Zieke man als gijzelaar ingesloten WAAROM HET REGENT LONDENSE BOBBY'S NEMEN LIJFWACHT IN BESCHERMING REISBUREAUHOUDER WAS POLITIE TE VLUG AF G PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1959 Op instigatie van zijn vrouw De 60-jarige voormalige zwaarge wicht bokser en zanger J. H. L. uit Amsterdam, een ietwat omstreden figuur die na de oorlog als politiek delinquent in een kamp werd opge sloten en daartegen later een brochu re „Ik deed mijn plicht als Neder lander" schreef, is vrijdag met ver lof van de president van de rechtbank op instignatie van zijn vrouw door een deurwaarder van huis gehaald en als gijzelaar ingesloten ïn het huis van bewaring aan de Wetering schans. Volgens de huisarts en een specialist van het O.L.V. gasthuis is deze man, die wegens zijn grote kennis van tro pische vissen en planten een goede bekende van de Artis-directie is, ern stig ziek. Hij heeft een longaandoe ning, die gepaard gaat met hevige benauwdheden. Zijn advocaat, mr. G. Petersen, zal dan ook vandaag bij de minister van justitie een verzoek in dienen de gijzeling in een ziekenhuis ten uitvoer te leggen. In 1946, toen de heer L. van een on vaderlandslievende houding tijdens de oorlog wérd beschuldigd, liep zijn vrouw met een 2-jarig dochtertje bij hem weg. In de afgelopen dertien jaar vroeg zij vele malen scheiding van tafel en bed, die echter nimmer werd toegewezen. Intussen nam de heer L. een pleegdochter aan, die sa men met hem een im- en exporthan- del van tropische vissen en planten begon. Deze zaak heeft bij aquarium- bezitters en bij vaklieden een grote naam. Deze zaak staat echter reeds jaren op naam van de pleegdochter, die er de enige eigenaresse van is. Zij is getrouwd en thans 36 jaar oud. In september van het vorige jaar be gon mevrouw L. opnieuw een echt scheidingsprocedure. Zoals gebruike lijk kende de president van de recht bank haar een provisionele alimenta tie toe en wel van 125 per maand, die slechts van kracht is, zolang de procedure voortduurt. In de echt scheidingsprocedure moet dan nader worden vastgesteld of de man bij een definitief uitgesproken echtscheiding alimentatie moet blijven betalen en hoe hoog deze zal zijn. Een soortge lijke gang van zaken had zich ook bij de vorige procedures reeds afge speeld. Nimmer betaalde de heer L. de alimitatie en nimmer maakte de vrouw daar werk van. Haar advocaat mr. Abel Herzberger, heeft in deze laatste procedure de vorige maand een kort geding aanhangig gemaakt tegen de heer L., waarin de president verzocht werd de gedaagde tot beta ling van de alimentatie te dwingen op straffe van gijzeling. De vice-presi dent van de rechtbank, mr. W. C. Hassoldt, wees deze vordering toe. In enkele dagbladen hadden berichten gestaan over de heer D. in verband met de handel van tropische vissen. In deze publikatïes werd de indruk gewekt dat hij de eigenaar van de zaak was. Wel staat vast dat dit on juist is, doch de president voerde in zijn vonnis aan, dat de gedaagde in staat moet worden geacht ïn deze zaak een zodanig inkomen te verwer ven, dat het hem mogelijk moet zijn de alimentatie te betalen. Bovendien had het volgens de president op ge daagde'» weg gelegen in de afgelopen elf maanden vermindering- van de ali mentatie aan te vragen zo deze.hem te hoog voorkwam. Vlassers naar minister over Russische importmethoden Op 19 augustus zullen vertegenwoor digers van de vlasindustrie een on derhoud hebben met de minister van landbouw en visserij om de mogelijk heid te bespreken de Russische im portmethoden te beteugelen. Het mi nisterie pleegt ook overleg over deze kwestie met de betrokken ministers van andere Westeuropese landen. De Nederlandse vlasoogst staat er vooral kwalitatief goed voor. Van de droogte heeft het produkt vrijwel niets geleden. Daarbij gaat het ge rucht, dat in Rusland, dat de laatste jaren de markt heeft overstroomd met goedkoop vlas, de oogst er niet zo best voorstaat. Ook schijnt het gebruik van linnen nog steeds toe te nemen; allemaal