VOORSORTEREN OM UITRIT IN TE RIJDEN NIET TOEGESTAAN ST. JOZEFSCHOOL TWEEMAAL SCH00LZWEMKAMPI0EN 1959 MARKTBERICHTEN Diplomering Middelburgse Chr. Landbouwhuishoudschool DONDERDAG 23 JULI 1959 PROVINCIALE ZE EU WEE COURANT KANTONGERECHT MIDDELBURG Vele ongevallen op de weg zijn het gevolg van misverstanden en het niet op de hoogte zijn van de weggebruikers van wijzigingen in de verkeers regels. Het laatste was het geval ln de woensdagochtend te Middelburg dienende kantougerechtszaak tegen de fruitkweker H. van H. uit Krabben- dijke, die op de rijksweg onder Rilland-Bath een grove verkeersfout maakte, terwijl hij in de mening verkeerde geheel te goeder trouw te zijn. Dat was hij ook volgens de verkeersinstructies van enkele jaren geleden. Toen was het namelijk toegestaan om teneinde een aan de linkerkant van de weg gelegen uitrit in te slaan voor te sorteren. Misverstand kostte automobilist 50 Een vrij recente uitspraak van de Hoge Raad echter heeft deze ma noeuvre verboden, zodat ze nu straf baar is. Van H. moest dit laatste woensdag tot zijn nadeel ondervinden, want de kantonrechter mr. J. Moolenburgh veroordeelde hem conform de eis van de officier van justitie, mr. J. L. An- dreae tot 50,subs. 10 dagen. Het strafbare feit werd gepleegd op rijks weg nummer acht. Van H., die van plan was links af te slaan reed naar net midden van de weg, terwijl ach ter hem een auto naderde, die be stuurd werd door de Kruiningse auto busondernemer L. L. „L. reed ontzet tend snel", verklaarde Van H. voor de groene tafel. Daardoor zou een botsing onvermijdelijk zijn gewor den. „U zult U waarschijnlijk op de snelheid hebben verkeken", meende mr. Moolenburgh. De heer L. op zijn beurt verklaar de hoe hij ongeveer negentig kilo meter per uur had gereden en met die snelheid H. had willen passe ren „11c zag geen stoplichten en geen richtingaanwijzer en de auto voor me was nog wel twintig centimeter van de wegas verwij derd, zodat ik meende dat hij langzaam door wilde rijden. Te meer, omdat daar geen zijweg was." De heer L. wist wél dat voorsorteren voor een uitrit verboden is. Boven dien kon hij de manoeuvre van Van H. onmogelijk voorsorteren noemen. De chauffeur-monteur A. van der L. uit Hoedekenskerke, een werknemer van de heer L. was dezelfde mening als zijn baas toegedaan. De stoplich ten had hij wél gezien. Echter pas toén beide wagens nagenoeg op de zelfde hoogte gekomen waren. Van H. gaf volmondig toe. dat hij zich hoewel onbewust aan 'n straf baar feit had schuldig gemaakt. Zelfs had hij bewondering voor de fraaie manoeuvre van de heer L., die, om een aanrijding te voorkomen zijn wagen op het links van de weg gele gen fietspad had gestuurd en ten slotte na drie of vier bomen te heb ben ontweken tegen de vijfde tot stilstand was gekomen. „Dat getuig de van veel tegenwoordigheid van geest" gaf van H. toe, „maar wan neer ik stoplichten zie en 'n richting aanwijzer, dan betekent dat voor mij ,wees op je hoede"." ,.De schuld ligt volkomen bij U", was de conclusie van de kantonrechter en deze veroordeelde Van H. conform de eis van de officier. DOORGEREDEN De kantonrechter had bitter wei nig waardering voor het gedrag van de Middelburgse koopman H. K., die op 11 juni op de Molenweg te Arnemuiden met zijn vracht auto een paard-en-wagen was ge passeerd, terwijl de linkerrijbaan niet vrij van verkeer was. Een bromfietser, die van tegenoverge stelde richting naderde en tege lijk niet K. bij de groentewagen was, werd de dupe. Het was timmerman J. K. K. uit Arnemuiden, die slipte en in het grint terecht kwam. De koopman reed door, want „het was die man zijn eigen schuld", zo motiveerde H. K. zijn handelwijze. De kantonrechter dacht er anders over. Getuige A. C., de eigenaar van de groentewagen had de klap gehoord en hij was van me ning, dat H. K. niet had mogen inha len op dat moment. „Hij heeft het niet eens gezien", meende H. K., die