Zeeuwse C.B.T.B. nam afscheid van secretaris S. Baar VAN ifUin TOT Zeeuwse Almanak DIPLOMERING CURSISTEN VAN VAKOPLEIDING BOUWBEDRIJF HULSTENAAR EN JONGE BELG BIJ ZWEMMEN VERDRONKEN RIJKSKANT0RENGEB0UW BINNEN DRIE JAAR GEREED VLIEGTUIG LANDDE ONDER KRUININGEN 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 10 AUGUSTUS 1959 BIJ HOLLAND-BRABANTBENOEMD Veel waardering voor het werk van de vertrekkende functionaris In een der zalen van de „Prins van Oranje" te Goes is zaterdagmiddag in intieme kring afscheid genomen van de heer S. Baar, die de Zeeuwse Christelijke Boeren- en Tuindersbond gedurende bijna drie jaar heeft gediend als secretaris. Zoals bekend wordt de heer Baar, die benoemd is tot secretaris van de C.B.T.B. Holland-Brabant, opgevolgd door de heer G. Sijbrandij, de adjunct-secretaris van de Friese CJ5.T.B. De heer Baar werd bij dit afscheid in hartelijke bewoordingen toege sproken door de voorzitter van de Zeeuwse C.B.T.B. uit Axel, de heer C. de Putter, die bij het begin van de bijeenkomst talrijke belangstellen den kon verwelkomen, zoals de adviserende leden van de C.B.T.B., de hoofden en directrices van de scholen, die de organisatie in Zeeland heeft en bestuursleden van verschillende organisaties. Aan de hand van tal van voor beelden uit de praktijk illustreer de de heer De Putter, hoe de waardering van het bestuur voor de vertrekkende C.B.T.B.-secre- taris was gegroeid. Zo nam de heer Baar bij zijn komst in Zeeland, in september '56, aller eerst de financiële basis van de orga nisatie onder de loep. Door deze in nieuwe banen te leiden kon een over zichtelijker beleid worden gevoerd. Veel werk verrichtte de heer Baar ook voor de statutenwijziging van de Bond. zo memoreerde de heer De Putter vervolgens. Daarnaast wijdde hij zijn aandacht aan de opbouw van de bibliotheek en gaf hij zijn beste krachten aan de verzorging van de kadercursussen, de instelling van een leerkrachtendag en zogenaamde „dageonferenties". Tenslotte herinnerde de voorzitter R.k.-toeristenkerk te Zoutelande in gebruik Te Zoutelande is zondagavond de r.-k- toeristenkerk, een openlucht- kerk, die ter hoogte \an „Het Streef- kerkse Huis" op het vroon is ge bouwd, in gebruik genomen met een H. Mis, gecelebreerd door deken C. Holtkamp uit Goes, met assistentie van de pastoors H. Snel uit Mid delburg en J. Kossen uit Vlissingen. Deken Holtkamp wijdde daarbij een beeld, ter ere van de Heilige Catha- rina, de patrones van de kerk. In een toespraak herinnerde deken Holt kamp er aan, hoe 1200 jaar geleden Willibrordus volgens de overlevering te Zoutelande een der eerste kerken op Walcheren stichtte Na afloop van dc H. Mis werd de klok overgedragen, die boven de hoofd ingang van de toeristenkerk is ge hangen. Dit geschiedde door de heer Rosmalen uit Eindhoven, die zulks deed namens het comité van badgas ten, dat de klok aan het kerkbestuur van Middelburg offreerde. Ook spraken nog de waarnemend burgemeester van Zoutelande, de heer J. de Pree en de heer L. J. van 't Westende uit Middelburg, die na mens het comité tot stichting van strandikerken in Zeeland het woord voerde. Pastoor Snel sprak tenslotte een dankwoord. Naast burgemeester De Pree waren bij deze plechtige in gebruikneming de beide wethouders van Zoutelande tegenwoordig. Deze toeristenkerk zal in de maanden juni, juli en augustus worden gebruikt. Vooriieen hielden de rooms-katholie- ke toeristen hun godsdienstoefenin gen in een legertent. aan het werk, dat de heer Baar voor de stichting van scholen te Sint-An- naland, Oostburg en Oostkapelle heeft gedaan, projecten, die de C.B. T.B. in de toekomst hoopt te ver wezenlijken. Als stoffelijk blijk bood de heer De Putter de scheidende secretaris een fraaie gouache een Goes' stadsbeeld aan. De C.B.T.B.