Ondanks daling werkloosheid in Zeeland situatie nog ongunstig poJLAk Zeeuwse Almanak GEWIJZIGD RESTAURATIEPLAN VLISSINGSE GEVANGENTOREN &Zwi in BOUWBESLAG I Vlitdngen JAARVERSLAG OVER 1958 VAN NUTSSPAARBANK MIDDELBURG MANNEN VAN GRASZODEBIJ LEWED0RP GROEVEN SLEUF DOMBURG, FAMILIEBADPLAATS NIEUWE STIJL IN DE TOEKOMST Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1959 NOG STEVIGOP VIERDE PLAATS Cijfers juli 1959 hoger dan juli 1958, in tegenstelling tot landelijk beeld De geregistreerde arbeidsreserve van mannen in Zeeland is blijkens de ge gevens van het districtsarbeidsbureau voor de arbeidsvoorziening in juli gedaald met 162 van 2558 eind juni tot 2396 eind juli. Van dit aantal wa ren 1889 mannen geheel werkloos terwijl er 507 werkzaam waren op ob jecten voor aanvullende werkgelegenheid. Deze daling zou aanmerkelijk groter geweest zijn, indien men niet te maken had met een groot aantal jeugdigen, dat zich na de schoolexamens als werkzoekenden bij een ar beidsbureau heeft laten inschrijven. Waren er vorige maand 65 jongens en meisjes in deze categorie ingeschreven thans bedraagt dit aantal on geveer 165. Ondanks de vermindering van de arbeidsreserve in juli is de situatie in Zeeland landelijk gezien nog vrij ongunstig. Weliswaar deed zich in bijna alle {>rovlncies een stijging van de werk- oosheid voor als gevolg van de beëindiging van de schoolopleiding maar in vergelijking met eind ju li van het vorige jaar liggen de cij fer» van juli 1959 belangrijk onder die van juli 1958. En dit nu is in Zee land als enige provincie niet het geval: het werkloosheidscijfer van de afgelopen maand is nog ruim 150 hoger dan dat van juli 1958. In provinciaal verband staat onze provincie ook thans nog „stevig" op do vierde plaats met 41 per 1000 mannelijke loontrekkenden. In Drente is dit promilage 100, in Friesland 60 en in Groningen 52; in deze laatste provincie re gistreerde men ook een daling Aan de werkloosheid. ÏS'a Zeeland komt Overijsel op de rijfde plaats pas met 27 per 1000 loontrekken den. Ten opzichte van de vorige maand Jing de arbeidsreserve in de rayons liddelburg. Sas van Gent en Terneu- zen omhoog. In Middelburg van 50 tot 52 per 1000 mannelijke loontrek kenden (van 431 tot 453), in Sas van Gent van 10 tot 11 en in Temeuzen van 34 tot 37 (202 tot 220 mannen). In Goes was er daling van 31 tot 26 Eromiel, in Hulst van 78 tot 75, in ruiningen bleef het gelijk op 22, in Oostburg een daling van 75 tot 67, in Tholen van 42 tot 24 (als gevolg van de werkzaamheden in de land bouw zilveruitjes), in Vlissingen Tweede succestocht van showboat op Wésterschelde Een totaal uitverkochte showboat verliet vrijdagavond weer onder de vlag van het comité „Zomershow" de haven van Vlissingen voor een tocht op de spiegelgladde Westerschelde. Ditmaal werkte het weer zo mee, dat men de steven naar zee kon wenden en de zevenhónderdrijftig passagier» genoten van een prachtig gezicht op de Waleherse kust. Ter hoogte van Westkapelle werd van koers veranderd. De showboat draaide, zodat de passagiers, die op de „uitreis" de Boulevards hadden bewonderd nu de Zeeuws-Vlaamse kust aan het oog voorbij zagen trek ken. De showboat voer ook nog een stuk stroomopwaarts, waarna onge veer om half tien weer in Vlissingen werd afgemeerd. De muziek aan boord werd ook ditmaal verzorgd door „The Orpheans" uit Goes, die velen verleiden tot een dansje op het rijdek. De organisatoren waren bui tengewoon tevreden over.de tocht. van 45 tot 44 en in Zierikzee van 31 tot 27. De rayons ltulst (met 415 werklo zen) Middelburg (met 453) en Oost burg (met 395) bevinden zich pro- ccntsgewijs belangrijk boven het provinciaal gemiddelde. Ook in de meeste bedrijfstakken en beroepsgroepen was er een daling te zien van de arbeidsreserve, behal ve in de bouwnijverheid en de