Tekko Taks en de nieuwe uitvinding Harmonie Kloosterzande vierde dubbel feest SNODfl WALCHEREN MIDDENSTANDSEXAMENS TE MIDDELBURG ZUID-BEVELAND IN 1958 MINDER VERVOER BIJ BRESKENS-MALDEGEM MAANDAG 27 JULI 1959 PROVINCIALE ZEBOWSE COURANT 7 CONCERTEN EN MARSCONCOURS Vereniging bestond honderd jaar en kreeg predikaat „koninklijke" De koninklijke harmonie „Sint Cecilia" te Kloosterzande had zon dag twee redenen om feest te vie ren. Ten eerste was daar het 100- jarïg bestaan van dit muziekgezel schap en ten tweede, het kort gele den toegekende predikaat koninklij ke. Ter gelegenheid van deze twee belangrijke gebeurtenissen had men muziekfeesten georganiseerd be staande uit een aantal concerten, een marsconcours en een gezamenlijke mars der deelnemende korpsen door het dorp. Advertentie „Zie advertentie op pagina 8." Tweedaags festival m s-i Ter gelegenheid van het tienjarig be staan van de harmonie Sint Caecilia te '8-Heerenhoek heeft het bestuur van deze vereniging een tweedaags festival georganiseerd. Zaterdag na men de korpsen j>an Arnemuiden, georgani Korpsen Ütloetinge* Kapelle-Biezelinge, Borsse- le, Heinkenszand, Nisse en 's-Heeren- Itoek aan dit festival deel. Na ontvangst door het ere-comité be staande uit de burgemeester van 's-Heerenhook de heer R. O. M. Wael- put, de wethouders P. de Baar en L. Traas, de pastoor Donenburg, de heer J. A. Duijvesteijn en de heren dok toren W. en J. Lucas-Luijkx in de jeugdhoeve, werd een mars gemaakt door de gemeente. De belangstelling van het publiek was groot, te meer daar het weer ook medewerkte. Voor zaterdag vielen de prijzen die beschikbaar gesteld waren als volgt: verenigingsprijzen: 1. O.K.K. te Borssele; 2. Euterpe, Hein kenszand; 3. Ons Genoegen, Kapelle- Biezelinge; 4. Excelsior, Kloetinge; 5. Arne's Genoegen uit Arnemuiden. De directeursprijzen vielen als volgt: 1. D. Burger, Ons Genoegen Kapelle- Biezelinge; 2. J. de Toonder, Euterpe, Heinkenszand. Zondag kwamen de korpsen van Ove- zande, Kwadendamme en Halsteren aan bod. Halsteren verscheen boven dien-met een keurige drumband. De prijken.waren hier als volgt: Vereni gingsprijzen: 1. Halsteren; 2. drum band "Halsteren; 3. Kwadendamme"; 4. Ovezande. De directeursprijzen kwamen terecht in Kwadendamme eü Ovezande, respectievelijk bij do he ren C. van Broekhoven en Jac. den Pundert. De gemeentebeker werd ge wonnen door Halsteren. Brand op perceel gerst te Oostburg Zaterdagmorgen brak te Oostburg brand uit op een perceel met te velde staando gerst van de heer M. J. de Bruijne. Dit land is gelegen achter de Oudestad, vlak tegen de bebouwde kom van de gemeente. De brand, die naar alle waarschijn lijkheid was ontstaan door een vonk uit een op het land rijdende maai' dorser, breidde zich snel uit. Dank zij de medewerking van om standers, vooral jeugd, kon het vuur spoeaig worden gedoofd. Ook de brandweer werd gealarmeerd. Naar schatting is ongeveer één gemet gerst door de brand verloren gegaan. Boerenleenbankendag 1959 Onder auspiciën van het Landbouw coöperatie Centrum voor Zuidweste lijk Nederland zal vrijdag 11 septem ber a.s. te Goes een „Boerenleenban kendag 1959" worden gehouden. De agenda vermeldt twee onderwerpen, namelijk „Geld en kapitaal in de landbouw" en „Het borgstelllngs- fonds als hulpmiddel bij de financie ring van het landbouwbedrijf", eerste