Bejaarde Amemuidse ging met pook buurvrouw te lijf PANTER RECALCITRANTE SOUBURGER TOONDE RIJBEWIJS NIET GEEN WITLOFTEELT VOOR EX-VLASSERS VAN EEDE TAKIN WACHTTE EEN HALF JAAR OP TRANSPORT WERK MET ONBEGRIJPELIJKE BRITSE ZETA WORDT GESTAAKT PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 24 JULI 1959 POLITIERECHTER MIDDELBURG Axelse jongedames scholden elkaar uit Ondanks haar 71 jaren beschikt de Arnemuidse mevr. J. M.M. over een grote vitaliteit en bovendien weet zij goed haar woordje te doen. Deze twee eigenschappen toonde zij donderdagmiddag duidelijk voor de Middelburgse politierechter, nir. P. van Empel, waar zij zich als hoofd persoon in een burenruzie moest ver antwoorden. Direct bij haar binnenkomst in de rechtszaal liet zij zich al gelden. Zon der de officier van justitie, mr. G. J. B. v. d. Dussen, of de politierechter een blik waardig te keuren haalde zij voor het hekje een doosje met poeders uit haar schortenzak. „Moet ik van de dokter slikken tegen de zenuwen", zei zij in onvervalst dia lect, waarna een stortvloed van woor den volgde, die haar onschuld moest aantonen. Nadat mr. Van Empel haar een zwijgplicht had opgelegd kreeg de officier van justitie gelegenheid het tenlaste gelegde voor te lezen. Ver kwam hij niet. want zodra hij haar. naam noemde als aanstichtster van de ruzie, viel zij hem in de rede. Heftig verklaarde zij, dat zij haar buurvrouw K. M. niet met een pook had geslagen. Ze had zelfs geen Ëook in huis. ie feiten lagen echter onomstotelijk vast; zij had tijdens een ruzie de Sook van de buurvrouw afgepakt en aar hiermee geslagen tot zij bewus teloos op de straat viel. Toen mevr. A. G. M. als getuige in de zaak werd gehoord, vroeg verdachte aan de deurwaarder om water. De deurwaar der en de parketwachter beduidden haar echter dat zij moest zwijgen. Uit het verdere verhoor bleek dat de verdachte ondanks haar hoge leef tijd de buurt terroriseert. De officier vond het optreden van verdachte geen manier en eiste 25 subs. 5 da gen. Het vonnis luidde conform. Zitten Resoluut verklaarde de 71-jarige, dat zij vijf dagen zou gaan zitten. „En als je me vijf dagen opbergt, kun je me wel onder, de grond stoppen", zei zij dreigend tegen de (Advertentie) Van Nelle bestellen politierechter. Deze repliceerde, dat de begrafenisondernemer dit wel op zich zou nemen. Vervolgens was het de beurt aan twee jeugdige Axelse dames, die hun mond niet hadden kunnen houden en elkaar hadden uitgescholden voor al wat lelijk is. Na elkaar moesten zij belden als verdachte voorkomen, ter wijl zij ook om beurten tegen elk aar als getuigen moesten optreden. De eerste die terechtstond was de 20-jarige M. P. J. T., die al kauw gom kauwend, alles ontkende en de schuld op de 21-jarige G. A. M. S. V. wierp. Nadat er twee getuigen wa ren gehoord eiste de officier van jus titie 25 subs. 5 dagen. De politie rechter vonniste conform. Hierna werden de rollen omgekeerd; de 21- jarige G. A. M. S. V. stond als ver dachte voor de groene tafel en de 20- jarige T. was getuige. Zwanen en eenden voor brandvijver 's-Heerenhoek Onder voorzitterschap van burge meester R. O. M. Woelput kwam de gemeenteraad van 's-Heerenhoek in openbare zitting bijeen. Bij de inge- zonder stukken was een schrijven van een pas opgericht comité, „De vogel- en natuurvrienden", waarin werd medegedeeld, dat deze commis sie het plan heeft om met medewer king van de gehele bevolking het ge meentebestuur een paar zwanen en eenden cadeau te doen ter verfraaiing van de pasgegraven brandvijver. Ook zal de commissie, indien de financiën het toelaten, een paar banken plaat sen bij de vijver. B. en W. stelden de raad voor dit aanbod in dank te aanvaarden. De medewerking van de bevolking wordt ook gevraagd voor het aanleg gen van de beplanting. Er werd be sloten met de heer Geuze een regeling te treffen voor het verhuren van de speelweide. De speelweide zal ter be schikking gesteld worden van het speeltuincomité. De raad verleende een subsidie aan de Margrietschool. Het adres van de E.H.B.O.