PREDIKBEURTEN VERBOUWING KLEUTERSCHOOL VLISSINGEN VERGT 32.000 WALCHEREN GEVAARLIJK KRUISPUNT TE KLOETINGE WORDT VERBETERD MARKTBERICHTEN ZAT_rtlDAG S AUGUSTUS 1959 ftiUVINUIALB ZEEUW SB COURANT ONDERWIJSVOORSTELLEN AAN DE RAAD Uitbreiding leerplan visserijschool B. en W. van Vlissingen hebben de raad dezer gemeente 'n aantal voor stellen met betrekking tot het on derwijs gedaan, die in de raadsver gadering van vrijdag 14 augustus zullen worden behandeld. Ondermeer vragen zij een krediet van f 32.000 voor verbouwing van de barakken aan de Koestraat tot nood-kleutèr- school. Van dit bedrag zal tevens de inrichting worden bekostigd. Zoals bekend was in deze barakken tijde lijk de technische afdeling van ge meentewerken gehuisvest, nu wil men er de vijfde openbare kleuter school in vestigen, aangezien geen urgentieverklaring voor nieuwbouw van een permanente school kon wor den verkregen. B. en W. stellen voor 1392 vlerkante meter grond aan de Meindert Hob- bemalaan te Vlissingen over te dra gen aan de Vereniging Christelijk Kleuteronderwijs voor het stichting van een nieuwe kleuterschool. Het bestuur van de Stichting Zeeuwse Visserijschool te Vlissingen oordeelt het noodzakelijk, dat het leerplan woidt uitgebreid met een bijscho lingscursus voor bevaren vissers. Dit omdat tengevolge van de Deltawer ken de visserij van de Zeeuwse Stro men zal moeten worden verplaatst naar zee en dè vissers dan meer ken nis te pas zal komen. De kosten wor den voor 1959 en het kalenderjaar 1960 geraamd op respectievelijk f 4.575,— en f 6.253,—. Van deze be- dagen zou f 1.372,50 en f 1.875,90 ten laste van de gemeente Vlissingen komen. B. en W. verzoeken de raad als zijn oordeel uit te spreken, dat genoemde uitbreiding van het leer plan noodzakelijk is. Lesgeld Tengevolge van het opnemen der drie moderne talen in het lesroos ter van de gemeentelijke Handels avondschool krijgt 'n aantal leer- leerlingen meer dan twaalf uur per week onderwijs. Het rijk sub sidieert slechts twaalf lesuren per week en het gevolg is, dat geen subsidie meer wordt gege ven in het salaris van de onder wijzers in stenografie en machi- neschrijven. Deze vakken behoren niet tot de normale leerstof van een handels avondschool. In verband daarmee stellen B. en W. voor het jaarlijkse lesgeld van f 25.op f 40.tè brengen, waardoor het aandeel van de gemeente gelijk blijft. Het college van B. en W. stelt verder de raad voor een verzoek van het bestuur van de Vereniging voor Christelijk uitgebreid lager onder wijs om medewerking bij de aan schaf van leerboekjes ten dienste van het godsdienstonderwijs, in te willigen. Het gaat om een bedrag Tennistoernooi Domburg De uitslagen van de vrijdag gespeel de wedstrijden in het Domburgse tennistoernooi luiden: 4e ronde heren enkel: A. Oidttnan- P. de Haas 6-2, 6-2; Tjeenk Willink- A. Anneveld 6-4, 7-5; M. E. Nord- lohne-J. R. Elffers 6-4, 1-6, 6-2 (Ef- fers is geen Duitse deelnemer, zoals eerder gemeld, maar een Haagse ju nior); C. v. d. Pijl-R. de Groot 6-4, 1-6, 6-2. 4e ronde dames enkel: mej. Piede- riet-Bets van Fraayenhove 6-2, 7-5, mevrouw Lako-mevrouw Lako-me- vrouw Rietkerk 7-5, 7-5. Se ronde heren dubbel: C. Jurry en C. v d. Pijl-Hermsen en Van de Velde 6-3, 6-0, Cozijn en Cozijn-A. Boone en R. Mertens 6-4, 4-6, 6-1; Van Dijkhof en Brouwers-Hillemans en Brouwers 6-3, 6-0; J. R. Elffers- en R de Groot-Van Eijzeren en Pro voost 6-4, 6-4, Van Boechholz en Sandberg-v. d. Linde en Oranje 6-2, 6-2, P. van Empel en K. Tholen-Van Boven en Lauwerens 6-2, 6-1, Nord- lohne en A. Oidtman-Vogelaar en Vogelaar 6-0, 6-2. Se ronde gemengd dubbel: Bets van Fraayenhove en Nordlohne-mevrouw Auhagen en baron von Empel 3-6, 6-2, 6-2. Eervolle uitnodiging Het r.