-voorzitter richtte ver volgens een woord van welkom tot de nieuw benoemde secretaris, de heer Sijbrandij, die zelf aan het slot van deze afscheidsbijeenkomst nog even het .woord voerde. De heer Baar werd achtereenvolgens nog toegesproken door ir. J. A. H. Haenen uit Axel, die namens het col lege van consulenten in Zeeland sprak, mevrouw P. C. op 't Hof uit Biezelinge, die namens de zusteror ganisaties de Chr. Plattelands Vrou wen Bond, de Chr. Plattelands Meis jes Bond en de Chr. Jongeren Boe ren- en Tuinders Bond sprak en een boekenbon aanbood, de heer L. Diele- man, de voorzitter van het bestuur van het boekhoudbureau van de C.B. T.B., de heer J. Wattel uit Gapinge namens het onderwijs van de C.B. T.B. de heer A. Vingerling, de Zeeuwse adjunct-secretaris van de C.B.T.B. die namens het personeel een geschenk aanbood en de heer A. de Jager uit Nieuwdorp, de voor zitter van de Chr. Lagere Landbouw school te 's-Heer Arendskerkè. Ten slotte sprak de heer Baar een dank woord. Drie gewonden bij een botsing onder Koewacht Op een wegkruising in de Karne- melkpolder onder Koewacht ontstond zaterdagavond rond zeven uur een botsing tussen een personenauto, be stuurd door de veehandelaar V. uit St. Jansteen, en een veewagen, bé- stuurd dooT F. W. uit Hu'lst. Dé inzit tenden van de personenauto, die zwaar beschadigd werd, moesten ge wond naar het ziekenhuis te Hulst worden overgebracht. Het waren V. uit St. Jansteen en de heren Ver biest uit Vogelwaarde en De Rijk uit Hulst. De chauffeur van de vee auto kwam met de schrik vrij. Franse sleepboot vernielde sluisdeuren te Hansweert De Franse sleepboot „Fecht" Is bij het binnenvaren van de midden- sluis te Hansweert tegen de sluis deur gevaren, waardoor de duw- pers afbrak en de leuning van de sluisdeur werd beschadigd. Na borgstelling voor de geschatte schade mocht het schip zijn reis voortzetten. Daar ook de Oostsluis kapot was, ontstond er belangrijke vertraging voor de grotere sche pen. De middensluis kon vrij spoe dig worden gerepareerd. Maar de reparaties aan de Oostsluis duur den aanmerkelijk langer. BEZOEKERS (I) In Aardenburg telde men dezer dagen de 5000ste bezoeker In de St.-Baafs- kerk, die vooral de laatste maanden bijzonder veel belangstelling trekt. Talrijke, in Zeeuwsch-Vlaanderen JEUGD Veelvuldig zijn nog altijd de klachten van ouderen, zoals dat nemen wij aan door de eeuwen heen het ge val is geweest, over „die jeugd van tegenwoordig". Papa's en mama's, in gezelschap bijeen, plegen elkaar dan de stoute staaltjes hunner spruiten op te dissen en dan is er altijd wel iemand, die zich hoofdschuddend en in een al dan niet gemeende poging tot begrip afvraagt„Deden wij dat nou. ook vroegert" „Dat" slaat dan op laten we zeggen het bewerken van een granieten deur drempel met een hamer, onder het motto „ik speel metselaartje", of op het in non-stop-tempo leeg eten van een koektrommeltje, of openfin noem maar een willekeurige „wan daad" op. Uiteraard deden wij ,dat" vroeger ook allemaal tenminste sommigen on der ons. Maar er waren en er zijn er ook en vandaar deze ontboeze ming zoals dat knaapje van een jaar of zes in Axel. Dat zat heel bru taal midden op een rijwielpad. Tot hinder van het verkeer en tot gevaar voor zichzélf. „Men" fietste er om heen, er vermoedelijk van overtuigd, dat elke terechtwijzing toch boter aan de galg gesmeerd zou zijn. Dat was het niet. Want toen er op een gegeven ogen blik een fietser langs kwam, die het knaapje in het voorbijrijden verma nend toesprak, riep het ventje, uiterst beleefd: „7k zal naar U luisteren, meneer En hij verliet het rijwielpad. Zulk een ervaring mocht, meenden wijtoch ook wel eens geboekstaafd worden vertoevende toeristen, maken