redenen dat er weer enige hoop onder de vlassers leeft, dat de crisis in het vlas zich dit jaar niet zo sterk zal openbaren als het vorige jaar. De moeilijkheden, die de Nederlandse vlasindustrie door de Russische vlasproducenten onder vindt zijn reeds op het ministerie voorgebracht. De dood op de weg Donderdagavond omstreeks zes uur is op de weg Zeilberg-Deurne de 80- jarige K. Janssen uit Mierlo dodelijk verongelukt. De heer Janssen, die per rijwiel in de richting Deume reed, stak achter een passerende auto plot seling de weg over en werd gegrepen door een uit de tegenovergestelde richting komende wagen. Drie Joegoslaven over de grens geleid Vrijdagochtend zijn de drie Joego- Slaven, die enkele weken geleden on der een spoorwegrijtuig clandestien in Den Haag arriveerden, over de grens geleid. De minister van justitie heeft geen termen aanwezig gevon den om hen verder in ons land te la ten verblijven. Amerikaans soldaat vraagt asiel in Oost-Duitsland Een Amerikaans soldaat die op 8 ju ni zonder verlof naar Oost-Berlijn was gegaan, heeft daar politiek asiel gevraagd, zo is vrijdag bekendge maakt. De soldaat Ernie F. Fletcher, 19 jaar oud. legde een desbetreffende verkla- i-ing af tegenover officieren van het Amerikaanse leger in het Russische bureau voor buitenlandse zaken te Oost-Berlijn. Bij het onderhoud wa ren drie Russische officieren aanwe- De Amerikaanse officieren deelden later mede dat Fletcher vastbesloten scheen bij zijn besluit te blijven. Hij zei een goede betrekking te hebben bij een Oostduitse houtfirma. /VVWwW*VVWV*W*WWV\A Enige dagen geleden heeft men in het lozingskanaal ach ter de Centrale Hem weg te Amsterdam een zeehondje ge vangen. Het diertje dat naar Artis is gebracht is daar duch tig schoongemaakt daar het geheel onder de olie zat. Nu heeft het asiel gekregen in een vijver in de dierentuinwaar oppasser Rozendaal het onder zijn hoede heeft genomen. Minister antwoordt op vragen over paratyfus De minister van sociale zaken en volksgezondheid a.i., prof. De Quay, heeft in zijn antwoord op schrifte lijke vragen van het Tweede Kamer lid de heer Polak, betreffende de omvang van de paratyfus-epidemie te Amsterdam, medegedeeld dat in de maanden juni en juli 1959 te Amsterdam een duidelijke stijging werd gecons'tateerd van het aantal aangegeven gevallen. In de week van 3 mei tot 9 mei was het aantal aangegeven gevallen 6 en in de week van 19 juli tot 25 juli 68. De minister zegt in zijn antwoord voorts dat men in Nederland in de zomermaanden als regel een toene ming van het aantal gevallen con stateert. Dit jaar is deze toeneming door de bijzondere weersomstandig heden hoger dan in de vorige jaren. Naast de epidemie in Amsterdam is ook in Haarlem een epidemiologische verheffing waargenomen. Het totaal aantal besmette perso nen sinds de tweede helft van juni bedraagt hier meer dan honderd. Evenals in Amsterdam is ook in Haarlem het klinisch verloop van deze ziekte niet van ernstige aard. In andere steden of delen van het land kan niet van een epidemie wor den gesproken. Besmet vlees moet op grond van de voorlopige resultaten van het ondei'- zoek waarschijnlijk als de voor naamste bron beschouwd worden. Maar de mogelijkheid is niet uitge sloten, dat een van de oorzaken van de epidemie gelegen is in geïmpor teerde besmette bestanddelen van veevoeder en in het bijzonder van varkensvoeder. Vrijdag heeft de Lon- denso politie de bewa king op zich genomen van de vijf Britse regi menten, die om de beurt wacht lopen voor de paleizen van de Brit se koningin. De extra- politiemannen bij Buc- kinghampaleis staan er niet omdat de souverei- ne in gevaar zou zijn. Zij zijn echter geroepen om de befaamde gardis ten te beschermen te gen de toeristen, een strijd die de gardisten niet zelf kunnen voe ren. Donderdag patrouilleer den dertig politieman nen te voet en vier te paard voor het paleis om de gardisten de hel pende hand te bieden. Deze maatregel zal de gehele verdere zomer, zolang het toeristensei- soen