-k. gemengd zangkoor „St. Caecilia" te St. Jansteen heeft de eervolle uitnodiging ontvangen om twee misuitzendingen te verzorgen n.l. op 16 aug. voor de Wereldomroep en op 30 aug. voor de K.R.O. van f 900.Tot nu toe werkte men met psalm- en gezangboekjes, het geen onvoldoende wordt geacht. Meer leerlingen Het aantal leerlingen aan de open bare ulo-school Coosje Buskenstraat zal op 1 september van 269 gestegen zijn tot 315. Het hoofd der school heeft daarom B. en W. verzocht de leermiddelen te mogen aanvullen. De kosten van deze aanvulling worden geraamd op f 1750..B en W. zijn genegen deze medewerking te verle nen en verzoeken de raad een kre diet gelijk aan genoemd bedrag te verlenen. Verder stellen B. en W. voor de heer L. A, Verhulst eervol entslag te ver lenen als onderwijzer aan de open bare Bonedijkeschool en aan deze school tot onderwijzeres in vaste dienst te benoemen mejuffrouw L. M. van den Broeke te Eindhoven. Tenslotte zijn er voorstellen tot het benoemen van twee leerkrachten aan dc openbare lagere Jan Ligt- hartschool (de voordracht vermeldt mej. A. van der Laan, Eindhoven en mej. J. Neve in Middelburg) tot het benoemen van een onderwijzer aan de openbare ulo voorgesteld wordt de heer D. Oosterling te Vlissingen en tot benoeming van leerkachten in tijdelijke dienst aan de gemeente lijke industrie- en huishoudschool. Autobotsing bij Rilland-Bath Op de rijksweg bij Rilland-Bath heeft zich vrijdag een botsing voor gedaan, waarbij drie auto's waren betrokken. De wagens reden alle drie dicht achter elkaar in de richting Goes. De botsing ontstond toen de voorop rijdende vrachtauto, bestuurd door H. L. H. uit Rotterdam, plot seling vaart verminderde, waardoor de twee achterop rijdende auto's, een vrachtwagen bestuurd door W. L. A. W. uit Sas van Gent eu een Duitse personenauto met achter het stuur H. J. F. uit Lunenburg, op de eerste wagen reden. Alle drie de auto's wer den beschadigd. Geen der chauffeurs werd gewond. Geen winst voor Zeeuwse schakers in Doetinchem In het bondsschaaktoernooi te Doe tinchem is de belangrijkste ontmoe ting Westra kampioen Leids Schaakgenootschap Sanders, Mid delburg, in groep la, afgebroken. Als Sanders uit deze partij' winst 1-"* halen zijn zijn kansen zeer reëel. Verspoor, 2a, verloor van Tjong Han. Met 3 uit 6 blijft er voor hem echter nog een kansje in zitten. Louws, Oostkapelle, 2b, heeft zijn partij te gen de Zutfenaar Van Ast afgebro ken. Over de uitslag valt nog weinig te zeggen. De Middelburger Pieterse, 3a, ver loor voor de vierde maal. Het toer nooi heeft hem geen prijs gebracht, doch wel een grote hoeveelheid er varing. VLISSINGEN Grond voor verbetering van situatie Paardenstraat Industriehal Zeeuwse Metaal in gebruik bij Kon. Marine De gemeenteraad van Vlissingen, die vrijdag 14 augustus in vergadering bijeenkomt, zal o.m. moeten beslissen over een voorstel tot aankoop van een deel der terreinen van het voor malig provinciaal gasbedrijf. In het voorstel merken B. en W. op, dat de gemeente door aankoop van een aan tal percelen nu in eigendom bij de provincie en de Staat der Nederlan den in de gelegenheid komt verbe tering te brengen in de verkeerssitua tie Paardenstraat-Gravestraat Dijkstraat. Verder stellen B. en W. o.m. voor de N.V. Zeeuwse Metaal Maatschappij voorheen Cracau Metalen toestem ming te verlenen om de aan de Oost- Souburgseweg gelegen grond met de daarop staande industriehal voor ten hoogste twee jaar te verhuren aan de Staat der Nederlanden (Kon. Mari ne). De N.V. heeft verklaard, dat er Zomershow Organiseert „Vakantie-bridgedrive" ■Hoewel de vakantiegangers kennelijk naar Walcheren komen om zoveel mo gelijk van strand en zee te genieten, zijn er toch véle gasten, het zijn mis- scnlen meer de ouderen, die 's avonds en bil regenweer overdag, graag een partijtje bridge spelen. Zelfs wordt nu en dan een verzoek om een bridge