Zeeuwse ringrijders boden in Middelburg groots schouwspel Zeeuwse Almanak de Beste Bromfiets Blijft NOG MEERDERE DIEFSTALLEN IN ZIERIKZEE OPGELOST „ZEEHONDENWERF" WORDT BIJ STUKJES EN BEETJES VERKOCHT Agenda 2 PROV IN 01 ALE ZEE U W Shi O O U R A N T VRIJDAG 24 JULI 1959 SUCCES VOOR FOLKLORISTISCHE COMMISSIE Kleurrijke stoet trok door de Zeeuwpe hoofdstad Vele duizenden toeschouwers hebben donderdag de folkloristische dag te Middelburg met zijn ringrijden in sjezen en dé individuele wedstrijden van achttien Walcherse boeren te paard mede tot een eclatant succes gemaakt. Op sommige plaatsen stond het publiek, onder wie zeer vele toeristen, rijen dik om van het fleurige en kleurige zonovergoten schouw spel te genieten. De grootste belangstelling trok de ringrijders te paard, het fanfarekorps „Eendracht Maakt Macht" uit Serooskerke en de ver sierde sjezen, toen deze in een grote stoet tijdens het middaguur door het centrum van Middelburg trokken. Tijdens deze feestelijke intocht stond het publiek tot op de rijweg om niets te missen van dit folkloristische schouwspel. Na de optocht was aan de hoofdstedelijke politie de schier onmogelijke taak om de rijbanen vrij te krijgen en het verkeer in goede banen te leiden. Des ochtends om tien uur begon het festijn met het keuren van de 21 versierde sjezen, waarna de ringrij- derij een aanvang nam. Hiervoor was een parcours uitgezet op het Molen water, Branderijmolengang, Noord- bolwerk en langs de tuinen van het ziekenhuis weer naar het Molenwater. Op hun tocht ontmoetten de sjezen vier ringpoorten, drie op het Molen water en een op het Noordbolwerk. Van het begin van de wedstrijd af was er reeds grote belangstelling van de zijde van het publiek. Vooral in de nabijheid van de ring poorten stonden vele toeschouwers die elke gestoken ring met een ap plausje beloonden. Tientallen ama teurfotografen, onder wie vele Duit sers, Fransen, Belgen en Engelsen, hadden hier ook een plaatsie opge zocht om een mooie vakantiefoto te „schieten". Onderwijl klonken uit de^ luidsprekers de liedjes van de zan-~ gers van de lichte muze. Gelukkig bracht het fanfarekorps E.M.M. uit Serooskerke hier des middags verandering in, toen het in de muziektent op het Molenwa ter voor klanken zorgde, die be ter bij dit folklorisitsche gebeuren pasten. Intussen hadden achttien Walcherse boeren te paard de strijd aangebon den onder de hoge bomen in de baan op het Molenwater tegenover de In dustrie- en Huishoudschool. Evenals bij de ringstekers in de sjezen waren deze boerenzoons in Zeeuwse kleder dracht getooid, terwijl de paarden met kleurige linten waren versierd. Ook de belangstelling voor deze ring- rijderij was bijzonder groot. Optocht Tegen het middaguur werd de spor tieve strijd, waarbij soms fel ge kampt was voor het behoud van een voorsprong van enkele ringen, voor enige tijd gestaakt. Na deze rustpau ze werd de stoet geformeerd met voorop een hoornblazer, gevolgd door enkele ringrijders te paard, het mu ziekgezelschap E.M.M.. een Zeeuwse huifkar met' daarachter de 21 ver sierde sjezen, waaronder een oud melkwagentje. De stoet werd geslo ten door ringrijders te paard, 's Mid dags werd onder dezelfde ideale om standigheden