duurt, worden ge handhaafd. Dat dit hard nodig is blijkt wel uit de ge beurtenissen uit de af gelopen dagen toen de gardisten het wel heel hard te verduren had den. De mannen van de Goldstream, Grenadier, Scots, Irish en Welsh Guards regimenten mo gen namelijk nooit uit de plooi komen, geen woord zeggen, niet la chen, niet reageren, wat hun nieuwsgierige bela gers ook zeggen of doen. Het enige wat zij mo gen is van de ene post naar de andere op het trottoir voor het paleis op en neer lopen. En daar moeten zij zich la ten welgevallen dat kwajongens of kleine meisjes hun paradepas na-apen, anderen hen in de weg lopen, fotogra fen voor hen neerknie len. De gardisten kregen 't wel erg te kwaad toen de menigte een dezer dagen door 't politiecor- don brak en om de pa leiswacht heen zwerm de. Een gardist viel bij na over een groep kna pen die dichtbij hem voor een foto poseerden. Drie Duitse toeristen werden door de politie verwijderd, nadat zij getracht hadden haar tjes te trekken uit de berenmutsen van de pa leiswachten. Een gardist heeft tien dagen arrest gekregen omdat een Amerikaan se toeriste gezegd had, dat hij haar geschopt had. De gedragingen van de toeristen tegenover de koninklijke lijfwachten hebben aanleiding ge geven tot een stroom van ingezonden stuk ken in de kranten. „Geduwd, vertrapt, ver nederd waarom moe ten onze soldaten een dergelijke behandeling ondergaan?" vroeg de Daily Sketch zich in 'n hoofdartikel af, „de gardisten zijn er niet om de bezoekers to amuseren.... Na wat ge beurd is met de ene, wiens laars in de weg kwam van een Ameri kaanse ma, moeten zij letterlijk kijken waar zij lopen. We moeten aan deze beschamende tonelen een einde ma ken". KWAM VERPLICHTINGEN NIET NA Vakantiegangers wachtte bittere teleurstelling De 39-jarige reisbureauhouder J. van D. uit Uithoorn, die met zijn „Chalet dienst Austria" talloze Nederlandse vakantiegangers heeft gedupeerd, is tot nu toe niet opgespoord. De Oos tenrijkse politie heeft woensdag op verzoek van Intcrpul, die door de politie te Uithoorn was ingeschakeld, gepoogd Van D. te arresteren. Toen men om 4 urn- 's middags bij het pension aanbelde, vaar hij verblijf hield, bleek dat hij een uur tevoren was verdwenen. Van de pensiorrhou- Good morning! Good after noon!" Ik groet mijn buren graag, als ik ze op straat ontmoet. Het geeft me zo'n gevoel dat ik in een dorp woon waar al len elkaar kennen. Helemaal on- Engels kan mijn gewoonte niet zijn: ze heeft immers een naam, in 't Engels. „Passing the time of day", noemt men zo'n vluchtige groet. Hij varieert immers naar mate het ochtend, middag of avond is. Je overhandigt dus, in zekere zin, de tijd van de dag. Mijn gedachte, bij dat soort groet, is dan ook: „ik wens dat je och tend, je middag, je avond, goed mag zijn prettig dus, of nut tig, wat weet ik, in ieder geval, zoals je 't zelf wenst". Nu is de reactie op mijn groet van verscheiden aard. Ze hangt eigen lijk af van de klasse van de men sen die ik begroet. Zoveel hangt nog van klasse af. Met een tikje verwondering las ik onlangs in een Nederlands blad, dat men in Engeland bij 't eten zijn linker hand onder de tafel, hangend of op de knie rustend, hield. Hè, dacht ik, dat heb ik nog nooit door prof. G. J. Renier, Londen. He meegemaakt. Vrijwel al het eten gebeurt hier met twee handen. De enkele operaties die eenhandig geschieden, met de rechterhand dus, gebeuren terwijl de linker hand naast het bord, OP de tafel rust. Tot ik opeens bedacht, dat bij de kleine burgerij die gewoon te van „onder de tafel" nog wei eens te bespeuren valt. Ja, klasse maakt nog een heel onderscheid. Zo is er de kwestie van het ge baar. De bourgeois is stijf, heeft weinig gebaren. Maar in de arbei dende stand wordt, ook al niet overal, maar veel, toch gegesticu leerd. Zo hangt ook het antwoord op mijn „goeje morgen" af van de vraag wie ik gegroet heb. De mensen uit de mooie huizen ant woorden met een nuchtere her haling van mijn groet. Zo 't idee: nu ja, als ik