me taalnijverheid. In de „bouw" steeg de werkloosheid van 294 tot 319, waarbij naast het aantal jeugdige in schrijvers ook de wachtperiode der ondernemers op de afloop der vakan tie een rol speelt, terwijl de stijging van 77 tot 112 in de metaalnijver heid voornamelijk het gevolg is van de inschrijving van jeugdigen. Analyse Uit de anal.se van de geristreerde arbeidsreserve blijkt, dat de j grootste stijging is te zien bij de wrijving^werkloosheid, namelijk van 370 tot 430. Ook hier speelt het aantal jeugdigen weer de be langrijkste rol. De seizoenwerk loosheid daalde van 200 tot 100, de werkloosheid van minder-ge- schikten bleef gelijk (840), de structuunverklöosheid daalde van 1100 tot 1000 en de overige werk loosheid (conjunctuur) van 50 tot 30. De vraag naar mannelijke ar beidskrachten is in de afgelopen maand praktisch gelijk gebleven. Het aanbod van vrouwen daarente gen onderging in juli een belangrijke stijging, namelijk van 123 tot 180. Ook hier is de oorzaak een grote In schrijving van voor schoolexamen geslaagde meisjes, die met name kantoor- en handelsbaantjes ambië ren. Er zijn mopienteel ongeveer 50 meisjes ingeschreven, die dit jaar de school verlaten hebben. B. EN W. VRAGEN KREDIET „Herinnering aan oude stad moet behouden blijven" B. en tV. van Vlissingen hebben de raad een krediet van f 276.500 ge- vragad voor het restaureren van de „gevangentoren". Het college wil de toren, die „een bijzonder cachet geeft aan de Boulevard en de herinnering aan oud-Vlissingen levendig houdt" behouden. B. en W. zouden gaarne zien, dat ook de raad zich voor be houd van de toren uitspreekt en be sluit het gedeelte boven wegnivean voor f I.van het rijk te kopen. Het riik stemt met deze regeling in. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen "heeft bovendien het; verzoek ingewilligd om een bijdrage j te verlenen van 90 procent in de restauratiekosten, die indertijd zijn geraamd op f 162.000. De rijksge bouwendienst, die het toezicht op het gebouw heeft, atfhta de toestand van de toren zo slecht, dat zij ernstige plannen heeft de toren te slopen. Rijkswaterstaat is geïnteresseerd in het gedeelte van de toren, dat zich in het dijklichaam bevindt en dit gedeelte wil massief maken. Om ook de deur, de ramen en het portaal die onder het wegniveau liggen te be houden, zal het gebouw moeten wor den verhoogd en zal de deur met por taal omhoog moeten worden ge bracht. Deze nieuwe mogelijkheid zal de restauratiekosten verhogen tot f 276.500. De rijkswaterstaat zal dan het deel beneden wegnivean in eigendom en beheer van de Rijks gebouwendienst overnemen, terwijl VAN TOT GOEDE THERMIEK De laatste dagen hebben een grote drukte gebracht in het luchtruim bo ven Haamstede. Zoals békend wordt op het vliegveld te Haamstede een zweefvliegkamp gehouden en de hele dag door wanneer ér tenmlste ther miek genoeg is gaan de grote vlin ders van Woensdrecht de lucht in. Het aantal solo-vliegers is met twee gestegen. Dat betekent, dat er nu vijf zweefvliegers zijn, die zonder hun in structeur de lucht in mogen. Dc twee nieuwe solo-vliegers zijn de gebroe ders Gillis en Hans Klompe uit Haam stede. Vooral donderdag was er goede ther miek. D elier trok de toestellen cp tot 400 meter! De Tiger Mot van luite nant Schik bracht de zweefvliegers nog hoger. De stijgendeTucht gaf de toestellen nog een zetje tot 800 meter hoogte. Als men zo hoog is kan men CONCLUSIE... In dat koffiehuis te Westkapelle ge raakte een Middelburger gesprek met een vakantieganger. Ze hadden stof tot spreken te óvér. Beiden waren namelijk verwoede hengelaars. Het visserslatijn bloeide weldra mooi op en in het vuur van hun gesprek schonken ze helemaal geen aandacht meer aan het rond achtjarig doch tertje van de vakantieganger, dat er tenslotte een beetje verveeld