ringgereden als in de ochtend, zodat de folkloristische com missie alle eer heeft van haar werk. De beste prestatie bij het ringsteken in sjezen leverde A. Langebeeke uit Serooskerke, die 78 ringen „verover de" in 92 beurten. Bij de ringrijders te paard was het W. Maljaars uit Veere die met de eer ging strijken VAN z3.fvin door 25 ringen te steken uit 30 beur ten. De sjezen waren voor de beoor deling van de versiering in twee groe- fen, verdeeldeigen werk en bloemis- enwerk. Bij de afdeling bloemisten- werk behaalde M. Koole uit Sint- Laurens met 61 punten de eerste prijs. Bij eigen werk was het Joh. van Wallenburg te Middelburg met 63 punten, die hier als winnaar werd uitgeroepen. Prijsuitreiking Tijdens een zeer gezellige bijeen komst in de bovenzaal van de Schouwburg, waarbij o.a. de burge meester van IMlddelburg, mr. Joh. de Widt, aanwezig was, werden 's avonds de prijzen uitgereikt. Ter gelegenheid hiervan dankte de burgemeester de samenwerkende organisaties die dit jaarlijkse folklorisitsche evenement organiseren. Hij vond het prettig dat op deze dag zoveel Zeeuwse kos tuums werden gedragen. Evenals de heer A. Imanse in een openingswoord vóór hem reeds had gedaan, toonde de burgemees ter zijn grote waardering voor het werk van de politie. Door ziekte en enkele vacatures werkt men soms met een zeer klein aantal mensen. De burgemeester noemde de sterkte van het politiekorps veel te gering. De heer Imanse bracht hulde aan de heren B. Brasser te Kleverskerke en J. Dronkers te Middelburg, beiden van de folkloristische commissie, die zich zeer hebben beijverd voor de or ganisatie. Verder noemde de heer Imanse de medewerking van de Middel burgse middenstand beschamend. Van deze zijde ondervindt men slechts weinig spontane hulp, ja soms zelfs tegenwerking, hoewel deze groep juisfgeldelijk voordeel heeft bij zo'n dag. Voorts voerde de voorzitter van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging, de heer Brasser nog het woord. Uitslagen De door de gemeente Middelburg be schikbaar gestelde beker voor de winnaar bij het sjezenringrijden, overhandigde de burgemeester aan A. Langebeeke te Serooskerke. De verdere uitslagen luiden: 2 M. Koole, St.-Laurens 76 r.; 3 A. Wisse, Middelburg 75 r.; 4 Jac. v. Wallenburg, Middelburg 74 r.; 5 Cor Meijer, Serooskerke 72 r.: 6 S. de Kroo. Veere 71 r.; 7 C. Stroo, Sou burg 67 r.: 8 Jac. Vos, Zoutelande 67 r.; 9 L. Adriaanse, Serooskerke 65 r.; SUCCESVOLLE TOURNEE De Middelburgse folkloregroep „31e- dioburgum" Is weer terug van een succesvolle tournee door Zuid-Frank rijk en langs de Italiaanse RIvièra; een trip, die duurde van 9 tot 21. juli. De groep had nog een verrassende ontmoeting met A.V.R.O.-reporter Wim Ruth, die aan de Rivièra vakan tieprogramma's maakte en in één van de opnamen uit te zenden op 9 augustus zal men ook „Mediobur- gum", het Zeenws volkslied zingend kunnen beluisteren. De tocht werd gemaakt onder leiding van mej. J. C. Vermeulen en in ge zelschap van de secretaris-generaal van de landelijke federatie der fol- kloregroepen in Nederland, dc heer OLMA Jf 'n betrouwbaar Zwitsers It, anker horloge TOT KLEINE VIER.... Dc stoute stelling, die wij gisteren in dit hoekje ontvouwden