zal worden ingeleid door de heer H. J. Hendriksen. directeur van de centrale raiffeisenbank te Utrecht, het tweede door ir. J. van Bueren, consulent van het borgstellingsfonds. Voorts zal er gelegenheid bestaan tot het stellen van vragen. Spoedeisende raadsvergadering De gemeenteraad te Kapelle zal van avond om acht uur in spoedeisende zitting bijeenkomen. Naast de ge bruikelijke punten van vaststelling, notulen en rondvraag, bevat de agen da als enig punt de verhuring van de woningwetwoningen Jagtlust 4 en Maalstede 2. Mulo-examens Voor de laatste maal tn het cursusjaar 19581959 zijn zaterdag de mulo-examens afgenomen. Alle kandidBten slaagden Het dlploma-A behaa.den de dames G A. Nljenhuis (m), L- van Sluijs (m). P. Theune, J. Mldavaine (m), allen te Mid delburg, M- D. de Fouw (m), Kortgene, B. C. M. Eversdijk <m), M. E. Bakker (m), A. C. de Boe (m), W. Boeekhout (m), J. de Munck—^Goeseye (m), allen te Vlis singen, P.. A. Dees (m). Zaamslag; G- M. Kakebeeke (m), Nw- en St-Joosland en C. Noordhoek, Kortgene Heren: P Blok (m). J. G. Gast (m), H Geelhoed (m). al len te Kortgene: J. M. Kole (m), St- Laurens; W. L. Janse (m), Middelburg: A. D. Gracau (m). Terneuzen: L. H. Brugghe (m), Middelburg; K Jellema (m). Middelburg. P W Luteyn Krulnln- gen en A D de Munck te Hansweert Met m aangeduid tevens geslaagd voor middenstandsdiploma Voor het mulo-examen slaagden te Ber gen op Zoom W. F. Tieleman, Terneu zen: C, D. A. Vermeulen, Zulddorpe; F. E. M. du Pui.1, Vogelwaarde. De tien korpsen die aan dit festijn deelnamen hebben het anders zo stil le Kloosterzande „overspoeld" met 'n overvloed van muziek, die door de honderden muzikanten ondanks de bijzondere hoge temperatuur met veel élan werd geblazen. In de middaguren werden de afge vaardigden der deelnemende korpsen ten gemeentehuize officieel ontvan gen door burgemeester C. J. van Hootegem, die woorden van dank uitsprak aan het adres van de ge zelschappen, die naar Kloosterzande waren gekomen om Sint Cecilia te huldigen. Dokter J. A. P. Hermans, voor zitter van de jubilerende vereni ging zag in de verlening van het predikaat koninklijk onder meer een posthume hulde aan de op richters. Hij was van mening dat een koninklijke vereniging een ere-voorzittër behoorde te heb ben, welke titel hij had toege dacht aan burgemeester Van Hoo tegem, die daarna als zodanig werd geïnstalleerd. Tot 8lot sprak dokter Hermans na mens Sint Cecilia zijn dank uit aan de beschermheer der vereniging, ba ron Collot d'Escury, voor diens tus senkomst bij het verkrijgen van de koninklijke onderscheiding. Verder werden nog felicitaties en dankwoor den uitgesproken door mr. H. C. M. van Son, voorzitter der koninklijke Stedelijke Harmonie te Hulst er door dr. Roggeman, burgemees ter van Stekene (België). Hierna werden de prijzen van het marsconcours bekendgemaakt Hieruit bleek dat de koninklijke har monie Apollo uit Etten (N.B.) en Sint Cecilia uit Kloosterzande, eer ste prijzen hadden behaald met res pectievelijk 70 en 64 punten en de koninklijke fanfare uit Stekene en de Verenigde vrienden uit Sas van Gent tweede prijzen met 60 en punten. Aan de concerterende gezel schappen werden herinneringsmedail les uitgereikt. Het muziekfestijn werd besloten met een taptoe door de Ettense harmonie Apollo. MIDDELBURG Muzikale hulde