Tekko Taks en de nieuwe uitvinding DRIEWEGEN KRIJGT MODERNE 2-KLASSIGE O.L. SCHOOL WALCHEREN SCHOOL VOOR GEBRUIK RADAR BIJ DE BINNENVAART EEN NIEUW WIJKGEBOUW IN NIEUW- EN SINT-J00SLAND MARKTBERICHTEN DINSDAG 4 AUGUSTUS 1959 PROV IN C IALE ZEEUWSE O OURANT 1 RAAD BIERVLIET VERGADERDE Raadslid wil geen onbegrepen moderne kunst in De gemeenteraad van Biervliet kwam vrijdag in openbare vergade ring bijeen onder voorzitterschap van burgemeester A. P. Kostense. Op voorstel van burgemeester en wethouders werd besloten tot de bouw van een houten 2-klassige school in Driewegen voor het open baar lager onderwijs. De bouwkos ten, inclusief aankoop van de grond en aanleg van de riolering worden geraamd op f 35.000. Deze school zal worden gebouwd op een terrein ten zuiden van de noodwoningen in Drie wegen. Het bestaande speelplein bij de oude school zal worden verlegd naar de zuidzijde van de nieuwe school. Met 5 tegen 1 stem werd besloten tot het aanbrengen van nieuwe straatverlichting in de Weststraat, Oudestad, Burg. Maarleveldstraat en Braakmanlaan (tot Schoollaan). In totaal zullen in de genoemde stra ten op een onderlinge afstand van 60 meter, zestien nieuwe lichtmasten worden geplaatst. Deze masten zijn 7 meter hoog met 125 watt Hpl lamp. De kosten hiervan worden ge raamd op 9000 inclusief kabel. Te zijner tijd zullen de vrijkomende oude lichtmasten worden omgebouwd en in de overige straten worden bij geplaatst ter verdere verbetering van de straatverlichting. De heer G. Claeijs (k.v.p.) verzocht de nodige spoed te betrachten bij de uitvoering van dit wérk. De heer J. Verplanke (gem. bel.) vond het een hoge uit gaaf en was niet overtuigd van de noodzaak ervan. Hij achtte het niet nodig dat in de kom alles piekfijn in orde gemaakt wordt en „in de bui ten" niet. Hij verklaarde er meer voor te voelen het benodigde bedrag te bestemmen voor aansluiting van onrendabele percelen buiten de kom, en stemde dan ook tegen het voor stel van B. en W. - Nu het nieuwe sportveldeneom- plex aan de S'ngel zijn voltooi ing nadert stelden B. en W. voor om de door de plaatselijke voet balvereniging te betalen huur voor het voetbalveld vast te stel len op 500 per jaar. Ter be paling van dit bedrag hadden B. en W. de tarieven hiervoor in diverse andere gemeenten in de streek opgevraagd welke echter veel uiteen bleken te lopen. De heer Claeijs verklaarde het be drag nogal aan de hoge kant te vinden en vroeg zich af of de voet balvereniging dit zou kunnen opbren gen. De voorzitter stelde dat de voet balvereniging de beschikking krijgt over een volledig geoutilleerde ac commodatie, die geheel door de ge meente is gesticht, inclusief kleed gebouw, goals en hokje voor dé kaartverkoop. Ook het onderhoud van het terrein enz. geschiedt door de gemeente. De voorgestelde huur betekent dan ook. maar een fractie van de werkelijke kosten, die de ge meente moet maken. Waar de voet balvereniging momenteel ook inkom sten heeft uit hoofde van de voetbal pool verklaarde de voorzitter dat B. en W. van oordeel zijn dat het door hen voorgestelde bedrag niet te hoog zal zijn voor de voetbal. Zonder hoofdelijke stemming werd de huur hierna vastgesteld op 500 per jaar. Naar aanleiding van een verzoek van de N.V. P.Z.E.M. werd op voor stel van B. en W. een bedrag van 