon. Mij. „De Schelde" te Wissingen afscheid genomen van de heer D. C. Smit, sous-chef van de afdeling Personele Zaken. Voor dit afscheid bestond grote be langstelling uit alle kringen van het Schelde-bearijf. De heer J. H. Verdonk, hoofd Perso nele Zaken memoreerde in een toe spraak de verdiensten van de schei dende, die 51 jaar aan „De Schelde" verbonden is geweest. Namens de huldigingscommissie bood de heer D. van Wolferen een radio toestel en een herinneringsalbum aan de heer en mevrouw Smit aan. Na hem voerden nog tal van sprekers het woord en werden nog diverse ge. schenken aangeboden. De heer Smit dankte geroerd voor de „lawine van felicitaties en waarderen de woorden" en verzekerde met dank baarheid op zijn loopbaan bij „De Schelde" terug te zien. KERKNIEUWS Afscheid, bevestiging en intrede ds. Dondorp Ds. A. J. Dondorp uit Domburg zal zondag 13 september a.s. afscheid ne men van de Gereformeerde Kerk van Domburg en van Westkapelle, welke voor de dienst des Woords met die van Domburg is gecombineerd. Veertien dagen later, 27 september a.s., zal hij, na 's morgens vooraf te zijn bevestigd door zijn vader, dr. A. Dondorp uit Heemstede, Intrede doen als predikant van de Gereformeerde Kerk te Zutphen, waar hij beroepen is in de vacature van dr. J. van den Berg, die sinds 24 april van dit Jaar lector aan de Vrije Universiteit te Amsterdam is en daar ethiek doceert. Ds. Dondorp werd op 1 juli 1930 uit een predikantsgezin te Heemstede ge boren. Hij bezocht eerst het christe lijk lyceum te Haarlem en studeerde daarna aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, waar hij in april 1955 zijn kandidaatsexamen deea. Verder studeerde de heer Dondorp nog een semester aan de universiteit te Göt- tingen en een semester aan die te Tü- bingen in Duitsland. Nadat kandidaat Dondorp op 10 mei 1955 door de clas sis Haarlem beroepbaar was ver klaard ln de Gereformeerde Kerken in Nederland werd hij op 9 oktober van datzelfde jaar door zijn vader, dr. A. Dondorp uit Heemstede, bevestigd als predikant van de Gereformeerde Kerk van Domburg en van Westkapelle. LAATSTE NIEUWS Scheveningse visserboot in nood De Scheveningse visserboot „Geer- trulda Jacoba" (Sch 37) is vannacht op circa 100 ldlometer ten noord noordwesten van Scheveningen in nood komen te verkeren. Het schip seinde vannacht om kwart voor twee dat de machinekamer half onder wa ter stond en dat de bemanning in de boten ging. Uit ï.ïmuiden is de sleepboot „Sim- son" van de rederij Wijsmuller naar het In nood verkerende schip ver trokken» Vlissingse beeldzegels voor het Unesco-werk Het Unesco Centrum Nederland geeft sedert enige tijd onder curatorium van de Nederlandse Commissie voor Internationale Samenwerking op het gebied van onderwijs, wetenschappen en cultuur beeldzegels uit van de voornaamste steden van Nederland, Suriname en de Nederlandse Antillen. De fotoseries worden nu uitgebreid met enkele gemeenten in Nederland, waaronder vlissingen. Het gemeentebestuur heeft een ver zoek ontvangen 400 ln de kosten bij te dragen en B. en W. stellen de raad vooruit verzoek in te willigen. De zegels worden gebruikt bij het lesge ven in aardrijkskunde en heemkennis. Het college van B. en W. is van me ning dat zij meerdere bekendheid zul len geven aan Vlissingen in het bui tenland. De opbrengst van de zegels komt het Unesco-werk ten goede. Examens Voor het praktijkdiploma Spaanse Handelscorrespondentie slaagde te Breda, de heer Ch. J. Schets te Vlis singen. Voor het brevet art. groep 5 van de Stichting Vakexamens textielhandel „Detex" te Rotterdam slaagden