aan Onderwijsvoorstellen Zaterdagavond heeft de signaalafde ling van de gymnastiekvereniging „Achilles" te Middelburg zeven van haar leden zes heren en een dame die de vierdaagse-wandeltochten te Nijmegen hadden meegelopen mu zikaal ingehaald. Met de trein van acht uur 's avonds kwamen de vierdaagselopers op het station te Middelburg aan waar de signaalafdeling zich netjes op het perron had opgesteld voor de muzi kale hulde. Daar de Interkerkelijke Evangelisa tiecommissie juist tegen die tijd een bijeenkomst hield op de Markt had den de muzikanten de mars naar hét station in „stilte" moeten afleggen. Dit verbod om muziek te maken gold tot kwart over acht. Dank zij de medewerking van de Middelburgse stationschef konden de vierdaagselo pers toch met muziek worden inge haald toen de trein enkele minuten over acht het station binnenreed. Deze had namelijk toestemming ge geven om op het perron de wandel enthousiasten op te wachten. Na de eerste hulde vertrok men gezamenlijk met de muziek voorop naar het Ne derlands Koffiehuis op de Markt waar de vierdaagselopers hartelijk werden toegesproken. De Achilles- afvaardiging bestond uit J. Amol-- dus die voor de dorde maial meeliep, J. de Leeuw, A. de Leeuw, mej. K. Pleijte, A. v. d. Mast en J. Adam, allen voor do tweede maal en C. Sturm voor de eerste maal. Afscheidsavond hervormde school In het verenigingsgebouw 't Zand te Middelburg werd een afscheidsavond -[ehouden voor de leerlingen die de lervormde school 't Zand verlieten. Het hoofd der school, de heer H. J. Boom, verwelkomde de vele ouders, die het gebouw tot de laatste plaats bezetten. Hierna werkten de jongens en meisjes "een gevarieerd program ma af, dat veel succes oogstte. De onderwijzer van een van de klassen, de heer G. J. Swlers, wees in een toespraakje op het bijzondere voorrecht een school met de bijbel te mogen bezoeken. Namens de ouders richtte de heer De Joode een dankwoord tot het onder wijzend personeel. In het bijzonder memoreerde hij het feit, dat alle 12 kandidaten voor het middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs ge slaagd zijn. Tot slot sprak het hoofd der school, de heer H. J. Boom, de 59 kinderen die de school zouden verlaten voor het laatst toe. Vier van hen kon hij gelukkig maken met een extra prijs wegens bijzondere prestaties. Alle kinderen ontvingen van hem een dag boekje en een getuigschrift. Ds. Durkstra, Ned. herv. predikant, sloot deze zeer geslaagde avond met dankgebed. in >r de gemeenteraadsvergadering i Vlissingen, die in de eerste helft Voor de van van augstus wordt gehouden, doen B. en W. verschillende onderwijs voorstellen. Zo stellen zij voor de heer D. Oosterling, onderwijzer aan de openbare Bonedijkeschool in Vlis singen te benoemen tot onderwijzer aan de openbare ulo. Ter voorzie ning in de vacatures aan de openba- 'an Ligthartschool wordt voorge steld de dames A. van der Laan te Eindhoven en J. Neve te Middelburg te benoemen. Verder is er een voor stel om vijf cent per inwoner be schikbaar te stellen voor het aan brengen van muurschilderingen in het nieuwe Provinciehuis in Middel burg. Ook bevat de agenda tot nu toe een groot aantal voorstellen tot aankoop van grond (merendeels in verband met het uitbreidingsplan). Voor de stichting van een christelijke kleuterschool met twee gewone