Waterschap N.-Beveland ongerust over wegen naar Zandkreekdam Zeeuwse Almanak „ZEEHONDENWERF" VLISSINGEN BLIJFT VOORTBESTAAN FRIDOR G. J. WILBRINK MEISJES BIJ HOOFDPLAAT OP NIPPERTJE UIT ZEE GERED ZEELAND (VOL TOERISTEN) DORST NAAR IJS EN LIMONADE Agenda 2 PROVINCIALE Z,E E U W HE COURANT ZATERDAG 25 JULI 1959 GEZWORENE ZUIJDWEG ONTWIERP NIEUW WAPEN.. Rijkswaterstaat besteedde inmiddels gemaal in Willempolder aan OP NOORD-BEVELAND bestaat enige ongerustheid over het tempo, waarmee de veerhaven bij Kats en de nieuwe wegen, die zullen aansluiten op de dam in do Zandkreck, gereed komen Dat bleek vrijdagmiddag tijdens een openbare vergadering van het waterschap Noord-Beveland, die in de „Stadswijnkelder" te Kortgene werd gehouden. De heer A. A. Schuit, hoofdingeland en tevens burgemeester van Kortgene, vroeg aan het da gelijks bestuur bij de Provincie op spoed aan te dringen voor de uitvoering van deze werken. „In 1960 komt de dam reeds gereed", aldus de heer Schuit, „en het zou triest zijn als het verkeer dan geen gebruik van deze korte verbinding kan maken omdat de wegen nog niet klaar zijn". En hij voegde er aan toe: „Dat op dit tijdstip pok de veerhaven klaar zal zijn, geloof ik allang niet meer" Andere sprekers vielen hem bij en de dijk graaf, de heer M. W. van Arenthals, die opmerkte; dat liet dagelijks be stuur weinig officieel nieuws over deze zaak ontvangt, zegde toe te doen wat in het vermogen ligt. In zijn openingswoord' wees de heer Van Arenthals nog weer eens op de (merendeels financiële) moeilijkhe den rond de plannen voor de nieuwe gemalen. Hij slaakte de verzuchting: „Het ware wenselijk gewenst, dat het rijk de aanpassingswerken in verband met het drie-eilanden-plan van het begin voor zijn rekening had genomen". Bij één der ingekomen stukken een ministerieel schrijven over de aanpassingswerken kwam de heer Van Arenthals op deze zaak terug. Hij herinnerde er aan. dat het waterschap zolang over de finan ciële regeling niets bekend is geen verantwoordelijkheid heeft willen ne men. De rijkswaterstaat heeft nu in middels het gemaal aan de Willem polder zelf aanbesteed. Dit gemaal zal in de loop van 1960 gereedkomen. Ook deelde de heer Van Arenthals mee, dat er een wijziging in het plan voor het gemalenstelsel is. De Onrustpolder krijgt namelijk niet zoals het plan was een eigen gemaal, maar zal door een onderbemaling het overtollige wa ter lozen via de Jacobapoider. Vervolgens kon de dijkgraaf voor een verrassing zorgen: hij liet een wapen voor het nieuwe waterschap Noord-Beveland zien, dat ontwor pen is door de gezworene, de heer C. P. Zuijdweg uit Kats. In dit nieu we wapen komen onder meer voor de drie sterren uit het wapen van Kortgene, de zilveren golven uit het wapen van Kats, de patrijs uit het wapen van Colijnsplaat en de gesp uit het wapen van Wissenkerke. Vier pieken stellen de vier districten voor, waarin het waterschap verdeeld is. Al deze voorstellingen zijn geprojecteerd op een blauwe ondergrond. Binnen kort zal dit nieuwe wapen om ad vies voorgelegd worden aan de Hoge Raad van Adel, die zal beoordelen of dit ontwerp heraldisch en artistiek verantwoord is. Hoewel nog geen definitief besluit genomen werd, liet de vergadering toch een instemmend geluid horen op de suggestie om dit wapen in ge beeldhouwde'vorm ook te doen aan brengen in het Provinciehuis in Mid delburg. De zes grote waterschappen in Zeeland zijn hiervoor namelijk uit genodigd. Hiermee zal een bedrag van vijf ft zeshonderd gulden gemoeid zijn. Bovendien zal het waterschap twee cent per belastbare hectare (7000 ha dus 140) opbrengen voor een versiering in dit provinciehuis. Tijdens het punt „mededelingen" ver telde de heer Van Arenthals, dat ook het E.T.I. in