over „de jeugd van thans", die er in hevige 'mate al dan niet gemotoriseerd op uittrekt, kregen wij gistermiddag per post nog eens bevestigd. Uit Ge- nève bereikte ons een fraaie prent briefkaart van het „Palais des Nati ons Unies", oftewel het Volkerenpa- leis, af gezonden door „De kleine vier". Vanzelfsprekend hebben wij ons on middellijk tot onze redacteur-buiten land gewend een man, die letter lijk dlles weet om nadere inlich tingen. Als gewoon stukjesschrijver wisten wij wel iets over-het bestaan van een zekere „Grote Vier", maar van die kleine dito, néé nóóit van gehoord. Onze man-buitenland wist er overigens ook niets van wat ons 'knapjes van hem tegenviel maar gelukkig zijn wij wel in staat de namen van „De Kleine Vier" te geven, v)ant die stonden er bij: W. den Hartogh, H. Stekëtee, Tr7 Kruizinga en H. Schaap. Wij zijn uiterst benieuwd, wat die vier kleine knapen daar in Genève klaar zullen stomen. Misschien méér dan de Grote a 10 Joh.v. Wallenburg, Middelburg 64 r.; 11 W. Melis, Gapinge 63 r.; 12 P. Duvekot, Serooskerke 61 r.; 13 G. Leendertse, Middelburg 60 r.; 14 J. de Visser, Souburg 60 r.; 15 C. Jobse, Koudekerke 57 r.; 16 W. Kosten, Mid delburg 56 r.; 17 A. v. d. Heijden, Koudekerke 49 r.; 18 R. Gel jon, Vlis- singen 40 r.i 19 J. Goedegebure, Ar- nemuiden 48 r.; 20 Labruyère, Mid delburg 41 r. en 21 Jac. de Nood, Vee re 19 r. De pollepel werd gewonnen door Jac. v. Wallenburg te Middelburg. Bij de ringrijders te paard was de einduitslag: 1 W. Maljaars, Veere 25 ringen uit 30 beurten; 2 L. Minder- houd, Westkapelle 24 r.; 3 C. de Bruin, Vrouwenpolder 23 r.; 4 P. Pop- pe, Grijpskerke 23 r.; 5 J. Reijnierse Azn., Koudekerke 22 r.; 6 P. Hoebe- ke, Nieuw- en St.-Joosland 21 r.; 7 J. A. Lous, Oostkapelie; 8 P. Geerse, Grijpskerke; 9 D. Coppoolse, Seroos- kerice, allen met 17 r.; 10 A. Vos, Biggekerke; 11 P. J. Cevaal, Ritthem, beiden 15 r.; 12 Jac. Goedbloed, Ga pinge 14 r.; 13 P. J. Reijnierse, Kou dekerke 13 r.; 14 L, Verhage, Koude kerke 12 r.; 15 P. Coppoolse, Seroos kerke 10 r.; 16 P. J. Cevaal, Middel burg 9 r.; 17 W. Bosschaart, Souburg 9 r.; 18 G. Koole, Gapinge 5 r. De pol lepel werd gewonnen door L. Minaer- houd te Westkapelle. De uitslag bij de door bloemisten ver sierde sjezen was als volgt: 1, Wisseelbeker mr. Terwoert: M. Koole, St.-Laurens, 61 punten; 2. A. Wisse, Middelburg, 55 p.; 3. A. de Nood, Veere, 54% p.; 4, Labruyère, Middelburg 53% p.; 5. R. Gel jon, Vli8singen, 49% p. De rangschikking bij eigen werk luidt: 1. Wisselbeker mr. Terwoert: M. Wallenburg, Middelburg, 63 punten; burg: W. Kosten, Middelburg, 60 p.; 3. G. Leendertse, Middelburg. 54% p.; 2. beker mevr. Sandberg tot Essen- 311 burg." 4. J. de Visser, Souburg, 51% p.; 5. Jac. v. Wallenburg, Middelburg, 49 p.; 6. J. Goedegebure, Arnemuiden, 46 6.; 7. C. Stroo, Souburg, 44 p.; 8. or Meiiers, Serooskerke, 42% p.; 9. L. Adrifcnse, Serooskerke, 39% p.; 10. S. de Croo, Veere, 39 p. Advertentie Benoeming onderwijzeres te Vlissingen Met Ingang van 1 oktober is aan de Jacob Catsschool te Vlissingen be noemd mej. J. J. Broer te Alblasser- dam, vroeger te Goes. B.B.