1125 toegezegd voor aansluiting op het elektriciteitsnet van een 5-tal boerderijen in de Beukels- en Elisa- bethpolder. Moderne kunst Eveneens op voorstel van B. en W. werd besloten een bijdrage van 5 cent per inwoner toe te kennen in het geschenk van alle Zeeuwse ge meenten ten behoeve van het nieuwe gebouw van de Provinciale Griffie. Dit geschenk zal bestaan uit een pas sende muurschildering. De heer A. Dijk (vrije lijst) vroeg of al bekend is welke muurschildering aangebracht wordt. Hij achtte het niet uitge sloten dat er een stuk moderne kunst zou worden gecreëerd dat door niemand begrepen wordt, hetgeen hij wel erg jammer zou vinden. De heer Dijk vroeg in dit verband of het in de bedoe ling ligt het ontwerp van deze muurschildering vooraf aan de ge meente voor te leggen. De voor zitter zei dat er een commis sie is ingesteld die dit regelt en dat het niet wel doenlijk zou zijn het ontwerp van de muurschilde ring vooraf aan de 101 Zeeuwse gemeenten voor te leggen. Vogel-show in Goes van 11-19 september Maandagavond hield de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers, afdeling „De Vogelvrienden" te Goes een al gemene ledenvergadering in de „Op ril" te Goes. Het voornaamste punt van bespre king was de vogel-show, die zal wor den gehouden van 11 t/m 19 septem ber in de zalen van de heer Krijger te Goes. De tentoonstelling wordt dit jaar alleen door „De Vogelvrienden" georganiseerd. Hierdoor krijgt de vereniging meer ruimte tot haar be schikking. Verleden jaar werd de tentoonstelling bezocht door 11.000 bezoekers. De show zal nog grootser en mooier worden dan de voorgaande shows. Zeldzame vogelsoorten zullen op deze show te zien zijn. Tevens zullen er andere aantrekkelijke die ren aanwezig zijn. Dit jaar zal nauw worden samengewerkt met de bloem kwekerij Dekker uit Middelburg. De ze krijgt een gedeelte van de zalen ter beschikking voor aanleg van de tuin, de perken, potplanten, enz. Examens De heren I. J. Adriaansen en J. Strij- donk, beiden lid van de Vrijwillige Brandweer te Oostburg, slaagden de zer dagen voor pompbediener. MIDDELBURG Middelburgse kennis ging met veel drukte van start Ondanks de veelvuldig met name door de ouderen geslaakte verzuch ting, dat de hedendaagse kermis het bij lange na niet „halen" kan bij de. „oudèrwetse", blijkt de aantrekkings kracht er van. op de. Middelburgse in gezetenen nog bijzonder groot te zijn. Althans maandag, de dag waarop het jaarlijks kermisspectakel op de hoofd stedelijke Markt .weer van start is gegaan. Want gedurende de middag en avonduren was er een flinke be- zoekersschare op het Marktplein te vinden, waarvan het merendeel ken nelijk van plan was om het door het slechte weer afgelaste strandbezoek temidden van dit spectakel goed te maken. De kermis telt wat minder spectaculaire zaken dan het vorige jaar, maar dat neemt niet weg, dat het „luidsprekersgeschal en het daar bij behorende „muziekfestival" even oorverdovend, is. Vele hoofdstédelingen kwamen deze eerste middag en avond dus een kijk je riemen, de jeugd al zeer vroeg om van de eerste ritten „voor niks" te kunnen profiteren. Uiteraard hadden de draaimolens en dergélijke het in de middaguren het drukst, want hon derden kinderen stonden al voor de opening mét een dubbeltje in de hand te wachten om er