drive opgevangen. De Vlissingse Zomershow komt aan deze wens tegemoet en organiseert, min of meer als proef, in samenwer king met de Zeeuwse Bridge Bond, een vakantie-bridgedrive. Het is niet zozeer de bedoeling er een officieel toernooi van sterke spelers van te maken, dan wel een gezellige wed strijd waar niettemin om fraaie prij zen wordt gespeeld. De „drive" vindt plaats in restaurant „Cosy Corner". Vanzelfsprekend kunnen ook „in heemse" bridgers inschrijven, doch het aantal „vreemde" deelnemers is beslissend of dit evenement voor her haling vatbaar is. Real Madrid koopt Didi van Botafogo (Brazilië) Real Madrid en de Braziliaanse club Botafogo zijn het eens geworden over het transferbedrag van de Bra ziliaan-international Didi, dat 320.000 gulden bedraagt. Gisteren zou Didi, het contract tekenen, dat hem met ingang van het nieuwe seizoen voor twee jaar aan Real Madrid verbindt. GEMEENTERAAD VERGADERDE Burgemeester baron mr. H. N. Schim mel penui nek-van der Ove van Kloe- tinge deelde ln de vrijdag gehouden raadsvergadering mede, dat 't kruis- Cunt Lewestraafc-Buys-Ballotstraat innen afzienbare tijd aanzienlijk wordt verbeterd. Het verkeer, ko mend uit de richting Bergen op Zoom. kan met te grote snelheid de Parallelweg, gelegen naast de Pa- tijmveg, bereiken. De onoverzichte lijke toestand van thans hoopt men op te lossen door de plaatsing Van een verkeerszuil, het afbreken van de spoorwegwoning met schuur en het plaatsen van een geel knipper licht. Bovendien zal er zo mogelijk Op dit punt natriumverlichting ko men. De heer Colijtt (a.r.) maakte bezwa ren tegen het beschikbaar stellen van vijf cent per inwoner voor een ge schenk aan het provinciaal bestuur Nu het provinciaal bestuur van me ning is dnt Kloetinge moet verdwij nen. is er geen reden om bij te dra gen in de kosten van muurschilde ringen voor de provinciale griffie, meende de heer Colijn. De voorzitter daarentegen was van mening, dat men alles moet doen om een goede sfeer te scheppen. De heer S. DUvekot (c.h.) was het daar mee eens. De heer B. M. van Nièuwem huyze zette uiteen, dat zijns inziens de vroegere minister van binnenland se zaken de schuld moet hebben en mei het provinciaal bestuur. De nieu we minister zou de zaak nog wel eens onder de loep nemen, dacht hij, Tenslotte werd besloten de gevraag de bijdrage te verstrekken. Op enkele subsidieverzoeken werd af wijzend beschikt, alleen het Leger des Heils krijgt 10,omdat deze instantie onlangB vlotte medewer king verleende bij het huisvesten van. een dakloze inwoner. De raad was gedwongen de termijn waarbinnen enkele onbewoonbare woningen ont ruimd moeten zijn, te verlengèn. De raad verleende de heer J. C. M. Glerum per 1 oktober eervol ontslag ln verband met dlehs benoeming hij het waterschap De Brede Watering van Zuid-Beveland. Naar aanleiding van een vraag van de heer J. Leijs (arb.) deelde de voorzitter mede, dat men van zins ls de grond in het nieu we bouwplan te verpachten als tuin grond en eventueel een gedeelte te reserveren als speelveld. op het ogenblik van de grond en de industriehal geen gebruik wordt ge maakt en om de investering toch ren dabel te maken wil men tot verhuur overgaan. Daartoe moet de raad ont* heffing verlenen van een bij de ver koop van de grond en het verstrek ken van een hypothecaire geldlening gemaakte bepaling, dat de grond en industriehal alleen voor industriële en groothandelsdoeleinden gebruikt mochten worden. Verder is er nog een voorste! tot aankoop van rond 8000 m2 grond, die nodig is voor de realisering van het plan Paauwen- burg. Zomeravondconcert De Kon. Harmonie „Ons Genoegen" te Vlissingen geeft hedenavond op de boulevard Evertsen om half acht een concert, waaraan ook het jeugdkorps zijn medewerking zal verlenen. Het eerste gedeelte van het concert