ook beweerde, dat paard-en-wagen stil stonden. „Reed U vroeg mr. .Moolenburgh aan groentehandelaar C. „Dat weet ik niet, maar m'n pony liep. Wel lang zaam, want het beestje was kreupel, maar het liep", was het antwoord van C. H. Dat K. was doorgereden, niette genstaande zijn bijrijder hem waarschuwde, dat er iemand ge vallen was, vond de officier van justitie heel ernstig. Hij eiste een lioete van 50,en toewijzing van de civiele vordering k 8.50. De kantonrechter vonniste con form. De vertegenwoordiger-administrateur de H. uit Vlissingen had bij het ron den van de hoek Coosje Buskenstraat -Spuistraat niet voldoende rechts ge houden. „Ik bad haast", zo verdedig de hij zich. De officier eiste een boete van 35,subs. 3 dagen. Mr. Moo lenburgh maakte er 12,subs. 2 dagen"van. De matroos C. J. uit Souburg pro beerde een pas gekochte motor. Toen hij door een wachtmeester van de rijkspolitie werd aangeohuden, kon hij noch een rij- noch een kenteken bewijs tonen. Het laatste had een vorige eigenaar van de motor ver loren. Mr. Andreae zag hier twee strafbare feiten. Hij vroeg voor het mankeren van een kentekenbewijs 5,boete en voor het niet in bezit zijn van een rijbewijs 20,—. Het eerste liet de kantonrechter onver anderd, van de tweede boete maakte hij 15.—. De vijftigjarige stoker F. J. uit Vlissïngeu, die met zijn bromfiets op 23 april in de Bloemenlaan geen voorrarg verleende aan de op de President Rooseveltlaan rij dende slager M. I. uit Souburg, kreeg een uitzonderlijk lage boete van 10,-. De ofiV'er wilde niet méér eisen, om dat J zes weken in het ziekenhuis lag na dit ongeluk en bovendien 75. schade moet vergoeden. Mr Moo'onburgh was het daarmee eens De Vlissingse winkelbediend" D. van R. kreeg voor eenzelfde overtreding, in dit geval op het kruispunt Bet je Wolffplein-Walstraat te Vlissingen, een boete van 25,Van R. werd bij verstek veroordeeld. Hij was te gen een auto, bestuurd door de oes terkweker C. L. B. uit Yerseke ge reden. De schade, die hij eveneens zal moeten betalen, bedroeg 82,95. Tenslotte verscheen voor mr. Moo lenburgh de lasser C. O. uit Goes. O. was er een beetje ingelopen en dat vond de kantonrechter vervelend. Hij had om half zes 's avonds zijn auto geparkeerd onder een brandende lan taarn te Lewedorp, waar hij zijn ver loofde een bezoek bracht. 's Avonds om half twaalf was het licht uitgegaan en O. kreeg toen een bekeuring, omdat zijn auto onver licht was. Jammer, dat men nog steeds niets gevonden lieeft om der gelijke lichtpunten kenbaar te ma ken," vond de kantonrechter, die O. veroordeelde tot een boete van 6, Secretaris Rode Kruis te Hulst vertrekt De secretaris van de afdeling Hulst van het Nederlandse Rode Kruis, de heer J. J. Pater, moet wegens over plaatsing naar Apeldoorn'zijn func tie neerleggen. Totdat een definitieve opvolger benoemd zal zijn treedt de heer M. C. de Boer als zodanig op. Door het vertrek van de heer De Pater zijn meerdere vacatures ont staan. De scheidende functionaris was o.a. wervlngs-voorlichtings-on- derofficier van de Koninklijke Mare chaussee in de provincie Zeeland, se cretaris-penningmeester van de reis- vereniging „De Vos Reinaerde" en commissaris van de belangenvereni ging der Koninklijke Marechaussee in het district Terneuzen. Mulo-examens Voor het mulo-examen slaagden woensdag te Bergen op Zoom: C. Bal, 's-Gravenpolder; J. M. G. Hoogeste- Jer en J. P. Polfliet uit Goes; A. C. anse, Heinkenszand; A. M. van Loenhoud, Ellewoutsdijk en C. A. Vermue uit 's-Heerenhoek. Faillissement Op 17 juli is het faillissement uitge sproken over S. P. F. van der Meer, assurantie-agent te Vlissingen. Rech- ter-commissaris is mr. J. A. Abbing. subs. 2 dagen, nadat de officier 15,- Curator mr. F. K. Adriaanse te Mld- subs. 3 dagen geëist Iiad. delburg. NA FELLE STRIJD IN VLISSINGS ZWEMBAD Jeugdige deelnemers maakten goede tijden Er heerste woensdagmiddag een