in te springen. De „cake-walk" met z'n glij- en rotsba- nen had ruim klandizie, hetgeen ook het geval was met de autoscooter, een nooit ontbrekend evenement op de kermis. Boksen en „eatch-cannen" kan men in het sportpaleis met robuste en water- vlugge „oud-kampioenen" als tegen standers, „griezelen" is het geblazen in de Texas-show die een plaatsje gekregen heeft op het Zusterplein en voorts verdrongen zich vele gok lustigen" om de talrijke schiet-, gooi en ronde tentjes, waar een druk-op- de-rknop voor een dubbeltje de ijzeren knikker naar een plak chocolade voert. En vanzelfsprekend namen vele va ders rond koffietijd zakken met olie bollen, wafels, roomsoezen en hoe ze meer mogen heten, mee naar huis, liep het gros van de jeugd op een zuurstok te sabbelen, troonde op bij na iedere fiets en zelfs op vele hoof den een (gewonnen) aap met een pluim en stond hier en daar zelfs een groep Iter mis vierders aan een vette paling te „Wuiven". Want dat alles brengt de kermis nu eenmaal mee. Werknemers in visserijcultures (Slot van pag. 1) recteur van de stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk, mr. J. F. Hornstra en de socioloog van deze stichting, drs. J. S. Rienks; P. J. de Leeuw uit Yerseke en A. C. Verspoor uit Bruinisse. Adviserend lid is de hoofdinspecteur- directeur voor de arbeidsvoorziening in Zeeland, de heer K. van Dijk uit Middelburg, secretaris is de heer W. L. M. Groffen, Deltazaken Provinciale Griffie te Middelburg. Verplaatsing Het is de bedoeling om te komen tot een sociale en economische be- sc.lirijving, het peilen van de me ning onder de belanghebbenden, alsmede bet geven van aanbevelin gen voor de vermindering en zo mogelijk de opheffing van deze nadelen voor de werknemers. Reecis nn is de commissie van oor deel, dat gestreefd moet worden naar het behoud van een zo groot mogelijk aantal arbeidsplaatsen door middel van het verplaatsen der visserijcultures. Voorts gaan de gedachten uit naar mogelijkheden cm de jongste wcrkne= mers te scholen, de meei ouderen om t.e scholen, en de oudste groep steun te verlenen. Het lijkt nodig er voor te waken, dat de jongeren niet in te groten getale thans al de cultures verlaten. Als rapporteurs voor de nota over de problemen betreffende de oester- en mosselcultuur zullen optreden de stichting Zeeland voor Maatschappe lijk en Cultureel Werk en het ETI voor Zeeland. Vervolgens zullen ook de gevolgen van de aanleg van de Grevelïngen in de beschouwingen der commissie wor den betrokken. Het ligt in het voor nemen om de vakcentrales zoveel mo gelijk bij de onderzoekingen te be trekken. Deze hebben zich bereid ver klaard om hieraan hun medewerking te verlenen. VLISSINGEN Geslaagd De heer A. M. Dagelirckx te Vllssingen Is op het laatst gehouden examen te 'Aalsmeer geslaagd voor bloemschikken en binden. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 30-7-59 Marga v. Antwerpen; 31-7-59 Taurus v. Antwer pen; vertrokken op 30-7-59 Marga n. Le- Havre. Vlissingen gepasseerd naar Ant werpen op 30-7-59 Liberty v. Londen; Henny-T v, Londen/Gent; Kerke dijk v. New York; Nassauhaven v. Rotterdam. 31-7-59 Aspera v. Zee; Hecuba v. Ham burg; Schokland v Rotterdam/Gent; Del ta v- Grimsby. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 30-7-59 Ysel n. Le-Havve; Tlmo n. Zee/ Gent; Westpolder n. Rotterdam. 