-afdeling werd voor kennisgeving aangenomen. Daarbij werd echter opgemerkt, dat de bestuurder van de E.H-B.O.-auto ln het bezit moet zijn van een E-H-B.O.-diploma. Besloten werd tot het aanleggen van waterleiding in plan-Oost en tot aanleg van straat verlichting in plan-Oost en wijziging van de straatverlichting in de Werri- laan. Dit houdt verband met de in de Werrilaan nog aanwezige boven grondse leidingen, die vervangen zul len worden door ondergrondse. Een kasgeldlening van 100.000 werd aangegaan voor 10 maanden. Het ambtenarenreglement werd gewij zigd. Afgewezen werden subsidie aanvragen van Pro Juventute te Mid delburg, de reclassering, het Leger des Heils en van de Federatie Ver pleging van Geesteszieken te Utrecht. Subsidies werden wél verleend aan het Zeeuws consultatiebureau voor Alcoholisme, de Bond voor Neder landse Militairen Pro Rege en aan het N.V.V. Voor een geschenk van de Zeeuwse gemeenten aan het provin ciaal bestuur werd een bedrag be schikbaar gesteld van vijf cent per inwoner. Ook werd er nog een sub sidie verleend aan het comité „De Bevelanden". De rondvraag bracht geen opmerkelijke feiten naar voren. Diploma chepiieën in Sas van Gent uitgereikt In de cantine van de Superfosfaatfa- brlek tc Sas van Gent reikte ir. C. A. L. Horstmann algemeen direc teur van het bedrijf aan een vijftal arbeiders het diploma van chemiciën uit. Deze uitreiking ging met enig officieel vertoon gepaard; aanwezig waren verder de bedrijfsingenieur P. Bouniol, de chef van de personeels afdeling de heer P. J. Stouthamer en de heer J. v. d. Giessen, leraar bij de chemici ën.cursus. Deze twee- en driejarige cursus werd te Temeuzen gehouden ln de techni sche school en ir. Horstmann sprak er zijn blijdschap over uit Öat er 5 van de 6 kandidaten slaagden. Hierna reikte ir. Horstmann aan de volgende personen het diploma uit: J. Pluym, R. H. de Baets, L. Vergeer, H. L. Meloen, P. P. de Gronckel. Indruk Veel indruk als getuige maakte zij echter niet op de politierechter. Deze merkte op, dat hij een klei nigheid had kunnen meemaken van haar mondvaardigheid, die hij lang niet mis noemde. Bovendien raadde hij haar aan een beetje beter op haar woorden te letten. De eis in deze zaak luidde 25 subs. 5 dagen, doch de politierechter was van mening, dat de meeste schuld in de scheldpartij bij verdachte M. J. F. T. moest worden gezocht. Hij verminderde voor mej. V. de straf tot 20 subs. 4 dagen. De Vlissingse foto-colporteur W. F. L. had ongeveer 219 aan inkomsten verzwegen, hoewel hij werkloos heidssteun trok. De officier van jus titie vond dit een bijzonder ernstig feit en eiste S weken onvoorwaarde lijk. Verder bleek dat verdachte nog een voorwaardelijke veroordeling heeft lopen. Uit het verhoor kwam echter naar voren dat L. thans op proef werkt bij een firma. De politie rechter besloot daarom in afwachting (Advertentie) Brutale inbraak te Burgh Toen de heer J. S. in de Ring te Burgh dinsdagavond zijn gekochte kolen wilde betalen, greep hij op een lege plaats. Hij had n.l. zondagavond dit geld, circa f 300,ln een geldkistje gelegd en dat in een least in de voor kamer geplaatst.?Een zich naast het geldkistje bevindend gouden horlogo is onberoerd gelaten. Er waren ner gens sporen van inbraak te vinden, zodat het voor de hand ligt, dat hier geen onbekenden aan het werk zijn geweest. De direct gewaarschuwde rijkspolitie hééft een onderzoek in gesteld, dat wel zeer beihoeilijkt wordt, door het ontbreken van enig spoor. Geslaagd Voor de hoofdakte l.o. slaagde te Breda de heer A. van Harn, onder van deze proeftermijn