een tochtje naar Aardenburg om het dui zend jaar oude, indrukwekkende bouwwerk te bezichtigen. Hierbij krijgen zij deskundige voorlichting over de bezienswaardigheden van de heer -J. J. Rosseel, die op het ogenblik n. een druk seizoen beleeft. BEZOEKERS (II) Over gebrek aan bezoekers heeft een andere Zeeuwse gemeente en wel Zoutelande, evenmin te klagen. Vol gens recente tellingen verbleven er op IS juni 2082 toeristen en een maand later op 18 juli waren dit er al 3442. In 1958 waren deze aantallen respectievelijk 1532 en 2215. Dit jaar was de verdeling, met tussen haakjes de aantallen op 18 ju li in tegenstelling tot 18 juni, als volgt: hotels en pensions 317 (436); woningen 659 (832); kamers 348 (471); kampeerterreinen en zomer huisjes 736 (967) en in tenten en ca ravans 22 op 18 juni en maar liefst 736 op 18 juli! BEZOEKERS (III) Ten derde male over bezoekers, in de hoop dat ons verhaal niet eentonig wordt... en ditmaal over bezoekers aan Biggekerke. Op 18 juni waren er in totaal 304 vreemdelingen en op 18 juli waren dat er 1234, tegen in 1958 respectievelijk 161 en 479. De verdeling over juni en juli: hotels en pensions 135 (169); woningen 17 (19); kamers 13 (127) en kampeer- tei-reinen 139 en 919 op 18 juli. De julimaand, zo kan men constateren, is dus wel bijzonder in trek geweest! FORTENBOUW Fortenbouw in Zoutelande. Dit klinkt aanmerkelijk oorlogszuchti ger dan het is, want het gaat om forten van zand, die liefhebbers hedenmiddag aan het westerstrand zullen mogen opwerpen. Er wordt een complete wedstrild gehouden en het gaat er om een zandheuvel te formeren, die de vloed zal kun nen weerstaan. Fortenbouwers kunnen zowel individueel als in groepsverband deelnemen. In de „Prins van Oranje" te H Goes werd zaterdagmiddag af- 3 scheid genomen van de heer m S. Baar, die gedurende drie jaar m H secretaris van de Zeeuwse C. =3 3 B.T.B. is geweest. De voorzit ter van de C.B.T.B. in Zeeland, H de heer C. de Putter uit Axel, 3 bood de scheidende secretaris m 3 een gouache aan. y (Foto P.Z.C.). §f lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllH Directeur leeszaal in Almelo benoemd De directeur van de openbare lees zaal te Vlissingen, de heer D. H. Baarslag, is per 1 oktober a.s. in ge lijke functie benoemd te Almelo. Jaarverslag over 1958 van In het jaarverslag over 1958 van de vereniging „Zietenhuisverpleging op Walcheren" wórdt door de nieuwe se cretaris-penningmeester, de heer A. Korteweg, ruime aandacht besteed aan het 30-jarig bestaan, dat de ver eniging in 1958 vierde. Van het begin af aan had de vereniging een alge meen karakter en zij gaf toegang voor ieder zonder onderscheid vau maatschappelijke stand of geloof. De secretaris noemt dit zeer zeker de verdienste van de vorig jaar over leden secretaris-penningmeester, de heer L. Onderdijk. Aan het begin van het verslag wijdt de voorzitter der vereniging, de heer J. L. Dregmans, aandacht aan de persoon van de heer Onderdijk. De heer Dregmans be toogt hierin, dat de heer Onderdijk zijn werk voor de ziekenhuisverple- ging op Walcheren tot zijn levens werk heeft gemaakt. In zijn jaarverslag maakt de secre taris-penningmeester voorts melding van het verlies van enkele honderden leden door de invoering van de Inter provinciale ziektekostenregeling, die per 31 december 1958 in werking trad. Daartegenover vermeldt hij een winstpunt ten aanzien van de ver breding van het arbeidsvlak. Bulten het werkterrein op Walcheren der vereniging viel sinds jaren West- kapelle. De steeds moeilijker worden de strijd om hety bestaan heeft de aparte vereniging in deze gemeente doen besluiten om met de leden weer naar de „oude stam" terug te keren. Zonder wachttijd en zonder beper kende bepalingen werden de