bij' zat. Plotseling verbrak ze echter het stil zwijgen en begon vakkundig om-een r jsje te zeuren. r Papa greep in. Als ik met grote mensen praat, 'moet jij je mond houden", sprak hij streng. Even was het stil. Dochterlief bezag de Middelburger aandachtig en toen er even een korte gesprekspauze was, kwam de tegen aanval. Ze keek de man nog eens goed aan en verklaarde daarop vol overtuiging: „U bent anders hele maal zo groot niet!" En na nog even nadenken: ,yBovendien bent U. nog mager, ook..." bij helder weer Rotterdam zien lig gen. Vele passagiers maken van de gelegenheid gebruik om een zweef- tochtjfe te maken. BRAND IN WOONWAGEN De brandweer van Retranchement rukte uit voor een brandje op de markt, waar vrij hoog oplaaiende vlammen oni zich heen grepen in dé wóónwagen van een kermis-ex- plóitant. De brandweerlieden maakten kor te metten met het vuur. De oor zaak van de brand was onbekend. Een groot deel van de inboedel ging verloren en ook verbrandde er geld. De eigenaar van de woon wagen was tegen brand verzekerd. CIRCUS IN BRUINISSE Tot groot genoegen van vooral de jeugd maakte de_zer dagen een circus zijn intree in Bruinisse. Circus De Zwart gaf een paar geslaagde voor stellingen en enkele van de nummers, die het irteest applaus kregen waren die met afgerichte bokken, honden en duiven. Een beer, die verschillende kunstjes beheerste, veroverde dc har ten van de jeugdige toeschouwers. Hoogtepunt was wellicht het optre den van de klassieke clown, die ook bij Circus De Zwart niet ontbrak. t?.V. 7l>' cjebr. de gemeente de opstal voor f 1.— van het rijk zal kopen en daarmee het recht van opstal verkrijgt voor „het hebben van dc toren op rijks- grond". Het verhogen van de toren vereist een geheel nieuw plan, dat door de architect M. J. J. van Beveren te Middelburg nader aai worden uitge werkt. Van de zijde van de Rijkscom missie voor Monumentenzorg heeft de gemeente toezegging ontvangen, dat het rijk behoudens toestemming van de minister van O-, K. en W. ook in de kosten van dit duurdere plan 90 procent wil bijdragen, zodat f 27.650 ten laste van de gemeente zal komen. (Advertentie) Een Sir en zijn lady uit Londen, Hebben in ons landje gevonden. Weer monter en fris door TXP's lafenis, iHJ n Voor 't leven aan BOOTZ zich verbonden. n TIP VAN BOOTZ Inz. Hr. J. S., Bussum ontv. 1 fl. TJ 1 Lil. Bootz' Oude Genever. Nwe. limericks inz. aan H. Bootz Amsterdam Buurjongens redden baby's bij brandje in Terneuzen H Omstreeks half vier in vrij- fj| dagmiddag brand ontstaan in de keuken van een woning aan de Vijverstraat te Temeu- s zen, bewoond door de familie n H j. de B. De oorzaak van de s brand was het vlam vatten van een gasslang. Mevrouw de H B. had wasgoed op een gasstel H gezet en was toen even bood- schappen gaan doen. Tijdens H haar aanwezigheid vatte de gasslang vlam. Buurjongens jj= ontdekten de brand en trap- M ten de deur in. Hun eerste werk was twee baby's, die in 1= huis waren, een van een jaar, en een van vier weken, uit het huis te halen en bij de buren onder te brengen. De brand- ff weer, die inmiddels gealar- M meerd was en spoedig voor het ff huis verscheen, behoefde niet ff meer in actie te komen. Drie stoelen, een keukentafel en een f| tafelkleed waren door het vuur vernietigd. De familie De B. was niet tegen brand verze- kerd. liimiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiw Brand in hoop vuilnis aan de Nadorst De Middelburgse brandweer moest vrijdagmiddag omstreeks kwart over vijf uitrukken voor een brandje in een hoop vuilnis aan de Nadorst- weg. Toen de spuitgasten er met de hoge-drukspuit arriveerden, was een stevig vuurtje ontstaan in de vuil nishoop, bestaande uit afval, stuk ken hout, asfalt èn hooi. Nadat de brandweerlieden de slang uitgerold hadden, was het maar een kwestie van ogenblikken