wordt verzorgd door het jeugdkorps en na de pauze zal „Ons Genoegenconcer teren. Het programma van het jeugdkorps is als volgt: Met Muziek; Westkapel- lemars; Postkoets; In school en huis; Doornroosjes bruidsvaart; Monte Car lo; Boerïnnèkensdans. Het programma van „Ons Genoegen" luidt: Entree de concours; Ouverture Romaneske; When the Saints go mar ching in; Am Meërenstrand; De Fin Redline; Showboat; Marching Strings; American fantasy; Divana. Het geheel staat onder leiding van de dirigent Wil Timmermans, die tevens dirigent is van de harmonie „Oraaca" te Bergen op Zoom. Met deze harmo nie heeft de heer Timmermans vorige maand op een concours te Rozenburg grote successen behaald, o.a. een eer ste prijs met lof, terwijl hij ook het hoogste aantal punten kreeg toegewe zen. Volgendé week zaterdag zal „Ons Ge- npegen" de visserijfeesten te Breskens bijwonen. Het jeugdkorps zal op za terdag 2 augustus een concert geven voor de patiënten van het zeèhospl- tium „Zonneveld". Het laatste zomeravondconcert van de harmonie „Ons Genoegen" zal op za terdag 29 augustus op de Oudé1 Markt te Vlissingen worden gegeven. Receptie rector Kemper Men verzoekt ons mede te delen, dat de receptie van rector Kemper, voor het 50-jarig priesterjubileum van de rector, zaterdag 15 augustus in het verpleegstershuis bij hét St. Joseph ziekenhuis te Vlissingen wordt ge houden, des middags van half twee tot half drie. MIDDELBURG Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Middelburg maakt bekend dat aan zijn bureau inlich tingen zijn te bekomen over in het tijdvak van 30 juli tot en met 6 augustus 1959 als gevonden aangegeven voorwei pen: lipssleu- tel no 14; bankbiljetten; zwarte dames tassen, kentekenplaat PF-70-80; zwarte laars waarin een sok: sleutel no. PA 364; sleutel: herenregenjas: aktetas: 2 goed- kleurige ringetjes; gabardine regenjas: manchetknoop: sleutel no. 14; halsband met penning no. 260; hntje waaraan 3 speldjes van avondvierdaagse: zwembroek; veelkleurige badhanddoek; blauw wollen das met strepen; portemonnee met üih.. broche; bankbiljet; sjaal; badmuts; sleutel no, H 1449; rood plastic regenkapje; rode portemonnee met inh.; blai.we overall ln blauw zakje; pet; hondenpenning no. 61. padvindersriem; paar witte handschoenen, portemonnee; gebloemde sjaal; gele para' plu, twee sleutels waarvan ëên lips; ge streepte sjaal of hoofddoek; 3 sleutels aan ring met naamplaatje G. F.rugge. Veerse weg alhier. Wedvluchten De postduivenhoudersvereniging „Zee- landia" te Middelburg hield een wed vlucht met jonge duiven vanuit St.-Ghls- laln over een afstand van 120 km. De éérste tien prijzen werden béhaald door: 1 P. Phllipse'; 2 en 7 J. van Belzen; 3 M. Vader; 4 P. van Sabben; 5 en 9 L- de Voogd; 6 M. Jaspers; 8 P. J. van Bel zen; 10 J. Kuijs. Een wedvlucht met oude duiven vanuit St.-Dënis ovèr een afstand Van 390 km had de volgende uitslag 1 en 5 P- van Sabben; 2 J. Kuijs; 3 ei 7 L. de Voogd; 4 en 6 J. van Belzen; P P Philipse. Geslaagd De heel* N. van Aartsen te Middel* delburg slaagde voor het praktijkdi ploma boekhouden. OOSTKAPELLE Jaarlijkse optocht De Oranjevereniging te Oostkapelle hield de jaarlijkse optocht. Er was, mede dank zij het mooie weer, veel belangstelling. Een groot aantal kin deren met lampions liep mee in de stoet, die voorafgegaan door het tamboer- en muziekkorps „Crescen do' een rondgang door het dorp maakte. Er waren bijzonder aardige en originele wagens, groepen en ver- sierde fietsen. Een extra vermelding verdiende de miniatuur verkeers agenten die de groep openden. Zij ontvingen in hun groep de eerste prijs. Bij de versierde wagens ging de eerste prijs naar „Sneeuwwitje". 