loka len en een speellokaal aan de Mein is 't U ook zo goed bevallen? Vier Fransen genoten in Vlissingen „gastvrijheid" Een viertal Fransen, twee da mes en twee heren, lieten za terdag in een hotel te Vlis singen kamers reserveren en bestelden vervolgens een diner Na het nuttigen van deze, rond honderd gulden kostende maaltijd, begaven zij zich in hun auto naar de kermis. Daarna zijn zij vermoedelijk weer naar hun land van her komst teruggekeerd. De hotel houder heeft zijn gasten ten minste niet meer teruggezien. Bovendien had hij bij het in schrijven in het hotelregister verzuimd om de paspoorten in te zien, zodat de Fransen, die vermoedelijk een valse naam hebben opgegeven, praktisch niet meer te achterhalen zijn De rekening voor het diner was nog niet betaald. LAATSTE NIEUWS Fidel Castro blijft premier Dr. Fidel Castro heeft ermee inge stemd premier van Cuba te blijven. Dit heeft president Dorticos zondag bekendgemaakt. dert Hobbemalaan wordt voorgesteld een stuk grond aan de Vereniging voor Chr. Kleuteronderwijs over te dragen. Valpartij Twee dames, die in Vlissingen lo geerden en die zondagmiddag in gro te haast probeerden een bushalte in de Paul Krugerstraat te bereiken om de bus naar het station te nemen, kwamen ten val, toen de een over een been van de ander struikelde. Een der dames kwam nogal onge lukkig met haar hoofd op de trot toirband terecht. Zij moest ter ver pleging in het St. Josephziekenhuis worden opgenomen. Collecte Te Hulst werd voor de stichting „De Fakkels Bijeen" een collecte gehou den. Deze „blindencollecte" bracht f 68,64 op. In de Nederlands hervormde berk te Axel werd een extra-collecte gehouden ten bate van het kinderbeschermings- werk. De opbrengst bedroeg 262.78. Examen De heer A. J. Vasseur, lid van de vrijwillige brandweer te Cadzand, is onlangs geslaagd voor het examen voor pompbedlener. HOEDEKENSKERKE Raad komt bijeen Dc gemeenteraad van de gemeente Hoecïekenskerke zal op dinsdag 28 juli in openbare zitting bijeen ko men. Op de agenda staat o.m. een voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de aankoop van schoolborden voor de prot. chr. school en voor de openbare lagere school. Verder de behandeling van een verzoek van de prot chr. school om medewerking te verlenen voor de bouw van een kolenhok en een voorstel tot wijziging van de Alge mene Politieverordening. Afscheid leerlingen prot. chr. school In aanwezigheid van ouders en be- stuur namen de oudste leerlingen af scheid van de protestants christelijke school te Hoedekenskerke. De voor zitter, ds. S. J. M. Hulsbergen, en het hoofd der school, de heer J. Verhoo- le, spraken de kinderen en ouders toe, en gaven hun vele nuttige wen ken voor hun verdere studie. De kinderen zelf droegen aan het wel slagen van deze avond bij met zang, voordracht en een paar toneelstuk- gs die zeer in de smaak vielen, et onderwijzend personeel mocht verder nog een geschenk in ont vangst nemen, terwijl mevr. Ver- hoole bloemen kreeg aangeboden. Marktberichten VEILING KAPELLE-BIEZELINGE EN O. 23 juli. Dubb. pr.bonenl 87.20, n 36, afw. 64 Gewone veiling: pruimen: Czarpruimen I 127—1S4, n 78—107 grof 84—122 II 34—62, Early Laxton I 106—137, n 60^-106, fabr. 65, Ontario I 137-152, II 86-94, grof 125. fabr. 29. Oceulanen 22. Bramen per doos 1 21—30, n 17—25, fram bozen per