31-7-59 Paris n. Gothenburg, Rozenburgh Stockholm; Morag n. Avonmouth; Cele bes n. Bona; Paul-Westers n. Karlskróna; Con-Zelo n. Denmark. OOSTKAPELLE Lampionoptocht Woensdagavond aanstaande organi seert de Vereniging voor Vreemde lingenverkeer te Oostkapelle lampionoptocht, waarin weer net als vorige jaren verschillende gekostu meerde groepen zullen meelopen. De optocht wordt opgeluisterd door de muziekvereniging „Crescendo" en het tamboerkorps. Burgerlijke stand MIDDELBURG Bevallen: J. A. A. Coppejans-Verhoogh d., J. M. Vogel-Kiewiet d-, N. Krijger-Taal d., I. S. Fastenau-de Kam d., P. M. Lampert- Wisse d., A. W. Net-Schrier z., A. O. van Liere-Marits z., W A. de Vos-Sonnevelt z., M. Leïjnse-Van Boven. d. Ondertrouwd: J. A. Overweel 24 j. en A. Net 23 j.; O. Davidse 28 j. en W. van Dam me 29 j.; R. C. Loken 54 j en J. H. A, van Aken 54 j.; H. A. B. Mes 26 j. en M. J. Dienken 20 j. Getrouwd: W. A. Kasander 24 j. en M. Kosten 19 j.; S; F. Piazza 21 j. en P. G. Wattel 20 j.; J. Maljaars 43 j. en M. de Steur 31 j. Overleden: K. Francke 60 j, e.v. L. Hul- bregtse; A. Geertse 53 j. e.v. "J. van den Broelte; W. Jansen 75 j. wed. v. W. Ven- tevogel VROUWENPOLDER Bevallen: A. J, Boyenk-Boogaard z., II Tax-Hekhuls d. Getrouwd: F. Wattel 25 j. en J. Suurmond 28 j. Overleden: J. Sohóe 93 j. wed. v. J. P derman. BIGGEKERKB Bevallen: C. den Hollander-Boogaard d. Overleden: H- Brasser 85 j wedn. v. T. Wouterse; H. Poortvliet 83 j. wed. v. P. Meulenberg. Officiële publikatie MIDDELBURG Huisvestingsbureau Met Ingang van de week beginnende 10 augustus a.s. is het huisvestingsbureau al leen geopend op maandag, woensdag en vrijdag telkens van 8.30—9.30 uur. Het bureau is dan gevestigd ter secretarie (kamer 14, boven). Middelburg, 1 augustus 1959. NIEUWE OPLEIDING IN ROTTERDAM Continuvaart voordeel In de dagnijverheidsschool te Rotte- dam van het Koninklijk Onderwijs Fons voor de Scheepvaart (K.O.F.) zal een opleidingsschool voor het ge bruik van radar bij de binnenvaart gevestigd worden. De directeur van van het K.O.F., de heer A. A. Kleijn, verklaarde dit tijdens de 35ste vakan tiecursus van het fonds, nadat de heer H. M. Koch, inspecteur van de technische dienst van de rederij Ph. van Ommeren N.V., voor instelling van zulk een opleiding had gepleit. Het riviervaren bij nacht, mist en onder zeer slechte weersomstandig heden met behulp van radar vereist een zodanige kennis, bekwaamheid en ervaring en neemt voorts dermate in omvang toe, dat een vakopleiding in het radargebruik niet lang meer op zich mag laten wachten, aldus de heer Koch. In totaal zijn nu ongeveer 250 Europese Rijn- en Binnenvaart schepen, waarvan honderd Neder landse, met radar uitgerust. Of schoon de aanschaffingskosten .van een binnenvaartradarinstallatie met een 20.000 anderhalf tot twee keer zo hoog zijn als die van een zeevaart- radarapparaat (dat met een minder Paardendressuur en tantoe in Haamstede De gecombineerde show van de lan delijke rijverentging „De Sehouwse Ruiters" uit Dreischor en de Ko ninklijke Harmonie „Witte van Haemstede" die zaterdagavond door de V.V.V. in Haamstede was geor ganiseerd, is in alle opzichten een succes geworden. Er waren circa tweeduizend bezoekers en er waren zelfs te weinig toegangsbewijzen