de zaak aan wijzer aan de chr. lagere school te te houden. Axel. Na het eerste trekje weet U het ah een heerlijk, zacht sigaartje. Panter Senoritas. In het bekende rode blikje 20 stuks f2." Ook in 10 stuks f 1.25 S E N O R-i TAS BREDASE POLITIERECHTER Boete van 25.wegens verzet tegen politie In Fijnaart had op 29 mei de smid or aan te pas moeten komen om de dieselmotor van de auto van A. de B. uit Souburg af te zetten. Had de B. dat dan zelf niet kunnen doen Zeer beslist wel, maar de twee wachtmeesters van de rijkspolitie, die verdachte stevig vasthielden, wa ren aan het einde van hun geduld geweest; zelfs het afzetten van de motor hadden ze niet meer aan De B. willen overlaten. De B. had er zijn wagen even vaart laten vermeerderen, omdat, zoals hij later tegen de politiemannen zei, een paar voor hem fietsende kinderen persé ingehaald moesten worden. Maar dat inhalen was geschied ver boven de vijftig kilometer en dus had de politieman zijn arm omhooggehe- ven. „Rijbewijs, meneer had de wacht meester gezegd. „Ik heb niet te snel gereden en ik geef aan niemand mijn papieren af", was het antwoord geweest. „U moet eerst maar eens die kinderen er bij halen, die zijn de oorzaak van dit „Meneer", had de wachtmeester tot vijfmaal toe gezegd, „Uw rijbewijs" (Advertentie) Van Nelle bestellen Axelse arbeider bekneld tussen betonmolen en hout Woensdagavond laat is de 52-jarige F. D. uit Axel hij het verplaatsen van een betonmolen bekneld geraakt tussen de molen en een stapel hout. D. werd met een ingedrukte borstkas in zorgwekkende toestand opgeno men in het ziekenhuis te Sluiskil. De betonmolen wei*d gebruikt bij de bouw van een graansilo tc Axel Sassing. Maatverlaging voor peren Door de aanhoudende droogte is het fruit dat thans plukrijp is, over het algemeen klein van stuk. Daarom heeft het produktschap voor groenten en fruit besloten dat met ingang van donderdag 23 juli de minimummaat van peren tc verlagen van 40 tot 35 mm. Dat houdt voor de telers van peren in, dat in het vervolg ook peren in de maten tussen 3540 mm, waar voor tot dusver een aanvoerverbod bestond, geveild mogen worden. Deze maatverlaging geldt tot 1 september a.s. dan wordt de minimummaat weer 40 mm. Georges Rapin bekent meer moorden De openbare aanklager te Fontaine- bleau heeft meegedeeld dat Georges Rapin die is gearresteerd op beschul diging van het vermoorden van een meisje van een Parijse nachtclub, be kend heeft drie andere moorden te hebben gepleegd en voor een vriend het stoffelijk overschot van een vriendin te hebben weggewerkt. De politie onderzoekt of de bekente nissen op war heid berusten. Advertentie Van Nelle bestellen I Maar de bestuurder gaf geen krimp en de wachtmeester nog veel minder. „Mee naar het bureau", was het volgende bevel. Daar dacht de kwaad geworden De B. helemaal niet aan. Het gevolg was dat even later twee wachtmeesters De B. van achter zijn stuurrad haalden, terwijl de motor rustig bleef draaien. „Had U alcohol op?", was het eerste dat de Bredase politierechter vroeg aan De B., die nu wegens het niet voldoen aan een ambtelijk bevel te recht moest staan. „Alleen een jonge klare", zei De B. „Weet U wat ik U zeer kwalijk neem?" zo merkte de politierechter verder op „Dat U later in Fijnaart navraag hebt gedaan naar de idra- !oe of Mulo-examens Voor het mulo-examen te Bergen op Zoom gehouden, slaagden: J. M. Abbink, Temeuzen; W. S. R. E. Antheunis, Axel; G. E. v. d. Berg, Axel; C. A. de Boeije, Westdorpe; P. M. v. d. Bos, Axel; T. J. de Brauwer, Westdorpe; T. V. H. Colsen, Sluiskil; L. A. T. A. Cortvriendt, Axel; M. J. M. van Damme, Temeuzen; E. C. F. Dijselinck, Terneuzen; A. T. S. van den Heiden, Axel; T. L. S. Kerkhaert, Hengstdijk; T. M. H. Laurijs, West dorpe; A. W. C. van Pamelen, Sluis kil. Waterschapsbenoemingen