Middelburg aan het waterschap geen gunstige motieven heeft kunnen verschaffen om te plei ten voor behoud van de haven bij Geersdijk. Een subsidie voor deze haven zou ongetwijfeld ten koste gaan van de outillage van de havens Kamperland en Kortgene. Bij de ingekomen stukken was nog een schrijven van mr. A. D. Mijs, Rotterdams advocaat. Hieruit bleek, dat het voormalig waterschap Oud en Nieuw-Noord-Beveland het proces met enkele verzekeringsmaatschap pijen heeft gewonnen over de schade, die het schip „Twee Broeders" in 1953 opliep nabij de oesterput. „Als dit proces verloren was, had ons dit 30.000 kunnen kosten", aldus de heer Van Arenthals. Vervolgens werd een groot aantal voorstellen vlot aangenomen. Zo werd besloten het perceel te Kortgene wakr momenteel do griffie van het water schap is gevestigd van de gemeente Kortgene voor 10.000 aan te kopen. Het presentiegeld voor het bijwonen van de vergaderingen van het wa terschap werd op 15 bepaald. Voor alle polders werd een voor- lopig geschot vastgesteld. In vrij wel aUe gevallen werd een cor rectie van twee gulden aange bracht. Deze correcties zullen in de eerstkomende jaren steeds toe gepast worden om zo op de duur tot, een uniform geschot voor heel het waterschap te komen. Daarna werden ook nog de zaken betreffende de calamiteuze waterke ringen behandeld. Grondvoorstellen, begrotingswijzigingen en formele voorstellen, voortvloeiende uit de pol derconcentratie werden aanvaard. VERRASSING BIJ VERKOPING: Onder Zeeuwse idirectie IN HET CONCERTGEBOUW te Vlissingen is vrijdagmiddag door verkoop in combinatie de voort zetting van de „Zeehondenwerf" te Vlissingen verzekerd. De vraag of er voor de opstallen van de VAN [win TOT <3.ijpe BRANDWEER EN BOER Nood maakt vindingrijkUientelers in de buurt van Waarde en Kloetinge hebben bij het oogsten de brandweer te hulp geroepen. Niet direct om te rooien, maar om het land, dat weer barstig is door de droogte, nat te spuiten. Vanzelfsprekend kan dit al leen op plaatsen, waar water voor radig is. De resultaten zouden bevre digend zijn. Het is de enige moge lijkheid om de uien uit de grond te krijgen. VOLHOUDEN Steevast vertrekt mevrouw D. N. Knol-Prins uit Middelburg ieder jaar naar Nijmegen om daar de stoute wandelschoenen aan te trekken. Ook dit jaar heeft zij weer de deur van haar woning aan de VÜBsingseweg achter zich dichtgetrokken en is zij gestart voor de marsen in het land van Maas en Waal en door de Groes- beekse heuvels. Zij is niet de enige Middelburgse, die meeloopt, maar dit berichtje toch waard, omdat zij dit maal voor de tiende maal inschreef. Een jubileumtocht dus. EERSTE PRIJS MET LOF Het muziekgezelschap „Excelsior" uit Kloetinge heeft zich laten horen HENGELEN.... Die Vlissingse heer des huizes had een goed deel van de warme dag be steed om zijn hengel uit te werpen in de zogeheten „leiding'', alwaar vaar men'zegt nogal wat paling zou huizen. Maar onze viseer geloofde er tenslotte niet meer in; hij had van de hele dag tenminste nog geen paling gezien. Niettemin zette hij stug door zó stug, dat zijn echtgenote hem tenslotte tegen het vallen van de avond Icwam waarschuwen, dat het tijd was om een afgesproken visite te gaan afleggen. „Goed ik zal me eren verkleden"sprak onze man tot zijn echtgenote, die al keurig uitge dost, complect met handschoenen, tasje en schoenen met hoge hakjes ten tonele was verschenen. ,^Maar hou jij die hengel dan nog even rast", verzocht papa en voor mama iets in het midden had kun nen brengen was hij al verdwenen en stond ze. een beetje onwennig, met de hengel in haar gehandschoende en keuria gemanicuurde handjes. Afwezig tuurde ze in het water. De hengel woog zwaar in haar hand en dat werd nog erger, toen er plotse