om aan alle belangstelling tegemoet te komen. De avond werd onder meer bijge woond door de burgemeester van Burgh, Haamstede en Zierikzee. In zijn openingswoord stelde de voor zitter van „De Sehouwse Ruiters", de heer P. Klompe, de vraag of het niet mogelijk zou zijn in de West hoek een rijvereniging op te richten, „daar de rijsport de mooiste ont- spanningsvorm is voor de platte- andsjeugd". Voor niet-ingewijden gaf de heer L. Moermond, commandant en instruc teur van „De Sehouwse Ruiters", via de microfoon commentaar op de di verse rijnummers. Twee Ierse spring- en dreseuurpaar- den van de heer Hartman uit Hilver sum demonstreerden fraaie dressuur- proeven, waarvoor het duizendkoppi ge publiek diverse malen een warm applaus liet horen. In het grote springconcours waren de jeugdige amazones de ouderen de baas. Cor- rie Koopman en Ria Geluk plaatsten zich ex-aequo op de eerste plaats, terwijl de derde plaats werd bezet door de heer De Wilde De voorzit ter van de landelijke rijvereni gin gen, de heer J. Dorst, reikte de prij zen uit. Aan het slot van de demonstraties voerden „De Sehouwse Ruiters" een „kleurencaroussel" op. De koninklij ke Harmonie „Witte van Haemstede bracht hierna in samenwerking met de drumband een taptoe onder lei ding van de heren J. A v. d. Weel en J. Bakker. De avond werd be sloten met het spelen van het Wil helmus. scherp beeld kan volstaan) heeft de rederij Van Ommeren, zeide de heer Koch, deze kosten er al ruimschoots met de continuvaart uitgehaald. De schepen kunnen nu volgens een dienstregeling lopen. De navigatie moet geschieden door een team van vier man, waarvan ieder een vaste plaats heeft. Drie van hen staan op de brug; de ka pitein of eerste stuurman aan het radarapparaat, de roerganger aan het roer en de machinist bij de machinebedieningsapparatuur en bij de bediening van het achteran ker, die beide in de stuurhut zijn geconcentreerd. Op de voorplecht staat „de uitkijk", die door middel van microfoon en luidspreker in verbinding staat met de kapitein. Een stringente eis is verder, aldus de heer Koch in zijn uit eenzetting. dat de ruiten .van de stuurhut tijdens het gebruik van ra der met donker glas worden afgedekt, Dit is noodzakelijk opdat niet de aan dacht van de radarapparatuur wordt afgeleid. Vooral op dit punt onder vindt men nogal weerstand bij va renslieden, die altijd overdag en op het gezicht hebben gevaren Het koersen op radar in een geheel don kere stuurhut blijkt in somniige ge vallen zelfs psychische weerstanden op te roepen, die niet overwonnen worden. In dit opzicht ook zal een radaropleidingsschool veel goed kun nen doen, meende de heer Koch. RAAD VOTEERDE 13.200,— Paratyfus heeft geen reden tot ongerustheid De raad van Nieuw- en Sint Joos- land voteerde, in de vergadering van maandagavond een bedrag van f 1980.voor de restauratie van de raadszaal en verleende het Groene Kruis een bijdrage van f 7000. vermeerderd met de kosten van de grondaankoop ad. f 6200.voor de stichting van een wïjkgebouw. De raad besloot voorts de heren Jac. de Klerk en K. Knuijt een bedrag van f 150.toe te kennen voor wo ningverbetering. De bermen van de Oudedijk en Molendijk van de gara ge Kuzee af tot aan de Wilhelmina- straat werden door de gemeente over genomen van de heer P. Mesu voor een