drukte van belang in de Vlissingse zwemschool, waar leerlingen van al le Vlissingse lagere scholen streden om de schoolzwemkampioenschap- Een 1959. e deelnemers en deelneemsters moesten eerst 25 m. schoolslag zwem men, waarna de terugweg op de rug moest worden afgelegd. Er ble ken onder deze jeugdige zwemmers en zwemsters reeds veelbelovende krachten te schuilen, want er wer dén zeer behoorlijke tijden genoteerd. Na harde strijd eindigden deze kampioenschappen tenslotte in dubbele ovei'winning voor Sint Jozefschool, want zowel bij de meisjes als bij de jongens ble-, ken zij de snelste. Wethouder W, Poppe reikte na afloop de beide wisselbekers uit. VLISSINGEN Interessante tentoonstelling in Jacob Catsschool In de Jacob Catsschool te Vlissingen is woensdagavond een tentoonstelling ingericht van in het afg.elopen schooljaar door de leerlingen ver vaardigde produkten van toegepaste handenarbeid. De ouders konden gis teravond het werk bezichtigen dat varieerde van boetseerwerk tot fin- gerpainting, van kleivormen tot knip selplakken. Er was werk te zien van de leerlin gen afzonderlijk en werk dat in groepsverband is gemaakt. Van het laatste hebben drie vierdeklassers een fraai voorbeeld gesteld: een drie luik dat een havengezicht voorstelt en boven de trap van de begane frond naar de eerste verdieping angt. Alle klassen hebben een be paalde opdracht klassikaal uitge voerd. Een klas heeft van karton een stad met omgeving opgezet, een an dere weer heeft een haventafereel vorm gegeven en bijvoorbeeld de vierde klas heeft een onderwerp van de geschiedenisles uitgebeeld door het bouwen van een kasteel met een middeleeuwse aankleding van rid ders, jonkvrouwen n nder edelvolk. Van de leerlingen van de eerste en tweede klas staan er de resultaten van de zandtafeltechniek. Aan de wanden hangen geboetseerde mas kers, kleiwerkjes èn' allerlei soorten tekeningen. Van de tekeningen behoort het groot ste deel tot het onderwerp vrije ex pressie. Het hoofd van de school, dc heer J. Oosterling vertelde ons dat .de vrije uiting onder zijn leerlingen zo veel mogelijk wordt gestimuleerd en dat bij het tekenonderricht Wordt getracht het kleurenbewustzijn vun de leerlingen te ontwikkelen. Brandje in patates-friteskraam De Vlissingse brandweer rukte woensdagavond omstreeks kwart voor zes uit op een melding, dat brand zou zijn uitgebroken in een patates-friteskraam aan de Boule vard Bankert. Toen de brandweer arriveerde bleek de brand, die niet van ernstige aard was, reeds geblust. De schade aan de patates-frites kraam, die eigendom is van de heer D. B. uit Vlissingen, is gering. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek ingesteld. ZOUTELANDE Fortenbouw op hét strand Zaterdagmiddag zal op het vierde Zuiderstrand te" Zoutelande een wed strijd gehouden worden in het maken van forten. Deze fortenbouw kan zo wel afzonderlijk als in groepen plaatshebben. Bij het opkomen van de vloed moeten de deelnemer(s) op hun „fort" gaan zitten en wiens fort het langst intact blijft, wint de prijs. Zomeravondstilte Vrijdagavond wordt in de hervormde kerk te Zoutelande de derde zomer avondstilte gehouden. Ds. A. A. Nortier uit Den Haag houdt een korte meditatie. Muzikale medewerking wordt ver leend door de organist Jan Rijn uit Middelburg en de zangeres mevrouw A. A. ScheltensKoop-s uit Middel burg, Waarschijnlijk zal er volgend jaar in deze wedstrijden ook een estafet te ingelast worden. De tijd van de jongens van de Sint Jozefschool was zeer goed. De drie deelnemers had den in totaal slechts 155,5 sec, no dig voor de drie maal 25 m. school slag en de drie maal 25 m. rugslag. De tijd van de meisjes was 183.5 sec. De gedetailleerde uitslagen luidden: Jongens: 1 St. Jozefschool, 155,5; 2 Bonedijkeschool, 174.6; 3 Bouwen Ewoutschool, 176; 4 Kon. Wilhelmi- naschool, 184,6; 5 Frans Naerebout- school 184,9; 6 Vliss. Schoolvereni ging, 185; 7 St. Petrusschool, 192,4; 8 Jan Ligthartschool, 195,2; 9 Vine, van Goghschool, 199; 10 Pr. Bern- hardschool,- 202,9; ll.Jac. Cats- school, 203,2; 12 Jul. van Stolberg- school, 204,1; 13 Pr. Willemschool, 209,4; Meisjes: 1 St. Jozefschool, 183,5; 2 Geref. school Kasteelstraat. 