ling aan gerukt werd. Een beetje on geduldig greep ze de hengelstok nog 'een beetjesteviger vast. En tuurde weèr in 'het water. Maar toen sloegen enkele aandachtig toeziende knaapjes alarm. ,fieet!" schreeuwden ze „V hebt beet!" „O, gut wat eng", moet mevrouw ge roepen hebben, maar toen manlief weer ten tonele verscheen spartelde er een levensgrote paling op het dro ge. En mevrouw tróts.... in Asperen op het nationaal con cours. In vrolijke stemming keer den de muzikanten in hun dorp terug, want zij hadden niet voor niets hun best gedaan. Het zweet parelde hen tijdens de uitvoering op de voorhoofden, maar liet was niet tevergeefs. De jury maakte de beloning bekend: een eerste prijs met lof en dan nog in de hoogste afdeling, de zogenaamde „vaandel afdeling". DIAMANT De hoer en mevrouw M. BIolc-Kosten aan de Goese Straatweg 2 te 's-Gra- vennolder vieren aanstaande dinsdag 28 juli hun 60-jarig huwelijksfeest. De heer Blok is 84 jaar en zijn echt genote 82 jaar. Beiden genieten nog een goede gezondheid. De hoogbe jaarde heer Blok is vele jaren smid geweest in 's-Heerenhoek. Hij woont nu alweer ongeveer twintig jaar in 's-Gravenpolder, Dagelijks helpt hij zijn zoon bij diens werkzaamheden in de boomgaard. VIJFTIG JAAR De heer en mevrouw H. C. J. Kie- boom-den Toonder in Middelburg zijn maandag een halve eeuw ge trouwd. Zij vieren dit feest met een receptie in Gouden Poorte. DE MOSSELEN De verwoestingen van de mossclpara- siet in 1951 op de percelen in Zeeland aangericht, ligt de kwekers nog vers in het geheugen. Vandaar dat men alle mogelijke pogingen in het werk stelt om herhaling te voorkomen. De parasiet komt voor op het Groninger Wad, maar niet op het Friese Wad. Om een opmars van de parasiet in westelijke richting tegen te houden wordt een strook tussen beide gebie den schoongevist door mosselvaartui gen, die daarvoor een vergoeding krijgen. De geviste mosselen mogen naar Zeeland worden gevoerd, doch zullen, wanneer zij met voor con sumptie geschikt zijn bijvoorbeeld door een te hoog tarragehalle wor den vernietigd. werf een koper zou verschijnen hetgeen op de eerste dag van de verkoping nog zeer twijfelachtig was is bij verrassing door de afslager zelf beantwoord. De Amsterdamse makelaar J. Wesselius mijnde aan het eind van de middag de koop af waar voor hij opbod 24.067 was geboden en kocht uiteindelijk zelf voor een tot nu toe onbeken(ié*op- draclitgever alle op de werf voor komende opstallen en voornaam ste installaties voor een bedrag van 24.117. Hiertoe behoren een torenkraan, een hijsmast, een langshelling, 7 middenhellingwagens, een zwa re hellinglier, een houten scheeps helling, de gehele licht- en kracht installatie op de werf en in de loodsen, een keet en het kantoor gebouw. Door deze verkoop in combinatie is het hele bestel van afzonderlij ke kopen in duigen gevallen. Voor dat de makelaar zelf de massa kocht waren alle stukken op de werf naar individuele kopers ge gaan, die er reeds zeker van dach ten te zijn voor betrekkelijk wei nig geld de hand te hebben ge legd op belangrijke onderdelen. Al deze kopen vervielen dus met de combinatie-koop. Na afloop van de verkoping deelde de Amsterdamse makelaar ons mee dat de werf blijft voortbe staan en een Zeeuwse directie krijgt. Wanneer de overneming definitief haar beslag krijgt, is op het ogen blik nog niet bekend, evenmip wie de koper is geweest. De oude marineboot, die als „snel- boot" stond gecatalogiseerd, was het enige „grote stuk" dat vrij dag naar een koper buiten Zeeland ging. De heer K. Zegelaar uit Pa- pendrecht kocht de boot voor 4000. Voor de verkoop van de werf werd beklonken, waren er 280 nummers in record-tempo afgewerkt. Het betrof hier de verkoping van ..de kleine spullen", waarvan alleen een houten span ten vloer 650) en wat kantoorinventaris prijzen van enige omvang bereikten. De kooplust was groot en de prijzen hadden een redelijke hoogte. t/c e/tcem t licht van gewicht, dus gemakkelijk verplaatsbaar compleet in koffer f 385.