bedrag van f 200.De raad wees een subsidieverzoek van het Leger des Heils af, De zevende be grotingswijziging werd in deze ver gadering goedgekeurd. Bij de rondvraag vroeg de heer Dingemanse naar de gevallen van paratyfus in Nieuw- en St. Joos- land. De burgemeester wees daar op elke reden tot ongerustheid van de hand, Hij zeide alle lof te hebben voor het optreden van dokter P. J. Brons, die grondige maatregelen heeft genomen door het inschakelen van diverse ge neeskundige instanties om de ,pa- ratyfus-liaard in de kiem te smo ren. Vandaag zal aan alle inwo ners een circulaire worden gezon den met medische instructies. Bij een der slagers is voorts ondeug; (lelijk vlees in beslag genomen De gemeente en het rijk zullen gezamenlijk de schade aan de desbetreffende slager vergoeden, krachtens een wet inzake besmet telijke ziekten. Canada krijgt nieuwe gouverneur-generaal Koningin Elizabeth van Engeland heeft de 7l-jarige generaal-majoor George Vanier tot gouverneur-gene raal, van Canada benoemd als opvol ger van Vincent Massey, dié 15 sep tember met pensioen gaat. Vanier is de eerste Frans-Canadees op deze post. Behalve militair in bei de wereldoorlogen is Vanier ook di plomaat geweest: ambassadeur in Frankrijk. In de Eerste Wereldoor log verloor hij een been. Stabilisatie Franse frank overtrof verwachtingen Tekort aan deviezenreserves werd omgezet in overschot De gouverneur van de bank van Frankrijk, W. Baumgartner, schrijft in het jaarverslag over 1958, dat de resultaten, die het plan tot stabili satie van de frank reeds heeft opge leverd in vele opzichten de meest op timistische verwachtingen heeft overtroffen. Baumgartner vestigt er in zijn ver slag voorts de aandacht op, dat de deviezenreserves thans een overschot van 600 miljoen dollar boven de be hoeften aanwijzen, vergeleken met een tekort van dezelfde grootte aan het einde van 1958, verder dat de prijzen veel minder zijn gestegen dan de opstellers van het versobe ringsplan hadden verwacht, dat het zakenleven over bijna de gehele li nie vooruit is gegaan en dat de door sommige deskundigen voorspelde produktiedalïng niet heeft plaatsge vonden. Naar de mening van Baumgartner is het welslagen van Frankrijks plan voor financieel herstel geruststellend en schitterend. Hij waarschuwt ech ter, dat het nationale streven, fi nanciële stabiliteit en economische expansie met elkaar te verzoenen, moet voortduren. Trein botst in Djakarta tegen twee auto's Zeven mensen gedood Op de drukke spoorwegovergang Goenoeng SahariAntjol te Djakar ta is zondagavond de exprestrein van Djakarta naar Bandoeng in botsing gekomen met twee vrachtauto's. Ze ven mensen werden gedood en veer tien gewond, van wie acht ernstig. De hekken van de overgang waren geopend juist voor het passeren van een elektrische stadstrein. De in de omgeving gelegen fabrieken waren juist uitgegaan en er was dus een zeer druk verkeer. De exprestrein die een grote snelheid had, reed tegen een vrachtauto die werklieden naar huis bracht en daarna tegen een tankauto, die omviel doch gelukkig niet in brand raakte. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 3 aug. Aardappelen* Eerstelingen, bonken 27—31, grote 23—28, drielingen 11—16, kriel 3—5. Bintjes: bonken 28—30, grote 23—26. drielingen 12—16. Aanvoer 10 ton. Fruit: Bramen per doos 23—50, idem per kg 89. Frambozen per doos 51. Netmeloe- nen 76—115. Suikermeloenen 101146 Ana nasmeloenen 127. Rode bessen per doos 31—36, Idem per kg 136 Tomaten A 38— 47, Idem B 35—45, Idem C 29—41, idem CC 12—31, idem bonken 35—36. Pruimen*. Washington 50—84. Czarprulm 35—77. Ontario 51—82 'Druiven 225—237. Perziken per stuk 642 Peren: Clapp's Favorite, fabriek 4749 Noord-Hollandse Suikerpeer, keuken 38 Precose de Trevoux huishoud 60-70 66— 71, huishoud 55-60 51—64. idem II 45—63, keuken 40—52, fabriek 3045. Appelen: ZlgeunerJh, huishoud 65-75 43— 58, Idem II 36—44, keuken 21—44. fabriek 18—30. Stark Earliest, huishoud 65-75 101, keuken 52. Perzikrode Zomerappel, huis houd 75-80 62—77, G0-70 57—72, 50-60 69 3762, keuken 40—70, Yellow Transparant huishoud 60-70 66, keuken 63- Early Vic toria, huishoud n 28, keuken 33—42, fa briek 17. Groenten: Dubbele prinsessen 113137 Snijbonen 103131 Prorikbonen 73111 Andijvie 17—54. Spinazie 4065. Postelein 21—57. Rodekool 37—49. Savooiekool 62— 63. Spitskool 53—60. Waspeen 1028- Ra barber 9—34. Kroten per kg 51—63. Uien per kg 26—33. Prei 47—62. Komkommers A 8—24, idem B-89, idem C 8—13 Bloem kool 4 stuks per kist 72—117, idem 6 stuks per kist 6083, idem 8 stuks per kist 51— 52. Kropsla I 12—18, idem TI 10—25- B peen 22—4G. Boskroten 31—59. VISMIJN VEERE 3 aug- 1700 kg exportgarnalen 175—375 kg bot 42—57 203 kg tong 159—391. 134 kg rog 18—28 50 kg ongesorteerde vis 34100 8 kg paling 196—260. VEILING V-V.Z.B, GOES 3 aug- Export- en .indiistrièveiling Per zikrode Zomerappel H 70-80 65. H 60-70 68, H H 36. Early Victoria H 70-80 65 H 60-70 68. H II 36 Zigeunerin H 75-85 74. H 65-75 72, H II 38 Precose de Trevoux H 70-80 71, H 60-70 64—66, H 55-60 59—60, H 50-55 49.70—51.40,. H H 41. Bramen 94.90 —96.70. Verpakt fruit: Ontariopruimen I 93—100 Gewone veiling: Yellow Transparant H 55-G5 52—57, keuken «8. fabriek 28—31, Perzikrode Zomerappel, keuken 3947, fabriek 37—34. Early Victoria, keuken 31, fabriek 23. Zigeunerin,' keuken 49—49. fa briek 34. Precose de Trevoux, keuken 50 —54, fabriek 36—38- Noord-Hollandse Sul- 62. „Luister eens Terry!" sprak Tekko ernstig. „Ik moet je iets zeggen. Dat plezier dat jij gisteren ge had hebt, is niet normaal Ik bedoei dat lachen. Dat kwam niet vanzelf, net zo min als het bij die beren vanzelf kwam!" „Nee, dat begrijp ik!" vlei Terry onze Tekko in dc rede. „Dat bij die beren was dressuur. Maar wat heeft dat met mij te ma ken? Waar wil je naai toe?" „Dat zal ik je vertel len!" antwoordde onze vriend. „Dat lachen kwam omdat Jij die beren van di( pepermuntjes gegeven hebt )e hebt er zelf toch ook een gegeten?" „He... ehwat?" stamelde Terry ongelovig. „Je wou toch niet zeggen, dat die pepermuntjes.,..*.!! „Ja!" antwoordde Tekko met klem „Dat wou ik wel zeggen! De pepermuntjes die jij giste ren "hebt meegenomen, bevatten een lachop- wekkend middel. Het waren eigenlijk hele maal geen pepermuntjes, maar lachtablet jes. waarvan men heel erg hard gaat lachen! Jij kon dat natuurlijk niet weten. Het is name lijk een hele nieuwe uitvinding, 2de je!" kerpeer H 60-65 31. n 23 Frambozen pee doos I 70 Bramen I 40—45, n 34 Per st.: Perziken I 22—2G. Pruimen: Czarpruimen I 69—99. grof 52— 84, H 42—69. fabriek 20—42. Ontario I 67— 78, grof §0—73. O 31—61, fabriek 18—32. Washington I 42—56, grof 40—58, n 28— 38, fabriek 40—58. Utility I 70, fabriek 32. Belle de Louvain 83 Rode bessen II 92 —93. Groenten: per stuk: Bloemkool A II 66, B II 49. afwijkend 25—55 Kropsla H 16— 28. Komkommers A 15—21, B 10, C 12- Me- loenen 113137 Per bos. Wortelen 1044. Kroten 22—24 Per 1 g. Tomaten A 37—47, B 41—43. C 31—37 Uien 2 Groene savooie kool 2248 Andijvie 57—58 Rabarber 15. Augurken 1889 Dubbele prinsessebonen 47—107. Prei n 34, Postelein 48—57. Aard appelen, bonken 27- 28. grote 22—25. drie lingen 14—15. Druiven f 220—240. 3 aug. Eigenheimers aug 3 contr f 18-20, 3 oontr 18.00. okt 5 contr f 17.00. dec. 1 contr f 16 50 Furore maart 5 contr. f 18.30, Alpha april i contr. t 1910. 3 contr. f 19.00 Bintje 35 nov 37 contrac ten f 1650, maart 12 contr. f 19.50. april 44 contr f 20 00, 10 oontr f 20 10 35 contr. f 20 20 en 10 contr f 20 30 Bintje 45. dee. 4 contr f 20 00, april 8 contr f 23.50, Vo- ran 35, nov 4 oontr i 14.00 Record nov. 1 contr f 15.00 Blntje-e 29 contr I 2660, 8 contr 26 20 en 6 contr f 26.50, alle nov. Bintje-a nov 2 contr f 24 00, vier contr f 24 50. 4 contr f 24 60 en 5 contr. f 25.00 E-erstelingen-e nov 6 contr f 32 59, I contr f 32 60, 1 contr f 32 70 l contr. t 32-80. 7 contr f '2 90 en 22 contr f 33.00. Sirtema-e nov. 40 contr f 29.00 l contr. f 29.20. i contr 29 50 en 1 contr 30 00. Voran-b nov. 2 contr f 19.50. 8 contr. f 19.80 2 contr f 20-30 en 5 contr. f 20.70. Totale dagomzet 3«7 contracten. VEEMARKT Vette koeien prijs in cents per kg, le kw. 305—325. 2e kW. 285 -300 3e kw 270—285; varkens (lev gew.) ie l?w. 195, ge 193, 3e kw 190. Vette koelen aanvoer kleiner handel kalm, prijzen onveranderd Varkens (lev. gew.) aanvoer als vo-lge week handel aanvang goed. aflooo minder prijzen prijzen hoger, zware varkens 105 prima's boven notering. MARKTBERICHT VLAS Rotterdam, 3 aug Waterrootvlas: lage soorten van f 1-05 tot 1 .1 25. middensoor ten van f 1.30 tot 1.50, best vlas van 155 tot f 2.00 Dauwrootvlas: lage soor ten van f 0.90 tot f i 10, middensoorten van f 1.15 tot f 1.35 bes: vlas van f 1.40 tof t 1 60. Breekvlas- van f 0.70 tot f 1.05 naar gelang van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van f 0 49 tot f 0 73. De oroduktie blijft klein de werkzaam heden aan de nieuwe oogst hebben nog steeds voorrang boven zwingelen Voor de enkele aangeboden partijen was vol doende vraag om vrijwel alles op te ne men, de prijzen warer iets hoger voor de meeste middensoorten Het aanbod van dauwrootvlas bitjft zeer gering, enkele uitgezochte partijen wer den verhandeld, nr. ter mg onveranderd. Breekvlas wordt vrijwel niet aangebo den Voor gezwingelde lokken blijft vol doende belangstelling om de kleine pro- duktie geheel op te nemen, de prijzen zijn tets lager- De nieuwe oogst is voor een groot ge deelte op de vlasserijer aangekomen, de kwaliteit Is goed tot zeer goed. terwijl de kracht van de ve-.el over het alge meen zeer goed Is '<e opbrengst per hec tare blijft beneden noimaa, wanneer het strovlas te kort ts gebleven. VEILING SCHERPENISSE 3 aug. Dore. gewone 20-30. drielingen l 10. Eigenheimers, gewone 2 16 50—18.07, Bintjes, bonken 24.51, gewone 3 18.32— 13.67, drielingen 6.51. Aanvoer 13 ton.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3