187,5; 3 Jae. Catsschool, 192,4; 4 Kon. Wilhelminaschool, 193,1; 5 Bo nedijkeschool. 199,1; 6 Vine, van Goghschool, 201,1; 7 St. Jacobsschool 206; 8 Vliss. Schoolvereniging, 208,7 9 Jan Ligthartschool, 209,2; 10 St. Petrusschool, 211,1; 11. Frans Naere- boutschool, 215; 12 Bouwen Ewout school,. 226,4; 13 Oranjeschool, 229,7; 14 Pr. Bernhardschool. 237,3; 15 Jul. van Stolbergschóol, 260,8. Schoolzwemdiploma's Dinsdag werd gezwommen om de schoolzwemdiploma's. Hieraan na men 572 leerlingen van de diverse scholen deel. De uitslagen hiervan luidden: Bo nedijkeschool: diploma I: 24; II: 9; totaal 33; Vine, van Goghschool I: 18; H: 14; totaal: 32; St. Petrus school I: 6; II: 3; HI: 1; totaal: 10; Oranjeschool I: 11, II: 6, totaal: 17; Geref. school Kasteelstraat I: 25, II; 5; totaal 30; Pr. Bernhardschool I: 19, H: 11, totaal: 30; Kon. Wilhel minaschool I: 29, EC: 15, HI: 1, to taal 45; Jac. Catsschool I: 15, H: 13, HI: 1, totaal: 29; Jan Ligthart school I: 3, H 6, totaal 9; Jul. van Stolbergschool I: 27, H: 7, totaal 34; Frans Naereboutschool I: 17, H: 10, totaal 27; Vliss. Schoolvereniging I: 11, n: 9, totaal 20; St. Jozefschool I; 20, II: 6, HI: 1, totaal 20; Bou wen Ewoutschool I: 20, H: 12, IH: 3, totaal 36; St. Jacobsehool I: 6, H: 3, totaal 9; VGLO-school I: 2, H: 3. HI: 1, totaal 6. RECHTBANK MIDDELBURG Maand gevangenisstraf voor rijden onder invloed Woensdag heeft do rechtbank te Mid-' delburg het vonnis uitgesproken te gen de loondorser P. B. R. uit Scho- re. die op 12 mei j.l. op de Poort- vlletsedijk onder Scherpenisse in bot sing was gekomen met de auto van de belastingconsulent F. A. C. van T. uit Sint-Maartensdijk. R. zou tij dens de aanrijding onder invloed zijn geweest. Na de botsing was de loondorsen doorgereden. Van T. ging er achter aan en wist hem in te halen en tot stoppen te dwingen. Maar toen de belastingconsulent voorstelde de poli tie erbij te halen, ging verdachte er weer vandoor. Later werd hij echter toch aangehouden. De officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mlerop, had indertijd 1 maand gevangenisstraf plus 1 jaar ontzeg ging uit de rijbevoegdheid gevorderd, net vonnis luidde conform. Tegen de bureauhouder M. S. uit Middelburg, die ten laste was gelegd, op 30 mei j.l. te Souburg onder in vloed te hebben gereden en vervol gens, na op de kanaalbrug de auto van de Vlissingse Inspecteur J. S. ge ramd te hebben, was doorgereden, was voor de botsing 1 maand gevan genisstraf plus een jaar ontzegging uit de rijbeyoegdheid gevorderd. Daar het bewijs voor het onder in vloed rijden niet geleverd kon worden had de officier van justitie hier in dertijd vrijspraak geëist. Het vonnis luidde 200 subs. 40 dagen plus ont zegging uit rijbevoegdheid voor 6 maanden. De fabrieksarbeider M. M. uit Vlaar- dingen had op 30 december van het afgelopen jaar een ernstige aanrij ding veroorzaakt op de rijksweg te Lewedorp. Toen hij met zijn auto een linker zijweg wilde inslaan, ver leende hij geen voorrang aan een motorrijder die, na in aanraking te zijn gekomen met M.'s auto, tegen een boom opbotste en daarbij de lin kervoet ernstig kwetste. De helft van de voet moest later geamputeerd worden. Conform de eis: 1 maand voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van 3 jaar, en ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor 1 jaar, alsmede een boete van 200. deed de rechtbank uitspraak in deze zaak. Mulo-examens Coes Voor het te Goes gehouden MULO- examen slaagden woensdag: Dames A: H. F. v. d. Kerk, 's Heer Abtskerke; A. H. Quist, IJzendijke; D. M. Rentier, Oost en West-Sou