leden van de westkappelse vereniging met ingang van 1 januari 1959 opgeno men door de Walchei-se vereniging. Dat betekende een winst van 265 le den, zodat geheel Walcheren tot het werkgebied van „Ziekenhuisverple- ing Walcheren" behoort. „'et totaal aantal opnamen in de zie- kenhuizen te Middelburg, Vlissingen en elders bedroeg in 1950 516 met een totaal aantal verpleegdagen van 7851. Er waren 214 mannelijke en 302 vrouwelijke patiënten. Het aantal le den bedroeg eind 1958 8131 voor de A-verzekering, 18.714 voor de AA- verzekering en 10.191 voor de B-C- verzekering. De balans beliep aan activa en passi va een totaalbedrag van 435.113,31. IN AMBACHTSSCHOOL MIDDELBURG Aan 35 timmerlieden en 14 metselaars Zaterdagmiddag hebben 85 leerlingen voor timmeren en 14 leerlingen voor metselen, die afgelopen twee jaar de cursus van de stichting vakopleiding bouwbedrijf gevolgd hebben in één der lokalen van de Ambachtschool te Middelburg hun diploma ontvangen. Dit belangrijke papier werd hen uit gereikt door de heer J. A. Letzer uit Vlissingen, de voorzitter van de exa mencommissie, die aldus de eerste was, die de leerlingen uit geheel Zeeland en zelfs daarbuiten, met dit resultaat gelukwenste. Slechts 1 tim- merleerling en 4 metselleerlingen werden niet gediplomeerd. Aan het begin van de bijeenkomst had de heer Letzer namens de afde ling Vlissingen van de Nederlandse Aannemers- en Patroonsbond een welkomstwoord gesproken, speciaal tot de Middelburgse wethouder van onderwijs, de heer J. W. Kögeler. De heer Letzer dankte de leraren, de leden van de examencommissie, de patroons en het bestuur van de Am bachtschool voor de medewerking, die ontvangen was voor examens en di plomering. Hierop verklaarde de heer Köge ler bij het bekijken van de werk stukken bijzonder getroffen te zijn door de grote animo, waar mee de leerlingen hun taak ten uitvoer gebracht hadden. Hij had alle lof yoor de keuze van de werkstukken, die praktisch en produktief kunnen worden toege- Ïiast. Namens de stichting Leer- Ingenstelsel Zeeland sprak de heer J. A. van Elsacker, die de geslaagden de raad gaf om weer verder te studeren. Namens de ouders sprak de heer Van 't Veer uit Zierikzee een dankwoord. voost, de controleur voor Zeeland van de stichting Vakopleiding Bouwbe drijf, een boekwerk aan voor zijn veelomvattende zorgen, die hij aan hen besteedde. Vervolgens werden nog enkele prij zen uitgereikt: voor de afdeling tim meren werden ze toegekend aan: 1 W. Houmes te Westkapelle, 2 C. J. Vinke te Middelburg, 3 J. Broekho ven te Dirksland en 4 G. Kievit te Oude Tonge; voor de afdeling metse len 1 W. JU Arendhals te Zaamslag en ■2 F. C. Fermondt te Sluiskil. De prijs van de afdeling Vlissingen NAPB ging naar A. W. de Ronde te Goede reede en de prijzen voor de beste werkboekjes, die de plaatselijke commissie Walcheren beschikbaar gesteld had, naar C. W. Adriaanse te St. Laurens en L. Meeuwe te Nieuw- land. Uitslagen Timmeren: C. W. Adriaanse, St. Lau rens; S. Boogaard, Grijpskerke; G. v. d. Boogert, Sommelsdijk; P. Boo ne, Nw- en St.-Joosland; M. A. Bouff, Vlissingen; A. A. Bouwens, Colijns- plaat; J. van Broekhoven, Dirksland; W. Cijvat, Zoutelande; H. J. Fierens Brouwershaven; A. A. Gast, Middel- hamis; A. P. Haze, Wissenkerke; W. Houmes, Westkapelle; M. Jobse, Souburg; L. Jobse, Veere; L. Jonker, Zierikzee; W. Joziasse, Vlissingen; J. M. Kempe, Kamperland; G. Kievit, Nw Tonge; Th. Knops, Dirksland; D. Kreeft, Ooltgensplaat; D. Luine, Oud dorp; A. P. v. d. Plasse, Kortgene; J. Poppe, Koudekerke; G. Poortvliet, Arnemuiden; P. Schroevers, Arnemui- den; J. Siereveld, Arnemuiden; H. L Tazelaar, Colijnsplaat; J. M. Ver burg. Wissenkerke; L. Verloo, Zie rikzee; C. J. Vinke, Middelburg; C. van 't Veer, Zierikzee; P. de Voogd, Domburg; J de Vos, Middelburg; G. v. d. Voorde, Koudekerke; K. L. v. d. Werve, Drelschor. IN WESTERSCHELDE EN BRAAKMAN Ook de leerlingen lieten zich niet onbetuigd en boden dé heer J. Pro- Metselen: W. J. Arendhals, Zaamslag J. Blaas, Aagtekerke; I. H. Buijck, Souburg; F, C. Fermondt, Sluiskil; M. J. v. d. Houten, Zierikzee; A. Koch, Souburg; A. J. de Kort, Axel; L. Meeuwse, Nw.