zweeg was ik onbe schaafd. Dus hier heb je 'm: good morning. Of korter: „morning". Ja. passing the time of day. Maar de andere mensen doen heel wat anders. „Ja hè, mooi IS-ïe" of wel: „Nou zo mooi is-ie ook weer niet". Kortom, we hebben langs elkaar heen gepraat. Mijn groet was, zoals ik zei, een wens. Hun antwoord is een korte meditatie over het weer. Ik wil anders niet beweren dat enkel de mensen in de kleine hui zen aan het weer denken en er over praten. In landen zoals de onze. met hun wispelturig klimaat, geeft het weer steeds aanleiding tot bespiegeling en conversatie. En wat bleef er over, als men 't- weer niet in de conversatie toe liet. Hier in Engeland gelden al zoveel verboden op dat gebied. Men spreekt niet over zichzelf. •Wie zei ook weer: „le moi est halssable" Nu. die regel geldt hier zeker tenminste, in de mooie huizen. Want dat is ook al weer een klasseregel. Men spreekt ook niet in zulke kringen over persoonlijke aangelegenheden, over geld; over politiek of gods dienst. Wat blijft er over? Sport en het weer. Ach ja, er zijn krin gen waar over boeken, schrijvers, kunst kan worden gepraat. Maar eigenlijk vindt de gewone Engels man dat toch maar geaffecteerd. et weer blijft hoofdschotel, en wat een banket van hoofd schotels hebben we geduren de de laatste maand mogen hou den! We beleven een van die ouderwetse zomers U ook, meen ik die we langzamerhand aan 't vergeten waren, zomérweer dat echt zomers is, zonneschijn waar je van kunt genieten, in deze nieuwe tijden waarin dames de zon niet meer als vijand beschou wen, en hem eer in bikini's be groeten dan onder een parasol aan zijn stralen trachten te ontkomen. Nog wordt er over het weer ge praat, nog klagen de mensen, want helemaal tevree zijn ze nooit. Waar gepraat wordt worden dwaasheden uitgekraamd. Dat we ten we sedert we ontdekten dat zwijgen goud is. Eén dwaasheid was met het mooie weer de we reld uit of dat verbeeldde ik me tenminste. Een paar jaar lang hebben we immers moeten luiste ren naai- degenen die wisten te verkondigen dat al dat slechte en natte weer van de kern- en wa terstofbommen kwam. Al die stra ling: geen wonder van dat weer! Ik houd ook niet van die bommen, maar de theorie van de bommen- nattigheid heb ik nooit kunnen slikken. En, zie je wel. dacht ik, nu is die dwaasheid tenminste uit. Maar een paar dagen geleden las ik een ingezonden stuk in de krant. „Al die uitersten", vertelde de briefschrijver, „nu weer te nat, tegenwoordig dat teveel van droogte en hitte, komt van de bommen..." De mensen hebben altijd een neiging gehad om te menen dat het weer van vandaag anders is dan het weer van de goede oude tijd. En daar, moet ik bekennen, spant onze taal, en dus ons volk, die hem ge maakt heeft, de kroon. Wij weten zelfs het weer af te schaffen. Want als we nu helemaal niet van het weer van vandaag hou den. dan zeggen we „Geen weer, hè!" Daar hebben de Engelsen nog niet aan gedacht. r bestaat nog een ander soovt praten over het weer, iets dat niet tot de conversatie behoort, of het moest zijn dat men over de tekortkomingen van dat soort weer-gepraat converseert. „Het Air Ministry had het weer mis met de weervoorspelling". Of „De B.B.C. heeft weer een flater begaan!" Want de officiële weer berichten, die in de nieuwsbulle tins worden opgenomen, worden vaak op rekening gezet van de ra dio, die eenvoudig een boodschap doorgeeft. Het is wel merkwaar dig hoe weinig mensen de weer berichten in de zin en in de geest waarin ze gegeven worden willen aanvaarden. E' Weerberichten en voorspellingen zijn een aspect van de meteorolo gie. En dat is nog een betrekkelijk jonge wetenschap. Een weten schap die wij, moderne mensen, onder onze ogen hebben zien op komen en zich ontwikkelen. Wat is een wetenschap, wat is weten schap? Ondanks de naam en laat ons toch nooit vergeten dat •een naam taal is, en taal een heel primitief werktuig betekent wetenschap niet het weten, maar het stelselmatig opbouwen van voorlopige kennis door waarne