-vlet in bruikleen aan Nieuwvliet overgedragen 1 'V H. G. Cats uit Leeuwarden. De dans groep was voor deze tournee samen gesteld uit tien paren. In Nice ver tegenwoordigde „Medioburgum" Ne derland op een internationaal festival met als deelnemers folkloregroepen uit vele landen. Op de terugweg genoten de folkloris ten nog van enkele dagen vakantie in Parijs. DE LUCHT IN In Haamstede konden de leden van de Schouwse Zweefvliegclub weer eens de lucht in, dank zij het arriveren van twee zweefvliegtuigen uit Eind hoven, eigendom van de zweefvlieg club uit die plaats. Enkele leden van de club arriveerden reeds, de overi- ;en volgen nog om op Schouwen jun vakantie door te brengen en er tevens de zweefvliegsport te beoefe nen. RECORD-IN-GERST Op het gebouw van dc N.C.B. in Sas van Gent had men donderdag de drie kleur gehesen en daar was een beste reden voor. Die dag was er naast andere iandbouwprodukten name lijk niet minder dan 1.700.000 kg gerst (per as) aangevoerd én ver werkt. Een resultaat, dat in de N.C.B.-geschicdenis nog niet eerder was behaald en waar men terecht wél een beetje trots op was. VOOR VOGELVRIENDEN Voor vogelvrienden (en wie zijn dat niet?) geeft de Vogelbescher- mingswacht W.-Zeeuwsch-Vlaan- deren 't volgende advies: „DORST lijden doen wij. mensen, in deze droge en warme zomer allemaal. Ook de vogels hebben van deze droogte veel te lijden. Zet daarom in uw tuin. een drmkbakje. Een ge glazuurd schaaltje met een laagje water van ongeveer twee cm is al voldoende. (Echter geen wit dat schrikt veel vogels af.) Een grotere drinkgelegenheid zal echter nog meer genoegen verschaffen. Deze is makkelijk te maken door een stuk van een oude autobuitenband in te graven tot aan het laagste punt..." Donderdagmorgen werd in te genwoordigheid van het voltal lig college van B. en W. een plastic motorvlet van de dienst Bescherming Bevolking aan 't gemeentebestuur van Nieuw vliet voor de duur van het bad seizoen in bruikleen overgedra gen. Deze vlet zal op 't strand ivorden geplaatst om te kun nen worden gebruikt voor het eventueel redden van drenke lingen. In een vooraf in het gemeente huis gehouden bijeenkomst bracht burgemeester J. C. Everaars de kringraad van de B.B. West Zeeuwsch-Vlaande- ren dank voor het beschikbaar stellen van de vlet. Hij hoopte dat deze voor het redden van drenkelingen nimmer zal be hoeven te worden gebi-uikt. De heer F. A. van Rosevelt, burgemeester van Schoondijke en voorzitter van de kring zei- de, dat dit zeewaardig motor vaartuig weliswaar niet speci aal voor badgasten was aange kocht, maar zodoende toch overeenkomstig zijn bestem ming kan worden gebruikt. Overigens wees hij er op dat de aanwezigheid van de vlet geen waarborg biedt voor het uitblijven van ongelukken op het strand. De badgasten die nen bij het baden steeds de no dige voorzichtigheid in acht te nemen. Hierna begaf het gezelschap, onder wie zich onder anderen bevonden de heren J. A. Eek hout, burgemeester van Bres- kens, en W. I. Catsman, kring- hoofd van de B.B. in West, Zeéuwsch-VIaanderen, zich naar het strand waar de vlet onder grote belangstelling van de badgasten te water werd ge laten. Er volgde direct een oroefvaavt om badmeester W. Mookhoek met het vaartuig veitrouwd te doen geraken. Staten over Raad voor de Volksgezondheid Uit het afdelingsverslag van Provin ciale Staten over de instelling van een Provinciale Raad voor de Volksge zondheid blijkt, dat er diverse opmer kingen zijn gemaakt over de gewens te samenstelling van de raad. Zo werd er op gewezen, dat de lan delijke vakcentrales vertegenwoor digd zouden moeten zijn, dat het r.