Bij koninklijk besluit zijn benoemd in de provincie Zeeland; met ingang van 1 augustus 1959 tot gezworene van de Kruispolder, J. E. van der Wielen te Lamswaarde (gem. Honte- nisse), uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden; tot gezworene van het waterschap de Vereenigde polders van Ossenisse, E. P. M. Verdunnen, te Vogelwaarde; tot gezworene van de Völckerpolder, J. L. M. Jansen, te Kalf ven (gemeente Ossendrecht). gingen van de politiemannen, ze daar bekend" stonden. Zou U niet een beetje beter op Uzelf kunnen letten Uw bekendheid bij de poli tie is nu niet bepaald je dat". Verdachte werd daarna een beetje kalmer. Bijna timide haalde hij een trui te voorschijn en stak die in de lucht. „Deze trui Is door d* politiemannen kapotgetrokken' zei hij. „Hebt U over het gedrag van de po litie een klacht ingediend?", vroeg de politierechter. Verdachte schudde het hoofd. „Omdat verdachte al eens meer is veroordeeld zal ik tegen hem een boete vragen van vijfentwintig gul den of vijf dagen", requireerde de officier. De raadsman van verdachte probeer de de stemming voor zijn cliënt in de rechtszaal een beetje in diens voordeel te brengen door op te mer ken dat De B. door het gedrag van de kinderen die hadden de hele weg versperd prikkelbaar was ge worden. De politierechter wilde dat wel aan nemen, maar vun de 25 gulden ging in de uitspraak niets af. (Slot aan pag. 1) groentetelers, die het lof wél mogen trekken. De Zeeuws-Vlaamse witlof wordt in hoofdzaak afgenomen door kwekers in de buurt van Rotterdam, die unaniem de kwaliteit van dit pro- dukt roemen. Maar hiermee verdwijnt dan ook de grootste winst in de zak ken van de Hollanders, terwijl de te lers uit Eede zich met de kruimels tevreden moeten stellen... Toch gaan zij niet bij de pakken neer zitten. De heren van de streekverbe- tering denken er stork over een maatschap ln het leven te roepen, waardoor de bepalingen van het Pro duktschap omzeild kunnen worden. Want dan wordt een erkende teler mét vergunning ingeschakeld. Voorlo pig is het laatste woord nog niet ge zegd in deze aangelegenheid, welke de. bestaan «mogelijkheden van rond veertig gezinnen raakt. Oppositie De heer E. Lansu (60) te Aarden burg, het hoofd van de plaatselijke lagere landbouwschool en secretaris van de streekverbeterlngscommlssie Eede, is het niet eens met het stand punt van het Produktschap. „De re gels zijn ter bescherming en niet ter onderdrukking. Dat is negatief, in- plaats van positief", verklaarde ons de heer Lansu. „We zijn er vast van overtuigd ge weest, dat voor de ongeveer 40 telers van witlof een uitzondering zou wor den gemaakt. Het gaat om oudere mannen van veertig en vijftig jaar, die onmogelijk vijf jaar elders ln de praktijk kunnen gaan", vervolgde de secretaris van de streekverbeterings commissie. De heer Lansu zeide geenszins de noodzakelijkheid en be langrijkheid van de teeltregelingen te wilen onderkennen, maar voor Eede, zou volgens hem een uitzondering moeten zijn gemaakt. Niet minder dan 40 hoofden van gezinnen telen tezamen ruim 50 ha witlof, hetgeen de belangrijkheid van deze teelt on derstreept. Hoe denken de vroegere vlassers er zelf over# Tijdens enkele gesprekken is ons wel gebleken, dat zij bijzonder graag „erkend" willen worden. Waar om? Wel, de meesten zijn getrouwd en hebben thuis werkende kinderen Als door deze gezinnen het witlof niet alleen gestoken, maar ook ge trokken kon worden, zou dit bij normale veillngprijzen verhoogde inkomsten tengevolge hebben. En met alleen dat, maar er zou ook het ge hele jaar door werk zijn. De 48-jarige Prosper Melen*, die drie ha grond bezit in de Wester Eede Polder bezuiden St.