de heren A. Meerman en J. C. Meerman te Vlissingen. Examens Voor het diploma „Gezel Metaal- draaier" slaagde te Amsterdam, de heer J. I. v. d. Velde te Zaamslag. Voor het praktijkdiploma machine- schrijven slaagden de dames S. Mar- theze en C. Hamelink, beiden te Axel. Voor het diploma „Stenografe" slaag de mej. C. van Westen te Zaamslag. De actieve evenementencommissie te Breskens hield zaterdagmiddag een ballonwedstrijd voor de jeugd. Voorzien van een ballon met kaartje, trok een stoet van kinderen achter de drumband aan naar het Oude Veer- plein, waar de ongeveer 700 ballon nen losgelaten toerden en als een kleurige wolk in een ogeiiblik uif het gezicht verdwenen waren. ZUIDZANDE A. van Iwaarden eerste bij het ringrijden De ringrijderij die zaterdag in Zuid zande werd gehouden, trofc veel be langstelling. Anders was het met het aantal deelnemers aan de wedstrijd, dat in verband met de drukte van de oogstwerkzaamheden beneden het aantal van vorig Jaar bleef. De eerste laats bezette de heer A. van Iwaar- en te Zuidzande die 56 ringen stak. In de afgelopen twee jaar had de heer van Iwaarden de wisselbeker persschool en "een voorstel tot het reeds gewonnen zodat diens kans op verlenen van een bijdrage in het het definitieve bezit -— zaterdag a^s. 100%-Dlan van de N.V. Waterleiding ontmoeten de rijders elkaar opnieuw, MaatschaDDii Zeeuwsch-Vlaande- i waarna het eindklassement zal be- Maa PP J slissen wie voor 1959 de wisselbeker zal winnen zeer groot is. Bliksem sloeg in oe ringrijderij kreeg een internatio- Tijdens afwezigheid van de bewoners,naai tintje door de ^et^^ming van die met vakantie in Utrecht vertoe- I de Deenseta vpn is in de nacht van zaterdag op volontairt op een landbouwbedrijf te ven, is m bn^em ingesSen in het Zuidzande.. Met 38 gestoken ringen TERNEUZEN Bouw tweede r.-k. kleuterschool De raad der gemeente Temeuzen zal op donderdag 13 augustus te 19.00 uur in openbare zitting bijeenkomen. Op de agenda staan ojtl een voorstel van B. en W. tot het verlenen van medewerking voor de bouw van een tweede r.-k. kleuterschool, een voor stel tot het verlenen van een garan tie in verband met de vestiging van een Internaat ten behoeve van leer lingen van de gemeentelijke schip zondag de bliksem ingeslagen in het Zuidzande. i - pand Marijkestraat 4 te Temeuzen. bezette hij lang geen Rechte derde Er ontstond een gat ln het dak en de plaats mf de emdklassering. De totale radio-antenne verdween finaal. Om- uitslag luidt. 1AvanIvraarde wonenden waarschuwden zondagmor-Zuidzande, 56 ringen, 2. A. Brasser, gen de politie, die de bewoners, de 44 r., 3. CS Brorsten. 38 r., 4. J. ver Familie D. B., op de hoogte bracht. SINT-JANSTEEN Benoemd Tot onderwijzer aan de lagere school te Kapellebrug (St. Jansteen) werd Te Axel keerde mejuffrouw Ph. v. d. per 1 september benoemd de heer T.Berg, die ruim drie jaar werkzaam was als zendings-onderwijzeres op Nieuw-Guinea. terug voor een wel- hage, 36 r.; 5. W. Basting, 35 r.; 6. P. Rietiko, 30 r.; 7. L. Basting, 29 r. Terug uit Nieuw-Guinea Zwartelé te St. Jansteen. BIERVLIET R.K.B.J.B. naar Amiens In een vergadering van de R. K. B. J. B., afdeling Biervliet is besloten een uitstapje te organiseren naar Amiëns. Aan het bestuur werd op gedragen om een geschikte datum hiervoor vast te stellen en de nodige voorbereidende maatregelen te tref fen. ZAAMSLAG BENOEMD De heer J. v. Cadzand te Zaamslag werd benoemd tot diaken der Nea. Hervormde Kerk aldaar, zulks ter voorziening in de vacature Moens. ZIERIKZEE Down Town Band gaf toegift Record aantal bezoekers bij