2e prijs „Klein Duimpje" 3e prijs „De Prinses". Individuele groepen: le prijs „Bel gisch Bruidspaar", 2e pr. „Windwij zer", 3é prijs „Zigeunergroep". Met de verlichte toren als achter grond werd déze zeer geslaagde avond met een optreden door „The Little Stars" besloten. GAPINGE Sleutelbeen gebroken De landbouwer J. J. te Gapinge heeft een sleutelbeen gebroken toen hij van een met paard bespannen kar viel. Hij is in een ziekenhuis opgenomen. De collecte voor het fonds Nazorg B.L.O. heeft te Gapinge 22,45 op gebracht. VEERE Geslaagd Te Rotterdam slaagden voor het di ploma gezel metselen de heren J. Versluys en J. Wondergem, beiden uit Veere. Carillonbespeling van Veerse stadhuistoren Hedenavond (zaterdag) van 89 uur zal het carillon van de Veerse Stad huistoren worden bespeeld door de stadsbeiaardier van Middelburg. Het nrogramma begint met een Prelude van Krèbs, waarna composities van Scarlatti en Handel volgen. Verschil lende volksliederen worden afgewis seld met een Sonatine van Beetho ven, enige etudes van Müllèr, de Boe rendans van S>ep, waarna geëindigd wordt met een Rondo van Kullak. Officiële publikatie VLISSINGEN. TIJDELIJKE AFSLUITING VAN EEN GEDEELTE VAN DE "«SLAAN. Burgemeester en wethou - ars van Vlis singen brengen ter openbare kennis, dat het gedeelte van de Irislaan tussen de President Roosevéltlaan en de Hercules Segherslaan zal zijn afgesloten voor alle verkeer met uitzondering van voetgan gers vanaf 10 augustus 1959 tot en met 19 augustus 1959 of zoveel langer als nodig of korter als mogelijk zal blijken. Vlissingen, 7 augustus 1959. Burgerlijke stand OOSTKAPELLE Bevallen: A. G. de Broekert—Jobse, d. M. de Voogd—Vos, z. getrouwd: M. P. Meijer, 25 j. en S. Ver- hage. 25 1, S. Hillebesnd, 25 j, en L. Dourleijn, 31 j. Overleden: A. Maljaars, 70 j., e. v. 3. Wondergem. F Bbone, 77 j. e. v. J. Sinke. KOUDEKERKS. Bevallen: M. A. van SluijsOva, z. F. M. de Witte—Bommel jé, d Getrouwd; J. Saya, 36 .1 en S. Sinay, 36 j. W. A. L, Castel 24 1 en G. de Witte, 19 j. Overleden: J. J. Frangois, 81 j., wedn. v J. Blok. 3. G. Neve, 76 j.. wedn. v. M. S Feljen. J. Weijberg, 77 j., wed. v. C. Luijk. DOMBURG. Bevallen: C. Minderhoud—de Visser, d. P. Louws—Dlngemanse. d. H. E. Labru- yéreWilleboordse, z. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 7 aug. Aardappelen: Eerstelingen: bon ken 22—25, grote 18—20. drielingen 8—12, kriel 34. Bintjes: bonken 20—23, grote 17—19 drielingen 7—10. kriel 34. Aan voer 30 ton. FruK: Frambozen per doos 38—40. Aard beien per doos 71—73. Bramen per doos 18—40, Bramen per kg 100—102. Perziken per stuk 1015. Netmeloenen 56125- Sui kermeloenen 77—145. Ananasmeloenen 100 —130. Druiven 185-217. Tomaten A 32—41, Idem B 20—10, idem C 10—33, idem CC 1022, Idem bonken 2834. Pruimen: Washington 29—62, Czarprulm 31—73. Ontario 51-68. Reine Cl. d'Ouil- Uns 40—58. Appelen: Yellow Transparant, huishoud 55-65 38, Idem 2 29, keuken 42, fabriek 35. Perzikrode Zomerappel huishoud 75 en op 46—59, Idem 60-70 44—55, idem 2 29— 51, keuken 41—46, fabriek 17. James Grie ve huishoud 75 en op 44—57. Zigeunerin, huishoud 75 en op 38—43, Idem 65-75 26—40. idem 2 23—27, fabriek 16. Eürly Victoria, huishoud 60-70 3031, idem 2 24—26. Peren: Clapp's Favourite huishoud 63 en op 3839, idem 55-05 32—45, idem 2 25— 32, keuken 27—32 fabriek 23. Precose de Trevoux huishoud 60 er op 30—61, idem 55-00 30—57, idem 50-55 28—45, Idem 2 22— 44, keuken 19—36 fabriek 26—28. Noord- hollandse Suikerpeer, huishoud 65 en op 3540 idem 2 30, keuken 23 fabriek 28—31. Groenten: Snijbonen 109—120. Pronkbo- nen 90—119. Postelein 3350. Rabarber 14 —21. Waspeen 10—14. Andijvie 32—48. Dubbele prinsessen 120—147. Prei 30—56. Spinazie 34—50. Savooltkool 4061. Rode kool 40—63. Uien per kg 14—30. Bospeen 12—36. Boskroten 27—38 Kropsla 1 25—33, idem 2 16—25, Idem C 5—14. Bloemkool 4 stuks per kist 75—100. Idem 6 stuks per kist 61—71, Idem e 6tuk? per kist 23—50. Komkommers A 10—22, idem B 8—21, ld. C 8—13. VISMIJN VEERE 1235 kg exportgamalen 237—348. 