- en St.-Joosland; J. de Pauw, Sas van Gent; A. W. de Ronde, Goedereede, S. A. Soeters, Goes; L. Verhage, Westkapelle; G. Weijermans, Vlissingen; P. Wevers, Middelburg. Reddingspoging werd redder noodlottig Met een tussenruimte van ongeveer een uur zijn zondagmiddag twee ba ders bij het zwemmen in de Zeeuwse wateren verdronken- Omstreeks twee uur is de 17-jarige J. Hillaert uit Hulst in de Westerecbelde nabij Perk- polderhaven vermoedelijk onwel ge worden en door het afgaande water meegesleurd. De 21-jarïge Belgische houtzager Roël Braet uit Bassevelde Brand in dorsmachine te Nieuw- en St.-Joosland Zaterdagmiddag omstreeks half drie werd de Nieuwlandse brandweer ge alarmeerd voor een brandje in de dorsmachine van de heer J. Marcus- sen, die op het land van de heer K. In de Johannapolder bij de Oudendijk graan aan het dorsen was. Toen de brandspuit arriveerde, had het perso neel van de dorsmachine de brand reeds met schuimblussers geblust. De beschadigde dorsmachine werd door een takelwagen weggesleept. Slachtoffer ongeval te Souburg begraven Onder grote belangstelling is zater dagmiddag op de algemene begraaf plaats te Middelburg het stoffelijk overschot ter aarde besteld van me vrouw B. F. Slnkede la Vlenne, die woensdag jJ. op zo tragische wijze bij een ongeval op de Kanaalbrug te Souburg om het leven kwam. Onder meer van de Middelburgse hengel sportvereniging, waarvan het slacht offer een actief lid was, waren vele leden aanwezig. Nadat ds. E. Durk- stra. Ned. herv. predikant te Mid delburg, woorden van troost had ge sproken, dankte één der familieleden voor de belangstelling. Benoemd De heer P. L. de Feijter te' Ter- neuzen, is met ingang van 1 augus tus j.l. benoemd tot klei'k ter secre tarie van de gemeente Biervliet in vaste dienst. is omstreeks drie unr In het recrea tiegebied van de Braakman (ge meente Hoek) door verdrinking om het leven gekomen. Na het ongeval met de Hulstenaar heeft de politie uit Kloosterzande samen met de rivierpolitie uit Ter- neuzen gedregd, maar slaagde er niet in het stoffelijk overschot te vinden. Het ongeluk met de 21-jarige Belg gebeurde toen zijn broer in moeilijk heden raakte. Roël Braet schoot hem te hulp, maar door de plotseling steil aflopende oever verloor hij grond onder de voeten en verdween in de diepte. Zijn broer wist echter al spartelend de kant te bereiken. Na een twintigtal minuten dreggen werd het slachtoffer aan de kant ge bracht. Men heeft daarop nog gedu rende een uur getracht de levens geesten op te wekken, echter zonder resultaat. Het stoffelijk overschot werd naar het Sint Elizabethzieken- huis te Sluiskil overgebracht. Twin tig minuten voor het tragische ge beuren was het slachtoffer met een broer en zuster gearriveerd om te gaan baden. Ongelukkigerwijze ko zen zij hiervoor een vrij diep ge deelte, waar geen toezicht wordt ge houden. Blikseminslag in huis te Rilland-Bath Tijdens een hevig onweer, dat het afgelopen weekend over Rilland-Bath trok, is de bliksem ingeslagen in het dak van de woning van de heer J. Dansen in de Rietlandstraat. Het plafond van de slaapkamer en een .elektrische schakelaar werden hierbij vernield. De schade is vrij aanzien lijk. De familie Danoen had zaterdag jJ. de woning pas betrokken. Men is verzekerd. Schip bij Terneuzen aan de grond en weer vlot Op de Westerschelde, voor