Zomeravondfeesten Een record aantal bezoekers was za terdagavond naar Zierikzee gekomen om te genieten van een programma, waarin „The Down Town Jazz Band" wel de hoofdtoon had. Deze groep was het, die de talrijke jeugdige bezoe kers na de pauze niet meer gewoon op hun plaatsen kon laten staan. Al ias was er ruimte vrij gekomen en toen zwierden en schuifelden de jon gelui over de tegels van het Haven plein. Niet alleen deze jazz-groep, maar ook het optreden van de Limburgse zusjes, beter bekend als „De Selve- ra's", droeg veel bij tot het ongekend succes van deze avond. Dick Harris goochelde weer met zijn ballonnen- nummer, maar gaf er de brui aan toen de gevraagde medewerking bij één van zijn nummers niet werd ver leend. Dat was een dissonant. Peter Piekos moest het geheel weer aan elkaar praten en hij deed dat op een elegante, niet overdreven wijze. Zijn kleuterimitatie oogstte wederom veel succes. Hoezeer de stemming er in zat, bleek wel toen „The Down Town Jazz Band" zich bereid verklaarde nog een uurtje langer te blijven spelen. De KAPELLE Wedvluchten Door de postdulvennoudersverenlging „Oost, West, Thuis Best" te Kapelle werd delegenomen aan de volgende wedvluch ten: oude duiven St. Denis, ln concours 41 dieren, afstand 306 nm, snelheid eerste duif 911.04 meter per minuut; 1 J. E C. Poley; 2, 3 en 4 P. Glas: 6 en 9 Gebr. van Stel; 8 J. Ridderhof; J. C. Nijsse; 8 M. Pieters en 10 P. I. Butler. Oude duiven SL-Ghislain, in concours 64 duiven, afstand 116 km snelheid eerste duif 809,39 meter per minuut. 1 en 6 Jac. Schier; 2 P. Glas; 3 en 9 Gebr. van Stel; 4 J. de Schipper; 5 F. van Buël; 7 J. Rid derhof; 8 en 10 M. Anthonisse St.-Ghislain, met jongt duiven, deelna me 163, afstand 116 km, snelheid eerste duif 783.79 meter per minuut, l P. D. de Boe; 2 B. Ridderhof; 3 Jac. Schier; 4 P. Hengstdijk; 5, 6 en 11 J. op 't Hof; 7 en 8 P. I. Butler; 9 J. Ridüerhof en 10 C. Slabbekoora. Burgerlijke stand KATTENDÏJKE. Bevallen: M. Goosen—Rijnhout, z. Ondertrouwd: c. P. E. Noordhoek, 19 jaar en S. Prince, 17 jaar. Getrouwd: C. Oreel, 8F Jaar en T. J. Westdorp, 37 Jaar: L J. Klelnepier, 28 jaar en C- Bal, 25 jaar- Overleden: A. de Boe, 77 jaar, e. van C. Officiële publikatie GOES. KERMIS. VERKEERSREGELING. VERPLAATSING VARKENS-VEESIARKT EN WEEKMARKT. Burgemeester en wethouder# van Goes maken bekend, dat in verband met de a.#. kermis: le. op dinsdag 18 augustus 1969 de week markt tal worden gehouden op de Beestenmarkt en de vee-varkens- markt op de Vlasmsrkt; 2e geen rij- of voertuigen mogen parke ren: a. op de Grote Markt en Vlasmarkt vanaf woensdag iv. augustus 13 uur 0.m. donderdag 20 augustus d.a.v. fe Beestenmarkt op. maandag 17 augustus vanaf n.m. 15 uur tot dinsdag 18 augustus des n.m. 18 uur. 3e. elk verkeer met rij- of voertuigen is verboden: a. langs de oost- en westzijde van de Grote Markt op zaterdag 15, maan dag 17 en dinsdag 18 augustus 1959, vanaf n.m. 13 uur; over de Vlasmarkt door de RJjfel- straat en de Stalsïraat vanaf 13 Lm. 29 augustus a-s.; c. door de Brouwersgang en langs de zuid-, west- en noordzijde van de Beestenmarkt en het gedelete van de Nleuwstraat, gelegen tussen de Beestenmarkt en de C. Eversdijk- straat—Stoof straat op dinsdag 18 augustus 1959 tot des n.m 18 uur: 4e op de dagen en uren, dat het ver keer met rij- en voertuigen op de Grote Markt ln ef wij king van het bepaalde sub. 3 onder a. is toege staan, mag dit van 13 t.m. 20 augustus 1959 alleen plaats vinden ln de richting zuid-oost-moord-west. Goes, 6 augustus 1959. goes. kermis. De burgemeester der gemeente Goes maakt