-Pietersdijk, is 45 jaar in het vlas werkzaam geweest. Twee jaar geleden heeft hij zich vol ledig uit het vlas teruggetrokken, (Advertentie) Van Nelle bestellen De takin, het zeldzame dier dat het midden houdt tussen een geit, een schaap en een koe en dat reeds een half iaar in Rangoon op transport wacht naar Europa en daardoor al leen al beroemd is geworden, komt toch per K.L.M. naar Hamburg. Het ziet er naar uit dat het dier maandag 27 juli op Schiphol zal arriveren en dan nog dezelfde dag zal doorvliegen naar Hamburg. Precies een jaar geleden werd de ta kin. die zeer moeilijk te vangen is en alleen in Noord-Birma voor komt, gevangen in de omgeving van de meest noordelijke stad van Birma, Putac. Daarna heeft men (Advertentie) Van Nelle beal ellen GELEERDEN WERKEN AAN NIEUW SYSTEEM Uraniumbehoefte kan worden gedekt De Britse raad voor kernenergie heeft woensdag in zijn jaarlijkse ver slag verklaard, dat Britse geleerden werken aan een nieuw systeem ter vervanging van de „Zeta", het appa raat waarmee men proeven neemt een beheerste kernfusie tot stand te brengen. De proefnemingen om vatten het bereiken van temperatu ren die veel hoger zijn dan in het binnenste van de zon. De uraniumbehoefte van de vrije we reld voor militair en burgerlijk gebruik kan volgens het verslag worden gedekt door de reeds in ge bruik zijnde mijnen. Voor volgend jaar zullen er wellicht zelfs niet vol doende orders 2ijn om alle bestaande producenten aan het werk te houden. Engeland betrekt zijn uranium voor namelijk uit Zuid-Afrika en voorts uit Belgisch Kongo, Australië en Portugal. Het verslag voorspelt dat de kapi taalkosten van kerncentrales met 30 procent zullen dalen als men de mo gelijkheden benut dia de huidige re actortypes bieden. De technische ken nis zal echter nog aanzienlijke vor deringen moeten maken voor men kleine reactors kan vervaardigen die met de klassieke energiebronnen kun nen concurreren. Het ontwikkelingsprogram van de Britse raad voor kernenergie is* ge richt op kostenverlaging. Men zoekt o.a. naar middelen om het plutonium dat in dc bestaande kerncentrales word^jgewonnen, als brandstof te ge bruiken. Sir William Penney, een lid van de raad verklaarde woensdag op een persconferentie dat het werk met de „Zeta" wordt gestaakt, omdat de ge dragingen van dit apparaat „bijzon der moeilijk te begrijpen" zijn. Het nieuwe apparaat, groter en duurder dan de „Zeta" en enig in zijn soort, zal I.C.S.E. (Interme diate Current Stability Experi ment) heten en over twee of drie jaar gereed zijn. De Britse des kundigen hopen met dit nieuwe apparaat wetenschappelijke be ginselen vast te stellen waarmee zij net: gedrag van de „Zeta" kun- I nen begrijpen. hét dier weer losgelaten bij het vee van een dorp. Hier raakte de takin gewend aan een omgeving met mensen. Sinds januari van dit Jaar zijn toen pogingen in het werk gesteld de ta kin naar Hamburg te vervoeren, waar het een bepaalde tijd in qua rantaine zou gaan alvorens verder te worden getransporteerd naar New York. De dierentuin in New York heeft namelijk de takin ge kocht voor ƒ4500. Geen ander wild dier is ooit zo het middelpunt geweest van zoveel ver warring, verontrusting en teleur stelling als deze takin. Ontelbare instanties op drie werelddelen heb ben zich ingespannen voor het dier, zonder het minste succes. Duizen den guldens zijn uitgegeven aan te legrammen en telefoongesprekken tussen Birma, Singapore, Calcutta, New York en verscheidene steden in Europa, o.a. Amsterdam, Den Haag en Hamburg. De KL.M. heeft van het begin af veel belangstelling getoond om de takin te vervoeren van Rangoon naar Hamburg. De eerste poging werd in februari gedaan. De takin zou van Putac naar Rangoon met een ander vliegtuig worden overge bracht. Gelijk met de takin kwam echter op het vliegveld van Putac een telegram aan dat de exportver gunning nog niet gereed was. Twee weken later volgde een tweede po ging. Een dierensteward