of het vuur was ge blust. Het was vermoedelijk door en kele jongens aangestoken. TEGOED SPAARDERS 73.5 MILJOEN In het jaarverslag over 1958 van de Nutsspaarbank te Middelburg wordt opgemerkt, dat niet ingang van 1 januari 1959 de te vergoeden maximum voor „oude spaarders" bleef ongelimiteerd, terwijl voor „nieuwe spaar ders" dit maximum werd bepaalt! op f 10.000. Door de verhoging van de rentevoet over 1958 van 2.4 tof 2.7 viel een kleine vooruitgang te be speuren in het inleggerskapitaal. Over 1957 was er nog sprake van een negatief spaarsaldo. derhandse leningen en f 169.694 op hypotheken. Met het schoolsparen werd in 1958 een bedrag gestort van f 22.812,17, met rente f 24.503,04. Er werd In dat jaar terugbetaald f 27.179,55, zodat er een afname was van f 2676,51. Het gespaard bedrag door middel van spaarbus- je» bedroeg f 25.396,07, terwijl op 182 babyboekjes een eerste bij storting geplaatst werd van f 2260,07. Thans zijn in omloop 1851 babyboekjes met een totaal tegoed van f 104.089,05. In Oostkapelle werden 46 zittingen gehouden met een inleg van f 73.030,43 en een terugbetaling van f 21.586,62. Bij het agentschap te Krulningen werd f 6629,17 gestort en f 3152,02 terugbetaald. Door verhoging rentevoet groter inleggerskapitaal Aan het begin van het verslag wordt aandacht gewijd aan het overlijden van de heer L. A. Schenk, die ge durende 12 jaar aan de bank ver bonden was. „Zijn intense belangstel ling voor de publieke zaak en zijn sociaal gevoel, gevoegd bij zijn goed inzicht, stempelden hem tot een voortreffelijk medewerker", aldus wordt opgemerkt. De tendens tot terugname van grote bedragen, zo vervolgt het verslag, die merkbaar was in de eerste maanden van 1958, ver dween in de tweede helft van het jaar, 2odat de liquiditeit positie redelijk gehandhaafd kon worden. Het aantal nieuw-geopende reke ningen bleef in vergelijking met 1957 ongeveer gelijk, terwijl .het aantal afgesloteh rekeningen iets hoger was dan in 1957. Het totaal aantal spaarders op het eind van 1958 bedroeg 14.152 met een ge zamenlijk tegoed f 13.551.498,86. Lichte daling Het inleggerskapitaal van het bij kantoor Oostburg gaf een lichte da ling te zien, het aantal rekeningen steeg echter tot 1873. Het inleggers- tegoed beliep eind 1958 f 1.965.371,86. Bij de Middelburgse Nutsspaarbank werden van oktober toen de jeugd spnarwet in werking trad tot'en niet december 1958 in totaal 36 jougd-spaarovereenkonisten gesloten. Het tegoed op de desbetreffende re keningen wo« aan liet einde van het jaar f 4405.- Hot saldo winst van f 64.454.iQ werd op 31 december overgebracht naar de rekening „Reservefonds", waar door dit kwant op f 783.838,23. Het totaal der reservefondsen, inclusief het resêrvebouwfonds van f 50.000 bedraagt thans f 1.185.691,92, het geen neerkomt op 89* van hét in- leggerskapltaal. In het afgelopen jaar wérden noch onderhandse le ningen. noch hypotheken verstrekt, daar naar deze twee categoriën heel weinig vraag was. Gedurehdè 1958 werden er van deze leringen totaal, afgelost f 335.504; f 165.810 op on- Examen Frans l.o. Voor de C. cursus afd. Frans l.o., ver bonden aan de christ. kweekschool te Middelburg slaagden dezer dagen de heren P. Boone te Koudekerke, J. de Klerck te Souburg, P. Minder- houd te Sluiskil en Jac, Wattel te St. Laurens. Geen -dór kandidaten werd afgewezen. 