184 kg tong 1.09—415. 46 kg rog 16-23 3 kg tar bot 118. 7 kg krab 16. 9 kg ongesorteerde vis 40. VEILING SCHERPENISSE 7 aug. Doré, bonken 20 99. gewone 1 20.27 —20.99. drielingen 89. Eigenheimers, ge wone 1 15.20—17.22. drie'lngen 6.19. Bintjes bonken 24.10, gewone i 14.20—1535, drie lingen 6.35. Aanvoer ton. VEILING SINT-ANNALAND •7 aug. Doré, bonken 22.0a, gewone l 21 «3. drielingen 8.61, voer 471 Eigenheimers, bonken 16.00, gewone 17.52—16.09, 2 1551 —17.08, drielingen 6.80-7.11. Bintjes, bon ken 24.30—24.37, gewone 1 15 75—16.03, 2 12.91—15.50, drielingen 7.20. Aanvoer 120 ton. Scheep vaartberich ten Vlissingen aangekomen op 6-8 Admiral Bastian van zee; Leendert B van Ant werpen; 7-8 Pinhel van Antwerpen; Brl- nio van Antwerpen; Hoogvliet van Le ningrad. Vlissingen vertrokken op 6-8 Deo Duce naar Bordeaux; 7-8 Pinhel naar Bremen; Brinio naar Malmö; Admiral Bastian naar Huil. Vlissingen gepasseerd haar Antwerpen op 6-8 Europa van Tyne* Unltas van Lon den; Zuidland van Schwarzenhutte; Bastion van Boston; Nautic van Londen; Molenkerk van Boulogne; Taurus van Londen; Philetas van Tanger; 7-8 Lelie gracht van Rotterdam; A verdijk van Nvw York; Helena van Sete: Ridderkerk van Hamburg. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 6-0 Herman Bulsman naar Zweden; Alkes naar Rotterdam; Noordstad naar Stock- holm-Gent; Maarsbergen naar Belfast; Gronitas naar. Felix town; Escaut naar Rotterdam; 7-8 Thaleias naar Amster dam; Meliskerk naar Hamburg; Aarden- burgh naar Stockholm* Maria naar Ko penhagen-Gent; Reguius naar Bremen; Schippersgracht naar Abo. Geslaagd Te Rotterdam slaagden voor het tex- tielbrevet groep 1, de heren M. en J de Meij te Borssele. Walcheren ZATERDAG 8 AUGUSTUS. Adventisten. Vlissingen 9.15 ds. de Raad, 10.15 Bijbelstudie; Middelburg 10 Bijbelstudie, 11 ds. de Raad. Interk. Avondgebed. Vlissingen 7.30 8 uur (Engelse kerk). Evang. op G.G. Arnemuiden 7.30 ds. Grisnigt. ZONDAG 9 AUGUSTUS. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Visser, 7 ds. Van Vliet; Arnemuiden (geref. kerk) 11.30 en 4 de heer Os kam; Biggekerke 9.30 en 11 ds. R. Abbing; Domburg 10 ds Van Vliet, 7 ds. Visser; Grijpskerke 10 ds. Wis se, 2.30 ds. Rothfusz; Kleverskerke 10 ds. Wieringa; Koudekerke 9 en 10.45 ds. Durkstra, 7 Vliss.str. ds. Hoffman; 't Zandt 10 ds. Hoffman, 10.15 jeugdkk., 7 ds. Durkstra; Me- liskerke 2.30 ds. Van 't. Hof; Middel burg Nieuwe Kerk 9 ds. Dijckmees- ter, 10.30 ds. Aalders, 7 ds. v. d. Lin de; Engelse Kerk 10 de heer Vergou we; Koorkerk 10 ds. Bierman; Nieuw- en St.-Joósland 10 ds. Haitje- ma, 2.30 ds. v. d. Schoot; Oost- en West-Souburg 9.30 en ids. Metting van Rijn, 7 ds. Haitjema: Oostkapel le (ver. geb.) 10 ds Richard, 7 jeugdd. ds. Boogaart; RTthem 10 de heer Stvoo, 7 ds. Van 't Hóf; Seroos- kerke 10 en 2.30 ds. v. d Wind; Vee- re 2 ds. Wieringa; Vlissingen St. Ja- cobskérk 10 ds. v. d. Schoot, 7 ds. Bai tlema; Engelse Kerk geen dienst; Johanneskerk 9.30 ds. Rothfusz, 7 ds. v. d. Schoot; Havendorp 10 ds. Kloosterman; Westkapellè 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek, 7 ds. Kloosterman (jeugdd.); Zoutelande 9 en 10.30 ds. Boogaard, 7 ds. Hoekstra. Geref. Kérk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. van Belzen; Domburg 10 ds. Pon tier, 2.30 ds. Dondorp; Grijpskerke 10 en 2-30 drs. Vlaardingerbroek; Kou dekerke 9.30 en 2.30 ds. Barènds; Me- liskerke 9.30 en 2.30 ds. Goedendorp: Middelburg Hofpleinkerk 9.30 ds. Ginhoven; 2.30 en 5 ds. de Boer; Noorderkerk 9.30 ds. de Boer, 5 ds. Ginhoven; Lutherse kerk 7.30 geen dienst; Oost. en West-Sou burg 9.30 en 2.30 ds. Bohlmeijeri Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Rothuisen; Serooskerke 10 en 2.30 ds. Bouwman; St. Laurens 10 ds. Boon (bev. drs v Ulden), 7 ds. v. Ulden (intr.); Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Meijer; Vrouwenpolder 9 en 10.30 ds. v. d. Wal; Westkapel, le 9.30 leesd., 2.30 ds. Pontier. Geref. Kerk (art. 31). Vlissingen 4 30 ds. Dourna. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 lees- dienst; Meliskerke 9.30, 2 en 6.30 leesd., Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds Hage; Oostkapelle 10 en 2 30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapélle 9.30, 2 en 6 leesd.; Zou telande 10, 2,30 en 7 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Drechsler. Ver. van Vrijz. Hen*, en Remonstr. Kring. Middelburg 10 ds. Bierman; Vlissingen 10.45 ds. Bos. Evang. Luth. Geni. Middelburg 9 ds. ten Rouwelaar; Vlissingen 10.30 ds. ten Rouwelaar. Doopsgez. Geni. Middelburg 10.30 ds. Veen; Vlissingen 10 ds. de Bóer. Herst. Apost. Zend'ngsgem. Vlissin gen (Bakkersgang) 10 èn 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlissin gen (Kasteelstraat) 10 en 5 dienst Leger des Heils. Middelburg 10 Hei- ligingssamenk., 4 openluch'tsamenk., 7.30 verlossingssamenlt.; Vlissingen 10 Reiligingssamenkomsfc. Evang. «p G.G. Vlissingen (kazerne Willem III) 10 en 5 ds. Grisnigt. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: dokter M Reijerse. Seisweg 29, tel. 3456; Vlissingen: dokter Bom. Badhuisstraat 25. tel 22-'S; Veere. Seroos kerke en Oostkapelle dokter P Bom Dorpsstraat 2. Oostkapelle. tel 01183- 276: Zoutelande. Koudekerke en West- kapelle dokter L Sioos, Middelburgse- straat 1. Koudekerke. tel 0 1185—231. Apotheek Middelburg Van der Harst, Korte Delft 12, tel. 2789; Vlissingen: 3. M. H. v. d. Sande, Badhuisstraat 22—24, tel. 2066. VEILING ROTTERDAM. 6 augustus. Aardappelen, bonken 18—27, grote 12—19, poters 6—8 Andijvie U—31. Dubb. bonen 88—114. Komkommer» 8—15. Sla 8—25. Stoolsla 9—12 Kroten 27—42. Rabarber 6—12. Snijbonen 83—115 Pronk benen 66-72 Selderij u-U Peterselie 3 —13 Waspeen 17—28. Spitskool 38—48 Sja lotten 9—52 Prei 27--29 Uien 17-32 Rode kool 51—58. Gelekool 86-61. Augurken A 75—77, B 4S—52. C 30—31 D 6—27 Toma ten A export 28—39. brnnenl 27—31. B resp 2939, 2932, C IMP 30. 20-23. Alicante 182. Frankenthaler 167—202. Czar pruimen 41—82 Ontario 64—80 Rei ne Claude 35-69 Perziken 10-38 Ananas meloen 96—117 Netme.oen 58—93. Zigeu nerin H 41-69, K 12—M Perzikappel st. 57-73, H 46—72, K 16—62 Early Vlet H 32—41, H II 18-35. K 21-40 Manks Cod- Un st- 37-42. H 33—41. I» II 24—36. Yellow Transp H 43—71. H 25—53, K 23-50. James Grieve H 60—92. H H 56, K 39 Cl. Favoriet Bt. 40—62, H 40- -61, H II 38-61. K 19-41. Prêcose st 42-67 H 47-68. H II 34-47, K 25—47- N H«)l H 34-40, H II 32—37, K 19—33. VEILING TIIOLEN. Doré gewoon 20 00—21 22; poters 7.60; bintjes bonken 25.00: gewoon 15.00—15,28; poters 650; witte eigenheimers 15.00— 17.00; poters 6.60; kriel 4-79. EIERVEILING ROTTERDAM. 6 augustus Aanvoer 1574)00 stuks. Soort 00 18.30-18 40. 0 16.60-17.30. I 15.10 -15.40, 2 14.90—15 10. 3 1390-14 20. 4 11.30 —11.90, 5 8.60—0.60, 6 7.20—7.60, 7 6-30. VEILING ST.-MAARTENSD1JK. Doré 21.00—20.00; eigenheimers 16.00—17.68: drielingen 656-6,62; bintjes 15 00-15.90; drielingen 6.31: bonken 2450; voer 4.71. Aanvoer. 2750 kisten. AMSTERDAMSE AARDAPPEI TERMIJNMARKT 7 aug. De totale dagomzet op de heden gehouden aardappettenr.ljnmarkt beliep 364 contracten. Consumptierassen Eigen heimer aug. 21.80 21.60 22 00 21.90 2050 2050 19.60 19 80 19 70 20 00. sept. 1950. Okt 20.00 1950, dee. 22 20 2350 215C 20-70 2080, april 23.00, Furore maart 18.00 april 19.00 1750 18-00, Alpha april 1950 Bintje 35 mm, nov. 1650, dec. 17.00, maart 20-00 19-80 1950 19.70, april 20 oo 2o io. Bintje 45 mm, april 22.80 2230, Vorao nov. 13-80 1350, Record nov. 1450. Llberlas nov 14.00 Po ters: B!ntJe-« nov 28 M 2750 28.30 28.40 2850 28.70, BlntJe-a nov 26.00 2650. Eere- tellng-e nov. 3250 22.40 23-00, Eerstellng-a nov. 3150. Sirtema-e *8 «0 2750. Slrtema-a nov. 26.50, Voran-b nov 2550 2850 2750 27.70 28.00 en dec 25.00 Het weektotaal beliep 1788 contracten. VEILING KRABBENDIJKE 7 aug P.R. Zomerappel H 75-80 40-60, 70-73 44-35. 