- Er h reeds een elektrische Fridor in koffer voor slechts VERKRIJGBAAR BIJ Naai- en breimachine- handel en reparalie- inrichting VLISSINGEN Walstraat 30 - Tel. 3694 ZIERIKZEE K. St.Janstr. 4 - Tel. 2923 Motorrijder gewond bij botsing te Nieuwland Vrijdagavond omstreeks zes uur is op de nieuwe verkeersweg, bij de uit valsweg te Nieuw- en St.-Joosland, een verkeersongeluk gebeurd, waar bij twee motorrijders betrokken wa ren, van wie één ernstig gewond In een ziekenhuis is opgenomen. De motorijders, de 39-jarige M. uit Middelburg en de 28-jarige P. B. uit Veenendaal, kwamen beiden uit de richting Goes. M. werd bij het in slaan van de uitvalsweg geraakt door de achter hem rijdende B. Beiden kwamen met hun motorrijwiel te val len. De motor van B. schoot 150 me ter over het wegdek door en kwam met de berijder in een droge óloot naast de weg terecht. B. liep een sleutelbeen- en een schedelbasisbreuk op. In ernstige toestand is hij in het ziekenhuis te Middelburg opgenomen. M. liep slechts schaafwonden op. Bei de motoren werden beschadigd. DOOR DE VLOED VERRAST.. Zwemmers haalden hen uit de sterke stroom Twee elfjarige meisjes uit Hoofd plaat, Tineke Steijaert en Rita Ceel- aert, zijn vrijdagmiddag op het nip pertje van de verdrinkingsdood ge red. Zij speelden op de schorren bij Hoofdplaat, toen zij door het opko mende water werden verrast. Beide kinderen, die niet kunnen zwemmen, zagen plotseling hoe het snel stijgen de water hen de weg naar de veilige wal versperde. Enkele ogenblikken later reeds wer den zij door de sterke stroom omver geworpen en meegesleurd. De stroom voerde hen naar het einde van de pier aan de andere kant van de ha ven, die zij overstaken. Gelukkig werd hun angstig geroep om hulp gehoord door jongens, die in de ha ven hadden gezwommen. Enkelen sprongen onmiddellijk in het water, maar hun reddingspogingen werden bemoeilijkt door de krachtige vloed- stroom. Rit» Ceelaert wist zich nog enigs zins drijvend te houden tot zij ge red werd door de 16-Jarige Marcel Moes uit Hoofdplaat en een Bel gische zeeverkenner uit Moes- croen, de 17-jarige André Lefèvre. Middelburgs opticien achterhaalde dieven De opticien F. uit Middelburg liet vrijdag zijn oog glijden langs de rijen zonnebrillen in zijn winkel, toen zijn blik plot- seling gevestigd bleef op een lege plaats, waar korte tijd tevoren nog een dure zonnebril had gelegen. Snel werkten zijn gedachten en even later zat hij in zijn auto op weg naar de aanlegplaats van de veerboot te Vlissingen. Voordat hij de bril vermiste, was zijn zaak bezocht door een Belgisch echt- paar en hij vermoedde, dat de- ze toeristen wel meer van de vermiste bril zouden weten. De heer F. had geluk, want bij de boot naar Breskens trof hij het bewuste echtpaar. Zij reden in hun auto juist de boot opn meneer met de zonnebril op zijn neus. De heer F. nam een m snel besluit en stapte ook op de boot. Aan boord sprak hij de Belg aan. Deze ontkende ji hardnekkig de bril te hebben f estolen. De Middelburgse op- icien wist wel beter en dat vertelde hij de Belg ook: „Aan de bril die U draagt, zit nog gom van een prijskaartje en als ik een bril verkoop, maak ik die eerst schoon". In Bres- kens haalde de heer F. de poli- tie er bij en toen viel het echt- paar vlug door de mand. Ma- dame had de bril van 35.n weggenomenZonder bril, doch mét een proces-verbaal kon het Belgische paar de thuisreis vervolgen. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Glooiingen van zeedijk te RiUand-Bath in brand De brandweer van Rilland-Bath moest donderdag uitrukken naar de zeedijk ter hoogte van de Zimmer- manpolder. Het droge gras op de glooiing van de dijk was in brand f eraakt, vermoedelijk door een ach- eloos weggeworpen sigaretteëindje Met takken heeft men het vuur moe ten uitslaan, omdat geen water aan wezig was. Over een lengte van drie honderd meter was de dijkglooiing koolzwart gebrand. Ter hoogte van dezelfde polder aan de zeedijk bij het haventje ontdekte een voorbijganger de brandende kle ren van een nietsvermoedende zonne bader. De laatste, een 15-jarige Ril- landse iongen, moest In een geleen de broek naar huis. Zijn onderkledig, een spijkerbroek en een badhand doek waren door het vuur vernield, zijn bloesje licht geschroeid. Ook in dit geval is een weggeworpen siga- rettepeukje waarschijnlijk de oor zaak geweest. Met vereende krachten wisten deze jongens Rita naar de kant te bren gen. Hoewel zij erg geschrokken was en veel water binnen had gekregen kon Rita onmiddellijk naar huis ge bracht worden. Tineke Steijaert was er erger aan toe. Toen de redders bij haar kwa men, was zij op het punt het bewust zijn te verliezen. Tweemaal reeds was zij in het woelige water onder gegaan. De 14-jarige Johnny Maes, eveneens uit Hoofdplaat, bereikte haar juist op tijd. Samen met Frits Lecluyze (18) wist hij de drenkelinge op het droge te brengen. Mejuffrouw C. Lense verleende eerste hulp. Totaal verkleumd werd Tineke in 'n woning binnengebracht, waar dokter H. C. Rozemeijer uit IJzendijke, die toevallig in Hoofdplaat was, haar verder behandelde, 's Avonds was Ti neke weer zover opgeknapt, dat zij per auto naar huis kon worden ge bracht. „Mag ik een ijsje?" Hoe vaak stellen kin deren deze vraag wel niet als ze In deze, alle rekord» brekende zo. nier een dagje naar het strand zijn ge weest met hun ouders? En hoe vaak vragen ze op zo'n dag wel niet een flesje limonade Het antwoord is nogal eenvoudig.... ontelbare keren. Heel Zeeland heeft dorst! Dorst door de onverwacht mooie zo mer en de bijna Iede re dag schijnende zon, die de kelen droog maakt. Alleen al in Vlissingen verdubbelde In de afge lopen maanden de ver koop van ijs. En ruim 200.060 flesjes bier en limonade gingen in één week de deur uit bij een Vlissingse groot handel in dranken! 01' dat geen moeilijk heden oplevert bij de aanvoer en de produk- tie? Dat is maar be trekkelijk en meestal blijft de „schade" be perkt tot wat vertra ging. Een vergelijking met andere jaren leert, dat de omzetten dit seizoen fantastisch hoog zullen zijn. Die verdubbelde ijsomzet en de ruim 200.000 flesjes verfris send vocht spreken ei genlijk al voor zich zelf. Naast de Zeeuwen die dorst hebben zijn er natuurlijk ook nog" de toeristen. Vooral Duit sers en die drinken zoals bekend vrij veel bier. Het best we ten ze daarover mee te praten in de West hoek van Schouwen en Dutveland, die zo on geveer overstroomd is met onze oosterburen. De vraag naar bier Twee van de duizenden ijsjes, die thans dage lijks in de kelen van dorstige mensen ver dwijnen werden hier met smaak opgelikt. (Foto P.Z.C.). kreeg daar een flinke zet naar boven, wat de pothouders tot het ne men van bijzondere maatregelen dwong. En dan ijs. Dit artikel baart beslist meer zor gen. Wanneer men op het strand onmiddel lijk een ijsje kan ko pen, Is dat bijna ecu uitzondering. Want het beeld van een wachten de rij mensen en een man, die met een bak ijs door liet strand sjouwt op weg naar zijn ijstentje, dat door de koopgolf spoedig uitverkocht was, is lang geen zeldzaam heid... Aanvulling op E.T.I.