van de K.L.M. vloog er speciaal voor naar Rangoon. Maar het toestel, dat uit het noorden van Birma moest ko men, verscheen niet. Begin maart liet de K.L.M. een vrachtvliegtuig dat uit Singapore kwam een extra landing ln Ran- foon uitvoeren. De dierensteward wam weer uit Amsterdam. Toen kwam een tropische regen een stokje steken voor de zo mooi op gezette plannen. Het vliegtuig dat het dier van Putac naar Rangoon moest brengen kon daardoor niet op tijd komen. Pas de vijfde poging om het dier naar Rangoon te krijgen gelukte. Twee maanden waren nodig ge weest om een afstand van duizend kilometer af te leggen. 'r> Rangoon kreeg de takin een air conditioned stal op het vliegveld. De K.L.M. zag geen kans hem in de naaste toekomst naar Europa te brengen, evenmin als enige andere luchtvaartmaatschappijen. Ook de Amerikaanse en Britse luchtmacht Prosper Melons te Eede is een van de omgeschakeldeff vlassers, die thans witlof telen. De zorg voor dit gewas, dat hij slechts gedeeltelijk zelf mag telen, brengt hem er toe het véld met witlof dagelijks te inspecteren. Foto P.Z.C.). maar nog staat in zijn schuur een kostbare zwingelmachine. Renteloos» want van enig nut is deze machine niet voor het bedrijf. Melens heeft nu zijn drie ha grond ingeplant met aardbeien bonen, bessen en witlof. Graag zou hij de erkennning voor groenteteler bezitten, want dan kon hij het witlof tot in het eindstadium bewerken en zelf het volle profijt van zijn arbeid trekken. Nu verkoopt hij de wortelen aan een afnemer een mét erkenning in Zuid-Holland, waar de Eedense witlofwortelen van wege hun uitstekende kwaliteiten graag worden gekocht. Een van de weinige telers, die wel een vergunning heeft, is de 34-jarige A. de Baere. Hij verkoopt deze groen te in het wortelstadium, omdat het „trekken" zijn werkschema in de war zou brengen. De Baere is er evenwel van overtuigd, dat hij op die wijze meer zou verdienen. Voor hem zou het lood om oud ijzer zijn, want dan zou hij noodgedwongen ziju aard beien moeten verwaarlozen. Zolang daar nog een goede boterham aan te verdienen is, zal De Baere het witlof niet „trekken". Ondanks het feit, dat hij de zo fel begeerde vergunning wél heeft! Koninklijke gift voor Anne Frankstichting De koningin en de prins hebben een gift geschonken aan de „Anne Frank stichting" te Amsterdam, die zich het algeheel herstel van het Anne Frank huis aan de Prinsengracht ten doel heeft gesteld. Het „Achterhuis" hoopt men na res tauratie te brengen in de oorspronke lijke toestand ten tijde dat Anne en haar familie aldaar waren ondergedo ken. Het voorhuis wordt ingericht tot Internationaal ontmoetingscentrum voor de jeugd. Vraag naar blikgroenten groter dan vorig jaar Vooral in midden Limburg, maar ver der ook in andere delen van ons land, wordt op het ogenblik een vraag naar blikgroenten geconstateerd, die gro ter is dan in voorgaande jaren. Dit is waarschijnlijk het gevolg van het feit dat de prijzen voor verse groen tesoorten nog al aan de hoge kant zijn- Van de zijde van het bestuur van de Nederlandse vereniging voor groen ten en fruit deelde men mede. dat be slist niet geconstateerd is kunnen worden, dat er door de huisvrouwen blikgroenten worden gehamsterd. De conservenfabrikanten zijn er wel bevreesd voor, dat de bonenoogst, in dien de droogte aanhoudt, een volle dige mislukking zal worden. zagen geen mogelijkheid. En zo zat er niets anders op dan wach ten in een tropische hitte, waaraan het dier normaal levend in het koe le Himalcya-gebergte, niet gewend was. Besloten werd de takin naar een grote ruimte in de open lucht In de plaatselijke diertuin. compleet met vijver en grofe schaduwgevende boom, over te brengen. Daar is het dier nu-nog steeds. (Advertentie) Van Nelle bestellen 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 8