ming, met als toetssteen van die kennis het experiment, of de voor spelling. Experiment, wanneer men de zaken in handen heeft, wanneer men in het laboratorium de bij de waarneming geldende omstandigheden precies kan her halen. Dat is met het weer, of met de sterrenkunde, niet het geval. Daar voorspelt men. Komt de voorspelling uit, dant wordt de kennis waaraan zij vorm heeft ge geven minder voorlopig; loopt het spaak, dan leert men er ook uit. Een mislukte voorspelling geeft aanleiding tot wijziging van tot nog toe geldende „kennis". Waar om liep het spaak? En kan men die vraag beantwoorden, dan is de wetenschap weer een stapje voor uit. Er zijn nog zoveel onvoldoend be kende factoren in de meteorologie, die om ons nog onvoldoend beken de redenen door elkaar lopen. Ver ticaal boven onze hoofden gebeu ren er wellicht ongehoorde din gen: orkanen, wervelwinden, en nu en dan komen die, wie weet hoe en waarom, naar beneden buitelen. We hebben nog zoveel te leren! Waarom, zal men vragen, die nog zo onbetrouwbare voorspellingen dan gepubliceerd? Wacht tot U het weet, o weervoorspeller! Neen, zo gaat het niet in het le ven. Waar haalden de degelijke, ernstige wetenschapsmensen die het weer bestuderen en er steeds meer van afweten het geld voor hun experimenten, voor hun waar nemingen, als ze de samenleving niet doen inzien dat ze nuttig en zelfs onontbeerlijk zijn? De we tenschap dient de waarheid. Ze ker. Maai- als dat haar enige ob ject was, had ze maar een schraal bestaan. Wetenschap is ook dienst van de samenleving, en enkel daarom neemt de samenleving er notitie van. Weerberichten, dus maar, om de zeevaart en de lucht vaart en de landbouw te dienen. En de hotelindustrie ook al. Maar toch blijft het wetenschap, d.w.z. steeds minder slecht raden. Wie onbevooroordeeld het werk van de meteorologen gadeslaat zal toch moeten toegeven dat ze steeds in mindere mate de bal misslaan. Ja, het is'mooi om zo'n wetenschap in wording te obser veren. Al kost het ons dan wel eens een nat pak omdat we te lichtgelovig zijn geweest. Vrien den, leve de wetenschap! Maar toch leeft in ons nog steeds de oude Adam: de onwetenschap pelijke, voorwetenschappelijke, kinderlijk bijgelovige mens. Wilt U een bewijs? Het mooie weer is voorbij: we hebben nu regen en der had hij geld geleend met de me dedeling dat hij dit nodig had voor zijn terugreis naar Nederland. Afge wacht dient te worden of hij inder daad naar Uithoorn terugkeert. Intussen is uit een recente brief, waar mee hij tien gulden aan zijn vrouw stuurde, gebleken dat hij weet wat hem boven het hoofd hangt. Zijn vrouw verblijft op het ogenblik in Haarlem. De twee kinderen zijn in Uithoorn. Vooruit betalen Van D. plaatste in de afgelopen lente advertenties in diverse bladen waarin hij kamers, landhuisjes en chalets in Oostenrijk te huur aanbood. Hij kreeg talloze gegadigden, die hij allen vooruit de huursom liet betalen. In derdaad had hij in Oostenrijk een aan tal woningen voor dit doel gehuurd, maar al spoedig bleek dat hij in tien tallen gevallen één chalet gelijktijdig aan ettelijke families verhuurd had, zodat vele Nederlandse gezinnen in Oostenrijk een bittere teleurstelling wachtte. Sommigen keerden meteen terug, an deren die over meer geld beschikten, zochten een eigen onderdak. Van D. had in Wenen -een zogenaamd hoofd kantoor, dat was gevestigd in een winkel van een Nederlander, die met een Oostenrijkse getrouwd is. Deze zat met de handen in het haaT en riep de eerste maal Van D. te hulp. In middels was de Weense politie er al in gemengd, doch deze liet hem gaan, toen hij verklaard had dat alles op een administratieve vergissing be rustte en hij de gedupeerde familie söhadeloosteümg beloofde. Intussen heeft Van D. nu diverse personen en firma's voor bedragen gedupeerd, die in de tienduizenden guldens lopen. Hij was het vorig jaar met zijn chaletdienst begon nen, maar exploiteerde intussen een autorijschool in Uithoorn, waarvoor hij op afbetaling vier nieuwe wa gens en twee