-k. deel van de bevolking te sterk verte genwoordigd zou zijn, dat de zieken fondsen recht op een plaats hebben enz. Ged. Staten delen naar aanleiding daarvan mede, dat het aantal verte genwoordigers van de onderscheiden kruisverenigingen al min of meer is afgestemd op de contributiebedragen die deze verenigingen ontvangen van hun leden. Uit het vooroverleg met de kruisverenigingen is de vertegen woordiging Groene Kruis 3, Wit-Gele Kruis 2 en Oranje-Groene Kruis 1 tot stand gekomen. Ten aanzien van de andere opmerkingen wordt er op ge wezen, dat uit de parlementaire be handeling van de Gezondheidswet is gebleken, dat het niet de bedoeling is verenigingen, die zich met specifieke taken op het gebied der volksgezond heid bezighouden, in de provinciale raden op te nemen. Wel zullen zij betrokken worden in commissies van advies en bijstand. Mulo-examens Voor het in Goes gehouden ulo-exa men slaagden donderdag: Dames A: P. Jumelet, Bruinisse; M. E. Passenier, Domburg; A. de Wit, Middelburg; F. S. Adriaanse, Goes; P. K. M. de Munck, Goes; M. v. Hek ken. Ellewoutsdijk. Dames A met middenstandsdiploma: P. M. de Jon ge, Wissenkerke; J. A. Bak, Colijns- Êlaat; N. M. v. Oosten, Kapelle; D. alenkamp, Goes; A. Hooftmah, Bres- kens. Heren A: R. K. Vatteroth, Middel burg; A. L. v. d. Velde, Koudekerke; L. M. Sies, Zierikzee; A. C. Meyer, Middelburg; J. L. Verton, Haamste de; P. A. v. Kessel, Zierikzee; K. J. Schuit, Arnemuiden; J. A. Oostdijk, Terneuzen. Heren A met midden- Temeuzen; A. G. Kersten, Terneuzen. Afgewezen vier kandidaten. Deze oude marineboot, die ia de ca talogus aangeprijsd staat als „snel- boot", wordt vandaag tijdens de ver koping wegens opheffing van de Zee- hondenwerf geveild in het Vlissingse Concertgebouw. (Foto P.Z.C. standsdiploma: P. M. de Lange, Kort- ene; W. Nieuwdorp, Kloetinge; laassen, Terneuzen; C. W^v. Wijck, K. JONGELUI GINGEN OP ROOFTOCHT Vooral auto's hadden de belangstelling Sinds de 18-Jarlge J. J. W. de J. uit Zierikzee en de 17-jarige J. L. de Tr. uit Middelburg werden gearresteerd, in verband met door hen gepleegde diefstallen In Zierikzee, zijn reeds tal van zaken tot een oplossing geko- nien. Drie weken geleden heeft het drietal J. J. W. de J., J. J. v. A, en J. L. de Tr. uit een auto van een vertegen woordiger, welke geparkeerd stond voor het hotel „Mondragon" te Zie rikzee, een grote tube crème tegen zonnebrand ontvreemd. Het drietal heeft zich gelijk flink met de crème ingesmeerd. De T. mocht de rest behouden, omdat WJ het „kraakje" had gepleegd. Veertien dagen geleden „vereerden" De J. en De T. het mosselvaartuig Z.Z. 9 met een bezoek. Een nachtkij ker, sinaasappelen en andere mond voorraad was de buit. De kijker Icon door de politie worden achterhaald. Twee dagen later ging het tweetal nogmaals naar het schip; toen wer den blikjes worst weggenomen. Op 28 juli j.L hebben De J. en nog een 15-jarige jongen