burg; C. A. v. Soelen, Vlissingen; J. Castel, Oost- en West-Souburg; M Stoutjesdijk (m), Zierikzee; J. G. den Boer (m), Zonnemaire; M. Meesen (m), Axel; M. Riemens (m), Zaam- slag; C. Scheele (m), Axel: S. Breel (m). Middelburg; L. P. Hoebeke (m). Nieuw en St. Joosland; C. M. Hof man (m), Vrouwenpolder; J. Karelse (m) Middelburg. Heren A: J. J. de Regt, Zierikzee: J. C. Blok, Kruiningen; L. P. H Schiér, Kruiningen; J. Aarnoudse. Aardenburg; P. A. A. de Smet. LJzend'jke; M. Mieras (m), Axel; P C. Snoep (m), Kortgene; N. A. Schuit (m). Kortgene. (m) is met middenstanddiploma. Afgewezen twee kandidaten, terwijl zich één terugtrok. Prov. kampioenschappen landelijke ruiters Aan de provinciale kampioenschap' pen van de landelijke ruiters op 25 juli te Vrouwenpolder zullen zeer veel ruiters deelnemen. Vast staat, dat zes verenigingen zullen kampen om de titel voor achttallen en ruim veertig ruiters zullen deelnemen aan de dres- suurproeven. Wegens de grote inschrijving voor het springconcours klas B, zal vs mor gens door de deelnemers in deze ru briek worden voorgesprongen. Zij die de beste resultaten boeken zullen ook 's middags uitkomen. Het middag programma wordt afgewisseld met verschillende attracties als demon straties met geprimeerde pony's, een eilandspringconcours, vrijheidsdres suur en het bekendmaken van de Zeeuwse kampioenen 1959. AMSTERDAMSE AARDAPPELTERM1JNMARKT. Amsterdam. 22-7. De totale dagomzet op de heden gehouden aardappeltermljn- markt beliep 360 contracten Consumptlc- sector: Furore mrt. 17 SO. opr. 18. Bintje 35 nov. 17, mrt. 20, 20.10, 19.80. apr. 20 20 20.30, 20.50, 20.80, 20.70 20 80. Bintje 45 dec 21, mrt. 23, apr. 23 60. Voran okt 13, 13.20, nov. 13, 13.20. Record nov. 13.40, 13.70. Ll- bertas nov 13, 13.20, 13 30, mrt. 15 20 Potersector: Blntje-e nov. 23, 23 10, 23.30, 32.40, 2350, 23-70, 24. 23 00, 23.60 BlntJe-a nov 22 2250. Ecrstellne-e nov 20. 29 20, 29-50- Eerstellng-a nov 28-50. Sirtema-e nov- 27.40, 23, 28.20, 28.40 28-50. 28.70. 28 80. 28.90. 29 29.10 29.50 29 80 30, 30.50. 30,80 31.30, 32, 31.40, 31, 31.40 31.70. 31.80- Slrte- ma-a nov- 26, 27, Voran-b nov 17.70. VISMIJN VEERE. 22 Juli. Aangevoerd: 758 kg exportgarna len 2.394.08; 15 kg handelsgarnalen 1.—; 320 kg schar 18—38: 60 kg bot 16—24; 140 kg tong 1.78—3.60; 107 kg rog 15—17; 1 kg kabeljauw 71; 28 kg schol 42—43; 18 kg ongesorteerde vis 16—19. Aan de Chr. Landbouwhuishoud school te Middelburg werden ploma's uitgereikt voor de primaire opleiding aan: Suus Adriaanse; Corrie van den Berg; Addle Cornelisse; Jaantje Cornelisse; Jeanne van Dam; Corrie Dor- leijn; Hannie Flipse; Ad Geschlere; Tan- ny de Kam; Ina Janse- Corrie Joziasse; Magda Korstanje; Joke Meijer; Nel Sln- ke; Leni de Steur; Annie Verhage. Drie afgewezen. Klas II B: Neeltje Boone; Mattle Boste laar; Jopie de Buck; Jannie Cevaal; Mat tle Geertse; Dina Hengst; Paula Huy- bregtse; Betsie Jobse: Els Janse; Ria Kleinepier; Maatje van der Leek; Janny Loolse; Dina Lous; Sjaan Huijbregtse; Nel Roelse; Ina Verhage; Janny Verha ge; Laura Verhage; Mattie van de Voor de; Rietje Willemse. Eén afgewezen Klas H C: Cathrien Baas: Koos Baas; Rl- nï van Belle; Mientje Geelhoed; Matty Goedhart; Gretha Houtzager: Ineke Job- se; Willy van de Ketterij; Corrie de Klerk; Nel Krult: Leny de Lange; Corrie Polderman: Magda van der Sluljs; Ineke Suurmond; Paula Vos; Teggie Walraven; Mieneke Willemse Drie afgewezen. Klas II D: Ada Adriaanse; Nel in 't An ker; Josefien Casteleljn; Koos Geertse; Suus Geschiere; Tanny Joosse; Nel Jo ziasse; Riet Louwersc; Tieneke Louwer- se; Corrie Louwerse; Ria Melis; Els Pol derman; Mattie Schoe: Tosca Steutel; Rl- na Wattel; Koos Wondergem; Elly Won- dergem; Lies Wondergem. Twee afge wezen. Geslaagd voor hulshoudassistente <Je da mes: Janneke Dorleljn, Anneke den En gelsman: Koos Gideonse: Frida Joosse; Lennie Joziasse: Jannie de Kam; Bets Maas; Leintje Maas; Neeltje