1 OVER LENGTE VAN 1800 METER Gehucht kreeg daardoor 3 jaar éérder stromend water OOIT VAN „De Hosvaze" ge hoord? Men moet er voor naar Zuid-Beveland gaan. Daar spreekt men over de „Hosvaze", als men „De Gras zode" bedoelt een vijfentwin tig huizen tellend gehucht, dat als men vanuit Goes in de richting Middelburg rijdt, vóór Lewedorp nog, even ten zuiden van de Rijksweg 53 ligt. Het gehucht, dat gemeentelijk tot 's Heer Arendskerke behoort, was een onrendabel gebied. Niet dat de mannen en de vj-ouwen, die er van de opbrengst van de Vruchtbare klei leven, niet van aanpakken weten. Het gehucht was alleen maar onrendabel gebied, waar het om de aansluiting op het water leidingnet ging. De vrouwen, die In „De Gras zode" wonen waren nog aange wezen op haar wel- en regen putten en in tijden van droogte moesten de mannen met kar en ton het water Vanuit Lewedorp aanyoeren. En deze toestand zou nog wel tot 1962 hebben geduurd Dat meende althans een van de Graszodenaren, de heer J. Traas te hebben gehoord, toen hij in dienst van de Nederlandse Heide Maatschappij betrokken was bij een aansluitingsproject, een pro ject zoals men ook zo gaarne in het gehucht met gejuich "wilde be groeten... Die meneer Traas was net, die de bewoners heeft wakker geschud. „We moeten zelf de sleuf graven voor het leggen van de buizen" zo werd er gezegd en om dit voor te stellen, werd een twee man tellende deputatie de he ren B. Raas en A. Adamse naar WATERPUTTEN IN HET GEHUCHT „DE GRASZODE". ...nu verleden tijd.... (Foto P.Z.C.) het kantoor van de N.V. Waterlei ding Mij. Midden-Zeeland te Goes „Akkoord" zeiden de Goese water heren, „U graaft de sleuf en wij leggen de buizen en zorgen dat er water komt". Alle mannen van „De Graszode" 26 in getal hebben toen hun werk hun werk gelaten. Zij namen verlof, voor zoveel dagen als het graven van de achttienhonderd meter lange sletif zou vergen! Veertien dagen volgens een schat ting van deskundigen. Maar zo veel tijd hadden de mannen van „De Graszode" niet. Zij deden het daarom maar in drie dagen, 's Maandagsmorgens begonnen zij, *s woensdags lag de sleuf er, van de hoofdleiding bij de Rijksweg tot aan de verstgelegen woning in het gehucht, bijna twee kilometer langIeder voor zich groef toen nog eens een „zijsleufje" naar de eigen woning. De installateurs kwamen, er ver schenen kranen in de woningen, fraai betegelde gootstenen en nier en daar zelfs een douchecel Veertien dagen, nadat de mannen van „De Graszode" hun werk voor de sleuf in de steek liadden gela ten, kwam ér water uit de nieuwe kranen, stromend water Vraag maar eens aan een huis vrouw, die voor enkele uren van het begrip „stromend water" is verstoken, wat voor gemis of dit is! Daarom zijn de huisvrouwen van het gehucht een beetje trots op haar mannen, die er voor zorg den, dat zij drie jaar eerder dan zij mochten verwachten, haar ei gen kraan kunnen opendraaien. Iedere man uit „De Graszode", of zo men dit öp Zuid-Beveland wil, „De Hosvaze", heeft daaraan mee geholpen, Zode of vaze, het is een fraai staaltje gemeenschapszin! Stremming vaart door Westsluis Terneuzen Voor het verwisselen van de westelij ke buitenebdeur van de Westsluis te Terneuzen zal de vaart door deze sluis volledig zijn gestremd op don derdag 10 september 1959 van 5.30 uur tot 11 uur of zoveel korter als mogelijk of langer dan nodig zal blij ken te zijn. Schepen, die reglemenstalr door de Westsluis moeten schutten en geen grotere afmetingen hebben dan 80 m lengte, 11.20 m breedte en 5.25 m diepgang, zullen zoveel mogelijk door de Mlddensluls worden geschut. Slot van pag. 1) rein moet bovendien een soort re creatie-zaal bevatten, terwijl bet mogelijk moet zijn -— evenals dat trouwens met hotels en pensions het geval is de „percelen" op het terrein te voren te reserveren. „Als wij zoiets in Domburg op de duur kunnen krijgen, dan betekent dat immers, dat óók de bezoekers van ons kampeerterrein worden opgeno men in de sfeer van „familiebad- plaats", zo meent de burgemeester. En daarnaast maar het is een ver zuchting, die niet alleen uit de mond van de heer Crommelin kan worden opgetekend moet et meer hotel ruimte komen. Hotelbouw is in Dom burg dringend nodig omdat de oor log een niet aanzienlijke verruiming van de hotelruimte