doos I 43—Cl, II 3314, rode bessen per kg n 42—62, m 34—36. Raad 's-Heerenhoek In het raadsverslag van de gemeepte 's-Heërenhoek stond abusievelijk ver meld, dat een subsidie werd verleend aan de Margrietschooi en aan het N.V.V. Er werd echter een subsidie verleend aan de Mater Mabilisschool en aan de A.N.W.B. Een subsidie van de Federatie Verpleging van langdu rige zieken werd afgewezen. Voorts ging de gemeente een kasgeldlening aan van ƒ100.000 voor de tijd van drie maanden. Dezer dagen werden gedurende drie dagen te Middelburg de midden standsexamens afgenomen. De uit slag hiervan luidt: J. C. Abrahamse, Sint Laurens; S. Anemaat, Vlissingen; mej. W. van Baaien, Nieuwdorp; G. H. Bakker, Goes; P. Birza, Aagtekerke; C. Blan- kenburgh, Middelburg; J. A. Blanker, Middelburg; mej. A. W. E. den Boef, Vlissingen; mej. W. C. v. d. Boom gaard, Rilland-Bath; M Boot, Kort gene; J. L. Bom, Zierikzee, H. Brand, Domburg; mevr. H. C. de Bree-Wak- kee. Middelburg; A. op den Bouw, Goes; J. de Buck, Domburg; R. Buys, Vlissingen; A. C. v. Dam, Vlissin gen; mevr. S. P. J. Davidse-Voogd, Vlissingen; M. Dingemanse, Seroos- kerke, mej. K, Dobbelaar, Middel burg; J. L. Dominicus, Westkapelle; J. A. Drabbe, Vlissingen; mej. E. A. v. d. Driest, Middelburg; mevr. Flipse-Stoel, Middelburg; mevr. J. Flipse-Wisse, Koudekerke; C. Geen- Krabbendijke; G. T. Geldof, Vlis singen; mej. S. M. M. Geus, Hein kenszand; H. A. J. v. d. Graff, Goes; W. J. v. d. Grift, Vlissingen; J. A. v. Haveren, Serooskerke; W v. Hek ken, Oostkapelle; A. J. v. Helleman, Biggekerke; J. den Herder, 's Gra venpolder; mej. M. W. den Herder, Gravenpolder; J. Hoekman, 's Gra venpolder; C. M. v. Hoepen, Middel burg; M. Hoogesteger, 's Gravenpol der; mej. A. J. Hoonderd, Heinkens zand; mej. E. J. v. Iwaarden, Middel burg; mej. C. de Jager, Krabbendij- ke; Z. J. Jansen Hansweert. Afgewezen vier. Uitslag examens tweede dag: P. A. de Jonge, 's Heer Abtskerke; mej. J. C. Joosse, Nieuw- en Sint- Joosland; mej F. de Kam, Westka pelle, mej S. de Kam, Oostkapelle; L-Karelse, Borssele, mej. J. A. Klop, Souburg; W. Knoppert, Vlissingen; mej. E. Koch, Heinkenszand; mej. M. Kodde, Biggekerke; M. C. v. Koe- veringe, Waarde; E'. C. de Koeijer, Borssele; P. de Koning. Vlissingen; J. Koole, Souburg; L. M. Koole, Mid delburg; J. Koppejan, Koudekerke; M. de Koster, 's Gravenpolder; D. Kouwenberg, Zierikzee; C. H. Kur- Uit het jaarverslag van de stoom trammaatschappij BreskensMalde- gem n.v. over 1958 blijkt dat 780.084 passagiers werden vervoerd, terwijl dit aantal in 1957 852.764 bedroeg. Deze daling werd veroorzaakt door het vervoersverbod op de lijn Mal- degem-Brugge met Ingang 2 juni 1957 vane kracht geworden en door de vervoersafneming op Ne derlands gebied. Als gevolg hiervan daalden de lijn- ontvangsten, die in 1957 f 431.862, bedroegen, in het verslagjaar tot f 403.323,niettegenstaande een tariefsverhoging op Nederlands ge bied, waarbij de vaste aanslag ver hoogd werd van tien tot vijftien cent. De ontvangsten uit het toer- wagenbedrijf stegen daarentegen in verband met de Wereldtentoonstel ling te Brussel. Mede hierdoor on derging ook het aantal autobuskilo meters een stijging van 812.013 in 1957 tot 833.765 in het afgelopen jaar. Het wagenpark bestond op 31 december 1958 uit 11 autobussen. Eenendertig mensen zijn