bekend, dat tijdens de kermis op 15, 17 en 18 augustus a.s le. caféhouders e.d. hun Inrichting niet langer geopend mogen houden dan tot 24 uur; 2e. op verbeurte ener geldboete geen stoepen of open p.aatsen voor ge bouwen e.d. voor bet geven van ver toningen en/of uitstallingen mogen worden afgestaan of voor dat doel mogen worden Ingenomen; 3e. op de Grote Markt en Vlasmarkt en de daarbij behorende omliggende stra ten: a. geen vergunning zal worden ver leend aan invaliden met of zonder z.g. „handel", zoals lammen, blin den, e.d. en voorts evenmin aan straatkunstenaars, muzikanten, hardlopers, venters, e-d. b. slechts straatfotografen worden toegelaten Indien deze ln het bezit zijn van een door de chef van het marktwezen afgegeven vergunning; c. geen vergunning wordt verleend voor de verkoop op z.g. „losse plaatsen" vèti its. p'nrta's, fnt i speelgoederen, vis, koek, paimg, luchtballons, e.d, Goes, 6 augustus 1939* organisatoren van dit programma, de Stichting „Zierjkzee Ontvangt Vreem delingen" hadden er graag de kosten voor een extra bootdienst voor over. Water van het zwembad Het gemeentebestuur van Zierikzee heeft een onderzoek laten instellen naar de conditie van het zwembad. De bruine kleur van het water Is, vol gens de Bergen op Zoomse bacterio loog dr. A. Grijns, een gevolg van de aangroei van algen. Deze algenaan- groei is volgens dr. Grijns als het wa re een bewijs van de goede toestand waarin het water zich bevindt. De algen zijn volkomen onschadelijk Over verontreiniging zegt dr. Grijns, dat het maximum aantel van 1100 baders per dag moet kunnen worden verwerkt Ook de directeur van het Waterleiding Laboratorium Zuid. dr. L. H. Louwe Kooymans, verklaarde na een ingesteld onderzoek, dat het bad uit bacteriologisch oogpunt be zien volkomen aan de eisen voldoet. Burgemeester mr. F. Th. Dijckmees- ter verklaarde zaterdagmorgen, dat het gemeentebestuur wel overweegt maatregelen te nemen tegen de teer- afzetting van het bad. „Bovendien zullen de enkele lekjes die er nog zijn ontdekt, moeten worden gedicht", al dus de burgemeester. Bromfietser aangereden Tegen zes uur 's namiddags ontstond zaterdag in Zierikzee op het kruis punt Korte St.-Jansstraat-Lange St.- Jansstraat-St.-Domusstraat, een aan rijding tussen een personenauto, be stuurd door M. T. uit Zierikzee en de bromfietser L. v. D. eveneens uit Zierikzee. Bij de botsing werd v. D. tegen de grond gesmeten. Een arts constateerde een vermoedelijk lichte hersenschudding en verwondingen aan hoofd en armen. De auto werd aan de voorzijde flink Ingedeukt, ter wijl de bromfiets helemaal was ont zet. SINT-ANNALAND Stand bouwfonds De stand van het te Sint-Annaland in het leven geroepen bouwfonds ter fi nanciering van de verbouwing en res tauratie van de Ned. hervormde kerk is door diverse giften gestegen tot het respectabele bedrag van 63.543,07. Nieuwe ontvanger In de plaats van de heer Abr. J. Kur- vink is tot kerkelijk ontvanger van de Ned. hevromde gemeente te Sint- Annaland benoemd de heer J. Leune. Burgerlijke stand THOLEN. Bevallen: P. J. Kot—De Hond, d.; P Bout—Van den Boogaart, x-; J. T. van den Berge—De Groot d.; j. van Oost- Van Dam, x.; H. H Derksen—Franken, d Getrouwd: A. J. van der Hoeven. 60 Jaar en H. W. Kappers. 48 jaar; J. C Geuze. 27 jaar en S. C. Praat 22 Jaar. B Th Krol. 28 jaar en J M van Egmond, 20 J. Overleden: J. ZL Ribbe. 