Olyslager; LIa Peene; Willy Provoost; Ineke Reu rink; Corrie Walraven; Mleko WUleboord- se; Koos de Bree; Mieneke de Buck; Metje Bikker; Mario Clement; Anneke Francke; Beppie Joosse; Mieneke Jozias se; Laura Minderhoud: Annle Ovaa; An neke de Rijcke: Magda Schrier; Lenl Vereeke; Dini de Witte Afgewezen: drie. Bevorderd naar de tweede klas primaire opleiding: Jozien >an Breemen; WUly Geuze; Elly Gideonse; Marjan Helleman; Janny Huybregtse; Rietje Joosse; WUly Joziasse; Janny Korstanje; Annie Kleln- jan: Heieen van Leerzem; Sari Maas; Marja van Maldegem Ans Maljaars: Cockie Mldavaine; Hannie Mondeel; Han nie Olyslager; Gida Peene; Beppie de Rijke; Neeltje de Visser; Marleen Walra ven; Leny v. d. Welle; Arina WUleboord- se; Willy Willeboordse; Koos Westerweel. Anna Arendse; Jopie Brasse; Ina v. d. Broeke; Suzan Corbljn; Rlna Geldof; Corrie Geschlere: Madöie Heyboer; Jan ny den Hollander: Connie Jobse; Coby Louwerse; Ad Maas; Ineke van Malde gem; Hannie Markusse' Erma Meijer; Marrlgje Roose; Lydia Steendijk; Adele Steutel (voorw, en taak); Janny Sturm; Cora Ton; Ria Wisse. Ria Wondergem Nel Jobse. Willy van Belzen: Nelleke van Belzen; WUma le Cointre; Ineke Conelisse. WUly Dekker; Ineke van Eenennaam: Nanny van Emden; Janny Hament; Margreet Kingmans (voorw en taak); Goby Koo- man; Anneke v. d. Linden; Sari Maas; Nelleke Das; Jozien Moens; Krina Mul der; Cobi Schroevers: Adrie de Smit; NeUle de Winne: Neilie WUleboordse; Betsie Wondergem; Nellie Wijkhuis. Maatje Westerbeeke; NeUeke de Rijke Ellie Bakker; Leny Balleu; Slentje Bom- meljé; Lla v. d. Burght: Hrnnie Delle- beke: Emma Francke. Rlna v. d Guchte Joep de Jong; Janny de Kam; Tanny Kesteloo; Truus Minderhoud; Trijntje Ntjholt; Leny Pleterse. Dlnl Suurmond. Joke Suurmond: Rietje Tange; Janny Te vel; Magda Voogdt (taak); Bets Visser. Nel de Witte; Lies Thoma Niet bevor derd: 2. Bouw gymnastieklokaal te Schoondijke aanbesteed De raad van Schoondijke kwam woensdagavond voor de hehandeling van een korte, doch belangrijke agen da bijeen. Belangrijk omdat de raad besloot de bouiv van het zo lang ver langde gymnastieklokaal te gunnen aan de laagste inschrijver Iz. de Bliek te Schoondijke voor het bedrag van 72.910. Voor de aanbesteding waren vier West Zeeuws-Vlaamse aannemers uitgenodigd. De voorzitter zei te hopen dat 1 september met de bouw kan worden begonnen. De raad sloot met de Coöp. Boeren leenbank te Biervliet een geldlening van 30.000 met een looptijd van 10 jaar tegen 4%% rente. De lening zal worden bestemd voor de drieklas houten noodschool op het terrein van het opleidingscentrum „Prins Willem", het verrichten van enkele veranderingen aan de nissen hutten en enige uitgaven voor genoemde praktijkschool. Op een aanvraag van de heer J. de Jonge te Schoondijke om de premie voor woning8plitslng werd gunstig beschikt. Bij de rondvraag Informeerde de heer D. Neele naar de aankoop van unifor me vuilnisemmers, waartoe de raad onlangs had besloten. Deze emmers zullen er dit jaar nóg niet komen, omdat de wagen van de exploitant die thans het huisvuil ophaalt, vol doet De reinigingsdienst komt dus maar langzaam op gang. Drankbestrijding onder leden strijdmacht Voorstel afdeling Middelburg Geref. Vereniging aangenomen In de Ichtuskerk te Scheveningen Is woensdag de 56e algemene vergade ring gehouden van de Gereformeerde Vereniging voor Drankbestrijding. De vergadering verenigde zich met een voorstel van de afdeling Middel burg, contact op te nemen met depu- taten voor de geestelijke verzorging van zee, land- en luchtmacht der Ge reformeerde Kerken en der Christe lijk Gereformeerde Kerken opdat op de z.g. rekrutendagen bij de voorlich ting aan de aanstaande militairen ook op het gevaar van het alcoholisme zal worden gewezen. Het voorstel werd uitgebreid in die zin, dat ook met de legerpredikanten, de Nat. Chr. Officieren- en de Nat. Chr. Onder-Officierenvereniging