65-79 60-54 60-65 45—48. 2 35, keuken 25—33. fabriek 22—25. kroet 12—24. Manks Codlin H 75-80 42, 70-75 45. 63-70 42, 60-65 31, keuken to fabriek 7. val 6. James Grieve H 80-85 51-54 75-80 60-61, keuken 37—40, kroet 16 Zigeunerin H 2 23- Clapp's Favourite ST 75-80 45 70-75 45, 65-70 44, 60-65 40. 63-60 85. H 70-75 87, 65-70 34, 60-65 36, 55-60 32. 2 24. keuken 26 —32, fabriek 11—18, kroet 813 Precose de Trevoux ST 65-70 48 60-65 46 55-60 40. 60-55 34. H 60-65 40, 55-80 35, 50-55 30, 2 19, keuken 29—32, fabriek 20—21, kroet 7—10. Verpakt fruit: Clapp's Favourite ST 75- 80 49—51, 70-75 49—53, 65-7047-48, 60-65 45—47. Zigeunerin H BU-85 68. 75-80 73. Bramen 1 20—26 per doos. 2 10—13 per doos. Washington H 1 44—52. 2 33. fabriek 27. Ontario H 1 51-81. 2 34-40, fabriek 14 -30. Czarprulm H 1 42—45, Mach. Daue- rente 2 40 per doos. VEILING BERGEN OP ZOOM 7 aug. Bospeen 34—33 Tomaten 25—43. Andijvie 11—23 Snljb.a>n 85—102 Kom kommers 820 Rodekoo! 55—63 Savoole- kool 19—42 Kroten 26 -28 Bloemkool 25 —65 Stamboon dubbele prinsessen 87— 123. StaakprInBessen 118-128 Uien 16—28. Sla 4—26. Zigeunerinnen 14—48. Perzikappel 27-58. James Grieve 23—62 Manks 14—53. Preco 14-58. Clapp's 17-30. Perzik 8—37 B- de Leuve 47—61 Reinde Claude 14—58 Czar 42—70. Ontario 27—57 Rode bes 76—87. Meloen 65—126 Druiven 167—180. VEILING V.V.ZR. GOES 7 aug- Export, en Industrieveiling Per zikrode Zomerappel H 70-80 47—48. H 60-70 44—48, 2 30. Zigeunerin H 75-85 53. H 65-75 45—49. H 2 23 Manks Codlin H 70-80 44— 45, H 60-70 37 Eariey v ctorla B 70-80 33, H 80-70 31, H 2 11 Prvcose de Trevoux H 70-80 50. H 60-70 «3 50—44 30. H 55-60 37.10—38.60, H 50-55 29 80-30 45. H 2 19. Clapp's Favourite H 76 65 51. H 65-75 43 70 -45. H 65-65 37 20-37 80 Dubbele prinses- sebonen, afwijkend $3 Bramen 2 88.70— 93-90. afwijkend 42 Gewone veiling. Perzittrode Zomerappel, keuken 23-33. fabriek 1?25 Eariey Vic toria, keuken 20. fabr.ek 14 Zigeunerin, keuken 23—28, fabriek 18—21 James Grie ve H 80-85 49-51. H 76-80 60-58 keuken 3741 Manks Codlin. iiruken 16—26 Yel low Transparant H 65 7 5 56, H 55-65 47, keuken 41. fabriek 28 Ciapp's Favourite, keuken 24—26 Precose de Trevoux. keu ken 22—27, fabriek 11 21 Czarpruimen 1 36—64. grof 20—60. 2 -8-28 fabriek 10- 21. Ontario I 59—71 g'ol 39 -67 2 20—37, fabriek 21—48 Washmeion l 45«8 grof 24—44 2 18—34. fabrics 23- -36 Belle de Louvaln 1 38—16. grof 38—49. 2 28—37. fa briek 10—39. Mons Hative 1 43—79. 'grof 4380, fabriek 25-42 Dubbele boeren- witte 1 37—44, grof 32 2 23, fabriek 20. Gele Hërenpruim 1 48 Reine Victoria 1 52—52 Per doos: Bramen 1 22—27. Frambozen 1 56. Groenten: per stuk: B oemkool A 3 74. B 2 53. afwijkend 15 49 Kropsla 2 14-^20. Komkommers A 13—22 B 15. C 10 Me loenen 68—116 Per o.ic wortelen 12. Uien 19 Selderij 4- n Pet kg Tomalen A 35—37. B 35-38. C 22- 32 Snijbonen 94, afwijkend 36. Dubb urinsessenbonen 64 -122 Pronkbonen 69- 73 afwijkend 58. Stoktrospr. bonen 119 Groene savooie kool 39—5i Andijvie 51 Rabarber 10—18. Augurken 97. Uien 11—14 Druiven 1 200— 210, 2 140*—150. Aardappelen, bonken 25, grote l1?—19, drielingen 7—12. VEILING STAVENISSE Doré 19.40. Eigenheimers 15.80—17 60, po ters 6.60. Bintjes 15 80-15.80. idem poters 6;40 idem bonken 2< 70 Koowrmms Blau we 16 30. voer 4.50 Aan voet 5i> -on Plantuien. middel 27 J i tv 20 40. Aanvoer 13 ton Zondagsdiensl raxl'j Middelburg BLANKER, tel. 2365 T.C. WALCHEREN tel. 3200

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 15