zich toegang ver schaft tot de schuur, waarin de eige naar van het hotel „Het Huis van Nassau" zijn auto had gestald. Uit (Advertentie) Negen van de tien zuurbrandliiders gebruiken Bennies. Ook D vindt cr but by. Bent U die ene soms, die dat welda dige blussen nog niet ondervond Wapen U tegen de eerstvolgende aanval - neem een pakje Rennies in huis. U beleeft er aile dag de welda dige werking van. Want uw klachten behoren tot het verleden GISTEREN EN VANDAAG IN VLISSINGEN; Pas vandaag komen grote stukken aan bod.... URENLANG HEEFT GISTEREN de stentorstem van de Amsterdamse makelaar Wessellus door de grote zaal van het Vlissingse Concert gebouw geschald. Deze vaak wild gebarende Amsterdammer was na melijk de welsprekende afslager tijdens de „belangrijke verkoping wegens opheffing van de Zeenon- denwerf in Vlissingen", zoals het op de 24 pagina's tellende cata logus stond. Zonder overigens overspannen te raken, hield hij de ze verkoping voortdurend in een gehaaste sfeer en dat was ook wel nodig, omdat er niet minder dan 434 nummers afgewerkt moesten worden. Geen wonder dus dat de heer Wesselius de bedragen vaak afratelde met het geluid van een 33-toeren-plaat, die op 78 toeren wordt afgedraaid Bijzonder spectaculair was de verko ping gisteren overigens nog niet. want de werkelijk „grote stuk ken" komen vandaag „aan bod"... En die grote stukken zijn dan: een complete snelboot (een afgedankt patrouille-vaartuig van de marine, dat al geruime tijd in de vissers- haven op betere tijden ligt te wach ten), een torenkraan, een dubbel wandig kantoorgebouw, verschil lende loodsen en complete scheeps hellingen! De in hemdsmouwen werkende ma kelaar Wesselius bracht gisteren voornamelijk kleinere voorwei'pen aan de man, waarvan de prijzen ver beneden de honderd gulden ble ven. Een partij riem- en touwaf- val ging zelfs voor de prijs van zegge en schrijve één gulden van de hand Maar er was bijvoor beeld ook een brandspuit. „Com pleet met motor" zei de heer Wes selius, die vervolgens luidkeels vroeg: „Wie zet in?".. Stem uit do zaal: „Honderd gulden". Antwoord van een geringschattend kijkende afslager: „Laat jij de boel dan maar afbranden" Tenslotte ging de spuit voor 420 weg. Na ettelijke kleine postjes als een partij pijpen, wat balken, een sta len driepobt, wat staalijzer, vele heel of half-gevulde vaten, hopen brandhout, een boormachine én en- auto werd een grote doos sigaren ontvreemd, terwijl voorts enkele sleu tels werden meegenomen. De auto van de directeur van de N.V. Waterleidingmaatschappij Schouwen- Duiveland, de heer J. L. v. SI., voor diens huis geparkeerd, was het vol gende doel. Een etui met gereedschap deelden de jongelui „eerlijk" onder elkaar. Een deel heeft de rijkspolitie nog kunnen achterhalen. Vermoedelijk door de warmte gedre ven heeft het tweetal De J. en De Tr. ook niet de verleiding kunnen weer staan om van de auto van de fa. V. aan de Oude Haven enkele flesjes li monade weg te graaien. Zelfs een zonnebril, die was gelegen in de auto van de directeur van de Rotterdamsehe Bank te Zierikzee, de heer D. L., was voor de jongens niet veilig. Zij hadden zich toegang ver aft tot de garage in de Hoge Mo lenstraat, waar de auto was