de haven van Terneuzen, liep zaterdagavond om ongeveer tien uur het Duitse schip „Markus Bischoff" aan de grond. De „Markus Bischoff, een kust vaarder van ongevee: 500 ton, was leeg op weg van Gent naar zee. Zowel uit Terneuzen als uit Vlissin gen, voeren sleepboten en bergings vaartuigen ter assistentie, maar het schip kwam op eigen kracht weer vlot. (Slot van pag. 1) qua.afmetingen zijn: de totale breed te van het gebouw aan de Rose- gracht wordt 83 meter, de rijkswa- terstaatsvleugel loopt 45 meter de Axelsestraat in en eindigt pas bil de Schoolstraat, terwijl het hoofdge bouw een respectabele hoogte van 17 meter krijgt. In het hoofdgebouw, dat 58 meter breed wordt, zullen de Ter- neuzense belastingdiensten wor den gehuisvest. Naast dat hoofd gebouw staat de 25 meter lange De PH-NIN, een eenrao- torig reclamevliegtuig van de N.V. „Skylight" te Loosdrecht, maakte zaterdagmiddag te onge- veer kwart voor twee een geslaagde landing nabij Kruiningen. i Het vliegtuig, dat be stuurd wérd door de heer B. Jansen uit Loosdrecht was opgestegen in Hil versum en maakte een reclamevlucht boven Ne derland. Het voerde een groot spandoek mee. Ter hoogte van Kruinin gen constateerde de pi loot, dat de oliedruk van zijn motor dusdanig was geminderd, dat het niet verantwoord zou zijn om verder te vliegen. Hij zocht een geschikt lan dingsterrein even be noorden de rijksweg bij Kruiningen, namelijk een stuk bouwland van de heer DL Geluk, waarvan de erwten reeds waren geoogst. Na zijn recla- niespandoek te hebben afgeworpen, cirkelde de piloot nog eenmaal over zijn landingsterrein, om tenslotte de machine feilloos aan do grond te zetten. De rijkspolitic bewaakte met assistente van de kon. marechaussee brigade Hansweert het toestel. Nadat de olievoorraad weer was aangevuld, is het vliegtuigje te onge veer half zes opgestegen met. bestemming het vliegveldje te Seppe (n3B.). vleugel, waarin het arbeidsbureau een onderkomen zal vinden. Op do eersto verdieping van deze vleugel zal bovendien een woning voor de conciërge worden aange bracht. Hoofdgebouw en de beide vleugels vormen één geheel, maar iedere afdeling krijgt een eigen ingang. Vanzelfsprekend wordt het gebouw modern van opzet: een betonskelet met een bekleding van baksteen, ter wijl een gele genuanceerde gevel steen zal worden gebruikt. Op enke le plaatsen in de gevel en ook bij de ;en zal beeldhouwwerk worden aangebracht, maar de kunstenaar!s), die dit werk zullen verrichten, zijn nog niet aangewezen. Riante tekenkamer Over ruimte zullen de diensten In dit gebouw niet te klagen hebben. De belastingdienst krijgt voldoende werkkamers en hallen, spreekboxen en kamers om belastingbetalers en andere bezoekers te ontvangen. Bij het arbeidsbureau is dat ook het ge val. Hier is bijvoorbeeld ook een testkamer en een dokterskamers ge projecteerd. De „bemiddeling voor mannen" en de „bemiddeling voor vrouwen" is bovendien gescheiden de eerste op de begane grond, de tweede op de eerste verdieping. De vleugel voor rijkswaterstaat krijgt op de eerste verdieping een riante tekenkamer, alsmede kamers voor enkele ingenieurs, terwijl beneden de administratie en het stafpersoneel voldoende ruimte vindt. Het hoofd gebouw voor de belasting telt boven ae begane grond twee verdiepingen, terwijl de vleugels één verdieping rijk zijn. Bovendien heeft het gehele gebouw een zeer ruime zolder. Opmerkelijk is, dat de garages en de gemeenschappelijke rijwiel bergplaats in de kelder Komen. In het hoofdge bouw komt een personenlift, terwijl de rijkswaterstaatvleugel voorzien wordt van een bookonlift. Natuurlijk zal er een moderne verlichting ko men en een centrale verwarming van oliestooh.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2