scooters had gekocht. Een fïnancieringsbedrijf in Utrecht verstrekte hem daartoe circa f 35.000 waarvan hij volgens de rijkspolitie te Uithoorn maandelijks circa f 1500 moest afbetalen. Verkocht Dat hij in een plaatsje van 9500 inwo ners daartoe niet voldoende rijlessen wist te geven, mag geen verwondering baren. Toch begon hij af te lossen, maar toen er nog f 25.000 open stond bleef hij in gebreke. Verhaal bleek niet meer mogelijk, want de auto's en de scoo ters had hij inmiddels verkocht. De politie beschouwt hem als iemand die graag grote zaken doet en waarschijn lijk gaarne zonder fraude zijn reis bureau voor Oostenrijk in stand had willen houden, maar die daartoe geen kans ?,aig, omdat hij de contanten miste die' nodig zijn voor de betaling van de eerste kosten. Behalve zijn schuld aan de finau- Meer werkloosheid door toevloed scholieren In de werkloosheid in Nederland deed zich in de maand juli enige stij ging voor. Het aantal werkloze man nen steeg van 41.836 tot 44.737. De bezetting van de aanvullende wer ken verminderde in verband met do seizoemverkzaamheden in de land bouw van 11.114 tot 9.803. De gere gistreerde arbeidsreserve nam dien tengevolge toe van 52.950 tot 54.540, aldus een communiqué van het mini sterie van sociale zaken en volksge zondheid. De stijging werd veroorzaakt door dat een groot aantal jongelui zich na beëindiging van de schooloplei ding als werkzoekende bij een ar beidsbureau heeft laten inschrijven. Het aantal ingeschrevenen in deze categorie jeugdigen steeg hier door van 1164 tot 5303. Het aantal oudere ingeschreven werkzoekenden daalde met ruim 2500. Deze daling is behalve aan de bijzon dere gunstige seizoenomstandighe den toe te schrijven aan een verdere verbetering van de algemene werk gelegenheidssituatie. Het voor het normale seizoen gecorrigeerde cijfer van de geregistreerde arbeidsreserve daalde dan ook van 71.000 tot 68.000. Uit 16 meter hoge kraan gevallen en gedood Vrijdag is te Rotterdam de 33-jarige timmerman D. van Dijk, wonende He rensingel te Haarlem, door een on geval om het leven gekomen. Hij ver richtte aan de Waalhaven werkzaam heden op een zestien meter hoge kraan. Opeens viel hij naar beneden en werd zo ernstig gewond, dat hij enige tijd later overleed. liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Filmster verhuist uit dienstbodennood De bekende filmster Zsa Zsa Gabor gaat Hollywood „voor =e ?oed" verlaten, om zich in New f| 'ork te vestigen. Zij wil haar huis in Hollywood verkopen en een flat in New York betrek- ken. n De reden van haar besluit is de lienstbodennood in Hollywood. „De dienstboden in New York zullen wel slecht zijn, maar in een flat heb je er maar een paar nodig", aldus luidde haar niet optimistische commentaar. Zsa Zsa Gabor is uit Napels, waar zij een filmrol heeft ver- vuld, in de Verenigde Staten te- ruggekeerd. cieringsmaatschappij te Utrecht en de oplichting van vele Nederlandse va- j kantiegangers zijn er tenslotte nog de vorderingen van enkele dagbladen, waarin hij zijn advertenties heeft ge plaatst. Ook deze lopen in de duizen den guldens. on.weer, lagere temperaturen, en buien, de meert roert heuren steert april doet wat hij wil vertefde ons Vader Cats. En 't is hier eind juli echt een Catsige „meert" geworden. Maar weet U waarom? Spreek niet van depres sies en anticyclonen. Neen! Ik heb een kraan van de waterleiding in mijn tuin laten plaatsen, en ik heb een lange, mooie, plastieken waterslang aangeschaft om de tuin te besproeien. „Ja, jij hebt erom gevraagd", zeggen mijn bu ren die net met vakantie gaan. En al schrijf ik nog zo braaf over meteorologie en wetenschap, toch moet ik eerlijk bekennen dat ik het met ze eens ben. Er zijn zwembaden en zwembaden: deze kleine Japannertjes ontvluch ten de hitte in een straatgoot welke door een handige vader afgesloten en met water gevuld was. Het bad moge U misschien niet aanlokken de kereltjes genoten buitensporig!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 14