con tact hierover zal worden opgenomen. Een tweede voorstel van de afdeling Middelburg, contact op te nemen met de bevoegde instanties opdat de cij fers van de omzet van alcoholhouden de dranken door de officiële instan ties van marine en oorlog volledig gepubliceerd worden, werd in handen gesteld van de nationale commissie tegen het alcoholisme. C. Geus C-klas schietkampioen van Zeeland De heer C. Geus van de schietvereni ging „Juliana" te Kwadendamme is na een schieting op de doelen van „Juliana" C-klas kampioen van Zeeland geworden. De heer Geus zal de Zeeuwse schutters vertegenwoor digen op de wedstrijden om de Ne derlandse kla9kampioenschappen, die op 2 augustus in Ommel-Asten wor den gehouden. De uitslagen van de schieting waren: Meeste punten: H. Steenbakker; meeste rozen: M. Steenbakker, bel den „Juliana" te Kwadendamme; meeste negens: C. Pekaar, „St. Sebas tiaan", Yerseke; meeste achten: W VEILING „WALCHEREN" GA. MIDDELBURG. 22 Juli. Aardappelen: Bonken 24—23, gro te 19—21. drielingen 8—11. kriel 3—4 Bint- Je bonken 20—24, grote 12—13. Aanvoer 33 ton. Fruit: Perziken per stuk 8—45. Kasprulmen per atuk 9—10 Bramen per doo3 32—46. Frankenthaier 255—264 Zure Morellen 120—137. Rode bessen 40—159, Oranje Ananas 140—1(36 Suikermelocnen 161. Netmeloenen 49—107 Tomaten A 31— 48. B 29-48. C 25—38. Pruimen Early Lax- ton 101—164. Oranjeprulm 67—73. Czar- pruim 108—140. Peren. Oomskinderen H 45-55 61. Appels: Yellow Transparant H 65-75 40—69, H 55-65 35—54, H 55-60 39—44, H II 20—37, keuken 33—11, fabriek 10—27, val en kroet 312. Early Victoria H 70-80 35—30, H 60-70 24—29, H II 18—22, keuken 16—28- Perzikrode Zomerappel H 60-70 53 —58, H Et 34, keuken 39 Scarlet Pimper nel H 55-60 84, H 50-55 69 Groenten: Krop sla 6—29. Bloemkool 4 «t p. kist 44—66, 6 st. p, kist 39-35. 3 St. p. kist 3459, 10 st. p. kist 12—35. Komkommers A 28—47, B 26—43, C 22—32. Andijvie 12—29. Poste lein 19—37. Rabarber 14—28. Snijbonen 25 —134. Dubb. prinsessen 64—78. Bospeen 16—44. Boskrotcn 16—43 Kroten per kg 50. Waspeen 10—48. Pre. 61—68. Savooie kool 3946. Rodekool 14—27. Augurken A 79—86, B 51—74, C 37-43. Bonen aanvoeren In groentekisten van veiling Middelburg, 15 kg netto. Verder soortnaam op aanvoer'orief vermelden. V.V.Z.B. GOES. 22 Juli. Export- en Industrieveillng. Oomskinderen peer H 5-65 82, H 45-55 60— 61, H n 42. Beauty of Bath H 55-65 47— 51, H H 22. Perzikrode Zomerappel II 70- 80 63, H 60-70 54—56, H II 32, Early Vic toria H 70-80 33,. H 60-70 31. Yellow Trans parent ST 85-75 10, ST 55-63 49, H 75-83 76, H 65-75 67, H 55-65 44-50-43 30. H II 21. Dubb. pr. bonen i 88—92, n 84—«5, afw. 44. Bramen export industrie 81, II 49. Frambozen voor de lnd. D. Zure Mo rellen exp. lnd. 141, ITI 57. Verpakt fruit. Beauty of Bath H 65-70 80. Perzikrode Zomerappel H 70-80 67—68. Gewone veiling: Yellow Transparent keu ken -'8—48. fabriek 19—27. Perzikrode Zo merappel keuken 40, fabriek 18—25. Ear- ley Victoria keuken 18-21. Stark Earliest. H 65-75 70—78, H 55-65 54—62, H II 23—35, keuken 35—47, fabriek 21—33. Oomskin- derenpeer keuken 47—66, fabriek 27—36. Examen Te Leeuwarden slaagde voor het examen hoofdakte onderwijzer de heer J. C. Jansen Verplanke, onder wijzer aan de openbare lagere school te Oranjewoud, vroeger te Heinkens zand. De heer Jansen Verplanke was vroeger woonachtig te Kloosterzande. Officiële püblikatie HINDERWET. VERZOEK VERGUNNING. B. en W. van Vlissingen, brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecre tarie, 2e afdeling, ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van Caltex Petroleum Maatschappij N.V, te 's-Gravenhage om vergunning tot het uitbreiden van een benzlnepompinstallatie door het bijplaat sen van een 6000-liter tank voor opslag van superbenzine, op het perceel Schel- destraat 45, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie A, nrs. 3029—3523; Gedurende tien dagen te