gestald. Behalve deze zonnebril werd ook nog een staafzaklantaarn meegenomen. Deze is nu door de politie achter haald. Eén van de ergerlijkste feiten 'eegde De J., toen hij op de Joden- igraafplaats één der zerken omvér trok. AFSLAGER WESSELIUS ...laat maar branden... kele ladders, kwam eindelijk een fors nummer onder de hamer: een platenpers. En pas bij 1500 gulden klonk voor de laatste maal het „ja" van een koper, maar bij het af mijnen wera dit bedrag niet ver hoogd. Vervolgens gingen „negen diverse juffers" „Zonder rok", zei de heer Wesselius om misver standen uit de weg te ruimen van eigenaar over voor de luttele prijs van 22 gulden. Daarna nog veel meer „klein spul" en pas aan het eind van de middag was er weer „grof geld" nodig om het bie den bij te houden Wat er ondertussen met de Zeehon- denwerf gaat gebeuren is nog on bekend. Door verkoop in combina tie blijft de mogelijkheid tot voort zetting van de werf aanwezig, maar of er inderdaad in combina tie verkocht zal worden is nog zeer do vraag Rector Kon. Wilhekina Lyceum Oostburg benoemd Drs. H. P. Waalwijk te Brieile Met Ingang van 1 september a.s. Is als opvolger van de heer A. Hool- horst tot rector van het Koningin Wilhelmina Lyceum te Oostburg be noemd, drs. H. P. Waalwijk, momen teel waarnemend directeur van do r.h.b.s. te Brieile. De heer Waalwijk, die in 1920 in Rot terdam werd geboren, begon in febru ari 1945 zijn onderwijsloopbaan als leraar aan de r.h.b.s. te Brieile. In 1956 werd hij onderdirecteur, terwijl hij thans sinds 1958 als waarnemend directeur van deze school optreedt. Anderhalf jaar geleden behaalde hij zijn doctoraal examen in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Drs. Waalwijk doceert te Brieile geschie denis, staatsinrichting en staatshuis houdkunde. Daai-naast heeft hij veel belangstelling voor biologie. De heer Waalwijk, die zich in Brieile heeft doen kennen als een harde, se rieuze werker, heeft daar ook veel gedaan voor de ontspanning van de h.b.s.-jeugd. Hij is gehuwd en vader van één kind. Duizend tarweschoven bij Kerkwerve verbrand Onvoorzichtigheid met vuur is er oorzaak van geweest, dat donder dagmiddag duizend tarweschoven op een veld te Kerkwerve in vlam men opgingen. Een van de oog stende arbeiders had een branden de lucifer, waarmee hij juist een sigaret had aangestoken, achte loos tussen de stoppels geworpen. Twee korenschoven vatten daarop vlam en al spoedig had de brand een enorme omvang aangenomen. De arbeiders wisten de vernieling toch nog te beperken tot duizend korenschoven, hoewel bet perceel land acht ha groot was. De brand weer van Kerkwerve was zeer snel ter plaatse, maar kon niets uitrichten, omdat er geen water was. De eigenaar van de tarwe, de landbouwer J. M. Hanse uit Kerkwerve, was verzekerd. VANDAAG. Middelburg Schouwburg: „Hercules", 20 uur, 14 jaar. Eleotra: „Duinker ken", 19, 21.15 uur, 18 Jaar. Miniatuur Walcheren: tentoonstelling Deltaplan, Molenwater, 9 tot 23 uur. lsslngen Alhambrs: „Liefde wordt duur gekocht" 19 en 21 uur, 18 Jaar. Luxor: „Geen genade voor bandie ten", 20 uur, 14 Jaar. Goes Grand: „Slachtoffers van het trottoir", 20 uur, 18 Jaar,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2