in vaste dienst bij de maatschappij, hetgeen drie minder Is dan in 1957. Deze vermindering van de personeelsbe zetting kon worden bereikt doordat op éénmans-bediening werd overge gaan en in de zomermaanden de vereiste meerdere bezetting door het aantrekken van tijdelijk personeel kon geschieden. Hiertoe was het te vens mogelijk om de in 1957 bereik te personeelsbesparing, die in eerste instantie een tijdelijk karakter droeg, definitief te maken, aldus wordt verder in het verslag opge merkt. De dienstijver van het perso neel gaf ook in 1958 reden tot te vredenheid. Het exploitatieresultaat zonder af schrijvingen bedraagt f 114.598,67 terwijl in 1957 'n exploitatieresultaat werd bereikt van f 110.807,46. Na de noodzakelijke afschrijvingen en reserveeringen sluit het boekjaar met een winst van f 661,30. Tijdens de vorige week gehouden vergade ring van aandeelhouders werd be sloten de onverdeelde winst van 1957 van f 25.019,13, vermeerderd met de winst van 1958 tot uitkering te brengen. De verdeling was als volgt 5 primair dividend (f 9000), 10 reserve fonds (f 1.668,04), 20 uit keringen (f 3.002,48), 6 dividend van het restant (f 10.8ÖÖ), onverdeel de winst f 1.209,91. 55. Zodra de auto voor het huis van professor Starre- veld stilhield, sprong de in specteur eruit. Molly Mops, die het dichtslaan van het portier gehoord had, was nieuwsgierig naar het raam gelopen en zag hoe de in specteur aanbelde. „De po litie!" riep zij geschrokken. „Daar heb je hot nu al! Doet U zelf maar open!" Totaal overstuur strompel de de oiide Starreveld mét knikkende knieën door de gang en opende de deur. „Neemt U ons niet kwalijk, professor?" sprak de in specteur en gebaarde vaag naar de agent die achter hem stond. „Er ge beuren de laatste dagen vreemde dingen, waar van wij de oorzaak willen weten. En het spoor dat wij volgen leidt naar Uw huis. Wilt tJ ons vink, Noordgouwe; H. J. A de Lan ge, Vlissingen; J. v. Langevelde, Krabbendijke; mej. J. C. W v. 't Le ven, Goes; mevr. J. F. Leijnse-Cor- nelisse, Middelburg; mej M. C. Leijs, Krabbendijke; mej. C. J. v. Liere, Borssele; P. Maas, Zoutelande; J. Maljaars, Borssele; M. P. Meeuws, Terneuzen; J. P. Meijers, Souburg; J. P M. Miltenburg, Vlissingen; mej. J. Minderhoud, Westkapelle; J. W. Minnaard, 's Heer Abtskerke; W. Moerdijk, Waarde; J. J. Moerland, Krabbendijke; H. J. Mol, 's Graven polder; C. P H. Mulder, Middelburg; mej. J. M. Nijsse, Driewegen, mej. A. M. Olyslager, Vlissingen; C. A. Os- sewaarde, Goes; J. Otte, Vlissingen; mej. C. J. Paardekooper, Kloetinge; mej. J. Petiet, Middelburg; C. Polder man, 's Heer Abtskerke; mej. J. M. Polderman, Borssele; J. Poppe, Mid delburg; W. Poppe, Middelburg; L. Pouwer, Ritthem. Afgewezen acht. De uitslag van de derde examendag luidt: P. Ridderhof Yerseke; mej. M. M. Riemens, Baarland; mevr. A. J. dc Rijke-ter Horst, Middelburg; J. v. Saane, Middelburg; mej J. H. v. d. Sande, Breskens; P. J. Schattinga, Rotterdam, D. Scherp. Kortgene; mej. L. Schreyenberg, Biggekerke; B. Sinke, Krabbendijke; mej. L. C. Sinke, Goes; J. de Smit, Woens- drecht, mej. W. Spruyt, Ellewouts- dijk; W. B. Steenbakker, Kwaden damme; mej. S. M. v. Steenbergen, Ovezande; F C. Steketee, Yerseke; mej. F. W. Steketee, Souburg; J. Stroo, Koudekerke; mej. L, S. Stroo, Vlissingen; mevr. A. A. Swiers-Kole, Vlissingen; C. Ton, Sint