80 Jaar, e. van J. van Dijk; A. J Praat, 81 Jaar; C. P. M. Sakko, 57 jaar. wegens vakantie vanaf Nleuwstraat - Zierikzee. verdiend verlof. Waarschijnlijk zal mej. v. d. Betg, die ook reeds in het Midden-Oosten als zodanig werk zaam was, begin 1960 naar Nieuw- Guinea terugkeren. Naar Kirchentag te München Vicaris S. den Blaauwen van de Ned. Herv. Kerk te Axel zal namens de „Werkgroep Kerkdagen Neder land", de „Kirchentag" te München bijwonen, die van 12 tot en met 16 augustus zal worden gehouden. Collecten De extra-collecten ten behoeve van het „Vicariaat" die in de Ned. herv. kerk te Axel werden gehouden, lever den een totaalbedrag van 1.179,39 op over het laatste Halfjaar 1958. Verantwoording kerkvoogdij Uit de verantwoording van de kerk voogdij van de Ned. Herv. Kerk te Axel over het Jaar 1958 bleek dat aan inkomsten werd ontvangen een be drag van 39.027,27. Uitgegeven werd 31.217,06. Resteerde derhalve een batig saldo van 7.810,21. Aan „hoofdelijke omslag" werd over 1958 ontvangen 15.512, ZONDAGSSCHOOL OPGEHE Te Kijkuit (gem. Axel) werd de her vormde zondagsschool opgeheven. Het resterende kassaldo werd over gegeven aan de diaconie der N. H. Kerk. Dit saldo, groot 189.91, zal vooi een nader te bepalen doel wor den bestemd. AARDENBURG Kapelaan B. A. de Vos, die sedert augustus 1956 te Aardenburg stond, werd benoemd tot kapelaan te Made. In zijn plaats werd te Aardenburg benoemd de heer J. Lockefeer, pries ter van het seminaire te Hoeven. Clubkampioenschap SJEF Op de gemeentelijke tennisbanen aan de Heerendreef te Aardenburg werden de wedstrijden voor het clubkam- Ïiioenschap gespeeld. Bij het meis- esenkelspel won in de halve finale Chr Cuelenaere van Gonny Paridaen met 62 64 en Vera Paridaen van Detty Paridaen met 64 60. In de finale won Vera Paridaen met 6—0 64 van Christianne Cuele naere. Vera Paridaen werd hierme de clubkampioene 1959 en onttroonde daarmede haar rivale Chr. Cuele naere die clubkampioene 1958 was. Bij het jongensenkelspel won in de halve finale S. Spinnewijn van Sj. de Cocq met 64 62 en T. Braet van W. Braet met 61, 61. In de finale won Ant. Braet van Stan. Spinnewijn met 46 63 62. Ant. Braet werd hiermede clubkampioen 1959. Kampioen 1958 was St. Spin newijn. Burgerlyke stand TERNEUZEN. Bevallen: L- W. v Es-V Itte. d.; C. A. ten Hoor—Temmerman, z.; G. I. M- van Vooren—Roegiest. d.; M A. C Dirkx— Van de Sande. z E M de Graeve— Lam mens, d.; C E. van ïttaarden—Loof. d.; M. L. van Driel—Maas z.: J. de Pooter— Kaijser, z.; M. Lipjes- Buurman, d.; M. I. V. Stofferis—Lammens, d.; G. Holen Raukema, d.; P. E de Clercq—Voerman, zoon. Ondertrouwd: A. H. Bleyenberg, 24 Jaar en M. J. B. Fermont, 24 jaar; Getrouwd: A. J. de Bruijn, 32 jaar en L. van Tatenhove, 24 jaar A Stoffels, 27 Jaar en W. M Schonaeker. 18 jasr Overleden: C. M de Wit, 69 Jaar, wed. van F. N. Lauret- J C de Wijn, 66 Jaar, e. van A. de Caluwe. Wedvluchten Sociëteit te Axel Vluchi op Breteult. Uit slag: 1 H. v "t Hof: 2 er 6 J Staepels. 3 en 7 A Peersman: 4 M Butlers: 5 en 9 P Dobbelaar; S F. van Acker; 10 Em. Pieters. „Verwachting", Axel. Vlucht op Bre- teuil. Uitslag: 1 en 10 R. v. d. Veke; 5, 6 en 7 H. Staepels; 3 M- Dteleman; 4 M. Wleland; S Ch. Tieleman; 6 A. Babljn; 9 R. v. Wiemeresch Kringvlucht Orleans. Uitslag: 1 en 2 C. de Rijke, Temeuzen. 3 C. Verstraten, Axel; 4 J. de Exter. Sas van Gent: 5 J. Wieland. Axel: 6 en J Bogaert; 6 J. Wentzler, beiden Vogelwaarde; 9 L v d. Berge; 10 E. v. d Berge belden Sas vau Gent. Combinatievlucht Dourdan Uitslag: l en 9 J, Wieland. Axel: 3 J. du Puy. 3 A. Claessens; 4 P. den Exter. belden Vogel waarde: 5 E. v. Dorselaar. Axel: 6 J Bo- gaert, Vogelwaarde: A. Blommaart, Axel; 8 A. Verheyden Vogelwaarde; 10 C. v. Acker, Axel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3