tengevolge had. Bovendien is de capaciteit van het strand zodanig, dat er nog heel wat meer mensen in Domburg van de zee kunnen genieten. Hoe dit alles evenwel te verwezenlij ken? Het kan niet in eens, maar het zal er toch van moeten komen, aldus de burgemeester. Hij is in dit opzicht niet pessimistisch, want er is in Dom burg de laatste jaren al veel ten goe de veranderd. De exploitatie van de stranden bijvoorbeeld Is in handen van de Stichting Badplaatsenbelan- fen, hetgeen allerlei voordelen biedt, o is er nu een duidelijke controle op de verhuur van strandtenten, waar door excessen financieel, gezien .^uitblijven. Verder, is de capaciteit van de tennisbanen de laatste jaren ver dubbeld. Daarnaast zijn er allerlei andere activiteiten, waarvan als laat ste de oprichting van de reddingsbri- fade met ere mag worden genoemd, r zijn bovendien nóg allerlei andere punten: de ondernemingszin van de inwoers, die soms ten koste van ho ge investeringen allerlei voorzienin gen aan hun pensions daten aanbren gen en voorts de daadwerkelijke be langstelling van het gemeentebestuur voor toeristische zaken. Van oudsher is de Domburgso sauieu- lering ingesteld op toeristen en van oudsher heeft mén begrepen, dat de kost voor de baat uitgaat. „Waar men in Domburg nu naar toe moet is naar een bundeling van alle krachten, opdat wij een soort „urgentie-pro gramma" tot uitvoering kunnen bren gen in de komende .jaren" zegt de burgemeester. ,J3n het doel van eeu dergelijk programma is duidelijk: Domburg ook in de nieuwe stijl een gerenommeerde familie-badplaats te uoen zijn. Dit jaar is het Domburgs .Badnieuws aan zijn negenenzestigste jaargang toe. Dit bedaagde blad 'heeft al heel wat vej anderingen ln Domburg mee gemaakt, maar wie de oude jaar gangen doorbladert zal dat moeten toegeven één ding is gelijk geble ven: Domburg was steeds een fami lie-badplaats. Dat zal wel zo blijven, want men wil in elk geval ook de nieuwe vormen van toerisme in deze vermaarde badplaats'aan dé Waleher se Noordzeekust op juiste wijze op- Vangen. Zeehengelwedstrijd De hengelsportvereniging „De Zee krab" organiseert zondagmiddag een internationale zeehengelwedstrlid in het Duivelshoekje te Breskens. De verenigingen uit Biervliet, iJzendljke. Hoofdplaat en Vlissingen hebben reeds toegezegd met hun leden aan wezig te zijn. Er worden ongeveer 150 deelnemers verwacht. De vang sten van deze wedstrijd zullen wor den geschonken aan het ziekenhui» te Breskens. Ook de muziekvereni ging „Uit het VolkVoor het Volk" zajhaar^ medewerking verlenen. De prijzen, in de vorm van waardebon nen, zullen 's avonds In hotel „Schel- dezicht" worden uitgereikt door bur gemeester J. A. Eekhout. VANDAAG. Middelburg: Schouwburg-bioscoop: Het dagboek van Anne Frank, 20 uul\ a.l.; Electro: Die gross? Starparade, 19.00 en 21.15 uur, a.l.; Molenwater Mi niatuur Walcheren: tentoonstelling Deibaptan 9—23 uur; Openluchttheater ToOrenvliedt: jeugdavond, 19.45 uur (bij slecht weer in de groenteveiling Nieuwe viissingseveg); Provinciale Bibliotheek: expositie prentbriefkaar ten Walchersê dorpen, 10—12 30, 13,30— is uur. Vlissingen Alhambra De Imitatie gé neraal, 7 en 9 uur, a.l,; Luxor: Tar- zan vecht voor zijn leven, 7 en S uur, 14 jaar; Boulevard Evertsen: concert „Ons Genoegen", 20 Uur (bij slecht weer ln muziektent Bellamypark). MORGEN. Middelburg Schouwburg-bioscoop: Het dagboek van Anne Frank, 2.30 en 8 uur; Electro: Die grosse Starpa rade, 3.30, 7 en 9.15 uur; Molenwater —Miniatuur Walcheren met tentoon stelling Deltaplan, 9—23 uur. i'slngcn Alhambra De Imitatie ge neraal. 3, 7 en uur al; LUXor: Tar- zan vecht vooi zlju leven, 3, 7 en 9 uur, 14 Jaar. Goes Grand: Arrlvederci Roma, 7 en 9 uur, a.l.; Geen genade voor bandieten, 13 Uur, 14 Jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2