- rapport Het E.T.I. voor Zeeland heeft aan de leden van de Provinciale Staten een aanvulling doen toekomen op het rapport, dat dit instituut heeft sa mengesteld inzake het te verwachten vervoer op de veerdienst tussen Kats en De Val. In deze aanvulling wordt er op gewezen, dat de prognose uit het rapport een wiskundig karakter heeft. Zij lijkt daardoor en vooral door de ogenschijnlijk hoge uitkom sten vreemd aan de werkelijkheid. Een vergelijking met de schijnbaar belangrijker veerdienst Gorinchem Sleewijk, dus met een voorbeeld uit de praktijk, doet daarentegen reëler aan. In deze aanvulling nu wordt de eerste prognose vergeleken met de ervaringscijfers van dit veer. Voor het veer KatsDo Val geeft do wiskundige prognose een aantal over gezette auto's per dag exclusief toe ristenverkeer van 950 in 1968. In clusief toeristenverkeer bedraagt dit cijfer 1300 in 1968. In 1958, dus tien jaar eerder dan deze prognose aan geeft, bedroeg het aantal overgezette auto's per dag voor het veer Gorin chemSleeswijk 1000, totaal 370.000. Op grond van een vijftal verkeers- geografische argumenten, gevoegd bij de algemene verkeerstoestand, komt het E.T.I. tot de conclusie, dat de prognoses voor KatsDe Val ze ker gehandhaafd kunnen worden. Mulo-examens te Goes Voor de in Goes gehouden mulo-exa mens slaagden: dames A: A. J. van Mourik, Vlissingen; J. M. Hoste, Nieuwvliet;' dames A met midden standsdiploma: S. S. Lako, Schoon- dijke; H. J. Pieterse, Kruiningen; M. A. v. Noorden, Vlissingen: C. Kloos terman, Aardenburg: M. E. v. d. Zande, Colijnsplaat; F. Roelse, West- kapelle; A. A. Schonis, Middelburg; N. J. Steyn, Domburg; P. A. Vermeu len. 'Veere; P. E. de Blaeij, Goes; M. Boller, Middelburg; H. v. d. Hofstede, Middelburg; heren A.: C. J. v. d. Lin de, Kruiningen; heren A met midden standsdiploma: W. H. C. Danker, Yerseke; C. J. W. Vonder, Rilland; M. J. v. d. Plasse, Yerseke; P. J. Paulüsse, Ellewoutsdijk; H. Hoog- strate, Kapelle: J. Duvekot, Lewe- dorp; F. v. d. Kreeke, 's-Heer Arends- kerko; A. P. Maat, 's-Heer Arends- kerke. Afgewezen: vijf kandidaten. Order voor af d. lichtmetaal Kon. Mij. „De Schelde" De afdeling lichtmetaal van de Ko ninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen heeft van Phs. van Om meren N.V. in Rotterdam opdracht ontvangen een lichtmetalen gordijn gevel voor het nieuwe kantoorge bouw van deze N.V. aan de Wester laan te Rotterdam te leveren en te monteren. Voor de hoogbouw, die 14 verdiepingen telt, moet ruim 4100 m2 gevel geleverd worden en voor de laagbouw 1500 m2. Zweefvliegtuig maakte bij Sluis een noodlanding Een Belgisch zweefvliegtuig heeft dezer dagen wegens gebrek aan thermiek een noodlanding gemaakt onder de gemeente Sluis. De bestuur der, de heer Jul. de Paepe uit Knok- ke nam deel aan een zweefvliegwed- strijd in Knokke. Hij kon het toestel vrijwel on beschadigd aan de grond zetten in de z.g. Waterhoek te Hellle. Later op de dag werd het naar het vliegveld Knokke vervoerd. VANDAAG Middelburg Electro* Duinkerken, 19 en 21.15 uur, 18 Jaar; Schouwburg Hercules, 20 uur, 14 Jaar; Molenwater: Miniatuur Walcheren met tentoon stelling Deltaplan. 9—23 uur. Vlissingen AlhamÖra: Liefde wordt duur gekocht, 19 en 21 uur, 18 Jaar; Luxor: Geen genade voor bandieten, 19 en 21 uur, 14 Jaar. Goes Grand: Slachtoffers van het trot toir, 19 en 21 uur, 18 Jaar. MORGEN Middelburg Electro: Duinkerken, 15.30, 19 en 21,15 uur, 18 Jaar; Schouwburg Hercules, 14.30 en 20 uur, 14 J.; Molen water: Miniatuur Walcheren met ten toonstelling Deltaplan, 9—23 uur. Vlissingen Alhambra: Liefde wordt duur gekocht. 15, 19 en 21 uur. 18 J.; Luxor: Geen genade voor bandieten, 15, 19 en 21 uur. 14 jaar. Goes Grand: Op het spoor der verdwe nen vrouwen. 15 uur. 14 Jaar; Slacht offers van het trottoir, 19 en 21 uur, 18 Jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2