rekenen van 23 juli 1959 af, bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der vergunning in te bren gen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 4 augustus as-, des voormiddags 10.00 uur, ten gemeente huize, een openbare zitting worden ge houden. waarin mondeling bezwaren te gen de Inwilliging van dit verzoek kun nen worden ingebracht Een leder kan ter secretarie der gemeen te kennis nemen van de ter zake Inge komen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerech tigd zijn ae aanvrager van de vergun ning en degene, die in persoon of bij ge machtigde op de bovenbedoelde zitting ls verschenen. Mede Is tot beroep ge rechtigd degene die, zonder op de open bare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft Ingebracht, Indien hij niet woon achtig is in deze gemeente of in een aan grenzende gemeente, waar openbare ken nisgeving wordt gedaan. Vlissingen, 22 juli 1959. MIDDELBURG V erlichtingsavond Honderden Middelburgers en toeris ten hebben woensdagavond een be zoek gebracht aan het Abdijcomplex, dat voor de tweede maal van dit sei zoen in het felle licht der schijn werpers stond. In een vrij gelijkma tige stroom wandelden de bezoekers, onder wie zeer vele Middelburgers, dooi de zalen van dit prachtige ge bouwencomplex. Om negen uur zorg- uaan xerseKe; meeste achten: W. de de beiaardier P. H. Broerse voor L Huige; meeste zevens: J. Beulens: een uurtie muzikale achtere-rond met meeste zessen: L. Geus: meeste vij ven: C. Geus, allen „Juliana" te Kwadendamme; meeste vieren: A. Ridderhof, „St. Sebastiaan", Yerseke; meeste drieën: M. G. Verbeek, „St. Sebastiaan", Kwadendamme; meeste tweeën; F. Peeters, „Juliana", Kwa dendamme; meeste enen: M. Beneden, ,St. Sebastiaan", Yerseke. RAAD VERGADERDE Raad Waterlandkerkje nam nieuw uitbreidingsnhn aan Het voornaamste agendapunt tijdens de jongste vergadering van de ge meenteraadsvergadering van Water landkerkje vormde de wijziging van het uitbreidingsplan. Het was name lijk gebleken, dat het tegenwoordige plan niet voorziet in het scheppen van bedrijfsruimte. Deze bedrijfs ruimte is geprojecteerd in het ver lengde van de Weststraat in de rich ting van de Ketelaarstraat, Bij de raad was inmiddels een schrijven bin nengekomen van de heer J. J. Diele- man, op wiens grond de bedrijfsruim te te zijner tijd zal moeten komen. Hierin bracht hij zijn bezwaren tegen het afstaan van grond naar voren. De vergadering was desondanks una niem van mening, dat er van aantas ting van enige bestaansmogelijkheid geen sprake is, temeer omdat de waarde van de grond vergoed wordt. Zonder hoofdelijke stemmng werd het aangeboden plan dan ook aanvaard. een uurtje muzikale achtergrond met een concert op het carillon van de Lange Jan. Om tien uur 's avonds volgde hierna een orgelconcert dooi de organist Jan Rijn in de Nieuwe Kerk. Deze avond was ook de r.-k. kerk voor bezichtiging opengesteld. VAN ONZE ADVERTEERDERS Naaimachinehandel G. J. Wilbrink heropend De naai- en brëïmachinehandel G. J. Wilbrink te Vlissingen heeft woens dagmiddag het vroeger in de Noord straat gevestigde filiaal verplaatst naar het pand Walstraat 30. Hieraan is een verbouwing van het eeuwen oude pand voorafgegaan, die van het oude gebouw een in aanzien volko men nieuw heeft gemaakt. De Vlis singse architect J. Jobse heeft hier voor het ontwerp gemaakt. De wan den in de toonzaal zijn vrij geble ven. Er zijn evenmin toonbanken die een sta-in-de-weg vormen. De toestellen zijn namelijk geplaatst op vertakte statieven, die een maximaal profijt van de aanwezige ruimte toe staan en bepaalde modellen een in het oog springende 'aats kunnen geven, namelijk in de lucht. Dinsdag kwamen collega's en vakre laties van de heer Wilbrink hun ge lukwensen aanbieden, vandaag ge ven enkele fabrikanten demonstra ties met de nieuwste naai- en brei machines.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 7