Laurens; mej. W. Vaardegem, Westkapelle; J. v. d. Velde, Vlissingen; E. V. Velzen, Krabbendijke; A. Vermeulen, Bigge kerke, C. Visscher, Kruiningen; J. de Visser, Oostkapelle: L. W. de Visser, Grijpskerke; B. Vos, Koudekerke; mej. J. P. de Vroe, Koudekerke; T. Westerterp, Middelburg; mevr. C. A. P. Weyers-Brusket, Goes; J. Wiele- maker, Koudekerke; P. Willemse, Aagtekerke; A. Wisse, Domburg; J. Wisse, Meliskerke; mej. L. de Wit, Middelburg; N. de Witte, Nisse; C. W. Wolf, Middelburg; K. W. Zonder van, Yerseke; P. J. v. Zunderen, 's Heerenhoek; mevr. C. v. Zweeden- Francke, Domburg; mevr. A Zwigt- man-Houmes. Souburg; J. G. Broek- sma, Souburg; P. A. C. Heymans, Souburg. Afgewezen drie. toestaan om Uw woning en laboratorium even te doorzoeken? U begrijpt wel, wij moeten onze plicht doen!" „Z-z-zeker, z-z-z-zeker!" stamelde de arme Starreveld, die van angst in elkaar kroop. „Komt U b-b-binnen! Maar wat z-z-zoekt U eigenlijk?" „Vergiftigde klontjes!" antwoordde de inspecteur en volgde de profes sor naar binnen. Wedvluchten De postduivenhoudersvereniging „Oost, West, Thuis Best" te Kapelle nam deel aan enkele wedvluchten De uitslag van de wedvlucht Quiévrain over 120 km met ln concours 36 oude duiven (snelheid eerste duif 1419,96 meter per minuut) luidt: 1 M. Pieterse, 2 P Hengsdijk. 3 A. A. van Drïel. 4 en 3 J. H. C. Poley, 5 B. Ridderhof, 6 Jac. Sehrier, 7 P. Glas, Noyon, afstand 222 km. in concours 63 oude duiven, (snelheid eerste duif 10.39.78 meter per minuut): l M J Nelisse, 2 J. H. C. Poley, 3 B Vuyk. 4 en 6 M. Pie terse, 6 Jac. Sehrier, 7 B. Ridderhof. 8 C. Slabbekoorn, 9 J. Ridderhof, 10 W. Hundersmarck. Quiévrain, afstand 120 km, in concours 160 jonge duiven, (snelheid eerste duif 1430,60 meter per minuut): 1 en 3 C. Hun dersmarck, 2 M. Pieterse, 4 G- Feleus, 5 J. op -t Hof, 6 B. Vuyk, 7 P. D de Boe, 8 en 9 P. Hengsdijk en 10 A. van Iren. Uitslag van de door de postduivenhou- dersvereniging .De Wltpen" te Oude- lande op 18 juli J 1. gehouden wedvlucht met jonge duiven vanuit Quiévrain: l A. Huijzen, EUewoutsdijk. 2 C. de Beste, Oudelande; 3 H. Jongepier, Hoedekens kerke: 4 en 8 D. v. d. Poel, Oudelande; 5 G. Remijnse, Oudelande; 6 A Jonge pier, Baarland; 7 W. Jacobusse, Hoede kenskerke; 9 en 10 M. A, Burgel, Baar land. Uitslag van de door de postduivenhou- dersvereniging ..De Witpen" te Oude lande op 19 juli i-1. gehouden wedvlucht met oude duiven vanuit Noyon: 1 F J. Paulusse, Ellewoutsdijk 2 C. M de Put- Hoedekenskerke. 3 C. de Beste, Oudelande; 4 en 8 D van der Poel. Oude lande; 5 en 7 A. Jongepier, Baarland; 6 Huijzen, Ellewoutsdijk. Uitslag van de door de concoursbond „Z- Beveland" op 19 juli J-l. gehouden wed vlucht met oude duiven vanuit Noyon; rayon west, deelname 178 duiven: 1 J. Pleters, Goes; 2 M. J. Nelisse, Kattendij- ke; 8 J. H. PoletJ Kapelle: 4 B. Vuijk, Wemeldinge; 5 en 6 M Pieterse. Wemel- dlnge; 7 Jac. Sehrier. Kapelle; 8 F. J. Paulusse. EUewoutsdijk. 9 B. Ridderhof, Kapelle: 10 C. M. de Putter. Hoede kenskerke. Rayon oost deelname 69 duiven: l A. Boone. Kruiningen; 2 K Tjarks. Yerseke; 3 D. van Luijk, Krabbendijke; 4 J. van Iwaarden, Kruiningen. 5, 9 en 10 C. J. Clement, Krabbendijke; 6 en 7 H. M. Dek. Kruiningen; 8 A Steenpoorte, Krui ningen,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3